UITVERKOOP FIRMA M. H. VAN RAALTE Radipprogramma Afdeeling Witte-Goederen Onverwachte gasten Het reinigen van hamerslag. De chique hoed. Zondag 2 Juli Hulzen. KJt.O. 8.309.30 Morgenwijding door Pater Lec tor J. Dito O.P. N.C.R.V, 9.309.45 Orgelbespeling door den heer J. Meyer. 9.45—11J25 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk, te Sliedrecht. Voorganger: Ds. F. E, y. Santen, Ned. Herv. Predikant, aldaar. 11.25—12.15 Gewijde muziek. K.R.O. 12.151.45 Lunchconcert door de K.R.O.- Boys o.l.v. Piet Lustenhouw^r. Refrein- zang: Jack Mossel. 1.001.20 Boeken en Schrijvers. Antoon Coolen draagt voor uit eigen werk. 1.402.10 Godsdienstonderricht voor ouderen door Prof. D. Bont. 2.102.30 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.304.00 Middagconcert door de Ko ninklijke Harmonie van 's-Hertogenbosch, o.l.v. Joh. Wierts en het Mandoline-Orkest „Sempre Avanti", Amsterdam, o.l.v. J. E. Koldijk. 4.00—5.00 Ziekenlof uit Bloemendaal. N.C.R.V. 5.006.45 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Noorderkerk), te Maassluis. Voorganger: Ds. G. W. Akkerhuis, Geref. Predikant, al daar. Organist: de heer D. Akkerhuis. 6.457.45 Orgelbespeling door den heer D. Akkerhuis. K.R.O. 7.458.10 „Guido Gezelle" door Mejuf frouw Dra. L. M. E. Lamour. 8.1510.40 Concert door het Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. Solist: Gerard van den Berk, tenor. 10.4011.00 Epiloog door het Klein Koor o.l.v. Jos H. Pickkers. Hilversum. V.A.R.A. 9.01 Tuinbouwhalfuurtje. 9.30 Orkest o.l.v. Hugo do Groot. 10.00 Binnen- en buitenlandsche socialis tische poëzie. Vertaald en voor te dragen door Mariicn Beversluis. 10.15 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.45 Van het witte doek. Filmkwartier- Ije door AL Sluyser. 11.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot, met medewerking van Nap de Klijn, viool. 11.30 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwertbroek. A.V.R.O. 12.001.00 Gramofoonmuziek. 1.002.00 Lunchconcert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. 2.002.30 Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30—3.00 Kamermuziek door het Hel- mann-strijktrio, bestaande uit: Ferdinand Helmann, viool; J. Kerkhof, altviool en Henk van Wezel, cello. 3.00—4.30 Gramofoonmuziek. 4.305.00 Gramofoonmuziek (4.45 Sport berichten van Vaz Dias). V.A.R.A. 5.01 Dilettanten-uitzending. Arbeiders- Muziek-Vereeniging „Kunst en Strijd", 's-Gravenhage, o.l.v. Ludwig Schweitser. V.P.R.O. 6.00 Halve uren met boeken. 6.45 Kerkdienst uit de N.P.B. te Weesp. Spreker: Ds. E. D. Spelberg, Nijmegen. Muz, medew.: Koor van den N. P. B. te Weesp. A.V.R.O. 8.018.15 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.159.15 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v, Paul Godwin, viool. 9.159.30 Optreden van de „Fidelio Sin gers". 9.30—10.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Uitzending van het 2e ge deelte van het concert door Het Residentie- Orkest o.l.v. Albert van Raalte. Solist: Jan Smeterlin, piano. 10.1510.30 De „Fidelio Singers". 10.3011.30 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Maandag 3 JulL Huizen 296.1 M. N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Morgenconcert. 10.30—11.00 Morgendienst, te leiden door Ds. J A. Hoekzema, Ned. Herv. Predikant, te Hilversum. 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30—12.00 Bekende zangers en zangeres sen. 12.1512.30 Potpourri „Oud-Holland" Coldstream Guards, o.l.v. Lt. R. G. Evans. 