WERKSTUKKEN VAN BAKKERSZONEN Het Porceleinhuis ALFRED LUDERTN.V. VAKWEDSTRIJDEN IN AMICITIA ONVERANTWOORDELIJKE AUTOMOBILISTEN Langestraat 2 - Tel. 525 Fa. KALLEVEEN STERLISEERTOESTEL Advertentsën 'Aardige tentoonstelling ter gelegenheid van de jaarvergadering Nieuwe voorzitter gekozen In de groote zaal van Amlcitla had gis termiddag de algemcene ledenvergadering plaats van de Ned. Veremiging van Bak kerszonen, welke geleid werd door den heer G. C. Mulder uit Den Haag. Bij deze vergadering was tevens een vakwedötrijd. Na een welkomstwoord van den voor zitter der plaatselijke afdeeling, den heer A. Vonk, hield de heer Mulder een kort openingswoord, waarin hij allereerst de afdeeling Amersfoort dank bracht voor de goede ontvangst, alsmede voor de goede organisatie. Spreker stipuleerde vervolgens de slechte tijden, welke allerlei wetten brengen als tarw.nvet, zuivel wet; van de saneering verwacht spreker zeer veel voor het bedrijf. Ook de strijd, welke de coö peratieve vereenigingen tegen de bakkers voeren, werd niet onaangeroerd gelaten. Met nadruk weds spreker op het nut van een goede vooropleiding en een goede or ganisatie. De heer Mulder herinnerde er voorts aan, dat de financiën der vereeni- ging niet zoo bijzonder zijn. Spreker ver heugde zich er over, dat er een afdeeling Sneek en omstreken is opgericht. Tenslotte deelde do heer Mulder mede, dot hij door omstandigheden genoodzaakt is als voor zitter af te treden. Ter vergadering waren 10 van de H af- deelingen tegenwoordig. De voorzitter deel de nog mede, dat men thans bezig is met in enkele plaatsen van ons land, o.a. in Zwolle, een afdeeling te stichten. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek ,dat het afdeclingental was gestegen van 11 tot 14; er zijn tevens nog nieuwe afdelingen in oprichting, zoodat gezegd mag worden, dat deze nog jonge verceni- ging groeiende is. Verwacht wordt, dat ook in het komende jaar het ledental zal stijgen. Het jaarverslag van den penning meester gewaagde van een batig saldo van 84.23. Beide jaarverslagen werden goedge keurd. In vorband met het aftreden van den voorzitter moest een verkiezing plaats vinden. Tot voorzitter van de vereeniging werd .'gekozen de heer A. Vonk alhier. De heer Mulder zegde dank voor den ondervonden steun, welks hij als voorzit ter ven leden en medebestuursleden heeft ondervonden. Door deze samenwerking is de Vereeniging van Bakkerszonen de bes te organisatie van middenstandszonen ge worden. Spreker wenschte de vereeniging een gestadige bloei -jn vooruitgang toe, waarna hij voorts de vereeniging geluk wenschte met haar nieuwen voorzitter. De heer Vonk dankte voor het in hem gestelde vertrouwen, waarna hij voorstel de den afgetreden voorzitter te benoemen tot eere-lid der vereeniging, welk voorstel met applaus werd begroet. Tot lid van het H.B. werd 'gekozen de heer van Welsem uit Deventer, die in de plaats zal treden van den afgetreden heer Paalman. De heeren Bakker en Molen beek werden als H.B.-lid herkozen, terwijl als lid voor de provincie Friesland werd gekozen de heer Wynia uit Bolsward. Vervolgens werd eenigen tijd gediscussi eerd over het uitgeven van een eigen or gaan, welke discussie tot resultaat had, dat liet hoofdbestuur gemachtigd werd deze kwestie nader ond»r het oog te zien, even als de kwestie van het instellen van een insigne, welke door de afdeeling Deventer ter sprake werd gebracht. Als plaats voor de volgende vergadering werd Arnhem aangewezen. Op voorstel van Rotterdam werd aan de Centrale Bakkerijcommi6ste een telegram gezonden, waarin de waardeering van haar werk is uitgedrukt. Een gemeenschappelijk diner en een feestavond besloten deze jaar- lijksche