Donderdag 27 Juli 1933 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 32 e Jaargang No. 23 TWEEDE BLAD DE MERWEDEBRUG DE KERKBRAND TE LEIDEN UIT DE STAATSCOURANT Leerdam Glaswerk BRAND TE OEGSTGEEST WIJZIGING DER HOOGER ONDERWIJSWET DE REGEERING CONTRA ZAANDAM ERNSTIG AUTO-ONGELUK EEN S.D. ECONOMISCH URGENTIEPROGRAM FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL Ze ligt nog steeds niet voU komen op de zandpotten Amsterdam, 26 Juli. Gestadig gaat het werk voort. De belangstelling van het pu bliek is wat geluwd. En veel te zien valt er niet Het stellen boven de zandpotten neemt veel tijd in beslag, maar onder ingenieurs en werklieden is een duidelijke verademing: het moeilijke transport i6 goed en wel ach ter den rug. Het is nu nog slechts een kwes tie van tijd en nauwkeurigheid om het ge vaarte op de leggers in het viaduct te krij gen. Het is intusschen twee uur geworden en de brug hangt nu nog gedragen door de pontons boven de zandpotten. Weldra wordt een aanvang gemaakt met het opvullen van de pontons, die hierdoor dieper in het wa ter komen te liggen en zoodoende verder van de brug komen. Men hoopt hiermede nog voor den avond klaar te zijn, zoodat dan het scheepvaartverkeer op de gewone wijze weer voortgang zal kunnen hebben. Langzaam maar zeker vordert het werk. Het water wordt in de pontons gelaten, zoo dat deze millimeter voor millimeter zakken Het gewicht van do brug ru6t nu, te onge veer 4 uur, voor een gering deel op de zand potten, doch voor- het overgroote deel nog op de bakken op de pontons. Het zeer gelijk in laten van het water zal nog wel enkele uren in beslag nemen, zoodat het nog ge ruimen tijd zal duren voor de pontons vrij van de brug zijn en zij weg kunnen worden gesleept, waardoor het vaarwater weer vrij zal komen. Dit afgesloten vaarwater heeft echter ecu voordeel. De oude Merwedebrug, die bin nenkort met pensioen zal gaan, behoeft niet te worden opengedraaid, zoodat de wegge bruikers een voorproefje krijgen van een Muiderstraatwcg zonder oponthoud. Het êtaat nog niet vast of vanavond zal worden begonnen met het laten wegloopen van het zand uit de zandpotten en het bij gedeelten afbranden hiervan. Het eer6te werk is nu het vrijmaken van het vaarwater en daaraan wordt hard maar secuur gewerkt. '6 Avonds is de belangstelling van de zijde van het publiek weer toegenomen, ofschoon er eigenlijk voor leekenoogen weinig te zien is en de bewegingen van het gevaarte zich beperken tot millimeters. De luid-brullende stem van de drijvende pompinrichting, die de caissons van de pontons vult is het alles overheerscaend geluid. Een sleepboot, die tusschen de oude brug en de pontons ligt mei den kop naar Amsterdam, braakt roet zwarte rookwolken uit en wekt bij de k^ kers op den wal de verwachting op, dat er, „iets" 6taat te gebeuren. De pontons zijn langzamerhand* ongeveei 7 centimeters ge zakt, maar het is nog niet genoeg. De brug just nog steeds niet volkomen op de zand potten. liet wordt donker en van een weg- sleepen van de pontons zal vanavond niets meer komen. In den loop van den nacht zal uit het kanaal nog water worden gespuid zoodat de pontons hierdoor verder zakken en do brug zoodoende vrijkomt. Morgenoch tend vroeg zal met het wegsleepen van de pontons een aanvang worden gemaakt. SLACHTOFFERS VAN HET WATER. Zutphen, 26 Juli. Hedenmiddag is in den IJsel te Zutphen verdronken de 25-ja- rige Verbunt. 