BENZINE IN SPECIALE INRICHTING? Agenda ZONDAGSSLUITINGSWET IN 'T GEDING DE STAD FLORENCE WAT ETEN WIJ MORGEN? JUMPER WOL in 30 warme kleuren DE WOLBAAL STADSNIEUWS Wederom een overtreding der Vis- scherijwet, bedreven op de afge= sloten Zuiderzee, voor het kantongerecht Gladde fietspaden De openbare zitting van het' kantongerecht bood gisteren weer ruimschoots stof voor copy. Er stonden 112 zaken op de rol, waar onder natuurlijk delicten van gering belang waren, doch daarnaast deden zich toch ook meerdere gevallen voor, die wij straks nader zullen weergeven. Begonnen werd rnet een uitspraak betref fende de visschers, die zich op 22 December 1032 inct een wonderkuil op de afgesloten Zuiderzee hadden bevonden. De kantonrech ter achtte liet strafbare feit bewezen en ver oordeelde de verdachten tot f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. De eisch van het O. M. was gelijkluidend geweest. Overtreding Drankwet? Bij een bewoner van den Soestcrwcg was in een kelder een hoeveelheid van 60 fles- schen sterken drank aangetroffen, waarvoor geen vergunning bestond. Een vorige maal was deze zaak reeds behandeld, doch aange houden om de verbalisanten to hooren. Ver dachte had verklaard, dat deze drank voor zijn faraiü© catered was. In twee kisten in een kelder achter de woning was de drank aanwezig. Verbalisanten haden wel meer gehoord, dat er clandestienen-vcrkoop plaats vond. De ambtenaar van liet Openbaar Mini sterie, mr. Zijlstra, wijst er in zijn requisitoir allereerst op, dat het hier een voorraad drank in een bijgebouwtje betreft, dat als een „aan- hoorigheid" moet worden gezien. Ook het in voorraad hebben is verboden. De feiten staan dus wel vast. Er is gezegd, dat do drank voor de familie bestemd was; dit is mogelijk, maar de verleiding is dan toch wel heel groot', dat er eventueel ook aan anderen verkocht wordt. Geen termen zijn aanwezig om af to wijken van liet reeds in genomen standpunt en daarom blijft de eisch f 60 subs. 30 dagen, met verbeurdverklaring van den in beslag genomen drank. Verdachte's verdediger, mr. Prima be twist de aanhoorigheid, die door het O. M. gezien wordt. Verdachte heeft een tweetal perceelen, waarin ook twee afzonderlijke be drijven worden uitgeoefend. Op de geruchten, dat er wel clandestien verkocht wordt, mag men niet afgaan. Niets staat daar toch van vast en spreker moet bij zijn conclusie blijven: er zal vrijspraak moeten volgen bij gebrek aan bewijs, met teruggave van het inbeslag genomene. Schriftelijk vonnis zal worden gewezen op Donderdag 30 Maart a.s. Overtreding Vogelwet? Onder de gemeente Leusden was op 20 Januari j.l. iemand met lijm aangetroffen in het veld, die er op uit was om vogels (sijsjes) t.e vangen. De verbalisant geeft een omstandig verhaal /van het gebeurde, waarin hij doet uitkomen, dat verdachte zijn schuld erkend heeft. Daarop was verdachte giste ren echter teruggekomen. De lijrnst'okjcs had hij niet vervoerd en evenmin was hij in het bezit van vogels geweest. Verdachte had twee getuigen a décharge meegebracht, die geen overtreding gezien hadden van verdachte's zijde. Het O. M. achtte het strafbare feit' even wel vaststaande, waartoe verschillende aan wijzingen aanwezig waren. Verdachte wil nu wel op