INT. WEDSTRIJDEN OP DE STADIONBAAN VAN EGMOND TEGEN DE PROFS ENGELAND HEEFT DE LEIDING DE LAATSTE DAG D00DELIJK ONGEVAL ONDER VEENENDAAL GEMEENTERAAD BAARN VAN WIELRENNEN Interessante races van de stayers De Graaf vestigt nieuw record 'Amsterdam, 27 Juli. Een interes sant program was hedenavond vastgesteld voor de Stadionbaan. Wel was er meer pu bliek dan in den laatstcn tijd het geval was. doch een toeschouwersaantal van naar schatting 8000 personen bleef toch beneden de verwachting. Als een der hoofdnummers stond op het programma vermeld een inter nationale sprintwedstrijd in 15 ritten waarin uitkwamen de Franschc profs Michard en Gerardin, de Belg Scherens, de Deen Fal'ck Hansen en de beide Nederlanders van Eg- mond en v. d. Heuvel. De Nederlandsche Wielren Unie had speciaal toestemming ge geven voor het uitkomen van Van Egmond als amateur tegen de buitenlandsche be roepsrijders. Van der Heuvel is naar men weet onafhankelijke en is of gaat dezer da gen naar de beroepsklasse over. Eerste rit:. In den eersten rit klopte Gerardin zijn landgenoot Michard met wiellengte, een revanche voor de finale van het Fransche kampioenschap van twee weken geleden te Parijs. 1. Gerardin tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. 2. Michard. Tweede rit: Scherens tegen v. d. Heuvel. Aanvankelijk een balanceerpartij, hetgeen zich bij de Marathontribune herhaalde. Scherens klopte van der Heuvel op de laat ste meters gedicideerd. 1. Scherens tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. 2. v. d. Heuvel. Derde rit: Van Egmond tegen Falck Han sen. Van Egmond nam onmiddellijk den kop, doch hoewel zeer snel op de laatste 200 Me ter haalde onze landgenoot op het laatste rechte eind er niet genoeg uit en met een flinke trap passeerde de Deen hem op de laatste meters. 1. Falck Hansen. 2. Van Egmond. Tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. Vierde rit: Gerardin tegen v. 'd. Heuvel. Minutenlang gebalanceer bij den start. Tenslotte nam Van der Heuvel den kop. On oplettendheid bij de Marathontribune speel de hem parten, met een ruk was de Fransch- man hem voorbij en won zooals hij wilde. 1. Gerardin tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. 2. v. d. Heuvel. Vijfde rit: Scherens tegen Falck Hansen Een fraaie strijd. Scherens had de leiding. Zeer snel de laatste 200 Meter. Falck Han sen reed schitterend en evenals bij Van Eg mond klopte hij den wereldkampioen thans op de laatste meters. 1. Falck Hansen, tijd 12 35 sec. 2. Schc- rons. Zesde ril: Michard tegen Van Egmond. Van Egmond nam, evenals tegen Flack Hansen onmiddellijk den kop. Het werd. Van Egmond eigen, een lange spurt. Dit maal haalde hij er op de laatste 10 Meter Aoldoende uit en klopte Michard met een half wiel. Van Egmond maakte tevens den snclsten tijd. 1. Van Egmond, tijd laatste 200 Meter 12 1/5 sec. 2. Michard. Jntusschen waren nog twee ritten van den nationalen sprintwedstrijd verreden. lste rit: 1. Van Dijk. 2. Sliphorst (prof), tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec. 2e rit: 1. Van dor Linden. 2. Van Dijk, tijd laatste 200 Meter 13 sec. De sprintwedstrijden werden na de eerste manche van de stayers voortgezet. Een wedstrijd voor amateurs over 8 K.M. met 4 klassementen werd gewonnen door Moerkerk met 15 punten. 