Cognac Vieux XXX J. A. SCHOTERMAN Zn. GEMAKKELIJKE ZEGE VAN D.O.S. Jan Zeegers wint den Singelloop A. H. VAN NIEUWKERK N.V. IN DE TWEEDE HELFT BEVOCHTEN per flesch f 3.75 Wijnhandel Utr. straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 105 DEELNEMERS Slechts één uitvaller VELOCITAS KLOPT FEIJENOORD West-Frisia in de knel SCHUIFTAFELS 20.75, 18.50, 16.50, 12.50, 9.75 2 Saufeuils, 4 stoelen, uitneem bare zitting prima moquette f 27*50 Korte Beekstr. 6 Tel. 543 BeekewsUaan 10 COMPLETE MEUBILEERING :i 8 M ODELK AMERS HUMORHOEKJE Baarn hield vol tot het bittere einde 3 goals van Schreuder Het was gisteren lang niet zoo vol op het Herculesveld als een paar weken geleden toen de geblokten bij D.O.S. op bezoek wa ren. Toch waren er nog een vier- k vijfdui zend voetballiefhebbers gekomen om D.O.S. van Baarn te zien winnen. Want maar wei nigen zullen venvacht hebben dat de ex tweede klasser den geeltjes een puntje zou den ontfutselen. Trouwens het wae na een kwartier spclens duidelijk genoeg te zien dat het slechte een kwestie van tijd zou zijn en ook met hoeveel D. O. S. zou win ncn. Bij Baarn vrijwel hetzelfdo spelletje als in de vorige wedstrijden, eon prima back- stel en daarachter weer de uitnemende kee per Onrust in het doel. Dat was een ver sterking van de verdediging, Onrust hield er b.v. ballen uit, die doelman Corens vrij zeker had gemist. De centerhalf speelde weer een uitnemend partijtje, vooral z'n afnemen was be6t, doch het plaatsen van den bal liet veel te wenschen ovor. Dat laat ste was bij do halfbacks ook al erg slecht, de voorhoede kreeg zoo goed als geen bal behoorlijk aangegeven. Dat de Baarn-ach- terhoode het in de eerste speelhelft nog tot een 1O-achterstand wiöt te houden, mogen we eensdeels stellen op het keurige werk van het achtertrio, doch anderzijds mag niet onvermold blijven, dat hot spel van de geeltjes In do eerste speelhelft cn 6peciaal het eerste half uur vrij slecht was. Er werd zelfs non- chalant gespeeld, 't plaatsen liet voel te wenschen over, al leen de achterhoede en epil Van Leur bleven zichzelf. Et telijke kansen voor hot Baarn-dool zijn er toen gemist, cor ner op corner volg de, doch alles zon der resultaat 't Ge leek er soms op als of do geeltjes Baarn lieten spelon. Rechts buiten Gomersbach ha/1 In deze periode zeer weinig in to bren gen bij Gooswilligen en linksbuiten Schreu der toonde aan den anderen kant zijn zeer groote pingelvaardlgheld, waarbij hij in den regel toch aan het kortste eir.d trok. Toen er een goed kwartier was gespeeld, voelde scheidsrechter Bosman zich onwel en staakte het spel om zich even in de kleedkamer te verfrisscheo. Gelukkig kon hij weer spoedig de leiding in handen ne men en ging verder alles tot het einde uit stekend. Als er twintig minuten is gespeeld, wor den de D.Ü.S.-aanvallen wat gevaarlijker. De kleine handige Vcltmeijer brengt er don gang in en lost cons een hard schot, dat keeper Onrust nog maar met groote moeite kan verwerken Bij een daarop vol genden D. O. S.