BIJKANTOOR TE AMERSFOORT MEDEDEELING R HAGENBEEK r Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN AGENTSCHAP TE SOEST Ferd. Huijcklaan 22 J. LAMBRECHTS Oude Soesterweg 109 Beste Nichten en Neven, Deze week kom ik jullie iets mededee- len, dat jullie misschien nfet erg prettig zult vinden, doch waaraan nu eenmaal mets te doen is: Er zal dc eerste twee we ken in de kindercourant géén rubriek van oom Pim verschijnen, omdat ik met vacan- tie ga. Dit jaar is helaas Oom Tom, die an ders zulke leuke dingen voor jullie schreef niet meer aanwezig, zoodat ik zijn hulp moet missen cn jullie zijn aardige vertel seltjes. In plaats van die twee weken raadsels to geven heb ik besloten om jullie gedu rende dien tijd een opstel te laten maken. Daar hebben jullie zeker wel geen bezwaar tegen hè? Denk er aan; dat hot vóór 1 Juli ingeleverd moet zijn! Als ik terug kom, hoop ik jullie wat te vertellen over mijn uitstapjes in Luxemburg. De correspondentie. Cupido. Bedankt voor je gift. Leuk hè, als je zooveel afwisseling in jo werk hebt. Je hebt dan op die nieuwe school ze ker ook wel veel plezier in jc werk hè? Grutto. Dan heb je een aardig roei tochtje gehad zeg. Het was er dien dag wol mooi weer voor! Lathyrus. Je bent van harte wel kom. Ik maak je mijn compliment voor je mooie naam en. over het mooie schrift. Dan heb je een aardige menagerie thuis zeg; verzorg je die dieren allen zelf Ja, .wij hebben thui3 twee leuke zwarte poe sen. Je zult het wel druk hebben met al die muzieklessen; ben jc van plan in de muziek door te gaan? Wat zal je Vader dan een heerlijke kop thee gehad hebben, zeg!! Brrr. Abd el Kader. Bedankt voor je gift. Ja, die tentoonstelling was bijzonder aardig; ik heb er ook even een kijkje ge nomen. Flierefluiter. Dat regentje was voor ons niet prettig, maar voor de plan ten is het geweldig goed geweest. Jullie gaat nu een besten tijd tegemoet zeg, met al die weken vacantie. Voorloopig zou ik er de helft ervan best willen hebben!! Storm vogeltje. Bedankt voor je gift. Ja, ik heb van de week ook iedcren dag gezwommen. Ja, in dat natuurbad hen ik al eenige malen geweest, het is er ver rukkelijk. C 1 y v i a. Ja, Nijmegen cu omgeving behooren tot dc mooiste streken van ons land; vooral do parken in Nijmegen vind ik zoo schitterend. Bedankt voor je gift. Tompoes. Bedankt voor je gift. Ja, dat is een vergissing, die plaats ligt net nog in Drenthe; de meeste hebben het evenwel goed opgelost. Koolwitje. Ja, ik heb je een aar dig poosje gemist. Dat is niet zoo mooi zeg dat je zoolang ziek bent geweest. Enfin, misschien kom jo er met het mooie weer wat gauwer bovenop dan gewoonlijk. Ik wensch jo een spoedig herstel. Roode Pimpernel. Nou, ik heb mo door het weer niet van het zwemmen laten weerhouden. Als ik eenmaal begon nen hen, zwem ik den gchcelcn zomer door Veel succes met de repetities! Tulp. Bedankt voor je gift. Ik kan je helaas aan geen Vim-bonnen helpen. Het is met mijn bonncnvoorraad treurig ge steld! Ik vind het nog niet zoo slecht om to zwemmen, tenminste niet als jo ge wend bent om iederen dag te gaan. Hansworst. Bedankt voor je gift. Ja, dat tweede raadsel stond al opgelost in de krant, zonder dat jullie er ook maar iets van merkte! Tobias. Bedankt voor je gift. Ja, als het zulk mooi weer is, valt het niet mee om een brief te gaan schrijven hè Ja. bepaald ideaal weer was het Zondag niet voor een fietstocht. Sneeuwklokje Bedankt voor je gift. Nou, dan mag je met zwemmen ook wel een beetje oppassen, als je pas een kou gevat hebt. Do boekenbonnen zijn helaas op! Kemphaantje. Bedankt voor Je gift. Neen, ik ben wel eens met den trein er langs gekomen, doch