AMERSFOORTSCH DAGBLAD 31 e Jaargang No. 265 V erkoopiegen Dinsdag 9 Mei 1933 DE KABINETSCRISIS YREDESPOSTZEGEL TUNNEL ONDER DE MAAS TE ROTTERDAM HET CONFLICT BIJ DE K L M. Prof. R. N. ROLAND HOLST NEEMT ONTSLAG In het Paleis van den Koning 's Gravenhage, 8 Mei. In het gebouw van de Tweede Kamer vergaderden heden middag de liberalo en de Chr. Historische Tweede Kamerfracties ter bespreking van het haar voorgelegde ontwerp regeerings- program. De R. K. Tweede Kamerfractie zette haar vergadering voort. Do anti-revo lutionaire en vrijzinnig-domocratische Twee de Kamerfracties zijn reeds ecnige dagen geleden bijeengekomen om hun standpunt te bepalen. Wordt met ingang van 18 Mei uitgegeven Te beginnen met 18 Mei a.6. zal op de postkantoren een bijzonder postzegel ver krijgbaar worden gesteld ter bevordering van de verbreiding van de Vredesgedachte. Met opzet is de datum van den „Volken bondsdag" 18 Mei gekozen4 omdat deze dag reeds verscheidene jaren internationaal herdacht wordt door alle organisaties wel ke ijveren voor Volkenbond en Vrede. Men js tot dezen datum gekomen, omdat in 1899 de eerste Vredesconferentie op dien dag geopend werd. Het zegel is vervaardigd naar een ont werp van den heer P. A. II. Hofman te 's-Gravenhage en behoorde tot een der drie ontwerpen, welke op de nationale prijs vraag voor het ontwerp van een Neder- land6ch vredcspo6tzegel een premie ver dierven. Bij het ontwerpen van het vredeszcgel heeft bij den ontwerper de gedachte voor gezeten het doel der uitgifte n.l. het bevor deren der verbreiding van de vredesge dachte „op zinrijke maar ook voor buiten landers verstaanbare wijze tot uitdrukking te brengen". Het gebroken zwaard, de vredesduif, de beide driehoeken in hun bijzonderen 6tand, de omcirkeling van de duif, van welke uit de beide stralenbundels hun schijnsel als dat van de verheven vredesgedachte over de wereld doen schijnen, zijn voor ieder wereldburger duidelijk sprekende symbo len. Boven aan het zegel i6 in de twee vrij komende hoeken in duidelijke letters en cijfers de waarde van het zegel aangege ven, terwijl onderaan „Nederland", het land van herkomst, is vermeld. Het zegel is in een blauwe kleur uitge voerd (rotogravure). Het vredeszegel, dat zonder toeslag ver kocht wordt en van onbeperkten geldig heidsduur is, komt in de plaats van het tegenwoordige zegel van 12Vs cent, dat voorshands alleen op uitdrukkelijk ver langen wordt verkocht. Om de aanwezige voorraad zegels van 121/* cent grootendeels op te gebruiken zullen voorshands op de postkantoren om den anderen dag vredes- postzegel6 en gewone zegels van 12'/i cent worden verkocht. BOERDERIJBRAND. O ss, 8 Mei. Hedenavond brak brand uit in de kapitale landbouwerswoning van M. Timmere, gelegen in de wijk De Witte Hoef te Oss. De gemeentcbrandweer was spoedig ter plaatse, doch wcgcn6 gebrek aan water kon zij niets uitrichten. De wo ning brandde geheel af. De veestapel kon gered worden. Landbouwwerktuigen en in boedel werden een prooi der vlammen. Daar de windrichting gunstig was bestond er geen gevaar voor uitbreiding van den brand. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. Verzekering dekt de schade. De oor zaak van den brand is onbekend. Een werk van 24 millioen gulden Rotterdam, 6 Mei. B. en W. hebben bij den Raad een voorstel aanhangig ge maakt om in beginsel 1e besluiten tot den bouw van een tunnel onder de Maas te Rotterdam in de lijn Parkkade—Charlois, waarvan de kosten worden geraamd op 24 millioen gulden. Deze tunnel zal uitslui tend bestemd zijn voor het snelverkeer en is geprojecteerd in aansluiting op bestaan de en voorgenomen hoofdverbindingswe gen met Den Haag, Hoek van Holland, alsmede met het Z. des lands. Eerst na liet nemen