Afwatering van de Geld. Vallei BeldanopNo.42 ARTIFORT FAUTEUILS fa.M.RN.00STERVEEN ANGORA-WOL Hoe men haar denkt te regelen D. SNAPPER BEDRIJFSADVIEZEN Hebt U een Taxi of Auto noodig? INVALIDITEITSWET MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN alleenverkoop Firma J. W. van ACHTERBERGH meubileering - westsingel 10-13 Langestraat 42 - Tel. 77 Doosj'es smeerkaas 10 cent Blikjes smeerkaas 25 cent ZIJN VROUW VAN 'T LEVEN WILLEN BEROOVEN diverse tinten 29 cent MAG. DE WOLBAAL De verversching van de Amers foortsche Grachten V. Ten behoeve van het verkeer te land is met de noodige voorzieningen rekening ge houden en over het kanaal zijn dan ook 12 bruggen geprojecteerd. Het overgroote doel van het stroomge bied zal ot het Rijn-Kerakanaal kunnen afwateren; slechts bet gebied ten westen van het kanaal en ten noorden van den Slaperdijk blijft aangewezen op afwate ring door do Hciligcnbergerbeck en de Stadsgrachten van Amersfoort. Om te kunnen be oor doel en of het Rijn- Eem kanaal bij de aangenomen afmetingen /.al kunnen voldoen aan de eischen van de afwatering en of de scheepvaart daarvan geen belangrijke hinder zal ondervinden, is noodig den verwachten afvoer te kennen. Deze hangt in de eerste plaats af van den regenval en de grootte van het stroomge bied en voorts van den aard van het ter rein: al of niet met slooten doorsneden, helling, grondsoort, begroeiing. Het ver richten van metingen om den afvoer te lee- ren kennen, de eenige afdoende methode, moet hier als onuitvoerbaar ter zijde wor den gesteld. De aangewezen weg is, na te gaan welke afvoeren zijn aangenomen voor gebieden, die met de Geldcrsche Vallei te vergelijken zijn en die tot juist gebleken afmetingen hebben geleid. De Geldersche Vallei zal door den aan leg \an het Rijn Ecmkanaal kunnen wor den verdeeld in vijf voor de afwatering van elkander onafhankelijke gebieden, te we ten de door het kanaal in twee dcelen ge splitste Exoncreerendc Landen, de oostelijk van het kanaal gelegen stroomgebieden van de Luntersche beek en van de Barne- veldsche beek en tenslotte het gebied van de westzijde van het kanaal, tusschen den Slaperdijk en Amersfoort. Door de eerst genoemde vier gebieden op het Rijn-Eem- kanaal te doen loozen en voor het laatst genoemde do afwatering door de stads grachten van Amersfoort ongewijzigd te la ten, wordt een logische en doelmatige toe stand verkregen, waarbij zoowel do be staande watergangen als het kanaal op de beste wiize worden benut- Gewezen is op den ongewenschten toe stand, waarbij riool- en afvalwater van Ede en van de kunstzijdefabriek langs een groo- ten omweg door een bebouwde «treek naar den Roodcn Haan wordt gevoerd. Bij den aanleg van het kanaal zal aan dezen toe stand een einde worden gemaakt, doch ook de loozing van dit afvalwater door de Bo- veneindsche Grift zal niet gehandhaafd kunnen worden om mogelijke vervulling van het kanaal jn de onmiddellijke nabij heid van bebouwing te ontgaan. liet water van de Krakerswijk zal daarom door mid del van een grondduiker onder de Boven- eindsche Grift mietcn worden gevoerd en voorts met gebruikmaking van de Juffers wijk en de Vossewotering in het kanaal worden geloosd. Desgcwcnscht kunnen deze watergangen worden gescheiden van het polderwater om vervuiling hiervan te voor komen. De gebieden ten ooston van het kanaal en ten noorden van de spoorlijn Utrecht- Arnhem kunnen op natuurlijke wijze langs de bestaande beken op het kanaal loozen. Het is daartoe slechts noodig in do beek uitmondingen stuwen te bouwen om het Leekpeil op de gewenschte hoogte boven het kanaalpeil te kunnen handhaven. Het stroomgebied van do Barneveldsche beek loost rechtstreeks op het Eempand door een tweetal spui- en stuwwerken. Het zui delijke moet