HOE DE GATEN TE STOPPEN? NIEUWE FINANCIEELE VOORDRACHT 7 millioen tekort in 't crisisfonds KRISHNAMURTI IN ONS LAND NIEUW FRANKEERZEGEL VAN 80 CENT MEVR. DE B0ÉR-VAN RIJK 80 JAAR DE VIERDAAGSCHE TENNIS IN N00RDWIJK STADION WIELERBAAN HUMORHOEKJE AMSTERDAMSCHE RAAD Een bestemming voor de salariskorting van het personeel Amsterdam, 26 Juli. Onder applaus aanvaardde de Raad hedenmiddag oen door prof. dr. S. R. Stelnmetz aangeboden ver zameling boeken. Een krediet van 8001000 voor den aanleg van wegen met inbegrip van rioleering cn beplanting ten Zuiden van het Amstelka naai werd goedgekeurd. Een ander krediet van 19.000 werd goed gekeurd voor de verbouwing en inrichting van tweo zalen in het laboratoriumgebouw op de N. Prinsengracht en voor de aan schaffing van een instrumentarium voor de analytische scheikunde. Hierna kwam aan do orde de vaststelling van supplotoire begrootingen 1933. Deze suppletoire begrootingen betreffen het in overleg met Gcd. Staten vaststellen van de nog steed9 niet goedgekeurde bo- grooting van 1933. Door de gewone uitgaven moet nog wor den gedekt een bedrag van twee millioen gulden voor storting in het Crisisfonds. B. en W. hebben zich bereid verklaard daar voor aan te wenden de onlangs aangeno men tijdelijke korting op de salarissen en looncn van het gemeentepersoneel en een uitgetrokken bedrag van 805.296 wegens aflossing van geldleeningen aangegaan ten behoeve van grondexploitatie naar den ka- pitaaldienst der gemeentebegrooting. De hoer Weiss (m.p.) wil weten waarom de 1.200.000 (het bedrag der loonkorting) ,io -arezogd zijn te zullen dienen voor dek king voor een tekort in 1933 nu zullen go- stort worden in het crisisfonds. De heer Seegers (c.p.) wijst er op dat ge zegd is dat de loonsverlaging moe9t dienen ter dekking van het tekort van zeven mil lioen, dat de begrooting 1933 vermoedelijk zal geven. Nu blijkt dat deze 1.200.000 zul len dienen voor sluitend maken van de be grooting. Dit is niet met elkaar in over eenstemming te brengen, zegt spreker. De heer Pothuis (s.d.) is ook verwonderd. Deze voorstellen zijn in tegenspraak met de woorden drie weken geleden gesproken. Het voorstel om gelden van de grondexploitatie over te brengen naar den kapitaaldicnst is toen afgewezen, terwijl het werd voorgesteld door do minderheid van B. en W. En nu komen B. en W. er zelf mee. Spreker ver klaart niet te kunnen stemmen voor deze voorstellen. De lieer Rommc (R.K.) begrijpt met dat er raadsleden zijn die wel de 1.2 millioen van do loonsverlaging willen gebruiken voor een tekort te dekken van 3.5 millioen maar niet wanneer dat bedrag stijgt tot 5.5 millioen. Avocdzitting. De debatten over het sluitend makon van do gemeentebegrooting 1933 werden heden avond voortgezet. De heer Baas (a.r.) meent dat B. en W. drie weken geleden nog te op timistisch zijn geweest, want bij het tekort komt nog 2 millioen. En of men nu de sor ting op de loonen van liet gemeente-perso neel gebruikt voor het stoppen van het een of het andere gat is hetzelfde. Veel erger vindt spreker de overschrijving die wordt voorgesteld naar don kapitaaldicnst. De heer Ketelaar (v.d.) oefent critiek op de houding van Ged. Staten, die vier maan den noodig hebben gehad om te ontdekken dat er een gat in de begrooting van Am sterdam zit. Het is voor den heer Boissevain een hoogst pijnlijk oogenblik dat Ged. Sta ten aanmerking maken op de begrooting. Een gr leelte van de autonomie is verdwe nen. We moeten buigen voor de orders van Ged. Staten. Reeds het vorige jaar hebben Ged. Staten gewaarschuwd, maar de ge meente is voortgegaan met het uitgeven van grootc sommen. Wel maakt spreker er Ged. Staten een verwijt van dat het zoolang heeft moeten duren dat Ged. Staten spra ken. Spreker gelooft dat B. en W. wel wis ten dat deze post van tweo millioen hen