bijeenkomst. De vakwedstrijden. Aan de vakwedstrijden, welke op initia tief der plaatselijke afdeeling gehouden werden, werden door bakkerszonen uit het geheele land deelgenomen. Uitgezon derd den zoogenaamden vierkanten me ters-wedstrijd, waarin hoofdzakelijk de bakkerspatroons wedijverden om in dit be stek een zoo groot mogelijke verscheiden heid van zorgvuldig afgewerkte en uit pri ma materiaal bestaande producten ten toon te stellen. Iiier behaalde A. Mosterd, alhier een aardig succes, daar hem en M. Zegers te Barnevcld em eerste prijs werd toe gekend. De geheele uitslag in deze afdee ling is als volgt: le prijs: A. Mosterd, alhier. Ie prijs: M. Zagers, Barneveld. 2e prijs: J. van Beenen, Baarn. 3e prijs: .1. Coppcns, Grootebroek. - 3e prijs: H. Kuipers, Baam. Vermeld dient hier ook nog te worden een inzending van de bakkerij W. Vonk te dezer stede. De jongaren blijken trouwens ook hun vak zeer goed te verstaan en hart voor hun vak te hebben. Uit alles bleek wel Jat deze expositie niet alleen „voor den bak ker" maar ook voor het publiek v>el aar digs en ongekends brengt. De huisvrouw kan daar eens zien wat hu eigenlijk prachtig brood is, en de ver schillen in fijnheid van rijs, geur en smaak ontdokken. Na een serieuze keuring, zoowel van uiterlijk als innerlijk, waarvoor alls bak sels door midden gesneden werden, was de uitslag: voor klasse I: Melkbrood: le prijs: L. de Boer, Hoogvliet. 2e prijs:. W. Hctterschjidt, Herwen. 3e prijs: J. P. Paalman, Deventer. T. Blokdijk, Grootebroek en E. J. Ze gers, Barneveld werden eervol vermeld. voor klasse II: Waterbrood: le prijs: H. G. Joostcn, Builen. 2e prijs: J. F. Paalman, Deventer. 3e prijs: T. Blokdijk, Grootebroek. Eervolle vermelding van E. J. Zegers, Barneveld, P. Knip, Hoogkarspel en J. Ja nus, Amsterdam voor klasse III: Krentenbrood, bleek de buitengewone smakelijke bovenkant zijn lading, die een iets minder verdeelig der krenten had dan den tweeden prijswinnaar, te dekken. Hier werden de prijzen als volgt toegekend: le prijs: J. F. Paalman, Deventer. 2e prijs: T. Blokdijk, Grootcbrock. 3e prijs: J. A. v. Ee, Soest. In dez2 afdeeling werd E. J. Zegers te Barneveld wederom eervol vermeld. Voor den kampioenstitel sloeg J. F. Paalman dus zelfs zijn ergsten concurrent, T. Blokdijk en kwam deze zoodoende in het bezit van den wisöilbcker. Voor klasse IV: Luxe broodjes, werd de volgorde als volgt bepaald: le prijs: E. J. Zegers, Barneveld- 2e prijs. M. Noten, Maastricht. prijs: J. Kuipers, Baarn. Hier verkreeg F. K. v .Beenen te Baarn een eervolle vermelding Zeer de moeite van het kijken waard was liter de afdeeling ter opluistering. In derdaad kan dat niet beter gedaan worden dan door bloemen; de geheel uit deeg be reide rozen trokken dan ook algemeen de aandacht. Vooral bij het trekschuitje, voort getrokken door drio kippetjes van luxe brood, is de angstvallige nauwkeurigheid, waarmee te werk is gjgaan, zelfs door den leek op te merken. Waar het idee boven dien erg aardig was, was hier de prijs- toewijzing niet lastig. Een bak werkje .,Do Koppelpoort", vroeg natuurlijk ook even onzen aandacht. le prijs voor trekschuitje: J. L. Bijl te Rotterdam. 2e prijs voor bloemenmand: M. v. Bee nen te Baarn. 2e prijs voor wapen J. Kuipers te Baarn. J. van Kesteren te Apeldoorn viel een eervolle vermelding te beurt. Voor de afdeeling koekjes moest min stens een zestai soorten koekjes ingezonden worden,, evenalö bij de afdeeling luxe brood jes. Het behoeft niet gezegd te worden, datj alles er even verzorgd en smakelijk uitzag.1 Elk koekje is hier tot in de perfectie be- handeld. Hoewel een beslissing hier zeer moeilijk "geweest zal zijn, was de prijstoe kenning aldus: le prijs L. van Welsum te Deventer. 