AMERSFOORTSCH DAGBLAD DE PACIFICATIE VAN EUROPA Vrijdag 9 Juni 1933 31e Jaargang No. 290 GROOTE REDE VAN MUSSOUNI l{unnen wij cfieS&ofie lp VERDUISTERING VAN pl.m. F 15000 Oneerlijke geëmployeerden WAT ETEN WIJ MORGEN? De duce schc soote moei lijkheden, die de onderhart: delingen kenmerkten Rome, 7 Juni (VD.). Mussolini heeft heden in den senaat zijn met spanning verwachte redevoering uitgesproken. Hij zette het volgende uiteen: De gedachte aan een pact van samen werking, van overleg tusschen de vier Wcstersche mogendheden, is bij mij opge komen na het beëindigen van het eerste deel der ontwapeningsconferentie, vorigen zomer, welk deel negatief, of zoo goed als negatief was. Begin Maart scheen deze ge dachte nog urgenter te worden, toen de Europeeschc horizon om verschillende re denen zeer donker scheen. Hot pact moet, gelijk verscheiden malen met nadruk is gezegd, beschouwd worden als een voort zetting en ontwikkeling der internationale verdragen, in de eerste plaats van het ver drag van Locarno. Het verdrag van Locar no vormt een mijlpaal op den weg naar de Europeesche pacificatie. Het oorpsronkelijke ontwerp van het pact was slechts een ontwerp, dat een nauwkeuriger uitwerking behoefde. Een eerste bewerking geschiedde op 17 en 18 Maart tijdens het verblijf van Macdonald cn Simon in Rome. De Engelsche ministers sloten zich bij de politieke opvatting van het pact onmiddellijk aan. Een verdere uit werking vond het ontwerp in Parijs en het is de Fransche versie, op welker basis de verdere onderhandelingen werden ge voerd, welke, dikwijls uiteenloopcnde, standpunten der verschillende geïnteres seerde mogendheden met elkaar in over eenstemming moesten brengen. Het gaat er niet om een definitieve en onverander lijke rangschikking der staten te protocol- leeren. Zelfs in don orthodos-democrati- schen Volkenbond is een rangschikking tusschen de staten vastgelegd in het op- richtingsaccoord, waarbij aan ecnige sta ten permanente raadszelels werden toege wezen, anderen een semi-permanente, weer anderen een tijdelijke. De staten met een permanenten zetel zijn juist de vier Wcstersche mogendheden. Zij hebben grootere verantwoordelijkheid tegenover zichzelve en tegenover de wereld. Van hun meer of minder hartelijke betrekkingen hangt in de eerste plaats ook de rust cn de ontwikkeling der andere staten af. liet politieke gedeelte van het pact der vier mogendheden is vastgelegd in de eer ste drie artikelen. Dit vastleggen heeft na tuurlijk veel tijd en onderhandelingen ge- eischt. Bij de invoeging van artikel 19, waarin de mogelijkheid is opgenomen van een vreedzame revisie en dat begeleid is door artikelen 10 en 16, waren In den aan vang en tijdens de onderhandelingen de grootste tegenstanden te overwinnen Aan het einde der onderhandelingen gaf arti kel drie, dat de ontwapening betreft, de meeste moeilijkheden. In ecnige landen wordt op het oogenblik een heftigen, anti- revisionnistischen veldtocht gehouden. Maar men vergeet de concessies, die Be- nesj in zijn laatste groote redevoering in hot parlement heeft gedaan. De Tsjechi- scho minister van buitcnlandsche zaken heeft een bres geslagen in den muur der tegenstanders van iedere revisiemogclljk- hcid. Van het einde van den oorlog af tot op dit oogenblik is een proces van aanpas sing der vredesverdragen aan den gang. Men heeft beweerd, dat de redactie van het pact, gelijk dat vandaag is geparafeerd, ver afwijkt van den oorpsronkelijken tekst. Dat was, in zekeren zin, onvermijdelijk. Maar een aandachtige bestudeering der teksten leidt tot het constateeren van het feit, dat de grondbeginselen gebleven zijn. Dit is zoo met de verplichting een politiek van samenwerking tusschen de vier mo gendheden en de andere 6taten te reali- seeren, gelijk is vastgelegd iq artikel I