A. SCHOTERMAN ST. EMILI 1928 perflesch f 1.45. per anker f58. DUITSCHLAND VALT WEER TEGEN WAT DE EERSTE KLASSERS DEDEN A. H. VAN NIEUWKEHK N.V. EEN GELIJK SPEL TEGEN FRANKRIJK WIJNHANDEL GEVESTIGD 1878 UTR.STRAA T17 TEL. 145 AMERSF00RT-LAREN 0-0 Korte Beekstr. 6 Tel. 543 Beekenst.laan IQ COMPLETE MEUBILEERING 18 MODELKAMERS HUMORHOEKJE Hofmann een teleurstelling. Fransche snelheid domineert Bü de rust 2-1 voor Duitschland B e r 1 ij,n, 10 Maart (V.D.) Voor zeker •45.000 toeschouwers speelde Duitschland in het Grunewaldstadion onder leiding van scheidsrechter Crow (Engeland) gelijk tegen Frankrijk, nadat de rust met een 21 voorsprong voor Duitschland was ingegaan. In het Stadion woei behalve de Zwart— Wit—Roode vlag, ook de Hakenkruis vlag, terwijl behalve do Fransche kleuren tevens de Britschc vlag aan de masten wapper den. De elftallen waren als volgt samenge steld: Frankrijk: Doel: Desfossë (Olympique Lille). Achter: van Dooren (01. Lille) en Matt ier (F. C. Sochaux). Midden: Chantrel (Red Star 01.), Kaucsar (S. O. Montpcllier) en Delfout (Racing Club Paris). Voor: Liberati (S. C. Fives), Gerard (S. O Montpellier), Nicolas (F.C. Rouennais), Rio (F. C. Rouennais) en Langiller (Excelsior Athletic Club). Duitschland: Jacob (Jahn Regen burg). Achter: Haringer (Bayern Munchen) en Wcndl (Munchen GO). Midden: Gramlich (Eintracht Frankfurt), Hcrgert (F. K. Pirmasens) en Mantel (Ein tracht Frankfurt). Voor: Fischer (I. F. C. Pforzheim), Lach- «er (Munchen 60), Rohr (Bayern Munchen), Lindner (Eintracht Frankfurt) en Kobierskv (Fortuna Dusscldorf). Hergert bood den captain van liet Fran sche team Langiller een tuil bloemen aan. Er ontwikkelt zich een gelijk opgaand spel, waarbij de Franschen iets meer in den aan val zijn door hun grootere snelheid. Spoe dig na den aanvang moest van Dooren er mee uitscheiden, hij werd vervangen door Poirier (Red Star 01.). Na 21 minuten ver raste een hard schot van Rio den Duitschen keeper totaai en Frankrijk had de leiding 1 Het publiek scheen niet tevreden te zijn met het vertoonde spel hunner landgenoo- ten en luidkeels hoorde men hier en daar om Richard Hofmann roepen. Na een half uur spelen loste de Duitsche midvoor Rohr van 12 meter afstand een magnifiek schot, dat Desfosse te machtig was. Lindner ver dwijnt van het veld en wordt vervangen door Richard ITofmann. Veel bijzonders presteerde de Dresdenaar tot de pauze niet en het was Rohr, die met een goed schot, Duitschland de leiding gaf 21. Tweede hellt. In de pauze begint het te regenen en het veld wordt glad. De spelers blijken weldra veel last van de gladheid te hebben en val partijen vinden plaats. Duitschland komt ln de meerderheid en geruimen tijd wordt op de Fransche helft gespeeld. Technisch speelt Duitschland lang niet slecht, doch hun tactiek deugt niet, zoo min als dit on derdeel van het spel ooit bij de Duitschera in de laatste jaren gedeugd heeft. En dezelf de fout, die Duitschland gemaakt heeft te gen Nederland wordt weer tegen Frankrijk vertoond. Te kort spel, to weinig doortas tendheid, ontactisch spel en daarbij in hoo- ge mate aarzelend, voor doel. Fischer en kobiersky zijn goede vleugelspelers, doch het binnentrio kan met den bal niet over weg. Na 21 minuten kan Duitschland in- tusschen zijn voorsprong verhoogen dooi een fout van den Franschen