Kristalvazen rAMERSFOORTSCH DAGBLAD Het Porceleinhuis BELANGSTELLING VOOR 'TBOEK 35 cent N. H. BERGER Woensdag 5 Juli 1933 32e Jaargang No. 4 UIT DE STAATSCOURANT Langestraat 2 - Tel. 525 Fa. KALLEVEEN Zuidsingel 69 UURWERKEN WEINIG REDEN TOT KLAGEN Maar donkere wolk dreigt In het Paleis van den Koning TWEEDE KAMER r,EEN REACTIONAIR ONTWERP" Aldus Minister Marchant over het door hem ingediend wets ontwerp wijziging hooger onderwijswet De heeren Schalker en Rocstam E f f e n d i (beide communist) legden de voorgeschreven beloften af en nemen zit ting. De heer Wijnkoop roept: „Indonesia merdeka" (Indié vrij) waarop de voorzitter hamert. De heer Wijnkoop vraagt een interpel latie aan over de mishandeling van een ge strafte op Soembawaria. Hierover zal nader worden beslist. Verschillende kleinere wetsontwerpen .worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het wetsontwerp tot wijziging van hoogere onderwijswet bepleit de heer Boon een mildere regeling der collegegelden dan is voorgesteld. De heer Van der Heyden zegt, dat het wetsontwerp beperking lot een bepaald studievak bevorderd Het ontwerp is in het nadeel voor verschillende kringen van stu deerenden. De heer W ij n k o o p noemt het ontwerp het eerste resultaat van het rapport Weiter door dezen minister toegepast. De heer Van der Waerden acht de Overgangsmaatregel onvoldoende. De heer Westerman bepleit bescher ming der nationale arbeidsmarkt, ook voor ïntellectueelen. De heer Tilanus aclit aan het ontwerp ïn dezen tijd niet te ontkomen. De heer L i n g b e e k (Herv. Ger.) ziet een gevaar in te verwachten grooteren toeloop naar de Vrije Universiteit. Den minister van Onderwijs, K en W., 'de heer Marchant. heeft het bedroefd, dit eigenlijk reactionaire ontwerp te heb ben moeten indienen. Bij te grooten toeloop van vreemdelin gen zouden dezen in de laboratoria onze eigen studenten in den weg staan. Spr. moet opkomen tegen uitbreiding der bvergajigsbepalingen; spreker acht boven matige toeneming van. het aantal juridi sche studenten niet waarschijnlijk. Na re- en dupliek wordt een amende ment ingediend op art. 2 door den heer van der Waerden (s.d.) betreffende mildere overgangsbepalingen; het wordt verworpen met 49 tegen 20 stemmen (soc.- dem, communisten en de heer Arts, (r.k.v.) Het amendement-Boon is door dezen in getrokken. Een gelijksoortig amendement wordt -verdedigd door den heer v. d. H e i- 'd e (s.d bestreden door den Minister en verworpen met 46 tegen 19 stemmen (soc.-dem. en comm.). Het wetsontwerp wordt z. h. st. aange nomen. Wetsontwerp wijziging wet regelend be voegdheid van arts, tandarts, apotheker, vroedvrouw en apothekersbediende, wordt zonder debat en v h. st. aangenomen. Evenzoo verschillende conclusies op adressen. De vergadering wordt verdaagd tot £0 'Juli. Op verzoek met ingang van 15 September eervol ontslagen J. M. Krijger, als burge meester van Vriezen veen; benoemd met ingang van 28 Juli tot le luitenant aan de sohool voor reserve offi cieren der onbereden artillerie de tweede luitenant J. J. A. Harbrink Numan van die school; benoemd tot districts-commandant der Rijksveldwacht C Seesink, inspecteur van politie le klasse te 's Gravenhage. Op verzoek met 1 Augustus in verband met verandering van de inrichting van het dienstvak waarbij hij werkzaam ls eervol ontslagen de commies bij den P.T.T.