FORTMANN HEHENKAMP KONINGINNETEELT MOSTERDPOT ALS WAPEN! DE EERLIJKE VINDER NOG EENIGE DAGEN GRATIS LANGESTRAAT I] IEL IS PRIMA ENGELSCHE SAJET 39 CENT DEWOLBAAL Lezing van den heer v. d. Broek uit Soesterberg voor de Vereen, tot Bevordering der Bijenteelt Over bovengenoemd onderwerp hield de heer W. II. v. d. Broek, bijenteeltleeraar te Soesterberg, voor de afd. Amersfoort v. d. Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt gisteravond in de tuinzaal van café d'Oran- jeboom, een lezing. Na opening door den voorzitter, de heer Wijnen, ving spreker zijn voordracht aan met te wijzen cp de noodzakelijkheid van Koninginnekeuze voor een productief im- kersbedrijf. Het groote verschil in honing- opbrengst tusschen verschillende bijenvolken onder vrijwel dezelfde omstandigheden, doet zoeken naar de oorzaak daarvan. En waar voor een goede honingopbrengst naast an dere omstandigheden, als een tijdige opvoe ring van den broedstand vóór bepaalde drachten, een ijverig volk een voorname voorwaarde is, ligt het voor de hand, dat de koningin of moederbij, de voortbrengster van het bijenvolk, daarin een voorname rol 6peelt. In andere landen wordt reeds zeer veel aan rasverbetering gedaan en de laatste jaren werden in ons land daartoe ernstige pogin gen gedaan met dikwijls zeer goede resul taten. Buitenlandsche koninginnen van goeden stam worden daartoe ingevoerd, waarbij na tuurlijk het heerschcnde klimaat in het land van herkomst ten opzichte van het klimaat in ons land een rol speelt, voor wat betreft het aanpassingsvermogen. Spreker wijst op de mogelijkheid van ras verbetering op eigen bijenstand, zonder in voering van buitenlandsche koninginnen. De imker neemt daartoe van zijn bijenvolken die, welke ten opzichte van zachtzinnigheid en ijver, het meest voldoen. Daarvan zal hij zijn jonge Koninginnen kweeken en over brengen in zijn andere volken. Wil hij ech ter zijn eenmaal gekozen Koninginnen ras zuiver houden dan speelt het mannelijke ras in den bijenstaat (de dar) eveneens een grooten rol. Do dar immers, (welke al leen gedurende do zomermaanden in den bijenstaat voorkomt, bevrucht de jongo Ko- ninging en heeft dus invloed op haar nako melingschap. Noodig is het dus van goede volken ook het voortbrengen van een groot aantal mannelijke wezens te bevorderen en van minderwaardige volken de darrenaan- zet tegen te gaan. Spreker wijst hier op het grooto voordeel van de z.g. „lossenbpuw", kasten, tegen de „vasten houw" korven. Im mers juist bij de korfvolkcn wordt bij het oogsten dikwijls nog het geheelo volk ten gronde gericht, wat juist, het meeste honing haalde, dus het ijverigst was, terwijl bij kastvolken de honing geoogst wordt, zonder dat daarvoor ook maar één ijverig bijtje het leven laat. Nauwkeurig gaat spreker in op de „na tuurlijke" koninginneteelt, waarbij de jon ge koninginnen, welke na het afvliegen van den „zwerm" (natuurlijke splitsing van bijen volk) in het volk worden aangetroffen, wor den overgebracht in z.g.n. Koningin in een volk afgezette „eitjes" worden „omgelarfd" in kunstmatige cellen. Verschillende manieren worden hierbij door spreker toegelicht. Steeds heeft de imker aldus een reserve van goede Koninginnen, waarmede hij zijn volken aanvult zoodra dit noodig is wegens moerlooshcid bij een volk, of het verwisselen van oude koninginnen. De