NIEUW PARUS Schoonmaak Omtrek Stadsnieuws BAÏCTOfêJVBEM SCHELPEN - VUURVAST LANGESTRAAT 35 HET ONGELUK MET DE „CITY OF LIVERPOOL" Nadere bijzonderheden COMMUNISTISCHE ORGANISATIE ONTDEKT DE AFWEERACTÏE DER MJKSREGEERING „ALS BLOEDJAGER IN LIBERIA" JAEGER WOL 39 cent BE WOLBAAL Arnh.straat 26a Amersfoort De Engelsche bladen brengen nader nieuws. Zoodra het ongeval to Londen werd ge meld, is de superintendant van de Imperial Airways, majoor I-I. G. Brackley, met den beer C. A. Barnard per toestel naar Oosten de vertrokken. Vandaag zou majoor J. P. C. Cooper, inspecteur van de afdeeling onge vallen van het Engelsche luchtvaartmi nisterie volgen. Lord Londonderry, staatssecretaris voor de Luchtvaart, heeft de volgende telegram men gezonden aan Sir Eric Geddes, presi dent van de Imperial Airways: -•Ik heb met groote spijt gehoord van het ongeluk der City of Liverpool, waarbij mcnschenlcvens verloren zijn gegaan. Wil mijn diep medegevoel overbrengen aan de nabestaanden van passagiers, piloot en be manning. Het ongeval is te meer betreu renswaardig, wanneer men het record in veiligheid nagaat, dat Imperial Airways heeft gevestigd." Sir Eric heeft o. m. geantwoord: „Het bestuur kent thans de oorzaak van het ongeval nog niet met dit soort toestel, dat al bijna zeven jaar in dienst is. Het be stuur betreurt deze breuk van het record in veiligheid meer dan het zeggen kan." De bestuurder van het vliegtuig, Lionel Louis Leleu uit Purley, was sinds 1926 in dienst bij Imperial Airways. Vroeger had hij dienst gedaan op het traject Caïro— Basra. Hij was 36 jaar. In 1915 was hij bij het Royal Flying Corps gekomen als waar nemer. In Egypte leerde hij in 1917 vliegen. Na den oorlog kwam hij in de reserve. Voor hij bij Imperial Airways in dienst trad, maakte hij pleziervluchten voor de Berk shire Aviation Tours. De dood der passagiers veroorzaakte vele treffende complicaties. De 58-jarige heer Rowsall was tc Brussel ingestapt voor zijn eerste luchtreis. De 16-jarige juffrouw Voss uit Keulen was op weg naar de Ivy House School te Wimbledon. De directrice, die het meisje nog niet kende, stond op Croydon te wach ten. Dit is het ergste ongeluk Imperial Air ways overkomen sinds de oprichting in 1924. Een maand geleden had zij juist 10.000.000 mijl gevlogen. Het laatste ongeluk dateerde van 30 Oct. 1930 bij Boulogne in den mist. Toen kwa men 4 personen om en werden 2 gewond. De overige ongevallen waren volgens de Times: October 1929: vliegboot in de Golf van Genua, 7 dooden; September 1929: lijntoe- stel bij Jask, 3 dooden; Juni 1929 lijntoe- stel in het Engelsche Kanaal, 7 dooden; December 1924: lijntoestel bij Croydon, S dooden. De „City of Liverpool" was een tweedek ker uit de Argosy-klasse, die vroeger op den weg naar Afrika gevlogen had. Van de' zeven toestellen van dit type zijn twee ver vangen door nieuwere. In totaal hadden ze 2.000.000 mijl gevlogen zonder ongeval. De Argosies zijn gebouwd door Armstrong Whit worth Aircraft. Zij hebben drie Arm strong Siddcley Jaguarmotoren, elk van ongeveer 420 pk. Topsnelheid: 177 km., kruissnelheid 153 km. per uur. De toestellen bieden plaats aan 20 passa giers. Officieel constateert de Maatschappij, dat de oorzaak nog niet is vastgesteld. De secretaris van de Junior Aero Club tc Londen deelde mede: Gisteren bij de schoonmaak van het club huis voor het bezoek van Sir Malcolm