-dicnst S. Winseniius. Benoemd tot rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Zwolle Mrs. J. A. Willlngc Gratama en J. G. Nysings, beiden advocaat- procureur aldaar. Benoemd met 28 Juli tot e;rste-luitenant bij zijn tegenwoordig korps de tweede-lui tenant M. H. G. ten Cate van het 9e regi ment infanterie, en bij het Korps Rijdende artillerie de tweede luitenant A. J. F. M. Lgter van Wissekerke van dat korps. Benoemd bij den staf van het wapen der artillerie tot reserve-eersti-Iuitenant voor speciale diensten de reserve-tweede-lulte- nant voor speciale diensten Ir. J. A. de Jong van dien staf. Bij K.B. is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau Mr. L. H. J. J. Mazel, secretaris van den Raad van Beheer der I-Iaagsche Academie voor Internationaal Recht. Bij beschikking van den minister van Financiën is de ontvanger der registratie en domeinen J. Kamerling verplaatst van het kantoor Woerden naar het kantoor Vcendam. Bij beschikking van den minister van Financien is de ontvanger der directe be lastingen enz. P. Wedemeijer verplaatst van het kantoor Bcrsel naar het kantoor Baarle- Nassau. Bij beschikking van den minister van Financiën is de ontvanger der registratie cn domeinen H. H. Molema, toegevoegd aan den ontvanger van het zegel te Amsterdam, verplaatst naar* het kantoor der registratie en domeinen te Culemborg, de ontvanger der registratie en domeinen J. Klein van het kantoor Harderwijk naar het kantoor Heerenveen, de ontvanger der registratie en domeinen M. Drukker van het kantoor Schageri naar h3t kantoor Waalwijk en de ontvanger der registratie en domeinen M. M Schut van het kantoor Sommelsdijk naar het kantoor Veghel. Bij beschikking van den Directeur-Gene raal der P. T en T. is met ingang van 16 Augustus als directeur van het P.T.T.- kantoor te Nijvcrdal aangewezen de com mies bij den P.T.T.-dicnst H. J. Sparreboom te Hengelo (O.). Bij beschikking van den Directeur-Gene raal der P. T. en T. is met ingang van 1 Augustus aangewezen als directeur van het P.T.T.-kantoor te Bodegraven de. refe rendaris 2e klasse der P.T.T. L. J. M. Ter- vooren te 's-Gravcnhage (Hoofdbestuur). DE ORANJE-TREIN. Rotterdam, 3 Juli. De eerste Neder- landsche tentoonstellingstrein, die den naam van Oranje-trein gekregen heeft, heeft tijdens zijn verblijf in Rotterdam op Zondag en Maandag, veel bezoek getrok ken. De achttien wagons, waarin op zoo overzichtelijke wijze een overzicht gegeven wordt van de prestaties van de vaderland- sche industrie, op zoo verschillend terrein, werden Zondag door niet minder dan 6000 personen bezocht. Maandagmorgen hebben honderden schoolkinderen onder geleide van het onderwijzend personeel den ten toonstellingstrein bezocht. Vannacht ver trekt de trein naar Dordrecht. KANO NAAR ZEE AFGEDREVEN. Onderzoek ingesteld Hoek van Holland, 4 Juli. De mo torreddingsboot President Wiersma ls van Hoek van Holland vertrokken om een on derzoek in te stellen naar een verdwenen kano in de nabijheid van Oostvoorne, welk bootje naar zee zou zijn afgedreven. De kano moet bemand zijn met een of twee personen. Demi Goud Zilver Brillen Solide reparatie-inrichting Speciaal adres voor ANTIEKE KLOKKEN Prijzen zeer billijk. MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON TE ROTTERDAM. Rotterdam, 3 Juli. In de maand Mei werd vanwege Maatschappelijk Hulpbetoon 1.758.216 aan steun uitgekeerd tegen 1.588.133 in Mei van het vorig jaar. In totaal werd dit jaar reeds 9.451.917 uit gekeerd tegen 7.820.245 in het overeen komstige tijdvak van het vorig jaar. DANKBETUIGING VAN GENERAAL BALBO. De minister van defensie ontving het vol gend" telegram van minister Balbo: „Diep getroffen door de voorzorgsmaat regelen van de regeering en de ontvangst door de Hollandsche bevolking, verzoek ik uwe excellentie de gevoelens van mijn le vendige herinnering én dank te willen aan vaarden. BRAND IN EEN BOERDERIJ. Te Weesperkarspel. Weesperkarspel, 3 Juli. Hedenmid dag is brand uitgebroken in den hooiberg van den heer Voorneveld aan den Rijks straatweg naar Abcoude, te Weesper karspel. In weinige oogcnblikken stond de boerderij in brand. Dc brandweer