TEGEN DE DUITSCHE TERREUR VERLAAGDE PRIJZEN JOHBOTTÏNGA NIEUWE HOOGLEERAREN VAN AMSTERDAM BRAND OP EEN STEIGER HET GEVAAR VOOR DE BUURSERBEEK DE BRAND IN DEN RIJKSDAG OPLICHTING VAN 70 MILLE Twee en drie jaar geëischt Onze Postvliegers onderweg ZUID - AFRIKAANSCHE TAAL- EN LETTERKUNDE HUMORHOEKJE De nieuwe hoogleeraar in de Ned. Taal en Letterkunde aan de universiteit van Amsterdam, dr. A. A. Verdenius die de vacature van Prof. Stoltt zal bezetten, is leeraar aan de vierde hoogere burgerschool met driej. cursus te Amsterdam: hij is 57 jaar oud. Hij heeft aan de universiteit van Amsterdam zijn opleiding als neerlandicus genoten, en zoowel op zijn beide examens als bij zijn promotie het praedicaat „cum laude" gehaald. Zijn proefschrift had Ja cob Maerlant tot onderwerp: van zijn ver dere geschriften noemen wij „De inclinatie in het Middelnederlandsch", „Spelvormen onzer j9ugd", „Pronomina in het Middel Nederlandsch en de zeventiende-eeuwsche taal"; en „Lexicologische aanteekeningen bij stichtelijk proza uit de middeleeuwen". Prol. dr. H. N. ter Veen. Dr. H. N. ter Veen, de opvolger van prof. mr. dr. S. R. Steinmetz, werd op 19 Fcbru ari 1S83 te Amsterdam geboren. Na de rijkskweekschool voor onderwij zers te Haarlem bezocht te hebben ging hij studeeren aan de universiteit van Amster dam ter voorbereiding van het examen M. O. Aardrijkskunde. In 1910 kreeg hij deze akte. In 1921 vervolgde hij aan diezelfde in richting zijn studie om aan de academische examens in de sociale aardrijkskunde te kunnen deelnemen. In 1925 promoveerde hij op het proefschrift „De Haarlemmer meer als kolografische monografie". De pro motie en het doctoraal examen werden cum laude afgelegd. Van 1911 is de heer Ter Veen werkzaam geweest bij het middelbaar onderwijs te Arasterdam. Hij schreef verscheidene arti kelen in wetenschappelijke bladen. Sedert de oprichting van het tijdschrift „Mcnsch en Maatschappij" is hij redacteur secretaris van dit blad. Ook is hij secretaris van de staatscommis sie ter bestudeering van de uitgifte van Zuiderzeegronden en de problemen, die daarmede samenhangen. Op Maart 1927 werd de hèer Ter Veen be noemd tot lector in de sociale aardrijks kunde aan de gemeentelijke universiteit. Prol. A. G. van Kranendonk. De eveneens gisteravond door den ge meenteraad van Amsterdam benoemde bui tengewone hooglceraar in de Engelsche taal en letterkunde, prof. A. G. van Kranen donk, is leeraar aan de H.B.S te Delft. Hij heeft zijn reputatie als anglicist gevestigd door een boek over de Engelsche letter kunde na 1880 en een verhandeling over Spencer en Shakespeare. (Hbld.) Bijzondere leerstoel in de rechtssociologie. Naar gemeld wordt, zal de bijzondere leerstoel in de rechtssociologie, welke de Stichting tot bevordering van de studie van het arbeidsrecht en de rechtssociologie in Nederland aan de universiteit van Amster dam gaat stichten, bekleed worden door prof. dr. Hugo Sinzheirner, tot dusver hoog leeraar te Frankfurt a.M., doch „beurlaubt" door de Duitsche regeering. Prof. Sinzheirner, in 1875 te Worms ge boren, studeerde rechtswetenschappen en economie te München, Berlijn, Freiburg en Heidelberg. Aan laatstgenoemde universi tcit promoveerde hij in 1899 tot doctor in de rechtswetenschappen. Van zijn hand verschenen vele geschrif ten over het arbeidsrecht, waarvan de voor naamste handelen over het collectief ar beidscontract. de grondslagen van het ar beidsrecht, terwijl een derde den titel draagt: „Soziologische Methode in der Pri vatrechtswissenschaft". Voorts was prof. Sinzheirner lid van de Duitsche staatscommissie tot het ontwer pen van een wetboek op het gebied van het arbeidsrecht. Om zijn medewerking tc ver leencn aan het tot stand komen van de pa ragrafen betreffende het arbeidsrecht was hij in 1919 