Dit is zoo in artikel II met liet citceren van artikel 19. dat de mogelijkheid biedt van een nieuw onderzoek der onuitvoerbaar ge worden verdragen. Dat is ten slotte het ge val met de behandeling van het ontwape ningsprobleem, wanneer de ontwapenings conferentie niet tot het doel leidt (artikel III). Het bereiken van overstemming over artikel III was bijzonder moeilijk: „Het pact oen krachtige vredes- waarborg voor alle Europeesche Staten", In de ten slotte tot 6tand gekomen for mule geven de vier regeeringen wederom uitdrukking aan hun wil om al het moge lijke te doen, opdat de ontwapeningsconfe rentie tot gunstige resultaten leidt De verklaring van 1 December-1932, die betrekking heeft op do rechtsgelijkheid van Duitscbland en de andere ontwapende landen, moet feitelijke bcteekenls krijgen. Het is duidelijk, dat door het mislukken van de ontwapeningsconferentie een moei lijke, ja een onhoudbare situatie zou wor den geschapen. Voor dit geval stelt artikel III vast, dat Frankrijk, Duitschland en Italië de behandeling van het probleem onder elkander ter hand zullen nemen, natuurlijk met de verschuldigde inachtne ming van alles, wat de andere mogendhe den betreft. Het pact der vier mogendhe den biedt op deze wijze een krachtigen vredeswaarborg voor allo Europeesche staten. Het pact duurt 10 jaar on kan ongelimi teerd worden verlengd. ïn deze ongelimi teerdheid van duur is noodzakelijkerwijze het opnemen van een voortgaande aaji- passing der verdragen aan de eischen van do nieuwe politieke en economische om standigheden van belang. Wanneer men Duitschland zou opleggen om binnen een zwaar bewapend Europa eeuwig ontwa pend te blijven, zou do erkenning der rechtsgeleerdheid als ironie klinken en zijn positie als gelijke onder gelijken in den Volkenbondsraad zou tot een droeve fictie worden. In het verdere verloop van zijn redevoe ring haalde Mussolini den tekst aan van Let viermogendhedenverdrag en ging dan voort: Is het noodig nogmaals te zeggen, dat het pact tegen niemand gericht is? Het staat ver van de gedachte aan het vormen van tegenover elkaar staande groepen of van politiek antagonisme en richt cr zich al leen op do belangen der afzonderlijke mo gendheden te waarborgen en ze te vereeni gen met de hoogste, algemecne belangen, n.l. do bevestiging van den vrede, de mo gelijkheid van den wederopbouw. Wat de bijdrage der verschillende mo gendheden tot de onderhandelingen en vooral den geest betreft, waarin dc onder handelingen zijn gevoerd, hebben Macdo nald en Simon van het eerste oogenblik af de mogelijkheid van het pact tot wer kelijkheid gemaakt. Hun instemmende hou ding, die enkele dagen later een welbe spraakte en moedige uitdrukking vond in de redevoering van Macdouald in het La gerhuis, was beslissend voor het lot van het pact Er moge ook aan herinnerd wor den, dat twee weken geleden het Engel sche ministerie van buitcnlandsche zaken aandrong op bespoediging der onderhan delingen om deze zoo mogelijk nog voor den aanvang der economische wereldcon ferentie tot een einde te brengen. Do even wicht scheppende positie, die Engeland en Italië in Europa geroepen zijn in le nemen en waarom het verdrag van Locarno hun een bijzondere functie toewijst, vindt in het viermogendhedenpact nieuwe uitdruk king en nieuwe mogelijkheden van vrucht bare en opbouwende ontwikkeling. Mussolini prijst ook de Franschen. Er hebben tendentieuze en met elkaar in tegenspraak zijnde geruchten over Frank- rijks houding tegenover het pact der vier mogendheden de ronde gedaan. Do waar heid is anders. liet ministerie-Daladier heeft tegenover het initiatief dor Italiaan- scho regecring nooit een „fin do non recc- voir" gesteld. Men moet eerlijk erkennen, dat de Fransche regcering dapper tegen den stroom op heeft geroeid, d.w.z. tegen