NIEUW PARIJS Heerenmode magazijn Omtrek Marktberichte!! ST AALWAREN Langestr. 2b GEMEENTEZAKEN VAN HILVERSUM Bijzondere sorteering LANGESTRAAT 35 PREDIKBEURTEN F2.M.RJ.OOSTERVEEM Langestraat 42 Tel. 77 Goedkoopo aanbieding Soepen Radioprogramma Soesterweg 96 Crediet voor woningverbetering. Voorziening aan de gasfabriek Hilversum, 6 April. B. en W. van Hilversum stellen voor aan de woningbouw vereniging ,,'t Groene Woonhuys" voor het aanbrengen van een tweetal vaste wasch- bakkcn in elke woning, voor het vergrooten van de kleine kamer in acht woningen en voor het maken van een opgang naar de vlioring in tien woningen een leening van maximaal 9000 te verstrekken op 40-jari gen termijn legen een rente van 4 per jaar en met aflossing bij wijze van annuï teit en verder onder voorwaarden welke B. en W. geraden zullen voorkomen. Hot col lege stelt verder voor goed te keuren dat, zoo lang dat voor de financiering noodig is, en uiterlijk tot 1951, door B. en W. uitstel van betaling wordt verleend voor een doel van den erfpachtscanon tot een bedrag van 450 per jaar, zonder dat rentevergoeding hiervoor zal zijn verschuldigd; dit laatste onder bepaalde voorwaarden. Aanbesteding of eigen beheer. In September j.l. heeft het bestuur van den Nederlandschen Aannomcrsbond, dat van den patroonsbond voor de bouwbedrij ven in Nederland en dat van den Nederland schen R. K. bond van bouwpatroons een adres aan de besturen der overheidslicha men in ons land gericht met verzoek om bij hot opdragen van werken, voor zoover dit nog niet mocht geschieden, voortaan van de diensten der patroons gebruik te maken en niet het eigen beheer-systeem toe te passen. Den 20en September jl.. heeft de commissie van actie tegen het eigen beheer-systeem in Hilversum aan B. en W. verzocht aan dat systeem zoowel voor nieuwen bouw als voor onderhoudswerken van gebouwen en plant eocnen een eind te maken door het geleide lijk in te krimpen. Bij de behandeling der bogrooting werd op verzoek van het college van bespreking van dit onderwerp afgezien. B. on W. komen thans uitvoerig op deze quaestie terug. Wat de uitvoering van bouwwerken be treft wordt het eigen beheer-systoem niet als beginsel toegepast. In den loop der jaren zijn in Hilversum vcrschillendo bouwwer ken aanbesteed en werden andere in eigen behoor uitgevoerd. In elk bijzonder geval wordt steeds nagegaan of aanbesteding al dan niet aanbeveling verdient. De aanleg van wegen en riolen geschiedt, gelijk in vrij wel alle gemeenten van eenigen omvang, steeds in eigen beheer; alleen wordt de aan leg van asphaltdekken geregeld aanbesteed. Rest het vervoer en het onderhoud van ge bouwen en plantsoenen. Het vervoor wordt gedeeltelijk aanbesteed, terwijl het onder houd van gebouwen en plantsoenen in eigen beheer-systoem plaats vindt. Vóór 1916 werd hot onderhoudswerk van gebouwen als regel uitbesteed, in den loop van dat jaar werd daarvoor door den gemeenteraad het eigen beheer als systeem aanvaard. Ingevolge briefwisseling tusschen adres santen en B. en W. deelen laatstgenoemden nog mede, dat de mindere weerstand der bouwpatroons op zich zelf geen reden kan zijn om bouwwerken aan te besteden. Het gemeentebelang moet voorop staan. Ook is onjuist do veronderstelling, dat thans bij dien minderen weerstand en onderlingo scherpe concurrentie door de aannemers niet alleen goedkooper, doch ook beter werk zou worden geleverd dan bij uitvoering in eigen beheer mogelijk is. Zoo kostten do laatste woningen van „Patrimonium" en „St. Joseph" gemiddeld 2940 en 2975 bij aanbesteding, do laatste gemeentewoningen kostten gemiddeld 2765 bij uitvoering in eigen beheer tegen een raming van 2975 per stuk. Do gemeentewoningen zijn verder zeker niet minder dan de genoemde ver- eenigingswoningen, aldus het college. Evenwel zal in de toekomst bij nieuwen bouw gelet op de tijdsomstandigheden