van dit beginselbesluit zal worden getracht met het Rijk en de provincie tot overeenstemming te komen omtrent de'bij- drage in de kosten en tevens over de vraag of een en ander in aanmerking voor tol heffing komt. VREEMDE VONDST AAN 'T STRAND. Blikken bus met hot stoffelijk overschot van een Amerikaan aangespoeld. Een merkwaardige vondst is Donderdag middag op We6t-Terschclling door een paar kustwachters gedaan, meldt „Het Volk". Terwijl zij langs het 6ta,nd liepen te wandelen zagen zij in zee een zwart voor werp drijven. Zij vischten het op en het bleek een zwarte blikken bus te zijn, waar aan met touw een zilveren plaat was ge bonden. Op die plaat stonden een naam en enkele lauwertakken. De kustwachters na men het voorwerp mee en bekeken het wat nauwkeuriger. Toen zij het openden, viel er een papiertje uit, waarop stond: „Hier onder ligt het stoffelijk overschot van (naam was onleesbaar), gecremeerd 19 De cember 1932 te New-York. Het moet gezon den worden aan (adres en naam onlees baar) in Duitschland". Inderdaad bevatte de bu6 een aanzienlij ke hoeveelheid asch, zoodat het wel vast lijkt te staan, dat men hier te doen heeft met een stoffelijk overschot. Het vreemde van de vondst is, dat het vrijwel onaanne melijk is, volgens deskundigen, dat een dergelijke bus in den tijd van vijf maan den van New-York naar hier kan drijven. Men zou dus moeten aannemen, dat zij, terwijl zij op een 6chip werd vervoerd, overboord is geraakt, hoewel dit ook zeer zonderling is, daar dergelijke voorwerpen meestal goed worden opgeborgen. De mo gelijkheid, dat de bus op verzoek van den overledene overboord is geworpen, is niet erg waarschijnlijk, daar er dan niet op zou staan, dat zij naar Duitschland gestuurd moest worden. De bu6 is voorloopig hier bewaard. De burgemeester van Terschelling zal een brief naar verschillende New-Yorksche crematoria sturen om te vragen welke menschen op den 19en December van het vorig jaar verbrand zijn en wie hunner van Duitsche afkomst was. Misschien wordt op deze wijze het raadsel van de zwarte bu6 opgelost. TE WATER GERAAKT. Groningen, 8 Mei. In beschonken toe stand geraakte gisteravond de 78-jarigo J. J. te Groningen bij de brug aan de Vee markt te water. Door omstanders werd hij op het droge gehaald en na op het hoofd bureau van politie van droge kleeren te zijn voorzien, naar huis gebracht. Heden morgen kwam een zoon van den ouden man aan het politiebureau vertellen, dat zijn vader dood in bed lag. Het bleek, dat de man een wonde aan het hoofd had, die de overledene den avond te voren niet had. In afwachting van het nader onderzoek is de kamer, waarin zich het lijk bevindt, verzegeld. ARTS VEROORDEELD TOT BETALING VAN 1000.—. Het Haagsche Gerechtshof heeft den arts K., te den Haag, in een civiele procedure veroordeeld tot betaling van 1000.aan het Ondersteuningsfonds van do Maat schappij tot Bevordering van de Genees kunst, op grond, dat dezo arts, nadat hij zijn lidmaatschap van deze Maatschappij had opgezegd ,doch nog vóórdat zijn lid maatschap reglementair een einde had ge nomen, in strijd met het bepaalde in arti kel 22 van het huishoudelijk reglement der Maatschappij zonder goedkeuring van het Hoofdbestuur een overeenkomst met hel Ziekenfonds der Volharding heeft gesloten ten opzichte van het verleencn van genees kundige hulp aan leden van dat Zieken fonds. DREIGEND- CONFLICT IN LANDBOUW BEDRIJF IN NOORD-BRABANT. De rijksbemiddelaakr Prof. mr. P. J. M. Aalbersc heeft de partijen betrokken bij het dreigend conflict in het landbouwbe drijf in West-Noord-Brabant opgeroepen tot een bespreking op Donderdag 11 Mei a.s. ten gemeentchuizo te Roosendaal. DE VERBOUWING VAN HET MAIL- SCHIP JOHAN DE WITT. Naar gemeld wordt