Campbell bleek een van de vele schilde rijen gebroken te zijn: een teckening van de „City of Liverpool" en niemand weet hoe. ylanslag met cyaankali op S.A. te Dusseldorf? Recklinghausen, 29 Maart (V.D.' De politieke politie te Recklinghausen is in hot Rijnlandsch Westphaalsche industriege- bied op het spoor gekomen van een com munistische organisatie, welke zich ten doel zou hebben gesteld aanslagen met dy namiet te plegen. Op verschillende plaat sen in dit gebied waren afieelingen opge richt, o.m. te Bottrop, Muehlheim, Oberhau- sen. De leiders der organisatie werden door vooraanstaande communisten geïnstrueerd, waarbij hun aanwijzingen zouden zijn ge geven voor het opblazen van bruggen, ge bouwen en straten. To Bottrop zijn tot nu toe reods 25 communisten gearresteerd, ter wijl ook te Oberhausen eenige vooraan staande communisten zijn gearresteerd. De gearresteerden zouden reeds hebben be kend. Voorts zou te Oberhausen nog een „terrcur-groep" hebben bestaan, waarvan tien communisten deel uitmaakten. De crimineele politie is er In geslaagd een groote hoeveelheid wapenen en ont plofbare st-offen in beslag te nemen. Al het gevonden materiaal was deskundig verpakt en bevond zich in goeden staat. De politie heeft het grootste gedeelte er van reeds vernietigd. Te Muensterland zijn gevonden 355 stuks scherpe patronen. Op een andere plaats werd een communist gearresteerd op het oogenblik, dat hij twee geweren wilde be graven. Dicht bij deze plek werd een hoe veelheid ontplofbare 6tof gevonden, welke, indien de beraamde aanslag zou zijn door gegaan een geweldige ramp zou hebben veroorzaakt. Op 1,20 M. onder den grond is in de buurt van de mijn Arenberg in den tuin van een communist eveneens een hoeveelheid dyna miet gevonden. Dusseldorf, 29 Maart (V.D.) De „Volksparolc" publiceert opzienbarende ont hullingen betreffende bolsjewistische moordplannen. De K.P.D. zou de bedoeling hebben door middel van cyaankali de ge- heele S.A. van Dusseldorp te vergiftigen. Betreffende de voorgeschiedenis wordt ge meld, dat de politieke politie op 20 Februari een mededeeling ontving, volgens welke do communisten voornemens waren met ver gift en ontplofbare stoffen een aanslag te plegen op de nationaal-socialisten. Bij het direct ingestelde onderzoek naar de her komst van het vergift werd ten slotte VA K.G. Cyaannatrium en 0,125 K.G koper vitriool in beslag genomen. De helft van deze hoeveelheid zou voldoende zijn om geheel Dusseldorf te vergiftigen. Voorts werd geconstateerd dat deze hoeveelheid vergift afkomstig was van een te Keulen wonenden persoon, zekeren August Hill- graf. Hillgraf die te Dusseldorf con gemeu bileerde kamer had gehuurd, ls gearres teerd In zijn woning werden tal van che mische instrumenten en leerboeken in be slag genomen. Hillgraf had zicli noch te Keulen noch te Dusseldorf bij de politie ge meld. In de KP.D. schijnt hij een bekende figuur te zijn geweest. In verband met deze affaire werden voorloopig 15 personen in arrest gesteld, van wie 6 nog worden vast gehouden. Zij zullen worden vervolgd we gens hoogverraad. Dagbladuitgevers zeggen steun toe OOSTENRIJKSCHE STAD VERLEENT EITLER HET EERE-BURGERSCHAP. Innsbruc-k, 29 Maart. (V.D.) Als eerste stad in Oostenrijk heeft gisteren de Ge meenteraad van de stad Imst in het Boven- Inndal den Duitschen Rijkskanselier Adolf Hitler tot. eere-burgcr der stad