zijn ei kontenis terugkomen, doch kan allerminst wettige gronden daarvoor aanvoeren. Gcëischt wordt f 10 boete subs. 4 dagen heihtcnis. De uitspraak van den kaftten recht er mr. van Son volgt op Donderdag 23 Maart a.s. Een hoeveelheid van £00 litei benzine zonder vergunning in voorraad. Op 21 Januari had iemand een hoeveel heid van ongeveer 400 liter benzine in voor- voorraad in een inrichting, die als een der gelijke bewaarplaats bedoeld werd, zonder daarvoor de volgens de Hinderwet voorge schreven vergunning te bezitten. Deze ben- zine-voorraad was aanwezig in twee vaten, ieder ongeveer 200 liter bevattende. Verdachte had mr. Frima als raadsman afgevaardigd. Deze wees er op, dat aan vankelijk het in voorraad hebben zonder vergunning ten laste was gelegd. Dit feit werd erkend, doch nu spreekt de dagvaar ding van een inrichting, bestemd tot het be waren van benzine. Dit wèl strafbaro feil Wordt echter niet erkend. Het O.M. meent dat hier sprake is van een inrichting en eischt f 20 boete subs. 10 da gen hechtenis. Mr. Frima wijst er in zijn pleidooi op, dat 'er geen sprake is van een inrichting. Als een vat leeg is, gaat het weg, het blijft niet en in dat geval is van geen schuld sprake. Daarom verzocht spreker vrijspraak voor zijn cliënt bij gebrek aan bewijs. Ook in deze zaak wordt volgende week Donderdag vonnis gewezen. Vrijspraak in vermeende Overtreding der Zondags- sluitingsv/et. Op Zondag 5 Februari j.l. had een stad genoot eenige sigaren gekocht op het per- ion van het tramstation-O.S.M. De kooper behoorde niet tot het reizend publick, waar van in de wet gesproken wordt. De jongen bij den perronwagen had de bepaalde soort sigaren niet bij zich en deze even gehaald aan een loket in den scheidingsmuur tus- schen restaurant en perron. De verbalisant, inspecteur van den Arbeid, was niet aanwezig. In de dagvaarding wordt echter de meening naar voren gebracht, dat ergens anders dan op het perron do verkoop tot stand gekomen zou zijn. Blijkens de ver- klaringen van den kooper, die als getuige werd gehoord, is die meening niet juist; het geen ook door verdachte's verdediger mr. J. van Dijk uit Amsterdam wordt verklaard. Niet getuige heeft aan 'het loket geklopt, doch do jongen, die zich met zijn restauratie- wagentje op het perron bevond. Het O.M. wilde deze zaak aanvankelijk aanhouden, doch wijzigde dit in den eisch: vrijspraak, waarbij de kantonrechter zich in zijn vonnis aansloot. Verdachte, eigenaar der restauratie, ver klaarde, dat de verkoop op het perron door gang vinden zal en waarschijnlijk zal zich hier nog wel eens een mogelijkheid voor een principiecle uitspraak voordoen. Alweer: de wonderkuil. Men herinnert zich de overtreding van het visschcn met de wonderkuil op 22 De cember, die in een vorige zitting werd be handeld en waarin wij hierboven de uit spraak aangaven. Dezelfde overtreders ston den gisteren voor het visschcn met een won derkuil, thans op 10 Januari, terecht. Do mannen verklaarden toestemming te heb ben van de Generale commissie. Daarvan was geen bewijs voorhanden, doch het was tegen... een derde gezegd! Het O.M. wees er op, dat de inspectie al leen toestemming zou kunnen veiiocnen. Aan de verdediging wordt weinig waarde gehecht; de Generale