lid van de Nationale Vergade ring van Weimar. Te Frankfurt behoorde prof. Sinzheirner tot de oprichters van de Arbeidsacademie, In 1920 werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de universiteit van deze stad, waar hij ook een drukke advocatenpractijk uitoefen de. WAARSCHUWING TEGEN TYKFER In het algemeen politieblad vestigt do commissaris van politie te Heerlen de aan dacht der Nederlandsche politieautoriteiten op de mogelijke aanwezigheid hier te lande van den Duitscher Konrad Tykfer. geboren te Nikolskowo (D.) 2 Nov. 1903, Gauleiter in Limburg der N.S.D.A.P. welke op zijn last Nederland als ongewenscht vreemdeling (wegens het voeren van politieke propagan da) uiterlijk op 15 Juli 1933 moest hebben verlaten Tykfer is waarschijnlijk naar Duitschland vertrokken, doch mocht hij hier te lande nog worden aangetroffen zoo ver zoekt de commissaris van politie voor noemd hem daarvoor telefonisch of telegra fisch kennis te geven, den vreemdeling te doen aanhouden en hem voor te geleiden. IN ZEE VERDRONKEN. 's.Gravenhagc, 20 Juli. Gistermiddag omstreeks 5 uur is op het stille strand r.nbij het pad, loopende naar de Kwartel- laan verdronken de 19-jarige A. P. uit do Schuijtstnaat. Hij was in gezelschap van twea andere jongelieden In zee gegaan en had zich, ondanks de waarschuwingen van dezen, mede In verband met het feit, dat hij nog geen ervaren zwemmer was, te ver gewaagd. Plotseling hoorden zij hem om hulp roe pen. De reddings-brigade verleende hijstand doch hij werd niet meer gezien. Zijn lijk is heden in don vroeg?n morgen eveneens aan het stille strand aangespoeld. TIM- TUR (HOLLAR DSCH FABRIKAAT) LANGESTRAAT 28 TEL. 59 Amsterdam, 20 Juli. De brandweer is hedenmiddag gealarmeerd voor een brand, waarvan de haard zich bevond in de planken- en balljenlaag onder het uit einde van steiger VI aan de De Ruyterkade, welke steiger voor de Amsterdam—Zwolle Lijn in gebruik is bij J. G. Koppe's Scheeps agentuur Toen het eerste materiaal arri veerde, was het vuur reeds naar boven doorgeslagen, waardoor de vlammen zich mededeelden aan het inwendige van een op het uiteinde van den steiger opgetrokken houten kantoortje Aan het blusschings- werk, dat onder leiding stond van hoofd brandmeester Brunet de Rochebrunc, werd ook deelgenomen door de drijvende stoom- brandspit Jason, terwijl van de voertuigen, die op de De Ruyterkade waren geposteerd de politie had voor een goede afzetting zorg godragen een viertal stralen naar de onheilsplaats werd geleid De straalpijp van een der slangen werd over den steiger naar een kleine vlet geleid en vandaar uit door een brandwacht onder den steiger ge richt. Het feit dat juist het gedeelte waar het vuur zat pas geteerd was, had tot ge volg dat een dikke grijze rook tot ver in den omtrek zichtbaar was. Geruimen tijd is do brandweer met het blusschingswerk, waarbij een groot aantal planken moest worden opgebroken, bezig geweest. Het in wendige van het kantoor met het zich daar in bevindende archief en een flink stuk van den steiger, zijn door het vuur ver nield. Verzekering dekt de schade. De ooi- zaak wordt door de brandweer met grootc waarschijnlijkheid toegeschreven aan kort sluiting in de onder den steiger aange brachte electrische leidingen. De havenmeester, de heer W. N. v. d. Poll en de onder-havenmeester de heer Scholten, zijn geruimen tijd ter plaatse ge weest voor het nemen van evcntueele, op hun dienst betrekking hebbende maatrege len. DE NIEUWE ZUID-AFRIKAANSCHE GEZANT. De nieuwe Zuid-Afrikaanscbe gezant, de heer Dr. H. van Broekhuizen, zal, naar wij vernemen. Woensdagavond a.s. Londen ver laten en zich naar zijn nieuwe standplaats Den Ilaag begeven. Dr. van Broekhuizen zal Donderdagochtend hier ter stede aan komen. Verzet tegen verbreeding en kanalb seering