worden gebouwd ter plaatse van de kruising met do Barneveldsche beek. De Moorsor of Glinderbeek wordt langs het in ophooging liggend gedeelte van liet Valleipand gevoerd naar eerstge noemd spui- en stuwwerk. De afmetingen van het kanaal zijn vol doende om den afvoer van deze gebieden op te nemen, zonder dat daardoor de schecpvaartbckingen benadeeld zullen wor den. Door het Rijn Eemkanaal worden de be- nedcnloopcn van do beken van het groot ste gedeelte van haar tegenwoordig stroom gebied afgesneden, waardoor deze in tijden van watergebrek in minder gunstige om standigheden komen te verkceren. Op een voudige wijze kan het kanaal echter dienst baar worden gemaakt aan do voeding van deze benedenloopon en daarmede van het geheele laaggelegen stroomgebied van de Heiligenberger beek. De voeding van de beneda nloopen der Modder en Barneveid- scho beek zal uit het Valleipand moeten gescheiden door middel van de bermsloot westelijk langs het Eempand. Een tweede punt, waaraan aandacht dient te worden geschonken, is de verver sching van do Aracrsfoortschc stadsgrach ten. Ook voor deze grachten geldt, dat het stroomgebied zeer belangrijk wordt geredu ceerd, zoodat da totale hoeveelheid water, die er jaarlijks door zal morden afgevoerd, eveneens sterk zal afnemen. Een belangrijk gunstiger toestand wordt evenwel al verkregen, doordat het riool water van Ede en Veenendaal niet langer door Amersfoort zal worden afgevoerd. Toch zal het noodig zijn, ook in tijden waarin de Heiligenbergerbeck nagenoeg of in het geheel niets afvoert, de grachten te vorverschen. Dit kan worden verkregen door aan den Rooden Haan en eventueel door de voedingsduikers langs het kanaal een grootcro hoeveelheid water af te tap pen dan voor het op peil houden van de beken noodzskel'jk zou zijn. Door Amers foort wordt overwogen geen riolceringen meer in de grachten te doen loozen (behou dens nooduitlaten). Bij uitvoering van deze plannen zal de vervuiling tot het verleden behooren en zal met minder doorspoeling kunnen worden volstaan. De voor de voeding van bet gebied van de Heiligenberger beek, do verversching van de Amersfoortsche grachten en de doorstrooming van het kanaal benoodigde hoeveelheden water kunnen uit den Neder Rijn op het kanaal worden uitgelaten. De totale hoeveolhcid, die in volkomen drogen tijd ingelaten zal moeten worden bedraagt 6.11 m' per sec. Het inlaten van water uit den Neder Rijn en het Valleipand zal niet steeds mo gelijk zijn, daar gedurende gemiddeld en kele lagen per jaar het peil van do rivier lager is dan 4.80 ra N.A.P. Voor do scheepvaart behoeven geen voorzieningen voor het op peil houden van het kanaal worden getroffen. Wat betreft do watervoorziening van de landerijen en het ververschen van de grachten te Amersfoort, zal een compromis gezocht moeten worden. Wil men in hot belang van de Exonereerende Landen en van de aftapping van water bij den Roo den Haan de daling van den kanaalspiegel zoo gering mogelijk houden, dan moet de voor Amersfoort af te tappen hoeveelheid tot een minimum worden beperkt, terwijl indien men het kanaal gemeen legt met den Neder Rijn, steeds een behoorlijke doorspoeling en verversching mogelijk is, doch de watervoorziening minder tot haar recht zal komen. Doordat evenwel de op hot valloipand loozonde watergangen kun nen worden voorzien van afsluitbare dui kers of andere stuwrniddelen en de op het omleidingskanaal loozendc slooten even tueel provisorisch kunnen worden afgesle ten, is het mogelijk, gedurendo den lijd van lagen waterstand in de landerijen een hooger peil te handhaven Beneden de heu len bij den Rooden Haan wordt de toe stand niet ongunstiger dan de thans be staande, daar immers ook thans zelfs jaar lijks een stand van 4.80 4 40 M. aldaar