benoemd. DE JAPANSCHE MANDAATEILANDEN IN DE STILLE ZUIDZEE. Tokio, 29 Maart. (V.D.). Het Japansche Kabinet heeft den minister van marine ge machtigd in het parlement mededeelingcn te doen over het verdere beheer van de thans onder Japan6ch mandaat staande, voormalig in Duitsch bezit zijnde eilanden in den Stillen Oceaan. Het Japansche ministerie van buiten- landeche zaken verklaart-, dat ondanks het feit, dat volgens bet Volkenbondspact het uittreden van Japan uit den Volkenbond pa6 in 1935 rechtsgeldig wordt, Japan zich van zijn verdere Volkenbondsvcrplichtingen reeds thans ontslagen acht. Berlijn, 29 Maart (V.D.) In de heden middag te twaalf uur begonnen vergade ring van liet Rijkskabinet verklaarde Rijks kanselier Hitier, dat de gebeurtenissen in Brunswijk volkomen waren opgehelderd en in wederzijdsche overeenstemming waren bijgelegd. Ten aanzien van do afweeractie tegen de Joodeche propaganda in het bui tenland, verklaarde hij, dat deze afweer ge organiseerd moest worden omdat zij uit hot volk zelf was ontstaan en ongewenschte vormen zou kunnen aannemen zoodat door het organiscercn ervan men de actie in de hand hield en zou kunnen voo-'komen, dat personen werden lastig gevallen en dat ge welddadigheden zouden geschieden. Het Jodendom diende echter duidelijk te weten dat een Joodschc oorlog tegen Duitschland het Jodendom in Duitschland zelf in volle scherpte- zou treffen. Ook than6 waren te legrammen uit Londen ontvangen, melden de dat auto's met plakkaten, die opriepen tot boycot van Duitsche waren, in grooten getale door de straten van Londen reden en den indruk wekten, dat de campagne goed georganiseerd was. Ook uit Amerika waren soortgelijke berichten ontvangen. Tenslotte kwam nog ter sprake de re organisatie van de verhouding tusschen het Rijk en de landen en de autonomie en de fïnancieele verhouding tot dc gemeenten. Berlijn, 29 Maart (V.D.) Het bestuur van de Vcreeniging van Duitsche dagblad uitgevers heeft in zijn laatsie vergadering de gevaren van de in het buitenland ge voerde campagne tegen Duitschland bespro ken en is tot de conclusie gekomen, dat met alle beschikbare middelen hiertegen opgetreden moet worden. Evenals de Rijks- regeering is de Vereeniging ervan over tuigd, dat de vastbeslotenhei d van het Duit sche volk om geen nieuwe leugens over zich to laten uitstorten, reeds voldoende zal zijn om aan de pogingen tot moreele i60- leering en politieke en economische bena deeling van Duitschland een einde te ma ken. Bezadigd Amerikaansch oordoel. New Y o r k, 29 Maart (V D.) In de New Yorksche Dail Mirror publiceert de voor zitter van bet congres der Amerikaansche Joden, Bernhard Dculsch, een oproep, waar in bij o.a. zegt, dat de betooging in Madi son Square Garden heeft bewezen, dat bet Jodendom geen haat koestert tegen eenig volk en zeker niet tegen het Duitsche volk, en dat de betooging zeker evenzeer in het belang van Duitschland als beschaafde na tie als in het belang van de vervolgde Duit sche Joden was. De eiöch van gelijkgerech tigdheid der Duitsche Joden was een po ging om een schandvlek op het trotsche wapenschild van Germania, die zij niet blij vend zou kunnen dragen, zonder in de ge schiedenis veroordeeld te wordeh, uit te wisschen. Een der schoonste voortbrengse len der menschelijke cultuur, het Duitsche ijk, mocht geen barbarisme propageeren, dat in werkelijkheid een