tl Binnenland Het Porceleinhuis N. H. BERGER p- Woensdag 2 Augustus 1933 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 32 e Jaargang No. 28 ONGELUK IN SCENE GEZET De heler krijgt twee jaar Langestraat 2 - Tel. 525 Fa. KALLEVEEN NAZI-ROZENGEUR STERLISEERTOESTEL Zuidsingel69 UURWERKEN TUMULT ONDER CHINEEZEN Vechtpartij in het Maasstation HET VEELBEWOGEN WEER NATUURLIJK DE ROODE WETHOUDERS IN AMSTERDAM GAAN HEEN FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL Een listige boodschappenjongen, die zich met zijn fiets in het water liet vallen Arasterdam 1 Aug. De Vacantieka- mer der rechtbank veroordeelde een 19- jarigen boodschappenjongen wegens ver duistering in dienstbetrekking tot een ge vangenisstraf van anderhalf jaar, terwijl een 28-jarige koopman wegens heling tot twee jaar werd veroordeeld. De boodschappenjongen had op 24 Maart van den boekhouder van de firma, waar hij in dienst was, opdracht gekregen 700 aan loongelden naar een tot de firma be- hoorend atelier te brengen. De jongen bond het geld, in een doos verpakt, op den aan het stuur bevestigden bagagedrager van zijn fiets Hij koos niet den kortsten weg en bereikte evenmin het atelier, daar hij cp de Bilderdijkkade met fiets en al te water raakte. Hij werd bewusteloos opge haald en naar een ziekenhuis vervoerd. Volgens zijn verklaringen was de doos met geld mede te water geraakt. Deze doos werd echter niet teruggevonden. Later werd de boodschappenjongen ge arresteerd, op vermoeden dat hij het on geluk in scène had gezet en hij vóór hij het water inreed, de doos met f 700 aan den koopman in bewaring heeft gegeven. Het O. M. had tegen den loopjongen een jaar geëischt, terwijl hij ook tegen den koopman een jaar had gevorderd wegens heling. AAN DEN HALS GEWOND. Amsterdam, 1 Aug. In een perceel aan de Keizersgracht hebben drie heeren ruzie gekregen met twee vrouwen, naar aanleiding waarvan door twee in dat per ceel aanwezige mannen met een bijl ge dreigd werd. Een van de drie bezoekers werd met een scherp voorwerp een wonde in den hals toegebracht. RUITENTIKKERS TE ROTTERDAM Signalement van de heeren be- kend. Gisternacht zag, aldus de N.R.Ct., een 6ur- veilleercnde agent van politie op den Nieu wen Binnenweg te Rotterdam, nabij de Ma- theneseerlaan, 2 mannen loopen, die, toen zij den agent zagen er haastig vandoor gingen. De agent heeft hen niet kunnen achterhalen. Even later bleek hem, dat van den goudsmidwinkcl van de de firma D. v. d. \V. aan den Niéuwen Binnenweg met een steen een ruit wa6 ingeworpen. Uit de éta lage waren een gouden heerenhorlogc en 4 gouden dameshorloges gestolen. Voorts bleek van het heerenkleedingmagazijn van. de firma K. aan den Binnenweg een groote spiegelruit met een brok beton te zijn inge gooid. Daar werd evenwel niets vermist. Bo vendien bleek van den kleermakerswinkel van de firma P. B. aan de le Middelland- 6traat een ruit te zijn ingegooid. Ook daar wordt niets vermist. De politie vermoedt, dat men hier met de lieden te doen heeft, welke voor den agent op den loop zijn ge gaan. Hun signalementen zijn bekend. DOOR EEN ELAND GESTOOTEN De 20-jarige dieren-oppasser W. K. uit do Lusthofstraat heeft in de Rotterdamsche Diergaarde zulk een ernstige stoot van een eland gekregen, dat hij met inwendige kneuzingen in het ziekenhuis aan den Cool- singel moest worden opgenomen. DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM DOODELIJK GETROFFEN. Bij het optillen van ean waschlijn. Den Bosch, 1 Aug. Te Hcdel is heden middag omstreeks één uur bij het café Jansen een ernstig ongeval geschied, dat