boven het hoofd hing om te dokken. Er was 3A millioen te dekken, nu 5J4 millioen en nu gebruiken zij de 1.2 millioen van de korting op do loonen om een deel van de twee millioen te dekken. Maar zij zeggen niet hoe die overblijvende VA millioen ge dekt worden. Spreker zou daar wel een ant woord on willen hebben. Spreker gelooft dat de financieele toostand veel ernstiger is dan aan den Raad bekend is. Nadat do heer Rustige heeft gevraagd hoe B. on W. de gemeentebegrooting 1934 slui tende zullon houden was het woord aan don waarnemenden wethouder der financiën, de heer Abrahams. Deze geeft cijfers over het Crisisfonds en verklaart dat er thans 7 mil lioen te kort is in het crisisfonds. Do Re peering zal wel bereid zijn dit bedrag terug te betalen maar er zal toch worden aange drongen op terugbetaling Dit jaar zal 29 millioen voor de crisis noodig zijn, waarvan 20 millioen voor ondersteuning. Hiervan betaalt het Rijk 103^ millioen. Het is zelfs voor een gemeente als Amsterdam niet mo gelijk om zulko bedragen uit de gewone uit gaven te betaluen. Men i9 daarover met do Regeering in onderhandeling. Wat B. en W. aan Ged. Staten kwadjk nemen is dat zij pas na eenigo maanden zijn gekomen, wat zij in December reed9 wisten. Burg. en Weth. hebben steeds in de meening verkeerd dat Ged. Staten niet op zulk een standpunt zouden blijven staan. Wethouder De Miranda verklaart dat de eisch van Ged. Staten In zijn gevolg niet is tc overzien. Spreker ziot deze zaak niet als een Amsterdamsche zaak. Overal waar soc. democraten in het gemeentebestuur zit ten is de hand straffer. Als Ged. Staten hadden gewild hadden zij zeker Amsterdam dezen slag kunnen besparen. Wanneer we dezon eiscb van Ged. Staten aanvaarden zullen we .naar spreker zegt, van kwaad tot erger vervallen. De Raad moest deze voorstellen verwerpen. De burgemeester waarschuwt tegen dezen raad. Spreker verklaart dat wethouder Abrahams en spreker bij Ged. Staten heb bon gepleit. Dat heeft niol gegeven. Moeten we ons nu verzetten? vraagt spreker. Dat zou zijn een revolutionaire daad. We moe ten hooger gezag waardeeren. Hierna volgden replieken. De moties, ingediend door de communis ten, In stemming gebracht, na sluiting van het debat werden verworpen. Do suppletoire begrootingen waarin de voordrnciitcn zijn verwerkt om twee mil lioen van gewoon naar het Crisisfond9 over te brengen werd goedgekeurd met 21 tegen 16 stemmen. De personeele belasting. Tegen elf uur kwam daarna nog aan de ordo de herziening van het tarief van de hoofdsom der Personeele belasting. De heer Ter Haar (c.h.) wenscht deze vor- hooging uit to stellon tot de begrooting en dan de factor van de fond9bcla9ting te ver- hoogwr. Spreker dringt aan op groote be zuinigingen. De heer Pothuis verklaart zich voor deze verhooging die hij liever wenscht dan eeü vorhooging op de huren. De heer Boissevain verklaart het oen9 te zijn met den heer Ter Haar. De heer Romme heeft bezwaar omdat dit voorstel gohoel afzonderlijk komt in plaats van in een geheel stel maatregelen voor de begrooting 1934. Nadat nog enkele leden het woord had don gevoerd deed de heer Weiss het voor stel de behandeling van deze voordracht uit te stellen tot de begrooting. Het woord was daarna aan den wethou der. Do wethouder zegt dat B. en W. in groote moeilijkheden zitten, omdat wijziging van de grondslagen moeten geschieden 4 maan den voor den ingang van het belastingjaar. Het is zelfs nog mogelijk dat ook opcenten- vorhooging nog noodzakelijk is. Daarover kan later beslist worden. Voorts geeft spr. cijfers van huurverlaging en zegt dat de huurwaarden benedon 400 niet worden aangetast. Hierna trekt de heer Weiss zijn voorstel in. De beraadslagingen worden gesloten; het voorstel der communisten wordt ver- worpon mot 314 stemmen. De voordracht in stemming gebracht, wordt