HET ZWEEFTERREIN TE SOESTERBERG MEDEDEELING BIJKANTOOR IE AMERSFOORT ECONOMISCHE BETEEKENIS VAN HET BOSCH Radioprogramma DE OFFICIEEIE OPENING Veel animo voor het zweven ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN J. LAMBRECHTS Oude Soesterweg 109 ATHLETIEKDAG VAN DEN ST1CHTSCHEN TURNKRING HOLLAND-BELGIE Onder bovcnstaanden titel i3 als uitgave der Nsderlandsche Heidemaatschappij een werk verschenen van de hand van Dr. A. A. C. Sprangers. Nu de tijdsomstandighe den onweerstaanbaar dringen naar nauw gezette afweging der beteekenis van de verschillende takken van bodemproductie en vooral ook van de taak dia dc overheid daarbij vervullen moet, vestigen wij de aandacht op deze studie, die den bosch- bouw in het algemeen en dien van ons land in het bijzonder op zijn economisch belang onderzoekt. Op een geschiedkundig en een planten- geo'jrafisch overzicht, die de plaats van het Nederlandsche bosch in de volkshuishou ding bepalen, volgt een behandeling van het houtgebnuik, buitenlandech- en in- landsch, in zijn vele geledingen. Veel sta tistisch en ander cijfermateriaal is daartoe bijeengebracht, waardoor een vrij volledig, tot dusver in ons land ontbrekend over zicht wordt verkregen, dat een waardevol le bron kan vormen voor de beoordceling van het belang der verschillende gebruiks- vormen bij invoer, uitvoer en eigen pro ductie. Wij noemen hier slechts enkele als mijnhout, dwarsliggers, klompen, triplex, hout als chemische grondstof, dio thans bij ons speciaal de aandacht trekken. Van actueele beteekenis is ook de kwestie der vrachten, te water, per spoor, per auto, in verband met de snello ontwikkeling van het zwaarvrachtau to vervoer. Veelal wordt weinig aandacht geschon ken aan de nevenproducten van het bosch: zaden, schors, strooisel, boschbessen, jacht. Niettemin blijkt uit de becijferingen voor sommigen, mot narne de jacht, zaden en boschbessen, de in verhouding groote daar bij betrokken belangen. De beteekenis van het bosch als vermo gensbestanddeel voor gimeen6chap en par ticulier, van den eigendomstoestand (Staat, gemeente, particulier), der rentabiliteit, als onderpand voor hypothecair crediet, van het aandeel van het bosch in de openbare lasten, vormen cm voornaam onderdeel. Hiermee staat ook in verband het bosch als arbeldsbron, o.a, de aanleg als werk- vorschaf/ingsobject, waaraan schrijver ook ernstige schaduwzijden toeschrijft. Schrijver concludoert ten slotte tot wen- scheüjkheid van vergrooting van ons boschareaal, mils daarbij do kapitaal-inves- teering nauwgezet wordt 'getoMst aan het werkelijk belang, hetgeen niet altijd vol doende wordt in acht genomen. Vermeer dering dor productie, goede voorlichting van de particulieren en ten slotte krach tige propaganda voor het gebruik der eigen boschproductcn acht hij voorts in '8 lands belang. Dinsdag 18 JulL Huizen, 296,1 M. K. R. O. 8.00—9.15. Morgenconcert. 10.0011.30. Gramofoonmuzipk. 11.30—12.00. Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin O.P. 12.151.45. Lunchconcert door het Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.00—3.00. Vrouwenuurtje. 3.004.00. Gramofoonmuziek. H. I. R. O. 4.00. Uilzending voor do Rolterdamsche Vereeniging tegen trekhondenmisbruik. 