aan de 18-jarige Joha. Brands het leven heeft gekost. Het meisje moest om eenige bezoekers door den achter het huis gelegen tuin te geleiden, een waschlijn in de hoogte hou den. Deze lijn stond, waarschijnlijk door ondeugdelijke eleclrische geleiding in het huis, onder stroom, met het gevolg, dat het meisje getroffen werd en bewusteloos neer viel. Een dokter heeft nog getracht met behulp van zuurstof-apparaten do levens geesten op te wekken, doch mocht hierin niet meer slagen. De „logische verhouding" van Joden en Ariërs; exscommunisten als „trouwe kameraden der Nazis Een speciale verslaggever van de Opr. Haarl. Crt. heeft dezer dagen de gelegen heid gehad, een vraaggesprek te voeren met een te Middelburg vertoeven den voor man der Duitsche Nazi's, den „Ortsgruppen- leiter" der N.S.D.A.P. van Essen-Bergebor- beck, fabrieksleidcr, ingenieur en lid van den gemeenteraad van Essen. Deze heer heeft den Haarlemschen journalist een massa moois van het nieuwe bewind in Duitschland en den politieken toestand daar te lande verteld. Natuurlijk kwam het ge sprek ook op het Jodenvraagstuk, waarover de „Ortsgruppenleitcr" het volgende te ver tellen had: Er wonen in Duitschland nog altijd veel Joden, die er ongehinderd hun zaken kun nen doen, mits zij zich aan de wet houden. Natuurlijk, dat moet toch iedere Duitsche burger? Ongewenschte elementen onder hen zijn vooral uit Galicië tot ons gekomen en die zenden wij eenvoudig terug; hebben wij niet evengoed als Amerika het recht, ons quotum immigranten vast te stellen? Wij zien aan den anderen kant echter toe, dat het percentage Joden in bepaalde intellcc- tucele beroepen in logische verhouding blijft tot de geheele Duitsche Jodenbevol- king. Joden hebben overigens bij ons de zelfde rechten als andere Duitsche burgers, voor zoover zij natuurlijk Duitsche Staats burgers zijn. Zij kunnen als niet-Ariërs echter geen lid zijn van de nationaal-socia- listische partij. Wij beschouwen de Joden bij ons als gasten: zij kunnen werken, zaken doen, zooveel zij willen, mits zij zich aan onze wetten houden. Men zal o.i. goed doen, de rozige voor stelling van den Nazi-voorman met een paar korreltjes zout te genieten, evenals de vol gende idyllische schildering, welke hij voor den Haarlemschen journalist ophing van de verhouding tusschen Hitleriancn cn com munisten: Geloof mij, het Duitsche volk is één cn er is van een terugvallen tot communisme geen sprake: in de verste verte niet. Men heeft het daarvoor te dicht bij de deur ge had en men heeft de zegeningen «rvan naar waarde leeren schatten. Kan ik u een beter voorbeeld noemen dan de duizenden cn duizenden communis ten, die ons nu als trouwe kameraden ter zijde staan in het eenige front, dat wij ken nen: het Duitsche arbeidsfront, waarin Duitsche werkgever en Duitsche werknemer gezamenlijk optrekken naar het groote doel: welvaart voor Duitschland? Of de speciale verslaggever dit alles van a tot z geloofd heeft, dan wel beleefdheids halve geen critiek heeft uitgeoefend, ver meldt de O.H.C. in haar verslag niet! CADEAU. CADEAU. COMPLEET prima gegalvaniseerd met thermometer, houder en armpjes, 5 glazen van 1 Liter en volledig receptenboek ontvangt men gratis bij aankoop van 50 stuks inmaak- glazcn. Goud Zilver Brillen Solide reparatie-inrichting Speciaal adres voor ANTIEKE KLOKKEN Prijzen zeer billijk. Gevolg van wantrouwen tegen een mandoer, die hen aangenomen had voor de Ufa Rotterdam, 1 Augustus. Het is met de Chincczen gisteravond wat rumoerig ge weest. Een paar honderd van hen waren door een mandoer aangenomen