hield zich voornamelijk bezig met het nat houden van de belenden de boerderij van den heer van Nes, daar de wind juist zoo was, dat er groot gevaar bestond dat ook deze boerderij door het vuur zou worden aangetast De brand is vermoedelijk ontstaan door hooibroei. Eenige schuren, die bij de boerderij van den heer Voorneveld gelegen zijn, ging'en eveneens in de vlammen op. DE WEG TERUG? Draait de roode meerderheid in het college van B. en W. te Zaandam bij? Reeds Zaterdag schijnt in het college van B. en W. van Zaandam toenadering te zijn betoond door de roode meerderheid van dit college. „Do Telegraaf" vernam, dat de verzetsactie tegen de regeering al weer zal worden stopgezet en dat do S.D. federatie cn fractie bereid zijn, nog rond 70.000 op de begrooting tot dokking van het tekort te vinden. Woensdagmorgen komt het col lege opnieuw bijeen, ten einde definitief de plannen vast te stellen, welke Woensdag middag één uur aan Ged. Staten te Haar lem zullen worden voorgelegd. Ongetwijfeld zal het raadsbesluit van ver leden week Dinsdag, waarbij de motie der S.D.A.P. werd aangenomen, nu eerst moe ien worden ingetrokken. De weg waarlangs men nu nog 70.000 denkt te vinden, is nog niet bekend. Noch uitgever, noch boekhandelaar zijn bij de pakken gaan neerzitten Amsterdam, 4 Juli. Heden werd hier ter 6tede de 116de Algemeene Vergadering gehouden van de Vereeniging ter bevorde ring van de belangen des Boekhandels. In zijn openingsrede wees de voorzitter, de heer H D. Tjeenk Willink op de moei lijkheden van dezen tijd, maar hij zal niet gaan meezingen in het koor de klaagzan- gers, want noch do uitgever is in zijn on dernemingsgeest gestuit, noch de boekver- kooper is bij de pakken gaan neerzitten. Aan belangstelling voor ons vak ontbreekt het on6 van de zijde van het publick geluk kig niet. Artikelen of ingezonden stukken in dag- en weekbladen geven den uitgever menig lesje, dat hij den prijs zijner uitga ven veel te hoog stelt of dat hij zijn uitga ven niet deskundig exploiteert, en verwij ten den boekhandelaar dat hij nooit iets voorhanden heeft, treuzelt met het afleve ren zijner bestellingen of zijn boeken te duur berekent, en stellen hem zijn buiten- landschen collega ten voorbeeld. Ook onze Vereeniging zelf heeft in de afgeloopen jaren menigen aanval op haar organisatie te verduren gehad. De zoo noodige belangstelling voor bet boek trachten wij ook zelf zoowel in ideéelen als in materieelen zin te wekken, en het Rapport van de Commissie voor de Boekenweek is daar om u te vertellen hoe dat gedaan is. Ik kan niet nalaten aldus spr. hier mijn groote bewondering en dank uit te spreken voor de hoogst ener gieke wijze waarop die Commissie zich van haar taak gekweten heeft. De 20 punten waarin zij hare middelen tot reclame sa menvat geven on6 een kostbare bandleiding voor een waardige publiciteit voor bet boek, hare wenken hoe dc Boekenweek voor de toekomst moet worden uitge breid of beperkt zijn de overweging ten volle waard. Verheugend is ook het feit dat in tegenstelling met een vorig jaar van overheidswege meer medewerking mocht worden ondervonden, al is de commissie nog niet geheel tevreden. Alle zaken, ons vak betreffende, hebben de volle aandacht van het Bestuur. Al ver meldt het jaarverslag dat het zoozeer door ons begeerde „Abkommen" met den Bor- 6enverein nog steed6 niet gekomen is, op heden zijn wij toch wel een schrede nader gekomen, zij het ook in andere richting. Het Bestuur zelf trad in voorloopige onder handeling met het Syndicat des Editeurs te Parijs, maar op het zoo juist te Brussel gehouden internationaal uitgeverscongres diende ons lid, de heer W. A. Petri een zeer gedocumenteerd rapport in over „La Fixa tion et la Protection du Prix fort de6 li vree