aangenomoen met 19—16 stemmen. Hierna wordt de vergadering gesloten. per rijwiel door do Westzijde geleid, steeds gevolgd door een aantal communisten, die hun »togcnslander.s allerlei scheldwoorden naar het hoofd zonden. Op den Dam wilde toon do politie de Wilhelminasluls afzetten om verder vol genden te keeren. Toen ook hier de com munisten begonnen op te dringen, heeft de politie een waarschuwingsschot uit de revolver gelost. Iliermeo liep het inci dent af. Ommen, 26 Juli. Heden wordt het Kamp te Ommen geopend, waar Kriahnamurti spreken zal. Het aantal deelnemers ia dit Jaar tusechen 1700 en 1800. Daar ook in Griekenland en Italië dezen zomer oen kamp gehouden ia. terwijl Kriahnamurti in Sep tember in 06lo spreekt, overtreft deze deel name verre de verwachting van hot Kamp- bestuur. Hieruit blijkt wel de 9terk toenemende belangstelling voor Kriahnamurti. In verband hiermee ia het kampterrein tot ongeveer 130 H.A. uitgobreid; sportter roinen voor de jeugd zijn ingericht, terwijl dit jaar een lees en achrijfzaal en biblio theek voor de Kampbezoekers zijn ingericht, naaat de reeds bestaande telegraaf-, post en reiskantoortjes, bank, kampwinkel e.d.; een serie aardige moderne witte gebouwtjes welke wij reeds vorige jaren zagen en die den aanblik van dit internationale dorp ver levendigen. Het Kampterrein ligt temidden van de bos6chen, tusschen Vecht en Regge Het ia een verheugend teeken, dat juist in dezen moeilijken tijd zoovclen de enorgie hebben, zich op de hoogte te stellen van wat een ongetwijfeld belangrijke figuur als Krishnamurti te zeggen heeft Waar het Kamp van geen enkele vereeni ging uitgaat (het wordt door een Trust ge ëxploiteerd, welke Krishnamurti uitnoodigt om te komen spreken) zullen onder de be zoekers naar men ons zegt nog meer dan tevoren vole richtingen, leeftijden en na tionaliteiten vertegenwoordigd zijn. Het Kampbostuur verzoekt ons ook, nog eens bekend te maken, dat allo lezingen van Krishnamurti gratis voor ieder toegankelijk zijn cn zullen worden gehouden gedurende de eerstvolgende drio weken van 26 Juli tot 14 Augustus, eiken Donderdag, Vrijdag, Za terdag en Zondag, des morgens om 10.30 uur. Om het verblijf aantrekkelijker te ma ken in dezen crisistijd, zijn de Kempprijzen ditmaal verlaagd. 's-G ravenhage, 26 Juli. Voor de fran keering van postpakketten van 910 K.G. bestaat behoefte aan een frankeerzegel van 80 cent. Binnenkort zal oen zegel van deze waarde op de postkantoren worden ver- j krijgbaar ge9tcld. Voor het nieuwe zegel is, evenals voor dat van 70 cent en 36 cent, gebruik go- maakt van fotomontage, gereproduceerd in koperdiepdruk. Het ontwerp is van den architect P. Zwart te Wassenaar. Overeenkomstig het voornemen ora aan enkoio zegel9 van hoogero waarden eon illustratief clement toe to voegen, ontleond aan handel en verkeer, werd door den ont werper op het nieuwe zegel een beeld van het verkeer ter zee aangebracht: rechts do plecht van een vrachtboot, links een deel van een der grootste Nederlandsche passu giersbooten. Hierdoor wordt do beteekenis van Nederland als zeevarende mogendheid gekenmerkt. Evenals bij het 7ft-cent-zegel is de beelte nis van H.M. de Koningin in een cirkel vormig medaillon links onderaan geplaatst. Daardoor is een karakteristieke overeen komst tusschen beide zegels bereikt. Door het verschil in kleur tegenover dat van 79 cent en vooral door den anderen vorm der fotomontage is niettemin ter wille van dcu postalen eisch van duidelijke ondorkenbaar beid oen sterk onderscheid met het zegel van 70 cent verkregen. De kleur van hot nieuwe zegel is don kergroen voor do beelddcelen met roode letters en cijfers, de afmetingen zijn 21 bij 30 ra.M., beeldvlak 18 bij 27 m.M. FASCISTEN DOOR COMMUNISTEN BEDREIGD. Na afloop van een vergadering van fas cisten, dio te Koog