INDRUKKEN UIT OOSTENRIJK TWEE PROBLEMEN: RAS EN BEVOLKING DUITSCHE TOERISTEN BLIJVEN WEG Journalisten worden rondgeleid RADIO IN DUITSCHLAND TEGEN DE NAZI'S IN OOSTENRIJK LEEFT MATTERN NOG? DE KRANT IN 'T NIEUWE DUITSCHLAND 'Men tracht nu andere vreemdelingen te lokken door een speciale propaganda Een speciale V. D. redacteur schrijft: Dat de maatregelen der Duitsche regee ring, om Oostenrijk economisch te treffen en wel voornamelijk door het vreemdelingen' keer onmogelijk te maken, dit land in een bijzonder moeilijke positie zouden bren gen, was te voorzien. Niet alleen Tirol en Vorarlberg worden ernstig bedreigd, maar ook de geheele vroemdelingenindustrie. welke zich vooral in don loop van het laat ste decennium ontwikkeld heeft in hot Zu delijk gedeelte van don bondsstaat, aan de wonderschoone moren, aan de „Duitsche Rivièra", in do badplaatsen met hun zwa velhoudonde bronnon, in do centra der win tersport op den Sommering en in de luxe- lucht- en zonnebaden, wordt mot den on dergang bedreigd, omdat het overgroots deel der gasten Duitschers waren, dio thans wegblijven. Het spreekt vanzelf, dat do Oostenrijk 6Chö regeering tegenover deze aanstaandb vernietiging van een belangrijke bron van volkswelvaart niet passief is gebleven, maar gezocht heeft naar wogen om een compensatie to vinden voor de Duitschers. die thans gedwongen worden thuis te blij ven. De eerste stap hiertoe i3 geweest de instelling van het Staatssokretariat für Arbeitsbeschaffung und Fremdcnverkchr met een uitgebreiden propagandadienst. Do leiding van dit staatssecretariaat is opgc dragen aan dr. Odo Neustadter-Stürmer, een bekende figuur uit dc Heimwehr-be weging. Het eerste werk van den propaganda 'dienst is geweest een aantal journalisten uit verschillende landen van Europa uit te noodigen naar Oostenrijk te komen en daar veertien dagen rond te reizen, tenein 'de de meest bekende en meest belangrijke streken te bezoeken. Men verwachtte in Oostenrijk hiervan een grootschc propagan 'da, waardoor het aantal vrecmdolingen uit andere landen zou toenemen en de bevol king en de hotelindustrie daardoor eenige vergoeding zou krijgen voor dc gevoelige verliezen tengevolge van de Duitsche maat regelen. Dezo Journalistenreis heeft plaats gehad onder bijzondere omstandigheden. Juist in de afgeloopen veertien dagen was het in Oostenrijk zeer rumoerig. Tengevolge van de terreur, welke van nazi-zijde werd uit geoefend zoowel in Weenen als in de pro vincie, was er een algemeene nervositeit ontstaan. De politie was allerwege op grootst mogelijke sterkte gebracht en ver dubbelde haar waakzaamheid en activiteit. Niemand wist, waar de volgende bom zou gevonden worden, welke telefoonleidingen nu weer vernield zouden worden, welke aanslagen in voorbereiding waren. Dit al les veroorzaakte een zenuwachtigheid, njet alleen bij de leidende kringen, doch ook bij de bevolking. Het trof voor de regeering nu wel heel ongelukkig, dat juist in deze dagen de journalistenreis moest plaats hebben. Een land, waar een dergelijk ru moer heorscht, waar dergelijke aanslagen en misdaden aan de ordo van den dag zijn, is voor vreemdelingen nu Juist niet hot land, dat zij bij voorkeur zullen uit kiezen om er hun zomer- of wintervacantio door te brengen. Het was dan ook te be1 grijpen, dat de uiterste kracht aangewend werd om er toch vooral voor te zorgen, dat de journalisten niets van het rumoefr en van de terreur te zien kregen. Zij moes ten den indruk krijgen, dat inderdaad in Oostenrijk een vreemdeling zonder vrees voor overlast of onaangenaamheden kan verblijven. Het spreekt