12.302.00 Orgelconcert uit de Luthersche Kerk, Kloveniersburgwal, te Amsterdam, door den orgelist Jan Zwart. 2.003.30 Brahms-programma. 4.005.00 Bijbellezing door Ds. L. Nieuw- poort, Geref. Predikant (H.V.), te Middel burg. Zang: J. II. Smit Duyzentkunst, bariton. Orgelbegeleiding: H. Smit Duyzentkunst. 5.006.30 Concert, to geven door: Ali de VinkVerschoor, sopraan. Jeanne v. d. Ro- sièrev. Emmerick, alt. Fernando Zeppa- roni, viool. Alex. Schellevis, piano. 6.30—7.00 Vragenuurtje. 7.157.30 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 8.009.00 Zanguurtje door .,Con Amore" (Zangclub voor jongedames), te Den Haag, o.l.v. J. D. van Ramshorst. Begeleiding: An ton Goedman. Volks-, wandel- en kampeer- licdjes. 9.00—9.30 „Hoe de klokken nog anders spreken", door den heer J. Vincent, beiaar dier van het Koninklijk Paleis, te Amster dam. 9.30—10.30 Populaire bespeling van het N.C.R.V.-Orgel. 10.3010.40 Persberichten van het Pers bureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.4011.30 Gramofoonplatenconcert. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O. 8.0110.00 Gramofoonmuziek. 10.0110.15 Morgenwijding. 10.15—10.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 Gramofoonmuziek. 11.0011.30 Marianne van Dam leest 11.30—1.30 Concert door een ensemble o.l.v. Otto Hendriks. 1.30—1.45 Gramofoonmuziek. I.452.15 Zangvoordracht door Grethc Weijnschenk—I-Iogenbirk (aan den vleugel: Egbert Veen). 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 3.00—4.00 Orgelconcert door Frans Hasse laar. Solist: Hans Clemens, zang. 4.00—430 Cello-recital door Louis Schuyer (aan den vleugel: Egbert Veen). 4.305.00 Causerie door Max Tak (ge ïllustreerd met gramofoonmuziek). „Tschai- kowskfs leven cn werken". 5.007.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest (Refreinzang- Bob Scholte). 7.00—7.30 Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter Jr. 7.358.C0 Piano-recital door Hcnriette Bosmans: Brahms-programma. 8.01—8.05 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05—9.00 Gramofoonmuziek. 9.009.30 Optreden van het Ensemble Jan van Riemsdijk. 9.3011.00 Concert door het Omroep orkest o.l.v Nico Treep. II.0011.10 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11.1011.30 Voortzetting van het concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. 11 3012.00 Gramofoonmuziek. Meisjesleven. De Juli-aflevering van het maandblad Meisjesleven, uitgave Valkhoff en Co. te Amersfoort, welke in een aardig omslag is gestoken, dat de aandacht vestigt op de zwccfvliegsport, opent ditmaal met een treffend gedicht van N. van Sillevoldt Ilaase: „Treinbuurtje". Willy Pëtillon wijdt een bladzijde aan de kwestie „Eerlijk zijn", de schrijfster M. C. van Zeggelen vertelt een cn ander over een ontmoetng met la mère Brigitte en la mère Stéphanie in de Pro vence, terwijl Stien ter Steege nog vlak voor de groote vacantie vele jonge harten in beroering brengt door haar bijdrage „Trekken en Kampeeren". De bekende na tuurkenner R. F. de Stoppelaar heeft voor dit nummer een bijdrage afgestaan onder den titel „Als do linde bloeit". H. W. Sand- berg vertelt op vlotte wijze, van dc geneug ten welke het cano-en op zee biedt. Verb olgens' zet Cissy van Marxveldt dc zoo gaarne gelezen Correspondentie Aan Joop" voort; II. W. Idzerda geeft in de rubriek „fotografeeren" een