aan de Zaan in do fa briek van de firma Kamphuys en Oly is gohouden, is het te Zaandam op de grens van deze gemeente tusschen communisten, dio do naar huis gaande fascisten achter volgden, cn de politie tot een botsing geko men. Zoodra de Zaandamsche fascisten de brug over 't Mallegat waren gepasseerd, begonnen de communisten op to dringen. De politie sommeerde hen achteruit te gaan en toen hieraan niet spoedig genoeg gevolg werd gegoven, heeft deze de sabel getrok ken en werden eenige rake klappen uit- eedeeld. Daarna werden de fascisten onder be scherming van een aantal politiemannen Zij viert in September a.s. haar 60* jarig jubileum met een eigen ensemble Amsterdam, 26 Juli. Zaterdag a.s., 29 Juli, wordt de populaire actrice mevrouw De Boer—Van Rijk tachtig jaar. Slechts weinig tooneelspolers zullen zoo zeer het hart van hun publiek hebben ver overd en populari teit in zoo uiteenloo- pende lagen der be volking hebben ver worven, als mevr. Do Boor—Van Rijk in haar zestigjarige tooneelloopbaan en haar veelzijdige cre aties, als vertolkster zoowol van Ibsen als van de luchtige scherts van van Wer meskerken, doch bo venal als uitbeeld ster van Heyerman6 In de onvorgetelijke rollon van de Meid, Eva Bonheur en bovenal Kniertje. De blij ken van belangstelling op haar tachtigsten verjaardag zullen waarschijnlijk dan ook overstelpend zijn. Degonon, die mevrouw de Boer—Van Rijk persoonlijk willen gclukwenschen zullen daartoe op haar verjaardag, Zaterdag 29 Juli des middags tusschen 2 en 5 uur ge legenheid hebben te haren huizo, Oosteinde 10, te Amsterdam. Een onsemble De BoerVan Rijk. Wordt de tachtigste verjaardag van Es ther de BoerVan Rijk derhalve op intie me wijze herdacht, haar zestigjarig toonccl- jubileum zal op officieele wijze worden gevierd cn wel op 25 September a.s. met een voorstelling van het vcor deze gelegenheid door den acteur Jaap van der Poll geschre ven stuk „Levensavond". In aansluiting hierop zal mevrouw Do Boer—Van Rijk medio September met haar eigen gezelschap onder den naam van en semble De Boervan Rijk, artistiek leider Jaap van der Poll, een tourneo maken door ons land en door Vlaanderen, omdat me vrouw De Boer nog eens gaarno wil spelen in alle 6teden en plaatsen, waar zij tijdens haar lange tooneelloopbaan is opgetreden. Een kcurtroepje vergezelt haar, voorna melijk bestaande uit leden van de vroegere N.V. „Het Schouwtooneel", aangevuld met de dames Mieke Flink—Vcrstraetc en Lous- je Bouwmeester en den heer Adolf Ham burger. Reod6 zijn voorbereidingen getroffen om in een zeventigtal plaatsen in Nederland te spelen en in de tien belangrijkste plaatsen in Vlaanderen. Het Gemeentebestuur van Antwerpen heeft hiervoor reeds den Ko ninklijken Schouwburg beschikbaar gesteld Op het repertoire staan, behalve „Levens avond" van Jaap van dor Poll „De Doofpot" van denzelfden auteur, een Amerikaansch blijspel van George Borr dat in hot Neder landsch „Opoe" zal hcetcn, „Tropenadel" van Henri van Wermeskcrken en de oude successtukken van Herman Heycrmans, zonder welke een jubileumt-ournee van me vrouw De Boorvan Rijk niet compleet zou zijn, „Op Hoop van Zegen", „Eva Bonheur" en „De Meid". Tenslotte is het ensemble nog in onderhandeling over do opvoering van een nieuw Engelsch on Amerikaansch blij spel. Mot jeugdig enthousiasme spreekt mevr De Boer—Van Rijk over het werk, dat haar dezen winter wacht. „Als je oud bent kun je er niet meer aan beginnen", zegt ze, „dus moet ik nu do kans nog maar waarnemen" De Juniores-.wedstrijden begonnen (Van een spccialen correspondent). Met een niet te sterken wind en een prachtig tennJsweer bïgonnen heden de Jun. wedstrijden in het Casino te Noord- wijk. Het aantal inschrijvingen was niet zeer groot, wat een directe verzekering geeft voor een vlotte afwerking. Vele vrien den en ouders kwamen kijken en de stem ming om en op de banen was dan ook prima. Hieronder de uitslagen van don eersten dag. B. klasse. Ie ronde: A. de Roos sl. A. Koenig 36, 62, 61. W. Akkersdijk sl. mej. B. Thomis 62, 6—1. Fr. Visser sl. E Spielo 61, 63. A. Bergman sl Fr. Catz 6—0, 61. F. Schut sl. P. van Cleeff 6—0, 75. L. P. Akkersdijk sl. B. Houtman 6—1, 6-1. 