Koninginneteelt eischt van den imker, dat hij weet van welk jaar zijn moederbij is. Daartoe wordt de jonge Koningin op het horststuk met een sneldrogende lakstof ge merkt. Door verschillende landen worden voor opeenvolgende j?ven de kleuren daar toe internationaal vastgesteld. Zoo gelden voor 193-3 tot 1936 b.v. achtereenvolgens de kleuren rood, groen, wit en geel. Na een korte pauze geeft spreker aan de hand van een serie lantaarnplaatjes een dui delijk overzicht van voorwaarden voor vol waardige koninginnen, van hulpmiddelen en bijenstanden ingericht voor koninginne teelt Zoowel na de lezing als na hot vertoonen van de plaatjes ontspon zich een interes sante gedachtenwisseling bij de gelegenheid tot stellen van vragen. Voor de bezoekers een leerrijke avond, waarbij weer bleek hoe buitengewoon inle- ressant zelfs ieder onderdeel van het rijke bijenleven is. De voorzitter, die bij zijn openingswoord nog had gewezen op de mogelijkheid, dat thans mensehen zonder gelegenheid bij hun huis om bijen te houden, zich in het bezit kunnen stellen van een Volkstuintje wat daartoe dan gelegenheid biedt, sloot met een hartelijk woord van dank aan den spreker, deze leerrijke lezing. AANRIJDING. Hedenmorgen is achter de Arnhemsche Poortwal een luxe auto tegen een der brand ladders van Amicitia gereden. De carros serie van de auto werd ernstig beschadigd. TUTTI-FRUTTI-AVOND EXCELSIOR. Opvoering voor de adsplranten. Vol. propvol was de zaal van Do Valk, waar de „tooneeiclub" van «e Amersfou-t- sche gymnastiekvereniging „Excelsior" gisteravond voor de derde maal voor het voetlicht kwam met de Excels;or-revue Waren het de eerste en de tweede maal de ouderen, die hebben genoten van de aar dige liedjes en scènes, voor de derde maal zijn de jeugdige leden van Excelsior in de gelegenheid geweest om het verenigings leven op komische wijze uitgebeeld te zien door eenige leden onder leiding van den onvolprezen humorist, den heer Ben Polak- Achteraf beschouwd was het een goede ge dachte van het bestuur van Excelsior ge wecst om ook de adspirantcn het feest van hun vereeniging mee te doen maken. Wat is er niet gelachen om Boor Krelis, den dichter uit de Excelsior-revue, hoe leefde het jonge volkje niet mee in de school- scène! Men moot het zelf meegemaakt hebben om in eon en ander mee te leven. En dat ze genoten hebben bleek wel uit het langdurig applaus aan bet slot van den avond en bet driewerf hoera, dat de'jeugdige leden aan hieven, was voor de artisten wel de beste uiting, dat zij zich op uitbundige wijze had den geamuseerd. Voldaan en met een versnapering togen zij huiswaarts, om strak6 weer mot nieuwen moed de lessen van Excelsior te volgen Een korte en weinig belangrijke zitting van het kanton gerecht Na wekenlange openbare zittingen van het kantongerecht, waarbij gewoekerd moest worden met do beschikbare ruimte om ver dachten en getuigen te bergen, deed het gis teren bepaald „weldadig" aan ook eens weer een kalme zitting bij te wonen, die in een uur tijds was beslecht. Veel bijzonders heeft zich niet voorgedaan: begonnen word met de uitspraak in de vermeende overtreding der Drankwet te Baarn, die wij meermalen uitvoerig beschreven hebben. De ambtenaar van het Openbaar Ministerie, mr. Z ij 1 s t r a, had verdachte als schuldig gezien en een boete van ƒ75.