belangen, gevoelens en vreezen, die in den Franschen geest bestaan Zij heeft alles overwonnen, aangezien zij eerlijk overtuigd is van de waarde van do grondbeginselen van het pact. In de verbeterde atmosfeer van het viermogendhedenverdrag is een bespoedigde oplossing van eenige bijzondere problemen, die Italië en Frankrijk geschei den houden, zeer wel mogelijk, gelijk ook de oplossing van andere problemen, die Duitschland en Frankrijk kunnen aangaan. Eon pluim op Hitler's hoed. Van een even ernstigen wcnsch tot sa menwerking bezield was de houding van Duitschlaud. Er was geen oogenblik, waar op een tendentieuze opruiing van die ele menten, welke door de nationaal-socialisti- sche revolutie de macht hebben verloren, het opduiken van den oorlog wederom deed vreezen. Do groote redevoering van Hitler van 17 Mei heeft den toestand on middellijk opgehelderd. Ilet was een mo reel moedige en politiek kalmcercnde re devoering. Duitschland wil den vredo en niet den oorlog, een opbouwenden vrede in het binnen- zoowel als in het buiten land. Dat is het voornaamste punt van de redevoering, die ook een uitdrukkelijke in stemming met hot viermogendhedenverdrag bevatte. Met zijn toestemming allereerst, ver volgens met zijn medewerking aan het pact en ten slotte met zijn machtiging tot parafeering heeft Hitler een tastbaar be wijs geleverd van de bedoelingen van zijn regeering. Redevoeringen, die dezelfde be ginselen verkondigden, heeft ook Goering uitgesproken De vredeswil van Duitschland is in ieder opzicht plechtig bekrachtigd. Men moet er zich van bewust zijn, dat de revolutie in Duitschland niet alleen een nationale, maar ook een 6ociale is en dat het op zijn minst gewaagd is, deze te me ten met den maatstaf van het vooroorlog- scbe Duitschland. Duitschland staat in het hart van Europa met zijn geweldige massa van 60 millioen inwoners, zijn geschiedenis, zijn cultuur, zijn behoeften. Een waarachtig Europeesche en den vrede dienende poli tiek kan men niet zonder Duitschland en nog minder tegen Duitschland voeren. Itallë's aandeel In het pact Over het aandeel van Italië in het pact, aldus Mussolini, wil ik niet lang spreken. Tijdens de onderhandelingen heeft het Ita- liaausche ministerie van buitenlandsche zaken de draden in handen gehad en geor dend en van tijd tot tijd geholpen om de moeilijkheden te overwinnen. Voortgaande vermeldde Mussolini nog dc toestemming van België en stelde uitdruk kelijk in het licht, dat bij het pact op gee nerlei wijze gedacht was aan een Euro- peesch eenheidsfront, maar dat veeleer waarde gehecht werd aan de medewerking van de buiten Europa gelegen Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Men mag niet gelooven, dat na het slui ten van het pact na geen tegenstellingen meer aanwezig zijn, of dat dusdanige te genstellingen als door een wonder tot op lossing gebracht waren. Een dergelijk op timisme is niet op zijn plaats. Het pact is BENITO MUSSOLINI juist daarom geschapen om allo gevallen van opduikende moeilijkheden stuk voor stuk to kunnon behandelen. Daarom moet het pact een levend bestaan voeren cn moeten de verantwoordelijke mannen der vier.staten min of meer regelmatig bij el kander komen. Mussolini besloot zijn rede voering mei de woorden: De geest van dit pact beëindigt een hoofdstuk van de geschiedenis na den oor log cn zet een nieuw hoofdstuk iu. Zijn geest moet Europa tien jaren van vrede waarborgen, tijdens welken de dreigende en moeilijke problemen van binncnland- schen en internationalen aard zullen zijn opgelost. Tegen 20 uur 30 stroomde op de Piazza Vcnezia een groote menschonmenigte sa men, die den duce hartelijk toejuichte. Mussolini (rad op het balkon en zeide: Ik beschouw den dag van heden als een na- tionalcn dag voor het door dc zwarlhcmden vernieuwde