RAMSELAAR FORTMANN HEHENKAMP Agenda Ingezonden WERK VAN J. SLUIJTERS IN DE POTH Het corset dat U past in model en prijs DE NIEUWE CBCORSETTERIE PEARL" PRIJS - - FL. 1.75 Alleen verkoop voor Amersfoort GOGOL'S „DE REVISOR" OPGEVOERD WAT ETEN WIJ MORGEN? NOG EENIGE DAGEN GRATIS van alle volle LAATSTE BERICHTEN JASPE WOL DE WOLBAAL Tentoonstelling onder auspiciën van den Kunstkring Zaterdagmiddag is in het gebouw van de Stichting „Do Armen de Poth" door dr. J. Nieweg namens den Amersfoortschen Kunstkring een tentoonstelling van schil derijen, aquarellen on teekeningen van Jan Sluyters geopend. Dezo expositie duurt tot en met Zondag 19 Maart a.s. De heer Nieweg noemde het een groot voorrecht het werk van den schilder Sluy ters in Amersfoort te kunnen laten zien. Kort geleden heeft men de schilderijen van Charley Toorop gehad en er is een zekere overeenstemming in hun werk; beiden zijn modern. Sluyter's werk toont, dat hij een virtuoos in zijn vak is. Zijn teekenen geschiedt op een wijze, zooals die slechts een enkeling gegeven is en ook schilderen doet hij op zeer vlotte manier. Uit zijn arbeid spreekt een groote meesterschap. De vreemdste houdingen van menschelijke figuren wor den uiterst gemakkelijk weergegeven. Ook de kleur is zeer fijn; als colorist wordt Sluyters door weinigen overtroffen. Naast zijn kracht van schilderen en tceke- nen, ontdekt men bij Sluyters ook zijn persoonlijk element van mysterie, dat hem door de visie op den menscli bezorgd wordt. Als kunstenaar weet hij die onbewuste macht op fijne manier in zijn werk neer te leggen. Men mag verwachten, dat het werk zal blijven behooren tot de schat, die door Nedcrlandsche kunstenaars werd voortgebracht. Spreker hoopt tenslotte, dat de expositie zich in een grooto belangstel ling zal kunnen verheugen. Jan Sluyters is in de eerste plaats een kunstenaar, die in 't volle leven staat en dit gehel ondergaat. Hij ziet het leven, zooals het in werkelijkheid is en ziet het tevens als natuurlijke schoonheid. Daar om zijn de door hem geschilderdo onder werpen groepen uit het dagelijksche le ven, die zoo intens zijn weergegeven, dat zij leven gebleven zijn en daarom zijn deze schilderijen diepo kunst vol emotie, zonder meer. Doordat Sluyters zich geheel aan zijn onderwerp overgeeft, zichzelf geheel uitschakelt, wordt dat kunnen bereikt, dat wij in zijn werk zoo bewonderen. Want technisch kan hij alles op 't doek tooveren of dat nu een naakt is, of een stilleven of prachtig dunne zijden stof, waardoor het lichaam schijnt. Maar wie alleen do technische prestatie van Jan Sluyters bewondert, zal nimmer deze kunst geheel kunnen doorgronden en blijft voor den ingang van den tuin staan, waarin de wonderlijkste, meest exotische cn teersto bloemen staan. Toegang tot de zen tuin krijgt alleen hij die zijn eigen persoon geheel terzijde kan zetten. Meen niet, dat aan den ingang een afschrikwek kende gedaante staat, die van U een be wijs van zelfverloochening vraagt cn die met een vervalschten paspoort „om" den tuin kunt leiden om er zelf dan in dat on bewaakte oogenblik „in" te wippen. Zie zoo, nu ben ik er cn laat mij, nu eens al dat schoone zien, dat ik u beloofd heb. Neen, zoo eenvoudig is het niet. Toch slaat de deur onbewaakt open en gaat altijd een druk pratendo menigte in en uit gelijk de ruischende eb en vloed. Maar wij zullen niets meer zeggen en zwijgen, droomen. Stil zijn. En uit de gesloten bloemen ont luiken ongemerkt en bedeesd, alleen voor ons zichtbaar, terwijl de rumoerige menig te voorbijtrekt. Ziet ginder in den hoek, in 't donker bijna niet te zien, opent zich na lang aanschouwen cn overgave een der meest exotische exemplaren. Een levens kracht, die