Kristalvazen tl AMERSFOORT SCH DAGBLAD' DOOR DE LUCHT NAAR KNOCKE Het Porceieinhuis SS cent N. H. BERGER nr FORIMANN HEHENKAMP Woensdag 28 Juni 1933 31e Jaargang No. 30G DE DIENST GAAT 1 JULI IN Langestraat 2 - Tel. 525 Fa. KALLEVEEN Zuidsingel 69 UURWERKEN DE STEUN AAN DE PLUIM VEETEELT HET GOUDEN FEEST VAN DEN A.N.W.B. TWEEDE BLAD SALARISVERLAGING TE AMSTERDAM MARKIEZEN EN Z0NSCHERMEN LANGESTRAAT 63 TEL 88 In het Paleis van den Koning Ook 'gelegenheid voor uitstapjes van België naar Nederland Men schrijft ons: Bij de plannen voor de ontwikkeling van het luchtverkeer op Zeeland heeft de K. L. M. zich steeds ais einddoel de verbinding met de Belgische kust voor oogen gesteld, I)e omstandigheden werkten er toe mee de reeds geruimen tijd best aap de plannen te verwezenlijken. Mede door de voortvarendheid \an het luchtvaartcomité Schouwen-Duiveland werd in den zomer 1932 een proefdienst RotterdamHaamstede in het leven gcroe pen. De zaak marcheerde uitstekend en al vlug besloot do K. L. M. de lijn door te trekken tot Vlissingen. Gaandeweg was een hinnenlandsch luchtnet van betcekenis tot stand gekomen. Ook de exploitatie van de uitbreiding naar Vlissingen liet niets Ie wenschen over en dus was er voor de K. L. M. geen enkel bezwaar om nog een stapje verder te gaan, de motoren nog tien mimi ton langer te laten ronken, om aan Belgié's kust het jeugdige Knockc-Zoute aan ons luchtnet te verbinden. Onderlinge aansluitingen met de ver schillende K. L. M. verbindingen doen de verkeersmogelijkhcden nog aanmerkelijk toenemen. Oppervlakkig beschouwd zou men spoc dig geneigd zijn om te zeggen: „dat is nu allemaal heel mooi, maar onttrekt de K. L. M. op die wijze eigenlijk geen bezoe kers aan onze Hollandsche badplaatsen?" Doch men kan gerust zijn, liet is reeds komen vast te staan, dat talrijke bezoe kers van Belgische badplaatsen de nieuwe snel verbinding voor uitstapjes naar Neder land zullen benutten. De K. L. M. zal niet slechts excursies van uit Knocke c. o. naar Walcheren organiseeren, doch heeft ook met een reisbureau een regeling getroffen voor tochten naar Rotterdam, Den Haag. Scheveningen, Amsterdam e. o. Ter gele genheid van den marktdag te Middelburg wordt Donderdags een extra dienst tus- sclien Knocke-Zoute en Walcheren ingelegd. In verband met deze uitbreiding heeft de K. L. M., die goed voor haar reizigers pleegt te zorgen, op hot vliegveld Vlissin gen een eenvoudig, doch gezellig en uiterst smaakvol restaurant gebouwd. Om een voorproefje te krijgen van het genot, dat deze nieuwe „internationale" lijn den luchtreiziger biedt en om tevens eens een kijkje in Knocke-Zoute te nemen, hadden dc K. L. M. en het gemeentebestuur van Knocke ons onlangs uitgerioodigd, een uitnoodiging waarvan we gaarne gebruik maakten en die ons niet berouwde. Een twee-motorige Fokker, met piloot "V an Veenendaal in de cockpit en de heer 1-1. v. d. Paauw, chef van de afdeeling 1-Ian del en Vervoer der K. L. M. als mentor in de cabine, droeg ons over het breedc Hol landsche land naar Waalhaven, waar de Rotterdamsche collega's al stonden te wachten. Verder ging het over de Zuid-Hol- landsche eilanden naar het fraaie Haam stede. Het werd een boemeltochl, maar... een prettige! Op het Vlissingsche vliegveld toonde burgemeester C. A. van Woelderen ons met gerechtvaardigden trots de aap winst van zijn gemeente: het nieuwe restaurant op het vliegveld. Met een goe den dronk en hartelijke Vlaamsche woor den werden we op het mooie vliegveld van Knocke ontvangen, om daarna per autobus pen „badslad" zooals de Vlaming zegt te bezoeken, die klinkt als een klok. De thee gebruikten we in liet clubge bouw van de Royal Knocke Golf club en tijdens den lunch openden zich de sluizen der welsprekendheid. De