is in een Zaterdag go- houden inschrijving de verbouwing van'net stoomschip Johan de Wit gegund aan de combinatie Ncderlandschc Scheepbouw- maalschappij, Amsterdamsche Droogdok maatschappij en Nodcrlandsche Dokmaat- schappii. DUITSCHE CONSULS DIE HUN ONTSLAG INDIENEN. Arnhem, 6 Mei De Duitsche consul tc Arnhem, mr. C. M. Bóthlingk, heeft bij de Duitsche regecring zijn ontslag inge diend. Ook de Duitsche consul te Nijme gen, de heer H. A. Heine, heeft zijn ont slagaanvrage ingediend Over de motieven wilde men nog geen inlichtingen verstrek ken. Het ontslag is nog niet verleend. DE BLOEMBOLLENVELDEN. De Kon. Ned. Automobiel Club meldt In aansluiting aan het laatste bericht omtrent de bloembollenvclden kan thans worden medegedeeld, dat het met de hyacin then gedaan is. De vroege tulpen worden thans van de blopmcn ontdaan; de late lang stclige tulpon beginnen langzamerhand te kleuren. Een bezoek aan de velden zal Zondag nog ruimschoots de moeite waard zijn. BARMAT'S UITWIJZING. Naar de Tel. verneemt, is de uitwijzing van Julius Barmaf voor eenigc dagen opge schort, zulks naar aanleiding van een ver zoek zijnerzijds aan deiv-minister van Justi tie. Dit werd gedaan in verband met het afwikkelen van zaken. De directie beantwoordt den brief der piloien In een uitvoerig communiqué heeft de directie der K. L. M. heden geantwoord op den brief van de Ned. Verecniging van ver keersvliegers betreffende het collectief ont slag der piloten, waarin allereerst uiteen gezet wordt dat de verecniging van vlieg- tuigbestuurders niet den reglemcntairen weg bewandeld heeft, voorgeschreven in het reglement betreffende de dienstvoor- vvaarde. Wat de eischen der piloten betreft merkt de directie het volgende op: De vliegtuigbestuurders zijn van oordcel, dat het ecnige juiste betalingssysteem is een vast salaris zonder vliegpremie. De directie gaf te kennen dat men uiteindelijk tot een vast salaris zal komen, doch dat zij den tijd daartoe nog niet rijp acht. Zij heeft de verecniging reeds eerder verzocht een voorstel ter zake tc ontwerpen, dat dan door do directie bestudeerd zal worden Hoewel de verecniging destijds toezegde aan dit verzoek gevolg tc geven, is zulks tot heden nog niet geschied. De daggelden voor verblijf tc Bandoeng wcnschtc men voorts op 15 in stede van op 12 tc zien vastgesteld. De vermindering van daggel den te Bandoeng is destijds voor advies bij de commissie van advies geweest, die 12 noodig en billijk vond. Daarbij werd tevens in aanmerking genomen, dat de hoogst regeerende ambtenaars in Ned.-Indië een daggeld van 12 genieten. In 1932 zijn nieuwe vlicgtuigbcstuurders in dicn6t genomen op lagere voorwaarden dan het reglement vliegtuigbestuurders aan geeft. Bedoelde bestuurders waren met hun aanstellingsvoorwaarden volkomen tevre den, terwijl die voorwaarden vanzelfspre kend die der reeds in dienst zijnde bestuur ders niet raakten. Men wcnschte ook de verplichte declne ming in het spaarfonds te doen vervallen, aangezien men dit voor alle deelnemers zeer ongowenscht acht. Hiertegenover merkt de directie op, dat verplicht moet gespaard worden de helft van de vliegleening, waarop de K. L. M. een behoorlijke rente vergoedt. Deze vcrplichtinj bedoelt natuurlijk bescherming te zijn voor de piloten zelve. Afschaffing daarvan acht de directie dus niet in hun belang, vooral niet voor de jongere piloten. Men verlangt 100 meer vlieggcld voor nachtvluchten. Het reglement voorziet in de verhooging van de vliegpremie voor nachtvluchten van 33^ waarmee de piloten zich blijkens do door hun geteekende arbeidsovereenkomst destijds vereenigd hebben. De directie acht zoowel dit percentage als de wijze van be rekening der werkelijk 's nachts gevlogen uren ook thans nog billijk. De eischen van de verecniging, die boven dien heeft geweigerd den reglemcntairen weg te volgen om de wenschen der piloten aan het oordcel van de commissie van ad vies te onderwerpen en de houding van het bestuur en der directie der IC L. M. daar tegenover bleek een voldoende reden voor de vliegtuigbestuurders om de gevolgen op zich tc nemen van een collectief ontslag. Amersfoort. 