-aan- val 6tompt de Baarn keeper weer uitste kend weg, maar daarna ontstaat er 'n 6Ci*immage, waar bij Vcltmeijer zijn hoofd gebruikt en kalm naar den vrij sta an den Schreuder doorgeeft, welke zeer hard den hal in de touwen schiet. Een kourig doel punt, dat tevens do geeltjes tot beter spel inspireerde. Van Leur is intu6schen weer spil gaan spelen on J Weber rechts binnen, enrsteenoemde is dc stuwende kracht evenals bmcekes bij Baarn. Een zeer ■ard schot van Van Leur kon Onrust nov net corner 9tompen, evenals een kopbal van Dumortier. Vormelding verdient het uitste- kond nemen van vele corners door Vclt meijer. Dat waren evenveel gevaarlijke mo menten voor het Baarn-doel. Met do rust was dc stand nog onveranderd, een 1—0- voor6prong cn nog wel met wind mee was niet erg veel, zoo redeneerden cnkolon tij dens de thee. Maar na de rust speelde or een heel an der D.O.S.-clftal, dadelijk werd er een hoo- ger tempo ingezet, maar toch kreeg door VAN LEUR. SCHREUDER. GOMERSBACH. Lawntennis. DE FRANSCHE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN. Parijs, 27 Mei. (V.D.). Heden is reeds do eerste beslissing govallon cn wel in het dnmes-dubbolspel. In de finale wonnen Mathieu cn Rvan cn Henrotin en Roscmbcrt met 0—3, 0—1. Dc verdere uitslagen luiden Heorcn-cnkolspol: Sartcrio sl. Von Kehr- ling 3—0, 6—4, 0—2 (Von Kchrling terugga trokken). Rogers sl. Roche 5—7, 16. 01. 64, G4. Farquarson sl. Merlin 63, 75 64. Nunoi sl. Dc Buzelet 46, 0—3, 02. Rodel sl. Bacr O—0. 6—0, 0—0. Fisher sl. Laurent 64, 6—1. 7—3. Fc d'Ostiani sl. Desloges 0—1, 0—4, 0—3. Ito sl. Landry 7—5, 6—i. 7-5. Hoercn-duhbel: Guist Mac. Grat slaan Bo- rotraBrugnon 57, 6—3, 3—6, 6—3. 6—3. missen van v. d. Velden Suyk -»cn goede kans om gelijk to maken. Het was als steeds eon hard schot, doch meters naast hot doel. Maar nog kregen dc bezoekers een kans tot gelijkmaken: een harde voorzet van rechts buiten Nieuwonhuis vloog langs hot doel, keeper Bos zag evenwel hot gevaar en liep onvervaard toe, zoodat do linksbuiten naast moe6t schieten. Eon goed aangege ven bal bemachtig de Gomerebacb dan, een voorzet, zuiver afgemeten, volgde, doch het binnentrio was iets te laat. Doch hetzelfde was het geval met de Baarn-verdediging en zoodoende rolde de hal eonige me ters voorbij het doel Schreudor was er nu vlug bij, doch werd zwaar gehin derd door do rechts back en doelman Onrust. Do D.O.S.-man ge bruikte een kleine schijnbeweging, een schot on via den paal vloog de bal in hot doel, 02. Daarmede was na vier minuten spelens de D.O.S.-ovGTwmning vrijwel een feit. Want nu gingen de geeltjes pas voetballen, centervoor Dumortier verdeelde het spel flink, zette telkens de vleugels aan het werk cn de voorzetten volgen elkaar snol op. Uit een daarvan schoot Dumortier prachtig in, doch de scheidsrechter annu leerde wegens buitenspel. Bij de bezoekers viel daarna van Doorn uit, een invaller neemt zijn plaats in. Corner op corner te gen Baarn volgon; steeds zet VeltraeUor correct voor doel, doch even mooi werkt dc prima Baarn-vcrdediging weg. Het blijft met de Baarn-voorboede een hopeloos geval, geen enkele aanval wordt behoorlijk afgewerkt, een spel, dat de D.O.S. achterhoede het al erg ge makkelijk maakte om dc score blank tc houden. Een kwar tier voor tijd brengt spil van Leur prach tig den bal op een pass naar Duraor tier, een schot waar bij Onrust nog weg- stompt, maar wocr is het Schreuder, die rustig via de paal inschiet 3—0. Do geeltjes spelen een gewonnen wed strijd, voetballen dat het een lust is. Velt- meijer Is verschil lende Baarn verde digers te vlug af, legt tenslotte centervoor Dumortier den bal voor dc voeten en deze benut natuurlijk do kans, een bard laag schot volgt waarbij keeper Onrust geen schijn van kans tot stoppen kreeg 4—0. Toch blijven de bezoekers flink partij ge en, doen hun uiterste best ora do eer te edden. Het Is alles te primitief van opzet, dc buitenspelers zetten of te scherp voor, of schieten zelf meters naast het dool. En wat de voorzetten betreft, het opstellen van keeper Bos was zoo keurig dat hij ze allen klemvast kon vangen cn goed wegwerken. Voor kleine ongevallen aan een D.O.S.