— subs. 1 maand hechtenis straf geëischt. De kantonrechter mr. van Son deelde deze zienswijze blijkbaar niet en sprak den verdachte vrij vau het hem ten laste gelegde. Een andere zaak was die tegen een per soon, die met lijm onder de gemeente Soest (in de Birkt) op verboden grond zou heb ben geloopen. Hot ging in deze zaak om de quaestie of er al of niet van „verboden grond" gesproken worden kon. De zaak werd aangehouden om een onderzoek ter plaatse in tc stellen. Gisteren heeft het O. M., naar aanleiding van dat onderzoek, vrijspraak gc- eischt met teruggave van de in beslag ge nomen lijm. De uitspraak was overeenkom stig dezen eisch. Een mosterdpotje als wapen! Waartoe menschen in overspannen toe stand al niet kunnen komen, bracht de vol gende zaak aan het licht. Op 11 Januari j.l. had een vrouw uit Amsterdam zich in een, café Je dezer stede bevondon. in gezelschap van een man. Er ontstond tusschen deze. bei de lieden een meeningsverschil, dat de vrouw in overspannen toestand bracht. Om haat- woede te kooien, greep ze een mosterdpotje en slingerde dat naar het. hoofd der tegen partij. Doch ziet, een enkele hoofdbeweging was voldoende om liet potje niet tegen het mikpunt doch door een ruit tc werpen. Nu had men spijt. Het was erger aange komen dan bedoeld was! Do vrouw (ver dachte) kon zich maar weinig meer van liet gebeurde herinneren. Het geheugen werd haar door den kantonrechter evenwel wat opgefrischt met een geldboete van ƒ5. subs. 2 dagen. De eisch was ƒ10.subs. 4 dagen. Dronken achter het stuur. In den avond van 25 Februari reed een auto in slingerenden gang in de Stations straat hetgeen een aanwezigen agent van jo- litic een onderzoek deed instellen. De be stuurder bleek in staat van dronkenschap te vcrkecrcn. Verdachte ,die gisteren verstek liet gaan was reeds eerder door de Zcistcr politie-voor een gelijksoortige overtreding ge verbaliseerd en door het kantongerecht te Utrecht tot een week hechtenisstraf veroor deeld. Het hielp blijkbaar niet, ook al was de man beroepschauffeur! De feiten stonden vast. Voor verzachtende omstandigheden achtte het O. M. geen ter men aanwezig en daarom werd in het belang van de veiligheid van het verkeer 1 maand hechtenisstraf geëischt benevens ontzegging van het rijbewijs gedurende 1 jaar. De kan tonrechter sloot zich met zijn vonnis bij dezen eisch aan. Naast eenige kleinere zaken kwam ten slotte ook de „Barnevelder woordvoerder" inzake de Crisisvarkenswet nog even voor het tribunaal. Thans in 15 verzetzaken, waar in de verdachten reeds waren veroordeeld tot ƒ20.— boete subs. 10 dagen hechtenis. Nieuwe gezichtspunten waren er niet. Alleen het Rijk vaart er wel bij, want ge machtigde was in het bezit van 15 gezegelde machtigingen! De cisch bleef gelijk; het pleidooi idem (en dus werd het niet gehouden) en ook het von nis van den kantonrechter onderging geen wijziging. RECLASSEERINGSWERK. Nieuwe reclameplaat. Het Genootschap tot Zedelijke verbete ring van Gevangenen heeft een nieuw ródamebiljet laten ontwerpen, welke aan dacht vraagt voor bet reclasseeringswerk. De lithograaf Aart van Dobbenburgh heeft een geslaagd ontwerp gemaakt: een gevangene in gepeins en gebogen houding in de col. Het biljet is hierd^r zeer ex pressief geworden. Onder en boven deze voorstelling, welke aan duidelijkheid niets te wenschen over