AMERSFOORTSCH DAGBLAD V erkoopiiigeiti Dinsdag 18 Juli 1933 32e Jaargang No. 15 TWEEDE BLAD TWEEDE KAMER UIT DE STAATSCOURANT DOODELIJK ONGELUK BRAND TE MUIDERBERG AMSTERDAMS BEGROOTING GOEDGEKEURD? FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Donderdag 20 Juli te 1 uur. De voorzitter zal voorstellen om in deze vergadering aan de orde te 6tellen het opmaken van een voordracht ter vervulling van een vacature in den Hoogen Raad, de benoeming van een lid van de gemengde commissie voor de stenografie. Voorts zal de voorzitter voorstellen een aanvang te maken met de behandeling o.m. van do volgende metsontwerpen: Wijziging van de wet tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine; Wijziging van de wet op de invordering van 's Rijks directe belastingen; Wijziging van de registratiewet 1917; Verleening van enkele rctorsiebcvoegd beden; Regeling van den uitvoer van uien; Regeling van den invoer van gort; Beperking van uitgaven, welke voor de openbare kassen voortvloeien uit de uitvoo ring der l.o.-wet 1920; Wijziging van de landbouwcrisi6wet 1933 Vrijdag te 11 uur is er afdeelingsonder zoek. Bij K.B. is benoemd met ingang van den dag van indiensttreding tot griffier van het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch Jhr. Mr. G. E. F. J. de Kuijper, thans substituut griffier bij dat Gerechtshof. Bij K.B. is aan Mr. H. C. Leemhorst op zijn verzoek met ingang van 15 Juli 1933 eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van plaatsvervangend voorzitter van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) te Amsterdam, onder dankbetuiging voor do in die betrekking bewezen diensten. Bij K.B. is benoemd tot lid van den Voogdijraad te 's-Gravenhage F. J. H. M. van der Ven, directeur van de Magnesiet- en Amarilfabrieken t3 Schiedam, wonende te Rijswijk (Z.H.). Bij K.B. is benoemd tot gedelegeerde van de Nederlandsche Regeering bij het we* reldpetroleumcongres, dat van 19 tot 25 Juli 1933 te Londen zal worden gehouden: Prof. Dr. J. Versluijs, hoogleeraar aan de gemeen telijke Universiteit te Amsterdam. Bij K.B. zijn benoemd tot rechter-plaats- vervanger in de rechtbank te Arnhem Mr. H. V. Hogerzeil en Mr. J. W. F. Donath, beiden advocaat en procureur te Arnhem. Bij K.B. is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau Th. W. van der Woude, directeur van het consultatiebu reau voor Alcoholisme t3 Amsterdam. Bij K.B. is toegekend de gouden eererae- daille der Oranje-Nassau-Orde aan A. J. de Ruyter, leider van het veem- en expeditie bedrijf der firma A. van Hoboken Co. te Rotterdam en de bronzen medaille aan N. L. Segaar, letterzetter bij de N.V. Boekhan del en Drukkerij voorheen E. J. Brill te Leiden, aan R. Kregting, tuinman bij het Dominicanenklooster te Huissen (Geld.) en aan J. Blommendaal, glazenmaker bij de firma W. de Kater Co. te 's-Gravenhage. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is met ingang van 15 Juli 1933 benoemd tot lid van de Commissie van Toezicht op de Rijkslandbouwwinter- school te Utrecht E. van Woudenberg te Willeskop (Blokland). Bij K.B. is aangewezen in de enkelvou dige Kamer voor de behandeling van bur gerlijke kinderzaken tevens belast met de behandeling van kinderstrafzaken van de rechtbank te Breda, tot lid Mr. F. C. A. M. Tilman, rechter, thans plaatsvervangend lid. Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschcn Leeuw Prof. Ir. W. Scher- merhorn, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. Benoemd tot officier in de Oranje-Nas sau-Orde Ir. J. Emmen, hoofdingenieur bij den Rijksgebouwendienst. Benoemd tot officier van gezondheid tweede klasse bij de landmacht de student in de geneeskunde (arts) R. Buisman. Benoemd tot reserve-officier van gezond heid der tweede klasse bij de landmacht de dienstplichtig vaandrig van de le compag nie hospitaalsoldaten W. G. Kan, arts. Wielrijder tegen een auto gereden Den Bosch, 17 Juli. Op den Rijksweg Den Bosch—Nijmegen heeft hedenavond te omstreeks zeven uur een doodelijk ongeval plaats gehad. 