ons schier den adem afsnijdt, en ons even laat verdrinken, stort zich over ons uit (18). De kelkbladercn paars achtig sappig gelijk die van een Afrikaan- sche vetplant. Twee vurige, geheimzinnigo stampers en daarboven het zich forsch welvende bloemblad, een beschuttend ge welf. Smaragdgroen, broeiend van in zich opgenomen atmosfeer zijn do bladeren, dio den stengel omhullen en toch niet ver bergen. En steeds meer opent zich, wij voelen nu met ingehouden adem, dit is de synthese eener cultuur en natuur van een werelddeel. Maar ziet ook daar in 't volle licht ont waakt een bloem (7). De dauw, vochtig nog van den killen nacht, omzweeft de knop, die zich nog niet ten hemel gericht heeft; al probeert de stengel, bochtig en toch sierlijk gebouwd, zich op te richten. Zij[ leeft in een ijle, grijze rustige sfeer, die haar liefderijk omhult om het ontlui kende leven niet al to gauw door het ruwe geweld van den dag te doen ontwa ken. Loom en toch vol ingehouden, nog ietwat vermoeiende kracht ligt zij daar. Plotseling zien wij dat vlak daarnaast 2'eeds langen tijd een bloem zich heeft ge opend en bloeit (5). Welk een rijke plant, welk een teere kleuren, welk een harmo nie. Geen kunstenaar kan toch eigenlijk de zuiver ongerepte natuur verbeteren, den ken wij. Een fijne geur gaat door ons brein. Geen wonder, dat wij haar nu pas zien, want stil droornerig en toch frisch zit zij op haar stengel voor zich uit to staren in 't niet van het heelal. Wij blijven nog een wijl, want steeds grooter wordt de tuin, steeds meer ont plooien zich de meest varieerende vormen, kleuren en geuren. Nu zien wij ook beken de planten, zooals in den hoek, tegenover den ingang, waar rijke trossen witte serin gen (11) hun vereenigde rijkdom van ontel bare bloempjes uitgeuren in een grijze fijne sfeer, die door hen geschapen schijnt te zijn. In 't midden had de liefdevolle tuinman vele van zijn kinderen tot een fantastisch cosmopolitisch cultuurcentrum Weenigd (6). In den beginne dwarrelt het Liciht sportcorset van rose katoenen broché, voorsluiting met veter in den rug en zijden elastie ken bovenhand. nog voor onze oogen, maar wanneer wij het vele licht, dat er van uitgaat, kunnen verdragen, zion wij meer dan vorm, zien wij het leven zelf. Wij moeten gaan, want do tuin des levens is toch zoo oneindig vol, dat wij niet alles tegelijk kunnen omvat ten. Do menscli is hier „slechts" mcnsch en geen god. In een hoekje staat nog een vreemde cactus vol doornen, vol geheim zinnige onaangenaamheden (1-4) en waar wij, ons innerlijk toch boeiend, maar liever niet mee in aanraking willen komen. Maar de tijd gaat ook in dezen wonder- tuin snel, cn spoedig verlaten wij hem. Buiten zult gij opmerken: dat gij alleen maar vrouwen, kinderen en babies hebt ge zien met een enkele bloemenweelde. Alleen; ik zag slechts bloemen cn bloeiende plan ten in al die pracht en variatie, welke al leen de levende natuur kan scheppen. Is het verschil Wel zóó groot? Vrouwen en bloemen, hoe wonderlijk, hoe mysterieus, hoe ontzaglijk rijk, hoe liefdevol is de mu ziek van hun omgeving. En nu, staande op straat, in do werke lijkheid der naar benzine riekende wereld, besef ik pas, dat ik gedroomd heb bij 't werk van Jan Sluyters. JAN LAUWERIKS. UTRECHTSCH STEDELIJK ORCHEST. Het Utrechtsch Stedelijk Orchest onder Henri van Goudoever zal a.s. Vrijdag in Amicitia onder meer de vijfde symphonic van Beethoven uitvoeren. Voor dit concert is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar voor niet-leden van do Amersf. Kunstkring. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. GARNIZOEN. Eerste-luitcnant J. R. H. Lagas van het 8e regiment veldartillerie en gedetacheerd bij de artillerie-inrichtingen aan de Hcm- brug, wordt 1 April eervol van die detachee- ring ontheven en overgeplaatst bij het 5e regiment veldartillerie, alhier. Tweede-luitenants W. Faber van het 21e, K. H. J. Poll van het 21e, R. Baten van het 16e en P. W. van Duin van het 18c regi ment infanterie, allen in het garnizoen te dezer stede, zijn in het genot van langdurig verlof gesteld. EEN NIEUWE RECLAME. Van Magazijn De Dom. Het kleedingmagazijn Do Dom alhier heeft een nieuwe reclame bedacht. Bij aan koop van jongen6kleeding geeft het een leesboek cadeau. Op dezo wijze wil het ma gazijn zijn jeugdige clicnicn een biblio theekje laten vormen. CHR. GYMNASTIEKVEREENIGING „WILHELMINA". Propaganda-avond In „Amicitia". De Christelijke gymnastiekvereniging „Wilhelmina" zal haar jaarlijksche propa ganda-avond op Woensdag 22 Maart a.s. in „Amicitia" houden. In het zomerprogramma zijn naast wan deltochten opgenomen de tweede nationa le veldloop door Amersfoort" op Zaterdag 10 Juni en een zwemfeest op Zaterdag 29 Juli. AANBESTEDINGSNIEUWS. Hedenmorgen werd door den architect G. van Hoogevest aanbesteed onder Protes- tantsche aannemers de bouw van een nieu we vleugel aan het Nederlandsche Her vormde Ziekenhuis „de Lichtenberg". Laag ste inschrijver was de firma H. J. Hannink te Lonncker voor 68.750. Geslaagde avond van de gyms nasiumclub L.E.A Wanneer men hoort, dat een schoolclub het voornemen heeft op den jaarlijkschen feestavond maar liefst Gogol's Revisor ten tooneelo te brengen, een stuk, dat aan jeugdigo excecutanten toch wel heel zware eischen moet stellen, dan schudt men aan vankelijk bedachtzaam het hoofd over zoo veel bravoure en overmoed. Met angst ziet men het scherm voor de eerste acte om hoog gaan, wat zullen zo er van maken? En dan komt de verrassing. Want het gaat goed, het gaat zelfs héél goed. En, wat nog prettiger is, het blijft tot het einde een boeiende, fleurige voorstelling van deze geestige satire op Russische toestanden ten tijde van het tsarisme. „De Revisor" dateert reods~van 1935, het is dus bijna honderd jaar geleden geschre ven. Als men het niet wist zou men het evengoed op het begin van onze eeuw kun nen dateeren, werkelijko kunst veroudert niet en met dezen maatstaf gemeten neemt het stuk een plaats in onder het belang rijkste in de tooneelliteratuur. Een tweede kenmerk voor de waarde is zeker de logische structuur van een stuk. Deze eenheid in het verloop van de hande ling is in hooge mate in „De Revisor" aan wezig. Het eerste bedrijf zet ons midden in do handeling, we zien de notabelen van een klein Russisch stadje bijeen. De burge meester heeft een particulier schrijven ont vangen, waaruit hij vernam dat de regee ring een revisor incogonito zal zenden, om de zaken van het gouvernement te inspec- teeren. In do corrupto Russische ambte naarswereld van vroeger hebben allen wel wat op hun kerfstok. Het is dus zaak te ontdekken, wio do revisor is. Een jonge man, onaanzienlijk ambtenaar op zwart zaad, blijkt in het hotel te logeeren en de ambtenaren zien hem aan voor den ge- vreesden revisor. In de tweede acte zoeken ze hem op in het hotel, onthalen hem goed en in de derde is hij reeds bij don burge meester ingekwartierd. De jonge man laat zich gaarne alle hulde aanleunen, zelfs gaat gaat hij in een lichte dronkenschap snoeven over zijn voorname relaties. In hot vierde bedrijf leent hij achtereenvolgens van alle ambtenaren geld en verlooft hij zich met dc dochter van den burgemeester. Op aan dringen van zijn slimmen en voorzichtigen bediende Ossip, dio een ontknooping vreest, vertrekt hij. Het vijfde bedrijf brengt de ontmaskering, doordat dc postdirecteur een brief van het