keeper. Na een aanval, geleid door Hofmann en Kobiersky op het Fransche doel loopt Des- fossé uit, hij raakt den bal kwijt en Lach- lier kan gemakkelijk over hem heen in ver laten doel intrappen 31. De Franschen zijn evenwel niet ontmot»- digd en enthousiast en snel blijven zij op den bal zitten. Jacob keert een schitterend schot van Kaucsar. Langzamerhand krijgen de Franschen een bepaald overwicht be middenlinie van Duitschland wordt zwak ker, vooral spil Hergert kan het tempo met meer volhouden. De laatste tien minuten zijn geheel voor Frankrijk. Na een prachtl- gen aanval van Langiller—Rio belandt het leder bij Gerard, die na 38 minuten spelen» onhoudbaar scoort 32. Als duivels zitten de Franschen op den bal en Duitschland moet verdedigen. We derorn is het Gerard, die met een kopbal een doelpunt fabriceert en daarmede de partijen op gelijken voet brengt. In de rest der minuten valt Frankrijk nog aan, doch gescoord wordt er niet meer en het einde komt van dezen tweeden interna tionalen wedstrijd tusschen Frankrijk en Duitschland met een gelijk spel 3—3. Nabeschouwing. Zooals we reeds schreven is de tactiek, waarmede het Duitsche elftal de internatio nale wedstrijden speelt, absoluut onvoldoen de om uiteindelijk successen te behalen. En hun techniek, hoewel op hoog peil staande, is nog niet dermate opgevoerd, dat zij zon der een goed tactisch spel te leveren over winningen kunnen behalen. Daarbij komt de weinig doortastendheid, waarmede Co Duitschers speelden en ook het tempo liet vooral in de tweede helft te wenschen over. In de voorhoede ontbrak het goede en juisto schot op het beslissende moment. Jacob in het doel was goed, had wellicht het eerstt doelpunt kunnen houden. Wendl was de HOFMANN. minste van de twee backs. De middenlinio was absoluut de mindere van die van de Franschen. Hergert kon op het laatst het tempo niet meer volhouden, zakte af en daardoor ontbrak de noodige schakel tus schen deze linie en de voorhoede. Gramlich was in de middenlinie wellicht nog de beste. In de voorhoede waren Fischer en Kobiera ky (de eenige West-Duitschc spelers te midden van Zuid-Duitsche spelers) de bes ten. Zij waren snel en gaven goede voorzet ten. Rohr was voor de pauze beter. Lacliner was goed. Lindner viel in den korten tijd dat hij mecspeeldo niet op. Richard Hof mann oorspronkelijk reserve doch invallend voor Lindner bleef te veel achter terwijl zijn afgeven aan zijn medespelers onzuiver was. Schieten kan hij ook niet meer. De Dresde naar kan zijn internationalen vorm van eenige jaren geleden niet meer benaderen. In het Fransche elftal was keeper Dcs- fossé uitstekend. Ook de verdediging speel de goed. In de middenlinic was Kaucsar de beste man. In de voorhoede vormden Langiller en Rio een snelle doortastende, vleugel, waar mede de Duitsche achterhoede heel wat te stéllen had. De doorbraken van midvoor Ni colas waren altoos gevaarlijk. Gerard was de gevaarlijke schutter. Wat opviel was het hooge tempo, waarmede de Franschen speelden. Geen der Franschen hield den bal langer, dan beslist noodzakelijk was. Scheidsrechter Crew had een gemakkelijke taak. Schaken. A. S. C. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Den Haag, 19 Maart. In het Nationaal Schaakgebouw vond Zondag dc laatste ont moeting plaats om het clubkarnpioenschop van Nederland, tusschen D. D. en V. A. S. De thuisclub behoefde slechts gelijk te spe len om opnieuw kampioen te zijn, maar V. A. S. zorgde voor een verrassing docr de Hagenaars met 5^— V/3 te kloppen. Hierdoor werd A. S. C. te Amsterdam dit maal kampioen. R. C. H.—HET GOOI 1—1. Bouwkcs scoorde na 10 minuten het eerste doelpunt. Do Hilversummers laten zich niet ontmoedigen en het duurt niet lang of Wen- tink maakt den stand gelijk. Geruimen tijd gaat het spel gelijk op, dan volgt een pe riode, waarin R. C. H. in de meerderheid is. Voor de rust slaagt geen der beide elf tallen erin te doelpunten (11). Na de rust is R. C. H. het meest in den aanval. Het spel mist geruimen tijd aan trekkelijkheid, doch tegen liet eind wordt aan beide kanten flink aangepakt. Gedoel punt wordt er echter niet meer. Z. F. C.—H. B. S. 2—1. Z. F. C. heeft spoedig een sterk overwicht, doch vele kansen gaan verloren. Na een kwartier volgt het eerste doelpunt, gescoord uit een voorzet van v. d. Kolf. Het schie ten bij II. B. S. is slecht. Bovendien vormt van 't Kaar een groot struikelblok. Voor de rust wordt er niet meer gescoord. Na de hervatting zijn de Zaandammers wederom in de meerderheid, doch voor het Haagschc doel hebben zij geen succes. Op het laatste moment werkt doelman Dijkstra bij een der aanvallen het leder corner, waarop Ophorst den gelijkmaker scoort (11). Het spel wordt wat ruwer en de scheidsrechter moet herhaaldelijk optreden. Na 30 minuten heeft de thuisclub succes, als de Maar bij een voorzet van v. d. Kolf het leder in het doel loopt. HILVERSUM—HAARLEM 5—2. Haarlem had weinig tegen de Hilversum mers in te brengen. Deze laatsten speelden in een zeer snel tempo en namen na 10 mi nuten door Van Polen uit een voorzet van De Hoop dc leiding; 10 minuten later ver grootten de gastheeren den voorsprong door een fraaie score van Gohring. Bij een vol gende aanval bracht Van Polen den stand op 30. Er kwam toen wat meer leven in het spel der Haarlemmers. Zij wijzigden hun opstelling en stelden den Hilversum- schen keeper eenige malen op de proef. Voor de ru*t slaagde Haarlem erin een tegen- punt te maken (3l). Na de hervatting maakte Kammeyer het tweede doelpunt voor Haarlem. Hilversum vergrootte daarop zijn voorsprong door Kramps en Toes. (5—2). D. F. C.—SPARTA 3—4. Het spel is van het begin af enthousiast, beide doelen worden beurtelings in gevaar gebracht. Een aantal corners levert geen resultaat op. Na 12 minuten geeft De Jong den Rotterdammers de leiding. Sparta is thans in de meerderheid en Blommendaal brengt den stand op 02. Punt scoort tegen, doch De Jong maakt er 1—3 van. Met D. F. C. in het offensief komt de rust. In de tweede helft blijft D. F. C. een sterken druk op het vijandelijk doel uitoefe nen. Het spel van Sparta blijft echter ge vaarlijk. Oostlander brengt den stand op 1i. D. F. C. valt krachtig aan en ziet zijn zwoe gen beloond door twee fraai doelpunten, van Punt en Ruysch (3—4). XERXES—K. F. C. 2—1. In de eerste helft waren de Rotterdam mers sterker, doch succes bleef uit, daar IC. F. C. herhaaldelijk zijn buitenspelval openzette. Even voor de rust komt K. F. C. opzetten en Boutshoorn geeft den gasten de leiding (01). Na de hervatting blijft Xerxes, die zijn opstelling wijzigde, in de meerderheid. La- gendaal slaagt erin don gelijkmaker te sco ren. Even later slaagt dezelfde 6pcler erin het winnende punt te scoren. V. U. C.