van alle kanten Van alle zijden rijst verzet tegen de plan nen tot verbreeding van de Buurserbeek in Twenthe, welke verbreeding onherroe pelijk moet leiden tot een ernstige aantas ting van het buitengewoon fraaie natuur schoon in die omgeving. Zooals bekend is, werd door de inwoners van Twenthe een bezwaarschrift ingediend, waarop in en kele dagen tijds 18000 handte ?kcningen ver zameld werden, terwijl ook de eigenaars van gronden, gelegen langs de Buurser beek, voor uitdroging van hun terrein be ducht zijn. Ook de Vereeniging tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland heeft hare bezwaren tegen de beek normalisatie uit eengezet in een adres aan de Provinciale Staten van Ovcrijsel. De Vereeniging, eige naresse van het natuurmonument Buurser Sand, aan de beek gelegen, heeft m3t leede oogen moeten aanzien, dat ook op haar terrein de piketten voor de beekvcrbrceding zijn geplaatst; bij uitvoering van de werk zaamheden zal het Buurser Zand een groot deel van zijn aantrekkelijkheid verliezen. Voorts wijst de Vereeniging op do vele ter reinen langs de Beek, welk 3 thans voor de industriebevolking van Twenthe een ge zocht ontspanningsoord vormen, en zij stelt de vraag, of het tijdelijk voordeel der werkverschaffing mag leiden tot het blij vend nadeel, dat ook volgende geslachten van het unieke natuurlandschap niet meer zouden kunnen genieten. De Vereeniging meent zich t3 moeten verzetten tegen het oordeel van Gedepu teerde Staten van Ovcrijsel, in antwoord op een eerder ingediend verzoekschrift, dat het natuurschoon door de beekverbreeding niet in ernstige mate zal worden aange tast, nu de snelstroomcnde beik, met zijn fraai begroeide oevers, veranderd zal wor den in een vrijwel recht kanaal, door hooge kaden omboord. In het verzoekschrift wordt er tenslotte op aangedrongen, dat Provinciale Staten rekening zullen willen houden met de inge diende bezwaarschriften, zoowel van be langstellenden, als van belanghebbenden; en dat zij in ieder geval zullen aandringen op nader onderzoek naar de normalisatie plannen en do gevolgen daarvan, zoowel voor grondeigenaars, als voor het natuur schoon. DE POSTVLUCHTEN. Amsterdam, 20 Juli. Het K.L.Ml- vliegtuig de Snip is vanmorgen te 10.02 naar Indiö vertrokken. De reis wordt mee gemaakt door drie passagiers Amsterdam Boedapest, een Amsterdam—Athene, een Londen—Karachi en een Amsterdam—Ba tavia. Mededeelingen van het vroegere (communistische) Rijksdags lid Mevr. Marie Reese Amsterdam, 20 Juli. Het Nederland sche Comité van Kunstenaars en Intellec tueelcn voor don strijd tegen de Duitsche terreur, dat ccn onderdeel vormt van het Internationale Comité, waarvan Prof. Al bert Einstein eere-voorzitter is, heeft heden het vroegere (Communistische) Rijksdaglid Mevrouw Maria Reese voor vertegenwoordi gers van de pers eenige mededeelingen la ten doen over den terreur in Duitschland en den brand in don Rijksdag. Mevrouw Reese begon met te verklaren, dat het den communisten in Duitschland reeds voor den brand in het Rijksdaggebouw bekend was, dat de Nationaal-Socialisten naar redenen zochten om de K.P.D. te kun nen verbieden. Wanneer de Communisten zich zouden onthouden van daden, die tot het verbod een gegronde aanleiding zouden geven, dan zouden de Nationaal-Socialisten zelf wel voor die aanleiding zorgen. De leider van do Communistische Fractie in den Rijksdag Torgler, heeft hierover in den Rijksdag gesproken en in enkele bur gerlijke organen hierop gezinspeeld. Daar door was het noodig aldus mevrouw Reese dat de Nationaal-Socialisten zoo snel mogelijk voor een aanleiding zorgden, daar een langer uitstel de zaak bemoeilijk te. Even voor Torgler op den avond van den brand het Rijksdaggebouw verliet, heeft me vrouw Reese dit gebouw verlaten. Toen Torgler haar den