4.10. Declamatie van dl*. Frangois Pau- y.els. 4.25. Concert. 4.40. Vraaggesprek tusschen de hecren dr. H. Terbeck en P. M. C. Tocpoel over „Het Trekhondenvraagstuk". K. R. O. 5.106.00. De Kro-Boys o.l.v. Piet Lusten houwer. 6.00—6.20. „Brabant's Natuurschoon" door Honri 't Sas. C.20—6.45. Concert door het Orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 7.43800. Verbondskwartiertjo. 8.00—9.30. Het Orkest o.l.v Johan Gerrit sen. 9.30—10.10. De Kro-Boys o.l.v. Piet Lusten houwer. 10.1010.30. Gramofoonmuziek. 10.30—10.35. Nieuwsberichten van liet Persbureau Vaz Dias 10.3512.00. Aansluiting met „Musis Sa crum'' cn dc terreinen van Oud-Arnhem; Tentoonstelling ter gelegenheid van ..Arn hem 700 jaar stad". Cabaret-programma. Hilversum, 1875 M. A. V. R. o. 8.01—10.00. Gramofoonmuziek. 10.01—10.15. Morgenwijding. 10.1510.30. Gramofoonmuziek. 1030—12.30. Ochtendconcert door een en semble o.l.v. Otto Hendriks. 12.30—2.15. Lunchconcert door het Om roeporkest o.l.v. Nico Trecp. 2.303.00. Zangvoordracht, door Dzjobs Ising. A. d. vleugel Egbert Veen. 3 00—4.00. Gramofoonmuziek. 4.004.30. Pianorecital door Jos. Rodri- gues Lopes. L305.00. Radio-kinderkoorzang o.l.v. Ja cob ITamel 5.00—5.30. Verhalen voor kleinere kinde ren door mevr. Antoinotte van Dijk. 5.307.00. Orgelconcert door Picrro Palla. Solisten: Bella Palla, zang. Boris Lensky, Viool. 7.00—7.30. Causerie door J. K. Budde. .Xen wandeling door 's Lands Plantentuin te Buitenzorg". 7.30—8.00. Gramofoonmuziek. 8.01—S.05. Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.059.15. Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Helen van Vliet, sopraan. Bert van Bloem, tonor. Operette-programma. 9.15—9.45. Radiotooneel. 9.4511.00. Kovacs Lajos en zijn orkest. (Refreinzang: Bob Scholto) 11.0011.10. Nieuwsberichten van Vaz Bias. 11.10—12.00. Gramofoonmuziek Defensie stelde het noodlandings terrein der Luchtvaart af deeling ter beschikking Soesterberg, 15 Juli. Er wa6 veel belangstelling voor de officieele opening op hedenmiddag half drie van het oefenterrein der zweefclub Soesterborg, voor welk doH men, dank zij de welwillende houding van het Departement van Defensie, de beschik king verkregen heeft over het noodlandings terrein der militaire Luchtvaartnfdeellng. Aan de in ruimen kring verzonden uitnoo- digingen was door velen gevolg gegeven, terwijl em nog grootcr aantal bezoekers te gen betaling van 25 cent ontrée aanwezig was. Het weer, dat 's morgens niet veel ipoois voorspelde, klaarde een paar uur la ter geheel en al op, zoodat in den namid dag de heide zich heerlijk lag te koesteron onder den getemperdon zonnegloed. Nadat het memendeel der aanwezigen zich had verzameld bij dc vliegtuiglent, waar eerst nog het nieuwe toestel bekeken werd, alsmede het gedemonteerde vliegtuig Atlanta van de Leeuwarder Zweefclub, die hier voor cnk)le dagen aan 't kampeeron is, nam de voorzitter der zweefclub Soes terberg, de heer A. E. van Goor den Ooster- lingh het woord, om allen namens het be stuur en de leden dezer jonge club hartelijk welkom te heeten en zijn dank uit te spre ken voor de groote belangstelling. In 't bi zonder tot kolonel Wallaardt Sacré, voor zitter van de Koninklijk 3 Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, tevens se cretaris van de onder genoemde vereeni ging ressorteerende vakafdecling voor het zweefvliegen. Evenzoo tot de vertegenwoor digers van den commandant der militaire Luchtvaartafdeeling voor do ondervonden en nog te verlemen hulp uit alle rangen dezer instelling. Ook hartelijk dank aan den directeur van het Luchtvaartbedrijf, die ook niet in persoon aanwezig zijn kon, voor de technische hulp bij reparaties als anderszins door dat bedrijf bewezen. Even zoo werd hulde gebracht aan den niet- aanwezigen directeur van den Luchtvaart dienst voor dims steun en leiding bij de inrichting dezer club. Vervolgens richtte öpreker nog zijn bizonderen dank tot dc volgende aanwezigen: Dr. van der Maas, directeur der Rijksstudic voor Luchtvaart, door wiens buitengewone ijver en belang stelling de vakafdejling geworden is, wat ze is; den heer Baumhauer, een der oudste zweefvliegers; dr. Bleeker den advisour der vakafdecling voor het Zweefvlieg m, met vvien in de toekomst, nu men hier den etijgwind krijgt, meer contact zal komen; den heer Batenburg, gjmecntesecretaris van Soest, als vertegenwoordiger van den Burgemeester, die nog reconvalescent is en den burgemeester van Amersfoort. In de dagbladen, aldus gaat spreker voort, heeft men van het streven dezer club kunnen lezen, ook over dc voordeelcn wel ke dit terrein biedt. Het is vooral gunstig voor leerlingen en hiïrtoe zullen we ons voorloopig moeten bepalen. Er is intus- schen veel animo. Uit alle klassen der be volking komen er deelnemers. Niet alleen H.B.S.-'ers en ander) scholieren, maar ook ouderen, als een oud-burgemeester, advoca ten, ingenieurs enz. Door de stichting hier op deze plaats van een natuurbad is dc attractie om hier te gaan kamporen nog grooter geworden. Daaraan heeft de club van Leeuwarden nu reeds gehoor gegeven, terwijl die van Amsterdam toezegging heeft gedaan, om op 12 Augustus met twea vlieg tuigen, waaronder een prestatie-toestel, hier to komen oefenon. Overigens zal men hier nog geen echte zweefvliegtuigen te zien krijgen, doch wel lcstoestellen, die alleon voor glij-oefeningen kunnen dienen. Zoo'n leskist echter, die elk oogenblik in repa ratie moet, is eenvoudig en goedkoop. Het zweven verliezen we intusschen niet uit 't oog, doch wordt een zaak van de toe komst, aldus besloot ^spreker. Dan verkreeg kolonel Wallaardt Sacré in zijn kwaliteit als voorzitter van dc K. N. V. v. L. cn secretaris der Vakafdecling voor het Zweefvliegen het woord. Het i3 mij een groot genoegen, aldus spreker, om bij de opening van dit terrein enkele woorden te mogen s pre km. Deze club werd onder eon gelukkig gesternte geboren. Want zij be schikt over een terrein, dat gelegen is in een gemeente, welke in de laatste twintig jaar sterk is vooruit gegaan. Bovendien ligt hier de bakermat der prestaties van de Nederlandsche Luchtvaart, terwijl men in technisch, materieel cn intellectueel op zicht van de hulp der militaire Luchtvaart afdeeling verzekerd is. Daarbij bezit deze club em voorzitter, die vol enthousiasme is en ook over tijd en gelegenheid beschikt, om zich aan zijn club te kunnen geven. Onder dergelijke auspiciën moet het goed gaan. Men bevindt zich hier