vanzelf, dat de Oostenrijk sche regeering hierin niet geslaagd is. Zij lieeft ons niet den indruk kunnen geven, dat in Oostenrijk een volmaakte rust hecrscht. Zij hoeft ons evenmin de overtui ging kunnen bijbrengen, dat dc nazi-ter- reur slechts „kinderwerk" is van een aan tal „Reichsdeutsche" studenten. Neen, in dit opzicht is do regeering niet geslaagd. Dit kan echter ook niet. Waar de regee ring echter w e 1 in geslaagd is, dat is aan alle deelnemers der reis het besef to geven, dat zij den toestand beheerscht. Dit is eigenlijk ook een veel gezon der standpunt. Men kan per saldo allo voorvallen uit den laatsten tijd toch niet eenvoudig negeeron en doen alsof er niets aan de hand is. Neen, rustig is het in Oos- teprijk niet. De regeering-Dollluss krachtig op. treedt Maar daar staat tegenover, dat de jour- nallston ervaren hebben, met hoe krachtige hand de regeering weet op te treden, hoe zij voor de meest krasso maatregelen niet terug schrikt. En hoe daardoor ook de vei ligheid en de ongestoorde rust van den vreemdeling vrijwel verzekerd zijn. Wij ge- looven niet, dat de voorvallen uit don laat sten tijd een reden behoeven te zijn om n i e t naar Oostenrijk te komen. Het land verkeert werkelijk niet in een staat van burgeroorlog en het ziet er naar uit, dat do regeering het ook niet zoo ver zal laten komen. Uit het gezichtspunt der regeering bezien jpoest de demonstratie in Graz, waar de Journalisten het middelpunt van waren, haar dan ook zeer onaangenaam zijn. Aan den anderen kant bleek echter duidelijk hoe krachtig de regeering ingreep. De po litiepresident van Graz, de op een na de grootste 6tad van Oostenrijk, werd dadolijk van zijn functio ontheven en maatregelen worden genomen om do veiligheid der Journalisten to verzekeren op een zoo af doende wijze, dat wij ons wel eens de vraag hebben gesteld of het niet te ver go- dreven werd. In elk geval hebbon de jour nalisten op hun reis geen nazi's meer go zien. Wel overal politie cn gendarmerie. Alle plaatsen, waar de buitenlandsche gas ten doorkwamen, waren door de regeering gewaarschuwd om te zorgen, dat geon on geregeldheden zouden plaats hebben. En met het voorbeeld van hun Graz'er collega voor oogen, hebben de politie-commandan ten inderdaad dezen wenk van de regee ring op zeer krachtige wijze gevolgd. Zelfs in de kleinste gehuchten, vele honderdon motors hoog of in afgelegen dalen, waar de persvertegenwoordigers zich slechts enkele oogenblikken ophielden, of met groote snelheid doorreden, was de politie gealar meerd. Ondor do roislelding bevonden zich cenigo detectlven, voor alle hotels was een post geplaatst, de openbare gebouwen, welke bezocht werden, stonden eveneens onder bewaking. Een burgemeester geschorst. Eon dag vermeldde het programma oon reis naar Kitzbühel, waar in hotel Rei6éh do thee gebruikt zou worden. De eigenaar van het hotel, do heer Reisch, was tevons burgemeester van het stadje. Eenige uren voor aankomst van oen trein werd de reis- leiding gewaarschuwd, dat het in Kitzbü hel niet „pluis" was. Er was een demon strate georganiseerd en van den burge meester waren geen afdoende maatregelen te verwachton, daar diens sympathie voor do nazi's algemeen bekend was. Het pro gramma werd toen plotseling veranderd. De trein stoomde Kitzbühel voorbij en stopto bij eon volgend plaatsje, waarheen inmiddols autobussen gedirigeerd werden. Later bleek, dat do burgemeester-hotel houder zelfs do zwart-wit-roodc vlag op zijn hotel had gehesehen ter verwelkoming zijner gasten. Dc regeering meende toen, dat het genoeg was, schorste den burge meester, arresteerde