0m6treek6 dien tijd reed aldaar de bur gemeester van Oss, de heer J. F. Ploegma kers, met zijn auto komende uit de richting Den Bosch. Ter hoogte van café „Jachtlu6t" onder de gemeente Nuland, naderde uit den polder de 56-jarige wielrijder Smulders. On danks waarschuwingen van zijn kamera den, stak hij plotseling dwars den weg over Hoewel de heer Ploegmakers nog alle mo gelijke moeite deed hem te ontwijken, was een botsing onvermijdelijk en reed S. tegen de auto aan. Hij sloeg achterover van zijn fiets en smakte tegen den grond. De burge meester van 0s6, de heer Ploegmakers, stopte onmiddellijk en bood direct de be hulpzame hand. Hij bracht het slachtoffer in een nabijzijnde woning, waar het ecnige oogenblikken later is overleden. De mare chaussee, welke onmiddellijk ter plaatsp was, nam den wagen van den heer P. in beslag voor het controleeren der remmen Deze bleken echter in orde te zijn, terwij1 voorts uit een ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat hem geen schuld treft aan het ongeval. HET 700-JARIG BESTAAN VAN ELBURG. Elburg, 17 Juli. Het 700-jarig bestaan van het stadje Elburg, zal op 10, 11 en 12 Augustus feestelijk worden herdacht. Het thans gepubliceerde programma der fees telijkheden vermeldt o.m. een toespraak van den burgemeester Jhr. R. Feith, te hou den van het-balcon van het Gemeentehuis, een openbare samenkomst in de Ned. Herv. Kerk waar een herdenkingsrede zal worden uitgesproken, een historische en folkloris tische optocht. Opvoering van het openlucht spel „Het Huwelijk van Reynalt de Vos van Steenwijk en Aleid van Putten in den jare 1398, samengesteld door Dr. H. J. Olthuis, en verder volksspelen, een muziekfeest, turn- en athletiekwed6trijden, ontsteking van illuminatie en koorzang. Bij de Firma A. Hengeveld Gzn. is ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan der stadsrechten van Elburg een gedenkboek uitgegeven van de hand van dr. H. J. Olthuis, Herv. predikant te Rotterdam. Ir. J. E. H. BAKHUIS, f Te Aken, waar hij voor herstel van ge zondheid vertoefde, is onverwachts over leden ir. J. E. H. Bakhuis, oud-directeur van de gemeentegasfabriek te den Haag cn eerelid van de Vereeniging van gasfabri- kanten in Nederland. Sind6 zijn pension- neering woonde hij te Zeist. A.6. Dinsdag zal de begrafenis op de nieuwe begraaf plaats aldaar geschieden. Ir. Bakhuis was officier in de orde van Oranje-Nassau. Rijk gemeubileerde villa in de vlammen opgegaan Muid orb erg, 17 Juli. Hedenmorgen omstreeks elf uur is een felle brand uitge broken in de rijk gemeubileerde villa van den heer Le Fèbre, gepensionneerd resident van Sumatra's Oostkust, te Muiderberg. Do brand, die in de keuken waarschijn lijk door het omvallen van een kacheltje ontstaan is, werd ontdekt door een leveran cier, die op dat moment bij de keuken aan belde. Er bleek niemand binnen te zijn. Me vrouw Le Fèbre was naar de stad, en de heer Le Fèbre bevond zich in de omgeving van do villa in het bosch. De villa, die geheel van hout is opge trokken, was in enkele oogenblikken een prooi der vlammen. Niels kon worden ge red. De brandweer uit Muiderberg en Mui den kon tegen het vuur niets uitrichic-n en bepaalde zich alleen met het nathouden van het bosch en struikgewas in de omge ving van de villa. De villa en het bosch is eigendom van het rijk, en was gehuurd door den heer Le Fèbre. ONEENIGHEID TUSSCHEN ZWAGERS. Tilburg, 17 Juli. Zaterdagavond le half tien zijn de zwagers van B. en J. te Til burg met elkaar slaags geraakt. Van B. heeft J. een diepe steek in den buik toege bracht. De