in de stad zelf ben ik nooit j geweest, ja, het moet, zooals we tenminste verteld is, in Luxemburg erg mooi zijn. Bruinoog. Ja, ik ben van jou hec- lemaai niet gewend, dat je me vergeet Natuurlijk kan ik je dat vergeven, want het is een hooge uitzondering. Gaat het nog al goed met de repetities, of zitten er vele addertjes onder het gras, die het jo moeilijk maken? In ieder geval wensch ik je veel succes! Lelietje der Dalen. Mijn dank voor je gift. Ja, dat warme weer is voor velen, die moeten werken een kwelling; ik kan me dan ook best begrijpen, dat je dan voor jo plezier geen brieven gaat zitten schrijven. Dat is een leuke naam zeg, voor een poes. Do Benito-bonnen raken deze week uitverkocht. Mijn bonnen voorraad raakt aardig uitgeput. Zwartkopje. Je briefje was ver leden week to laat. Het moet 's Woensdags vóór 2 uur binnen zijn! Bloeraenfee. Je briefje was ei genlijk te laat; ik heb het nog net kun nen beantwoorden. Denk je eraan het Woensdagmiddags vóór 2 uur te bezorgen? De oplossingen. I LIMONADE Ierland M e p p e 1 Ommen Nico A a 1 D o E II Rubriek van Oom Pim met de woorden: pruim, vork, bora en Annie. De prijs is deze week voor Abd el Kader, die hem Maandag aan ons bureau kan ko men afhalen. Nlenwe Raadsels. In verband met mijn vacantie zijn er géén nieuwe raadsels. Op 24 Juni en 1 Juli zal er géén rubriek van Oom Pim zijn. In plaats van raadsels geef ik thans een op stel, dat vóór Zaterdag 1 Juli moet inge leverd zijn. Hot moet minstens 4 velletjes van een schoolschrift groot zijn, aan één zijdo beschreven. Jullie mag kiezen uit dc volgende twee onderwerpen: 1. Mijn Pinkstcrvacantie. 2. De eerste zwemdag in dezen zomer. Indien er meerdere goedo opstellen bij zijn, zullen er ook meerdere prijzen wor den uitgeloofd. ONZE RUILHANDEL Giesje. wordt bedankt voor de vet- plantenbonnen, welke ik van haar ontvan gen heb. W i m v. d. B. Wordt vriendelijk be dankt voor de gift, welke hij me gezonden heelt. De onbekende, die me een paar Ka reis thee cartonnetjes zond, wordt even eens bedankt. De andere onbekende, die me eenige Vcrkade's bonnen, kwatta soldaatjes, enz. heeft gezonden wordt eveneens bedankt voor zijn (haar) gift. Cupido kan een paar vetplantcnbon- ncn en een Hille's bon krijgen Abd el Kader kan een paar Erdal punten, Sickespunten cn een filmplaatje krijgen. Stormvogeltje kan een Benito-bon, een Van Nelle's merk. Droste bon, Lux- bon en Hille's bon komen halen. Clyvia kan een Hille's bon en een filmplaatje komen halen. Tompoes kan een paar kwattasol- daatjes, een Turmac bon en een Van Ncl- lo's merk halen. Hansworst kan een paar Vetplantcn- bonnen, voetbalplaatjes en een Benito-bon krijgen. Tobias kan een Amstolpcnning, een Hille's bon en een paar kwaltasoldaatjcs komen halen. Tom Mix kan in ruil voor zijn gift een paar Roodbandplaatjes, een Hille's bon cn een paar Coclinghplaatjes krijgen. Sneeuwklokje kan een paar vet- plantenbonnen komen halen. Kemphaantje kan een paar Vet- plantenbonnen, een filmplaatje en dc laat ste sunlightbon komen halen. Bruinoog kan een Droste plaatje, een Van Nele's merk, een Lux-bon cn een Hil le's bon halen. Lelietje der Dalen kan een Benito- bon en een filmplaatje komen halen. Pindaman kan inruil voor zijn gift een Turmacbon, Batco bon en Miss Blan- chebon komen balen. Zwartkopje vraagt wie hem (haar) aan een paar Indiaantjes kan helpen. Het is met mijn bonncnvoorraad nog steeds treurig gesteld. Ik hoop, dat er ge durende mijn vacantie veel milde gevers zullen zijn, die mijn in staat zullen stellen weer eens aan allo aanvragen te voldoen. Alle bonnen cn plaatjes kunnen na Maandagmiddag 3 uur aan ons bureau worden afgehaald. OOM PIM. Zondag 18 Juni. Hilversum. V.A.R.A. 9.00 Tijdsein. 