Italië. ONGELUK OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. S n e e k, 9 Juni. De 24-jarige autobe stuurder A Smit, uit Abbega, die gister avond, rijdende met een vrachtauto, over den onhe waak ten overweg nabij Abbega door den sneltrein naar Leeuwarden werd gegrepen en ernstig gewond, is in het St. Antonius-ziekcnhuis te Sncek ovcrle den. KWALITEITEN ^5= WEEK-END-WEERKANSEN. Ouzo weerkundige medewerker schrijft ons: Hoewel in de meteorologische annalen van Nederland perioden van mooi weer te vinden zouden zijn, die langer hebben ge duurd dan de nu nog niet geëindigde, komt het toch in ons klimaat niet dikwijls voor, dat het weer een paar weken zoo zonnig en droog blijft als het nu i6 geweest. De alge- meene meteorologische omstandigheden in een groot gebied rondom moeten daartoe buitengewoon gunstig zijn. Dit is tot nu toe het geval geweest. Ongetwijfeld is dat al leen mogelijk geweest tengevolge van bui tengewone en zeer stabiele weerstoestanden in de ons omringende werelddeelcn en wij mogen daarbij aannemen, dat de neiging tot stabiel en cnooi weer niet spoedig ge heel zal ophouden te bestaan, ook al kun nen min of meer locale storingen een kort durende weersverslechtering brengen. In bet midden der week kwam in de lucht z.g. eenige vyerkipg, d. w. z. do hemel bleef niet meer geheel helder, er begonnen zich wolken te vertoonen. Deze kunnen den in druk gevestigd hebben dat storingen op handen waren, die een einde zouden kun nen maken aan het zeer mooie weer. Inder daad dreigde een kleine storing in het Wes ton, die echter gaandeweg uitstierf. Daar zich vanaf Donderdag een nieuw gebied van hoogen druk ten Westen van Ierland ontwikkelden, valt voor een uit het Westen komende 6torihg niet te vreezen. Wèl zal de ontwikkeling van dien hoogen druk sa mengaan met iets koeler weer, maar niet met regen, in het ongunstigste geval met toenemende hooge bewolking. Boven Frankrijk bevindt zich echter nog een vlakke depressie, die Donderdag nog iets in beteekenis was toegenomen. Het is echtef- riiet waarschijnlijk, dat deze veel in vloed op het weer bij ons zal krijgen omdat zij in haar beweging Noordwaarts niet door de overheerechende droge luchtstroomen ondersteund wordt. Het is dus wel zeer waarschijnlijk, dat wij bij den week-over- gang nog zeer mooi, doch wellicht iets koe Ier weer zullen hebben. Geheel in het Zui den en Zuid-Oosten van ons land Js de kans 0£ onweer iets grootcr. J - (Nadruk verboden). Gepleegd ten nadeele der Midden slands Bedrijfsvereeniging Amsterdam, 8 Juni. Wegens verduis tering en valschhcid in geschrifte hadden zich vandaag voor de Vijfde Kamer der arr.-rechlbank te verantwoorden do 39-jari ge H. B. en de 26-jarige P. E., resp. boek houder-procuratiehouder en afdeelingschcf bij de firma G. de Naglegaal, later hij de Middenstands Bedrijfsvereeniging. In 1930 zouden de verdachten gelden heb ben weggenomen uit do kas van de firma Nagtegaal, die zij onder hun berusting had den. In 1931 zouden zij gelden hebben ver duisterd ten nadecle van do Middenstands Bodrijfsvcreeniging, waarvan de Naglegaal directeur was geworden cn waar ook de ver dachten weer werkzaam waren als boek houder en afdeelingschef. Ook dit geld hadden zij onder hun berusting. Bovendien zou II. B. in November 1930 twee post cheques hebben geïnd ad 82.20 en 63.65, welke door de Midden6tandsbedrijf6vereeni- ging aan twee cliënten waren gezonden. Verd. had het endossement valschelijk met de namen van do cliënten ondertee kend. Op deze wijze had ook P. E. in Juli 1930 een bedrag van 94.08 geïnd. De Middenstands Bedrijfsvereeniging fun geert als vprzekeringbank, die bij ziekte van personeel den aangesloten patroons die premie betalen, een uitkecring doet toeko men. De directeur, als gtuige gehoord, ver klaarde, dat beide verdachten