Commissie is geen bij de wet bevoegd gezag en daarom wordt 25 boete subs. 10 dagen hechtenis gc ëischt. Do uitspraak van den Kantonrechter wordt bepaald op 20 subs. 5 dagen hech tenis. Een gladde weg en ccn gladde wielrijdster. Tenslotte maken wij nog melding van ccn wielrijdster, die op 23 Januari j.l. gefiotst had op den straatweg AmersfoortUtrecht, in de richting Utrecht, en daarbij gereden had op den verboden straatweg inplaats van op het langs den weg loopende fietspad. Verdachte gaf het strafbare feit toe, doch er waren omstandigheden, die er toe geleid hebben. Het had gesneeuwd en het fietspad was buitengewoon glad. Eenige malen slip pen was er het gevolg van geweest en toen was de juffrouw; die groote haast had, maar' op den straatweg gaan rijden. Broer-s ver baal volgde. Het O. M. vond, dat verdachte dan maar had moeten loopen, doch hiermeo kon zij zich niet vcrccnigcn. Daarvoor alleen zijn de wegen toch niet! De ambtenaar cischte 5.boete subs 2 dagen, doch de kantonrechter besloot deze zaak lot a.s. aan te houden en dan clcn ver balisant te hooren. Lezing met lichtbeelden door pvof. Huib Luns uit Delft voor 't Nut Gisteravond heeft prof. Huib Luns uit Delft in „Amicitia" een lezing met lichtbeelden gehouden over „Florence, de stad en haar kunstschatten". Deze lezing vond plaats voor het Departement Amersfoort van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen; het aantal aanwezige leden was niet groot. Prof. Huib Luns wees er bij den aanvang op, dat de historie van do Italiaansche stad Florence haar oorsprong vindt m den ouden brug over de Arno. De stichting der stad zit aan dezen brug vast; het is daar een der pittoreske deelen der stad, die tot de wereld- bijzonderheden gerekend worden mag. In hoofdzaak wil spreker zich bezig hou den met het geslacht der Medici, de familie, die bij de stad hoort, zich uitermate geïn teresseerd heeft voor de beeldende kunst. Al lereerst wordt stil gestaan bij do majes tueuze Domkerk, die in het hart van Flo rence ligt. Reeds de koepel vraagt bijzondere aandacht, trekt door haar groote bekoring in vorm en kleur. De roode dakpannen met witte omlijstingen, op den achtergrond het heerlijke blauw, dit alles maakt den aanblik tot een verheven genot. De kerk is grootsch en wijdsch en de bouw is als ccn opdracht te zien om een bouwwerk te maken, dat alle andere bouwwerken in de schaduw stel len zou. Een breedvoerige beschouwing wordt ver volgens gewijd aan de in de kerk aanwezige schilderijen, die verband houden met de Orde van Dominicus. De kerk zelf is liet middel punt van het geestelijke leven, zooals dat van een openbaar plein gezegd kan worden voor het gemeentelijk leven. Groote kunst schatten staan er opgesteld. Het behoeft geen verwondering te verwekken, dat dit ongewo ne de bijzondere aandacht trok van de be zoekende Noordelingen, die hun waardecring het beste te kennen gaven in hun pogingen tot navolging. De genoemde, vooraanstaande familie heeft een oneindige begeestering voor we tenschap en kunst aan den dag gelegd. In vloed is ondergaan van de Grieksche geleer den, die naar Italië uitweken, toen do val van Konstantinopel dreigde. In het bekende Italiaansche geslacht was Giovanni één der eerste grooten. Naast