9.01 TuinbouwhaLfuurtje. S. S. Lantinga Spreekt over: „Chrysanten". 9.30 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. „Muziek en Natuur". 10.00 Socialistische dichtkunst. Martien Beversluis draagt vertalingen uit het Duitscb en Engelsch en eenige oorspron kelijke liederen voor. 10.15 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. „Muziek en Natuur". 10.45 Van het witte doek. Filmkwartiertje 'door M. Sluyser. 11.00 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. „Muziek en Natuur". 11.30 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwertbroek. 12.00 Einde V.A.R.A.-programma. A.V.R.O. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.15 Lunchconcert door het Omroep orkest onder leiding van Nico Treep. Gramofoonmuziek. Omroeporkest. 2.00 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr. bespreekt: „De wil der Goden" van P. H. Tan Moerkerken. 2.30 Zangvoordracht door Ré Koster. Aan 'den vleugel: Egbert Veen. 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningcn. Concert door het Residentie orkest o.l.v. Ignaz Neumark. Solist: Hans Schouwman, piano. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen Vaz Dias. 5.00 Sluiting. V.A.RJt 5.01 Orgelspel door Joh. Jong op het V.A.R A.-Standaart-orgel. 5.15 Dilettanten-uitzending. „De Stem des .Volks", Zwolle, o.l.v. H. Vos. Pianobegelei ding Leny Kloekke. 5.30 Orgelspel door .Tob. Jong op het V.A R.A.-Standaart-orgcl. 5.45 Dilettanten-uitzending. „De Stem des Volks", Zwolle, o.l.v. II. Vos. Pianobegelei ding Leny Kloekke. 6.00 Sluiting. V.P.R.O. 6.00 Halve uren met boeken. Spreker: Dr. H. Gerversman, Rotterdam, over: „Jukob Wassermann". 6.45 Wijdingsdienst in de studio. Spreker: Ds. J. H. Smit Sibenga, Groningen. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuws- en sportberichten V. D 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw- te Arasterdam. Hot Concertgebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum. Solist: Jac. Ur- Jus, tenor. 8.35 Gramofoonmuziek. 9.30 Voortzetting concert door het Con certgebouworkest. Wagner-programma. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Kovacs Lajos cn zijn orkest. (Re freinzang: Bob Scholte). 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizen. K.R.O. 8.30 Morgenwijding door Paler J. Corver. N.C.R.V. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Kerkdienst uit do Geref. Kerk (Kei- zersgrachtkerk), te Amsterdam. Voorgan ger: Ds. II. Mulder. Organist.: L. Boode. Na beëindiging van den dienst tot 12.15 v.m. Gewijde muziek. (Gramofoonplaten). K.R.O. 12.15 Lunchconcert door de K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhousvor. Refreinzang: Jack Mossel 1.00 Boeken en Schrijvers. Causerie door 'Jan Nieuwenhuis. Vervolg concert. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen, Hoor Prof. D. Bont, leeraar aan het Semi- hario Hageveld. L £.30 Reportage van 't Amsterdamsch Sa cramentsspel „Anno Sancto", in het Sta dion te Amsterdam, volgens ontwerp van Frank Luns. N.C.R.V 5.00 Gewijde muziek, te verzorgen door het Chr. Gem. Koor „De Lofstem" der Vrije Ev. Gem. te Bussum. Dir. Rudolf Karse- meyer. 5.00 Kerkdienst uit do Ned. Hcrv. Kerk te Hendrik Ido Ambacht. Voorganger: ds. B. N. J. Roskott. Organist: J. v Daalcn. Na beëindiging van den dienst tot 7 45 nm. gewijde muziek. (Gramofoonplaten). K.R.O. 7.45 Interview door Meuleman met Joh. van Hardeveld, over Hodendaagscho Kerken, bouw. 8.10 Voetbaluitslagen van de R.K.F. 8.15 Solistenconcert, door bet K.R.O.-Or- kest, o.l.v. Joh. Gerritsen. Soliste: Sietske Bolten.zang 9.