vernietiging van do cultuur beteekent. De oproep van Deutsch eindigt met de woorden: „Wij heb ben de trompetten laten schallen, die nooit den terugtocht blazen en wij hebben de menschhcid voor den boogsten rechterstoel gescheiden naar het kaf en het koren. God geve, dat de Duitsche regeering de strijd bijl terstond begrave, opdat wij met elkaar de oprecht gezegende vredespalm kunnen uitwisselen." Dc New York Times verklaart in een hoofdartikel, dat de Amerikaansche pers in haar weergave van de berichten uit Duitschland niets hpeft onderdrukt, waar van haar de juistheid was gebleken, doch ook niets heeft overdreven of gefantaseerd. Wat Duitschland het meest noodig heeft en wat een einde aan alle overdreven berich ten kan maken, is het herstel van de pers vrijheid in Duitschland zelf en de volko men publiciteit van alle gebeurtenissen. In het algemeen waarschuwen de Ame rikaansche bladen ervoor do berichten niet te overdrijven. Lezing met lichtbeelden door drsP. Julien uit Utrecht voor de Nederl. Reisvereeniging FILETSI Heerlijke visöhfilets „Glastra's Deii catesjes", vcrsch en gebakken ver krijgbaar. Pure visch, gesneden var- de allerfijnste zeevisch. Heerlijk \an smaak Extra voordeelig GLASTRA'S Vischhandel, Utrechtschestraat 40. Telef. 92. ALEXANDER SCHMULLER. t geeft menige huisvrouw cn meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden weder om spoedig gaaL zacht en blank door Purol. JUBILEUM KON. NED. ZANGERS VERBOND. liet Kon. Ned. Zangersverbond dat in Juni a.s 80 jaar bestaat, heeft besloten dit jubileum te Utrecht 1e vieren op de beide Pinksterdagen en don Zaterdag daaraan voorafgaande. Aan dit feest zullen 43 koren deelnemen rnet ruim 3500 zangers, 's Zater dagsmiddags zullen de deelnemende -ver- cenigingen door het semcentcbestuur ont- angen worden, tetwijl des avonds in ..Ti; voli" een gala-coric'crt zal plaats vinden, waaraan o.a. medewerking wordt verleend door het Utrechtsch Stedelijk Orkest Op Eersten Pinksterdag wordt een mas sa-zanguitvoering in het Jaarbeursgebouw :ehoudcn. waaraan 13 mannenkoren met ongeveer 1300 zangers zullen deelnemen. In Tivoli vinden z.g. uur-concerten plaats. Op Pinkstermaandag zullen de zangers an 28 koren op een der pleinen een open- lucht-zangdemonslratie geven, waaraan on geveer 2000 zangers medewerken. Des mid dags vinden weder de z.g. uur-concerten plaats. GARNIZOEN. De sergeant G. H. ten Dam, van het 21e I regiment infanterie alhier, wordt op 1 April overgeplaatst naar het regiment wiel rijders te '<s Hertogenbosch. Bij beslissing van den minister van De fensie is de opperwachtmeester-instructeur I L. Ringlever, van het le rcg. huzaren, met ingang van 1 April 1933 benoemd en aange steld tot adjudant-onderofficier-instructeur I bij genoemd regiment. Bij beslissing van den inspecteur der cava lerie, tevens commandant der lichte bri gade. wordt de wachtmeester Th. Sraiet, van het le half R. H., met ingang van 1 April 1933 overgeplaatst bij het Remontedepot tc Milligen, terwijl de opperwachtmeester-in structeur H. A. Snor, thans gedetacheerd bij het rcg. wielrijders te 's Hertogenbosch, met ingang van 1 April 1933 teruggeplaatst wordt bij het le half R. H. DE AANRIJDING OP DEN UTRECHTSCHEWEG. De toestand van het slachtoffer nog ernstig. Gisteren is komen vast te staan, dat het meisje, dat gistermorgen op den Utrecht- schewcg voor hotel De Witte