burgervaderen van Knocke, Vlissin gen en Haamstede wijdden beurtelings een dronk aan het welzijn der verschillende ge meenten, op de goede verstandhouding en op den bloei der K. L. M., die door haar durf en initiatief deze verbinding tot stand had gebracht. Te ruim zes uur nemen we afscheid van onze vriendölijke Belgische gastheeren op lipt vliegveld, waar juist een paar sport vliegers in hun kleine toestelletjes terug- gefladderd komen. De sportvliegerij wordt in Knocke ijverig beoefend en door het toe kennen van premies bij het behalen van het brevet door het gemeentebestuur van Knocke aangemoedigd. Nog onlangs be machtigde een dochter van minister Lip pens hier haar brevet. Tot besluit nog eenige meer zakelijke mededeelingen over de dienstregeling. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt een dubbel daagschen dienst in beide richtingen uit gevoerd. Des Zaterdags wordt ten behoeve van week-end-reizigers de ochtenddienst uit Nederland vervangen door een dienst, welke na het middaguur uit Holland ver trekt. Het vertrekuur van den ochtend dienst uit Knocke-Zoute is zoodanig geko zen, dat de reizigers reeds vroegtijdig (8.40 te Rotterdam en 9.20 te Amsterdam) aan komen, hetgeen vooral voor week-end rei zigers van belang is. Overigens zijn de uren van vertrek en aankomst ten aanzien van het gebruik der maaltijden zoo gun stig mogelijk gekozen, terwijl zooveel mo elijk aansluitingen met Twente en Gro ningen tot stand zijn gebracht. De geheele tocht Amsterdam—Zoute duurt 75 minuten. PROEFUITZENDINGEN OP DE 1875 M. DOOR KOOTWIJK. De V.A.R.A. mag ook meedoen. In verband met de mogelijkheid tot proef- uitzending van het omroepprogramma van I-luizen over een zender van den Rijketelc- graafdienst te Kootwijk, is de opmerking ge maakt, dat ten vorigen jare door de V.A.R.A. gehouden proefuitzendingen via Kootwijk mislukt zijn. Dit bericht kan een onjuisten indruk wekken. Destijds heeft het plan be staan om te Kootwijk, met behulp van een halve-golf-antenne, opgehangen aan de groo te masten, proeven te nemen op 298 M., ten einde zoo mogelijk aan den omroep ter be schikking te kunnen stellen de inzichten, die uit deze proefnemingen zouden kunnen voortvloeien. Door de V.A.R.A. zouden daar voor zendtijd en programma ter beschikkin; worden gesteld. Toen omtrent dit plan eensgezindheid en medewerking van de betrokken instanties verkregen, werd te Kootwijk een anten nedraad-geheschen en werden metingen verricht om na tc gaan, in hoeverre behoor lijke resultaten konden worden verwacht. Deze metingen hebben echter uitgewezen, dat de riérgie, die werd uitgestraald, bijna geheel werd geabsorbeerd door dö groote antenne van de lénge golf, die aan dezelfde hooge masten hangt. Daar hieraan niet viel te verandoren, werd er van afgezien om uitzendingen over deze antenne te doen. Uitzendingen van de V.A.R.A. hebben dus niet plaats gevonden cn zijn derhalve ook niet mislukt, daar vooraf ter orienteering behoorlijke metingen waren verricht. Overigens hebben, zooals algemeen he kend is, gedurende de laatste maanden proefuitzendingen door Kootwijk op de 1875 M. plaats gehad, na afloop van het program ma van Huizen. Deze uitzendingen en daarom gaat het zijn volkomen geslaagd. Aan de V.A.R.A. zal cveniueel op dezelfde wijze als aan an deren gelegenheid kunnen worden gegeven tot. een proefuitzending op den Kootwijk- chen zender. PRINS HENDRIK. In verband met de afscheidsaudientie van den Roemeenschen gezant zal Z. K. H. Prins Hendrik zich op 30 Juni naar het Loo be geven. Demi Goud Zilver Brillen Solide reparatie-inrichting Speciaal adres voor ANTIEKE KLOKKEN Prijzen zeer billijk. Bezwaren van de Pluimveehou-- dersvereeniging Apeldoorn en Omstreken" Apeldoorn, 27 Juni. Het bestuur van de