jongmonsch, Chlestakof, ge opend heeft, waarin hij zich vroolijk maakt oyer dc dommo ambtenaren, die hem uit angst en eigenbaat zoo goed onthalen. Het slot brengt het knaleffect, dat de èchto revisor in het stadje is aangekomen. Dat de opvoering zoo uitnemend slaagde, is te danken aan de bereidwilligheid van Dr. Arn. Saalborn om dc leiding op zich te nemen. Hij heeft de groote lijn van het stuk straf in do hand gehouden, en tegelijk alle aandacht besteed aan de typcering. Dc tweo mannelijko hoofdrollen dragen het stuk, ze zijn vrijwel den lieelen avond op het tooneel. De zware rollen van den burgemeester en van den pscudo-revisor waren uitstekend bezet. De burgemeester was uitstekend in zijn angst voor den revi sor in hot eerste bedrijf en in zijn ijdelheid in lie begin van het vijfde. Opvallend was het gemak, waarmedo do pseudo-revisor speelde. Do rol moet natuurlijk en eenvou dig gespeeld worden, do jonge vertolker van dezen rol spoelde werkelijk met een ge mak cn een zwier, of het hem vanzelf af ging. Een heel moeilijke scène bracht hem het derde bedrijf, waarin hij z'n vroolijke, snoeverige stemming lanzamerhand moet opvoeren tot hij lichtelijk onder bedwelming raakt, de stijging hierin werd prachtig vol bracht. Do vele bijfiguren waren allo heel goed, eon tikje charge was hier natuurlijk volkomen op zijn plaats. Vooral Dobtsjinsky cn Bobtsjinsky, de twee op elkaar gelijken de mannetjes waren heel grappig. Do damesrollcn komen minder op dén voor grond, ze hebben in het stuk betrekkelijk weinig te doen. Ook deze beide rollen waren in goede handen. Trouwens tot de kleinste bijrol vond een serieuze en toegewijde ver tolking. Een extra woord van lof moet de grimeur hebben, die alle spelers bijzonder goede koppen gaf. Hier moet een vakman aan het werk geweest zijn. Dr. Saalborn heeft pleizier gehad van zijn werk, het stuk sloeg enorm in. Tal van cpen-dockjcs mochten de spelers in ont vangst nemen en aan het slot werd lang durig en hartelijk geapplaudisseerd. Mis schien zien wij de Revisor nog wel eens in Amicitia terug, het zou jammer zijn als deze opvoering niet nog eens buiten den Gymnasium-kring werd herhaald. Bij den aanvang van dezen avond bracht het L. E. A.-orkc9t onder leiding van dr. J. de Vries eenige nummers ten gehoore. Na afloop werd nog eenigen tijd in de groote zaal van Amicitia geanimeerd gedanst. V. OP VRIJE VOETEN GESTELD. Do Rechtbank te Leeuwarden heeft op vrije voeten gesteld J. D. D. B., directeur der Vaderlandsche depositobank te Amers foort. De heer B. was 2 December 1931 op het bijkantoor der Vaderlandsche Deposito- bank te Leeuwarden, verdacht van bedrie- gelijke bankbreuk en het exploiteeren van twijfelachtige credietinstellingen gearres teerd, on sedert dien tijd in het Huis van Bewaring aldaar opgesloten. AANHOUDING. De politie heeft Zaterdag alhier aange houden een persoon, die zich te Rotterdam had schuldig gemaakt aan verduistering van 60.—. De man is Zondag ter beschik king gesteld van de politie te Rotterdam. VOOR DE KOFFIETAFEL. Ham-croutons. Bereiding: 140 gr. ham, 15 gr. bloem, 20 gr. boter, lVi d.L. melk, 1 ei, peper, zout, nootmuscaat, 1 eetlepel gehakte peterselie, 8 sneetjes oud brood, 30 gr. Delfrito of boter. Verwarm roerende de boter met do bloem tot een glad mengsel cn voeg daarbij roe rend de melk. Kook het sausje even goed door. Roer er vervolgens het geklopte ei door cn laat het even mee warm worden. Neem vervolgens de pan van het vuur en vermeng de saus met de gehakte ham, de peterselie en zout, peper cn noot naar smaak. Snijd vierkante stukjes brood zon der korst 1 c.M. dik cn bedek zo met het hammengsel. Maak het vet of do boter beet in do koekepan en bak daarin dc broodjes aan den onderkant knappend en goudbruin. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Hachó van vleeschresten. Aardappelpurée. Roode kool. Broodstruif. Bereiding: Een 6tuk oud wittebrood van circa 20 c.M., 3 eieren, V» L. melk, 70 gr. suiker, 50 gr. amandelen, een citroenschilletje. Snijd de korsten van hot brood en verdeel bet in lange dunne reepen. Smeer een vuur vasten schotel in met boter cn bedek den bodem met een aantal broodrecpen, op eeni gen afstand van elkaar. Kook de melk met de citroenschil en klop vervolgens do eier dooiers met de suiker. Voeg deze laatsten voorzichtig goed roerende bij de kokende melk. Klop het eiwit stijf en voeg de saus bij het eiwit. Verwijder de citroenschil. Giet een gedeelte over het brood cn leg een tweede laag brood ruitsgewijze op do eerste laag en ga zoo door tot alles verwerkt is. Broei do amandelen, pel ze, snijd zo in de lengte aan reepjes cn plaats ze rechtop in do bovenste laag brood. maken en plaatsen allo vors iilct I marquisette gordijnen LANGESTRAAT 63 TEL 88 25 Febr.—18 Maart. Toonzaal Sierkunst Tentoonstelling van schilderijen door Jacob Nieweg (dagelijks 9—5* uur). 419 Maart de Poth. Amersf. Kunstkring Tentoonstelling van schilderijen van Jan Sluyters (dagelijks 104 uur). 5 tlm. 7 Maart. Cinema Amicitia. Vortoo- ning van „Das Abenteuer einer schónen Frau." 6 Maart. Toonzaal Sierkunst. Openbare voordracht door den heer W. H. Verhoeff uit Utrecht over„Moderne voeding in theorie en praktijk." 3 en 8 uur. 6 Maart. Do Valk. Filmvoorstelling der Vcrocniging „Het I-Ioogeland." 7 Maart Theosof. Loge. Lezing van den heer J. II. Bolt over „Opvoeding tot oen nieuwe gemeenschap." 8 uur. 7 t'm. 9 Maart. Markthal. Lichtenberg- bazar. 8 Maart. Amicitia. Uitvoering Chr. Gym nastickvcreeniging „Jahn." 7uur. 8 Maart Volksgebouw. Cursusvergadering J.G.O.B. Inleider Jaap v. Praag over: „Ge weld of geweldloosheid". 8 uur. STUDENT BOTST MET AUTO TEGEN EEN BOOM. Alphen a. d. Rijn, 5 Maart Heden morgen omstreeks half vier is op den Steek- terweg alhier een auto, komende uit de richthig Utrecht, tegen een boom gereden, waarbij de bestuurder, de raed. student B. uit Leidon, een arm brak. Op last van dr. H. werd hij naar het ziekenhuis te Lei den overgebracht; de auto werd aanzien lijk beschadigd. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Nieuw Beerta, 5 Maart. Hedenavond had te Nieuw Beerta een ernstig auto-on geluk plaats. De heer en mevrouw Leem huis reden met hun auto door het dorp. Mevrouw zat aan het stuur. Door onbeken de oorzaak reed de wagen tegen een boom. De inzittenden werden ernstig gewond cn werden overgebracht naar het ziekenhuis te Winschoten. TEGEN DE SLUISDEUR GEVAREN. Schellingwoud e, 6 Maart. Heden morgen is een Urker visschersvaartuig te gen een sluisdeur van de Zuiderschutsluis van de Oranjesluizen gevaren. De aanva ring was van dien aard, dat een sluisdeur er uit moet worden gelicht. Voorloopig moet er met een halve klok worden ge schut. De oorzaak van de aanvaring is, dat dc motor weigerde achteruit te slaan. Het Urker visschersvaartuig maakte de eerste vaart. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie). HERDENKING VAN PRINS WILLEM VAN ORANJE. Geachte Redactio, Zeker zullen velen in Amersfoort met; vreugde vernemen, dat het Nuts departe ment alhier wil trachten do herdenking van Prins Willem van Oranje te vieren door een opvoering van het tooneclstuk van Ve terman: „De Vader des Vaderlands" door het Hofstadtooneel onder leiding van Cor van der Lugt Mclscrt, in de 2o helft van April, zoo mogelijk in do herdenkingsweek (2130 April). De bedoeling van het Nut is om, in den geest van Prins Willem zelf, op deze