's-Gravenhage, 26 Juli. Aan het strand te Scheveningen i6 hedenavond de 17-jarige Amsterdam, 26 Juli. Hedenavond om streeks acht uur is in het water van de Jan van Galenstraat bij dc nieuwe Markthallen een tragisch ongeluk geschied, dat het le ven kostte aan den 21-jarigen A. de B. al hier. Hij was met een buurman aan het zwemmen, toen hij plotseling in de diepte verdweeó. Nog een oogenblik greep hij zich va6t aan iemand, die in de nabijheid zwom, doch het gelukte hem niet weer boven te komen. Een lid van de Amsterdamsche Reddings brigade, dat juist passeerde 6prong te wa ter en dook naar het slachtoffer. Ten slotte gelukte het hem het bewusteloozo lichaam op den wal te brengen. De G.G. en G.D. was spoedig ter plaatse en met behulp van zuur stofapparaten werd getracht de levens- weer op te wekken, welke pogingen echter geen resultaat opleverden. De ongelukkige, die ongehuwd was, is overgebracht naar het Wilhelminagasthuis Leiden, 26 Juli. Omtrent den brand van do St. Petruskcrk te Leiden, kan nog worden medegedeeld, dat men te gen 4 uur in den morgen het vuur meester was en gevaar voor uitbrei ding geheel was geweken De pastorie is geheel behouden gebleven; slechts de muren van het kerkgebouw staan nog overjind, evenals de twee zijbeuken. De motorspuiten uit den Haag, Voorschoten en Oegstgeest konden om 4 uur inrukken. De Leidsche brandweer is echter steeds door blijven gaan met water geven en nog heden namiddag was zij doende om de smeulende massa nat te houden. Ondanks de enorme hitte zijn de zijbeu ken nagenoeg intact gebleven De hout?n zitbanken zijn slechts geblakerd. De schil derijen in de zijbeuken, afkomstig van den Antwerpschen schilder Nico de Keijzer en enkele zijner leerlingen, voorstellende den lijdensweg van Christus, wslke schilderijen dateeren uit het begin van de vorige eeuw, zijn eveneens geheel intact geble ven. De gebrandschilderde rarfien op een kleine uitzondering na eveneens. Uit de omgeving van Leiden komen den geheeien dag tal van personen aan, om de verwoesting in oogcnschouw te nemen. Benoemd tot ridder in de Oranjc-Nassau- Orde J. van Sillevoldt, voorzitter der scherpschuttersvereeniging „Rotterdam". In verband met reorganisatie van zijn dienstvak met 1 Augustus eervol ontslagen de commissies bij den P. P. T. dienst J. Huizing. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Groningen, 26 Juli. De 20-jarige D. J. Folkers, wonende te Wcsternieland, reed gisterenmiddag met zijn motor onder Win- sum tegen een boom. F. bekwam een her senschudding. Hij is naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht, waar hij hedenmorgen is overleden. Zweedsch glaswerk („ORREFORS") Amersfoortsche Kunsthandel Utrechtscheweg 36 - Telefoon 1758 Luxe- en gebruiksartikelen ie öcnevenmgen 16 neaenavona ae li-jarige i L J jongen J. S. bij het zwemmen verdronken. IxUnSl" 0fl kUnSini|V0rh0ld Een motorspuit die modder spoot op een brandend brandvrij rieten dak. Men meldt ons uit Leiden; Gisteravond omstreeks half zes was b-ox» werkman bezig met het aanleggen van centrale verwarming in het huis Warmon- derweg 12 te Oegstgeest tot voor kort be woond door prof. E. Gorter en dat thans betrokken zou worden door den heer J. W. Ilenny, directeur van het Leidsch Dagblad en voorzitter van de Verecniging Ned. Dag bladpers. De werkman gebruikte een laschapparaat waarvan de steekvlam in aanraking is ge komen met de „onbrandbare" rietendak bedekking. Geheel brandvrij bleek deze dakbedekking echter niet, want zij vatte vlam. Weliswaar laaide niet, zooals bij niet brandvrije rietendaken, de vlammen hoog op, maar branden deed hei wel, of lie ver smeulen, waardoor zich een geweldige rookmassa ontwikkelde. Do metorspuit van Oegstgeest was spoe dig ter plaatse en ook een rnotorspuit uit Leiden, want hot huis lag vlak bij de grens dezer gemeente. De spuit uit Oegstgeest, die in den vori- gen avond en nacht hij de blussching van den brand in de St. Petruskcrk te Leiden zoo dapper had medegeholpen, bleek over werkt te zijn, althans de motor function- neerde niet. Men reed toen terug naar de garage om het kwaad te verhelpen, waar bij tevens het verzoek werd gericht aan de Leidsche spuitgasten met het geven van water te wachten tot de spuit uit Oegst geest terug was. Na haar terugkomst pro beerde zij het water te krijgen uit ècn sloot, waarin ongeveer 10 c.m. 