2c prijs G. E. J. Schuppers, Het Loo, 3o prijs F. R. van Beenen, Baarn. Eervolle vermelding: G. J. Plek te Doe- tinchem; E. Hamming te Utrecht en II. Menkveld te Apeldoorn. Op banketbakkorijgebied viel de gaafheid van eenige ingezonden taarten te bewonde ren. Alhoewel hter kunststukken zijn van geduld en handigheid, spreekt hier de smaak van de cake ook een woordje moe, zoo zelfs, dat een leek op het oog de prijs toekenning niet de juiste zou vinden. Zij was nu: le prijs E. Ilammimgh, Utrecht. 2e prijs R. Menkveld, Apeldoorn. 3e prijs F. R. van Re men, Baarn. TI. Post alhier werd eervol vermeld. Ons inziens spande een stilleven echter de kroon van deze schitterende tentoonstel ling. Dit geheel uit marsepijn vervaardigde staaltje van handwerk is eenvoudig af, on dergrond zoowel als de vruchten zijn vol maakt glad en natuurgetrouw. Het kon niet anders of zelfs de magnifieke simfruit- schaal, uit Dragant-suikerwerk en een mi- nitieus uitgewerkte bloemenwagen, even eens uit dit suikerwerk vervaardigd, moe ten hierbij in het niet verzinken. Bij deze laatste stukjes waren respectievelijk het fruit en de anjers uit marsepijn vervaar digd. Hier had de prijstoekenning plaats als volgt: le prijs: stilleven van C. van Berken bosch alhier. Dit was een zeer groot succes. 2e prijs: sierfruitschaal, F. R. van Rce- nen, Baarn. 3e prijs: bloemenwagentje, II. Mcnkveid, Apeldoorn. Eervolle vermelding voor R. W. Klein te Rotterdam, voor schilderij. Tenslotte valt nog te vermelden, dat dez< tentoonstelling geheel op initiatief van de plaatselijke afdeeling tot stand is gekomen, Na afloop van de tentoonstelling wordt het brood ter beschikking gesteld van Kin derzorg en het Leger des Heils alhier. Zij tenslotte nog vermeld, dat het technisch bureau Koning alhier voor muzikale af wisseling zorg droeg. gen in ons land, alle behoorend tot het In stituut tot Onderwijs van Blinden. Het is J. Niezing, onderwijzer aan de Prins Alexander Stichting te Huis ter Hei de, die ons wat van dat leven vertelt in zijn propagandaboekje „Voorheen en Than6". Hij doet dat, heel even het grauwe, sombere „Voorheen" aanstippend, met een blik naar het doorbrekende licht, dat langzamerhand de zielen dier eeuwig-tastenden komt be stralen en verwarmen. Wij doorloopen de fróbelklasse en de schoollokalen én wij zien hoe de tastzin ontwikkeld wordt. Wij lezen de Braille-tce- kens mee van de leesplanken en wij zien hen ijverig rekenen en hun aandachtige snuitjes treffen oii6 bij de- aardrijkskunde en geschiedenisles. Wij voelen, hoe ontevre den wij zijn, ondanks dat elke dag een an dere dag, een dag-anders van licht cn kleur is. Bedrijvige handjes vormen uit klei en vlechten vingervlug, terwijl ergens tonen uit'een kamer gorgelen, waar piano ge speeld wordt uit wonderbare klanken mèt kleur, mèt licht... vol tevredenheid! Veel geduld maakt de volwassen blinden geschikt voor maatschappelijk werk: Zang cn muziekleeraar, organist, pianostemmer, stcno-typi6t, radio-telefoniste, masseur, monteur en manden-, borstel- cn matten maker, terwijl ook huishoudelijke arbeid niet vergeten wordt. Het worden mcnschcn in een aparte, geen zorgen kennende wereld. En wij hopen met I Niezing, dat velen hun blinde kinderen aan de hoede van deze inrichtingen zullen toevertrouwen, want dóór daagt voor hen een blijde morgen. HET DAGHET. In de zielen van hen, die het licht nooit zien. Als wij 's morgens ontwaken en wij zien het lachend zonlicht in gouden reepen tu6 schen de gordijnen door onze slaapkamer binnenvallen, dan zeggen wij iets alge meens: „Het is dag!" En wij vergeten, dat dien dag voor velen niet met dat rijke, gul le licht begon, maar met een