getroffene werd naar het zie kenhuis overgebracht Waar onmiddellijk operatief moest worden ingegrepen. De toe stand van den man is zeer ernstig. Van B. is door de politie gearresteerd. LIJK AANGESPOELD Terschelling, 17 Juli. Vanmorgen te half 9 is bij het badpaviljoen te Terschel ling, het in verren staat van ontbinding verkcerende lijk van den heer G. B., die bij het Duitsche jacht Stella Maris op 10 Juni j.l. is verdronken, aangespoeld. Op 't lijk werden gevonden: gouden manchet- knoopen, een vulpen, een gouden armband horloge cn eenig Duitsch geld. GEZANTENWISSELING Naar wij vernemen zal Sir Odo Russell, Engelsch gezant bij het Nederlandsche hof, die, naar men weet, uit den diplomatieken dienst treedt, 20 Augustus ons land verla ten en zich naar Engeland begeven. De nieuwe gezant wordt tegen het einde dier maand te 's-Gravenhage verwacht BESCHERMING DER ZANGVOGELS. Het Kamerlid van Zadelhoff had den minister van Economische Zaken gevraagd of hij ber?id is ten spoedigste de noodige maatregelen te treffen, waardoor aan de massa-vangst der zangvogels een einde wordt gemaakt, en niet opnieuw tijdens het aanstaande herfstseizoen in ons land tienduizenden zangvogels onnoodig aan hun natuurlijke bestemming worden onttrok ken. Minister Verschuur heeft daarop 'geant woord, dat hij er naar streeft nog vóór het komend vangseizoen maatregelen te nemen teneinde aan de massa-vangst van zangvo gels een einde te makm. Omtrent een daar toe ontworpen denkbeeld wordt het oor deel van de commissie tot voorbereiding van een herziening der Vogelwet 1912 in gewonnen. STEUN AAN NAT.-SOCIALISTEN INGETROKKEN. Twee Duitschers, wonende te Kerkrad?, vurige aanhangers van nationaal-socialis- tische Duitsche arbeiderspartij, die geregeld in hun bruine uniform op Nedcrland6ch grondgebied paradeeren, zijn door het Bur gerlijk Armbestuur van gemeentelijken steun uitgesloten. ZONDAG- EN NACHTRUST IN DE RIJNVAART. Den Haag, 17 Juli. De Centrale Com missie der Nederlandsche vereenigingen van particuliere schippers cn sleepbooteige naren, waarbij vrijwel alle Nederlandsche vereenigingen van particuliere schippers en sleepbooteigenaren zijn aangesloten, heeft in baar j.l. Donderdag gehouden vergade ring met algemccne stemmen besloten de op 9 dezer ingezette, uit particulier initia tief voortvloeiende actie tot het vrijwillig houden van Zondag- en nachtrust op den Rijn met alle haar ten dienste staande mid delen te 6teunen. In verband daarmede wekt zij alle parti culiere schippers cn sleepbooteigenaren op hieraan mede te werken, terwijl zij een be roep doet op reederijen om deze goede zaak te steunen. UIT DEN VRIJZ.-DEMOCRATISCHEN BOND. De afdeeling Purmerend van den Vrijzin- nig-Dem. Bond had, naar wij in H e t V o 1 k lezen, in haar vergadering in tegenwoor digheid van het v.-d. raadslid K. Drost haar lid Dobber aangewezen in de ontstane vacature van wethouder Koning (vrijz.- dem.). De overeenkomst tusschen S.D.A.P.- en vrijzinnig-democratische raadsfractie is eveneens onderteekend door derv heer K. Drost. Desondanks verklaarde de heer Drost in de vergadering van 8 Juli blanco te heb ben gestemd en deed hij aldus de uitste kende samenwerking daardoor teniet. Het royement is intusschen uitgesproken en doorgegeven aan den partijraad van den Vrijzinnig-Dcmocratischen Bond. De motie luidt als volgt. De afdeeling Purmerend van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond op Zaterdag, 8 Juli, in buitengewone vergadering bij een: geiet op het besluit van de afdeeling in haar vergadering van 2 Juni 1933, be treffende de wethoudersverkiezing van p.g. B. Dobber, kennis genomen hebbende van de stem ming in de gemeenteraadsvergadering van 7 Juli, waarbij p.g. K. Drost in gebreke is gebleven aan dat besluit te voldoen; in herinnering brengend de overeenkomst tusschen S.D.A.P.