voorkomt. Samenvattende kan dus worden opge merkt, dat de belangen van do scheepvaart (•n van de verversching practisch geen na deel zullen ondervinden van een tijdelijk dalen van het kanaalpeil, maar dat de voordeelen, die het kanaal voor de voeding biedt, tijdelijk achterwege zullen blijven- Er is alzoo geen redelijke grond voor het oprichten van een blijvende inmalingsin- stallatie om het kanaalpeil onder alle om standigheden op 4.80 M. te handhaven. De kosten van het Rijn Eemkanaal wor den in totaal geraamd op 8 millioen. (Wordt vervolgd). DE VERKEERSOPTOCHT. De groep, welke gevormd wordt door onzo brandweer. Ter verduidelijking van de groep „Brand weer", deelnemende aan den optocht „Het verkeer Voorheen en Thans" op Zaterdag 20 Mei a.s.r diene het volgende: „Voorheen" bestond de Ainebsfoortscüe brandweer in hoofdzaak uit een verplichte brandweer. Tot brandweerlieden werden aangewezen de van militairen dienst vrijge stelden. Kleeding werd niet verstrekt. Door het luiden van do klok werd de brandweer gealarmeerd waarop elke brand weerman zich in (aan zijn beroep) eigen kleeding, naar zijn post begaf, alleen her kenbaar aan een linnen band om den arm met het nummer van de spuit waarbij hij was ingedeeld. Dc opperbrandmeestor droeg als onderscheiding een lint in de kleuren van de stad met penning. Het materieel bestond hoofdzakelijk uit drie handbrandspuiten, elk bestaande uit perspomp met aanjager. Dc eerste wagen uit den groep geeft een voorstelling van den hierboven geschetsten roestand. In 1882 werd door een groep burgers de „Amersfoortsche Vrijwillige Brandweer" op gericht. waardoor hot materieel met één handbrandspuit werd versterkt. Als herken- ningstecken werd een lecren band om den arm gedragen met dc letters A.V.B. Een al- gchcele reorganisatie vond plaats in 1912. Een vaste brandweer werd benoemd. Het personeel werd op een enkele uitzondering na geheel verkregen uit personen welke hun hoofdbestaan vinden in de bouw- of aanver wante vakkon. Kleeding en uitrusting werd verstrekt. De politie werd ingeschakeld en naast een brandwaterlciding onder hoogen druk word een clcctrisch alarmnct inge voerd. In 1926 werd in dienst gesteld een Nlagi- rus-automobielspuit, met een capaciteit van 1000 Liter per minuut, bij ean opvoerhoogte van 60 Meter. (Tweede wagen in den groep). De derde wagen is de in 1929 aangekochte mechanische ladder op auto-chassis met een uitschuifhoogte van 16 Meter. Hoewel geenszins volledig, geven beide- wagens toch een indruk dat do brandvveor van „thans" in staat is zelfs in de zich zoo snel uitbreidende buitenwijken van Amers foort, spoedige en afdoende hulp te bren gen. WAARSCHUWING. Dezer dagen is het voorgekomen, dat een meisje, dot door haar moeder achter op de bagagedrager van haar fiets werd mede gevoerd, met een der voeten tusschen de spaken van het wiel kwam. In verband hiermede wijst de commissaris van politie alhier ouders en opvoeders nogmaals op het gevaar dat ontstaat, doordat meerdere personen worden vervoerd op een rijwiel, dat daarvoor niet bestemd is. AANGEHOUDEN. Wat lo 't vat zit, verzuurt niet. Gisteren is alhier een persoon aangehou den. die in het politieblad stond gesigna leerd terzake veroordeeling tot drie weken hechtenis wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. ACCOUNTANTSKANTOOR Erkend Accountant. (Lid van den Ned Bond v. Accountants) SNOUCKAERTLAAN 8 TEL. 873 Vraagt inlichtingen en tarieven. De stand op 1 April 1933 Geneeskundige behandeling of verpleging. Over het geheele land bedraagt het totaal aantal gevallen, waarin behandeling of ver pleging werd toegestaan, 46277. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amers foort 1313 gevallen. Aantal observatie-ge vallen niet of nog niet door behandeling ge volgd. Over het geheelo land bedraagt het totaa' govallcn 1211. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 9 gevallen. Weczearento. Over het geheele land bedraagt het to taal toegekende Weozenrenten 13629 (112) tot een bedrag van 2.171.325,54 por jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 332(1) gevallen tot een totaal bedrag van 49.721.38 per jaar. Wednwenrente. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende VVeduwenrenten 23-456(89) tot een totaal bedrag van 3.860.492,08 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 606(1) gevallen tot een totaal bedrag van 100.094,54 per jaar. Afkoopsom aan Weduwen. Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen 103 tot een totaal bedrag van 18.992,34. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 3 gevallen tot een be drag van 483,49. Afkoopsom aan weezen. Over het geheele land bedraagt het aan tal afkoopsommen lo9 tot een totaal bedrag vpn 20.934,55: HierVan iri het gebied van den "Raad van Arbeid Amersfoort 4 gevallen tot een bc drag van 696,44." Ouderdomsrenten. Over het geheele land bedraagt het aan tal toegekende Ouderdomsrenten 101064 (472) tot 'n totaal bedrag van 15.201.318,f~ per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersloort 2617(11) ge vallen tot ccn totaal bedrag.van 394.498. per jaar. Invallditeitsrenten. Over het geheele land bodraagt het aan tal toegekende Ipvalidlteltsrenten 40234 (644) tot een totaal bedrag van 5.761.418,88 per jaar. Hiervan in het gebied van den Raad van Arbeid Amersfoort 1184 (17) ge vallen tot een totaal bedrag van 165.018.86 per jaar. De tusschen haakjes geplaatste cijfers hebben betrekking op het aantal overlede nen, ingetrokken renten of uitkeeringen, of geëindigde renten wegens het bereiken van den li-jarigen leeftijd in de maand Maart 1933. SPAARBANKDAG. Op Vrijdag 23 Juni a.s. in Amicitia. Op Vrijdag 23 Juni wordt in Amicita de 28e spaarbankdag gehouden. Op deze alge- meene vergadering van den Ned. Spaar- bankbond zal de heer J. VV. Nieraeijer, di recteur der Nationale Levensverzekering Bank te Rotterdam, een voordracht houden over „Belegging". Donderdagavond 22 Juni zullen de deel nemers van dezen spaarbankdag worden ontvangen door het gemeentebestuur, ter wijl Zaterdags een autotocht gemaakt zal worden naar het vliegveld Soesterberg, waar gelegenheid is om met een K. L. M. vliegtuig een rondvlucht te maken. VEILING I)e uitslag der veiling van vaste goede ren, gisteravond ten overstaan van notaris J. G. Klaassen in „De Zwaan" gehouden, is als volgt: Perceel 1. Koffiehuis aan de Scherbierstraat No. 8 aan S. J. Dekker voor 6.100, Perceel 2. Een huis aan de Mooierstraat No. 10 aan J. E. van Nie q.q. voor 800,—. EXAMENS. Onze oud-stadgenoot, de heer G. A. van Mechelen Jr., oud-leerling van de am bachtsschool alhier, slaagde in Den Haag voor het machinisten-diploma A voor dc grootc stoomvaart GARNIZOEN. De dienstplichtige onderofficieren admi nistrateur van de lichtingen 1927 en 1929 van het le en 5e regiment veld-artillerie komen van 11 tot en met 30 Augustus a.s. bij het 5e R. V. A. alhier voor herhalings oefeningen onder de wapenen. Steunverleening aan werkloozen kampen een punt van bespre king op de ledenvergadering Een lange rondvraag In een der zalen van de Tbeosofischo loge had gisteravond do ledenvergadering plaats van het departement Amersfoort der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, welke geleid werd door den voorzitter, dr. R Miedema, die wederom zijn teleurstelling moest uitspreken over dc geringe opkomst. Hij memoreerde vervolgens dc resultaten van hot Nutswerk in het afgeloopen jaar, waarbij hij vooral wees op hot succes van de voorstelling van „Dc Vader des Vader