étrangere". Deze verhandeling werd tege lijk met een niet minder goed gedocumen teerd rapport van den heer Robert Main- guet uit Parijs, getiteld „Les Clièntèles pri- vilégiées" behandelt op een zeer druk be zochte sectievergadering op bekwamen wijze gepresideerd door den heer Jan Ta- dema. De instelling van een Commissie van vier die zal trachten een regeling te ont werpen, welke dan in een volgend congres kan worden vastgesteld, mag doen ver wachten dat wij spoedig op concrete rcsul taten zullen kunnen wijzen. De on6 zoo na staande Centrale Raad, de vereeniging onzer buitengewone leden, zoo* als gij weet aangevuld met de nieuwelin* gen: De Bond van Leesbibliotheekhouders en de Vereeniging ter bevordering van bet Vlaamsche boekwezen en opnieuw ven 6terkt door de Federatie der Werkgevers* organisatie in het boekdrukkersbedrijf ia onder leiding van haar nieuwen voorzitter met zeer te waardeeren ijver bezig de be* langen van het grafisch bedrijf in zijij geheel in dezen crisistijd te beschermen. De Commissie voor het bijeenbrengen van Bouwstoffen voor de Geschiedenis van den Nederlandschen Boekhandel verrijkte de serie uitgaven onzer Vereeniging met een zeer royaal uitgegeven boek van dr„ E. F. Kossman: „De Boekverkoopers, Nota* rissen en Cramers op het Binnenhof". Ten slotte waarschuwt 6pr. voor een donkere wolk, die spr. boven onze vereeniging ziet trekken en die, indien zij niet bijtijds mocht afdrijven maar zich over haar zou ontlas ten, ons geheele vak in al zijn geledingen zwaar, om niet te zeggen doodelijk zal tref fen en een onzer mooi6le instellingen, het Centraal Boekhuis, met totalen ondergang bedreigt. Spr. bedoelt het aangekondigde wetsontwerp voor een Omzetbelasting. Nadat de Uitgeversbond reed6 met klem van redenen in een request verschillende bezwaren aan den Minister van Financiën had uiteengezet, hebben ook wij bij Zijne Excellentie een request ingediend, dat u allen bekend is en waarover ik dus niet verder behoef uit te weiden. Toch kan ik niet nalaten nogmaals den innigen wensch uit te 6preken dat Minister Oud bij het overwegen van onze verzoeken om het on mi6baar voedsel voor den geest evenzeer onder de uitzonderingen van artikel 9 te plaatsen zich niet alleen zal laten overtui gen door het feit dat het boek niet met 1 doch veel hooger, stellig wel met 40 zou worden belast, maar ook doordrongen zal zijn van denzelfden nobelen geest als dien van zijn door A. C. Kruseman in zijne Bouwstoffen zoo hoog geprezen ambtsvoor* ganger Mr. P. P. van Bosse. Spr. hoopt dat op een volgende algemeene vergadering de feestklokken kunnen luiden en het gansche grafische vak, boekverkoopers zoowel als uitgevers, drukkers zoowel als chemigra-. phen, papierhandelaren, zoowel al6 binders, kortom allen de handen kunnen ineenslaan en voortgaan met vernieuwden moed te werken tot hoogeren bloei van onze Neder* landsche beschaving. Het jaarverslag, dat vervolgens aan de orde komt, vermeldt o.m. dat het aantal gewone leden vermeerde van 701 tot 740. Het aantal buitengewone leden steeg tot 12. Met vreugde wordt melding gemaakt van den terugkeer van de Federatie der werk geversorganisaties in het Boekdrukkersbe drijf in den kring der buitengewone leden. Dit verslag en die van de vele commi6« 6icn werden goedgekeurd. In de twee vacaturen in het Bestuur, ont staan door het aftreden van de heeren M. Dijkhoffz en U. Proost, werden gekozen de heeren B. C. Rozenheek Hzn. en F. L. van der Bom. Voorts werd een aantal wijzigingen in het algemeen reglement goedgekeurd. Na afloop der vergadering werd een ge meenschappelijk bezoek gebracht aan Schip hol. TOEPASSING CLEARINGWET. 