volgenden ochtend telefo nisch mededeelde, dat hij zich ter beschik king van de politie zou stellen omdat hij wilde aantoonen, dat de Communisten geen schuld can den brand hadden, heeft zij hein daarvoor nog gewaarschuwd, daar zij ver wachtte dat hij in arrest gehouden zou wor den. Mevrouw Reese verklaarde verder, dat de K.P.D. met van der Lubbc niets uitstaan de had en dat de drie gearresteerde Bulga ren op den avond van den brand te Mün chen hebben vertoefd. Het bericht in do Duitsche pers, dat deze Bulgaren veroor deeld zouden zijn in verband met den aan slag op den Kathedraal in Sofia, is, naar of ficieel is komen vast te staan, absoluut ge fantaseerd. Zij zijn zelfs van dezen aanslag niet verdacht geweest. Het proces van den brand in den Rijks dag, dat in Augustus of September zal be ginnen wanneer het althans inderdaad plaats zal hebben heeft de Hitler regce ring noodig om het bewijs te leveren, dat terreur tegen de Linksche politici noodig was. Dit bewijs zal het proces echter niet opleveren. Twee bekende Engelsche advo ca ten Mr. Britt en Mr. Lawson hebben toe stemming gevraagd tot de verdediging van Van der Lubbe. daar de Duitsche strafwet verdediging door buitenlandsche advoca ten toestaat Mocht desniettemin de toestem ming niet verleend worden, dan zullen bei den toch als toehoorders he| proces gaan bij wonen. Mevrouw Reese deed voorts vele mededee lingen over tal van gevallen vnn terreur in Duitschland, vertelde hoe Torgler niet mis handeld. maar toch geterritoriseerd wordt door het dag en nucht geboeid zijn, cn meende te kunnen verklaren dat juist ir* deze dagen een nieuwe terreurgolf cn een nieuwe boycotbeweging tegen de Joden in Duitschland wordt ingezet. Niet het Duit sche volk als geheel is voor dezen terrcui aansprakelijk, doch alleen zij die deze heb ben georganiseerd Men inoet de vertwijfe ling van den Duitschcn middenstand voor dat Hitier aan liet bewind kwam, kennen, om to begrijpen boe deze zich achter Hitier heeft geplaatst. Van den terreur en het vree- selijke optreden in concentratiekampen, ver neemt het Duitsche volk echter niets, omdat hierover niets wordt gepubliceerd. Wat betreft de publicaties van Dr. Ober- fohren deelde mevrouw Reese mede, dat deze niet zijn verschenen na zijn overlijden, doch reeds eenige weken voor 7 Mei, den dag waarop hij dood in zijn kamer werd ge vonden, in de „Manchester Guardian" zijn verschenen. Mevrouw Reese weigerde aan zelfmoord tc geloovcn en bracht juist dit plotseling overlijden in verband met de publicaties in de „Manchester Guardian De Amsterdamsche groep van het Neder landsche Comité heeft gisteravond tezamen met het Comité „Afsteood" vergaderd en heeft een resolutie aangenomen, waarin ten scherpste geprotesteerd wordt tegen de mis- dadigo pogtng van het Duitsche fascisme om onschukligcn door barbaarsohe folter methoden en onwettige procedure van de brandstichting in liet Rijksdaggebouw te beschuldigen. Geëischt wordt dat Torgler de gelegenheid gelaten wordt zich door een commissie van buitenlandsche artsen, waar onder ook een Nederlandsche, te laten on derzoeken, teneinde vast te stellen in hoe verre deze barbaarsclio foltermethode (dag cn nacht geboeid zijn) den gezondheidstoe stand van den gevangene geschaad heeft. Tenslotte wordt voor iederen gearresteerde een regelmatige procedure en onbeperkte verdedigingsmogelijkheid en de opheffing van de menschonteercnde concentratie kampen geëischt Ten nadeele van de firma Ruys en Co te Rotterdam Rotterdam. 