lands". Een der leden had een schrijven gezon den, waarbij hij verzocht het werk van de N.V. Sportfondsen te steunen. Door het Comité van actie voor het Sportfondsenbad alhier zou een onderhoud zijn aangevraagd met het Nutsbestuur alhier, doch het laat ste wist van deze aanvrage niets af. Beslo ten werd deze kwestie te laten rusten tot hot bedoelde onderhoud hoeft plaats gevon den. Vervolgens werden dc beschrijvingspun- ton voor de in Amsterdam te houden algo- meeno vergadering behandeld, waarbij het voorstel van het H.B. voor steunverleening voor werkloozcnkampen bezwaren onder vond op grond van het feit, dat daardoor slechts zeer weinig werkloozen l/io wordt bereik t- Dc voorzitter merkt op, dat een 14 daagecb verblijf in zoo'n werkkamp voor het levon van don workloozo veoi meer waarde heeft dan het bijwonen van een enkelen avond, zooals hier dezen winter hot geval is geweest Over de resultaten van het werk, dat dezen winter voor do werkloozen alhier is gedaan, kan men absoluut niet te vreden zijn; ondanks dat heeft men toch hoop op betere resultaten in den komenden winter. Een lid, dat bekond is met het werk in bedoelde werkkampen, juichte het voorstel van het H.B. ton zeerste toe. Zoowel het een als het ander zal moeten gebeuren. De voorzitter stemde dit volkomen toe. Besloten werd den afgevaardigdo naar eigen bevind van zaken ter algcmecnc ver gadering te laten handelen. Op deze alge meene vergadering zal alsnog de volgende motje aan de orde worden gesteld: „De Maatschappij tot nut van 't alge raecn, naar jarenlange traditie levende uit den geest van humaniteit en verdraag zaamheid, kennis genomen hebbende van de verschillende verklaringen door offi- cieele personen in Duitschland, welke in do afgeloopen maanden getuigenis hebben qfgelogd van een geesteshouding ten aan Zien van het Joodschc ras, welke strijdig is met dc eerste beginselen van die humani teit en die verdraagzaamheid, spreekt haar diep leedwezen uit over dit verschijnsel. Met nadruk verklaart zij, dat deze uit spraak alleen gebaseerd is op de uitlatin gen en handelingen van de regeering of hare vertegenwoordigers zelf en niet op ge ruchten betreffende vervolgingen, die zij niet kan noch wil controleeren. De Maatschappij wekt het geheele Neder landsche volk op om er voor te waken, dat ooit een dergelijke geest van minachting van een ras, waaraan de wereld veel tc danken heeft, over ons kome. De vergadering verklaarde zicli accoord met deze motie. Als afgevaardigde naar do algemeene vergadering werd benoemd de beer J. F. de With; als reserve de heer J. 'M. H. Fcikema. Als candidaat voor het H.B. werden voorgesteld: dr. A. J. van Peach en dr. J. E. baron dc Vos van Steen- wijk, resp. to Amsterdam cn Zwolle. Tot bestuurslid van het departement Amersfoort werd benoemd dc heer O. Ch. Tulleken. Bij do rondvraag werd door een der loden oen klacht geuit over dc plaatsbe spreking voor dc voorstelling van „De Vader des Vaderlands"; volgens dit lid zou één persoon 20 plaatsen hebben besproken, terwijl er ook voorkeurplaatsen gegeven zouden zijn aan personen, die daarvoor niet in aanmerking zouden komen. In antwoord hierop word medegedeeld, dat het principe gehuldigd is, wie het corst komt, heeft hot eerst recht op bespreking voor zich en zijn gezin. Er is hoogstens voor 4 personen tegelijk besproken. Die bc- sproking voor 20 personen is geweest voor de in terp o leerlingen van de huishoud school, die als één gezin beschouwd wor den. Wat dc voorkeurplaatsen botreft, cr zijn in de eerste plaats bestuursleden van Amicitia, dc garanten en dc z.g.n. obligatie- houder», die hun voorbesprckingsrecht kun nen laten gelden; biervan is niet afgewe ken. Hetzelfde lid vroeg ook of het juiöt is, dat kellners van Amicitia aan