in opdracht van de Ufa te Berlijn om op te treden in een film. Alö gage werd betaald een bedrag van 7.50 gulden do man cn per dag, voor een verblijf van 3 weken. De mandoer echter be taalde gages van 5 por man en per dag. Enkele chineezen waren achter deze prak tijken gekomen cn, elf in getal, naar het Maasstation getogen vanwaar hun landge- nooten vannacht per extra trein naar Ber lijn zouden vertrekken. Zij wisten in de wachtkamer te komen waar de chineezen in in afwachting van hun vertrek verbleven doch zij hen wilden inlichten stuitten zij op verzet van den mandoer cn een algemeone vechtpartij ontstond, waarbij de 6toelcn uit de wachtkamer tot wapen dienden. Er ontstond zoo'n tumult dat politiehulp moest worden ingeroepen. Toen deze de or de had hersteld, bleek dat van de 11 chinee zen die gekomen waren om de praktijken van den mandoer te onthullen er twee aan het hoofd gewonden waren. Twee anderen werden aangehouden, doch 7 wisten te ont komen. Zij togen naar de chineezenwijk te Papcndrccht waar zij hun landgenooten sa menriepen. In taxi's en autobussen togen dezen naar het Maasstation om te trachten de anderen van hun reis terug te houden. Zij kwamen echter voor dc gesloten hek ken van het emplacement. Na eenig heen en weer redeneeren zijn ze weer vertrokken. Het bleek, dat het verzet tegen het ver trek vooral gegrond was, op angst dat de chineezen nadat hun contract met de Ufa afgeloopcn zou zijn, niet meer in Neder land zouden worden toegelaten. Om 1.05 uur is de trein naar Berlijn ver trokken. Omdat er geruchten liepen dat de achter blijvende chineezen een aanslag op den trein in den zin hadden heeft de politie de baan bewaakt. Er is evenwel niets gebeurd. De oorzaken van den zomerstorm Binnen een week tijds is er heel wat ge beurd met het weer. Zes dagen geleden liep een hittegolf over ons land zoo warm als er sedert 19 Augustus van het vorige jaai niet geweest was. Slechts enkele warme dagen waren er aan vooraf gedaan, dagen van windstil en oogenschijnlijk vast weer Maar als dan de temperatuur plotseling zoo snel naar boven loopt kan men er wel altijd zeker van zijn, dat er iets bijzonders öan de hand is en dat krachten aan het werk zijn gegaan, dio do omwenteling in de weersgesteldheid zullen brengen. Een zoo hooge temperatuur ontstaat niet meer, zooals op do voorafgaande warme daigen enkel door den sterken zonneschijn, maai dan werken daarmede een of meer andere krachten samen. In den regel is zulk een plotselinge hitt-3 een begeleidend verschijn sel van de ontwikkeling van een onweers depressie ergcn6 boven Frankrijk of in de omgeving van het Engelsche Kanaal. Dit maal verscheen deze depressie boven den Westelijken ingang van het Kanaal en zij trok in de volgende vier-en-twintig uren met groote snelheid dicht langs ons land in Noordoostelijke richting over de Noord zee, waarbij wijd verbreide hevige onweders vielen. Deze waren slechts de inleiding tot den zeer zwaren regenval van Zaterdag 2S Juli. Op dien dag viel hrt water bij bakken uit den hemel. Hoeveelheden van 3045 m.M. waren geen zeldzaamheden in ons land, waar de zwaarste buien gevallen zijn. In hoofdzaak kwamen vijf zware buien voor, die van electrische verschijnselen ver gezeld waren. Waarschijnlijk hadden wij bij deze zware regens te doen met het op groote schaal omhoog tillen van warme, waterdamprijke luchtmassa's door een invallenden koeleren luchtstroom. De rust in de atmosfeer was na de voorafgaande onweders reeds ver stoord geworden cn groote massa's lucht waren reeds in beweging geraakt. De niet- actbve