20 Juli. Het O.M bij de Rotterdamsche rechtbank, waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, heeft heden te gen den 28-jarigen koopman J. 0„ en tegen den 33-jarigen koopman L. C. R, ricidivist beiden gedetineerd ter zake van oplichting geëischt een gevangenisstraf van respectie velijk 2 en 3 jaren. In de jaren 1930 cn 1931 zouden beide ver dachten zich schuldig gemaakt hebben aan tal van oplichtingen ten nadeele van de fir ma Ruys en Co., die een totaal bedrag van ongeveer 70000 beloopen. Deze oplicbtin gen zijn zeer geraffineerd in hun werk ge gaan. R. was als 6ous-chef van de boekhou ding werkzaam bij de firma Ruys en Co. die de administratie heeft van de zaken van den Rotterdamschen Lloyd. Aan de Lloydkade worden ten behoeve van den Rotterdamschen Lloyd vele leverancies ge daan. De daarbij gevoegde facturen worden na accoord bevinding gebracht naar hel kantoor van de firma Ruys en Co. Ver dachte R. die van dezen gang van zaken geheel op de hoogte was, heeft nu aan O. zoodanige inlichtingen verstrekt, dat het dezen mogelijk was valsche nota's te ver -vaardigen op gefingeerde namen, die hij aan R. ter hand 6telde, die deze dan deed tusschen de stapel goedgekeurde nota's die van de Lloydkade werden ontvangen. Op de normale wijze vond dan de boeking plaats, waarna R. er wel voor zorgde, dat de documenten weer verdwenen. Eenige da gen iater werd dan een kwitantie aangebo den, die geheel overeenstemde met de val sche nota, doch bij de verificatie aan de afdeeling boekhouding werd dan geen moei lijkheid ondervonden, waarop de uitbeta ling geschiedde. Bij dagvaarding werden twee gevallen van oplichting ten laste gelegd, die beide verdachten hebben toegegeven. Nadat de kassiers en de chef van de afdeeling boek houding als getuigen waren gehoord, heeft het O.M. requisitoir genomen. Het wees er daarbij op, dat verdachte R. reeds twee 6traffen heeft ondergaan, waar van een van 2 jaren wegens valschheid in geschrifte. Ook de andere verdachte is al eens met de justitie in aanraking gekomen. R. die van zijn antecedenten geen mededee ling gedaan had aan de firma Ruys en Co, welke firma daar ook niet naar gevraagd heeft, heeft zijn kaii6 om een nieuw leven te beginnen, niet benut. Zelfs is bij meer dan brutaal te werk gegaan, door nadat hij met het opgedichtc geld eigen zaken was begon ncn in Finland, weer naar Rotterdam terug te komen en op liet kantoor van de firma Ruy-s en Co. oude kennissen op te zoeken. Zelfs toen hij hoorde, dat de onregelmatig heden waren ontdekt, is hij niet verdwe nen. Spreker cischte tegen O. 2 jaar, tegen R. 3 jaar gevangenisstraf. De verdediger van R., mr. G. van Geest, meende, dat ton aanzien van zijn cliënt al leen heling bewezen was, en hij vroeg op legging van een clemente straf Verdachte heeft in een ze#- bijzondere mentaliteit zijn daad bedreven. Hij heeft vele extra-werk zaamheden verricht voor de firma, die een belangrijk financieel voordeel voor haar beteekenden. De bclooning, die hij daarvoor verwachtte, is uitgebleven en toen heeft verdachte zichzelf maar een belooning toe gekend. De verdediger van O., mr. K. W. Ziele- man, zeide, dat O. een werktuig in de ban den van R. is geweest. Ook hij pleitte op legging van een clemente 6traf. DRIE WONINGEN AFGEBRAND S wal men, 20 Juli. Woensdagmiddag omstreeks 2 uur ontstond brand in een der woningen bewoond door de gezinnen Sclnvachten. Bruinen en C. Willems aan den Singel ie Swalmen. In een minimum van tijd stonden de drio aancengebouwdc huizen in lichterlaaie. De woningen brandden geheel uit. Oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. VENETIAANSCHE GONDELS IN AMSTERDAM. Amsterdam, 20 Juli. De hoofdstad heeft weder een nieuwe attractie gekregen. Heeft Amsterdam tot nu toe alleen den naam gehad van Venetië van het Noorden, thans zal dit ook werkelijkheid worden, want Vencliaansche gondels met echte Ve netiaansche gondeliers hebben hun intocht gehouden. Aan de steiger van den tuin van het Amstelhotel is de ligplaats en de on derneming gaat ook uit van de directie van het