op zweefhlsto- rischen bodem. In 1911 reeds ging Van Ile- mert op de Vlasakkers zweven en kwam in Juni 1918 Schöcking met een eigen 'ge bouwd toestel, hierin bijgestaan door Wal laardt Sacré. Er heerscht hier een lucht- zwoefgeest. Moge deze ook varen in alle leden der club en haar opvoeren tot de zelfde hoogte als de L. V. A. Na bride toespraken klonk er een krach tig applaus. De voorzitter bracht den heer Wallaardt Sacré dank voor diens vriende lijke woorden, waarna htf vervolgens het verzoek richtte tol mevrouw Van den Abee- len om het lint te willen wegnemen, dat den naam van het jonge vliegtoestel alsnog verborgen hield. Nadat deze doopplechtig heid voltrokken was, wisten alle aanwezi gen, dat de zuigeling «Krakeling" heet, Niet. om gekraakt te worden Is dlo naam gege ven, zoo lichtte de voorzitter toe, maar wel, omdat men zich cr niet over verba zen moet, wanneer een lestoostel nu en dan een kraakje oploopt. Na afloop van dit officieele gedeelte werd een drietal starts met do Krakeling uitge voerd, waarbij achtereenvolgens de gummi- kabel6tartmethode, de trommel- en lier start met behulp van een auto werden toe gepast.. Over de eerste methode werdre3ds oerder uitvoerig geschreven. BIJ de volgen- do methoden blijft het principe in zoover hetzelfde, dat in al dio gevallen aan het tocstol een amvangssnelheid moit worden medegedeeld. De rocnschelijke trekkracht Is echter vervangen door die van den motor, terwijl van een veel langere kabel gebruik kan worden gemaakt. Bij do trommelstart- metbode kan C3n as van den wagen, waar van een wiel is afgenomen, als spoel dienst doen; bij de lierstart daarentegen kan de apart gebouwde lier als onderdeel dienen van elke willekeurige auto. Alle drie de glijvluchten, respectievelijk uitgevoerd door de heeren: Van Goor, Lt. Jhr. Sandberg en Dr van der Maas kwa men prachtig tot haar recht. Zoodra het toestel los kwam, even boven den heuvel, kwam hot als van de lucht afgegleden in snelle vaart, recht op de menigte toe, om icbter, zoodra de rand van het vliegveld genaderd was, in een sierlijke bocht te zwenken en vervolgens te dalen. Uit de toeschouwers steeg dan lolkens een luid hoera op. Men kreeg in 't algemeen een goeden indruk van do sterko sportiviteit van dozen tak van vliegkunst, waarbij al les in hoofdzaak op den bestuurder neer komt. Intusschen bleek ook de Krakeling goed te voldoen en zoo werd deze opening der Zweefclub Soesterberg, waarbij zich o.m. ook velen uit alle kringen der L.V.A. bevonden, een waar succes. MARATHONLOOP. Successen van stadgenooten. Aan de gisteren door hot weekblad Het Leven georganiseerde Marathonloop over een afstand van 42.2 km werd door 26 deel nemers deelgenomen. Onze stadgenooten Q. Efferink der A.G.V. Victoria wist zich no. 10 te plaatsen terwijl G. v. Eldert van Excelsior als no. ltd: eindstreep passeer de. Vcotbal. EYSINKSIERA 4—4. Direct na den aftrap zit Siera voor het Eysinkdoel, doch het sehót gaat over, maar na circa 10 minuten weet dc midvoor van Siera te doelpunten, 10. Daarna komt Eysink opzetten en weet binnen een kwar tier, dank zij enkele fouten in de Sieraver- dediging, den stand te doen veranderen in een 31 voor Lysink, waarmee dan dc ruat ingaat. Na