12 Mei, Café Punten burg, verkoop van een partij houtwaren- 10 uur. 12 Mei, *fabrick hoek Leusderweg—i Verhocvenstraat, verkoop van afbraak. 10Y; uur. 16 Mei, Boerderij „De Beekman", Hoo- geweg 135, verkoop van boerderij-inventa ris, have, vee en meubiliair. 10 uur. 16 Mei, Café „de Zwaan", verkoop van het huis Scherbierstraat 8 met annex huis Mooierstraat 15 cn het huis Mooierstraat 10. 8 uur. 17 Mei, Vcrkooplokaal Muurhuizen 47, verkoop van meubelen, ijzerwaren en een inboedel. 9'/. uur. - 2 Juni, Wagcnwcrkplaats, verkoop van spoorhout. B a a r n. Woensdag 17 Mei. Hotel „Central", verkoop van winkel- en woon huis Nicuw-Baarnstraat 47, en van winkel huis Nieuwstraat 16. 8 uur n.m. Hoogland. Dinsdag 16 Mei, De Faam. verkoop van de boerenhofstede Duist." 11 uur. Maartensdijk. Donderdag 11 Mei. Café van Lunteren, verkoop van villa straatweg Hilversum—Utrecht No. 64 en van bijbehoorend perceel grond. 2 uur WINKELSLUITINGSWET De kiosken in Artis vallen er onder. De Hooge Raad deed heden uitspraak in de zaak van D. Z. v. d. B., pachter van de buffetten in den Dierentuin Artis te Am sterdam, die in dien tuin ook eenige kios ken exploiteert, waarvan hij er een op Zon dag heeft opengehouden. Zoowel door den kantonrechter te Amsterdam als door den rechtbank aldaar werd hij veroordeeld we gens overtreding der winkelsluitingswet. Do Hooge Raad heeft thans het door v. d. B. ingestelde cassatieberoep verworpen. Naar het Handelsblad verneemt, heeft prof. R. N. Roland Holst tegen 1 Januari 1934 ontslag aangevraagd als hooglecraar- directeur van de Rijksacademie voor Beel dende Kunsten te Amsterdam. Wij hebben prof. Roland Holst gevraagd, welke de motieven waren tot deze ontslag aanvrage. „Ten eerste," al dus de directeur der Rijksacademie, „is het altijd mijn plan geweest heen te gaan als ik 65 jaar ben geworden. Allc- bé en Derkinderen zijn wel langer ge bleven, maar ik ben steeds voornemens geweest mij aan de grens van 65 jaar to houden. „In het einde van Prol. n. N. Roland Holst'1,'/ ,|aa,r word 'k ,65; Wellicht zou ik het ontslag hebben gevraagd tegen het midden van 1934, aan het einde van den cursus dus, als niet een voor mij zeer verheugende opdracht mij had genoopt een half jaar eerder heen te gaan; namelijk de opdracht voor het groote Noorderlijke transceptraam in de Utreclitscho Domkerk. U weet, dat het Zuidelijke raam gereed is, voor het Noordelijke is twee jaar geleden de op dracht gegeven, doch het geld was er niet. „Nu is het er wel, dank zij een zeer belangrijke gift van een anonymus, zoodat met dc uitvoering kan worden begonnen. Het is een bijzondere wcnsch van Utrecht, dat het raam voltooid zal zijn tijdens liet feest der Universiteit in het midden van 1936. Het is onmogelijk dit groote werk, dat physisch en geestelijk veel eischt het is een raam van 200 M*. te volbrengen en tegelijkertijd het hoogleeraar-directeur- schap der akademie waar te nemen. „Daar het nu vrij kort dag is cn ik niet een half jaar voor het werk kan missen, heb ik besloten op 1 Januari 1934 de aka demie tc verlaten, om mij geheel te kunnen wijden aan het groote werk voor Utrecht, dat mij zeer aantrekt en dat ik als levens werk beschouw." Heb steeds iets goeds in zin en acht je te goed om iets kwaads te doen. Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. Naar het Engelach door W. H. C. B 15 Niet walende wat tc doen, bleef Dolores, toen zij het gesprek met den korporaal had gehoord, een oogenblik stilstaan, want het kon haar niet schelen de soldaten op hun terugweg te passeeren. Toen keerde zij om en liep, om tijd te winnen, langzaam een eindweegs terug. In minder dan 'n minuut kwamen zij al met den ingetrokken schild wacht terug maar toen zij voorbij kwa men was het of men haar een steek toe bracht. Zij kreeg onder haar kap een vree- selijke kleur, want duidelijk hoorde zij den grootcn korporaal in zich zelf lachen, toen hij voorbij was. Nu besefte zij eerst ten volle hoe zij den man, dien zij lief had, vertrouw de. Toen de soldaten den hoek om waren en uit het gezicht verdwenen, liep zij snel naar het terras terug en verborg zich in het stee- nen schilderhuis, nog sieeds blozende en hoos. Aan een der zijden van het schilder huis was tegenover Don Juan's vertrekken ten klein, vierkant venster, juist ter hoogte. harer oogen aangebracht. Uit louter nieuwsgierigheid keek zij er door, om tc zien, wat voor menschen do officieren en Don Juan's bedienden wel waren, want alles wat met hem verband hield of hem toebe hoorde, interesseerde haar in de hoogste mate. Twee lange kapiteins kwamen er het eerst uit, schitterend in hun gepolijste borstharnassen, met sjerpen en gouden schouderbedekkingen cn blinkende degens met korfgevesten, waarop zij drukten, zoo dat de degens achter hen schuin omhoog staken. Zij draaiden hun korte, zwarte kne vels omhoog, in de hoop op hun weg de eene of andere tot de hofhouding bchoo- rende dame tc ontmoeten. Daarna kwam er een oudere man voorbij, ook in militaire klecding. Hij liep echter, blijkbaar diep in gepeins, met gebogen hoofd. Toen verscheen er niemand meer. behalve een bediende, die iets uit zijn zak haalde cn het opat. Tenslotte kwam er een vrouw voorbij het kleine venster; Dolores zag haar zoo dui delijk als zij de vier mannen had gezien. Onhoorbaar cn heel voorzichtig liep zij, als een kat. Het was een dame en zij droeg een mantel, die haar japon geheel bedekte; op haar hoofd en voer haar cezicht had zij een heel dichten sluier, die haar onherken baar maakte. Ilaar manier van loopen ver tied dat zij jong cn gracieus was. terwijl uit iets in de houding van haar hoofd bleek dat zij mooi was. Haar heele gestalte en houding kwamen Dolores bekend voor. Zij werd bleek en een gevoel van kilheid steeg haar naar het hart. De dame kwam den corridor binnen, liep vlug door, draaide om en was uit het gezicht verdwenen. Plotseling moest Dolores om zich zelf lachen, en voelde zich, trots alle gevaar, jyeer gelukkig. Er was eigenlijk niets, oysr- dacht zij, dat haar van streek behoefde te maken. Het terras was immers lang cn er waren zeker nog andere vertrekken dan die van Don Juan hoewel zij die niet kende. De dame liep wel heel voorzichtig, maar het kon zijn dat zij reden had ongezien te blijven en dat zij niet in dit gedeelte van het paleis woonde. Het Alcazar toch was een oud Moorsch kasteel, dikwijls gerepa reerd, op onregelmatige wijze uitgebreid, en onbeholpen gebouwd, zoodat vele ver trekken slechts door het oversteken van open terrassen konden worden bereikt. Toen Don Juan Dolores uit. het schilder huis kwam halen, was haar kortstondige twijfel geweken, maar haar nieuwsgierig heicl niet. Zij glimlachte toen zij uit haar schuilplaats kwam en den l»lik uit zijn oogen even helder en oprecht als dc hare ontmoette. Zij had zelfs een hekel aan zich zelf, omdat zij een oogenblik gedacht had dat de dame uit zijn vertrekken kwam. Het licht stroomde door zijn open deur, terwijl hij haar vlug daarheen leidde. Daar voorbij waren drie ramen, en het terras ein digde daar. Zij keek