weersgesteldheid der warme dagen had plaats gemaakt voor een actievcn toe stand en de geweldige condensatie van wa terdamp maakto zulke enorme hoeveelhe den energie vrij. dat het tot ontwikkeling kon komen van machtige luchtstroomen. Weldra zouden wij daarvan de gevolgen zien en wie de verschijnselen aandachtig gevolgd had en zich rekenschap gaf van het feit, dat de eenmaal ingezette beweging in verband mat den regenval en de heer- schende sterke temperatuur-tegenstellingen in Europa tot een grootscheepsche ont plooiing van krachten aanleiding moest ge ven, kon niet meer verwonderd zijn over het losbarsten van den zomerstorm, die de laatste twee dagen gewoed heeft. In den nacht van Zondag op Maandag kwam met groote snelheid een niet zeai groote doch zeer actieve stormdepressie uit den Oceaan ten Westen van Schotland op en nam haar weg naar het Oosten, zoodat zij Maandagmorgen over de Britsche eilan den lag cn aldaar, zoowel als in de omge ving van het Engelsche Kanaal stormweer bracht, dat zich in den loop van den dag over ons land cn dc Noordzee uitbreidde Den geheelen Maandag heeft hst storm weer aangehouden cn eerst nadat de de pressie zich van ons begon tc verwijderen, is bij zeer 6terk stijgenden barometer het weer gaandeweg iets kalmer geworden. Zoo heeft dan de weersgesteldheid in en kele dagen tijds als het ware oen geheel programma van buitengewoonheden afge werkt en hebben wij in dit geval een zeld zaam duidelijke demonstratie gezien van den overgang van het niet-actieve, zeer heete zomerweer op het uiterst actieve stormwen* en hebben wij, mits Wij goed acht hebben gegeven op het verloop der ver schijnselen en de verschillende feiten met elkander in verband hebben gebracht, kun nen waarnemen hoe in den dampkring de in den waterdampkring opgespaarde ener gie wordt losgemaakt en wordt gebruikt om een stormachtige beweging van de koop ik de benoodigdo visch bij: IJMUIDER VISCHHANDEL H. GLASTRA Co., N.V., Utrechtschestraat 40. TeL 92. Een billijk en betrouwbaar adres. Meermalen bekroond. luchtmassa's te ontketenen. Als wij op die raönier de krachtige hoewel niet steeds aangename uitingen van het weer bekijken, zullen wij tot de overtuiging komen, dat zulke atmosferische excessen '3en machtige bekoring hebben. (Nadruk verboden). Amsterdam, 1 Augustus. Hedenavond is de vergadering van gedelegeerden der Amstcrdam6che Federatie van de S.D.A.P. die 24 Juli j.l. moest worden afgebroken, voortgezet. Het woord was thans aan de leden van de raadsfractie en aan het Federatie-be stuur. Naar wij vernemen heeft do vergadering met overgroote meerderheid het advies van het federatiebestuur en van de raadsfrac tie aanvaard, zoodat dc drie 60c.democra tische wethouders zullen aftreden. EEN BRANDKAST MEEGENOMEN EN OPENGESNEDEN. In den nacht van Zondag op Maandag zijn dieven binnengedrongen in een woon- en winkelhuis te Langenboom, gem. Escha- ren. Zij hebben zich toegang weten te ver schaffen door een raam aan de achterzijde open te schuiven. De daders wisten de brandkast te bemachtigen. In een nabijge legen bosch is deze opengesneden, waarna zij zich van den inhoud, ca. 1000, hebben meester gemaakt. Vinger- en voetafdruk ken konden worden genomen. In den vroe gen morgen zijn twee verdachte mannen per fiets gezien, waarvan een vaag signa- lemcnt kon worden opgegeven. DE VLEESCHKEURINGSKWESTIE TE AMEIDE. Nog geen vonnis. Gorinchem, 1 Aug. Vandaag zou de kantonrechter alhier uitspraak doen in de zaak tegen den inwoner van Ameide, die voor veertien dagen terecht had gestaan wegens het slachten van een