'water stond Doch in ploats van water werd modder op gezogen. Do Leidsche spuit, die inmiddels was aangekoppeld aan do waterleiding op den Rijnsburgenveg werd nu uitgenoodigd aan het blusschingswerk deel te nemen en over een afstand van 250 meter werd nu het water onder verhoogden druk door de spuit naar het brandende huis gevoerd. De Oegstgeestcr spuit koppelde ongeveer 100 rn. verder ook op de waterleiding aan en samen hebben buide spuiten toen den brand bestreden, nadat er zoodoende meer aan 20 minuten was verloopen. Was het nu maar geen brandvrije riet- bedekking geweest dan zou de brand wel licht spoedig zijn gebluscht, maar juist het feit, dat de bedekking brandvrij was, was oorzaak, dat het dak langzaam aan ver brandde. Massa's water werden er op ge spoten, doch het bleef maar smeulen en in dichte kolommen steeg «H? rook omhoog. In tusschen was het 10 uur geworden en nog steeds woedde de brand voort. Wij zijn toen maar vertrokken en even later ook dc Leidsche spuit. ITet huis dat eigendom is van mevr. Gor ter was tegen brandschade verzekerd. Zoowel dc Leidsche als de Ocgstgeest- sche politic zorgde voor de afzetting van het terrein orn de talloozc kijklustigen op een afstand te houden. DERDE KLASSERS KUNNEN SLAPEN Op het traject AmsterdamBazel. Met ingang van 1 Augustus a.6. zal het slaaprijtuig Amsterdam—Bazel via Maas tricht, loopende in de treinen 347/344 ook derde klasse slaapplaatsen bevatten De prijs dezer slaapplaatsen bedraagt 6.55. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat dit de eerste slaapwagen met eerste-, twee de- en derde klasse slaapplaatsen is, die in internationaal verkeer loopt. Tot nu toe hebben deze slaapwagens uitsluitend in bin nenverkeer gcloopen, n.l. in dc nachtsncl treinen van Amsterdam naar Groningen en van Amsterdam naar Maastricht. HET VERKEER OVER DEN AFSLUITDIJK De directeur-generaal der Zuiderzeewer ken maakt bekend, dat de minister van wa terstaat nader heeft beslist, dat te rekenen van 22 Juli j.l. af alle verkeer bij ge- doogen en tegen betaling ten bate van het Nationaal Crisis-comité op den weg op den afsluitdijk van de Zuiderzee wordt toege laten. Voorloopig verslag der Eerste Kamer Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling van de hoogcr on derwijswet. Er wordt aan ontleend, dat bij het afdce- lingsonderzoek verscheidene leden tegen de voorgestelde wijziging ernstige bezwaren opperden. Eenige leden meenden, dat het bedrag, dat de tenuitvoerlegging der voorstellen zou opleveren, te gering is in verhouding tot de algemeene kosten van het hooger onderwijs om aanvaarding dier voorstellen raadzaam te maken. Voorts zal het, komt deze wet tot stand, voor onbemiddeldcn on getwijfeld nog moeilijker worden, hun kin deren te laten studeeren. Hierin was voor deze leden voldoende aanleiding om zich tegen het wetsontwerp te verzetten. Volgens eenige andere leden, die zich bij dit betoog aansloten, verdient een progres sieve regeling van het collegegeld verre de voorkeur. Enkelen dezer leden bepleitten, de betaling van collegegeld gedurende vier jaar verplicht te stellen, daar tal van stu denten zich daaraan onttrekken, door geen colleges te volgen. Ook dienden h. i. de examengelden voor extra nei te worden verhoogd. Vele leden betwistten, dat de vermeerde ring der rijksmiddelen, gevolg van deze wet, betrekkelijk gering zou zijn te noemen. Maar al ware het wel zoo, naar versterking dier middelen moet worden gestreefd, waar zij eenigszins mogeiijk is. Nu bij het lager en middelbaar onderwijs jaarlijks school geld wordt gevorderd, is het voorts niet meer dan billijk, op dezen regel geen uitzon dering toe te laten met betrekking tot het hooger onderwijs. Door de nieuwe regeling