2e rondo: B. van Munster van Heusen sl. II. Wil ton 62, 6-3. B. Veltenaar sl. F. del Court v. Krim pen 6—1, 60. A. de Roos sl. J. Hedeman 61, 86. J. Koekebakker sl. F. Stenfert Kroese 8—6, 6—1. R. del Court van Krimpen sl. mej. A. Graswinckel 2—6, 64, 7—5. Fr. Visser sl. W. Akkersdijk 7—5, 1—6, 64. A. Bergman met F Stenfert Kroese sl. F. en R. Dol Court van Krimpen 64, 6—0. A Klasse. Th. van Rijssel sl. Kamminga 64, G2. T. Vorloop sl. Stenfert Kroese 6—1, 60. Van Lüben Seis slaat T. Rhodius 26, 6—3, 6—1. E. Winner sl. H. Stelling 60, 60. F. Verloop sl. van Rijssel 63, 62. W. Kermer sl. E. van Löbcn Sols 6—1, 6—2. W. F. van Leeuwen sl. W. Pondman 62, 6—2. Dames Single A. Mej. M. do Iongh sl. Mej. B .Stramrood 6—0, 6—1. Mej. A. van Beek Vollenhovon sl. Mej. T. Alkebade 6—2, 6—2. Mej. P. Voüte sl. Mej. T. Scalogne 62, 6-3. Mej. van Rijssel sl. Mej. K. Alkemade 6-4, 6—1. B. Thonus met G. van LÖben Seis slaan J. M. van Ileuven en W. Bretenstein 60, 6-3. De avond van de kampioenen Van Egmond tegen profs. Amsterdam, 25 Juli. Ter gelegenheid van de wereldkampioenschappen, welke van 1215 Aug. to Parijs verreden zullen worden, heeft do directie van hot Stadion voor Donderdagavond do verschillende can didalon voor Parijs geëngageerd. Het zijn klinkende namen van uitsluitend kampioe nen, die dezon keer op het programma voorkomen on het belooft voor Amsterdam een zeer bizonderen avond van wielersport te worden. Zooals reeds eerder bekend werd ge maakt, zullen o.a. Donderdagavond onze sprintkampioen Van Egmond (met speciale toestemming van de Nederlandsche Wiel ren Unie) cn v. d. Heuvel tegen niemand minder dan de beroeps rijders Scherens (we roldkampioon), Michard, Gerardln en Falck Hansen hebben te rijden. In een 15-tal mat ches A deux zullen dus de sterren op sprint gebied zich op de Amsterdamsche baan kunnen meten. Te meer daar het den eer sten keer zal zijn, dat o.a. onze Olympische kampioen Van Egmond tegen deze interna tionale cracks in het veld zal komen, lijdt het geen twijfel of er zal 6port van de beste soort te zien zijn Donderdagavond in bet Stadion. Voor de motorwedstrijden 6taan er twee ritten van 50 K.M. op het programma, waar- In de voornaamste 6tayers, die te Parijs om het wereldkampioenschap zullen kampen, aan den start zullen verschijnen. Het zijn de wereldkampioon Paillard, zijn landge noot Lacquehay, de kampioen van Frank rijk, de Italiaansche kampioen Giorgctti onze nieuwe nationale kampioen De Graaf die ook zoo juist weer te Parijs zulk een goed figuur wist te 6laan en onze landge noot v. d. Wulp, die eveneens naar Parijs zal worden afgevaardigd Aanvankelijk zou ook Sawall to Amsterdam starten doch in middels zijn in Duitechland Möller, en Metzc- voor Parijn gekozen, zoodav niet Sa Woensdag was nog war mer dan Dinsdag Gisteravond is, zooals men weet, omstreeks elf uur op een wandeling de Engelsche of ficial nir. R. A Wallis plotseling overleden. Deze behoorde niet tot de deelnemers, doch was den geheelen dag per auto uit geweest en savonds met een vriend naar de Waal gewandeld. Vlak voor de kazerne zakte hij bij thuiskomst ineen Twee ter hulp grsnel- de doktoren konden slechts den dood con- staleeren. Zijn tn sch eindo werpt een schaduw op de marséhen. Alle vlaggen op het kazerneterrein hangen halfstok. Na lang beraad hebben de Engel9chen, die zeer on der den indruk zijn van het gebeurde, beslo ten toch de marschen wel door te zetten Zij meenen hiermee geheel