laat, staat: „Gedenkt het Reclasseeringswerk van het Genootschap t. zed. verb, der gevangenen". Het is een lange zin, doch wij zouden de voor keur gegeven hebben aan het voluit schrij ven der woorden. Afkortingen op een af fiche doen veelal afbreuk aan de duidelijk heid. rOONEEL Opvoering door Het Schouwtooneel. Een gestolen damestasch brengt deze co- medie aan het rollen. De man die den diof- staj ploegde is Ferry, gentleman-inbreker, een van de soort die in mondaine hotels, speelzalen e.d. zijn slag pleegt tc slaan. Hij heeft een tasch gestolen van Flora Roder; de nasporingen naar dien diefstal worden met zooveel energie voortgezet, dat het hem voordccligor uitkomt do tasch terug te brengen en de belooning te incassceren, om dat bij het houden van de tasch de kans op ontdekking groot is. Flora is zoo getroffen door Ferry's eerlijk heid, dat zo hem naast de belooning nog di rect tot haar secretaris benoemt Niet alleen om zijn eerlijkheid, maar vooral omdat hij voldoet aan haar ideaal van een man, meer dan al haar onbenullige aanbidders. Ferry geniet haar volle vertrouwen, hij be schikt al spoedig over de sleutels van brand kast en safe en hij ontdekt zelfs de oneer lijkheid van Flora's rentmeester Schlieman. Geholpen door Lotte, zijn vrouwelijke partner, zal hij zijn grooten slag slaan en verdwijnen met Flora's geld en juweelen, tot blijkt dat Folra hem niet geheel onverschil lig gelaten heeft en hij daardoor zijn kans verknoeit Zoowel Lotte als Flora hebben hem lief, hij eindigt met zijn beroep van inbreker weer op te vatten en met Lotte mee te gaan; voor het andere leven is hij toch niet geschikt. 4 Dat dit stuk van Aladar Laszlo uitsteken de speelmogelijkheden heeft, is wel geble ken uit de film Trouble in Paradise, die Lu- bitsch er naar maakte. De film loopt juist in ons land en heeft overal een groot en welverdiend succes. Lubitsch hield het stuk in de elegante sfeer dier halve en heele wereld, die de groote hotels in de moderne vermaaks-oordon bevolkt Hij hield dien lichten toets met een tikje wrange ironie prachtig vol cn maakte er een comcdie van die boeit en tegelijk bijzonder amusant is. De opvoering van het Schouwtooneal mist die'sfeer van aangename mondainiteit ten cenenmalo en Musch is niet de meest ge ëigende speler voor dc rol van een bovenal charmante gentleman. Maar welke rol Musch ook te spelen krijgt, of ze hem ligt of niet, hij slaagt or toch altijd in een typee ring te maken, die de moeite van het aan zien waard is. Deze Ferry is niet een van de rollen, die in dc herinnering blijft loven, maar toch boeide de typeering door al die- trekjes, die zoo echt het persoonlijke van /.ijn spel uitmaken. Voor. een speler als Jan Musch, die zijn gezelschap aan kasstukken kan on in dezen tijd ook wel moet hel pen, is bet gevaar zeer grpot, dat bij zijn rol ^raat forceeren cn ze zoo speelt, dat hij ze ker is van een goedkoop maar voordeelig succes. Musch is gelukkig tc veel kunste naar, om zich hiertoe te leenen. Vergeleken bij Musch blovcn de andere rollen zeer op het tweode plan. Marie Hol- trop was wel eens een verleidelijke Flora, maar tot een creatie groeide haar rol niet. Van Staalduynen cn Emile van Sluwe wa ren niet onaardig als de onbenullige cn de jaloersche minnaar. Hein Harms speelde uitstekend den politiecommissaris met zijn