der examengelden kan worden voorkomen, dat studenten zich, onvoldoende voorbereid, aan een examen onderwerpen. Wèl drongen deze leden aan op een duidelijke verklaring van den minister met betrekking tot een tegemoetkomende houding j'egens tal van studenten, die zijn gaan studeeren in de veronderstelling, dat zij door betaling van collegegelden gedurende vier jaar aan hun verplichtingen zouden hebben voldaan, en van wie velen nu. voor groote financicele moeilijkheden komen. Legt de minister zoo'n verklaring af, dan stemmen zij voor. Een wetsontwerp op komst? Naar wij van betrouwbare zijde verne men, staat de regeering op het standpunt, dot indien de gemeenteraad van Zaandam mocht volharden in zijn weigering de gemeenle-begrooting te wijzigen in den door de regeering gewcnschten zin, het geval aanwezig is van artikel 144 voor laatste lid der grondwet Voor dit „geval van grove ver.vaarloozing van de huis houding" zou reels een ontwerp van wet aan het departement van binnenlandsche zaken in gereedheid zijn gebracht Vier personen gewond Nun speet, 26 Juli. Hedenavond om streeks acht uur is op de Stationslaan een auto, waarin een vijftal jongelui uit Apel doorn waren gezeten, in de gevaarlijke bocht ter plaatse, in volle vaart tegen een boom gereden. De wagen werd geheel ver nield. Twee der inzittenden werden zwaar, en twee minder ernstig gewond. De zwaar gewonden zijn per ziekenauto naar het zie kenhuis te Apeldoorn vervoerd. De beide anderen zijn naar hun woning vervoerd. Do vijfde inzittende bleef ongedeerd De doktoren Plomp en van Loon verleenden de eerste geneeskundige hulp. Nader vernemen wij, dat naar het zie kenhuis zijn vervoerd de 20-jarige van Kamp, die achter het stuur zat en de 20- 'jarige van Elburg, die naast hem zat. Bei den hebben inwendige kneuzingen, ver schillende fracturen en hoofdwonden opgo- loopen. Van Elburg heeft bovendien nog «en schedelbreuk bekomen. Voor zijn leven wordt gevreesd. De andere gewonden zijn mej. Van Elburg en haar ong. 19-jarige broeder. Deze laatstcn zijn naar huis ge bracht. Een vijftienjarig broertje van de Elburg's bekwam geen letsel. De bladen van de Arbeiderspers melden: De besturen van S.D.A.P. en N.V.V. doen een beroep op het Nederlandscbe volk, om al zijn krachten te verzamelen voor dc ver dediging van de democratische staatsin stellingen, volksvrijheden en volksrechten en tegen elk sireven naar dictatuur. Zij wekken inzonderheid de arbeidersklasse en de met haar oeconomisch gelijkslaanden op, met hun organisaties den strijd te voe ren voor het hiervolgende oeconomischo urgenticprograra der Ncderlandschc arbei dersbeweging. 1. Uitbreiding van het onteigeningsrecht voor de socialisatie van particuliere be drijven en van landbouwgronden. 2. Credietvoorzicning voor industrie, handel en landbouw door een circulatie- bank in gemeenschapsbeheer Staatstoe zicht op het particuliere bankwezen. Stich ting van een industriebank voor werkver ruiming. 3. Staatstoezicht op prijsoverccnkomsten tusschen ondernemers en op kartellen. 4. Organisatie van het vervoerwezen in een vervoerschap 5. Bevordering van huurdaling van volks woningen. Verlaging van dc rente van wo ningvoorschotten. Instelling van wettelijke huurcommissies. 6. Scherp verweer tegen belemmering van den Nederlandschon export. Handels politiek, gericht op vereffening van in- en uitvoer. Bevordering van het gebruik van Nederlandsch fabrikaat, ook door publiek rechtelijke en semi-officieele lichamen. 7. Crisis9teun aan land en tuinbouw en veeteelt, met waarborgen, dat deze steun vooral aan de kleine boeren en de landar beiders ten goede komt. 8. Uitvoering van groote werken. Verdce- lmg van werkgelegenheid door werktijd verkorting. 9. Handhaving van de steunnormen cn, waar noodig, uitbreiding van de werkloo- zenzorg, ook voor jeugdige personen. 