dc rust wijzigt Siera haar opstelling, wat een goede verbetering bleek, want na een kwartier weet Siera con fraai doc- punt te niakon, 3—2. Door dit succes aan gemoedigd wordt Siera sterker cn weet kort daarna gelijk te maken door een penalty, 33. Dat vindt Eysink te erg cn weet na 10 minuten weer de leiding te nemen, 43. Dit ontmoedigt Siera geenszins, welke club ten slotte zes minuten voor het einde gelijk weet te maken (4—4), met welken stand hot einde aanbreekt. SPOORVOGELS—B.V.O.R. Gisteren bond een versterkt Spoorvogel- elftal don strijcl aan togen eon vertegen woordigend elftal der Bcdrijfs Voetbal Or ganisatie Rotterdam. Aanvankelijk ging dc strijd gelijk op tot na 20 minuten spelen B.V.O.R. de leiding weet te nemen. Spoorvogela laat zich niet ontmoedigen en na weer 20 minuten kornt de gelijkmaker. Direct hierop herneemt B.V.O.R. door oen schitterenden kopbal do leidin, waar aan zij nog voor de rust een doelpunt weet toe tc voegen (3—1). Nauwelijks is opnieuw begonnen of B.V.O.R. doelpunt nogmaals. Geruimen tijd gaat do strijd gelijk op totdat Spoorvo- gels den achterstand verkleint uit een toe gekende strafschop, waaraan nog twee doelpunten achter elkaar worden toege voegd, zoodat de stand wederom gelijk is. (i4). B.V.O.R. gooit er een schepje op en weet in korten tijd den stand op tc voeren tot 84, waarmede liet einde komt. Dc wedstrijd werd onder voortreffelijke leiding in do allerbeste verstandhouding gespeeld. Na afloop maakte B.V.O.R. een rondrit door dc omstreken cn bezocht daarna de stad. worden ook aangenomen door ons Zeer vlot verloopen wedstrijden op het Sportterrein Birkhoven Gisteren is op het sportterrein Birkhoven alhier de jaarlijksche athletiekdag van den Stichtschen Turnkring gehouden. Deze wedstrijden, waarvan de organisatie in han den is van dc gymnastiekvereen. Excelsior te Amersfoort, hebben, evenals voorgaande jaren, dank zij dc uitstekendo organisatie onder leiding van Excelsior's directeur, de heer v. d. Linden, een vlot verloop gehad. Dc belangstelling was gisteren echter zeer gering, alhoewel er voldoende goede presta ties geleverd werden om de noodige span ning te geven. Vooral de verschillende loop nummers waren nogal spannend. Wij noe men hiervan o.m. de 4 x 80 meter voor ju mores, waarin een spannende strijd gevoerd werd door de beide Zeister clubs Bato en De Zwaluwen. Slechts met 3/10 verschil pas seerden de beide laatste dezer ploegen de finish. In de 4 x 100 meter estafette dames werd Kracht en Vlugheid, Utrecht door liet buiten dc vlagjes overgeven van het stokje gedis- qualificecrd, hetgeen voor deze vereeniging, welke een zeer goede kans maakte om dit nummer te winnen, te betreuren is. Tenge volge van dit ongelukje werd Bato Utrecht no. één. In het nummer 800 meter hoeren wist de Excelsior-man D. Ruitenberg, zich onbe dreigd eerste te plaatsen door 2.9 sec. vóór zijn achtervolger Post van D.O.S. de finish te passeoren. De eerste prijzen voor speer- werpon en hoogspringen heeren zijn even eens in Amersfoort gebleven. Huibinga wist met een speerworp van 40.74 dezen prijs in zijn bezit te krijgen, terwijl Wiegmink met een sprong van 1.60 no. 1 werd met hoog springen Des middags werden de belangrijkste