BERGER LOOPT DE 100 M. IN 10.4 SEC. BeldanopNo.42 DE BUITENLANDERS SUPERIEUR Fraaie prestatie van Kaan AMERSFOORTSCH DAGBLAD OM HET NATIONAAL DEGEN- KAMPIOENSCHAP Hebt U een Taxi of Auto noodig? ONZE WATERP0L0PL0EG GESLAGEN Internationaal Athletiek Concours in het S' 'ion Het internationaal athletiek concours, dat gisteren in het Stadion te Amsterdam ge houden werd, bracht een keurcolloctic bui- tcnlandsche athleten aan den start, welke zich gemeten heeft met het beste, dat Neder land op athletisch gebied bezit. Daarbij is weer eens duidelijk gebleken, dat we ons voorloopig nog niet al te veel illusies moe ten maken omtrent de prestaties van onze menschen, van wie alleen Chr. Berger en Tollicn Schuurman zich van hooge interna tionale klasse toonden. Beiden wonnen hun nummers, waarbij onze nationale sprinter er in slaagde den Duitschcn kampioe Jonath te kloppen nog voor Borchmcyer, ter wijl Berger zijn record op de 100 M. tevens verbeterde van 10.5 sec. tot 10.4 sec. Opge merkt zij, dat de loopers eenigszins voordeel hadden van den wind. Mej. Schuurman liep haar serie in wereldrecordtijd: 11.9 sec., maar liep de beslissing in 12 sec. wat overigens ruim voldoende was om de Duitsche dames ver achter zich te laten. Op alle andere num mers zegevierden de buitenlandsche deel nemers. Berger. Opmerkelijk slecht kwam België er af; slechts één Belg, de speerwerper Herremans werd als derde in dit nummer geplaatst. De dames faalden op de loopnumrners geheel en al. Zij waren absoluut kansloos tegen onze en de Duitsche dames. De 4 X 100 M. estafette ging voor onze damesploeg verloren door een slechte eerste wissel, waardoor mej. Schuurman op de laatste 100 M. geen kans kreeg tegen frl. Dörffeld. Het is inmiddels weer eens juist gebleken 'de Duitsche tijden van de Duitsche sprin ters cum grano salis te nemen. Loopers als Jonath, Borchmeyer, Hcndrix en Vent, die in de laatste opgaven allemaal goed zijn voor 10.5 of 10.6 sec. hadden tegen onze sprinters geen schijn van kans. Wel is waar kon de baan iets zwaar genoemd worden door den gevallen regen, maar deze handi cap gold evenzeer voor onze menschen, van wie Berger de Duitsche cracks beduidend sloeg, terwijl Jansen zoowel Hendrix als Butlie Pieper klopte en Vent zelfs niet ge plaatst werd in de finalel Jansen ontpopte zich als comming man met een fraaien start. Hij won zijn serie in 10.8 sec. Voor de 400 M. hebben we sinds Ir. Pau Jen verdwenen i$ geen serieuze candidaat meer. Klazema werd wel vierde voor Sier huis, die als tweede zijn serie won, maar de beslissing was voor de buitenlanders, die een fraaien strijd leverden, waarbij drie Duitschers en de Engelschman Ward bijna gelijktijdig door den finish gingen. Op de 800 M. hebben de Duitschers Engelhardt en Danz de zege verknoeid door op circa 250 M. voor den eindstreep elkaar te jagen om van den Engelschman Gutteridgc los te komen. Pit gelukte dan ook wel, maar de Brit had voldoende reserve om de vroegtijdige race der Duitschers in fraaien eindspurt onscha delijk te maken. Hij won dan ook nog onbe dreigd. De Hongaar Szabó had zich voor dit nummer teruggetrokken om de 1500 M. te loopen. Door de Duitschers Schillgen en Kauffmann belemmerd do eerste plaats in te nemen kwam hij 100 M. voor den finish zoo geweldig opzetten, dat zijn concurrenten kansloos achterbleven. Jan Zeegers, die onderweg zijn chronometer raadpleegde n.b. op 1500 M.! werd na den Engelsch man Reeve als vijfde geplaatst in 4 min. 12.4 