—WEST-FRISIA 5-1. De Hagenaars waren gedurende den ge- hcclen wedstrijd in de meerderheid. V. U. C. neemt na 16 minuten de leiding door Van Gelder. Na 30 minuten vergroot de thuisclub den voorsprong uit een strafschop van v. d. Wildt. De rust komt met 20. Na de hervatting slaat V. U. C. enkele aanvallen af. Na 35 minuten verkleint Raus- ma den achterstand. Door het toedoen van Klein wordt dc 6tand op 5—1 gebracht. D. H. C.—A. D. O. 2—3. D. H. C. is voortdurend in den aanval en na zeven minuten opent de rechtsbinnen de score (10). Bout brengt den stand op 20. Na een half uur komt A. D. O. er wat beter in cn brengen de Hagenaars de vijandelijke achterhoede in gevaar. Eembergen slaagt erin een tegenpunt te scoren. Met D. H. C. in de meerderheid komt de rust (2—1). Na de rust zijn de rollen omgekeerd. A. D. O. heeft den stormwind in den rug en is voortdurend in het offensief. De verdedi ging van D. H. C. is uitmuntend. Een bui- tenspeldoelpunt van Eembergen wordt toe gekend. VVeber stopt eenige gevaarlijke aan vallen der gastheeren. A. D. O. blijft ster ker. Van Eembergen profiteert van een fout van den H. C.-aanvoerder cn scoort het winnende punt (2—3). FEYENOORD—HERMES D. V. S. 0—2. De Schiedammers waren in de eerste spcclhelft voortdurend in den aanval. Hun schieten liet echter veel te wenschen over. Van Male had weinig moeite met de verre schoten De Rotterdammers hadden den fei len wind pal tegen cn slaagden er niet in het vijandelijk doel te doorboren. Rust 00. Na de rust was Feijenoord sterker. Een doelpunt van Duynhouwer werd geannu leerd. De Schiedammers kwamen na ecnigen tijd weer in de meerderheid en na ongeveer 20 minuten scoort Van Oord met een kop bal. Dezelfde speler schiet even later weder om in. Kort voor het einde volgen enkele aan vallen van Feijenoord, doch doelpunten wor den er niet gemaakt. AJAX—STORMVOGELS 3—1. Er ontwikkelde zich een vlot spel, met Ajax in den aanval. Volkers ging er snel van door, doch zijn voorzetten bleven zon der rosultaat. De IJmuidenaren raakten 6poedig aan het gladde, modderige veld ge wend, cn toen was het gedaan met de meer derheid der gastheeren. Toch werd dc Stormvogelsachterhocde nog herhaaldelijk aan het werk gezet. Langzamerhand kwa men de IJmuidenaren in den aanval. Schoo- rel verdeelde het spel met tact en er ont stonden eenigo gevaarlijke situaties voor Ajax. Mulders plaatste het leder zuiver voor doel, Volkers zette er zijn hoofd onder en Ajax had de leiding. Reeds in de volgen de minuut kreeg Groeneveld den bal te pak ken en scoorde hij den gelijkmaker, dank zij liet falen van Gras. In de tweede helft zetten de IJmuidena ren een geweldig offensief in. Doch toen de resultaten uitbleven kwamen de roodwit- ten weer opzetten. Een fraaie kans voor Mulders ging evenwel verloren. Schubert loste een hard 9chot, dat Koster echter wist to koeren. Jan de Boer, die Hoeboer in dezen wedstrijd verving, hield een prachtig schot van Groeneveld. Er volgt dan een inzinking bij Ajax, doch onverwachts nemen de rood- witten de leiding, wanneer do rechtervleu gel het leder opbrengt en Koster den bal tegen dc handen krijgt. Een penalty is het gevolg en Van Dijk schiet onhoudbaar in (2—1). Haak raakt geblesseerd, doch is er