2. Dietcrman 10 punten. Stayerswedstrijd 50 K.M. Voor de eerste manche over 50 K.M. van 'den stayerswedstrijd verschenen in deze volgorde aan den start de Graaf, Lacquehaye Giorgetti. Muller, Paillard en v. d. Wulp. Na acht ronden onderneemt Giorgetti reeds een aanval op De Graaf, daar de Italiaan wordt opgejaagd door Lacquehaye. De anderen zijn meer dan een halve ronde op oc drie leiders achter. De Gracf slaat voorloopig den aanval. Na 12 ronden echter vond Paillard het welletjes, zijn tempo versnelde hij en spoedig zat hij achter Lac quehaye op de vierde plaats. Van der Wulp hing tot nu toe op de laatste plaats, doch na 17 ronden versnelde ook hij het tempo, de achterstand op de leiders werd minder, hij passeerde eerst Mol Ier, die met motor- pech te kampen kreeg. Doordat onmidellijk een reserve motor in de baan kwam kreeg hij betrekkelijk weinig achterstand. Ronde na ïondo verliep en Do Graaf met steeds Giorgetti dicht er achter bleef den kop hou den. Door het voortdurend jagen van Mol Ier die zijn achterstand geheel had ingcloopcn, zag de Graaf kans na 42 ronden van der Wulp zijn eersten lap te bezorgen. Giorgetti en Möller passeerden Van der Wulp even eens. Intusschen was de strijd uiterst span nend en er was in het eerste gedeelte van deze manche reeds meer te genieten ge weest als alle stayerswedstrijden van dit seizoen bij elkaar. Na 25 K.M., dus op de helft van den afstand luidde de stand: 1. Dc Graaf. 2. Giorgetti op 10 Meter. 3. Möller op 20 Meter. 4. Paillard halve ronde. 5. Lacquehaye. 6. v. d. Wulp. Direct hierna pndernam Giorgetti een felle aanval op Dc Graaf, doch door schitterend spurten wist de Amsterdammer dezen aanval af te slaan cn onmiddellijk daarop werd v. d. Wulp voor de tweede maal gelapt, wederom ge volgd door Georgetti cn Möller, terwijl Pail lard en Lacquehaye spoedig volgden. Na 65 ronden passeerde Möller de Italiaan kwam dus achter Dc Graaf te liggen, die in den spurt v. d. Wulp zijn derde lap had bezorgd, en 25 ronden voor het einde de vierde. Vijf ronden later werd v. d. Wulp wederom gelapt Voortdurend bedreigde dc Duitscher onzen landgenoot De Graaf, doch tot een ernstigen aanval kwam het nog steeds niet. Giorgetti kreeg motorpech en geraakte achter. VAN EGMOND. Dan het grooto moment, 12 ronden voor het einde probeert Möller evenwel De Graaf te passeeren, doch dc aanval wordt beslist afgewezen. Nog 10, nog 9, nog 8, nog 7 ron den, Dc Graaf houdt het. Onder groote span ning verliepen de laatste ronden. Drie ron den voor het einde wederom een feilen aanval van den Duitscher op De Graaf, doch weer haalt Möller het niet. De laatste rondo, de hel luidde. Enorm zwoegden de beide renners achter den motor. De Graaf geraak te 200 Meter voor dcfinish even los, Möller liep hard in, zou hij het halen. Hoog ging Kaser den laatstcn bocht in, Möller raakte eveneens even los, de strijd was beslist. De Graaf won met 30 Meter verschil op Möller in den nieuwen baanrecordtijd van «38 min. 26 1/5 sec. Het baanrecord dateerde van 10 Juli 1931 met een tijd van 39> min. 49 2/5 sec. op naam van Lacquehaye. Harte lijk toegejuicht verliet de Amsterdammer de baan. Dc uitslag van de eerste manche luidde: 1. De Graaf, tijd 3S min. 26 1/5 sec. 2. Möller op 30 Meter. 3. Paillard 400 Meter. 4. Lacquehaye 450 Meter. 5. Van aer Wulp 10 ronden. 6. Giorgetti op 11 ronden. De laatste was zooveel ronden achter geraakt wegens defect aan den motor, terwijl voor hem geen reservemotor in de baan kwam. De sprint wedstrijden. Voor de pauze werden nog drie ritten ver reden van den internationalen sprintwed strijd. 7e rit: Michard tegen Falck Hansen. De Deen toonde zich hedenavond in uit stekenden vorm en sloeg den Franschman op de streep. 1. Falck Hansen, tijd laatste 200 Meter 13 sec. 2. Michard. 