- on Baarnspcler overkomen was intusschen even gestopt Een uitstekende aanval van D.O.S. werd even kourig door do Baarn verdediging onderbroken, maar zeer handig pikt Veltmeijer den bal mee, komt langs de backs in vrije positie on schiet daarna laag in zonder dat Onrust gelegenheid kreeg tot stoppen 50 Wel een zeer prach tig doelpunt. D.O.S. vindt het nu wolletjes pcclaal dc aanval riskeert niets meer. De achterhoede van de geeltjes geeft evenwel geen krimp, men wil de nul tegen behou den. Do laatste minuton zwoegdo geheel Baarn nog voor een tegenpunt, uit een vrije schop schoot Gooswilligen precies over dc deklat Een Baarn-speler wordt nog vervangen, spil Smeekes schiet nog eens hard naast cn dan klinkt hot e.indsig naai met een verdiende overwinning voor de geeltjes. Een ccresaluut aan de kranige Baarn ploeg cn dan speciaal de achterhoede en pil Srncekes voor hun volhouden tot het einde. Voor deze spelers, die werkelijk twee de klasse zijn, is het een hard gelag. Om zelf zoo tc werken in een wedstrijd en een oorhoedc te hebben, die or toch werkelijk niets van terecht brengt, i9 kranig work, doch tevens om hopeloos te worden. Wer kelijk Baarn heeft het D.O.S. niet cadeau gegeven. Wat het D.O.S.-clftal betreft we memo reerden het reeds, voor de rust is er slecht gespeeld. Maar daarna sloot het als een bus, legen een Baarn achterhoede op z'n sterkst, dus met Onrust in het doel, vijf goals maken is een mooie prestatie. De geheele ploeg heeft zich gegeven, deze groote zege ondanks heftigen tegenstand bevochten, zal do geeltjes het noodige zelf vertrouwen geven in den ook voor hen komenden grooten strijd op a.s. Zondag. ONRUST. Scheidsrechter Bosman had het niet al te moeilijk. Do elftallen waren: D.O.S.: P. Bos J. Marree, v. d. Bor J. v. d. Velde, J. C. Weber, M. Weber Gomersbach, v. Leur, Dumortier, Vcltmeijer Schreuder Suyk. v. Doorn. v. Vulpen, v. Ginkel, Xieu wonhuis Kroon, Smeekes Thlo Gooswllliaen, dc Haan Onrust Bae*k. Schitterende regeling langs het heele parcours Voor de negende maal is j.l. Zaterdag de Utrechtschc Singelloop gehouden en voor de negende maal heeft dc organisoerendc commissie een volledig succes geboekt On danks don ernst der tijden, welke oorzaak is, dat tal van wedstrijden heel wat minder bezet worden dan in boterc jaren, overtrof de Inschrijving verre de verwachting, want een deelname van 117 loopers, waaronder de bloem onzor Nedcrlandsche loopers aan den start voreenigd te zien, is op zich zelve reeds een succes van beteekenis. Per tram werden 105 deelnemers naar den start bij de hoofdadministratie der Spoorwegen ver voerd, waar zij zich in drie groepen opstel den en precies op tijd op het startschot van den heer Walsmit vertrokken. Reeds on middellijk na het bereiken van den Cath Singel begon zich een hoofdpeloton te vor men, waarin Jan Zeegers naar voren drong, onmiddellijk gevolgd door een aantal 6terke loopers, die hem de eerste plaats niet wil den toestaan. Niettemin maakte Zeegers zich