nummers verwerkt. In de 1500 meter heeren plaatste A. v. d. Born van K. Otto zich met 4 min. 50 sec. no. 1, terwijl N. van Dorst van Kracht en Vlugheid rc-et 11.3 sec. no. 1 werd in do 100 meter heeren. In de 80 motor da mes werd K. Wentink van H.G.V. met 10.9 sec. no. 1, terwijl W. Bührman van Excelsior de 400 meter heeren won. In een spannende race werd Bato 2 Utrecht no. 1 in de 4 x 100 meter gemengde estafet te, terwijl in de cstafete 4 x 100 meter hee ren de eerste prijs door Bato Utrecht werd veroverd. De wedstrijden waren precies op tijd ge ëindigd, waarna de prijzen werden uitge reikt door den voorzitter van den Sticht schen Turnkring, den heer Hendriks, die al lereerst een woord van hulde bracht aan Excelsior, die deze zaken zoo goed had voor bereid, om vervolgens den heer v. d. Lin den hulde te brengen voor do uitstekende leiding. De Uitslagen. Meisjes Hoogspringen: 1. M. Jacobs, Hygiea, 1.15 M. 2. W. v. d. Vlies, Soostcr Turnclub 1.10 M. 3. B. Vreeswijk, Kr. en VI., 1.05 M. Juniores Hoogspringen: 1. P. Knegjens, Bato Zeist, 1.50 M. 2. A. dc Graaf, Bato Zeist, 1.45 M. 3. Korncwal, Kr. cn VI., 1.30 M. SO M. Juniores: 1. J. Stinkens, Bato Zeist, 10 sec. 2. C. v. d. Wcerd, Zwaluwen, 10.3 sec, 3. A. de Graaf, Bato Zeist, Kogclstootcn Juniores: 1. B. Knegjens, Bato Zeist, 11.25 M. 2. G. Vermeulen Jr., Zwaluwen, 10.44 M. 3. H. Jansen, Bato Zeist, 10.29 M. Bahverpen," (Meisjes): 1. J. Rcncs, Hygiea, 24.35 M. 2. W. v. d. Vlies, Soestcr Turnclub, 22.60 M. 3. R. Kok, Soester Turnclub, 21.80 M. 4. J. v. d. Wetering, Hygiea, 21.45 M. 5. C. Kok, Soestcr Turnclub, 21.30 M. Verspringen (Meisjes): 1. M. van Weel, Bato Utrecht, 4.2i M. 2. J. Renes, Hygiea, 4.03 M. 3. T. de Raad, K. Otto, 4.01 M. 4. W. Stellema, H.G.V., 3.S9 M. Meisjes 50 M.: 1. M. van Weel, Bato Utrecht, 7.1 sec. 2. M. Jacobs, Hygiea, 7.2 sec. 3. L. Klaui, Hygiea, 7.4 sec. 4. T. Moyns, K. on V. 4 X SO M. Juniores: 1. Bato, Zoist, 39.9 sec. 2. Zwaluwen, Zeist, 40.2 scc. 3. K. en V., Utrecht, Verspringen Juniores: 1. A. Graaf, Bato Zeist, 5.80 M. 2. J. Gocdce, K. en V., 5.43 M. 3. H. Groothuis, K. en V., 5.1G M. Speerwerpen Juniores: 1. II. Jansen, Bato Zeist, 44.30 M. 2. A. de Graaf, Bato Zeist, 37.60 M. 3. B. v. d. Pol, Zwaluwen, 35.50 M. Discuswerpen Juniores: 1. H. Jansen, Bato Zeist, 27.38 M. 2. Chr. v. d. Heuvel, Excelsior, 22.75 M 3. J. Jansen, Bato Zeist, 22.64 M. Hink-Stap-Sprong (Hecren): 1. M. Stakman, Zwaluwen 12.S1 M. 2. A. van Binsbergen, D.O.S., 11.56 M. 3. H. P. de Ridder, Bato U., 11.49 M. 4 X 100 M. Estafette (Dames): 1. Bato Utrecht, 50 scc. 2. Kr. en VI., Utrecht, 58.9 gedisqualific. 800 M. Heeren: 1. D. Ruitenberg, Excelsior, 2 m. 22.1 sec. 2. J. Post, D.O.S., 2 m. 25 sec. 3. A. AL Westbeek., Sparta., 2 m. 26.2 sec. Verspringen (Dames): 1. K. Wentink, H.G.V., 4.37 M. 2. M. Eykelenstam, Attilla, 4.27 AL 3. I. Kros, Bato U., 4.20 Al. Speerwerpen (Heeren): 1. P. Huizinga, Ercelsior, 46.74 M. 2. J. Wolthers, Kr. en VI., 45.53 Al. 3. C. Schoernaker, Excelsior, 42.09 AI Hoogspringen (Heeren): 1. J. Wiegmink, Excelsior, 1.60 M. 2. H. R. C. de Vries, D.O.S., 1.55 Ax 3. Geytenbeek, Soest. Turnclub, 1.55 4. Stienstra, D.O.S,, 1.55 M. Kogelstooten (Dames): 1. A. de Groot, Bato Utrecht, 7.G7 M. 2. E. Brouwer, Kr. en VI., 7.32 M. 3. J. Smoorenburg, Attilla, 6.96 AL 1500 Al. Hecren: 1. A. v. d. Born, K. Otto, 4 m. 50 sec. 2. A. AI. Westbcek, Sparta, 4 m. 51.1 sec, 3. J. v. d. Berg, Zwaluwen, 4. H. Lens, D.O.S. Kogelstooten (Heeren): 1. G. Zijp, D.O.S., 10.76 AI. 2. L. W. Bos, Bato U., 10.1S A1. 