zijn 1 leven en zijn arbeid, wordt dat van anderen KENNISGEVING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat bij besluit van 10 Maart 1033 is vastgesteld, dat vervoer, het in voorraad hebben of behandelen van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aangeduide waar door of voor hem, a. die een bcdriji van melkverlcoopcr heeft opgericht, door koop, huur, huurkoop, of op andere wijze heeft overgenomen, heeft verplaatst of over de gemeente, waar ar tikel 32 van toepassing is, heeft uitgebreid, b. die een bedrijf, dat niet voldoet aan de eischen in lid 2 van artikel 32 van het melkbcsluit gesteld, door een ander doet uitoefenen, c. die in of ten behoeve van een geves tigd bedrijf van melkverkooper al dan niet geheel afgesloten ruimten voor het in voor raad houden of bohandelen van molk en/of melkproducten in gebruik heeft genomen, opgericht, ingericht of gewijzigd, slechts mag plaats vinden, indien zijn be drijf voldoet aan de eischen in lid 2 van artikel 32 van het Melkbcsluit gesteld, het welk moet blijken uit een schriftelijke ver klaring, afgegeven door of nafticns den bur gemeester. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers. VOOR DE KOFFIETAFEL Eier-ragout met tomaten. Bereiding: Maak op do bekende wijze een sausje van wat botor, bloem-en melk, voeg hier aan toe, wat zeer fijn gehakte peterselie en wat foelio. Kook do eieren hard (10 minuten) verdoel ze in partjes en verwarm ze even in de saus. Schil eenige topiaten, snijd ze aan dikke 6chijven en bak ze in heete boter. Leg op een schotel een rand van slabla den en leg hier op de gebakken tomaten- schijven, terwijl de eireragout in het midden op de schaal wordt gebracht. VOOR DE MIDDAGTAFEL Runderrolletjes, Gestoofde bieten, Aardappelpuree, Rijstkoekjes met gestoofde vruchten. „Ilarmonia." Lezing H. van Walt over „Magi der oudheid." 8J4 uur. 17 Maa^t. Amsvorde. O. S. P.-vergade- ring. lvarl Marx-herdenking. Spreker Frank v. d. Goes uit Laren. 8 uur. 17 en 18 Maart. De Valk. Tooncelavond „Advendo", opvoering van „Do Kilometer vreter" (17 Maartvolksavond). 8J4 .ur. 18 Maart. Do Poth. Amcrsf. Kunstkring. Rondgang langs de schilderijen van Jan Sluyters onder leiding van dr. J. Nicweg 3 uur. 19 Maart. Do Poth. Amersf. Kunstkring.; Rondgang langs de schilderijen van Jan Sluyters onder leiding van ir. L. B. Huygon 3 uur. 19 Maart. De Valk. Feestavond JoodSche Vcreeniging „Nut en Genocgon", opvoering.^ van: „Eén dag dame." 8 uur. 19 t/m. 21 Maart. Cinema Amicitia, ver. tooning van „De tien Geboden." 20 Maart. Gebouw Raad v. Arbeid. Ver gadering Amorsfoortsch Nazorg-uom-na. 8 uur. 21 Maart. Eben Haëzcr. Familie-avond Nederl. Werkliedenverbond „Patrimonium", spreker ds. R. Bartlema uit Zeist, over „Onze tijd en onze taak." 8 uur. 22 Maart. Theosof. Loge. Experimenteel© séance door liet echtpaar L. G. Roos Hallenslcben. 8K uur. 22 Maart. Toonzaal Sierkunst. Vrije Relig. Gemeenschap. Lezing dr. Alfr. llackel 8J4 uur. 22 Maart Amicitia. Uitvoering Chr. Gym nastiek ver. „Wilhelmina" 7'/a uur. 22 Maart. Amsvorde. Feestelijke vaandel uitreiking en vertooning Olympische film door luit. Pahud de Mortanges voor de schietvcreeniging „Prins Hendrik." 