sec. De 5000 M. bracht een revanche van Sy- ring op zijn landgenoot Góhrt, nadat dit tweetal geruimen tijd de leiding had moeten afstaan aan den Engelschman Bailey. Deze kon het verscherpte tempo der Duitschers niet volgen, moest loslaten in de laatste ronde en eindigdo als derde. Van onze loo pers presteerde alleen Dullaart met 16 min. 18.1 sec. ten minste nog iets. In do 4 X 100 M. estafette bleek de kracht van T.u.S. uit Bochum. De ploeg van A.V. 1923 leverde een schitterende prestatie tegen deze Duitschers met slechts 0.1 sec. verschil te verliezen. Berger en Jonath liepen de laatste 100 M., waarbij do Duitscher vroeger weg was. Een enorme snelheid ontwikkelde Berger in zijn fcocing om Jonath te achterhalen; de afstand JONATH. werd zienderoogen kleiner, maar helaas slaagde de Amsterdammer er niet in gelijk den finish te passccren. Een eigenaardig geval deed zich voor bij den start der 2e serie voor de 110 M. horden, .Na een valschen start, loste de heer v. d. Lee opnieuw het startschot en hoewel duidelijk waarneembaar wederom valsch gestart werd schoot de seingever de loopers niet terug. De Engelschman Harper, één der beste Engelschc hordenloopers rekende blijk baar teruggeschoten te worden en bleef staan, terwijl de vier Nederlandsche loopers er van door gingen. Marx, die als derde voor de finale geplaatst was, stond met sportief gebaar zijn plaats af aan den onfortuinlijken Engelschman, die nu in de beslissing een geweldigen strijd leverde legen den Duit scher Welscher. De Duitscher werd eerste met 0.1 sec. verschil. Harper en Wim Kaan liepen in 15.1 sec. waardoor Kaan zijn record op dit nummer van 15.3 sec. terugbracht tot 15.1 sec. wat een fraaie prestatie is. Als vijfde ging A. Kaan door den finish, die disqualificeerd werd omdat drie horden onder zijn beenen waren gesneuveld. Op de springnummers en bij speerwerpen hadden onze athleten geen mogelijkheid zich te plaatsen. Dij het hoogspringen bleek de onbekendheid der Duitschers met interna tionale bepalingen toen zij bezwaar maak ten tegen de oplegging van de lat. De heer Huizinga moest er met het reglement aan te pas komen om de heeren van hun onge lijk te overtuigen. Intusschen was de Hon gaar Bodossy met een sprong van 1.90 M ongenaakbaar. Brasser werd met 1.80 M. derde achter den Duitscher Plieht met den zelfden sprong. Bij polshoog zegevoerde We gener; een poging om 4.00 M. to springen mislukte; Zsuffka werd tweede met 3.80. De U.P.A.B.er van Oorschot plaatste zich als beste Nederlander o.m. voor v. d. Zee op de vierde plaats met 3.50 M. liet speerwerpen was zeer interessant, doordat de Duitscher Weimann zich zelve overtrof. Zijn beste prestatie op Duitsch ge bied luidde 66.98 M., wat nu met een worp an 71.63 M. belangrijk verbeterd werd. Zoo als gezegd werd in dit nummer het eenig- ste succes behaald door de Belgen. Herre mans wierp den speer 56.54 M. en werd derde voor den Nederlander Knol met een worp van 53.S7 M. Voordat de verschillende wedstrijden een aanvang namen waren reeds om kwart voor twee de deelnemers \oor den Marathonloop gestart. Van de 23 loopers was Engeland ver tegenwoordigd door Norris en Duitschland door Ed. Kreglinger. De Engelschman had de vorige w eek op de A.A.A.