dc plaatsbe spreking hebben deelgenomen voor ande ren. Hierop kon geen antwoord gegeven worden, daar den organisators hiervan niets bekend was. Het lid adviseerde om eerst een loting te houden. Het bestuurslid, dat dezo zaken behan deld heeft, merkt nog op, dat er vaak maar wat beweerd wordt; als men op onderzoek uitgaat, blijft er in den regel niet veel meer van over, zooals reeds eerder is gebleken. Ook werd gevraagd waarom er een een heidsprijs werd geheven. Er zullen ook wol monschen geweest zijn, dio cr niet zooveel gold voor over konden hebben. De voorzitter vond dezen eenheidsprijs meer in overeenstemming met hot karakter van deze voorstolling. Tenslotte deelde de voorzitter mode, dat voor een volgende uitvoering do ter sprake gebrachte kwestie onder het oog gezien zal worden. De heer Cremer bracht aan het einde der vergadering het bestuur dank voor bet werk, dat het bestuur in het afgeloopen «cizoen met zooveel 6ucces heeft verricht. 10 JAAR GARANTIE WAT ETEN WIJ MORGEN? Voor de kolfietafol. Nagemaakto hoofdkaas. Bereiding: 500 gr. vleeschrcsten, 2Va d.L. kokend wa ter, 2 maggi's bouillon blokjes 1 d.L. azijn, 10 gr. gelatine, peper, zout, noot, inge maakte augurkjes cn uitjes. Laat in de kokend hcctc bouillon do ge latine oplossen, meng er dan het fijn ge hakte vlcescti door, do gesnipperde uitjes en augurkjes, de kruiden en den azijn. Vul met dit mengsel een met azijn omge spoelde steenen puddingvorm, zet dien op een koele plaats en stort hem als de mas sa door en door stevig i6. Voor do middagtafeL Biefstuk. Gebakken aardappelen. Stoofsla- Gemarmcrde cake. Bereiding: 150 gr. tarwebloem, 100 gr. suiker, 50 gr. boter, 2 eieren, 1 theelepeltje bakpoeder, Va d.L. melk, 10 gr. cacao, stukjo vanille. Roer de boter met de suiker tot ccn zalf achtige massa, voeg daarbij één voor één de eieren, telkens goed roerende tot het ei in het mengsel is opgenomen, werk er ook dc melk door cn 6trooi cr dan door een zeer langzamerhand de met bakpoeder gemeng de bloera in. Verdeel het deeg in tweeën, vermeng do ééne helft met wat vanillcmerg de andere met do cacao. Leg in een met boter ingesmeerde cake vorm laag om laag do beide meng6cl6 (van elk b.v. twee laagjes! cn bak dan do cake in een matig warmen oven gaar. Presenteer de cake in plakjes gesneden. Tot twee jaar met aftrek veroordeeld De rechtbank te Utrecht deed gisteren uit spraak in do zaak legen den 46-jarigen landman alhier, dio zich voor veer tien dagen te verantwoorden had gehad we gens poging tot orakooping van -jen tweetal personen om zijn cchtsrenoute van het leven te berooven. De behandeling van deze zaak. ving reeds eenige maanden geleden aan, doch werd toen uitgesteld teneindo een on derzoek naar verdachte'e geestvermogens te kunnpn doen instellen. Dit onderzoek leid de tot de toerckeningsvatbaarverklaring van verdachte. De officier cischte een gevangenisstraf voor den tijd van vier iaar. De rechtbank veroordeelde verdachte gistermorgen tot, twee jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. Voetbal. ZOMER-COMPETITIE. Olympia-Eysink. Voor do Amersfoortsche Zomercompeti tie speelde gisteravond Olympia tegen het voetbalteam van Eysink. Do wedstrijd ein digde in een 9—2 overwinning voor Olym- pla. BURGERLIJKE STAND. 16 MoL Geboren: Francisca Maria, d. van Pic- ter Hubertus Cornells Meeusen en Maria Wilhelmina van Nes. Cornelia André, z. van Herman WJjnands cn Gijsbertha Johanna Pothoven. Klberta, d. van Jan Renes en Elberta Petersen. Gehuwd: Albertus G err it Morelissc en Maria Volmer. Overleden Gerdina Antonia van der Wart, 61 jeclitgenoote van Jan van Eeden. Christiaan Gcrrit Gijsbcrtus dc Kruijf, 13 maanden. per bol Arnh.straat 26a Amersfoort,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2