wijze bóven de partijen cn partijzucht uit de persoon van den Zwijger to huldigen. Of echter deze opvoering zal kunnen door gaan Is afhankelijk van dc belangstelling die uit de burgerij zal worden betoond. Het Nuts-dcpartcmont wenscht vóór 20 Maart a.s. te weten wie kaarten voor deze uitvoering verlangen. Dc prijs is vastgesteld op 1.50 benevens stedelijko belasting (géén rangen dus!) Ni 20 Maart kost een plaats bewijs 2.50. Begrijpelijkerwijze zijn do kos ten voor deze uitvoering hoog wegens de vele medespelenden (34) en de vele decors. Dat Amersfoort een prachtige avond krijgt, wanneer dit plan slaagt, behoeft wel niet gezegd. Men leze de enthousiasto bespre kingen van dit stuk in de bladen. Amers foort, laat u deze gelegenheid niet ontgaanI Van heden af zijn intoekenlijstcn aan wezig in de boekhandels van Ittmann, Utr. straat, Patria. Utr. weg, Vecnendaal, Langestraat, Muziekhandel v. d. Burg, Arn. straat. Een comité van actie is in wording cn zal dezer dagen met lijsten rondgaan, terwijl men ook aan dc bestuursleden van hot Nutsdepartcment naam, adres en aan tal gcwonschte kaarten kan opgeven. De adressen zijn: Dr. Miedema, voorz., Rcgentosselaan 5, telef. 939; mevr. M. Liefrink—Baart de la Faille, socr., Koninginnelaan, telef. 942; E. Kruithof, penningm., Utr. weg 111, telef. 1445; Mevr. T. Kolk—Wijs, Berkenweg 15, telef. 579; Y. Baan, P. C. Hooftlaan 5, telef. 469; J. H. II. Feikcma, Regentessclaan 7, te lef. 1378; C. J. F. Prins, Beckcstcinschelaan 14, telef. 931; J. F. de With, B. Wuytierslaan 27, telef. 775. CENTRAAL GENOOTSCHAP Geachte Redactie, Juist een week geleden hebben velen hun waardecring, hun dank getoond voor het, werk, dat ons bestuur gedurendo vijf en twintig jaren voor het zwakke en bedreigde kind heeft verricht door in grooten getale onzen herdenkingsavond bij to wonen. Do ruim 250 gulden, waarmeo onze kas is verrijkt, zullen stellig hard noodig zijn om in dit jaar onzen arbeid te kunnen voort- zett. Ook do plm. 45.van do extra col lecte voor ons kleedingfonds tijdens de ver tooning van den koloniefilm zullen spoedig zijn omgezet in gedeeltelijke uitzetten voor do uit te zenden kleinen. Ons bestuur zegt alen hartelijk dank voor deze blijken van sympathie, inzonderheid de tooneelclub „Do Keitjes". Met nog een paar dankbaar ontvangen jubileumgaven bij onze gewone jaarlijksche inkomsten hopen we een maximum aantal kinderen vijf weken aan zee te brengen tot verhooging van het peli der gezondheid van het Amersfoortscho kind. Hebben we in 1932 het aantal kunnen op voeren tot 41 kinderen, leerlingen van allo openbare cn bijzondere scholen, eens hopen wo dit maatschappelijk werk te kunnen uit strekken tot uitzending van allo kleinen, waarvoor door H.H. schoolartsen cn andere medici een plaats wordt gevraagd! Nogmaals hartelijk dank. A. B. VAN DEN KLEIN secr.-penn. Kinder- Vacantie-Kolonie8 zeer geschikt voor kousen en sokken. Diverse fraaie tinten, per ÏOO gr. knotten nu maar 56 ct. ARNH.STRAAT 26a Amersfoort. BURGERLIJKE STAND. Maart 1932. Geboren: Hcndrika, d. v. Dirk Marinus van Karsbcrgen cn Teunisjo Meerding. Maria EJisabeth, d. v. Johannes Marlnus Cleton en Johanna Vliegcnthart. Leendert, z. v. Cornells Lablans en Pe- tronella Peterse. Johannes Jacob, z. v. Theodorus van Doorn en Adrlana Hcndrika do Brce. Gehuwd: Dirk OliJ en Margareha Elisa-. beth Luldlnga. OMREKENINGSKOERSEN. J Off Nol Niet OH. 4 Maart 6 Maart 12 uur Londen 8.50% 8.67 Berlijn58.80 58.87% Parijs 9.76% 9.82 Brussel34.76 34.80 Zurich 4837% Kopenhagen38.— Oslo43 50 Stockholm 4550 New-York 2.47 Milaan 12.65 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereen,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7