8e rit: Van Egmond tegen v. d. .Heuvel. De meest onsportieve rit van den avond cn door sterk hinderen van v. d. Heuvel be sliste de jury, dat deze rit aan het eind van den avond zou worden overgereden. d. Heuvel had gewonnen. 9e rit: Scherens tegen Gerardin. Gerardin schoot bij liet ingaan van den laatstcn bocht bij verrassing vooruit cn klopte den Belg schitterend. 1. Gerardin, tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. 2. Scherens. 10e rit: Michard tegen Van der Heuvel. De verrasging als eerste match na de pauze. Michard kreeg een flinken voor sprong bij het ingaan van den laatsten bocht. Van der Heuvel haalde zijn achter stand fraai in cn klopte Michard op de streep. 1. Van der Heuvel, tijd laatste 200 Meter 12 3/5 sec. 2. Michard. 11e rit: Gerardin tegen Falck Hansen. Beide renners hadden tot nu toe drie rit ten gewonnen. Een scherpe strijd met Falck Hansen als de sterkste met 1 lengte ver schil. 1. Flack Hansen, tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. 2. Gerardin. 12c rit: Scherens tegen Van Egmond. Van Egmond nam den kop, eri ondanks wanhopige pogingen van den wereldkam pioen sloeg Van Egmond de 'Olympische kampioen hem met banddikte. 1. Van Egmond. 2. Scherens. Tijd laatste 200 Meter 12 3/5 sec. De nationale sprintwedstrijd was voor Van der Linden, die den derden en laatstcn rit van Sliphorst won met een tijd van 13 sec. 1. Van der Linden 2 punten. 2. Van Dijk punten. 3. Sliphorst 4 punten. Hierna ving de tweede manche aan van den stayerswedstrijd over 50 K.M. Na de eerste ronden luidt het volgende: Giorgetti, Paillard, De Graaf, Möller, Lac- quechaye en Van der Wulp, die al spoedig een ronde achter is. In den loop van den wedstrijd heeft de Graaf zich eenige malen moeten verdedigen om op de derde plaats te blijven, daar hij zicli afwisselend tegen Möller en Lacquehaye möcst verweren. Na 44 ronden kreeg Van der Wulp zijn tweede lap. Op dc helft van den afstand waren er weinig wijzigingen. Tien ronden later raak te De Graaf los, Möller profiteerde er van cn passeerde De Graaf en Paillard en bezete de tweede plaats. 23 ronden voor het einde passcerdt Giorgetti Lacquehay* en na een ronde feilen strijd ook De Graaf, die ver moeid geraakt door het steeds strijd moeten geven, afzakte en spoedig twee ronden achter was. In de laatste ronden wordt nog strijd geleverd. De uitslag van dc tweede manche luidt: V. Giorgetti 39 min. 30 4/5 sec. 2. Möller 20 M. 3. Paillard 495 M. 4. Lacquehaye 600 M. 5. Do Graaf 1460 M. 6. Van der Wulp (den strijd gestaakt). De einduitslag van den stayers wedstrijd luidt: 1. Möller 4 p. 2. Paillard 6 p. 3. De Graaf 6 p. 4. Giorgetti 7 p. 5. Lacquehaye S p. Voortzetting sprintwedstrijden: Dertiende rit: 1. Falck Hansen, laatste 200 M. in 13 1/5). 2. Van der Heuvel. Veertiende rit: 1. Van Egmond, gemakke lijk (12 1/5). 2. Gerardin. Vijftenide rit: 1. Scherens (13 1/5). 2. Michard. De achtste rit, dio werd overgereden, le verde het volgende resultaat op: 1. Van Eg mond. 2. Van der Heuvel. De totaaluitslag der sprintwedstrijden luidt: 1. Falck Hansen (Denemarken) 5 p. 2. Van Egmond (Nederland) 6 p. 3. Gerardin (Frankrijk) 7 p. 4. Scherens (België) 8 p. 5. Van der Heuvel (Nederland) 9 p. 6. Michard (Frankrijk) 10 p. LAWNTENN1S [Austin slaat Merlin en Perryt slaat Cochet P a r ij s, 28 Juli (V.D.). De finale voor het Davis Cup-tournooi werd heden ingezet met het enkelspel Austin (Eng.)Merlin (Fr.) Deze strijd was weinig spannend, doordat Auslin voortdurend in de meerderheid was. Slechts in de tweede set vertoonde dc Franschman een ietwat beter spel, maar Austin wiet de partij in drie straight sets te winnen me 63, 6—4, 