- en V.-D. raadsfractie, welke mede :s onderteekend door genoemd raadslid K. Drost; constateerende, dat p.g. K. Drost zich schuldig heeft gemaakt aan contractbreuk; spreekt haar diepe verontwaardiging daarover uit en eischt onmiddellijk schrif telijk bedanken, als lid van den Vrijzinnig- Democratischen Bond, alsmede ter beschik kingstelling van zijn raadszetel ter voorko ming van royement; besluit deze motie ter kennis te brenven van den Partijraad van den Vrijzinnig De- mocratischen Bond en aan de pers. VERASSCHING PROF. MR. W. H. DRUCKER. Onder zeer veel belangstelling ls Zater dagmiddag in het Crematorium op Wester- veld de verassching geschied van het stof felijk overschot van prof. mr. W. H. Druc- ker, hoogleeraar aan de Nederlandsche Mandelshoogeschool te Rotterdam. Aanwe zig waren het college van curatoren, de Se naat van het Rotterdamsche Studenten corps, vertegenwoordigers van verschillen de academische instellingen, het bestuur van Ons Huis te Rotterdam, en vele an deren. Het eerst beeft gesproken mr. Th. A. Fruin, lid van het College van Curatoren der Handelshoogeschool. Daarna spraken nog prof. dr. Z. W. Snel Ier, rector-magni ficus, dr. S. Blrnie, na mens het bestuur van Ons Huis, dr. K. E. Troost, directeur van Ons Huis en tenslotte de heer R. H. Haentjens, voorzitter van den Senaat van het Rotterdam6ch Studenten corps. Daarna daalde de kiët, waarbij de organist het koraal „Ich ruf' zu dlr Herrn Jesu Christ" van Bach deed hooren. Een broeder van den overledene dankte voor de belangstelling. Amersfoort. 18 Juli, café De Zwaan, verkoop van een huis met bakkerij, Leus- derweg 289, 8 uur. 26 Juli, Verkooplokaal Muurhuizen 47. Verkoop van 3 gedeeltelijke inboedels be*, nevens koffiehuis-inventaris, 9% uur v.m. 27 Juli, Langestraat 131. Verkoop van een completen inboedel. 9l/2 uur. Baarn. 26 Juli, Koffiehuis Kuyer, ver koop van een boerderij, V/z uur n.m. 27 Juli, Café de Pauw, verkoop van twed wei- en hooilanden, 11 v.m. Hoogland. 20 Juli, „de Faam", ver*» koop van 6 perceelen rogge, 7 uur n.m. Toch twee millioen bezuinigd Aan Het Volk wordt uit Haarlem ge* meld: Dezer dagen heeft wederom een bespre king plaats gevonden tusschen een com missie uit Gedeputeerde Staten en een de legatie van B. en W. van Amsterdam over de begrooting 1933. Gedeputeerde Staten hebben in deze con ferentie vastgehouden aan hun eisch, dat op deze begrooting nog twee millioen moet worden bezuinigd. Zij meenen, dat aan hun verlangen kan worden voldaan, zonder dat belastingverhooging daarvan het gevolg zou moeten zijn. Na de bespreking bestond de indruk, dat B. en W. van Amsterdam bereid zouden zijn o.a. de bate van de laatste loonsverla ging tot een bedrag van 1.2 millioen voor dit doel aan te wenden. Wij vernemen hieromtrent nader, dat dit bericht inderdaad juist is en dat aan den wenscb van Gedeputeerden door de meer derheid van B. en W. reeds is voldaan. Men verwacht in Stadhuiskringen, dat reeds de volgende week goedkeuring van de begroo ting zal zijn verkregen. Het voornemen schijnt te bestaan om het dan nog ontbrekende bedrag van acht ton te putten uit een der middelen, die wethou der De Miranda in de jongste raadszitting namens de minderheid van het college had aangewezen om zonder loonsverlaging de begrooting sluitend te maken. OPENSTELLING VAN DEN AFSLUIT DIJK GEVRAAGD. De Bond van bedrijfsautohouders in Ne derland (B. B. N.) heeft aan den Minister van Waterstaat het verzoek gericht de zeer spoedige algeheele openstelling van den -\f- sluitdijk van de Zuiderzee wel te willen be vorderen. Verschillende gronden worden voor dit verzoek aangevoerd. AFSCHEID LUIT. TER ZEE le KI BOZUWA. Als adjudant van minister Deckers. Na ongeveer 2l/i jaar de functie van Zee macht-adjudant ven den Minister van De fensie te hebben vervuld, heeft Zaterdag ochtend luitenant ter zee lo klasse G. G. Bozuwa, die met ingang van heden van deze functie ontheven is, het Departement van Defensie verlaten. Minister Deckers ontving den heer Bo zuwa in zijn kabinet en nam op bizonder hartelijke wijze afscheid van hem, in te genwoordigheid van den nieuw-benoemden zeemacht-adjudant, luitenant ter zee 1ste klasöe J. E A. Post Uiterweer, die met in gang van heden zijn nieuwe functie aan vaard heeft. Luit. ter zee Bozuwa zal in den loop van Augustus naar Ned.