aanstekelijk gelach om de domheden op in- brekersgebied, waarmede Ferry hem op een dwaalspoor bracht Het tempo van de heele voorstelling was wat traag, het stuk zou aanmerkelijk ge wonnen hébben, indien het sneller werd ge speeld. Het was wel amusant, maar het vlotte, flitsende spel dat Lubitsch' film zoo'n succes bezorgde, ontbrak maar al Ie zeer. De eerste cn tweede acte speelden in een verdienstelijk decor, ontworpen door B. Grootendorst. V. JUBILEUM H. W. J. FORTUIN. Verschillende blijken van sympathie hebben den jubi laris gisteren bereikt. Hoewel de heer H. W. J. Fortuin gaarne den dag zijner 40-jarige dienstvervulling bij de Ned. Spoorwegen had geheim gehouden, is hem dat niet mogen gelukken. En geen wonder. Al dien tijd is de heer Fortuin to Amersfoort werkzaam geweest, eerst aan het Centraal station tegenover dc Phoenix- Brouwerij en later bij de fusie der maat schappijen aan het tegenwoordige station. Tal van jaren heeft hij doorgebracht op het vrachtgoederenbureau en daarna is hij als chef de bureau aan het plaatskaartenbureau gekomen. Op het vrachtgoederenbureau kwam hij uit den aard der zaak met vele en zeer ver schillende menschen in aanraking. En daar over bestaat maar één roep: de heer Fortuin wist met zijn menschen op tc schieten. Steeds stond hij klaar als zijn hulp en voor lichting werd gevraagd en menigeen heeft van zijn dienst gebruik gemaakt. Aldus was hij voor de maatschappij een uitstekend ambtenaar, want gaarne behandelt men zijn zaken met het vrachtgoederenbureau omdat men zeker wist op de grootste bereidwillig heid en de meeste tegemoetkomendheid te kunnen rekenen. Er in zijn tegenwoordigen werkkring is het al evenzoo. Hoe vaak komt hot voor. dat reizigers met allerhande vragen komen en over de meost uitecnloopende zaken inlich tingen verlangen. Als ze te beantwoorden en te geven zijn, dan kon men op den heef For tuin rekenen. Steeds w-ordt door \«em al het mogelijke gedaan om het publiek ter wille te zijn, overtuigd als hij is, dat de belangen der mnatschappij het best worden behartigd loor den ambtenaar, die voelt er te zijn voor het publiek en niet omgekeerd. Geen wonder dus, dat de heer Fortuin zich n zijn werkkring slechts vrienden heeft ge maakt. En toen nu, in weerwil van alle ge heimhouding, de datum van het jubileum toch bekend was geworden, hebben zeer velen de gelegenheid gebruikt om hem giste ren op de een of andere wijze van hun waar deering te doen blijken. Ten einde zich aan alle huldebetuiging op het station te onttrekken, had de heer For tuin deze dagen verlof gevraagd en verkrc gen. Maar dat was geen bezwaar om hem ten zijnen huize te complimcnteeren. Vele blijken van waardeering, vooral veel bloe men, werden hem aangeboden. Chofs en oud-chefs, collega's en oud-collega's kwamen hem feliciteoren. terwijl ook do reizigers zich niet onbetuigd lieten. Een zeer fraai bloem stuk werd hem ook aangeboden door do kegel club „Val om", waarvan twee bestuurs leden hem kwamen gel uk wenschen Ook schriftelijk kwamen vele goede wen schen binnen, zoodat bet voor den beer For tuin juist een dag is géwordén, wel hem on getwijfeld groote voldoening zal hebben ge schonken. DE AFWATERING VAN DE GELDERSCHE VALLEI. Rapport dor ingesteido com missie gereed. Naar wij vernemen is de door den minister van waterstaat ingestelde commissie ter be studeering van de afwatering van de Gel dersche Vallei dezer dagen met baar onder zoek gereed gekomen; zij heeft haar rapport over dit onderzoek aan den minister uitge bracht, zoodat na goedkeuring door den mi nister publicatio van het rapport kan wor den verwacht. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Een nlonw affiche. De Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat heeft een nieuw affiche uitgegeven, dat zeer zeker de aandacht zal trekken Het stelt voor drie groote uitroepteekens, resp. in rood, wit en blauw, waaronder de leuze „Koopt Nederlandsch Product". Do ont werper. Jos van W. heeft een zeer goede keus gehad; bet biljet zal dan ook zeer zeker een goeden indruk maken. D a g e I ij k 8 City Theater. Westsingel 7. Vertooning van „Menschen in 't Hotel." Rembrandt Theater, Langestraat Vertoo ning vari „Tarzan" en „De weg naar het leven." Museum FIéhito. Westsingcl. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Thees. Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en bibliotheek. Muurhuizen 9. R.K Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibllotheek, Arnhomseheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23 25 Fcbr.— 18 Maart. Toonzaal Sierkunst Tentoonstelling van schilderijen door lacob N* ie weg (dagelijks 9—5 uur). 419 Maart de Poth. Amersf. Kunstkring Tentoonstelling van schilderijen van Jan Sluyters (dagelijks 10—4 uur). 10 Maart. Hotel „de Zwaan." Leden ver gadcring Tuinbouwvereeniging „Amers foort" (gevolgd door lezing van den U*er P. Kalkman). 7uur. 10 Maart. Amicitia. Amersf. Kunstkrinu. Concert Utrechtsch Stedelijk Orkest. 8 uur. 10 Maart. Theosof. Loge. Spir. Ver. „Har- minia." Psychometrische avond mevrouw dr. Akkringa. SA uur. 11 en 12 Maart, Huize Vonk, tentoonstel ling van reproducties naar werken van Fidus, resp. van 2—10 uur en van 1010 u jr. 11 Maart. Amicitia. H.B.S.-soirée. 8 vur. 11 Maart. De Valk. Feestavond Friesche Club. 8 uur. 12 tot en met 14M aart. Cinema Amicitia, vertooning van „Moderne Bruidschat." 12 Maart. De Poth.. Amersf. Kqnstknng. Rondgang langs de. schilderijenvan Jan Sluyters onder leiding van ir. L. B. Huygcn 3 uur. 13 Maart. School 7 (Oude Socsterweg) Uitvoering gymnastiekverecniging „Jonge Kracht." V/2 uur. 13 Maart. Toonzaal Sierkunst. Lezing voor de Soefi-bcweging door miss tyoyd °ver „The secret of health." 8 uur. 13 Maart. De Valk. Filmavond Bouwvak arbeidersbond. 8 uur. 14 Maart. Toonzaal Sierkunst. Amprsf. Kunstkring. Lezing van W. Joö. de Gruvter over„Mexicaansehc cn Maya-kunst." 8 uur. 15 Maart. Theosof. Loge. English Associa tion. Lezing mr. R. Churchill over: „Young England looks at America." 8 uur. 15 Maart. Amicitia. Uitvoering Orkestvcr- eeniging. 15 Maart. Rcmonstr. Kerk. Ned. Protes tantenbond. Lezing met lichtbeelden door dr. R. Miedcma overPrins Willem van Oranje. 8 uur. 15 Maart. Toonzaal Sierkunst. Vrije Relig. Gemeenschap. Lezing dr. Alfr.Hackei 8A uur. 16 Maart. Amicitia. Nutsavond. 8 uur. 17 Maart. Amicitia. Kunstavond „Ons Be lang." S uur. 17 Maart. Toonzaal Sierkunst Spir Ver. „Hafmonia." Lezing H. van Walt over „Magi der oudheid." 