6—0. Onder de 12.000 toeschouwers bevond zich de President der Fransche Republiek, Lc brun. AUSTIN. Perry slaat Cochet Parijs, 28 Juli (Y.D.). In het tweede en kelspel heeft Engeland de leiding weten te vergrooten. Perry heeft Cochet in vijf sets geslagen met 810, 64, 86, 36, 61. Engeland leidt thans tegen Frankrijk met 2-0. NEDERLANDSCHE POLITIE-ELFTAL. Zondag 30 Juli a.s. des middags te 3 uur speelt in het Gemeentelijk Sportpark aan de Nieuwpoortlaan te Alkmaar het Neder landsche Politievoetbalelftal tegen Alcma- ria Victrix een oefenwedstrijd, waarvoor het Nederlandsch Politic-elftal als volgt is samengesteld: Doel: J. Visser (Kon. Mar., Arnhem). Achter: K. Haak (Politie Den Haag) en G. Vergunst (Politie (A'dam). Midden: J. Huurman (Politie Den Haag), B. Remeyer (Pol. Rotterdam) en J. v. d. Velde Jr. Pol. Utrecht). Voor: J. Eeccn (Pol. A'dam), W. Geurtsen (Pol. A'dam), W. Lagcndaal (Pol. Rotter dam), R. v. d. Mey (Pol. Rotterdam) en J. v. d. Kamp (Pol. Apeldoorn). Reserves zijn Trappel (Utrecht), Tamboer (Den Haag), Van der Burg (Alkmaar), Wes- sels (Amsterdam), Slurink (Den Haag), De Vries (Rotterdam). Beuntink (Amsterdam) er. de Korver (Den Haag). In dit elftal hebben dus een plaats be kende voetballers als Lagendaal, -Remeyer, Haak, Visser, v, d. Kamp enz. V1ERD AAGSCHE In totaal 170 loopers uitgevallen Nijmegen, 28 Juli. De laatste dag van do vierdaagsche afslandsmarschen i6 een sportief succes geworden. Vanmorgen zijn 6lechts 9 deelnemers niet gC6tart. Het weer vva6 prachtig, de wegen waren uitsokend, zoodat de vierde dag al6 een walk over werd voor do getrainde declnemere. Er vie len heden dan ook slechts 2 deelnemers uit, zoodat in totaal 170 loopers zijn uitgevallen, hetgeen gezien -de groote hitte en het groote aantal deelnemers een gunstig resultaat mag worden genoemd. Hedenmiddag werden de prijzen uitge reikt in tegenwoordigheid van duizenden toeschouwers. Bij ontstentenis van minister Marchant werden de prijzen uitgereikt door jhr. van Weiier, voorzitter van den N B L.O. en door Z.E. luitenant-generaal Röell, commandant van het veldleger. KAAS-OVERZICHT. Zeer veel verandering is in de afgeloopen woek niet gekomen, wat betreft de kaas handel, zooals wij weze regelmatig op dc markten zien. Men betaalde voor beste soorten, in zwaar gewicht met 26 A 2S ct. per pond, en dan slechts voor de algemeene bekende beste merken. Ook werden enkele partijen eerste soort verkocht omstreeks 24 A 26 ct. Zag men partijen, welke ver kocht waren voor 22 A 24 ct., dan had men aanvankelijk den indruk, dat dit óók eerste soort was; echter weldra bleek, dat som mige van die kazen iets gebrek in dc korst hadden, ook wel iets to plat van model of voorzien van enkele tikkers er bij. Er zijn veel partijen verkocht voor ongeveer 20 ct per pond en dikwijls flink daar beneden, hetgeen dan partijen waren met veel los er in, gewoonlijk ontstaan door de buitenge wone warmte van deze dagen. De aanvoeren waren vrij groot, en spe ciaal te Woerden zagen wij véél partijen op de markt De handel ging aan den tragen kant cn de markt duurde dan ook vrij lang, voordat zoo ongeveer alle boeren hun producten verkocht hadden. Een der boe ren hoorden we zeggen: we krijgen vandaag niet veel geld in handen voor onze kaas, maarwe kunnen nu best hooi maken in het veld! Dat was dus een optimist, die tegenover een tegenvaller dadelijk weer wilde wijzen op reden tot tevredenheid. Moar met dit al, gaat het den kaasboer lan; niet naar den zin. De handel op het buitenland blijft zeer langzaam gaan. De verschillende reden hiervan zijn