-kampioenschap pen de tweede plaats bezet en liep voor de tweede maal de 42.200 M. in veertien dagen. De overige deelnemers waren allen Neder landers, van wie Landheer geruimen tijd kans heeft gezien Norris te volgen. Na 25 K M. liep Norris nog steeds aan den kop op 000 M. gevolgd door den Amsterdammer, die evenwel steeds meer afzakte en op den terugweg gepasseerd werd door van Leenen (D.O.S.), terwijl Kreglinger, die gezelschap had van den U.P.A.B.er Urban \an N.I.O. uit Driebergen zich losmaakte en eveneens naar voren ging. Hij slaagde er echter niet n Leenen en Landheer te achterhalen. Nor ris vergrootte zijn voorsprong steeds meer en kwam ten slotte met bijna IS minuten voorsprong als eerste het stadion weer bin nen, waar hij met een warm enthousiasme bejubeld werd. Zijn tijd was inderdaad z£er mooi: 2 uur 42 min. 54.6 sec. circa tien min. boven het wereldrecord. In bovenvermelde olgordc kwamen vervolgens de loopers bin neii, waarbij wc speciaal hulde brengen aan rban voor zijn zeer goede prestatie. Onmiddellijk na afloop der wedstrijden, elke uitstekend geslaagd zijn en vlot wer den afgewerkt, volgde de prijsuitreiking. De uitslagen luiden: 100 M. hardloopen dames: le serie: "Mej. Dollinger, Duitschland, 12.5 sec. Mej. Dörffeld, id. 12.5 sec. 2e serie: Mej. Schuurman, Nederland, 11.9 sec. Mej. Kraus, Duitschland, 12.1 sec. 3e serie: Mej. Aaltcn, Nederland, 12.5 sec. Mej. Gericke, Duitschland, 12.5 sec. Beslissing: Mej. Schuurman, Nederland, 12 sec. Mej. Krauss, Duitschland, 13.3 sec. Mej. Dörffeld, Duitschland. Moj. Aalten. Nederland. 100 M. hardloopen- Jonath, Duitschland, 10.8 sec. Borchmeijor, id. 11 S2C, le serie* VOOR SPORTNIEUWS HET 2e serie: 1. Jansen, Nederland, 108. sec. 2. Hcndrix, Duitschland, 11 sec. 3e serie: 1. Berger, Nederland, 10.9 sec. 2. Buthe Pieper, Duitschland, 11.1 sec. Beslissing: 1. Berger, Nederland, 10.4 sec. Nieuw Ned. record. 2. Borchmeijer, Duitschland, 10.5 sec. 3. Jonath, Duitschland. 4. Jansen, Nederland. 5. Hendrix, Duitschland. 6. Buthe Pieper, Duitschland. 110 M. horden. le serie: 1. W. Kaan, Nederland, 15.5 sec. 2. Welscher, Duitschland, 15.8 sec. 3. Spanjerdt, Nederland. 2c serie: 1. A. Kaan, Nederland, 15.8 sec. 2. Karman, Nederland, 16.4 sec. 3. Marx, Nederland, stond zijn plaats af aan Harper (Engeland). Beslissing: 1. Welscher, Duitschland, 15 sec. 2. Harper, Engeland, 15.1 sec. 3. W. Kaan, Nederland, 15.1 sec. Nieuw Ned. record 4. Karman, Nederland. 5. Spanjerdt, 400 M. hardloopen: le serie: 1. Metzner, Duitschland, 50.6 sec 2. Ward, Engeland, 50.8 sec. 3. Voigt, Duitschland. 2e serie: 1. Imhoff, Duifschland, 51 sec. 2. Sierhuis, Nederland, 51.2 sec 3. Klazema, Nederland. Beslissing: 1. Metzner, Duitschland, 49.7 sec. 2. Voigt, Duitschland, 49.7 sec 3. Imhoff, Duitschland. 4. Ward, Engeland. 5. Klazema, Nederland, 51.5 sec. S00 M. hardloopen: 1. Guttcridge, Engeland, 1 m. 58 sec. 2. Engelhardt, Duitschland, 1 m. 58.6 sec. 3. Danz, Duitschland, 1 m. 58.9 sec. -I. Lefèbre, Duitschland. 5 v. d. Booren, Nederland, 2 m. 1.1 sec. 6. Hevmans, Nederland. Hoogspringen; 1. Bodony, Hongarije, 1.90 M. 2. Plicht, Duitschland, 1.80 M. 2. Brasser, Nederland, 1.80 M. 4. Spanjerdt, Nederland, 1.77% M. Polstokhoogspringen: 1. Wegener, Duitschland, 3.90 M. 2. Zsuffka, Hongarije, 3.80 M. 3. Dwiza, Duitschland, 3.70 M. 4. v. Oorschot, Nederland, 3.50 M. 5. v. Genne, Nederland, 3.40 M. 6. v. d. Zee, Nederland, 3.10 M Speerwerpen: 1. Weimann, Duitschland, 71.63 M. 2. Stock, Duitschland, 66.78 M. 3. Herremans, België, 56.54 M. 4. Knol, Nederland, 53.87 M. 5000 M. hardloopen: 1. Syring, Duitschland, 15 m. 16.6 sec. 2. Göhrt, Duitschland, 15 m. 19.4 sec. 3. Bailey, Engeland, 15 m. 36.8 sec. 4. Dullaart, Nederland, 16 m. 18.1 sec. 1500 M. hardloopen (internationaal): 1. Szabó, Hongarije, 4 m. 4.2 sec. 2. Schillgen, Duitschland, 4 m. 4.8 sec. 3. Kauffmann, Duitschland. 