doordringen de schel.... Zoo zijn er toch vier inrichtin Nog te veel rijders denken, dat het nog nét kan en krijgen daan door aanrijdingen E:n hulp-chauffeur van 17 jaar! Hoewel men iederen dag opnieuw in de bladen kan lezen van ernstige verkeerson gevallen, welke het gevolg zijn van te woest rijden, van het zoo gevaarlijke „snijden of van oververmoeidheid van chaufreurs, brengt iedere kantongerechtszitting weer 'n paar van dergelijke gevallen. De hooge boe te, zickenhuisvei pleging cn vaak ernstige verminkingen schijnen niet voldoende te zijn om hen, die altijd haast hebben kalmer te doen rijden, of degenen, die chauffeurs met vrachten uitsturen, het besef bij te brengen, dat zij een onverantwoordelijke daad verrichten door dezo menschen heelt dagen cn vaak 's nachts nog erbij achter het stuur te laten zitten. Zoo was het ook met den chauffeur van een vrachtauot uit Borculo, die 's morgens om 7 uur met razende snelheid door Soes terberg was gekomen cn op bevel van den rijksveldwachter aldaar niet had gestopt. In ccn dor vorige zittingen had verdachte ai beweerd, dat hij niet gereden had, weshalve gisteren als getuige werd gehoord een 17- jarige leerling-chauffeur. Deze jongeman, die nog niet in het bezit kan cn mag zijn van een rijbewijs, kwarn er eerlijk voor uit, dat hij gereden had. Hoe wel hij géén rijbewijs had in verband met zijn leeftijd beneden 18 jaar, had zijn baas hem tóch meegezonden als hulpchauffeur. Toen hij dien morgen reed, deed dc chauf feur even z'n dutje, dc vermoeide man sliep cn de jongeling naast hem raasde voort. De ambtenaar van het O.M., ditmaal Mr. Abbing, zei dan ook zeer terecht, dat hij de politie in Borculo van een cn ander op de hoogte zon brengen. Verdachte werd vrij ge- proken, doch de 17-jarige „hulpchauffeur' is van liet geval nog niet af! Zooals helaas zoo velen denken.. Hij dacht dat 't nog nèt kon, en al-? het niet ging... nou ja, dan was het nog maar die fietser, die niet absoluut rechts iiicld, die van dc sokken gereden werd! Zoo is he laas maar al le vaak de gedachte van be stuurders van motorrijtuigen, die den gc- heelen weg voor zich alleen opcischcn. De chauffpur, die gisteren voor het kantongc recht stond, had te B-iarn op deze wijze een wielrijder aangereden, 't Was des fietsers schuld, want er kwam van tegenovergestcl de richting ccn vrachtauto cn de fiets reed niet geheel rechts, óók niet na het geven van signaal. De kantonrechter Mr. baron Roéll merkte terecht op, dat dc auto dan even had moeten wachten, doch verdachte hield vol, dat het volgens zijn berekening „nog nèt kon." De ambtenaar van het O.M. wees er in zijn requisitoir op, dat deze wijze van rijden helaas nog maar al te vaak voorkomt. Hij eischte voor dit gevaarlijke rijden 40.— boete subs. 20 dagen hechtenis. Verdachte: „Dat is vreeselijk zwaar." Kantonrechter: „U mag geen risico nc men, U beseft blijkbaar nog niet de ernst van het feit". De uitspraak luidde in ver band met het salaris van verdachte 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Op een anderen wagen gobotst. Een andere automobilist, die blijkbaar geen goede remmen had, was bij het stop pen tegen een voor hem rijdenden wagen ge botst, waardoor materieele schade was ont staan. Het grapje kost hem 10.boete subs. 4 dagen, benevens de kosten van de reparatie aan den aangereden wagon. Het zelfde lot onderging een autobestuurder, die te Soestdijk geen gevolg had gegeven aan het bevel van den verkeersagent, waardoor eveneens een botsing was ontstaan. Een derde automobilist, die bij liet gevaar lijke kruispunt te Woudenberg te laat had geremd, met het gevolg, dat hij een motor rijder aan het achterwiel greep, kreeg 15.