8 uur. 24 Maart. Amicitia. Ver. „Oost en West" Vertooning van de film„Tropisch Toe risme." 8 uur. 25 Maart. De Valk. Feestavond Gronings sche Club. 8 uur. 25 Maart. Amicitia, Uitvoering „Stem des' Volks", „II. J. Hegeraat" en „Kunst na Ar beid". 8 uur. 27 Maart. Toonzaal Sierkunst. Voordracht-' avond M. Musharaff Khan voor de Soefi-, beweging. Hindoesche muziek en zang mot inleiding. 8 uur. 28 Maart. Gebouw Theosof. Loge. Psycho metrische avond door den heer J. G. de Groot. 8K uur. 29 Maart. Ebcn Haëzer. FeestcliJKe Jaar vergadering Ncd. Christelijke Reisvereeni- ging. 8 uur. 29 Maart. Hotel de Zwaan. Jaarvergade ring Vcreeniging voor VrcemdelingcnverT keer. 8% uur. 30 Maart. Amicitia. Nederl. Ver. van Huis vrouwen. Tentoonstelling op modegebied. (2^—5 cn 7-9 uur). j 31 Maart Amicitia. Amersf. Kunstkring. Gezelschap Saalborn, opvoering van: „Z. M. Het Publiek." 8 uur. 1 April. De Valk, Kindcrmatlnée van pad-' vindsters. 2l/s uur. 1 April. De Valk, feestavond H. V. C. 8 uur. 3 April. De Valk, feestavond Bond van Kappersbedienden. 8 uur. 8 April. De Valk, soirée van dc padvind- sters. IVi uur. 12 April. Amicitia. Nederl. Tooneel voor Kinderen, opvoering van „Bruintje Beer. 2 uur. 15 April. Do Valk, uitvoering mondaccor- deonverecniging „Door Vriendschap Verbon den." 8 uur. 18 April. Gereformeerde Kerk (Zuiisin- gel). A.-R. Kiesvereeniging „Nederland én Oranje." Verkiezingsvergadering. Spreker oud-minister Mr. H. Bijlevcld. 8 uur. 19 April, Markthal, Oranje-Vereeniging, Groote huldigingssamenkomst ter herden king van Willem de Zwijger. 19 April. Remonstr. Kerk. 't Nut. Lezing dr. A. Groenevcld. UTRECHT. 17 Maart, Stadsschouwburg. Ver. Rotterd. FIofstad-Tooneel, opvoering van „Amor in de Pastorie." 8 uur. 19 Maart. Stadsschouwburg. N.V. Het Schouwtooneel, opvoering van „In den nacht van 17 April." 8 uur. 20 Maart. Tivoli. U. S. O.-volksconcert -r-?. 8J4 uur. 20 Maart. Gebouw voor K. én W. Abonne mentsconcert Ethel Bartlett en Rae Robert son. 8 uur. ZEIST. 24 Maart. Concertzaal Figi. Amsterd. Too neel, opvoering van: „Circus Knie." 8 uur. B A A R N. 21 Maart. Musis Sacrum. Gezelschap Cor Ruys, opvoering van „Grompie." 8 uur. HILVERSUM. 18 Maart15 April. Kunstzaal Willem, Brok. Tentoonstelling van schilderijen door Bern. A. van Beek (dagelijks 10—12 en 2—4 uur). nagegaan en daarmee tegelijkertijd een be schrijving der historische ontwikkeling ont boden. Daarnaast werd de rustige en vooral voorzichtige regeerder der Republiek, de ban kier Cosimo, getypeerd, die uit liet tijdperk 13S0—1-400 stamt. Een bankier, die zijn filia len over geheel Europa van Bruggo tot Cairo verspreid zag. Groote belangstelling werd door hem voor do kunst betoond, die op veelzijdige manier een beschermer in hem vond. Er worden dan tal van werken, steeds aan do hand van lichtbeelden, besproken cn prof. J-Iuib Luns vestigt cr dc aandacht op, dat do kunstenaars wederkéerig groote genegen heid voor Cosimo hadden. Zijn omgang was ook met de geleerden van hartelijken aard. Vóór alles was Cosimo een hartstochtelijk bouwer, wat geuit wordt in nieuwbouw cn herstellingen in en buiten eigen stad en ook buiten Italië. Zijn leven en gebaren vormen een afglans van liet stralende leven der stad. Hij was een voorstander van den vrede, schuwde daarentegen