algemeen bekend cn behoeven we dus niet te herhalen. Zoodra wat meer vrijheid mocht gekomen zijn, wat betreft het uitvoeren van kaas, zal dit vrij zeker zich dadelijk gaan afspiegelen in de markt prijzen van do kaas. Indien de grensdeur nu eens niet aan een zekere maat werd ge bonden bij het opendoen, maar eenigen tijd geheel open zou blijven.... zeker kwam de prijs allicht 10 ct. per pond naar boven. FRUIT- EN GROENTENVEILING Veiling van 28 Juli. Druiven 20—26 ct.; frambozen 3141; morellen 15—18; kruisbessen 56; zwarte bessen 8—15; roode bessen 711; tomaten 710; meloenen 1526; perziken 512; Yellow 1219; kruideniersperen 1014; snijbooncn 16—20; spercieboonen 816; tuinboonen 26; augurken 1235; pron kers 79; doppers 823; capucijners 812 spinazie 15; uien 2227; komkommers 3— 5; groene kool 35; roode kool 57; bloemkool 69; wortelen 611; rabarber 45; bieten 1012; sla 1222; andijvie 10— 19 c.t EIERVEILING Veiling van 27 Juli 1933. Aanvoer 50.0000 stuks. Kleine witte eieren 2.002.15. Groote witte eieren f 2.302 65. Kleine bruine eieren 2.30—2.40. Groote bruine eieren 2.503.00. Wielrijder tegen autobus gereden Vcenendaal. Gistermorgen kwarn een wielrijder vanuit de richting Eist naai Vcenendaal met een zwaar bepakte fiets. Hij had van de hoogte af rijdende nog al flinke vaart, toen hem de autobus dienst Eist—Veencndaal vanuit de tegenoverge stelde richting moest passeeren. De wiel rijder reed tegen den rechterlamp van de auto, schoot over de motorkap, verbrijzelde de voorruit van de cabine en sloeg weer op den grond. De man, genaamd Zonnenberg, uit 'Rotterdam, bleef op de plaats dood. Weldra waren dr. Engel, alhier, de mare chaussee'6 en gemeentelijke veldwachter uit Eist ter plaatse aanwezig. Het lijk is met dezelfde autobus naar het lijkenhuisje te Eist vervoerd. OPLOOPENDE EIERPRIJZEN TE BARNEVELD. Barneveld, 27 Juli. Do prijzen dcc eieren hebben heden voor het eerst in dezen zomer weer de drie cent per stuk over- schreden, wat sedert begin Maart j.l. niet het geval was geweest Dat deze prijsstij ging, welke zich reeds voor enkele weken heeft ingezet, door de pluimveehouders inet genoegen werd geconstateerd, behoeft wel geen betoog. Dc raeesten was het dan ook aan te 7ien, dat zij weer eenig vertrouwen in do ople ving van hun bedrijf begonnen te krijgen. Vermoedelijk heeft deze opflikkering der prijzen tweo oorzaken. Ten eerste toch is er voor uitvoer naar verschillende landen iets meer vraag, terwijl in het binnenland do pensiongasten blijkbaar ool< menig eitje ge bruiken. Ten zeerste is het voor do land bouwers-pluimveehouders te hopen, dat deze verbetering nog wat aanhoudt. De pluimveehandel was heden daarente gen weer loom te noemen, hoewel hij toch ietwat minder traag was dan de vorige week. Duitschland voert namelijk nogal wat oude kippen in, doch het blijft te be treuren, dat do prijzen, hiervoor besteed, zoo abnormaal laag zijn. Iets betere prijzen besteedt Italië, speciaal voor goede, witte haantjes. Toch is bet, alles bijeen, met den pluimveehandel nog misère. Zelfs zagen we heden nog een partij donkere gekleurde jonge haantjes verkoopen voor 5 cent per stuk. al moest worden erkend, dat dezo diertjes geen marktbare waar to noemen waren, zoodat wo bij de noteering der Dluimveeprijzen hiermede dan ook rekening hebben gehouden. Veel debat over overplaatsing van een onderwijzer; de s.d.a.p. in de oppositie Baarn, 28 Juli. De raad dezer gemeente kwam hedenavond in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den burgemees ter, jhr. dr. G. C. J. van Reenen. Afwezig waren de heeren Houben