in den geest van den overledene tc handelen. De hitte is heden nog veel hoviger dan gisteren. In verband daarmoe is voor de militairen de uitrusting verlicht. Zij, die 40 km loopen, marcheercn zonder helrn en zonder rol, on hebben geen schoenen in den ransel, noch blokken in de tasschon. Vooi* hen, die 50 km moeten afleggen, is thuisla ten van holm, karabijn of geweer toege staan. Vanmorgen zijn do dames Boessen- kool en van der Beid naaf Beuningen ver trokken om aldaar aan alle menschcn ta- blctten chocolade uit te deelen, ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van den Bond. Wychen ligt weer in het centrum der be langstelling, en zooals elk jaar, heeft men er nu ook alle mogelijke voorzorgen geno men, opdat het den deelnemers zoo prettig mogelijk wordt gemaakt. Er is reeds in den vroegen morgen flink gesproeid. Op het Marktplein wordt door gespannen touwen de baan voor de deelnemers vrijgehouden. De schooljeugd woonde reeds van zoven uur af de voorbereiding bij. Het is voor Wy chen de dag der dagen. Polygoon was ook al vroeg paraat. De eerste veertiger passeerde kwart voor negen Wychen. Dr. Leuring cn z'n 6taf had den zich reeds op het bekende plaatsje bij cafó de Klok geinstalleerd. Er zijn vanmorgen nog 27 deelnemers, o.w. 7 dames, niet vertrokken. Van andere zijde meldt men ons nog: Het parcours van vandaag was zeer zwaar, waaraan twee factoren aandeel hadden: n.l. de beklecding van den weg er werd hoofdzakelijk op zoo goed ah geheel onbeschaduwde grintwegen geloo- pon cn de warmte. De loopers en loop sters hadden zeer veel van de hitte te lijden. Er werd dan ook door de leiders der mar schen bopaald, dat er niet gelet zou wor den op het tijdstip van binnepkomen cn dat de afmeldingsbureaux tot acht uur geo- pend zouden blijven. Do geneeskundige dienst had het van- zclsprekend onderweg zeer druk. De bewoners van de plaatsen, die mon passeerde, leefden, evenals gisteren, allen hartelijk mede. Overal stonden verver- schingen en versnaperingen voor de wan delaars gereed Het aantal uitvallers was natuurlijk grooter dan gisteren. Het bedroeg 53, waar onder 1 Franschman en 1 Noor. In den loop van den middag bracht do uitvallcrsauto groote groepen deelnemers thuis. De militairen, de politie en do burger wachten hadden wel het meest van do warmto te lijden. Het aantal „slachtoffers" wa9 bij deze groepen dan ook het grootst. Er werd evenwel bepaald, dat zij, die met zware bepakking meeliepen, een gedeelto ervan mochten thuis laten. Van de gelegenheid tot massage werd druk gebruik gemaakt. In Wychen, als altijd den tweeden dag de groote pleisterplaats, was het een enor me drukte. Overal hingen de vlaggen uit, op het marktplein werd vroolijke muziek gemaakt. Morgenochtend zal de start voor allo deelnemers een half uur worden vervroegd. Het stoffelijk overschot van den overle den Engelschman is voorloopig opgebaard in een lijkenhuisje en zal morgenochtend naar de begraafplaats worden overge bracht. vanwaar het waarschijnlijk naar Engeland zal worden getransporteerd. wall, doch Möller Donderdagavond zal rij den. De gangmakers Kaser en v. d. Bosch, die te Parijs, resp. voor do Graaf en Van der Wulp zullen rijden, zijn ook hun gangma kers voor Dondordagavond. Ook de sprin ters Sliphorst, v. d. Linden en Van Dijk, die naar Parijs zullen gaan om onze kleu ren le gaan verdedigen, 6taan voor Donder dag aangekondigd. In matches a deux zul len deze tegen elkaar rijden. Tenslotte i9 er nog een wedstrijd voor amateurs over 8 K.M. met vier klassemen ton, waarvoor twintig rennorc hebben inge schreven. „Jou knap lief mannetje, het theewater na al aan de kook. Hoe heb je hem dat ge leverd Manlief,„0, heel makkelijk. Ik liet per ongeluk het halve pond boter in het vuur vallen." (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6