hem en legde hem zware straffen op voor landsgevaarlijke daden. Een soortgelijk geval deed zich voor in Brcgenz, waar het diner zou plaats hebben in een hotel, dat eveneens aan een nazi vriend toebehoorde. De regeering wenschte geen enkel risico te loopen, bestelde op het laatste oogenblik het diner af cn dc jour nalisten aten in een ander hotel. Soortgelijke gevallen zeggen natuurlijk niet veel en men moet zich hoeden voor ge neraliseeren. Maar typisch is de politieke toestand in Oostenrijk toch wel. Berlijn, 28 Juni. (V.D.) Tijdens een ver gadering van de rijksorgani6atle van radio luisteraars heeft Gadamowsky hedenavond als rljks-zendleider in opdracht van het ministerie van propaganda een redevoering gehouden, waarin hij o.m. het volgendo naar voren bracht: Er moet een levende band geschapen worden tueschen hen, die do radio lelden en hen, die er naar luisteren. Wat aanwe zig i6 in het radiowezen, moet zich óf In schakelen in het nationaal-sociall6me, óf verdwijnen. Politiseering van do radio be- toekont niet anders dan, wat in het volk levend is, geestelijk tot werking te doen komon. Voor de kortegolf-amatours zal eon nieuwe tijd komon. Het is nog slochta eon kwestio van weken, voor do kortogolf-ama- teurs in hot kador van nationaal-socialis- tiöchc discipline vrij zullen kunnen wer ken. Er zullen in de toekomst geon gages meer worden betaald van fantastische hoogte aan medewerkers. De sociale tegen stellingen, die ln de radiowereld bestaan hebben, zullen ophouden. Wanneer zuinig 'gewerkt wordt, zullen ook bij het radio- bedrijf oen aantal werkloozcn arbeid kun- non vinden. Tenslotte deelde spr. mede, dat alle 28 l'irma'e, die radio-ontvangtoe stellen bouwen, gemeenschappelijk oen „volksontvangtoeetèl" hebben gebouwd te gen goodkoopon prijs. Landsleider der Salzburgsche Heimwehr treedt af Salzburg, 28 Juni (V.D.) De landslei der der Heimatwehr in Sal2burg, de oud minister van Justitie dr. Franz Hüber, oen zwager van den Pruisischon minister-pre sident Goerlng, is als zoodanig afgetreden, Hij publiceert tegelijkertijd een oproep, waarin hij verklaart als goed Duitschcr cn Oostenrijker sedert de oprichting van de Heimwehr deel daarvan te hebben uitge maakt in de hoop, dat door deze afweer- beweging hot vaderland een instrument zou bezitten voor don strijd tegen het Mar xisme cn het behoud van het Duitschdom en zijn religie en cultuur. Tot kort geleden was de natuurlijke grondslag dezer bewe ging dc nauwe samenwerking en verbon denheid met het geheelo Duitsche volk. Do door do bondsregeering-Dolfuss gevoerde sedert dion door de Hoimwehrleiding gesteunde politiek moet echter niet slechts tot een blijvende vervreemding tusschen Duitschland cn Oostenrijk leiden, doch bo- dreigt ook het Duitsche karakter van het land. W e c n e n, 28 Juni (H.N.) Do nationaal- socialistischo strijdformaties in Oostenrijk hebben thans alle leiders verloron. Dezen bevinden zich in hechtenis of zijn gevlucht. Tegen do govluchten zijn bevelen tot aan houding uitgevaardigd, evenals tegen do daders van de bomaanslagen, die bekend zijn, doch niet in hun woningen werden aangetroffen. Verdachte ontploffing. Weenen, 28 Juni (H.N.) Bij een ont ploffing in hun woning zijn twee natio- naal-socialisten ernstig gejond. Zij ver klaarden, dat het een gasontploffing was geweest, doch de politic aóht het niet on waarschijnlijk. dat men met een bomont ploffing heeft to doen. Moskou, 28 Juni (V.D.) Sovjet-Rus sische gronsdetachementen en schepen in do Noordelijke wateren zoeken nog voort durend naar den vermisten wereldvlieger Mattcrn, die sedert 12 