Nutpluimvec'houdersvereeniging „Apeldoorn en Omstreken" heeft een adres gezonden aan den Minister van Economi sche Zaken te Den Haag, waarin geconsta teerd wordt, dat liet thans gevolgde steun- systeem niet leidt tot een dringend ge- wenschte opruiming van het improductie ve gedeelte van den pluimveestapel, doch wel den ongewensclitcn ondergang van de financieelo zwakke kippenhouders betec- kent. Niets kunnen de pluimveehouders van de huidige steunregeling in het voor hun betere product uitbetaalde eiergeld terug vinden. De oorzaak is gelegen in de door de buitenlandschc koopers met aan den toeslag evenredig loopendo lagere biedin gen, zoodat alleen het invoerrechten incas- seerende buitenland en de buitenlandschc consumenten ervan profiteeren, terwijl bot vendien nog tegen-maatregelen in het bui tenland worden overwogen omdat men dc verleende steun als dumping beschouwd. Tot dusver werd n.og nimmer voor haar bedrijven geprofiteerd van practischc advie zen uitgaande van den Rijksvoorlichtingen- dienst voor de pluimveeteelt. Door dien zelfden dienst is nog niets gedaan om een oplossing in de huidige onmiskenbare moeilijkheden te zoeken door op pluimvee- technische wijze het peil van den Nedcr- landsclicn pluimveestapel te verhoogen door het uitseïectecren der onproductieve dieren, hetgeen volgens tal van pluimvee- deskundigen wel degelijk als bereikbaar wordt beschouwd. Daardoor kan een zoo danige verlaging van den kostprijs der eieren worden verkregen, dat de concurren tie met de overige exportlanden er door zal worden vergemakkelijkt, terwijl dan bo- endien de positie op do buitenlandschc markten beter z^l kunnen worden gehand haafd dan thans het geval is. Ter bereiking van dat doel is slechts een klein gedeelte van de thans uitgetrokken steunregeling noodig om daarmede een tij delijke uitbreiding van den Rijksvoorlich- tingendienst met inderdaad vakkundig per soneel te recruteeren uit de in moeilijk heden geraakte hoenderparkhouders, te salarieefen. Tenslotte verzoekt adressante do oplossing van de huidigo moeilijkheden, in deze aangegeven richting te doen zoe ken. Kranslegging te Bussum Amsterdam en ,LArnhem Arnhem, 27 Juni. Op het graf van den vroegeren lioofd-consul van den A.N.W.B., Daam Fockema, is hedenmiddag namens het Hoofdbestuur van den A.N.W.B. een krans gelegd in verband met het a.s. gou den jubileum van den Bond. De plechtig heid werd verricht door een lid van het Algemeen bestuur, die herinnerde aan het vele, dat de heer Fockema voor den A.N. W.B. deed. Een broer van den heer Focke ma, de heer Nico Fockema uit Oostcrbeck, dankte voor de piëteitvolle geste. Bussum, 27 Juni. In verhand met de a.s. herdenking van het 50-jarig bestaan van den A.N.W.B. is hedenmiddag een een voudige plechtigheid geschied op de be graafplaats te Bussum. Op het graf van wijlen den directeur der afdeeling Toeris me van den Bond. mr. A. W. Stork, is daar namens den A.N.W.B. een krans neergelegd door een delegatie uit het personeel van de directie Toerisme van het Amstcrdam- sciie kantoor van den Bond, onder leiding van den tegen woord igen directeur, den heer W. A. M. Westroucn van Mecteren, die deze daad van piëteit jegens een hooggewaar- deerden medewerker vergezeld deed gaan an een sympathiek cn treffend woord van hulde aan diens nagedachtenis. Bij deze kranslegging wareu tegenwoordig mevrouw de weduwe Stork en haar beide kinderen. Ook op het graf van wijlen den heer J- TI. W. Leliman, oud-bestuurslid van den A.N.W.B., op de Oostcrbegraafplaats te Amsterdam is namens den Bond een krans neergelegd door den Bondsconsul te Am sterdam, den heer H. D. van Dellen. De iccr Leliman is niet alleen een goed be stuurslid van den Bond geweest, ook als architect heeft hij den A.N.W.B. tal