-Indiö vertrekken. De jeugd stempelt den man, evenals de morgen den dag verkondigt. MILTON. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 4 't Gebeurde, toen deze periode op haar ergst was, dat hij een vriendschap her nieuwde, begonnen op Trinity met dien excentrieken, maar bekwamen jongen jour- nalist Ipencer Hastings. Aan Anthony stort te Hastings zijn hart uit, over zijn groote idee de idee, welke tot werkelijkheid ge maakt kon worden, als er tweemaal zooveel geld was als Hastings bezat. Anthony ver schafte het kapitaal en „De Uil" was gebo ren. Anthony ontwierp den omslag, schreef nu en dan een gedicht voor het blad, soms Pen schitterend vertoog. Dikwijls zegende hij Hastings, omdat hij hem in iets belang rijks getrokken had, iets dat daar de lei ding daarvan niet in zijn eigen handen was niet op een zeker oogenblik opeens op zij geschoven kon worden. Trinity College een hoogere school Om te besluiten: Anthony leed aan drie kwalen, gemis van een bepaalde taak, ern stige oorlogsoverspanning, en: dat hij niet ontmoet had, de bij hem passende vrouw. Van de eerste en tweede, ofschoon hij er nooit over sprak, wist hij af van de derde had hij zelfs geen vermoeden. HOOFDSTUK III. Roodborstjes huis. I. Dc plotselinge telcfoonboodschap van Hastings om twee uur in dien Augustus nacht en zijn eigen daarop volgende aan vaarding van het voorstel, dat lnj voor „De Uil" „Bijzondere Gevolmachtigde" zou zijn, had tenminste, overdacht Anthony, toen hij vier uur later zijn wagen door Kingston chauffeerde, dat gemis van eenig bepaalde taak uit de wereld geholpen. Hij was opeens naar het hoofdkwartier van „De Uil" gereden, had binnen tien mi nuten met Hastings de zaken geregeld en had toen getelefoneerd naar een vriend, een belangrijken, officieelen vriend. Hem had Anthony het plan in schets ontworpen, ten antwoord gekregen een half-officieele zegen, cn 'n: „Denk er om, 'k weet nergens van, wanneer er iets gebeurt, maar ga je gang." Hij was toen terug gereden naar zijn flat, had een tasch gepakt, een briefje voor zijn huisknecht achtergelaten, en was vertrokken naar Marling in Surrey. Van zijn officieelen vriend had hij begrepen, dat, wanneer hij eenmaal de rechterhand van miss Hoodc was, de weg open zou zijn. Terwijl hij reed, peinsde hij. Hoe deze vrouw te benaderen? Bij het noemen van „De Pers" zou ze stellig schrikken. Ten slotte legde hij het probleem terzijde. Het bericht van John Iloode's dood had hem niet ontroerd, behalve op de manier van een voorbijgaande emotie. Anthony had te veel van den dood gezien om tranen te storten over een man, dien hij nooit ge kend had. En dc minister van financiën had nooit, ofschoon hij een schitterende persoonlijkhed was geweest, de toegene genheid van liet volk verkregen op de ma nier van een Joe Chamberlain. Rijdend doer lïaslemere werd Anthony, terwijl hij in opgewekte stemming in zich zelf mompelde „nu. wie doodde Roodborst je?". opgeschrikt door een afschuwelijke gedachte. Stel dat er geen mysterie zou zijn! Stel dat. zooals Hastings bad geop perd, de moordenaar zich zelf reeds had aangegeven 1 Maar dan schoof hij deze gedachte weer van zich af. Een minister vermoord zonder mysterie? Onmogelijk! Dat was in strijd met alle regels. Hij gaf zijn wagen wat vaart. Tien minu ten voor acht had hij „dc Beer cn Sleutel", het hotel in Marling, in dc High-Strect, be reikt, bestelde een kamer en ontbijt, en werd naar boven gebracht door een praat zieken eigenaar. 