Juni verdwenen is. Aangezien Mattern een geweer, munitie, vischtuig en voedsel aan boord had, wordt het zeer wel mogelijk geacht, dat hij nog in leven is, wanneer hij gedwongen zou zijn geweest om de eene of andere reden een landing te maken. GEVAARLIJKE GEBOORTEDALING IN DUITSCHLAND Dr. Frick wil door wettelijke maat regelen bijdragen tot het ont staan van krachtigege zonde Duitschers Berlijn, 28 Juni. (V. D.) In het rijks- ministerie van binnenlandsche zaken is hedenmorgon do commissie van deskundi gen voor bevolkings- en rassenkwesties bij eengokomen, die is ingesteld door den rijks minister van binnenlandsche zaken dr. Frick. De bijeenkomst werd geopeild met een rede van dr. Frick, waarin hij o.a. ver klaarde, dat de nationaal-socialistischo be weging het Duitsche volk voor volledig ver val had behoed en het rijk voor ontbinding bewaard. Niettemin moet het moeilijkste werk nog worden volbracht, n.l. een einde maken aan den cultureelen en de volks kracht bcdreigenden ondergang. Duitsch land behoort tot do landen, die na den oor log de govaarliJk9tc geboortedaling toonden. Ondanks de groote successen dor moderne hygiëne is de daling van het sterftecijfer niet voldoende om een bevolkingsoverschot te waarborgen. Slechts op het platteland ziet men nog oen klein geboorteoverschot, dat echter niet voldoondo is om het verlies in do Duitscho steden te vorvangen. Naast do dreigende toenoming der erfelijk-biologi- scbe minderwaardigheid vorvuldo dc voort schrijdende vermenging van rassen en ras- sonontaarding van het Duitsche volk dr. Frick met zorg. De vroegere regeeringon hadden den moed niet hier verandering in tc brengen. Dc oorzaken van het verval zag men uitsluitend in het groot aantal werk loozcn cn men meende dat alios zich ten goede zou keeren, wanneer de menschen weer werk zouden krijgen. Het is echter dwaas tc golooven, dat daardoor alleen het Duitsche volk in het hart van Europa te redden zou zijn. De gevolgen van do tot nog toe gevoerdo liberale politiek waren do toe nemende industrialiseering van Duitsch land en de trek naar de stoden. Daarmee is do ontwikkeling naar hot individualisme, naar den klassestrijd, naar liet marxisme cn naar het communisme begonnen. Hand in hand mot het marxisme ging het zedelijk verval van het volk. De liberale gee9t had de volksziel vergiftigd en hot familieleven ver anderd. Man en vrouw hadden ieder hun eigen beroepsarbeid en zoo zag de man in zijn vrouw slechts de levenskameraad, doch niet meer de moeder zijner kinderen. Het is geen wonder, dat daardoor abortus en ge boortebeperking het volk deed uitsterven. Natuurlijk is ook de tegenwoordige regee ring van meening, dat de staat, gezien den druk, die door sociale en andere lasten op het volk weegt, de geheelc wetgeving zoo danig zal moeten wijzigen, dat do lasten voor minderwaardigen en a-socialen ver- mindord kunnon worden. Wat tot nog toe gedaan is, is een overdrevon personenhy- giöno en zprg voor het individu zonder rekening te houden met do erfelijkheidsleer, de teeltkeus en de rassenhygiöne. Dit soort moderne humaniteit en sociale voorzorg voor zieke, zwakke en minderwaardige in dividuen moet voor het volk in zijn geheel gruwolijke resultaten hebben cn tenslotte tot zijn ondergang leiden. Pas wanneor de staat als voerrnaamste taak de voorzorg voor de nog niet geborenen beoefent, kan men van een nieuwen tijd en van opbou wende bevolkings- en rassenpolitiek spre- Hitler spreekt tot de dagblad directeuren Rijkskanselier Hitler heeft Woensdagoch tend in do bijeenkomst van het bestuur der vereeniging van Duitsche