10. Voor Indonesië: Versterking van het inhecmsch productievermogen. Krachtig verweer tegen buitenlandsche belemmerin gen van den productieuitvoer. Ontwikke- l.ng van de industrie. Stelselmatige behar tiging van de wederzijdsche oeconomische belangen van Nederland en Indonesië. Grijpt, als het rijpt. Een detective-verhaal door j PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. i 7. Alfred Poole (butler). Heeft geen sikkepit van een alibi. Zat, als gewoonlijk, den geheelen avond in zijn hokje tegenover de studeerkamer. Sprak na 10 uur niemand meer; werd door niemand gezien. Kan ech ter uitgeschakeld worden als in geen enkel opzicht betrokken bij den moord. Zal een zeer nuttig getuige zijn. Kan (volgens mijn meening) onvoorwaardelijk vertrouwd wor- den. Niet zeer intelligent. Zeer oud, zwak, maar voldoende in staat om vragen geloof waardig en duidelijk te beantwoorden. (Heeft, om één ding te noemen, nog niet de halve kracht, die de moordenaar moet heb- j hen gebruikt). Was gehecht aan den over ledene, wiens familie hij gedurende 41 jaren gediend heeft. 8. Robert Bclford (huisknecht). Er be- staat eenige grond voor zijn eigen verkla ring omtrent zijn doen en laten; maar waar schijnlijk niet voldoende voor een volledig onderzoek. Er is niets tegen hem te zeggen, j en hij is de laatste man ter wereld, die een j dergelijke misdaad zou plegen. Zou in staat zijn tot vergiftiging, maar heeft noch moed noch kracht genoeg om den overledene te hebben vermoord. Maakt indruk van zenuw achtig te zijn. Weet misschien meer dan hij los laat, maar het is niet waarschijnlijk. 9. Andere mannelijk personeel. Harry Wright, chauffeur, en Thomas Diggle, tuin man. Komen niet in aanmerking. Diggle is in het ziekenhuis. Wright, die in het huisje bij het groote hek woont, was gisteravond uit en met ter goeder naam bekende vrien den in het dorp. Hij keerde niet terug voor eenigen tijd nadat de moord was ontdekt. De drie jongens, die onder Diggle werken, wonen in het dorp. Allen waren thuis gis teravond van 8 uur af Anthony las, nadat hij aan het einde ge komen was, het document nogmaals door, nu wat langzamer. Boyd keek ongeduldig naar hpm. Eindelijk werden dc papieren aan hnn eigenaar teruggegeven. „Wel, sir", zcide hij. „U ziet nu wat mijn meening is?" „Dat doe ik, Boyd, dat doe ik. Maar dat beteekent niet, dat ik 't met je eens ben, dat begrijp je." Boyd's gelaat betrok. „Ach, sir, ik weet wat het is. U verwondert u, dat een oude rot als ik probeert u te bewijzen, dat nie mand van het huis 't kan gedaan hebben, terwijl de meesten van hen heelemaal niet wat je noemt afdoende alibi's hebben. Maar luister, sir Anthony stond op. „Boyd, je doet mij on recht' Ik heb zelfs meer op met je gissingen dan met je bewijzen. Gissingen zijn bijna altijd even goed als rekenkunde vooral gissingen van iemand van jouw ondervin ding. Ik zei toch niet, dat ik 't niet met je eens ben, nietwaar?" „U zei het niet, sir, om zoo te zeggen „Evenmin meende ik het". Anthony lach te. „Ik ben onbevooroordeeld, Boyd, onbe vooroordeeld Intusschen, veel dank, dat je mij dat liet zien. Ik weet een hoop meur bij zonderheden dan tevoren. Ik veronderstel, dat dit dc grondslag is van een voorloopig rapport?" Boyd knikte en volgde Anthony, toen hij de richting van het huis insloeg. HOOFDSTUK V. De dame van de sacdaaL I. Anthony was nog in den tuin. Anthony had iets gevonden. Wolken tabaksrook hin gen om zijn hoofd, in de stille, zware lucht. Anthony dacht na. Hij was alleen. Boyd, die onvermoeid was, was opeens in huis gegaan, belust zich nog eens te buiten te gaan aan scherpzinnig ondervragen. Dit maal zouden zijn vragen, bij het licht, van wat de studeerkamer had verte'd, in een meer bepaalde richting gaan Wat Anthony gevonden had, waren twee stel, ongeveer een halven meter van elkaar verwijderd, van