naar het front, toen zij voorbijliepen cn weer telde zij drie ra men tusschen dc open deur cn den hoek, waar het schilderhuis stond. „Wie woont er in de kamers voorbij de jouwe? vroeg zij vlug. „Niemand dc laatste is die, waar jij moet zijn." Hij scheen verbaasd. Zij waren bij de geopende deur gekomen en hij ging op zij om haar binnen te laten. „En aan deze zijde?" vroeg zij, terwijl het spreken haar moeite kostte. „Mijn zitkamer en mijn eetkamer." Zij haalde diep adem alvorens weer tc spreken en drukte onder haar mantel haar hand in de zijde. „Wie was de dame, die hieruit kwam, toen alle mannen vertrokken waren?" vroeg zij, erg bleek. HOOFDSTUK V. Don Juan was iemand, die niet gauw uit het veld was geslagen, maar nu stond hij toch zichtbaar verbaasd over Dolores' vraag. Ilij kreeg echter geen kleur en knipte ook niet met dc oogen, maar keek haar strak in het gezicht. „Er is hier geen dame geweest," ant woordde hij kalm. Dolores twijfelde aan haar eigen zintui gen. Het geloof in den man, dien zij lief had, was zoo groot, dat zijn woorden den boozen droom of de hersenschim anders konden het niet zijn geweest, dacht zij op de vlucht hadden gedreven, zoodat haar gezicht weer een kalme en gelukkige uit drukking kreeg, toen zij langs hem heen naar beneden ging. Zij bevond zich irr een vestibule, waarop van rechts cn links deu ren uitkwamen; hij ging een der deuren aan de linkerzijde in cn zoo kwam zij in zijn slaapkamer. Het was een vertrek in Moorschcn bouw trant. Het gewelf begon op manshoogte en verliep in sierlijke, kromme lijacn tot op groote hoogte. Ilct was een vierkante, heel groote kamer, welks muren beneden de lijn, waar het gewelf begon, bedekt waren door geweven behangsel, voorstellende den slag bij Pavia, de overgave van Frans I en een soort verheerlijking van Keizer Karl, den vader van Don Juan. Er waren twee groote vensters, die geheel bedekt waren door gor dijnen van een donker brocaat, waarin op regelmatige onderlinge afstanden de wa pens van Spanje en het Keizerrijk in kleu ren waren geborduurd. Daar tegenover stond, met het hoofdeinde naar den muur, een groot, van een gordijn voorzien, ledi kant met gebeeldhouwde bcddestijlen. Do hemel van het ledikant was in de vier hoe ken voorzien van wapenschilden en dc gor dijnen waren van geribde zijde, met zwaar goudborduursel met mooie krulversierin- gen en arabesken uit den renaissancetijd. Een gebeeldhouwde donker gepolitoerde tafel bevond zich halverwege het voeteinde van het ledikant cn het penant tusschen dc vensters, waar een prachtige knielbank met rood fluweelen kussens onder een groot crucifix stond. Een half dozijn stoelen waren tegen dc muren geschikt cn twee ge makkelijke vouwstoelen met en-relief be werkte, lecren kussens stonden naast de tafel. Tegenover de deur, die Dolores was binnengekomen, gaf een andero toegang naar de kamer er naast. Beide deuren waren van snijwerk en krulversierselen van verguld brons voorzien; er hingen geen gor dijnen voor. Drie of vier Oosterschc kleeden bedekten het grootste gedeelte van den ge- polijsten marmeren vloer, die hier en daar het licht der groote waskaarsen, die in zil veren kandelaars op dc tafel en op lage staanders ter weerszijden van het bed ston den, weerkaatste. Het gewelf beven de be hangen wanden was heel donker blauw en met vergulde sterren en -relief versierd. Dolores vond het een sombere, bijna graf achtige kamer. Het ledikant was net een katafalk, de kaarsen er naast deden ook aan een doode denken en het heele vertrek stemde, trots zijn vorstelijke pracht, iets onbehaaglijks. Zij vond de kamer nauwe lijks geschikt als verblijf voor een mensch. (Wordt .vervolg#

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5