dagbladeigenaren een rede uitgesproken, waarvan officieel het volgende verslag gegeven is: Wij bevinden ons midden in het stadium van het in het reine brengen van betrek kingen, welke den vroegeren toestand van verwarring cn verdoling hebben geschapen. Daar hij gelooft, dat op den duur de pers niet kan bestaan, wanneer niet duidelijk een beslissing betreffende de richting wordt aangegeven, welke ihans definitief te be schouwen is als overwinnaar in het nieuwe Duitschland en de Duitsche toekomst zal bepalen, juicht hij het toe, dat de Duit sche uitgevers uit zich zelf reeds deze fei ten onder oogen hebben gezien en bereid zijn deze basis te aanvaarden. Hoe spoe diger dezo overgangstijd voorbij zal zijn, hoe sneller en zekerder het Duitsche be drijfsleven en daarmede het noodlijdende uitgeversbedrijf weer op orde zal komen. Het ligt niet in het voornemen, eventueel alleen van staatswege bladen in Duitsch land uit te geven, hetgeen in strijd zou zijn met zijn overige oeconomische opvat tingen, maar men moet natuurlijk een ieder den plicht opleggen, dat hij medewerkt in den geest van de groote lijn der wereld beschouwing. Het is natuurlijk, dat een ge zond bedrijfsleven slechts kan ontstaan, wanneer eindelijk de politieke geschillen lullen zijn beslist. De teerlingen zijn thans geworpen en hij dankt den dagbladuitge vers, dat zij zelf bereid zijn deze beslissing te erkennen. De maatregelen op economisch gebied zijn tot nu toe niet vergeefsch geweest: 1.7 millioen menschen zijn tot nu toe weer in de bedrijven teruggevoerd, waarvan ten minste 700.000 meer dan anders des zomers het geval is. De algemeene aanval op de werkloosheid begint thans pas en wordt met steeds grooter energie gevoerd. Hij is er van overtuigd, dat dit probleem absoluut zal worden overwonnen en opgelost. Tevo ren zullen zeer zeker de politieke proble men definitief moeten worden opgelost: de overwinning van den partijenstaat van liet verleden. De rijkskanselier deed tenslotte eon be roep op de dagbladuitgevers, zich voor 100 pet. te plaatsen achter de in Duitschland gevonden oplossing. In den toop van den tijd zal, zooals steeds in het bedrijfsleven, ook in het krantenbedrijf het een of ander te gronde gaan, doch er zal toch nog een zekere stam van Duitsche uitgevers over blijven, die dan gezond zal zijn en ook in de toekomst mede zullen groeien. Hij stelt op prijs het particuliere initiatief te laten bestaan als voorwaarde voor de ontwikke ling der proote economische mogelijkheden, welke Duitschland nog heeft. Hij plaatst zich op de bres voor de autoriteit der per soonlijkheid. Men ziet misschien in een centraal uitgeversbedrijf een onderneming, welke een partij toebehoort. Deze onderne ming kan evenwel net zoo goed een enke len man toebehooren, want al is zij ook in het bezit van een partij, in deze onderne ming spreekt toch ook slecht9 een man, de verantwoordelijke en alleen beslissende directeur-generaal. Reeds uit deze eigen po sitie kan men zien, dat onzo strijd niet tegen de ondernemers als verantwoorde lijke dragers van de onderneming is ge richt, doch slechts tegenover een pers, welke haar taak tegenover de natie niet heeft erkend. Vooraf was echter begonnen uit met de uitzending van het letterlijk gesprokene, dat wij hieronder in de lezing van Vas Diaz laten volgen: „Mijne Heeren, rk verheug mij zeer over uw uitnood!