uitstekende werkkrachten waren. Zij werden zeer ge waardeerd, tot de malversaties werden ont dekt. De directeur stelde zoo'n groot vertrou wen in de verdachten, dat hierdoor de mal versaties mogelijk waren. In totaal was ongeveer een bedrag van 15.000 verduisterd. Een getuige k déchar go legt ten opzichte van B. zeer gunstige verklaringen af, volgens hom is de oorzaak van de fraude te zoeken in al te slappe controle. De verdachten bekennen volledig, doch volgens B. is het verduisterde bedrag klei ner dan 15.000. De Officier van Justitie Mr. B. Kist, acht het tenlaste gelegdo bewezen en vindt de feiten zeer ernstig. De verdachten hadden een behoorlijk Inkomen, het verduisterde geld hebben ze verbrast. In de slechte con trole vindt spr. een verzachtende omstan digheid. Het O.M. eischte tenslotte tegen beide verdachten een gevangenisstraf van tien maanden. Vonnis 22 Juni. OUDSTE INWOONSTER VAN DE RESIDENTIE. 102 jaar geworden. 'e-Gravenhage, 8 Juni. De oudste in woonster van dc Residentie, wed. M. Stie- nessen—van de Pol, is vandaag 102 jaar geworden. Zij geniet nog een goede gezond heid en is oulangs, bij de verhuizing van haar nicht, bij wie zij inwoont, met genoe gen van de woning in de Snoekstraat naar haar nieuwe adres in de Noordstraat 61 ge wandeld. omdat zij aan n dergelijke wan deling enkele straten verder de voor keur gaf boven n rit per auto. Met voldoe ning wees zij. bij on9 bezoek, op het portret van haar broer, die eenige jaren geleden, na de 100 jaar te hebben overschreden. Is ontslapen en die altijd zoo goed voor zijn zuster heeft gezorgd. Een andere broer, thans 86, kwam heden zijn gelukwenschen aanbieden; deze maakte den indruk 'n goo- de zestiger te zijn Van vele zijden ontving de 102-Jarige bloe men en andere blijken van belangstelling; een deputatie van het Kon Emmafonds complimenteerde de gelukkige jarige he denmiddag te harer huize. STUKADOOR OP SLAG GEDOOD. Noodlottige aanrijding bij Lonceker. Lonneker, 8 Juni. Hedenavond om streeks zes uur zijn in de nabijheid van het dorp Lonneker twee motorrijwielen In aan rijding gekomen, waarbij de 21-Jarige stuka door Ridderhof uit Enschede het leven heeft gelaten. Uit de richting Enschede kwam de mo torrijder A., woonachtig te Tubbergen, die van zijn werk huiswaarts keerde. Vlak bij het dorp Lonneker moest hij eenige oogen- blikkcn achter een woonwagen blijven om een personenauto, die van den tegenovergc- steldcn kant kwam, te laten passecren Toen de auto voorbij was, wilde A. met een kalm gangetje den woonwagen voorbijrij den. Hij gaf daarbij voldoende signalen. Dit werd evenwel niet gehoord door den motor rijder Ridderhof, die met groote snelheid den weg afkwam in de richting Enschede. Met een geweldige vaart schuurde deze langs den motorrijder A., waardoor deze min of meer ernstig gewond werd aan hoofd en handen. R. ging door den schok aan het slingeren en raakte de macht óver zijn stuur kwijt. Hij sloeg tegen den grond en bleef dood liggen. Zijn lijk is naar het R.-K. Ziekenhuis overgebracht A. kon na yerbojidenje iii^.naaiLjaiJis terugkeeren. {Telegraaf), VOOR DE KOFFIETAFEL Omelet met nier. Bereiding: 3 eieren, "1 kalfsnier, wat bouillon, 2 lepels water, 3 gr. zout, 20 gr. boter, wat gehakte peterselie. Klop de eieren even met het water en het zout Maak do boter in de koekepan flink warm, maar niet bruin. Voeg de ge klopte eieren daarbij en bak de omelet on der aanhoudend steken met een mes om haar luchtig te krijgen. Hak de gaargekookte kalfsnier fijn. Ver meng ze met wat bouillon en gehakte peter selie en vul hiermede do omelet. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Varkenscarbonade. Aardappelen. Postelein. Sagoschoteltje. Bereiding: 175 gr. sago, 1 L. melk, 125 gr. krenten, 50 gr. sukade, 2 eieren, 50 gr. sui ker, 6 c.M. pijpkaneel, (1 d.L. rum), 35 gr. boter. Kook de melk met de suiker en de ka ncel, roer er de aangemengde sago door heen en laat de massa 3 minuten doorko ken. Voeg daarna do in vierkante stukjes gesneden sukade, de krenten (die afzonder lijk gaar gekookt zijn), dc geklopte eier dooiers, het stijfgeklopte eiwit en de even tueele rum toe. Doe alles in een vuurvast schoteltje ei zet dit uur in den oven. DE KOMST DER ITALIAANSCHE VLIEGTUIGEN. Amsterdam, 8 Juni. Naar wij verne men zullen de Italiaansche vliegers niet vóór 10 Juni te Amsterdam aankomou. Dit beteekent niet, dat het eskader op 10 Juni zal arriveeren. Het wachten i6 op betere weerberichten uit Groenland in verband met do landing aldaar. DE HILVERSUM-BABY. Hilversum, 8 Junü Een viertal -heeren was gisteravond aan 't feest vieren. Men had bij dit gebeuren opwekkend voclit niet vergeten In meer dan toelaatbare quanti- teit in te nemen, met 't gevolg, dat do dorst grooter, doch de hoeveelheid contanten kleiner werd. Tenslotte zoo klein, dat men na nóg h glaasje eenvoudig niet meer in de gelegenheid was een beetje rond te toe ren. Hoewel de lust tot toeren zoo laat op den avond haast nog grooter dan de dorst was. En men hééft getoerd.... De oplossing was simpel, ja kinderachtig, in meer dan één beteekenis. De heeren hebben ergens een kinderwagen te pakken gekregen en het Hilversumsche publiek heeft op dezen schoonen zomeravond kunnen genieten van een schouwspel, dat niet verheffend en mo gelijk ook niet geheel origineel was, maar in elk geval toch wel aardig. De meest onbestendige van het quartet lag In den wagen, een tweede duwde 't vrachtje slingerend over den weg en de beide anderen escorteerden de baby en hiel den 'm zoet door nu en dan op 'm toe to wachelon en over z'n krullen te strijken. Do politie kwam. Het kind reed naar de Langestraat veste, juister gezegd, werd er heen gereden, behoedzaam. De begeleidende bonnes schijnen hn op 't laatst nog gepiept te zijn. Mogelijk nóg op zoek naar baby-kleertjcs cn zoo. NAT.-SOC. JONGELUI GAAN ARBEIDERS TE LIJF. B u s s u m. De nat-soc. beweging gadering gehouden, waarin de heer Kos ter uit Geldérmalsen hot woord heeft gevoerd. Do vergadering, welke druk bezocht was, had oen ordelijk beloop. Toen jeugdige arbeiders bij het verlaten van de zaal de internationale neurieden, zijn fascistische jongelieden hen met stoelen en wapenstokken te lijf gegaan. Hierbij hebben ook bezoekers, die volkomen rustig door den uitgang gingen, leelijko klappen op- geloopcn. Zelfs politie-agenten in burger liepen gevaar. De politie heeft toen een groep fascisten gefouilleerd; knuppels en stokken zijn in beslag genomen. Het bleef nog lang rumoe rig in het dorp. Politie en marechaussee moesten herhaaldelijk chargeeren. Naar auto's, waarin fascisten uit Utrecht, Hil versum en Amsterdam zaten, werd met steencn gegooid. KAART VAN GOOI- EN EEMLAND. Baarn. De uitgever N. Mur Jr. aan de Lage Vuurscho heeft een kaart van Gooi- en Eemland laten vervaardigen door arch. (J Oorschot, een kaart dte voor wan delaars, wielrijders, kampeerders en andere toeristen goede diensten kan bewijzen. De bosch- en heidepaden zijn er op aangege- ven, kampeerterreinen, rijwielpaden, de bosschcD die vrij of met kaarten toeganke lijk zijn. de waterwege en plassen, spoor- en tramlijnen, bezienswaardigheden, weg wijzers enzoovoorts. Op een afzonderlijke lijst wordt aangegeven hoe men zich de kaarten, die voor de halfhesloten bosschen toegang geven, moet verwerven. Verder Is er een lijst van kampeerterreinen; een lijst van vacantlehuizen en Jeugdherbergen etc. Ondanks deze nauwkeurigheid ls de kaart toch overzichtelijk en gemakkelijk leesba&r* Een aanwinst, en een goede dienst yoot het Gooische toerisme

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 9