4. Reeve, Engeland. 5. J. Zeegers Jr., 4 m. 12.4 sec. 1500 M. Hardloopen (nationaal) Klasse B: 1. v. d. Hoogcn, Baarn, 4 m. 22.9 sec. 2. Fecnstra, den Hang, 4 m. 23.1 sec. 3. Figee, Haarlem, 4 m. 28.8 sec. •1. Schenk, Amsterdam. 5. Taetema, den Helder. 1500 M. Hardloopen (nationaal) Klasse C: 1. Rcykelijkhuizen, Leiden, 4 m. 29.6 sec. 2. Siveres, Amsterdam, 4 rn. 32 sec. 3. Smittenaar, den Haag, 4 m. 'üi sec. 4. de Jonghe, Haarlem. 5. Plesman, den Haag. 4 maal 100 M. Estafette Scholieren: (Finale ,,Moorman"-prijs) 1. Gem. Lyceum, den Haag, 46.2 sec. 2. Gem. H.B.S., den Haag, 47.1 sec. 3. Amsterdamsche Lyc., Amsterdam, 47.4 s. 4 maal 100 lif. Estafette (Dames): 1. Duitschland, 49.6 sec. 2. Nederland, 49.7 sec. 3. Brunhilde, Groningen. ■i. A. D. A., Amsterdam. 5. Belgié. 4 maal 100 M. Estafette (Heeren): 1. T. u. S Bochum, 42.1 sec. 2. A.V. 1923, Amsterdam, 42.2 sec. 3. Prcussen, Crefeld, 42.7 sec. 4. Ned. gemengde ploeg, 43.4 sec. Marathonloop (42.200 M.): 1. A. J. Norris, Engelanl, 2 uur 42 min. 54.6 sec. 2. P. v. Leenen, D.O.S., Rotterdam, 3 uur 4m. 51,8 sec. 3. H. Landheer, 't Y, Amsterdam, 3 uur 5 m. 30.8 sec. 4. Ed. Kreglinger, Duitschland. 5. G. J. Urban, N.LO., Driebergen, De Amsterdammer Weber bevestigt zijn overwinning van vorig jaar Barrau (Utrecht) goede derde Gisteren werd te Scheveningen op het ter rein van het Kurhaus de pcrsonecle degen- wcdstnjd gehouden om het Nationaal de- genkampioenschap, waarvan dc voonved strijden in verband met de geringe inschrij vingen waren vervallen. Reeds in vorige ja ren liet de deelneming daaraan te wenschcn over, waaruit de gevolgtrekking gemaakt moet worden, dat die regeling dc algehcele instemm-ing der schermers niet bezit. Jaren achtereen wordt door den K.N.A.S.B. gezocht naar een stelsel, dat tot bekorting van een wedstrijd leiden kan. Het ware dan ook be ter de wedstrijden om de Nationale kam pioenschappen slechts open te stellen voor le klasse krachten, gelijk bij den Kon. Offi ciers Schermbond het geval is. Voor scher mers eener lagere klasse bestaat gelegen heid in andere wedstrijden uit te komen, waarin zij blijken moeten geven voor promo tie naar de lo klasse in aanmerking te ko men. Wederom werd toegepast het stelsel, om „door drie gewisselde treffers'' de partijen tc beslechten, wat het vorige jaar zeer vol daan heeft. Natuurlijk kunnen enkele scher mers zich niet los maken van de winstpar tijen, waarna vroeger op dit wapen in de eerste plaats de klasseering geschiedde, doch dit stelsel bevordert het specifieke de- enschermen. Iedere ontvangen treffer kan van invloed zijn op een minder gunstige klasseering. zoodat een schermer de yoor- zichtighcid moet blijven betrachten en eerst na zorgvuldige verkenning van de tegenpar tij zijn treffer moet plaatsen. De voorronde: Aan den wedstrijd werd deelgenomen door 31 schermers, die in de voorronde in vier poules werden ondergebracht. Uit iedere poule gingen de vier best geplaatste scher mers naar dc finale over. Als jury-presi denten fungeerden de heer: v. Rossum Scherpenhuijzcn, Nieuwenhuijzcn en Schrurs. Utrecht werd vertegenwoordigd door de heeren L. Barrau, J. K. F. van Ilulssen, G. van Sasse van Ysselt en P. G. Hooghoudt van wie alleen laatstgenoemde voor de fi nale uitviel. Reeds in deze voorronde werd goed degen geschermd, terwijl door de deelneming van dcgenkrachten als de heeren Weber (kam pioen 1932), F. van Wieringen, L. Barrau, Tenhaeff (oud kampioen K.O.S.B.), N. van Rossum, A. van Geen spannende partijen getrokken werden. Bijzonder spannend werden de partijen Weber—Mr. Besier; v. Rossum—van Wie- ringen; Tenhaeff—van Hulssen Jr.; Olman— Barrau, die met 21 eindigden. Na span- nenden strijd beëindigden Barrau en Vige- veno hunne partij als match nul. Naar de finale gingen over: Uit poule I: 1. Jhr. Aan Geen met 6 ontv. treffers. 