'sGravenhage, 4 Juli. Naar wij van zeer bevoegde zijde vernemen kan de af kondiging van den algemeenen maatregel van bestuur, berustend op artikel 2 van de clearingwet, tegen morgen of overmorgen worden verwacht. Zooals men reeds weet zal deze algemeene maatregel het de re geering mogelijk maken zoonoodig een ge dwongen clearing van schuldvordering in te stellen ten aanzien van een land, dat in het internationale betalingsverkeer beper kende bepalingen heeft getroffen. Het omgaan met boeken is het omgaan met geesten. Feuerbach. Een liefdesgeschiedenis uit het oude Madrid door F. MARION CRAWFORD. Naar het Engelsch door W. H. C. B. 62 .«Dank u wel. Wilt u hem namens mij zeggen dat hij veilig is, want dat de koning mij heeft medegedeeld met de volledige waarheid bekend te zijn. Zoudt u dat willen doen? U bent vanavond heel vriendelijk voor me geweest, prins laat mij u daar voor hartelijk dank zeggen. Misschien zien wij elkaar niet meer terug, want na het gebeurde zal ik niet meer ten hove ver schijnen en ik onderstel dat mijn vader met ons naar Valladolid zal gaan, om daar te wonen." I>at zou heel verstandig zijn," antwoord de Huv Gomez, „cn wat mijn hulp betreft, dip was niet heel belangrijn, al verleende ik haar ook met liefde. Ik zal uw vader niet op zij^ invrijheidsstelling laten wachten. Goeden nacht, Dona Dolores." HOOFDSTUK IX. Alles wat er gebeurd was tusschcn het oogenblik, dat Don Jan in zijn kamer was gevallen, en het tijdstip, waarop Dolores haar zuster op het terras had alleen ge laten, had niet veel langer geduurd dan een half uur. Gedurende dien tijd was de koning naar de zaal teruggekeerd, had Mendoza bekend Don Jan te hebben ver moord cn hadden beiden onder bescher ming der lijfgarde de zaal weer verlaten. Zoodra Dolores was vertrokken, ging zij naar Don Jan's deur. In de verwarring, die was ontstaan na dc bekendmaking van zijn dood, had er niemand aan gedacht naar hem toe te gaan: iedereen dacht dat anderen dat wel zouden doen cn dat er nu w el de noodige geneeshcercn cn bedien den in zijn kamer zouden zijn. Toen de nar Dolores naar buiten had ge dragen, had hij de deur open laten staan, en zoo trof Inez haar nog aan. Zij herin nerde zich dat de stemmen, die zij ceni- gen tijd te voren had gehoord, van links kwamen en zij vond haar weg naar den ingang der slaapkamer, die zij zonder aar zelen binnentrad. Zich diep voorover bui gende, zoodat haar handen af en toe den vloer raakten, zocht zij naar het lichaam, dat zij verwachtte te vinden. Plotseling schrok zij cn stond in een oogwenk recht op, want zij had een diepen zucht gehoord, dicht bij haar. Aandachtig bleef zij luisteren, maar zelfs haar fijne gehoor kon geen geluid opvan gen. Zij was cenigszins bang, omdat zij dacht met den doodo alleen te zullen zijn en niet wenschte ontdekt te worden. „Wie is daar?" vroeg zij. maar liet bleef volkomen stil. Eenige seconden bleef zij roerloos 6taan, en bewoog zich daarna weer in haar vori ge houding voorwaarts. Een oogenblik la tei kwam haar hand in aanraking met flu weel; zij had dus ge\onden wat zij zocht. Zacht kreunend zonk zij op haar knieën neer en trachtte zijn gezicht te vinden, waarvan zij de trekken toen zachtjes be tastte, opdat zij, voordat het te laat was, zou weten hoe dat gelaat, dat zij in haar droomen al zoo lang had ljef gehad, ge vormd was. Toen zij aan haar verlangen had voldaan, liet zij zich diep bedroefd naast hem neervallen, met één arm over zijn borst en met haar hoofd tegen zijn schouder rustend. Een paar maal snikte zij krampachtig en toen bleef zij doodstil lig gen, haar best doende hier te sterven, voordat iemand haar kwam storen. Weer hoorde zij een diepen zucht, nu vlak bij haar, en zij voelde dat haar arm op zijn borst zich bewoog de doodle had zich bewogen, had adem gehaald! Het eer ste oogenblik schrok zij ontzettend, maar het