door een vrachtauto is aangereden, de 15-jarige Jannetje v. d. B. is, alhier woonachtig. Hedenmorgen was het meisje nog stced6 buiten bewustzijn; haar toestand is nog on veranderd ernstig. VLAGGETJE VERNIELD. De hakonkruisvlag, die geen hakenkruisvlag was. Gisteren liepen in de Hendrik van Vian- denstraat twee jongetjes met een school- vlagje, dat op groen front de roode letters H. P. bevatte. Twee personen, die de jonge tjes volgden, vernielden het vlaggetje, raee- nende, dat het een hakenkruisvlaggetje was. I Tegen beide vernielers zal proces-verbaal worden opgemaakt. Tot besluit van het winterprogramrna werd gisteravond in den foyer van „Amici tia" een bijeenkomst gehouden door de plaatselijke afdeeling der Nederlandsche Reisvereeniging, waarin drs. P. Julien,' antbropoloog tc Utrecht, een lezing hield onder den titel: „Als bloed jager in Libe ria". Een kort, hartelijk begroetingswoord werd gesproken door den heer A. Over, waarna de heer Julien zijn lezing aanving, die aan de hand van lichtbeelden gehouden werd. Een beschrijving wordt gegeven van den tocht, die spreker in noord-oostelijke rich ting door Liberia gemaakt heeft. Allereerst wordt gewezen op enkele bijzondere volks stammen, om daarna met de reis zelf aan te vangen in de hoofdstad Monrovia. In bet land zijn twee scherp gescheiden gebieden te ervaren; in het eene deel wonen de Li- berianen, in het andere do zuivere Afri- kaansche negerbevolking. Voor den oor sprong van dit laatsto deel gaat spreker de Amerikaansche slavernij na, welker la tere vrijstelling kolonies in Afrika schiep, Tal van bijzonderheden over Liberia's hoofdstad worden dan besproken cn beeld gebracht, zoowel wat betreft bouw werken, bestrating als verlichting. Uit alles spreekt groote soberheid, want men heeft daar niet over veel geld te beschikken. De heer Julien zal zich in hoofdzaak bezig houden met de beschrijving van het bin ncnland. Een bijzonder moeilijk probleem was de voeding voor den heer Julien en zijn dragers. Daarvan was de geringe eco nomische ontwikkeling, die nog ruilhandel kende, de oorzaak. Het landschap van Li beria is tamelijk eentonig; men beeft mee- rendeel laagland, zoodat aan natuurschoon niet veel te genieten valt. Toch kunnen interessante kijkjes in het oerbosch van Centraal-Afrika geboden worden. Meesten tijds werd in de nachtelijke uren doorge reisd, vaak moest door beekjes „gewan deld" worden. De rusttijden werden door gebracht in hutten, die door de verschil lende stammen gaarne ter beschikking werden gesteld. Voor het bloedonderzoek moesten vele moeilijkheden overwonnen worden. Meer malen is het voorgekomen, dat de rnen sclien uit een bepaald dorp op de vlucht geslagen worden. Zij hadden een overdre ven angst voor de wetenschappelijke be doelingen van den Europeesclien reiziger. Bij de verschillende grepen uit het Libe- riaansche leven wör^lt nog bijzondere aan dacht geschonken aan de weefindustrie en aan de nationale smederij. Ook krègch de aanwezigen lichtbeelden to zien van de verschillende bcvolkingstypen, e\enals van enkele opperhoofden. De tocht gaat dan steeds noordelijker, in de richting van Fransch-Guynea. Eenig verkeer tusschen de dorpen be staat natuurlijk altijd, alhoewel het in de slechte jaargetijden van weinig of geen be- teekenis is. Dit verkeer gaat over bosch- paden en uiterst eenvoudige bruggetjes over de rivieren. Bijzondere