2. Weber met 7 ontv. treffers. 3. Besicr met 10 ontv. treffers. 4. Burgh met 11 ontv. treffers. Uit poule II: 1. van Hulssen Jr. met 4 ontv. treffers. 2. Tenhaeff met 6 ontv. treffers. 3. Munnik met 8 ontv. treffers. 4. v. d. Pol met 11 ontv. treffers. Uit poule III: 1. van Wieringen met 7 ontv. treffers. 2. van Hoorn met 8 ontv. treffers. van Sasse van Ysselt met 10 ontv. treffers. 4. van Rossum met 10 ontv. treffers. Uit poule IV: 1. Barrau met 9 ontv. treffers. 2. v. d. Berg met 9 ontv. treffers. 3. Al man, met 9 ontv. treffers. 4. N. Sjerp Jr., met 10 ontv. treffers, De finale. De finale werd geschermd in één poule over 4 loopers, waardoor het geheel een vlot verloop had. Na eenige partijen te hebben geschermd liep Olman ccn dusdanige arm blessure op, dat hij zich uit de finale moest terugtrekken. Deze verwonding was het ge volg van het schermen met onvoldoende kleeding. De K.N.A.S.B. dient, om herha ling daarvan te voorkomen, schermers met dergelijke klceding van de wedstrijden te weren. Alhoewel Weber zijn eerste partij tegen Tenhaeff met. den stand 21 in zijn nadeel beëindigde, nam hij toch in de eerste helft dc leiding met slechts 4 ontvangen treffers, wat voldoende de capaciteiten van dezen degenkampioen uitwijst. Van Geen werd waarna met 3—0 door hem geslagen. Bijzonder viel op het uitstekende degen- spel van den Utrechtschen schermer Barrau, die een correcte degenstelling bewaarde, waardoor de punt van zijn wapen een voort durende bedreiging van den arm der tegen partij vormde. Hij schermde een pracht partij met van Geen. die na Weber de beste resultaten wist le behalen. Tenslotte bleek barrage om de 3e plaats noodig tusschcn Barrau, Tenhaeff en Sjerp, welke barrage door den Utrechtenaar werd gewonnen. Het eindresultaat werd als volgt:: 1. C. Weber, met 8 ontv. treffers. Jhr. A. van Geen, met 18 ontv. treffers. L. Barrau (Utr.), met 19 ontv. treffers. F. A. Tenhaeff, met 19 ontv. treffers. 5. N. Sjerp Jr., met 19 ontv. treffers. i. F. v. Wieringen met 20 ontv treffers. 7. J. Burger, met 20 ontv. treffers. Mr. B. J. Bessier, met 21 ontv. treffers. an den Berg, met 21 ontv. treffers. 10. G. L. Munnik, met 23 ontv treffers. 11. J. K. F. v. Hulssen (Utr.) met 24 ontv. treffers. 12. D. v. Hoorn, met 24 ontv. treffers. 13. G. v. Sasse van Ysselt (Utr.) met 27 ontv. treffers. 14. v. d. Poll, met 29 ontv. treffers. 15. A. van Rossum met 31 ontv. treffers. ZWEMMEN Met rust had België reeds met 50 de leiding Estafettewedstrijd voor Nederland Spa, 16 Juli. V. D.) Heden vond te Spa de landenzwemwedstrijd plaats tusschen Belgié en Nederland, waarbij Nederland de waterpolowedstrijd verloor met 74, doch de estafette 4 X 200 M. vrije slag werd ge makkelijk door de Nederlandsche ploeg ge wonnen. In den estafette-wedstrijd startten Del- wel voor Nederland en G. L. Blitz voor België het eerst. G. L. Blitz begon snel en spoedig had hij zelfs een 8 Meter voor sprong op onzen landgenoot. Doch