8^ uur. 17 en 18 Maart. De Valk. Tooneriavond „Advendo", opvoering van „De Kilometer- vreter" (17 Maartvolksavond). SA ur. 18 Maart De Poth. Amersf. Kunstkring. Rondgang langs de schilderijen van Tan Sluyters onder leiding van dr. J. Nieweg uur. 19 Maart. De Poth. Amersf. Kunstkr ng. Rondgang langs de schilderijen van Jan Sluyters onder leiding van ir. L. B. Huygon 3 uur. 19 Maart. De Valk. Feestavond Joodiche Vereeniging „Nut en Genoegen", opvoering van: „Eén dag dame." 8 uur. 22 Maart. Theosof. Loge. Experimenteelf éance door het echtpaar L. G. Roos— Hallensleben. 8A uur. i maken cn plaatsen allovers II ?Uet van alle voilo I marquisette gordijnen 22 Maart. Toonzaal Sierkunst. Vrljo Relig. Gemeenschap. Lezing dr. Alfr. Hackel 8Y* uur. 22 Maart Amicitia. Uitvoering Chr. Gym nastiek ver. „Wilheimina" 7l/s uur. 24 Maart. Amicitia. Ver. „Oost en West" Vertooning van de film„Tropisch Toe risme." 8 uur. 25 Maart. Dc Valk. Feestavond Groning- sche Club. 8 uur. 25 Maart. Amicitia. Uitvoering „Stem des Volks", „II. J. Hegeraat" en „Kunst na Ar beid". 8 uur. 27 Maart. Toonzaal Sierkunst. Voordracht avond M. Musharaff Khan voor de Soefi beweging. Hindoescho muziek on zang met inleiding. 8 uur. 30 Maart. Amicitia. Nederl. Ver. van Hute vrouwen. Tentoonstelling op modegebied. (21< 5 en 7—9 uur). 31 Maart. Amicitia. Amersf. Kunstkring. Gezelschap Saalborn, opvoering van: „Z M. Met Publiek." 8 uur. 1 April. De Valk, Kindermatinéo van pad- vindsters. 2 A uur. I April. Dc Falk, feestavond H. V. C. 8 uur. 3 April. De Valk, feestavond Bond van Kappersbedienden. 8 uur. 8 April. De Valk, soiréc van de padvind- sters. 7ys uur. UTRECHT. 18 Februari—11 Maart Kunstzaal W. Wa genaar (Nieuwe Gracht 25). Tentoonstelling van schilderijen door P. P. Koster. 10 Maart. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouwtooneel, opvoering van„De Sweepstake" 8 uur. II Maart. Stadsschouwburg. Amsterd. Toonecl, opvoering van„Do reis van Noach op de wateren" (gem. abonnement). 8 uur. 13 Maart. Tivoli, 16e Volksconcert U. S. O. SA uur. 15 Maart. Stadsschouwburg. Amsterd. Tooneelvcreeniging, opvoering van „Circus Knie." 8 uur. ZEIST. 11 Maart. Concertzaal Figi. Concert Vera Janacopulos. 8 uur. 24 Maart. Concertzaal Figi. Amsterd. Too necl, opvoering van: „Circus Knie." 8 uur. HILVERSUM. 18 Febr.—15 Maart. Kunstzaal Willem Brok. Tentoonstelling van schilderijen door lac. Eriks (dagelijks 10—12 en 2—4 uur; Zondags gesloten). BAARN. 21 Maart. Musis Sacrum. Gezelschap Cor Ruys, opvoering van „Grompie." 8 uur. BURGERLIJKE STAND. 9 Maart. Geboren: Willemijntje Antonia, d. van Teunis Hof land en Jacoba Johanna dc Haan. Henrictte, d. van Hendrik Hoefakker en Aleida Zwart. Agnes Alida Maria, d. van Egbert Johan nes Gcrrit Mcrtens zur Borg cn Agnes Maria Petronella Antonia Janssen. Ondertrouwd: Joseph Désiré van dc Klashorst en Ida Francisca Maria Soerewijn. Henri Johan Blom en Evertje Hocgcn. Gerrit Jan Hendrik Oosterbcek en Mar tina Hcndrika Labalans. Gehuwd: Jan Veldman en Teunisje Veer. Overleden: Catharina Lijdia Seuntjens, oud 38 jaar, echtgenootc van Cornelis Hanegraaf. diep zwart en 6 draads por 169 gram knolten ARNH.STRAAT 26a Amersfoort. OMREKENINGSKOERSEN. Off Not Niet Off. 9 Maart 10 Maart 12 uur Londen f 60b.25% Berlijn 58.92 59. Parijs 9.79 80 Brussel 34 76 34.8G Zurich 48.05 48 10 Kopenhagen 39.38 70 Oslo 44.80 44 40 Stockholm 45.80 45 80 New York Milaan 12.67% 12.68 Medegedeeld door do Rotterd, Bankvereeo.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3