2 Nadat hij een bad genomen, zich gescho ren en verkleed had,*zijn honger gestild door het ontbijt, richtte hij zich in zijn volle lengte uit den gemakkelijkste» stoel van de gelagkamer op, stak zijn pijp aan. en ging in den tuin Buiten liep hij tegen den hotel houder aan, informeerde naar den kortsten weg naar Abbotshall, cn rustig zijn pijp rookend, genoot hij er van de uitwerking van zijn vraag af te wachten. De oogen van mr. Posiah Syme straalden van nieuwsgierigheid. „Excuseer mij, sir." snoof hij, „maar bent u afgekomen op wat er daar, in het huis, gebeurd is?" „Waarschijnlijk niet!" zei Anthony. Mr. Syme probeerde het opnieuw. „Bent u een detective, sir?" vroeg hij op dezelfde snuivende manier, alsof hij een complot vermoedde „Als dat zoo is, kan Joc Syme u misschien van dienst zijn.' Hij boog ziel naar voren en voegde er. zachtjes fluiste rend bij: ..Mijn oudste dochter is tweede meisje op Abbotshall." „Als dit zoo is," zei Anthony. „Wacht even tot ik mijn hoed gehaald heb. dan kun nen we samen oploopen. U kunt mij den weg wijzen." „Dus, dus u bent een detective, sir?" „Wat ik werkelijk ben," zei Anthony, „dat mag onze lieve Heer weten. Ik weet het niet. Maar u kunt, als u wilt. vijf pond verdienen." Mr. Syme begreep genoeg. Terwijl zij wandelden, eerst langs den stof- figwitten weg, daarpa door de velden en tenslotte langs den oever van het snel stroomend, nog geen twintig meter brecde' riviertje, dc Marlc, verteldu mr. Syme, wat hij wist. Gezuiverd van herhalingen, biografische afdeelingen, en uitweidingen op het gebied van landelijk getheoretiseer, was het. ver haal als volgt: Kort na elf uur, den vorigen avond, was miss Laura Hoode dc studeerkamer van haar broer binnengekomen en had hem ge vonden, dood en gewond, bij den haard Hoe precies de verwondingen waren, kon mr. Syme niet vertellen, maar volgens de met elkaar overeenstemmende berichten waren zij nog al afschuwelijk. Vóór zij flauw viel, had miss Hoode eei> schreeuw gegeven. Toen andere huisgenoo- ten er bij kwamen, vonden zij haar liggen naast haar broers lijk. Dadelijk was er een onderzoek ingesteld naar de moordenaars, en waren de politie en een dokter er bij geroepen. Er werd gezegd mr. Syme ging vertrouwelijke medcdeclingen doen dat door den schok dc geestvermogens van miss Iloode gekrenkt waren. Tot nog toe had men geen enkele zekerheid omtrent den persoon van den misdadiger, maar (hier uitte mr. Syme allerlei duistere ver moedens, welke betrekking hadden op elk der huisgenootcn met uitzondering van zijn dochter). Anthony stopte den woordenvloed door een vraag „Kunt u mij," vroeg hij, „nauw keurig vertellen wie in het huis wonen?" Mr. Syme's woordenrijkdom nam opeens toe. „O ja. IIij wist er alles van. Op het oogenblik waren daar miss Iloode, twee vrienden van den overleden mr. Hoode cn het dienstpersoneel en de jonge mijnheer mr. Deacon die secretaris was geweest van den gestorvene. De namen? O ja, hij kon de namen precies opgeven. Dicnstperso- neel zijn dochter Elsie, tweede meisje; Ma- bel Smith, een ander tweede meisje; Mar tha Forest, do keukenmeid; Lily Ingram, het werkmeisje; Annie Holt. kamermeisje; de oude Poole, de butler; Bo Belford. do andere huisknecht. Dan waren er Tom Diggle, de tuinman, die echter in liet dorps ziekenhuisje was de laatste week en er nog niet uit weg was. En dan nog de chauffeur, Harry Wright. Natuurlijk woonden, nu dacht hij er aan. de tuinman en de chauf feur niet in het huis. zij woonden in het portiershuis. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5