niet erg aan toe. Blomvliet is ernstiger ge wond en wordt door Jurriaans vervangen. Ajax doet talrijke aanvallen, doch Van Ree- nen faalt herhaaldelijk. De laatste 15 mi nuten is Ajax in de meerderheid. Even voor het einde slaagt Volkers er in met een kop bal het derde doelpunt te scoren (3—1), daarmede Ajax een verdiende overwinning bezorgende. gSS32ZZSZZ33 Voetbal. VICTORIA I—QUICK I 1—4. Een sportieve ontmoeting. liet is half drie als scheidsrechter Staf- len, na de regenbui te hebben afgewacht, beginnen laat. Vóór den aftrap wordt de Quickspeler II. E. Smits door don praeses der rood-zwarten met een geimproviseerden krans gehuldigd voor het feit, dat hij als linksbuiten in het Nederlandsch B-elftal gekozen is, hoewel liij, uit bescheidenheid, deze benoeming niet heeft aanvaard. Beide teams heffen een driewerf hoera voor den sportieven Smits aan. Al spoedig blijkt dat Victoria niet van plan is de overwinning cadeau te geven en aanvoerder Geerlings moedigt zijne mannen met woord en daad aan. Dc partijen wegen volkomen tegen el kaar op cn do mid-voor van Victoria, W. dc Bruijne, :ost een schot, dat op solide wijze door Otto onschadelijk wordt ge maakt. Kort hierop loopt de Bruijne door Quick's defensie liecn, doch Otto weet hem den bal op het juiste moment te ontfutse len. Vos lost een hard schot, dat van den paal terugketst, doch direct hierop lieeft hij succes met een schuiver in den linker bovenhoek (01.). Victoria forceert eenige corners, doch de achterhoede der roodbaadjes weet steeds redding te brengen. Even voor rust pas seert Kuijt verschillende Victorianen cn brengt met een prachtig schot den stand op 20 voor Quick. Direct na half time lost C. Peper, de links-binnen van Victoria, eenige fraaie schoten op do Quick-veste doch Otto geeft niet thuis en Schuttevaer weet het spel naar de overzijde te verplaatsen. Schuttevaer zwoegt, dat het een lust is cn eenige corners op het Iiilversumsche doel zijn het resultaat. De bal belandt bij B. Vcrsteege, deze geeft keurig over aan Vos en dc stand is 03 voor Quick. De Bruijne weet na heftig doorzetten met een onhoudbaar schot den stand op 1—3 te brengen. Vcrsteege past zich hoe langer hoe meer aan on lost eon hard schot dat Victoria's keeper onmachtig bleek. (14). Kuijt krijgt maagkrampen cn ziet zich genoodzaakt uit te vallen. Even hierna fluit scheidsrechter Staflen, die keurig lioeft voldaan, einde en heeft Quick een verdiende, doch ccnigszins ge flatteerde overwinning behaald. Van den proef om dc spelers Boeglieim, Schutte vaer en Vcrsteege in liet eerste elftal op te stellen, behoeft Quick geen spijt te heb ben. Voetbal. HONGARIJE—TSJECHOSLOVAKIJE. Boedapest, 19 Maart. (V.D.) Voor 23.000 toeschouwers speelde Hongarije lieden te Boedapest tegen Tsjechoslovakije en won met 2—0. Dc wedstrijd was niet geldig voor het tournooi om den Europacup. Russtand 1—0 voor Hongarije door een doel punt van Turay na 21 minuten. In de twee de helft scoorde na 25 minuten Scch II nog maals voor Hongarije. HOCKEY Een kostbaar punt op Laren veroverd Het is de A.M.II.C. gisteren gelukt een kostbaar punt op Laren te veroveren, dat een zeer eervolle plaats op dc ranglijst in neemt. Dit resultaat is daarna te danken, dat er met meer vuur gespeeld werd dan vorigen Zondag. Al gauw is het merkbaar, dat onzestad- genootcn