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 9.05 Liederenrocital, door Sietske Bolton. Aan den vleugel: Fred Boshart. 915 Gramofoonmuziek. 9 40 Het K.R O.-Orkcst, o.l.v Johan Ger ritsen. 10.15 Persberichten van Vaz Dias. Vervolg concert. 10.40 Epiloog door het Klein Koor, o.l.v. Jos. H. Picckers. Maandag 19 Juni. Hilversum. Golflengte 296 M. A.V.R.O. Algemeen programma. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Mien Emeis van Buuren leest voor. 11.00 Orgelconcert door Martha Braque- mond. 1145 Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein. 12.01 Lunchconcert, door het Ensemble Rentmeester. Gramofoonmuziek. Ensemble. Gramofoonmuziek. 2.15 Verzorging van den zender. 2.30 Piano-recital door Rio Batenburg. 300 Gramofoonmuziek. 4.00 Hobo-voordracht door Sam Zilver berg. Aan den vleugel: Egbert Veen. 4.30 Causerie door Max Tak. Geïllustreerd met Gramofoonmuziek. „Kleinkunst uit verschillende landen". 5.30 Concert door bet Omroeporkest, o. I. van Nico Treep. 6.30 Boekenhalfuur. Herman Robbers spreekt over: „Het moderne proza en dc moderne critiek." 7.00 Voortzetting concert. 7.25 Zenderov(jrschakeling. 7.30 Causerie door W. G. de Bas. „Een historisch bal." 8 00 Tijdsein 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest. (Refreinzang: Bob Scholte). 9.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Moderne Zangdeclamatie, door Ma- riette Serlé. 10.20 Concert door het Omroeporkest, o. 1. van Nico Treep. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluitinsr Huizen. Golflengte 1875 M. •N. C. R. V. 8.00 Tijdsein. 8.01 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (Gramofoonplaten). 10.30 Morgendienst te leiden door ds. J. A. Ilookzema. 11.00 Lezen van Chr. lectuur. Voorgelezen wordt: ,,'s Levens gang". Novellen van J. C. Homoet. 11.30 Gramofoonplaten-halfuur. 12.00 Politieberichten. 12.15 Jodelmuziek. (Gramofoonplaten). 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche kerk, Kloveniersburgwal te Am sterdam. 2.00 Licdercn-rccital, door mevr. Co van Rijstvog Havik 15-6 8-6 15-6 8-6 9—6 16-6 10-6 11-6 1 O» 13-6 14—6 15-6 16-6 Amsterdam Boedapesi Belgrado Athene Mersainatruh Cairo Ruthawclls Bagdad Boeshir Djask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akyab Rangoon Bangkok Alor Star Singapore Medan Batavia Ijsvogel 16-6 15-6 14-6 14—6 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 23 Juni. worden ook aangenomen door ons en ons der Mark, sopraan. Aan den vleugel: Theo v. d. Pas. 2.45 Wenken voor do keuken, door mevr. M. Adrian—Merckens. Onderwerp: „De Picknick." 3.15 Cursus knippen en naaien. 3.30 Cursus knippen en hoedenmaken. 3.45 Verzorging van den zender. 4 00 Kristlik Frysk Selskip: Fryske Bibel- lezing fen Ds. Mr. W. S. De Vries, Griff. Dumny te Voorburg. Sjonge: Jiffer J. Kui pers, to Heukelum. Orgel: H. Smit Duy- zentkunst 5.00 Joh. de Heer zingt. (Gramofoonpla ten). 5.15 Concert door een Kwartet, o. 1. van Luise Lauenroth: 2 violen, cello cn orgel. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten. 7.15 Persberichten Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. S.00 Tijdsein. 8.00 Herdenkingssamenkomst Slag bij Waterloo in de Groote Kerk te 's-Graven- hage, belegd door% do Chr. Oranjevereen. „Bijbel en Oranje" en „Bijbel, Oranje en Nederland". Spr. ds. P. G. de Vey Mest- dagh. Medewerking verleenen: het Strijk orkest „De Oude Jagerband", dir. A. W. Huegenin; de beer Adr. Engels, orgel. 9 45 Persbureau Vaz Dias. 10.00 GramafQonplatenconcert. 