volgende was zij half krankzinnig van geluk over iets, dat haar onmogelijk scheen. Toen haalde hij opnieuw adem en kreunde zachtjes. Hij was dus nog niet dood, zou nog tot haar kunnen spreken en haar stem nog kunnen hooren. Zij zou nooit den moed hebben gehad hem te kus sen en zelfs nu bloosde zij bij die gedachte, maar zij boog haar hoofd naar zijn ge zicht, zoodat haar wang bijna de zijne aan raakte, terwijl zij met heel zachte, tril lende stem zei: „Nog niet nog niet kom nog een enkel oogenblik terug o, laat God mij die genade schenken!" Zij wist nauwelijks wat ze zei, maar de genade was er, want zij hoorde hem sleede ademhalen. „Kom terug!" riep zij weer. „Kom terug!" Haar handen beefden, toen zij zijn lichaam voelde bewegen. Er kwam meer kleur in zijn gezicht cn toen hij een oogenblik zijn krachten herkreeg, sloot hij haar in zijn armen. „Dolores!" riep hij uit, en hij bedekte haar gezicht met kussen, maar zijn oogen bleven nog gesloten. Toen zonk hij weer uitgeput achterover, waarbij zij zijn hoofd tegen hield, opdat het niet te hard op den marmeren vloer zou terecht komen. Een donker roode blos 6teeg haar naar het ge zicht, terwijl ze met gebroken stem cn onduidelijk zei: „Ik ben Dolores niet. Ik ben Inez Maar hij hoorde haar niet, want hij viel weer in zwijm en zijn hoofd rustte zwaar op haar arm. Met haar andere hand nam zij den capuchon, dien zij droeg, en legde dien opgerold als kussen onder zijn hoofd. Hij had haar niet herkend en zij dacht dat hij stervende was, toen hij haar kuste, maar niets ter wereld zou haar ooit de herinnering aan dat .oogenblik kunnen ontnemen, want het was haar onverschil lig of hij haar voor iemand anders had gehouden. Maar Don Jan was noch dood. noch ster vende. De degen van zijn broeder had zijn buis doorboord en een vleèschwond ver oorzaakt onder den linkerarm, toen hij met zijn rechterarm zijwaarts uitgestoken 6tond. De wond was voor een soldaat niet meer dan een schram en hoewel zij wel had gebloed, was de bloeding spoedig op gehouden. Het was niet de wond geweest, maar de val, die hem had doen bezwij men. Het karpet was onder zijn voet weg gegleden en daardoor was hij in zijn volle lengte achterover gevallen, zooals men wel eens op het ijs doet, en toen was zijn hoofd zoo hevig met den marmeren vloer in aanraking gekomen, dat hij een half uur in zwijm had gelegen, zonder ecnig teeken van leven te geven, totdat Dolores hem had verlaten. Daarna was de adem haling heel langzaam teruggekeerd. Zijn oogen openden zich wijd cn hij bewoog zich weer. Inez voelde het en hoorde zijn regelmatige ademhaling, waaruit zij op maakte, dat hij niet meer bewusteloos was. „Ik ben Inez, en vond uw hoogheid hier men is in de meening dat u dood bent „Dood?" vroeg bij met verbazing in zijn stem, terwijl hij zonder zijn hoofd op te lichten haar aankeek en in de kamer rondkeek. „Dood? Wel neen - ik ben ze ker gevallen. Mijn hoofd doet pijn." Maar toen hij de openstaande deur in het oog kreeg, vergat hij in eens zijn pijn en vroeg, half overeind komende, met ver schrikte oogen: „Waar is Dolores? Waar heeft men haar. heen gebracht? Ontsnapte zij door het raam?" „Zij is in veiligheid," zei Inez, hoewel zij van niets wist. Don Jan werd weer door zwakte overmand en leunde zwaar tegen haar aan. Zij steunde hem zoo goed zij maar kon, maar haar houding was niet gemakkelijk en zij was niet sterk. Heel bang dat hij in haar armen zou sterven, wensch te zij van harte, dat er iemand kwam om haar te helpen of om een geneesheer te halen. Maar gelukkig had hij slechts een lichte flauwte gehad, waaruit hij spoedig weer bijkwam en toen steunend op zijn handen, weer overeind kon gaan zitten. (Wordt vervolgd)'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5