- ging. Ik geloof dat u allen zelf het gevoel zult hebben, dat wij temidden van een heel groote historische wending van ons volk staan, van een wending, welke haar karak teristiek hierin ziet, dat, zooals eens de overwinning der afzonderlijke feodale sta ten is gelukt en hieruit ccn nationale staat werd opgebouwd, thans de overwinning der verschillende partijen een feit is, waaruit een nationale volkswil wordt opgebouwd, natuurlijk een volkswil, die zelf weer ge organiseerd is, georganiseerd in een bewe ging. Ik ben ervan overtuigd, dat in de vol gende eeuw de maanden van thans cn de jaren, 'welke voor ons liggen, eenmaal zul len worden beschouwd als een tijd ter op richting van een fundament, waarop dan werkelijk eeuwen zullen kunnen verder bouwen. Ik geloof, dat de ontwikkeling ook noodig is voor het bedrijfleven. Het is niet, zooals men in het bijzonder in burgerlijke kringen meent, dat mei op den bodem dor democratie en der door d.2 democratie bedongen partijen weer het per soonlijke bedrijfsleven zal kunnen behou den. Men kan niet het bedrijfsleven op den duur scheiden van de andere verschijnin gen cn verschijningsvormen van het poli tieke loven. Het is absurd te denken, dat men op den duur bijv. een particulier be drijfsleven kan in stand houden, wanneer omgekeerd de gedachte van de verscheiden beid van waarde door de democratie is op geheven. Men kan niét het particuliere eigendom handhaven, terwijl men de onder scheidene prestaties der menschen bestrijdt Het is op den duur ondenkbaar, den staat en dc maatschappij democratisch te orga niseoren, doch het bedrijfsleven autocra tisch te willen handhaven. Het i9 niet denkbaar op den duur, dat men een insti tuut, laten we zeggen het leger, dat slechts kan worden opgebouwd op de gedachte dor autoriteit, op de gedachte (Toen deze woorden, welke de rijkskan selier had uitgesproken waren overgeseind volgde de mededeeling, dat de redevoering van den rijkskanselier voorloopig niet mocht worden gepubliceerd en werden ook geen verdere mededeelingen meer gedaan betreffende de bijeenkomst van de vereeni ging van directeuren van Duitsche bladen. Later volgde het hovengeplaatste commu niqué). ken. De wetenschappelijk gemotiveerde erfe lijkheidsleer en do ontwikkeling daarvan in dc laatste tien jaren schept de mogelijk heid deze leer voor het volk dienstbaar te maken. Zij geoft do overheid het recht on den zedelijkeh plicht, ernstig zieke personen of erfelijk belasten van dc voortplanting uit te schakelen. Dr. Frick deelde mode, dat hij besloten bad een wetsontwerp in te dienen ter voor koming, dat mot erfelijko 2ickten belaste personen zich een nageslacht zouden kun nen scheppen en dat hij terstond na afloop van deze bijeenkomst de noodigo maatrege- lon daartoe zou nemen. Slechts door oen positieve bevolkingspoli tiek zou men de gezinsvorming en een vol doende voortplanting van gezonde krach tige Duitsche menschen kunnen bereiken. Art. 119 van do rijksgrondwet, dat hot ge zin als den grondslag van don staat be schouwt, is tot nog toe nooit vcrwezonlljkt. De belastingverlagingen, die werden toege staan bij een tegenwoordig reeds gering kindertal van degenen, die nog belasting plichtig zijn, bedroeg slechts oon tiende van de totale verlagingen. „De vrouw moet worden terug gegeven aan het ochtelljk en ge zinsleven". Belasting-technisch wordt het kind slech ter behandeld dan degenen, die met hun inkomen slechts voor zich zelvcn hebben te zorgen. Slechts de uiterste beperking in voeding, ontspanning, opvooding, lichaams verzorging, klecding en woning maakt het don vader van een gezin mot vele kinderen mogelijk zijn huishouding te blijven voeren. Daardoor ontstaat echter grooto schade, want millioonen moeders gaan werken om wat meer en betere voeding voor hun kin deren te kunnon verdienen, terwijl onge