los om do leiding to nomerx, op den voet gevolgd door den Limburger Paul van A.V.O.N. tc Heerlen. Naast hen liepen De Vries (A.A.C.) en De Groot (Zwaluwen), ge volgd door Petit (A.V.O.N.) en Mulder (A.V. A.C.). Op eonige meters afstand volgde een kleine groep, waarin onderling heftig ge streden werd om de leiding en reeds bij het Ledig Erf was er tamelijk verschil in afstand gekomen tusschen het hoofdpelclon on de volgende groepen. Op den Tolsteeg- singel verscherpte Zeegers het tempo, maar Paul bleef hem onvermoeid volgen, wat blijkbaar voor Zeegers 'aanleiding was om nog iets sneller te gaan en in do Malie baan een paar meter uit te loopen. Inmid dels was Moermondt van Rust Roest te Zie- rikzee naar voren gekomen. Deze looper, die de vorige week den Boulevardloop to Middelburg won, trachtte in goeden stijl het leidende tweetal in to halen, wat hem wol niet geheel gelukte, maar toch slaagde hij er in den afstand steeds kleiner te doen worden. Op den Nicolaasweg maakte Zee gers, die nog over voldoende kracht be schikte, zich definitief los. Paul kon hem niet langer bijhouden en ook Moermondt zakte iets af door het snellere tempo. Bij den bol liep Zeegers fraai uit en ging met een schitterenden eindspurt als eerste onder donderende hoera's over den eindstreep. Tweede werd Paul en als derde kwam Moermondt door den finish. Bij den finish werd er tusschen tal van loopers nog fel gestreden, zoodat de groote menigte, welke ook in de Mecklenburglaan een plaatsje ge vonden had, nog veel van den mooien strijd te genieten kreeg. Na dit overzicht van den loop langs den weg, dient in de eerste plaats hulde go bracht tc worden voor dc ruime medewer king, welke het Singolloopcoraité mocht on dervinden van verschillende autoriteiten, in hot bijzonder van de politie, die inderdaad op schitterende wijze de afzetting langs het geheele parcours had geregeld, waardoor niet den minsten hindor word ondervon den. ITet was wederom voorbeeldig en do vole athleliek-officials van buiten Utrecht spraken er wederom hunne bewondering over uit. Ook dient dank gebracht aan den heer Winkelanr, die op zoo doskundigo wijze zijn welwillend ter beschikking ge stelde perswagen vervoerde, waardoor de strijd langs den weg uitstekend gevolgd kon worden. En zoo zouden we kunnen door gaan, omdat er velen, zeer velen, weer het hunne too bobben bijgedragen om dezen jaarlijkschcn grooten wedstrijd tot een ab soluut succes te doen worden voor dc propaganda voor de athletiek. Want er waren tienduizenden menschen langs den weg, die bijna allen reeds zijn opgevoed tot goodo kijkers naar een dergelijken wed strijd, omdat zij den weg vrij laten voor allen die zich binnen het parcours moeten bewegen. De heer Walsmit, voorzitter van den U. P. A. B., verzorgde als steeds de prijsuitrei king. Spr. bracht een hartelijk woord van dank tot allen, die op ecnigerlei wijze heb ben medogewerkt aan het welslagen van dozen Singelloop. Zeegers meonde den Ovomaltine Cup niet als wisselprijs te moe ten accepteeren, doch ter beschikking te moeten stellen van de weduwe Baars Stei- neman, een voorstel, dat door het Singel- loopcomité als een beau geste werd geap precieerd, maar uit den aard der zaak niet zonder meer kon worden aanvaard. -•V JAN ZEEGERS. De eerste 15 aankomenden waren: 1. J. Zeegers Jr., A.A.C., Amsterdam, min. 52.8 sec. 13 2. W. Paul, A.V.O.N., Heerlen, 14 min. 10.2 sec. 3. B. Moermondt, Rust Roest, Zierikzee, 14 min. 20 sec. 4. J. Lodewijks, A.V.A.C., Amsterdam, 14 min. 21 sec. 5. P. Timmer, Sparta, Delft, 14 min. 23.3 sec. 6. P. Hartman, D.O.S., Rotterdam, 14 min. 23.4 60C. 7. J. L. v. Toorenenburg, A.A.C., Amster dam, 14 min. 26.3 sec. 8. A. de Ruiter, B. Boys, Boskoop. 