als regel aanbesteding voorgesteld worden, wanneer tenminste het gemeentebelang zich daartegen niet verzet. De bewering van het comitó van actie, dat de middenstand ook iets aan de gemeente moot verdienen, wordt in dit verband geheel onjuist genoemd. Dit toch kan geen uit gangspunt voor het gemeentebestuur zijn Het gemeentebelang is steeds het eenige motief dat leiden moet, niet het persoonlijk belang van patroons, arbeiders of midden standers. B. en W. stellen tenslotte voor goed te keuren dat aan adressanten, in bovenge- noemden zin wordt bericht, mede met in achtneming van het gestelde in de desbe treffende rapporten van den directeur van P. W. Een belangrijk crediet voor do gasfabriek. B. en W. stellen voor een crediet te ver- lccnen van 180.000 ten laste van de gas fabriek ten behoeve van de aanschaffing van een gashouder en een drukopjaagaggre- gaat met regulateur c.a. WILLEM DE ZWIJGER HERDENKING TE SOESTERBERG. Soesterberg. Ilct Bestuur der Oranje vcrecniging „Wilhelmina" to Soesterberg heeft besloten tot een herdenking van „Wil lem de Zwijger" op 24 April 's avonds in „Huis ten Halve". De geografische ligging van Soesterberg ten opzichte van Soest i? oorzaak, dat het bestuur heeft gemeend in den geest der bewoners te handelen, door alhier een aparte herdenkingsavond to or goniseeren. Eveneens zal voor do kinderen van alle scholen een samenkomst worden georganiseerd op 25 April des namiddags in „Iluis ten Halve". DE EET-MEER-EIER-OPROEP. Bar nevel d, 6 April. Dat de eet-meer- eier-oproep van den heer J. Westrik, burge meester alhier, niet die eens roependen in de woestijn is geweest, doch alom in den lande is gehoord geworden, blijkt wel heel duidelijk uit de talrijke brieven, die ons ge moentohoofd bijna dagelijks uit alle hoe ken van ons land ontvangt, en waarin ver trouwde adressen worden gevraagd van pluimveehouders, die in staat zijn do be kende Barnevelder bruine eieren te leve ren. Dezer dagen gewerd den heer Westrik nog een dergelijk schrijven van het bestuur ecner kegclclub in een der grootste steden van ons land, welke club voor het te hou den concours een extra Paaschprijs. be staande uit 1500 eieren, had beschikbaar gesteld. De door den burgemeester alhier op touw gezette reclamo draagt dus wel rijko vruch ten. KIND DOOR AUTO AANGEREDEN Barneveld, 6 April. Terwijl de heer C., lid van den gemeenteraad alhier, per auto de Wilhelminastraat passeerde, stak een 5-jarig zoontje van don arbeider A. v. d. II. juist vóór het benzinevoertuig de straat over. De kloine werd door het spat bord gegrepen en vervolgens met hoofdje tegen de in de straat aangebrachte spoor rails geworpen. Met een ernstige hersenschudding en een wondo aan den hals werd het knaapje op genomen. De bestuurder kon het ongeluk onmoge lijk voorkomen. GEMEENTESECRETARIS VAN LOOSDRECHT. Loosdrecht. De aanbeveling voor de benoeming van secretaris-ontvanger de zer gemeente ter voorziening in de vaca ture, ontstaande door het per 1 Mei ver zocht ontslag van den heer J. van Ilasclen, bestaat uit de heeren K. van Walderveen, ambtenaar ter secretarie alhier; B. Ike te Noordwijk-Binnen en H. Duiker te Maar tensdijk. KAAS-OVERZICHT. Gewoonlijk is in dezen tijd van het jaar weinig nieuws rnede to deelen, maar op het oogenblik is dit al in het bizonder het ge val. De marktaanvocren worden langzaam wat grooter, maar dïit is niets bizonders in de maand April. Dat de kwaliteit van het tor markt aangevoerde minderwaardig is aan eorste soort kaas, hoe kan het anders, als de geheelo aanvoer bestaat uit kaas, gemaakt van zoogenaamde hooimelk, dik wijls van melk, half oud-half nieuw-melks, waardoor soms gevaarlijk los in de kaas ontstaat. Maar, wo voegen er dadelijk aan toe, er zijn toch altijd enkelo partijen welke in gunstigen zin een uitzondering hierop maken, en zoo werden dan ook prijzen ge geven van 25 26 