dc opzichtigheid en uitingen van macht. Een gedetailleerde beschrijving volgt dan van het bewonderenswaardige klooster van San Marco, dat in Cosimo zijn bouw meester vond. In de kapel treft men schil deringen, die de wanden gelijk tapijten be- kleeden. Het groote gevoel voor een harmo nisch geheel spreekt' in de Italiaansche kunst, waarschijnlijk zijn oorsprong vin dende in dc heerlijke verhoudingen van land en zee, van licht, cn lucht. Een horte wandeling wordt tenslotte nog óp het projcctiedock geihao.kt dooi'deze stad van kerken, cn paleizen; waarin het werk van groote kunstenaars zoo duidelijk spreekt. De architectuur is vaak bijzonder karakter vol. Leven, lucht en licht dringen ook tot ons door bij liet aanschouwen van het ver gulde bronswerk in alle grootheid van stijl, die de ecu wen brachten. AMERSF. KUNSTKRING. Morgen cn Zondag zijn de laatste twee dagen van de tentoonstelling van schilde rijen door Jan Sluyters in „de Poth", wel ke expositie door den Amersfoortsclien Kunstkring werd georganiseerd. Morgenmiddag om drie uur heeft een rondgang langs de schilderijen plaats on der leiding van dr. J. Nieweg, terwijl Zon dagmiddag om drie uur nog een rondgang gemaakt zal worden onder leiding van ir. L. B. Huygcn. per 50 gram knotten 1 c©iat ARNH.STRAAT 26a Amersfoort. BURGERLIJKE STAND. 16 Maart 1933. Geboren: Maria Johanna, d. van Jan van de Straat en Johanna Maria Elisabeth van Doorn. Johannes, z. van Lefert Knol cn Hendrik- je de Groot. Jemkc, z. van Jan van Vecnendaal cn Wilhelmina Smid. Everarda Johanna, d. van Johannes Ber- nardus Josephus van Wandelen en Alijda Christina Boerscn. Johanna Alijda, d. van Johannes Bcrnar- dus Josephus van Wandelen en Alijda Christina Boersen. Ondertrouwd: Hermanus Jonkers en Her- mina Aleida Margaretha Vrijdag. Derk Gijsbertus Montenbcrg cn Geertrui- da Adriana Bijvoet. Mintje de Vries en Keeltje Antonia de Wij er. Willem Jansen en Gerritje Dooijewaard. Johan van Kranenburg en Petronella Pe tersen. Gerrit Jonkman cn Dirkje Renes. Gehuwd: Bartel van Driel en Christina Maria de Lang. Hendrik Marinus Reinold en Grada Hen- drika Rouwenhorst. Klaas Bos en Gijsbertina Overecm. Overleden: Cornelis van der Linden, oud 72 jaar, echtgenoot van Aartje Rijnders. Elisabeth Kilian, oud 83 jaar, weduwe van Isaia Willem Fröger. Hendrik Valkenhoef, oud 78 jaar, onge huwd. Boven d c 18 j a a r: 6 dagmeisjes; 5 dienstboden; 1 noodhulp dienstbode; 1 juffr. v.d. toiletten; 1 hoeden- verkoopster; 1 keukenmeisje; 1 magazijn- knecht (halfwas); 1 metaaldraaier (half was); 1 naaistersloerling; 1 werkmeisje. Benoden do IS jaar: 1 aank. mach. bankwerker; 2 loopjon gens; 1 jongste kantoorbediende; spoelsters; inpakstcr; 1 dienstbode; 2 dagmeisjes Aanbiedingen werkzoekenden. Boven de IS jaar: 9 autogeenlassclicrs; 7 automonteurs 5 banket- cn broodbakkers; 3 banketbakkers; 21 bankwerkers; 5 behangers-stoffeerders; 1 betonwerkers; 2 bierbottelaars; 1 bloemist; 5 boekbinders; 6 boekdrukkers; 3 boekhou ders; 2 bouwk. opzichters; 5 broodbakkers; 1 buffetjuffrouw; 31 chauffeurs; 2 chocola dewerkers; 1 colporteur; 4 dienstboden; 19 elcctriciens; 2 clectr. lasschers; 1 emballeur; 2 expeditieknochtcn; 37 fabrieksarbeiders; 4 fabrieksmeisjes; 1 forceur; 7 framebou wers; 2 framevijlers; 73 grondwerkers; 2 hoefsmeden; 1 houtdraaier; 3 huishoudsters; 1 huisknecht; 1 hulp in do huishouding; 4 incasseerders; 5 inpakkers; 1 instrument maker; 22 kantoorbedienden (mann.); 8 kantoorbedienden (vrouw.); 11 kantoorwerk sters; 3 kappersbedienden; 10 kellnors; 1 opz. teekenaar waterbouwk. 