met goede voornemens in 't veld gekomen zijn, want, na eenigen tijd ont wikkelt Amersfoort een duidelijk over wicht, Aanvankelijk echter zijn de aanval len, door onvoldoende verdoelen in de voorhoede, vrijwel ongevaarlijk. Ook La ren doet verscheidene aanvallen, doch het blijkt, dat zij tegen een zeer hechte verde diging staan. Gevaar voor doelpunten is er dan ook niet geweest voor de rust. Op de Larensclie goal echter worden de aan vallen steeds gevaarlijker. Na ongeveer "20 minuten krijgt de rechtsbinnen een pracht kans. Zijn schot is wel ontzettend liard, doch scheert rakelings over de lat. Goed gesteund door dc lialflinie komt de rood witte voorhoede telkens en telkens terug. De linksbuiten verknoeit een goede kans door naast te pushen. Even later geeft de linksbinnen een fabelachtig liard schot, dat ook rakelings over dc lat gaat. Dat waren drie mooie kansen, zooals ze zich den heelen wedstrijd niet njger hebben voorgedaan. Do laatste tien minuten vóór de rust zijn de partijen vrijwel in even wicht. Het tempo van liet spel is echter niet hoog. De verdedigingen domineeren volkomen. Na dc rust is het spel aantrekkelijker. Aan beide zijden wordt een meer open spel gespeeld, zoodat de venledigingen liet zwaarder krijgen. Kansen tot doelpunten doen zich echter voorloopig niet voor. Dan komt een periode, waarin Amersfoort 4 of 5 strafcorners krijgt te nemen. Over het algemeen ging dit goed, doch telkenmale wist de keeper der lichtblauwen een doel punt te voorkomen. Zoo verstreek do tijd, zonder dat iemand het net kon vinden. Even vóór het einde stopte de A.M.H.C.- keeper schitterend een keiharde strafcor- ner op zijn doel. Van Amersfoort viel het achter-trio te roemen; verder midhalf en rechtshalf, die van plaats geruild hadden, wat een suc ces bleek. De voorhoede was wel beter dan de vorige week, doch, dat hier nog wel het een en ander ontbreekt, bewijst wel liet feit, dat er geen doelpunten gemaakt wer den. Meer doortastend spel is hier vóór alles geboden. Het eene punt, dat gisteren verkregen is, is met het oog op het degradatie-gevaar van groot belang. Er resteeren nu nog 3 wedstrijden, terwijl de andere hekkcslui- ters met gelijk aantal punten of uitge speeld zijn (A'dam II) of nog één wedstrijd hebben (M.H.C. II) Wij houden steeds voorradig ruim 50 verschillende modellen CLUBFAUTEUILS. Is het voor U niet prettig daaruit een keus te kunnen maken. Komt U eens geheel vrijblijvend onze collectie zien! Biljarten. ROBIJNS WERELDKAMPIOEN DRIE BANDEN. C a i r o, 19 Maart (V.D.). Door zijn over winning op Soussa heeft Robijns geen en kele partij verloren en is daarmede weder om wereldkampioen geworden in het drie- bandenspel. De resultaten der laatste par tijen luidden: Dramally (Egypte) 50 punten in 107 brt., h.s. 3, gem. 0.467. Prater (V.S.) 49 punten ?n 107 beurten, h.s. 3, gcm. 0.457. Robijns (Nederland) 50 punten in 88 brt., h c. 4, gem. 0.5C3. Soussa (Egypte) 47 punten in 88 beurten, h.s. 6, gem. 0.534. Puigvert (Spanje )50 punten in 103 brt., h.s. 3, gem. 0.485. Kanadalaft (Egypte) 44 pnt. in 102 brt., h.s. 4, gem. 0.431. „Wel, mijn waa#to, mijn gedichten wor» den al door twee maal zooveel mensdien gelezen als vroeger." „O, ik wist niet dat je intussdhen ge trouwd was." (Hummel).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6