van jaren van advies gediend. Hij is ook de ontwerper van het model der rijwielpad- wijzers, de algemeen bekende „Paddenstoe len." EEN ONDANKBARE MEID. Een zaak van andermans duiten. Te Hengelo is een geraffineerde oplichte rij aan het licht gekomen. Bij een manufac- lurcnhandelaar aldaar is reeds vele jaren oen dienstbode in betrekking, die als eigen kind behaaideld werd. Zij werd volkomen vertrouwd en had in alles de vrije hand. Naar thanfi is gebleken is dit vertrouwen wel zeer misbruikt Men kreeg argwaan, omdat het meisje den laatsten tijd meer geld uitgaf dan mo gelijk geacht werd. De politie werd in den arm genomen en toen bleek, dat het meisje reeds geruimen tijd verduisteringen moest hebben gepleegd. Bij een familielid werd zoo'n groote hoeveelheid goederen in be slag genomen, dat zij per auto moest wor den overgebracht. Ook geldsbedragen wer den ontdekt. De oneerlijke meid werd in verzekerde bewaring gesteld. Ook de verloofde van het meisje, die, niettegenstaande hij werkloos was, een mo torrijwiel van ƒ575 had gekocht en een rijwielzaak was begonnen, is gearresteerd. (Hbld.) GEEN CONFLICT IN HET KOOPVAARDIJ. BEDRIJF. Amsterdam, 27 Juni. In verband met de gehouden besprekingen en de genomen beslissingen door do wederzijdsche organi saties, zal met ingang van Woensdag 28 Juni op de nieuwe voorwaarden worden ge monsterd. Het voorstel van wet houder Kropman Amsterdam, 27 Juni. Omtrent do wijziging in de salarissen en de loonen van liet gemcentepersoneel is eenige dagen geconfereerd in het georganiseerd overleg. Zoowel van de zijde van B. en W. als van den kant van de vertegenwoordigers der verschillende groepen van ambtenaren en werklieden zijn voorstellen en tegen-voor-, stellen gedaan. Hedenmiddag is tenslotte door wethouder Kropman als vertegenwoordiger van B. en W. het volgende voorstel ter tafel gebracht: Loonkorting van loonen beneden 2100, van do eerst 1000 2A pet. en van de rest 7 pet.; loonen boven de 2100 7 pet. Verhooging van dc pensioenbijdrage van tot 8 pet. De geldigheid van deze regeling wordt vastgesteld tot 1 Maart 1934. De vacantie- tocslag wenschen B. cn W. buiten deze on derhandelingen tc houden. Hierover wen schen B. en W. wel in den loop van het jaar te spreken, maar de toeslag zal voor 1935 lager zijn dan thans en dan alleen voor gehuwden. Over dit voorstel is geen overeenstem ming gekregen. De vertegenwoordigers der federatie waren legen, die van don Mo dernen Bond wenschten gelijktijdig den va- cantietocslag te behandelen. Hedenavond hebben de verschillende or ganisaties, ledenvergaderingen gehouden en hun standpunt bepaalt hoe morgen ge stemd zal worden. De afgevaardigden van het Georganiseerd Overleg komen daarvoor morgenochtend om half twaalf bijeen. De kans bestaat, dat bij dc vertegenwoor diging van de ambtenaren een meerdert beid wordt gevonden; bij die der werklie den is die kans gering. INSTALLATIE BURGEMEESTER VAN BEVERWIJK. Mr. H. J. J. Schollens. Beverwijk, 27 Juni. Heden is Mr. II. J. J. Sclioltens, eerder hoofdcommies aan het Departement van Economische Za ken en Arbeid en oud-burgemeester van ïlóutcn (Utr.) geinstalleerd als burgemees ter van Beverwijk. Aan het station werd de nieuwe burge meester begroet door een uit de burgerij gevormd comité van ontvangst. In do raadszaal voigdo de installatie, waarbij de weihouders Braun cn Stcyn het woord voerden. 