aandacht werd tenslotte be steed aan de geheime genootschappen in de negerrepublick. Van de talrijke organi saties worden genoemd de Poro-, resp, Sandebond, een geheime bond van geini- tieerden, die in hoofdzaak van opvoedende strekking is. Gereleveerd werden hiernaast ook dc panther-vereenigingen, die gclukki, ïnecr en meer tot het verleden bchooren, hoogstens heden ten dage nog een locale beteekonis hebben in enkele deelen van het Liberiaansche oerwoud. Na dc pauze werd een Agfa-smalfilm ge draaid, die eveneens een duidelijk, toelich tend beeld gaf van het gesproken woord. Tenslotte wijzen wij er op, dat een strijkje voor muzikale afwisseling op dezen inte ressanten avond zorgdroeg. NAT. JONGEREN VERBOND. Causorle van den heer Vlot uit Zeist. Gisteravond hield de afdeeling Amers foort van het Nationaal Jongeren Verbond een bijeenkomst in restaurant Princess. In een openingswoord betreurde de voor zitter het, dat do z.g.n nationaal voelenden onder ons volk nog altijd niet begrijpen, welke groote gevaren dreigen. Daarna hield de heer A. Vlot uit Zeist een causerie over het werk, doel en stre ven van het N.J.V. aan de hand van de statuten Het werk dat onder meer bestaan heeft uit het oprichten van „Hot inlichtingsbu reau voor Journalisten" tijdens de Haag- sche Conferentie op initiatief van het Ver hond; het doel de nationale eenheid te ver wezenlijken, géén 53 partijen, die een can- didatcnlijst indienen voor de Tweede Ka mer. Wij willen geen eenzijdige ontwape ning zooals die bevorderd wordt door J.V.A. cn „Kerk en Vrede", en dit is geen idee van de N.J.V.-ers alleen, maar dit wordt ook verkondigd door groote voor aanstaande mannen als: Merchant, v. d. Woesteijne. Prof. van Embden zei eenige jaren geleden: weerloosheid van onze natie zou voor de naburige landen beteekenen kom maar binnen! Ons leger is geen „quantité négligeable", hetgeen wel voldoende gebleken is in 1914. Spreker vestigde voorts de aandacht op de rijkseenheidsgedachte. Indië kan niet los van Nederland en Nederland niet van In dië. Na een opwekking tot ee.i algemeen en thousiasme, eindigde spreker onder luid applaus zijn rede. De avondbladen brachten daareven het bericht van het groote verlies, dat bet Nederlandsche muziekleven der laatste achttien jaren heeft getroffen: Schmuller overleden! Van dergelijke calamiteiten wordt gewoonlijk alleen in de groote pers gewag gemaakt, in de bladen die ons hééle land door gaan. De plaatselijke pers rele veert ze slechts bij uitzondering of eeiv later na dato. Voor Amersfoort behooï dit overlijden tot de uitzonderingen te wor den gerekend „et pour cause". Wie denKw niet terstond aan de fameuse trits van jeugdconcerten verleden jaar door dezen kunstenaar-paedagoog ingeleid cn gegeven? Het is daarom plicht zich ook in dit blad een oogenblik te bezinnen over de betec- kenis van dezen buitengewonen mensch en artiest, die in de achttien jaar van zijn verblijf hier te lande in zoo wijde kringen zich heeft gegeven, gegeven in woord en spel, als uitvoerend kunstenaar, als man van de pen cn als conferencier, tot meer dere eere van zijn muze. Het is een steeds terugkeerende droeve ervaring, dat de echte waardeering pas komt bij of na het overlijden. Want de ba nale applaus-waardeering tijdens het leven van te voorbijgaande aard, al kan een kunstenaar van ras die op het moment moeilijk