beschouwing over mo derne camera's, terwijl Jet Luber een en ander verhaalt over het eiland zonder auto's: Vlieland. Tenslotte vermelden wij nog de zeer intcressanto rubriek van Mr. W. Coops „Handschrift en karakter." Evenals zijn voorgangers bevat dit nummer ook weer veel lezenswaardigs, dat hier en daar door teekeningen wordt toegelicht. De Kim. De jongste aflevering van het maandblad voor leerlingen van middelbare scholen „Do Kim" opent met een .treffend staaltje van eind-examen-wee„ als gevolg van het feit, dat een gecommitteerde zelf niet zeker was van zijn zaak. Wij nemen aan dat dit geval juist is, doch betwijfelen of de uit werking van een dergelijke bijdrage nu wel die is, welke men ervan verwacht. Immers, zal hierdoor in het algemeen het respect voor diegenen, die het examen afnemen niet meer lijden dan dat men van hooger hand gevolg zal geven aan het in dit overi gens kenmerkende stukje gedane verzoek? Het is hcusch niet van vandaag of giste ren, dat er gecommitteerden voor een eind examen worden benoemd, die zelf veel min der van de vakken afweten dan de candi- daten! Arthur van Berlingen geeft een alleraar digste ontboezeming naar aanleiding van een straatcollecte; Avius zet zijn artikelen reeks over het vliegen voort; F. O. geeft een bespreking van de beide komieken Stan Laurel en Oliver Hardy, Eddie Kortrijk doet een fantastisch verhaal van een student, die met zijn meisje zijn race-auto keurt, „Pres to" bespreekt in de rubriek Klank cn Rhythmo de uiterst moeilijke kwestie van de concurrentie tusschen amateur- en be roepsmusici; Philip Pennerion geeft het slot van „Inspecteur Lec's vrije avond," Ilenk Hermans schrijft over „Litteratuur en Tijd", To Neel geeft een geestige vertelling over een scène, terwijl Jac. Wolthers de reeks bijdragen besluit met een vervolg over training. Natuur cn Mensch. Het Juni-nr. biedt weer een dankbare af wisseling voor den speurder naar do won deren der natuur en het menschclijk ver nuft. H. Kleibrink Jr. openi de rij met onderwerp Radio-meteorografcn, dat zeker de aandacht zal trekken. II. Schuring ont sluiert heel geestig waardoor de tempel van Ra zijn mystcrieuscn invloed op de geloo- vigen wist te behouden. Ir. Maltha had de goede gedachte, over do vorming van grond een causerie samen te stellen, waardoor menigeen dankbaar zal gestemd worden. Want in dezen tijd, waar bij voorkeur ge zocht wordt om vasten grond onder do voeten te krijgen, is het zoo goed den aard bodem eens met andere oogen.te lecren be kijken. Dr. P. H. van Citteri behandelt de vraag: Wat kan een „Van Leeuwenhoeck"- microscoop prestecren, terwijl J. C. Alders de techniek van het heien brengt Over Bacteriën vervolgt K. Seheringa zijn interessante beschouwing, terwijl van Dr. A. Schierbeek het slot zijner Indische reis herinneringen is opgenomen. Maandag 3 Juli a.s. begint onze half-Jaarlijksche waarin wü als altijd, onze prima kwaliteiten tegen sterk vermin derde prijzen aanbieden: LAKENS en SLOOPEN, BADDOEKEN, BADLAKENS, BAD MANTELS, UIEE-, KEUKEN-, en HANDDOEKEN, LINNEN cn HALFLINNEN, TAFELGOED, ONTBIJTSTELLEN, SPREIEN, HANDBEWERKTE en BEDRUKTE KLEEDEN. DAMES-, HEEREN- en KINDERPYAMA'S, ZIJDEN en TRICOT ONDERKLEEDING, ONDERJURKEN en DIRECTOIRS, HEMDEN, NACHTHEMDEN, KOUSEN en SOKKEN. Een groot restant Heeren Macco- en Tricot ONDERGOED, tegen zeer lage prijzen. De prijzen der Grondstoffen zijn weer stijgende en wij raden U aan om