en van Lidth do Jeude. De meeste punten van de agenda werden zonder veel debat afgedaan. Zoo besloot de raad onder meer tot instelling van een commissie van toezicht op het agentschap der arbeidsbemiddeling, waar in tot voorzitter werd gekozen de heer G. van Bronkhorst, en tot leden de heeren Leduc en Keuning (werkgevers), Barneveld en van den Brink (werknemers). Huurver- laging voor woningen aan de Ford. Huyck- laan werd door den raad z. h. st. aan vaard, evenals een voorstel van B. en W. tot plaatsing van een nieuwen stoomketel in het slachthuis. Bij do vaststelling van een nieuwe alge meene politieverordening sprak de voor zitter woorden van lof jegens de raads commissie, die zich hiervoor zeer verdien stelijk heeft gemaakt, waarna de heer Benders zijn medeleden in de commis sie, mitsgaders don heer Eggink en de po- litie-ambtenaren een pluim op den hoed stak. Veel werd verder over de verordening niet gesproken; zij werd zonder stemming goedgekeurd. Do meeste discussie ontstond over het voorstel van B. en W. tot overplaatsing van T. Sjoerds als onderwijzer aan de Oor sprong naar de Prinses Julianaschool, een oogenschijnlijk zeer onschuldige voor dracht, waarachter echter meer politiek stak dan men zou denken. Tevens kwam bierbij aan de orde een adres van Volks* onderwijs, waarin tegen dit voorstel steL ling werd genomen. De heer van Calmthout zetto den aanval in door een voorstel tot uitstel te doen; hij betoogde dat de meeste raadsle den de draagwijdte van het voorstel niet konden overzien, en adviseerde, eerst de zaak in dc onderwijscommissie te behande len, cn voorts de organisaties to hooren. De raad achtte zich echter wèl bevoegd om reeds thans hierover te oordeelen, en ver wierp het voorstel-van Calmthout. Daarop kwam het voorstel zelf aan de orde, dat door den heer van Calmthout fel werd bestreden. Ilij zag hierin een nieuwen aan val op het openbaar onderwijs, dat zijns in ziens de laatste jaren toch al tal van klap pen had gehad. Men gaat nu de Oorsprong een leerkracht ontnemen, om geen boven talligen onderwijzer te krijgen, maar de S.D.-woordvoerder was van meening, dat zeer wel op een andere manier deze kwes tie zou zijn op te lossen. Hij stelde daarom voor, nader overleg te plegen met den in specteur. Wethouder Sandborg wees er in zijn verdediging op, dat deze maatregel een logisch uitvloeisel is van het besluit van den raad tot afschaffing van het insti tuut der boventallige onderwijzers, een be sluit, dat de raad indertijd wel moest nemen in verband met den moeilijken financieelen toestand. Er is hierover met den minister gecorrespondeerd, en een an dere oplossing bleek niet mogelijk te zijn. De woordvoerders der rechtsche fracties bleken het in deze met het standpunt van den wethouder eens te zijn, en met 9 tegen 4 stemmen werd het tweede voorstel van den heer van Calmthout verworpen en het voorstel van B. en W. aanvaard. Do raad verleende een eervol ontslag aan den heer P. van Raalten als onderwijzer aan de Prinses Julianaschool, onder dank betuiging voor de in deze functie bewezen diensten. Bij de rondvraag pleitte de lieer van Kleeft voor invoering van een regeling, waarbij de werkloozen kunnen stempelen des voormiddags tusschen negen en twaalf uur. Over deze kwestie was bij den raad een adres ingekomen, dat echter ter zijde was gelegd, daar deze zaak door B. en W. wordt geregeld. De voorzitter zegde toe, indien de betrokken organisaties zich tot het college wenden, een dusdanig verzoek in overweging to zullen nemen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 10