— boete sube. 5 dagen hechtenis. CADEAU. CADEAU. COMPLEET prima gogalvaniseerd met thermometer, houder cn armpjes, 5 glazen van 1 Liter en volledig receptenboek ontvangt men gratis bij aankoop van 50 stuks inmaak- glazcn. Nogmaals: de Crislsvarkenswet. Een landbouwer uit Woudenberg had eenige zeugen cn schrammen, welke in be slag genomen zijn, omdat zij niet gemerkt waren. De man had gewetensbezwaar hier tegen. Hij zat duS leelijk met de ongemerkte dieren, die hij niet in voorraad mocht heb ben, maar óók niet mocht verkoopen. De se cretaris van de Gewestelijke varkcnsccntra- le had gezegd dat hij zou zien wat er nog aan gedaan kon worden, maar desondanks werden dc beesten tóch in beslag genomen. Deze secretaris verklaarde gisteren dit toe gezegd te hebben „omdat bij er anders geen mouw aan wist te passen"! Er was maar één uitweg en dat was lid worden van dc centrale, doch daar had de veehouder gewetensbezwaar tegen. Mr. Cro mer, verdachte's raadsman, achtte de han delwijze van den secretaris allesbehalve juist. De veehouder is hierdoor volgens het O.M. terecht van de wijs geraakt. De eisch was dan ook: schuldig verklaring zonder strafoplegging, doch met verbeurd verkla ring der varkens. Mr. Cremer merkte op, dat de wet voorschrijft, dat de varkens verbeurd verklaard kunnen worden, doch dit be hoeft niet volstrekt altijd le geschieden. Nu is ie verbeurdverklaring de straf. De Kan tonrechter zal volgende week schriftelijk vonnis wijzen. GARNIZOEN. De sergeant-majoor-instructeur T. A. Joha, gymnastiek- en hoofdschermonderwijzer bij de Koninklijke Militaire Academie te Breda, wordt met ingang van 1 October a.s. overge plaatst naar het 16e Rcgimcnt-Infanterie, alhier. GEMEENTE-CONCERT. Van de Amersfoortsche Muziek vereniging. Op Dinsdag 25 Juli wordt door dc Amers foortsche Muzickvcrecniging, directeur de heer Feird. de Gocij een concert gegeven in de gemeente-muziektent Plantsoen Zuid. Het programma luidt als volgt: 1. Hoch die Friendensflaggc, marsch H. L. Blankenburg. 2. Bandictcnstrcichc, ouverture, Fr v. Suppé. 3. Les Partincurs, Valse, E. Waldtcuicl. 4. Coppelia, ballet, L. Dclibes. PAUZE. 5. Die diebische Elster, ouverture, Rossini. 6. In a Persian Market, intermezzo, Ketelby 7. Notenregen. Grosse potpourri, Urbach. S. '»urch Nacht zum Licht, marsch, Laukicn. BURGERLIJKE STAND. 20 Joli. Geboren: Nicolaas Jacobus Hcndrikus, z. van Petrus Leenards cn Catharina Maria Poort; Cornelia, d. van Albertus Viviè en Elisabeth Maas. Overleden: Reijcr Iloksborgon, oud 26 jaar, ongehuwd; Johannes Hendrikus Josephus Seiiwitzner, oud 25 jaar, ongehuwd. Gehuwd: Jan Jacob Klaasen cn Johanna Gijsbcrta Vlaanderen; Barend Beit Ier en Maria Bcsscm; Geirit Anthonie Renes en Petronclla Hendrika van Schaik. Ondertrouwd: Sijbrcn Sijbrandij cji Arnol- da Johanna van Lonkhuijzen; Jacob Schmidt Antonia Bos; Albertus Boumeester cn Maria Hendrika Jansen; Gernt Hendri kus Otten en Jcltjc Burgij; Jacobus Jose phus Huber cn Alcida de Bakker; Hendri kus Johannes Verhoef en Evcrdina Eiker bout; Jacobus Johannes Baart en Alijda Geertruida Scheerder; Carel Christiaan Paehlig cn Helena Margaretha Trip; Hendrb cus Johannes Zcdel en Johanna Maria van Wilpen; Gijsbertus Marinus Renes en Maria Aartsen; Wilhelmus Johannes Aben cn He lena Johanna Stenfert. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 68 graden. Diploma's. Het diploma werd behaald door Henny Kummel en Wicsje Bregman. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Griesmeelkoekjes met kaas. Bereiding: 1 L. melk, 140 gr. middelsoort gries, 30 gr. boter, wat zout, 20 gr. kaas, 3 lepels room. Voeg de gricsmeel roerende bij de koken de melk en kook het 1015 min. met boter en zout, roer er telkens in, giet de massa daarna op een met boter ingesmeerde plank of schaal, etrijk haar 1Vlz c.M. dik uit en laat haar koud worden. Snijd er, wanneer ze stijf genoeg is, met een in meel gedoopt glas ronde koekjes uit. Smeer een vuurvasten schotel met boter in, leg in het midden dc overgebleven stukken griesmeel, bedek ze met eenige koekjes en leg de andere er om heen. Strooi de geraspte kaas er over heen en begiet het schoteltje met den room. Bak het 20 min. in een heeten oven. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Doorregen speklappen. Groote boonen. Aardappelen. Drie in de pan met krenten en rozijnen. Bereiding: 200 gr. bloem, 200 gr. boekweit meel, 2 eieren, 100 gr. krenten, 100 gr. ro zijnen, 35 gr. gist, 6 d.L. melk, 3 gr. zout, 0 gr. boter. Klop de eieren met het zout, voeg er de bloem en het meel aar. toe en eveneens langzaam do lauwwarme melk, maak er een flink beslag van. Voeg er de krenten en rozijnen hij en tenslotte ook de gist, die met wat suiker is vermengd. Laat het beslag een Va uur rijzen. Bak er daarna kleine koekjes van; drie tegelijk in de koekepam D a g e I ij k s City Theater, Westsingel 7. Vertooning van „Geluk bij Nacht." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van „De wittebroodsweken" cn „Mum mie." Museum Fléhite, Weslsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos. Vereeniging. Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuvvstraat 24. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50 Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. 17—22 Juli. Internationale School voor Wijsbegeerte. Leergang A. Leider Prof. Dr. H. J. Jordan. Onderwerp: Natuur en Geest. 21, 23 en 24 Juli. Cinema Amicitia. Ver tooning van „Arsene-Lupin." 22—27 Juli. Internationale School voor Wijsbegeerte. Leergang B. Genootschap oor Critische Philosophic. Onderwerp: Zin en Onzin. 23 Juli. Dc Valk. Optreden van Salem- Bev, zanger, humorist en conferencier. 8 uur n.m. 23 Juli. Openluchttheater Birkhoven. Zo merfeest S.D.A.P 25 Juli. Muziektent Plantsoen. Concert Amersfoortsche Muziekvereeniging. 8 uur n.m. 26 Juli. Muziektent Plantsoen. Concert Amersfoort's Mannenkoor, 8 uur n.m. 27—30 Juli. Internationale School voor Wijsbegeerte. Leergang C 1. LeiderDr. J. Pressor. Onderwerp: Europa in de Maal stroom. 28 Juli. Kamer van Koophandel, Arnhem- sche weg. Ledenvergadering. 3 uur n.m. 29 cn 30 Juli. Spccltulnvcrceniging Soes- terkwartier Zomerfpost Tot 1 Augustus. Sierkunst. Tentoonstel ling van werken van J. Bezaan. 12 Augustus. 30 K.M. wandeltocht, georga niseerd door de Wandclsportvereeniging .Zonder Uitvallers Terug". Start om "2.30 uur vanaf Hotel „Zwarte Bergje". OMREKENINGSKOERSEN. Off Not Niet Off. 20 Juli 21 Jul 12 uur Londen 8.23 y; 8.24% Berlijn 59.021/, 39 05 Parijs 9.70% y70 34 59 34.58 47 90 47 90 Kopenhagen 37- 37 20 Oslo 41.55 41 55 Stockholm 42 75 42 70 New York 1.72% 1.77 Milaan 13.12% 3.10 1.38 1.36 Medegedeeld door de Rottere!. Bankvcreen. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven van het overlijden van Mejuffrouw JOHANNA MARIA B&TZ, in den ouderdom van 80 jaren. De tcraardobestellim; zal plaats hebben te Frmclo op Maandag 24 Juli. Vertrek tegen l uur van Hotel Roelof- sen. Fam. BOTH—BaTZ te Loc hem. Fam. BOTH te Borculo. Ermelo, 19 Juli 1933. .Amersfoort. Jaarlijksche algemeenc vergadering voor aandeelhou ders op 2 Augustus a.s. des avonds 8 uur Utrechtsolic- weg 0. Punten van behandeling liggen vanaf heden ten kan tore der Vennootschap voor Aandeel/houders ter inzage. Aan nette pers. wordt PENSION AANGEB. m. huis. \erkeer. Zeer bill, pr. Br. letter M., boekhandel KLEIN, Hof 37,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 3