de Belg scheen op de eerste helft van den afstand te veel van zijn krachten gevergd te heb ben, hij zakte snel af. Delwei kwam bij, ge lijk en tenslotte won de Nederlander met niet minder dan 12 Meter voorsprong de eerste baan. Regter ging als tweede Nederlander dus met een grooten voorsprong op den Belg Aerts het water in. Wel wist Aerts iets van den achterstand in te halen, doch do derde Nederlander Moov had nog bijna 10 Meter voorsprong op Guilini, toen hij in het water ging. Als derde man startte voor België Guilini, die oorsuronkelijk als laatste man was opgesteld. Gerard Blitz was niet in de estafetteploeg opgenomen, in verband met het feit. dat hij zich voor den polowedslrijd wenschte te sparen. Guilini maakte den snelsten tijd, n.l. 2 min. 34 sec., tegen Mooy 2 min. 36 sec. De achterstand, die G. L. Blitz den Belgen berokkend had, wa9 dus voor een belangrijk deel ingehaald, doch van Essen zwom sneller dan zijn tegenstan der Matheys, zoodat Nederland met een niet onbelangrijke voorsprong den wedstrijd won. De afzonderlijke tijden waren: Dclwel 2 min. 35% sec., Regter 2 min. 41% sec.. Mooy tijd 2 rnin. 36 sec. en van Essen in 2 min. 37% sec. De afzonderlijke tijden der Belgen waren G. L. Blitz 2 min. 45 sec., Aerts 2 min. 39 sec., Guilini 2 min. 34 sec. en Matheys 2 min. 39% sec. De uitslag luidde: 1. Nederland tijd 10 min. 30% sec. 2. België tijd 10 min. 38% sec. De waterpolowedstrijd werd een overwin ning voor België. De rust bracht een 5—0 voorsprong voor België. België was het eerst in acte en Coppieters loste het eerste schot, dat echter geep doel trof. Toen scoor de de Pauw het eerste punt. Een Neder landsche aanval werd besloten met een schot van Kohier, doch deze bad geen suc ces. Gerard Blitz en IngenluyfU werden het water uitgestuurd. België was sterker en spoedig lag nummero twee achter Veen- stra, toen de Pauw keurig aangaf aan van Ghecra, waarop de laatste scoorde. Vlak daarna maakte Coppieters er 3—0 van uit een voorzet van v. Gheem. De Bel gen bleven sterker en een prachtig samen spel tusschen Gerard Blitz, van Gheera en Coppieters leverde het vierde punt op Vlak voor rust scoorde van Gheem nog maals, zoodat België bij de pauze leidde met 50. Direct na de rust scoorde G Blitz een zesde doelpunt voor dc Belgen. Daarna liet Nederland goed spel zien en scoorde niet minder dan drie maal achtereen. De doel punten waren van Reekers, Scrieder en Daatselaar. Daarop volgde een zevende doelpunt van de Belgen, ingeschoten door Coppieters. Vervolgens maakte v. Oostrom Soede er 74 van. Coppieters schoot kort voor het einde nogmaals in doel, doch dit punt werd geannuleerd. Het einde kwam dus met een verdiende 74 overwinning der Belgen. De ploegen waren als volgt samengesteld: 4 X 200 Meter estafette: België: G. J. Blitz (Antwerpscbe Zwem- club), Aerts (A.Z.C.), Guilini (Brugscho Zwemclub en Matheys (Brugsche Zwem- club). Nederland: Del wel (Rotterdamsche zwem club). Regter (Rotterdamsche Zwemclub), Mooi (ITeemsteedsche Polo Club) en H. van Essen (het Y). Waterpolo-ploeg België: Doel: J)isy. Achter: De Combc, Stoelen en Gerarc» Blitz. Voor: Coppieters, van Gheem en de Pauw. Nederlandsche waterpolo-ploeg: Doel: Veenstra (Y). Achter: Ingenluyff CHaagsche Zwem- en Poloclub), van Oostrom Soedo (Y) en Köbler (Y). Voor: Reekers (Haagsche Zwem- en Polo club), Schrieder (Haagsche Zwem- en Polo club) en Daatselaar (Utrechtscho Zwsa- club).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 8