Amstelhotel. De havenmeester, de heer N. N. v. d. Pol, heeft hedenmorgen met een opwekkend woord de gondel „te water gelaten", llij hoopte dat deze nieuwe onderneming zal bijdragen tot grootere aantrekkelijkheid van Amsterdam en dat onze stadsgrachten in de naaste toekomst veel bezoek mogen hebben van dezen Vcnatiaanschen gondel. Een inwijdingstocht op den Amstel had daarna plaats Het sierlijke schuitje had veel bekijks. SNEEVLIET UIT DE GEVANGENIS ONTSLAGEN. De heer H. Sneevliet, voorzitter van het Nationaal Arbeids-Secretariaat in Neder land, die zooals men zich zal herinneren, tot vijf maanden gevangenisstraf werd ver oordeeld wegens het schrijven van een manifest, dat gericht was aan het marine personeel in verhand met de muiterij op ,.De Zeven Provinciën", wordt Vrijdag 21 Juli uit de strafgevangenis te Amsterdam ontslagen. Kwartel Snip Pelikaan Oehoe 13—7 20—7 Amsterdam 13—7 20—7 Boedapcs. Athene 14—7 Mcrsamalruh Cairo Rutba wells Gaza 17—7 15—7 Bagdad 16—7 Boeshir Dj ask 16—7 17—7 Karachi Jodpoer Allahabad 15—'7 18—7 Calcutta 14—7 Akyab 19—7 Rangoon Bangkok Alor Star 20—7 14—7 13—7 '20—7 Singapore Medan 19—7 12—7 Batavia 19—7 12—7 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 27 Juli. Vóór hei zonnebad eerst de huid inwrijven met „Zij"-crême of //Zij"-olie. Dat voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens^ prachtig gebruind. Bijzondere leerstoel aan de Amsterdamsche Univer siteit Amsterdam, 20 Juli. De gemeente raad van Amsterdam heeft de stichting tot bevordering van Taal, Letterkunde, Cultuur en Geschiedenis van Zuid-Afrika toegelaten tot het vestigen van een leer stoel in de Zuid Afrikaansche Taal en Letterkunde aan de gemeentelijke univer siteit. Nadat op dit besluit de koninklijke goedkeuring was ontvangen, heeft thans het bestuur dor stichting tot hoogleeraar benoemd prof. dr. Besselaar. oud-hoogleer- aar aan het University College to Pieter Maritzburg (Natal). Geboren Rotterdammer beeft prof Besselaar In Londen en in Zuid Afrika gestude3rd, aldaar de M. A.- graad gehaald en is hij in 1913 te Gent gepromoveerd op een proefschrift: „Zuid- Afrika en de Letterkunde". Van 1903—1930 was hij in Zuid-Afrika bij het hooger onderwijs werkzaam achtereen volgens in Bloemfontein, Pretoria en Pieter Maritzburg. Hij schreef een groot aantal wetenschappelijke werken op het gebied der letterkunde en de Zuid-Afrikaansche cultuur en geschiedenis. Hij was in Afrika een man van gezag in onderwijszaken en bij do Afrikaners geëerd om zijn onver moeid strijden voor de belangen der Afri- kaansche taal. Het curatorium van de leerstoel bestaat uit de heeren: dr. W. J. Leyds. prof. II Burger, secretaris P. J. do Kanter, prof J. Prinsen cn prof. J. H. Scholte. ARBEIDSONGEVAL. De Krim, 20 Juli. In de Krimsche Vee- nen i6 heden de arbeider Deuzeman bij zijn werkzaamheden aan een persturfmarchino met zijn been bekneld geraakt tusschen dc messen. De ongelukkige werd ernstig ge won naar het ziekenhuis te Hoogeveen overgebracht, waar hij in den loop van den avond aan de bekomen verwondingen is overleden. HOOG EGYPTISCH BEZOEK. 's-G ravonhage. In hotel des Indes is aangekomen Prins Youssof Kemal, ne*f van Z. M. den Koning van Egypte, die voor particuliere aangelegenheden hier eenige dagen zal vertoeven. Prins Youssof Kemal is in zijn land een bekende persoonlijkheid op liet gebied der antieke wetenschap cn kunst, vooral voor oude handschriften en cultuurgeschiedenis heeft hij groote belangstelling cn heeft zien op dit gebied groote bekendheid verworven door zijn onderzoekingen. Man Geef mij toch niet de schuld, ik wist immers niet, dat de vloed opkwam. Vrouw Ja, dat wist je wel. Je wou me hier houden tot de winkels gesloten waren. (London Opinion).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6