van de tegenwoordige, buitengewoon lage prijzen te profiteeren. Firma M. H. VAN RAALTE Langestraat 37. ZOMERJURK, voor meisjes van 1014 jaar. 797 'Allerlei zomerstoffen eigenen zich tot het maken van dit aardige zomerjurkje. zoowel het meer eenvoudige vlis- co, tobralco. cre tonne als wasch- zijde of mouse- line. Het lijfje heeft een puntig op gestikt stuk in voor- en rug pand, dat zich voortzet in voor- en achterbaan van de rok, die uit zes banen bestaat. Om den hals een kraagje van organdie of ba tist, terwijl de pofmouwtjes 'n aardige afwer king geven. "Patronen kan men aanvragen onder no. 797 met vermelding van den juisten leeftijd. HET AANVRAGEN VAN KNIP- PATRONEN. Om het onze leveressen gemakkelijk te ma ken kunnen patronen voortaan ook per brief onder bijsluiting van f 0.58 in postzegels voor japonnen on f 0.30 voor breipatronen worden aangevraagd bij de moderedactrice van dit blad. Muze ast raat 6 b, 'a-Gravenhage. Patronen worden ook toegezonden na over- 191919 ten name van den knippatronendlenst schrijving van het bedrag op postrekening to 's-Gravenhage. De maat en het nummer van het patroon jnet uw yolledig adres vooral duldeJJJk ver- gnelden^' Het is een eigenaardig iels, maar vaak gebeurt het, dat men gasten krijgt, op oogenblikken dat men er absoluut niet op gerekend heeft. De provisiekasl biedt geen bijzondere dingen, de heer des buizes beeft een moeilijken, drukken dag achter den rug, de huisvrouw zelve heeft een drukken dag achter den rug, de kinderen zijn verkouden of weten zich juist nu niet bezig te houden, doch loo- pen achter moeder aan. Er wordt ge beld! Wie kan dat zijn? Nadat een der kinderen de deur heeft opengedaan, klinken een paar welbekende stemmen van familieleden, die juist in de stad moesten zijn en niet willen vertrekken, alvorens even een bezoek gebracht te hebben. Het loopt al aardig naar etens tijd en men kan niet anders doen, dan de menschen uitnoodigen om te blijven eten. Aardappelen en groenten zijn er genoeg, maar wat te doen met vleesch? Oelukkig zijn er nog wat kleine tomaten in huis. een krop sla, 'n heel klein beet je mayonaise en voldoende eieren, om een aardige schotel te maken. De eieren, niet te weinig, worden hard gekookt, daarna afgekoeld, gepeld en aan den onder- en bovenkant wordt zóóveel afgesneden, dat ze blijven staan. De gewasschen en gedroogde kleine to maten worden in twee helften gesneden en op de eieren geplaatst, zoo noodig wordt het binnenste een weinig uitge hold. We hebben nu aardige paddestoe len gemaakt, waarvan de tomaten hier en daar met een tipje mayonaise worden versierd. De sla wordt schoongemaakt, gewas schen. uitgeslagen en aangemaakt met olie, azijn en wat zout en op een schotel uitgespreid, waarna de paddestoelen er op worden gezet. De schotel zal zeker een verrassing zijn, en wat een voor naam ding is. de gasten zullen aan niets bemerkt hebben, dat zij eigenlijk wat on gelegen kwamen, omdat het maken van deze schotel, zoo weinig moeite me' zich medebrengt. SCHOOLJURK voor grootere meisjes, 10—15 jaar. 802 Indien men een echte zomerjurk met korte mouwen wenscht te maken, is geruit frotté hiervoor wel bij zonder aardig. Men moet ech ter rekening houden met het feit, dat deze stof bij het was- schen nogal krimpt en daar om is het noodig een flinke zoom te maken aan de rok. Het lange lijf je wordt aan 'n geplooide rok gezet, terwijl de bovenpas van effen garneering is en