'Namens het genoemde comité sprak Mr. A. Mo ens. Des avonds defileerden de plaatselijke vereenigingen voor don burgemeester. GROOTE COLLECTIE NIEUWE STREPEN VRAAGT PRIJSOPGAVE De regenboog is spiegel van 't mcnschc- lijk streven Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. Naar het Engclsch door W. H. C. B. 56 Perez gehoorzaamde cn bracht het hevel over aan den officier, die met zijn afdeeling hellebaardiers was geplaatst in de korte gang, die leidde naar de kamer, waar Do lores wachtte. Achterwaarts loopende cn drie diepe bui gingen makende, ging Mendoza naar de deur, waar hij zich omdraaide en zonder notitie te nemen van den secretaris, zich ter beschikking van den officier stelria. HOOFDSTUK VII Dc hellebaardiers namen hun ouden chef in hun midden, maar raakten hem niet aan. Drie marcheerden vooraan, drie ach teraan cn één ter weerszijden. De mannen waren er te veel aan gewend om hovelin gen te zien, die het eene oogenblik in den hoogsten gunst stonden cn het volgende in de diepste ongenade waren gevallen, dan dat zij over de arrestatie van Mendoza erg verbaasd waren; bovendien droegen zij hem weinig sympathie toe. Naar hun smaak was hij in dc uitoefening van zijn dienst al tijd veel te stipt geweest, en zij verlangden eigen genoegens zou besteden cn minder aan liet inspccteercn van uniformen, en die minder aanmerkingen zou maken op aller lei kleinigheden. Toch was Mendoza altijd rechtvaardig geweest cn door zijn houding cn gedrag had hij zijn ondergeschikten steeds geïmponeerd. De mannen waren dan ook op dit oogenblik meer geneigd om me delijden met hem te hebben, dan om hem ruw te behandelen, want al konden zij niet gissen wat er was gebeurd, zij waren er toch volkomen zeker van dat Don Jan van Oostenrijk op last van den koning was ver moord, evenals dit het geval was geweest met Dnn Carlos, koningin Isabella en tal van anderen. En al zou de koning Mendoza hebben aangewezen de misdaad te begaan, dan dachten de soldaten dat hij er tenslotte toch niet voor zou behoeven te boeten en het niet lang zou duren of hij werd weer rnet zijn vorige commando belast. ITet was daarom in hun eigen belang hem met een zekere onderscheiding te behandelen; bo vendien strookte dit ook met hetgeen zij Perez tot hun officier hadden hooren zeg gen. Zij marcheerden in den pas, met zwaren tred cn met dat eigenaardige van rechts naar links zwaaien van het bovenlijf, van soldaten, die als wapen een lange helle baard dragen, die aan de punt heel zwaar is. Mendoza liep met de soldaten in den pas en hield zijn hoofd rechtop. Hij was bloots hoofds, doch overigens was hij geheel in galatenue. De corridor, die in verband met zijn breed te en in vergelijking met de groote afme tingen der zalen in het paleis kort scheen, was ongeveer dertig pas lang on werd ver licht door hanglampen, die bevestigd \va- 65" fin la hsl beschilderd Eiilva&t Dfi lrM£L4oor bereikte de dubbele deuren der wachtka mer, die door een lakei werden geopend. Binnen wachtten Don Ruy de Gomez en Dolores. Ruy Gomez stond op en trok zijn stoel op zij, ecnïgszins verbaasd door het binnenkomen der soldaten, die anders zel den dezen weg volgden. Op het geluid der voetstappen opende Dolores haar oogen, maar als gevolg van het niet heldere licht der kaarsen zag zij Mendoza niet dadelijk ie midden der soldaten. Zij schonk weinig aandacht aan den troep, want zij was ge wend dergelijke kleine afdeelingcn door de gangen tc zien marchecren, als zij schild wachten aflosten, en daar zij nooit in 's ko- nings particuliere vertrekken was geweest, was zij niet verbaasd over de plotselinge verschijning der soldaten in de wachtka mer. Maar toen Ruy Gomez op zij ging om heil'te laten passeeren, nam hij zijn hoed af, dien hij anders als Grande, zelfs in te genwoordigheid van den koning ophield, en boog beleefd zijn hoofd toen Mendoza voor bij kwam. Hij hoopte dat Dolores haar va der niet zou zien, maar doordat hij zelf Toonde den gevangene te herkennen, werd .haar aandacht opgewekt. Met 'n gil sprong zij overeind. Mendoza draaide zijn hoofd om en hield halt. wat de soldaten onwille keurig ook deden, cn