huwde mannen werkloos rondloopen en uit de oponbare kassen gesteund moeten worden. liet is daarom tijd, dit probleem energiek aan te pakken. Men moot er in slagen de vrouwen weer aan het echtelijk en gezinsleven terug te geven tot het ver richten van hun huiselijke plichten en den man weer in het bodrijf te brengen. De be staande wetgevende bepalingen moeten on derzocht worden om na te gaan in hoe verre zij vijandig tegenover het gezinsleven staan. De bezoldiging der ambtenaren moet meer in overeenstemming met hun staat en hun kindertal worden gebracht. Uitge gaan moet worden van het salaris, dat een beambte noodig hoeft voor drie tot vier kinderen en dit moet in overeenstemming met het kindertal progressief naar boven of naar beneden gewijzigd worden. Hot Duitsche volk als geheel is „verworteld" in den boerenstand en hot behoud van het gezondo Duitscho boerengezin is het voor naamste voor het olksbestaan. De grond moet weer een deel van het gezin worden on het familierecht moet door den staat worden beschermd. Als tegenprestatie zal do nationaal-socialistischo staat van de meestérs van dezen grond verlangen, dat zij hem eon voldoend aantal gezondo na komelingen ter beschikking stellen. Rassen-hygiënische opvooding van het geheele volk. Rijk en landen en gemeenten dienen dit alles te bevorderen. Door wetten en eco nomische maatregelen alleen kan men bij de vrouw den wil om kinderen groot te brengen niet wekken. De vrouweziel zal hierop gericht moeten worden, wat slechts mogelijk is door vernieuwing van het den ken van de vrouw en door oplossing van het vrouwenvraagstuk. Do vrouw moet uit haar economischen nood worden verlost en voor de kinderen moet voldoende bescher ming gewaarborgd zijn. Do mannen moe ten opgevoed worden tot den plicht van gezinsvorming. De voorlichting inzake de erfelijkheidsleer en rassenkunde moeten worden uitgebreid tot een rassen-hygië- nische opvoeding van de jeugd cn van het geheele volk. In verband hiermee zal de rijkscommissio voor hygiënische volksvoor lichting worden omgezet in een volksge zondheidsdienst. Gozins- en rassenkunde moeten zoo bevorderd worden, dat een bloeiend gezinsleven als een hooger goed zal worden beschouwd dan rijkdom en comfort. PAUL BONCOUR OVER DE OOSTENRIJKSCHE LEENING. Parijs, 28 Juni (V.D.) De Fransche mi nister van buitenlandsche zaken, Paul Boncour, gaf heden voor do commissie voor buitenlandsche zaken uiteenzettingen om-; trent de ontwapeningsconferentie en den stand der Oostenrljksche leening. Aller eerst deelde Boncour mede, dat het voor stel tot verdaging der besprekingen to Ge- nèvo gedaan was om nuttige onderhande lingen over do technische problemen mo gelijk te maken, die het resultaat zijn gei weest van de eerste lezing van het Engcl- sche ontwapeningsvoorstel. Wat de Oosten- rijksche leening betreft, deelde Boncour mede, welke maatregelen de Fransche re geering genomen had om do verwerkeliji king tot sfand te brengen van deze door den Volkenbond ingeleide internationale financieele operatie in den zin van do door cU Fransche kamer geuite wenschcn. Hier bij legde Boncour er den nadruk op, dat do Fransche regeering in alle kwesties, die de belangen van dc Kleine Entente raak ten, hiermede zeer in het bijzonder reke ning hield. HET WONDER VAN BEAURAING. Brussel, 28 Juni (V.D.) Mgr. Heyleii heeft machtiging verleend tot den bouw. van een kapel te Beauraing, hetgeen aan-» leiding geeft tot de veronderstelling, dat de kerk zich thans bezig houdt met de vêf* schijningen van de Heilige Maagd aldaar.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 10