aan de lin ker zijde met drukknoopen sluit. Indien meD dit wenscht worden in de pas 5x2 nesselgaten ge maakt, waardoor een koordje in de hoofdtint der jurk wordt gehaald, het geen wel iets aardigs aan het geheel geeft. Inplaats van frotté kan men natuur lijk ook een zephir-ruit nemen; wil men een warmere jurk, b.v. met lange mou wen, dan is de nieuwe zuiver wollen stof pied de poule voor dit model zeer ge schikt, met garneering van effen stof. Patronen kunnen aangevraagd worden onder no. 802 met vermelding van den juisten leeftijd. Garnituren. De mode brengt nog steeds het dragen van allerlei crêpe weefsels met zich me de en vele japonnen ziet men gegarneerd met deze stoffen. Wit hamerslag mag zich in de bijzondere gunst verheugen en geen wonder, want het geeft cachet aan de japon. Wat echter te doen als kraag en man chetten door het vele dragen vuil gewor den zijn? Ik hoor onze lezeressen als antwoord hierop zeggen: „natuurlijk wasschen." Toch is deze kwestie niet zóó eenvou dig, daar hamerslag evenals alle stoffen in diverse kwaliteiten te verkrijgen is en heeft men een weefsel, dat geperst is, dan kan men dit niet wasschen, daar door de aanraking met vocht, het crêpe aanzien, dat door machinaal persen ver kregen is, verloren gaat. Heeft men daarentegen geweven ha merslag, dan kan men het wel reinigen, doch moet men eveneens met de noodige voorzichtigheid te werk gaan en het niet in zeepsop waschen, doch b.v. in een diep bord of kom, zooveel waschbenzine of Zebra gieten, dat het garnituur onder staat, daarna drukt men de stof voor zichtig uit en herhaalt de behandeling zoo noodig nogmaals met schoone ben zine. Men zij er echter op bedacht, dat men deze behandeling slechts vóór het open venster verricht, liever nog op bal- con of in den tuin en dat geen vuur aan wezig mag zijn. Het gereinigde garnituur wordt op gehangen om uit te lekken en daarna op een plank, waarop een schoone doek ge legd is, gespannen, zoo noodig indien ge heel droog, nog even aan den verkeerden kant opgestreken. De zekerste weg is echter om dergelij ke zorg vereischende weefsels door een vakman te laten reinigen, daar de kos ten hieraan verbonden, niet zóó hoog zijn en men meerdere zekerheid heeft, het crêpe weefsel weer als nieuw terug te ontvangen. In het begin van het seizoen brachten Je verschillende modehuizen ons een uit gebreide collectie modellen. Hoeden met grooten rand. hoewel niet veel, hoeden met randen, die aan het gezicht een speciale omlijsting gaven, ook wel dopjes heelemaal zonder rand. die op één oor werden gedragen. Parijs was het blijkbaar er niet heelemaal mee tens en komt nu plotseling met een heel nieuw model naar voren. Het is een hooge bol met een betrekkelijk smallen rand, die soms neergeslagen, soms eenigszins opgerold wordt gedragen. De garneering bestaat uit een lintmotief, zooals het eerste hoedje, dat van zwart stroo is, laat zien, terwijl van achteren een paar pieken van lint iets boven den bol uitsteken. Het tweede model vaD hedge stroo heeft een opgerolde rand en als garneering boven op den bol twee kruislings geplaatste vleugels. Het derde model is ook zeer hoog en is van zijdevilt zonder rand. De bol wordt naar den vorm van het hoofd gezet en dan van voren wat ingeduwd. Een afhangende lintgarneering wordt rechts op zij vast gehecht. U ziet, dit model is weer eens heel iets anders.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 16