14 Juni opgegeven door v. d. Graaf cn Co N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uilgesproken door de Arrondisscmcnts- Rechtbank Den Haag: 12 Juni. L. S. Hania van Weidum, Den Haag, van Boetzelaerlaan 31. R.c. mr. J. C. v. d. Burcht van Lichtenbergli. Cur. mr. H. A. N. Canter Cremcrs, Den Haag. 12 Juni. R. Levin, Den ITaag, Hofwijck- plein 39 en de N.V. Uitg. Mij v.h. R. Levin, Den Haag, Hofwijckplein 39. R.c. mr. G. H B. v. d Boom. Cur. mr. B. M. Tcldcrs, Den Haag. 12 Juni. Gebr. W. F. Pieters, kooplieden en expediteurs en H. G. J. Pieters, de la Reyweg 172, Den Haag. R.c. mr. H. Haga. Cur. mr. C. L. Torley Duwel, Den ITaag. 12 Juni. N.V. Industria, Den Haag, van Beyerenstraat 37. R.c. mr. F. J. A. Hyink. Cur. mr. J. Th. Bonnerman, Den Haag. 12 Juni. J. N. Ruijg, handelende onder den naam „De Oudste Ilaagsche Zaadhan- del v.h. W. F. Jansen", Den Haag, Zuster straat 69 en West Einde 125. R.c. mr. A. J. Paulus. Cur. mr. C. J. II. G. v. d. Calk, Den Haag 12 Juni J. M. Arnold, echtgenoote van L Ziech, openbare koopvrouw, handelende onder de Handelsonderneming „Argenta" Tafelzilver, Hotelzilver, Scheveningcn, Leu- venscheslraat 18. R.c. rnr. G. Scholten. Cur. mr. P. du Ry van Beest Holle, Den Haag. 12 Juni. W. Brederode, groentehandelaar, Wassenaar, Tuinpad 7. R.c. mr. .T. C. v. d. Burcht van Lichtenbergh. Cur. mr. P. II. N'oordhoff, Den Haag. 12 Juni. F. .T. Chr. de Zwaan, electricien, Den Haag, Morelstraat 38. R.c. mr. J. II. van Laar. Cur. mr. A. La tour, Den Haag. 12 Juni. P. v. d. Pot, chauffeur, Den Haag, Bunschotenschestraat. 37. R.c. mr. A. B. Bomraezijn. Cur. mr. II. Th. Schacpman, Den Haag. Uitgesproken door de Arrondissements Rechtbank Rotterdam: 12 Juni. Johanna Schraven, buffetjuf frouw, Rotterdam, Schiekade 200a. R.c. mr. G. L. van Es. Cur. mr. J. Slijper, Rotter dam. Uitgesproken door andere rechtbanken: 13 Juni. 1. H. Veluwenkamp, schilder, IJmuiden, Adrianstraat 28, 2. M. van Rens- vvouw, schilder, IJmuiden Oost, Eikenstraat 45, 3. W. N. Balledux, schilder, IJmuiden Oost, Tuinderstraat 41, 4. KI. Kuyper, schilder, IJmuiden Oost, Dumeystraat 2. te zamen handelende onder den naam Aanne- mings Mij., van Schilderwerken v.h. K. Kuyper Co., IJmuiden. R.c. jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Cur. mr. A. Bruch, Haarlem. 13 Juni. Jan Willem Vos, bakker. Valthe gem. Odoorn. R.c. mr. G. M. Doornbos. Cur. mr. C. II. Lind, Eramen. 13 Juni. A. J. Iloogreef, handelaar in auto banden, Haarlem, Anthoniestraat 77. R.c. jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Cur. mr. II. O. Drilsma, Haarlem. 13 Juni. Coöp. Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling W.A. in liq., Haarlem, KI. Houtweg 16. R.c. jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Cur. mrs. J. Deenik en F. A. Bijvoet, Haarlem. 13 Juni. J. E. C. Schmeink, vertegenwoor diger, Haarlem, Klcverparkweg 145. R.c. jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Cur. mr. H. Bogaardt, Haarlem. 13 Juni. H. Spronk, chauffeur, Haarlem, Rijnstraat 85. R.c. jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Cur. mr. II. O. Drilsma, Haar lem. 13 Juni. H. Salman, Bloemist, Lisse. R.c. jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Cur. mr. F. M. Hagemeyer, Haarlem. 13 Juni. Th. Salman, bloemist, Lisse. R c. jhr. mr. E. .T. Strick van Linschoten. Cur. mr. F. M. Ilagc.meyer, Haarlem. Vernietigd op grond van verzet: 13 Juni. Egbert Bulder, Iloogevcen, Haagje 102. Verleend op 29 Mei 1933 aan de N.V. Zum- polles Lederwarenmagazijnen te den Haag, Veenestraat 29, voor den tijd van iy2 jaar. Bewindvoerder Mr. C. A Baron Bentinck to den Haag. NEDERLANDSCHE JEUGDHERBERGEN IN DEZEN ZOMER. DEI &URG HtLDÉR

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 16