3. C. Tiemstra, Excelsior, 9.S9 AI. 100 AI. Heeren: 1. N. van Dorst, K. en V., 11.3 sec. 2. Al. Stakman, Zwaluwen, 11.4 sec. 3. B. Forger, Atilla, 11.4 sec. Hoogspringen (Dames): 1. A. v. d. Heuvel, Excelsior, 1.25 M. 2. C. de Jongh, Excelsior, 1.20 M. 3. H. J. Mulder, Bato U., 1.20 M. 80 AI. (Dames): 1. K. Wentink, H.G.V., 10.9 sec. 2. E. Meyns, K. en V., 11.1 sec. 3. A. Weeda, Attilla, 11.2 sec, 4. A. Duyvis, H.G.V. 400 AI. Heeren: 1. W. Buhmian, Excelsior, 1 m. 1.2 sec. 2. J. v. d. Berg, Zwaluwen, 1 m. 5.8 sec, 4 X 100 AI. gemengde Estafette: 1. Bato 2, Utrecht, 52.2 sec. 2. K. en V., Utrecht, 52.4 scc. 3. Attilla, Utrecht, 53.1 sec. 4 X 100 AI. Heeren: 1. Bato, Utrecht, 47.2 sec. 2. K. en V., Utrecht, 47.3 sec. 3. Zwaluwen, Zeist, 47.6 sec. Verspringen Heeren: 1. M. Stakman, Zwaluwen, 6.15 AI. 2. P. Huizinga, Excelsior, 5.95 Al. 3. H. dc Vries, D.O.S., 5.62 Al. 4. G. Rohncr, Bato U., 5.55 AI. Speerwerpen Dames: 1. K. de Groot, Bato LT., 25.25 M. 2. E. Brouwer, K. en V., 25.03 M. 3. L. Walter, D.O.S., 21.30 Al. Discuswerpen Hecren: 1. P. Huizinga (Excelsior), 33.05 M. 2. G. Zijp, D.O.S 32.54 AI. 3. L. W. Bos, Bato U.> 29.92 M AT H LET I EK De samenstelling der Neder landsche damesploeg De samenstelling van do Nederlandsche damesploeg voor de internationale athle- tiek-ontmoeting Holland—Belgié op Zondag 23 Juli a.s. is als volgt: 100 AL: T. Schuurman (K.N.A.U.), C. Aal- ten (T.O.V.), res. Martin (Olympia, Deven ter). 200 M.: R. Briejer (Brünnhilde, Leiden)', P. Dieben (Brünnhilde, Leiden), ros. Mar tin (Olympia, Deventer). 800 AL: B. Donker (V.A.C.), M. Anderson (G.A.C.) Vèrspringcn: A. Doorgeest (A.D.A.), R. Briejer (Brünnhilde, Leiden). Hoogspringen: II. Lceksma (Hygiea), D. de Bruijne (llygiöa), res. P. Diebon Brünn hilde, Leiden). Discus: C. Pels (A.D.A.), T. Koopmans (Brünnh., G.), res. D. Alunniken (A.D.A.) Kogelstooten: D. Munnikos (A.D.A.), X, Doorgeest (A.D.A.), de Koek Speerwerpen: dc Koek P. Dieben (Brünnhilde, Leiden), resp. C. Aaltcn (T. O. V.). 4 X 100 M. estafette: Martin, Briojer, Aal- ton, Schuurman. Captain der ploeg: Mej. M. Grooss (T. C. K.N.A.U.). Gymnastlok. LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND- LUXEMBURG. De regen als spelbreker. Terborg, 16 Juli. Heden werd alhier do landenwedetrijd NederlandLuxemburg ge houden. De wedstrijden hadden zeer te lei den onder het slechte weer, waardoor van de zes nummers, die op het programma 6tonden er slechts vier konden doorgaan. De oefeningen aan ringen cn het paard- springen moesten worden afgelast. Do uitslagen waren: Vrije oefeningen: 1. Nederland 12-1.70 punten. 2. Luxemburg 122.05 punten. Paardoefoningen: 1. Nederland 115.30 punten. 2. Luxemburg 114 punten. Brugoefcningcn: 1. Nederland 123.3 punten. 2. Luxemburg 114.3 punten. Rckoefeningcn: 1. Nederland 118.5 punten. 2. Luxemburg 112.15 punten

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7