vier diepe, ronde indruk ken, van in het ruwe den vorm van een kwartje. Zij waren in het breede bloem- Derk, dat zich langs de gehcele lengte van den studeerkamermuur uitstrekte, en waren juïst onder het kozijn van het meest-Ooste lijke van de drie ramen het gesloten raam. dat 't verst verwijderd was van het open raam, waardoor, naar het scheen, de moordenaar de studeerkamer was binnen gekomen. Het bloembed, merkte Anthony op, was ongewoon breed zóó breed werkelijk, dat Iemand, tenzij hij een reus was, als hij in een van die ramen wilde klimmen, gedwon gen was, tenminste met één voet, tusschen de bloemen te stappen. Hij bukte zich om zijn vondst nader te onderzoeken. Wie, bij afwezigheid van Diggle, den tuinman, het bloemenperk zoo royaal begoten had den vorigen dag. kreeg van hem zijn zegen. Was dc grond niet zóó nat geweest, dan zouden deze gaten daar niet geweest zijn. Anthony dacht hardop: „Gaten door vin gers gemaakt. Juist daar, waar rnijn vingers zouden zijn, indien ik wat smaller was in mijn schouders, en hier neerhurkte en in de kamer trachtte te kijken zonder een van mijn voeten tusschen de bloemen te laten rusten Hij stapte kalm op het bloemperk en boog voorover om het lage raamkozijn te onderzoeken. Er was een smeer op den ruwen steen. Het kon een opgedroogde smeer van bemodderdc vingers zijn. 't Kon ook heelemaal iets anders zijn. Maar, toen hij zich oprichtte, zag hij iets van een blauw zwarte kleur. Hij keek nauwkeuriger, en vond, hangen de uit een spleet van den ruwen kozijnrand, een vrouwenhaar, 't Was een lang haar, git zwart. „Dat verklaart het dicht bij elkaar zijn van die vingerafdrukken", mompelde hij. „Een vrouw in de zaak betrokken? En, waarom was zij hier voor het dichte raam? En was zij hier gisteravond? Of vanmor gen, geheel onschuldig? Het waarschijnlijkst is, dat het gisteravond was Iemand kruipt niet bij daglicht vóór het raam van een minister Zeker niet, indien iemand kwade bedoelingen heeft. Neen, ik denk, dat je hier gisteravond waart, mijn zwarte schoone. Ik houd van het lieve poesje, haar haar is zoo zwart, en als ik haar niet vang, zal zij nooit terugkomen. En waar kwam je vandaan, zwartje lief? En heh je nog meer sporen achter gelaten? O. schaduw van Sherlock Holmes! Wat een spel!" Hij stapte weer terug op het pad en buk te zich om den steenen rand langs het bloemperk te onderzoeken. Bij dc houding, dio zij moest aangenomen hebben, zou de vrouw zeer waarscnijnlijk, overwoog hij. op één knie gesteund hebben, terwijl de andere voet verticaal tegen dezen rand aangedrukt werd. Zoo had zij gedaan; maar Anthony was op dubbele wijze verrast over wat hij vond. Want waarom zou, bij dit droge weer, de afdruk van haar voet daar zijn? En nu hij daar was, waarom zou hij er uit zien als een vinger-afdruk, honderd maal vergroot? Hij krabde op zijn hoofd. Dit was inder daad een gek geval Misschien was hij ~»p een dwaalspoor. Toch, 't was beter, dat hij er mee doorging. Dit alles kon te maken hebben met het geval Hij onderzocht den voetafdruk nog meer van nabij. Nu begreep hij 't. De afdruk was zichtbaar gebleven, omdat dc vreemde zool van deze vreemde schoen nat cn modderig geweest was. In een week had het niet ge regend Waarom was de schoen nat? En waarom hij keek er aandachtig naar waren er geen meerdere dergelijke afdruk ken op dc tegelstcenen van het pad? Ah, ja; dat zou zijn, omdat bij gewoon loopen of rennen de vreemde schoenen niet hard genoeg drukten en dus slechts een natte plek achterlieten, welke spoedig opdroogde. Terwijl, bij het drukken van de voetzool te gen dien rand van het bloemperk veel m«er kracht moest gebruikt worden om het even wicht te bewaren voldoende kracht om natte klei-achtige aarde af te drukken in een patroon van die vreemde zool. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5