ct. p. p. De handel ging ovor het algemeen nog al traag, en wo zagen dan ook bij marktnoteeringen ver meld handel flauw. Wat de regeeringsbcmociingcn aangaat, schijnt vrij vast to staan, dat een alge meono Landbouwsteunwet op komst is. We hebbon daarover al iets gelezen, maar het is nog alles slechts voorstel, dus wachten we af, wat er ten slotto van terecht znl komen. De bedoeling is wel, om meer een heid, meer stelsel in do stcunverlcening t* verkrijgen. Of dat nu alles gelukken zal. moet de praktijk maar uitwijzen. Maar h;et zal een groote verandering geven op tal van punten De kooplieden deelden ons openhartig mede, dat zij feitelijk zonder ccnigo kaas- voorraad zijn. Bij zeer velen, ja bij vrijwel alle handelaren is dit hot geval. Men kan feitelijk zeggen er is geen kaas meer in do pakhuizen Zóó weinig is wei voor radig, dat kooplieden, welke 30 en 40 jaren jaren in het vak mcoloopen, zich een zóó geringe voorraad niet herinneren. Dat is dus een klein stukje goed nieuws voor den kaasboer. Overigens blijven wij het kaas maken in de naaste toekomst een slecht vak noemen. Als men ons maar kon ?oo- nen, waar onze productie ton slotto ver- bruikt zal kunnen wordenJa... men moet do productie beperken, bijvoorbeeld met 30 waarover Friesland reeds praat. Wc moeten liet eerst zienals we het willen gelovenVrijwillige beperking in het landbouwbedrijf,... daarvan moet men niet tc veel verwachten. De een zal het doen, en dc ander niet. Zoo is het nu eenmaal Amersfoort. Zondag 9 April 1933. Sint Joriskerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Ds. Pannebakker. Emma-Kerk. 10 uur: Geen dienst. 6 uur: Geen dienst. Nieuwe Kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Bothelkerk. Geen dienst. Gasthulskerk. Geen dienst. Wijkgebouw Monnikenpad Geen dienst. Gebouw „Het Sluisje." Geen dienst. Vrijz. Hervormden. Luthersche Kerk. Geen dienst. Romonsirantscho Kerk 10% uur: Dr. Miedcma. Doopsgezinde Gemeente. 10uur: Ds. Hylkcma. Evang. Luthersche Kerk. 10% uur: Ds. de Jongh. Vrijz. Jcugdgoraeenschap. Theos. Loge 7 uur: Ds. B. J. Aris van Amsterdam. Gorcf. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. Popma. 5% uur: Ds. Schouten. Gercf. Kerk (L. Vrouweslraat). 10 uur: Ds. Schouten. 5% uur: Ds. Popma. Geref. Kerk in Horst. Kerkverband. 10 uur: Ds. E. C. B. Kok van Neyomirdum. 5 uur: Ds. Kok., Christ. Gercf. Kerk. 10 uur- Ds. de Groot 5% uur: Ds. de Groot Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoovcstraat. 10 uur: Godsdienstoefening. 5% uur: Godsdienstoefening. Vrije Geref. Gemeente (Muurhuizen 53). 9l< uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente. Ct Zand 13). 10 uur: H. Dienst Universcele Eeredienst (Soefi-beweging) Toonzaal Sierkunst. 11 uur: Dienst; onderwerp: „Vrijheid en gebondenheid." Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge, Regentesselaan 21). Geen opgave ontvangen. Leger des Heils (Langestraat 91). 10 uur- Heiligingsdiensu 4 uur- Openluchtsamenkomst 8 uur: Openbare samenkomst Christian Science ('t Laantje 3). 10% uur- Hollandsche dienst De Amersfoortsche Bergkapel. Regentesselaan 21. Geen dienst. BUITENGEMEENTEN. Baarn en Eembrngge, 10 uur: Ds. Kievit. 6 uur: Ds. Blaauwendraad. Barneveld. 9% uur: Ds. van Montfrans. 5 uur: Ds. Batelaan. Hoevelaken. 9% uur: Leesdienst. 2 uur: Ds. Klomp van Ede. Hoogland. 10 uur: Ds. Warners. L e u s d e n. 10 uur: Ds. Hofstede. 6 uur: Ds. Hofstede. N Ij k e r k. Geen opgave ontvangen. ScherpenzeeL 9% uur: Ds. Warmolts. 2% uur: Ds. Warmolts. Soest Oude Kerk. 10 uur: Ds. Groencveld. Emma Kerk. 10 uur: Ds. van Schaick. 6 uur: Ds. Groeneveld. So es t dij k. Vrijz. Godsdienstigen Mevrouw v. d. Brocke—De Man, Aarden burg. Soesterberg. 10 uur: Ds. Tuinstra. 6 uur: Ds. Tuinstra. De Vnurtche. 10 uur: Ds. Blaauwendraad van Baarn. Woudenberg. 9% uur: Ds. Klomp. 