deze lieten de dochter van hun chef, die zij allen kenden, door. „Vader!" riep zij uit, en trachtte zijn hand te grijpen. Maar hij duwde haar weg en wendde zijn gezicht naar de deur vóór hem. „Aansluiten! Voorwaarts marsch!" riep hij met zijn strengen commando-stem. De mannen gehoorzaamden. Dolores zachtjes op zij duwende. Na echter twee passen gedaan te hebben, gaf Ruy Gomez een hand op te stekep hpn het teejten om halt te houden; de andere hand legde hij op den schouder van den jongen offi cier. Ruy Gomez was een van de gewichtig ste personages in Spanje; hij was de major domus van het paleis cn zijn gezag was bijna onbeperkt. Maar de officier had di recte orders van den koning en voelde zich verplicht die letterlijk uit te voeren, „Zijne majesteit heeft mij doen gelasten Don Dicgo zonder verwijl naar den weste lijken toren te geleiden," zei hij. „Ik ver zoek daarom uw excellentie ons tc laten doormarchecren." Ruy Gomez' hand rustte nog steeds met een /.achten druk op zijn schouder. „Dat zal ik niet laten doen," zei hij be slist, „en indien u zou worden berispt w e gens het niet onmiddellijk nakomen van uw plicht, zeg dan dat Ruy Gomez de Silva u dat heeft verhinderd, cn vrees niets. Vader en dochter mogen niet op deze wijze van elkaar scheiden." „Ik heb mijn dochter niets te zeggen," zei Mendoza ruw, maar zijn woorden schenen hem toch te hinderen. „Don Diego," antwoordde Ruy Gomez, „evenveel slechter als haat is vergeleken bij liefde, evenveel slechter is de daad, waarvan gij u zelf licht beschuldigd, verge leken bij wat ook uw dochter zou hebben gedaan. Gedreven door louter mcnsclielijk- heid neem ik de verantwoordelijkheid op mij, u te zeggen, dat u hier een poos met uw dochter alleen zult blijven, om van el kaar afscheid te nemen." En zich tot den officier wendende: ,Ga met uw mannen buiten de deur wachten mijnheer. U hebt mijn cerewoord dat uw gevangene niet zal ontsnappen en u handelt op mijn gezag. Zoodra het tijd is zal'ik u roepen." Hij sprak op loon, dia geen tegen spraak duldc, cn werd dan ook gehoor zaamd. De officier verliet met zijn soldaten de kamer en Ruy Gomez sloot de deur ach ter hen. Zelf ging hij door de andere deur naar de gang, waar hij wilde wachten. Zijn orders werden zoo spoedig uitgevoerd, dat Mendoza zich als bij verrassing met zijn dochter alleen bevond. In zijn wanhopige stemming nam hij kwalijk, wat Ruy Gomez had gedaan, want het was een inmenging in familiezaken. Met samengetrokken wenkbrauwen cn gekruiste armen stond hij Dolores aan te kijken. Slechts vier uren waren er verstreken, sincls zij in zijn eigen woning met elkaar hadden gesproken en een menschcnleven van ellende lag er thans tusschcn dat oogenblik en nu. Nadat hij haar had weggeduwd, had Dolores gezwegen. Zij stond naast een stoel, met een hand er op leunende, doodsbleek, met donkere kringen onder haar oogen en bijna klc-urlooze lippen, die echter vastbe raden waren gesloten. Het scheen haar tce dat thans, terwijl zij naar haar vaders ge zicht keek en wachtte op den klank van zijn stem, het hevigste conflict in haar hart woedde en wat Mendoza be trof t, hij was liever weer naar den koning teruggekeerd om opnieuw onder de oogen van Antonio Perez te worden gemarteld, dan hier te staan cn gedwongen te zijn haar te zien en aan te hooren. In zijn oogen was zij. naar aanleiding van wat men hern had ver teld, een geschandvlekte vrouw, die hem dag in, dag uit gedurende twee jaren had bedrogen. En voor haar was hij de ter dood veroordeelde moordenaar van den man, dien zij trouw en in alle onschuld had lief gehad. Maar toch had zij nog getwijfeld en daarom haar goeden naam aan flarden ge scheurd, in de koop zijn leven te redde*,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5