ontberen. Bij het onherroepelijk verlies wordt de waarde van het verlorene eerst recht gevoeld. De waarde van Alex ander Schmuller nu was aanzienlijk in méér dan een opzicht. Violist uit de groote school van Auer en Sevcik, onvermoeid vertolker van de groote literatuur voor zijn instrument, niet slechts handhaver van den roem der klassieken, maar stoutmoe dig strijder voor de rechten der modernen tevens als het slechts voor hem muziek was in de eerste plaats. Zoo zijn er echter meerdere. Het bijzon dere bij Schmuller school in de onna speurlijke verbinding van meesterschap op de viool met verbijsterende literair© ont wikkeling, philosophischen aanleg en ta lent om zijn rijk gedachtenleven tot uiting te brengen door middel van het geschre ven en gesproken woord. In Schmuller doorkruisten elkaar op frappante wijze kunst en wetenschap, intellect en gevoel zóó dat hij ten allen tijde tot voorlichting en tot verklaring in staat was van de ar tistieke praestatie die hij er op kon laten volgen. Die veelzijdigheid stempelde hem tot een der aangewezen autoriteiten voor het jeugdconcert. Niemand was méér over tuigd van de haast onoverkomelijke bezwa ren, waarvoor de conferencier zich gesteld ziet om b.v. voor een" duizendtal jongelie den van den meest verschillenden leeftijd en de meest uitecnloopende graad van elementair-muzikalo en algemeen© ont wikkeling te spreken over het essentieel© der muziek cn haar plaats in ons cultuur leven, over het karakteristieke van wat hij straks zou voordragen, dan. Schmuller. Nie mand ook, die de noodzakelijkheid besefte als hij, om het instituut jeugdconcerten te baseeren op voorafgaand algemeen elemen- tair-muziekonderwijs op de scholen. In zijn volle kracht heeft ook de Amersfoortsche jeugd van dezen phaenomenalen rnensch en kunstenaar een indruk mogen ontvan gen. Enkelen zal het profetisch woord, ge sproken met volle overtuiging, later nog wel eens te binnen schieten: „Na onzen tijd van overgang zal ongetwijfeld ook de muziek weer terugkeeren tot een tijdperk van glorie. Jullie zult dat over 25 jaar mis schien beleven. En misschien herinneren, jullie je dan nog eens, dat in je jonge ja ren, hier in Amersfoort in een voordracht over „moderne muziek" gezegd werd, dat de muziek nog niet dood was." De inleider van verleden jaar is heenge gaan te midden van den chaos, achterla tend bij allen, wier muzikaal instinct niet geheel is gedoofd, de herinnering aan een kunstenaar en leeraar, dia zijn beste krach ten heeft gegeven tot verheffing cn 'instruc tie zijner medemenschen, jong en oud, aan een, wien Nederland zeor veel te danken heeft. II. E. BECIIT. EXTRA ZACHT, KRIMPVRIJ PER 100 GR. KNOTTEN BURGERLIJKE STAND. 29 Maart. GEBOREN: Cornelia Reiniera, d. v. Arie Jansen en Cornelia Reiniera Lablans. Carolina Johanna Maria, d. van .Taco- bus Hermanus Wielaert en Helena Pctro- nella Hagen. Maria Gcrdina d. van Antonie Hendrik Meinten en Harmpien van Doorn. Johanna Maria d. van Karei Albertus Groenhuysen cn Maria Elisabeth Pctronella Teeu wissen. Arie Jan, z. van Peter Meijer en Wille- mijna Riksen. GEHUWD: Gerrit Jan Hendrik Ooster beek en Martina Hendriks Lablans. Mintje de Vries en Neeltjo Antonia de Wij er. Willem Jansen en Gerritje Dooijevvaard, OVERLEDEN: Catharina Gerardina Phi- lippo, oud 78 jaar, weduwe van Jacob vaa Eijken.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2