7 ijzervlochters; 2 betontimmerlieden; 2 fabriekstimmerlic- den; 1 electr. techniker; 1 ketelmaker; 1 kotteraar; 1 kistenmaker; 3 kleermakers; 1 klinker; 5 koks; 1 koperslager; 1 kookster; 5 kruideniersbedienden 1 lederbewerker; 8 letterzetters; 2 lompensorteerders; 8 lood gieters; 5 loopknechts; 158 losse arbeiders: 7 machinale houtbewerkers; 11 machine bankwerkers; 1 machinist; 8 magazijn- knechts; 8 magazijnmeesters; 4 metaal draaiers; 2 metaalfraisers; 4 metaalslijpers; 1 metaalstamper; 17 metselaars; 5 meubel- beitsers; 16 meubelmakers; 5 meubelstof feerders; 1 motorschipper; 7 naaisters;; 35 opperlieden; 3 pakhuisknechten; 1 papier bewerker; 1 pettenmaker; 1 pianostemmer; 7 plaatwerkers; 1 pijplcgger; 3 radiomon teurs; 7 reizigers; 4 rijwielherstellers; 3 rij wiellakkers; 3 rijwielmonteurs; 5 scheerders (textiel); 1 medaillemaker; 1 darmbewer ker; 1 bandcrollecrder; 1 meesterknecht (sig.); 1 vertegenwoordiger; 1 acquisiteur; 1 filiaalhouder; 38 schilders (huis); 5 schoenmakers; 25 sigarenmakers; 1 sigaren- sorteerder; G smeden; 2 soldeerders; 1 spoeler; 1 steenhouwer; 8 steno-typisten; 1 stoker; 10 straatmakers; 6 straatmakers- handlangers; 5 stucadoors; 3 tabaksbewer kers; l textielarbeider; 67 timmerlieden; 9 tuinlieden; ;4 veldarbeiders; 1 venter; 11 verwarming-monteurs; 1 viltbewerkcr; 5 Voegers; 10 voerlieden; 1 vurwerker; 4 wa felbakkers; 2 wagenmakers; 1 warmoezier; 2 waschknechts; li werkvrouwen. 30 we vers; 4 winkelbedienden; 6 winkeljufffrou- wen; 1 zilversmid; 1 kruier; 21 havenarbei ders; 1 expeditiechef; 1 bouwk. teekenaar; 1 meubeltcekenaar; 1 Teekenaar; 1 Muziek leeraar; 2 verpleegsters; 1 bankwerker; 1 behanger-stoffeerder; 5 dagmeisjes; 1 electri- cien; 6 fabrieksarbeiders; 1 gas- en water- fitter; 1 kantoorbediende (man.); 2 kan toorbediende (vrouw.); 1 kappersbediende; 1 verw. monteur; 1 bloemkweekcr; 2 typis ten; 5 losse arbeiders; 2 meubelmakers; 2 monteurs (auto); 3 rijwielherstellers; 3 schil ders (huis); 1 straatmaker; 3 timmerlieden; 1 voeger; 1 wagenmaker; 1 winkeljuffrouw. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de Gemeente, raadplege men de opgave op dc stnds-ann- plakplaatsen. D a g e 1 ij k s City Thcaater, Westsingcl 7. Vertooning van „Wie sag' ich's mcinem Mann?'* Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van „Tarzan" (2e serie) en „Casanova tegen wil en dank." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Thees. Vcreeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek,Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 25 Febr.18 Maart. Toonzaal Sierkunst Tentoonstelling van schilderijen door Jacob Nieweg (dagelijks 9—5 uur). 419 Maart de Poth. Amersf. Kunstkring Tentoonstelling van schilderijen van Jan Sluyters (dagelijks 10—4 uur). 17 Maart. Amicitia. Kunstavond „Ons Be lang." 8 uur. 17 Maart. Toonzaal Sierkunst Spir. Ver.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3