6 uur: Ds. Klomp. WAT ETEN WIJ MORGEN? ZONDAG. Voor de koffietafel. Nierbroodjes. Voor de mirf Crèmesoep. Gebakken kip. Abrikozen. Aardappelen. Blanc-manger in drie kleuren. Bereiding: V* L. room, L. melk, 10 bla den witte gelatine, 60 gr. suiker, 120 gr. bitterkoekjes, A druppel karmijn, wat koffie-extract. Breng de melk met den room en de bit terkoekjes langzaam aan den kook en laat zo 5 minuten zachtjes doorkoken. Los de suiker er in op cn giet de massa door een zeef. Los de geweekte gelatine op in een beetje kokend water. Giet ze vervolgens bij do cenigszins afgekoelde puddingmassa. Verdeel een met eiwit omgespoelden pud dingvorm in drie deelen. Giet er A van de massa in en voeg er zooveel karmijn bij, dat deze lichtrose gekleurd is. Laat deze massa af en toe roerende koud en stijf worden. Giet er dan nogmaals van het mengsel in, maar zorg, dat dit zoo lauw is dat het onderste deel niet kan smelten en dat de tweo lagen toch aan elkaar vast kleven. Laat dit deel eveneens stijf worden. Voeg bij het laatsto deel wat koffie-extract en nog A blad opgeloste gelatine en giet dit eveneens lauw bij het gestolde tweede deel. Laat de pudding verder koud en stijf worden en stort hem op een voclitigen schotel. MAANDAG. Voor de koffietafel. Spiegcleieron op ham. Voor de middagtafel. Gebakken spek. Bruine beonen, gefruite uien. Aardappelen. Gricsmeel met rozijnen. Bereiding: 1 L. melk, 80 gr. gricsmeel, 150 gr. sun maid rozijnen, 100 gr. suiker, 2 eieren, citroenschilletje. Breng de molk langzaam aan den kook met het citroenschilletje, strooi or roerende do griesrneel cn de suiker in en de rozij nen. Laat de pudding inkoken tot zo dik \an den lepel loopt. Klop de eierdooiers, voeg er wat pud ding bij en stort ze dan onder flink roeren terug in de pan. Voeg er het laatst do stijfgeklopte eiwit ten aan toe. Bestrijk een vuurvast schoteltje met bo ter, doe hierin de puddingmassa cn zet het daarna in een warmen oven om een mooi korstje te krijgen. GROENTEN TOMATEN BRUINE BOON EN j gg ct b)jk KIPPEN K Zondag 9 April. Hilversum. V.A.R.A. 8.30 Tuinbouwhalfuurtje. 9.01 Doe het veilig. Ir. R. A. Gorter spreekt. 9.15 Voetbalmededeclingcn en Postduiven- berichten. 9.18 Orgelspel door Joh. Jong. 9.40 Het binnen- cn buitenlandsche lied van verzet. Martien Beversluis draagt voor. 10.00 V.A.R.A.-Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 10.45 Van het witte doek. Filmkwartiertje door M. Shivser. 11.00 V.A.R.A.-Orkest o. 1. v. Hugo do Groot. 11.40 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwertbroek. A.V.R.O. 12.01 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Trecp. 2.00 Aansluiting van het Antwerp-Sta- dion tc Antwerpen. Ooggetuige-verslag door H. Hollander van den Interland-Voetbal wedstrijd Belgió-Nederland. 4.15 Gramofoonmuziek. Sportuitslagen Vaz Dias. V.A.R.A. 5.01 Kinderuurtje. V.P.R.O. 6.00 Halve uren met boeken. Anton van Duinkerken: De dichters der Contra-Refor matie. Spreker: Dr. N. A. Donkersloot, Zuoz. 6.45 Uitzending uit dc Jeugdkerk te Amersfoort. Spreker: Ds. B. J. Aris, Am sterdam. V.A.R.A. 8.01 Persbureau Vaz Dias. 8.15 V.A.R.'A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.00 De zee roept! Matrozenromance. 9.45 Herman Leydensdorff (viool) met or gelbegeleiding van Joh. Jong. 10.25 Gramofoonmuziek. 10.40 V.A.R.A.-Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 11.25 „Faust". Verkorte opera in 5 acten van Charles Gounod (gramofoonmuziek). Huizen. N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding te leiden door Ds. J. Verkuyl. Zang: Mej. W. Endendijk. Bege leiding: de heer A. C. Vos. Ruiterpaden zijn èn voor het toerisme te paard èn voor de verkeersveiligheid langs den gewonen weg van belang. Hier ziet men een dankbaar paard op een der ruiterpaden, welke met subsidie van den A. N.W.B. worden aangelegd en voor zien van kenteekens: „Ruiterpad". ICR.O. 9.30 Hoogmis uit dc kapel van het mis siehuis der paters missionarissen van liet II. Hart tc Tilburg. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.10 Het K.R.O.-Scxtet o.l.v. Piet Lusten- houwer. 12.00 Middenstandskwartiertje. 12.15 Lunchconcert door het ICR.O.-Orkcst onder leiding van Marinus van 't Wout. 2.10 Ilct lijden en sterven onzes Ileeren. Naar het passiespel van Oberamraergau, m m.v. Paul Huf. Ds Schola Cantorum, o.l.v Hubert Cuypcrs. 4.15 Ziekcnlof uit 's-Hertogenbosch. N.C.R.V. 5.00 Gewijde gramofoonmuziek. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. I-Ierv. Kerk (Nieuwe Kerk), Bollcnhofschestraat, Utrecht Voorganger: Ds. A. MeijersJ Organist: J. H. Verkerk. Na beëindiging van den dienst tot 7.43 gewijde gramofoonmuziek. K.R.O. 7.45 „Gedachte over do goede week" door pater O. Huf S.J. 8.15 Voetbaluitslagen van de R.K.F. S.20 Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht o.l.v. Hcnri Hermans. So liste: Annic Woud, alt. 9.00 Persbureau Vaz Dias. In do pauze: Voordracht, door Leon van der Hulst. 10.40 Epiloog door het Klein Koor, o.l.v. Jos. H. Pickkcrs. Maandag 10 April Ililvcrsu m. A.V.R.O. S.00 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Piano-recital door Egbert Veen. 11.00 Orgelconcert door A. Sm ink. So liste: Corry van Iloogenhuyze, zang' 12.01 Lunchconcert door het Ornrocpor kest onder leiding van Nico Trcep. 3.00 Voordracht door Amy Groskamp-ten Have. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.00 Zangrecital door Dzjobs Ising. Aan den vleugel: Egbert Veen. 4.30 Causerie door Max Tak (geïllustreerd met gramofoonmuziek). Onderwerp: „Jules Massenet". 5.30 Optreden van het Ensemble Eugcn Swerkoff. C.30 Boekenhalfuur. Mevr. W. L. Bol dingh-Goemans bespreekt het nieuwe boek van Geertruida Carelsen. 7.00 Orgelconcert door Pierre Palla op het Standaardorgel in het Kurliaus Schevenin- gen. Solisten' Henk Viskil, tenor; Boris Lensky, viool. 7.30 Causerie door Dr. M. Th. Hillen. On derwerp: „Siegfried". 7.50 Gramofoonmuziek. 8.01 Nieuwsberichten Vaz Dias. 805 Voortzetting orgelconcert. 9.20 Aansluiting van het Vélodromc d'Hi- ver to Parijs. Ooggetuigo-verslag van de fi nale van den zesdaagschen wielerwedstrijd, door H. Hollander. 10.30 Kovacs Lajos cn zijn orkest. Refrein-1 zang: Bob Scholte. 11.00 Nicuwsberichton Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.15 Voortzetting concert door Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen. ft.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Morgonconcert, (Gramof.platen). 10.30 Morgendienst, te leiden door Ds. N. P. E. G. van Uchelen. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Gramofoonmuziek. (Zang van Hein- rich Schlusnus). 12.30 Orgelconcert vanuit de H. E. L.- kerk. Kloveniersburgwal, to Amsterdam, door den orgelist Jan Zwart. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.35 Gramofoonmuziek (zang van Joh. de Heer). 2.45 Wenken voor de Keuken, door mevr M. Adrian-Merckens, „Gebak". 3.15 Cursus Knippen en Naaien. 3.30 Cursus Stofversieren en Modevakop- leiding. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. Stellwag. Evang-Luth. Predikant, to Utrecht. Zang: J. II. Smit Duyzentkunst, bariton. Orgelbe geleiding* H. Smit Duyzentkunst. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Christelijk Liederenuurtje, gedeelte lijk met toelichting door Joh. do Heer, rn.m.v. van W. Verver, viool-begeleiding. 6.15 Gramofoonplatcnconccrt. 6.30 Vragenuurtje. 7.45 Persberichten Chr. Persbureau. 8.00 Orgelconcert vanuit de Nieuwe Kerk te Amsterdam, door den organist H. Loo- huys. 9.00 Spreker: J. J. R. Schmal. Onderwerp! „Cultuur en Geestesleven in Finland". 9.30 Concert. Hélóne Ludolph, sopraan; J° v. d. Mcent-Waltor, alt. 10.40 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.50 Gramofoonplatenconccrt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6