9. F. Goosen, A.A.C., Amsterdam. 10. W. Schrader, A.V.D,, Doesburg. 11. S. Petit, A.V.O.N., Heerlen. 12. J. de Groot, Zwaluwen, den Haag. 13. A. Mulder, A.V.A.C., Amslordam. 14. A. J Macs, Zwaluwen, den Haag. 15. C. J. Urban, N.I.O., Driebergen, le U.P. A.B.'er 14 min 52 sec. Verecnlglngsprijzen. 1. A.A.C., Amsterdam, 48 punten. 2. A.V.A.C., Amsterdam, 65 punten. 3. D.O.S., Rotterdam, 80 punten. 4. Zwaluwen, don Haag, 90 punten. 5. Hellas, Utrecht, 141 punten. 6. Victoria, Amersfoort, 185 punten- VOETBALOVERZICHT D.O.S. heeft nog maar één punt noodig Do competitie om het landskampioenschap heeft alweer een verrassing opgeleverd, doordat Velocltas erin slaagde Feijenonrd eronder te houden. De Groningers won'ien op eigen terrein met 32, en staan nu gelijk met Fcijenoord en P.S.V., welke laatste club van Stormvogels verloor met 3—1. Deze competitie is wel zeldzaam spannend! De volgorde is nu: Go Ahead Stormvogels Fcijenoord P.S.V. Velocltas Om een plaats in de eerste klasse. Blauw-Wit heeft haar laatste kans benut. Haar thuiswedstrijd tegen Zceburgia won zij met 31. Een bof voor H.F.C.! De stand is nu: H.F.C. 2 2 4 5—1 Zceburgia 3 1 2 2 46 Blauw-Wit 3 1 2 2 46 Nadat dc vorige week Excelsior het klaar speelde om ILV.V. te verslaap, waardoor dc drie clubs op de helft van de competitie precies gelijk kwamen te staan, heeft nu de oorste klasser met flinke cijfors van Excel sior verloren. West Frisia ging er met 5—0 aan, waardoor nu de Rotterdammers de lei ding hebben genomen. Het gaat nu vrijwel alleen tusschen dc heide 2c klas-kampioenen, tenzij West Frisia thuis van ILV.V. mocht winnen. 5 3 O 6 15- 9 5 3 2 6 8- 9 4 O O 4 8- 8 5 2 3 4 10—10 5 2 3 4 16-15 De stand is: Excelsior H.V.V. West Frisia 8 2 2 1 3 1 1 4 1 2 2 2 12—7 5—7 36 In afdceling IV gaat het alleen nog tus schen Juliana en Middelburg. De eerste klas- sors verspeelden een punt door eon 2—2 ge lijk spel tegen Hero, maar zij zullen het waarschijnlijk wel halen. Middelburg 5 3 117 15—10 Juliana 5 3 2 6 11—11 V. V. V. 5 2 3 4 87 Hero 5 1 1 3 3 7—13 In het Noorden is Muntendam uitgescha keld dpor een 3—0 nederlaag togen F. V. C Friesland en F. V. C. zullen het dus moeten uitvechten: Friesland 2 2 4 7—1 F. V. C 3 1113 4—4 Muntendam 3 111 06 Om een plaats in de tweede klasse. Baarn heeft haar sportieve plicht tegen over U.V.V. goed vervuld, en hooft D.O.S. kranig partij gegeven, maar do blauw gelen konden toch niet verhinderen, dat D. O. S. met 50 won, cn volkomen ver diend. Zoodat, wij dus Zondag a.s. den groo ten wedstrijd U.V.V.—D.O.S. krijgen, waar uit dc geoltjes nog maar écn punt behoeven te halen: D. O. S. 3 3 6 10— 2 U. V. V. 3 2—14 136 Baarn 4 4 5—20 Culcmborg heeft roden tut juicheu gohad, want Vriendenschaar heeft kans gezien om V. O. C. met niet minder dan 5—0 te ver slaan. De stand is nu: Hollandiaan Vriendenschaar V. O. C 2 2 4 7-3 2 1 12 5—3 2 2 3-9 Zfjn betere helft: Hendrik, wanneer je mijn aas troeft doo t dan tenminste berouwvol en niet zoo triomfantelijk (Humorist)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6