aan keuring onderworpen dier, zonder daartoe vergun ning te hebben. Na een uitvoerig getuigen verhoor had de ambtenaar van het O. M. een geldboete van 1 geëischt, met vernie tiging van in beslag genomen koe. De kan tonrechter heeft thans geen vonnis gewezen, rnaar de zaak veertien dagen uitgesteld, om alsnog als getuige tc hooren den slager-wet houder Van der Hek. INSLUIPERS AAN HET WERK. Amsterdam, 1 Aug. Onbekende da ders hebben zich door middel van inslui ping toegang verschaft tot een tweetal per- ceelen aan de Marinewerfkade. Van uit een linnenkast, staande op dc slaapkamer in een dezer woningen, is een bedrag groot 925 ontvreemd. Uit het andere perceel werden diverse gouden en zilveren siera den gestolen. WEER EEN INBRAAK IN HET STATION TE MEDEMBLIK Geen geld vermist. Gisternacht is tc Mcdemblik weer een in braak gepleegd, nu in het spoorwegstation. Door een achterraam i6 men binnengeko men. De brandkast blijkt op twee plaatsen geforceerd te zijn; er wordt geen geld ver mist. Vrij zeker zijn de inbrekers gestoord geworden. Wie rozen plukken wil, die moet geen stekels mijden. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 17 Sir Arthur kwam te voorschijn, een pakje tabak in zijn eene hand, een stapel kranten in dc andere. Anthony merkte, even, met plezier, dat de rood-zwarte omslag van een extra-editie van „De Uil" er bij was. Zij wandelden ver der. De oude man keek naar de kranten in yijn hand. „*t Is een vreemd iets, Gethryn." zcide hij, „maar ik kan niet afblijven van den vuilen kant van deze afschuwelijke, verschrikkelijke tragedie. Als ik in 't huis ten, voel ik dat ik, in de studeerkamer moet zijn die beruchte kamer! En ik ging naar het dorp, in werkelijkheid om kranten te Loopen, terwijl ik mijzelf wijs maakte dat ik tabak noodig had. En ik kan niet nala ten te loeren, wanneer de detectives aan het werk zijn. Ik vermoed, dat ik je plagen zal." Zijn stem werd zachter. „Gethryn, denk je, dat je slagen zult? Hij was mijn beste vriend ik mijn zenuwen zijn op het kantia van, ben ik bang. Ik „Overspanning." Anthony was laconiek. In conversatie had hij geen lust. Hij trachtte een plan van actie tc ontwer pen, en besloot slechts tot één ding. Hij moest weer zien cn praten met de lady van de Sandaal. Voor do rest wist hij het niet. Hij moest afwachten. Zij wandelden zwijgend naar het huis. Aan'dc voordeur stond een auto. Boyd wil de juist instappen. Ilij wachtte er mee, toen hij Anthony zag. Sir Arthur ging in huis Boyd was opgewonden, eerbiedwaardig opgewonden. „Waar bent u geweest, sir? IJ hebt het heele gedoe gemist." „Hcusch?" Anthony was sceptisch „Ja. Ik durf u te vertellen, sir, dat het ge val is opgelost, om zoo te zeggen." „Is 't heusch?" ,,'t Is zoo. U hadt gelijk, sir. 't Was iemand uit het huis. Ik kan u nu niet meer vertellen. Ik moet weg, naar stad. Ik zal u later wel zien, sir." Anthony trok zijn wenkbrauwen op. D^> dingen gingen tc snel. Had Boyd iets over haar ontdekt? „Je zult mij niet in den steek laten, Boyd." Hij hief protcsteorend zijn hand op. „Je bent tc geheimzinnig, wees duide lijk." De detective keek angstig op zijn horloge. Hij scheen geslingerd te worden tusschen deze twee: de stem der plicht èn het ver langen open te zijn tegenover dcü man, die hem geholpen had. „Ik zal dan kort moeten zijn, sir," zeide hij, zijn horloge weer in zijn zak stekend. Moest al tien minuten geleden vertrokken zijn. Dit is van mijn kant zeer onofficieel. Ik ben bang, dat ik u vragen moet „Wees niet te lang van stof, Boyd." „Goed dan, sir. Nadat ik u vanmorgen in den tuin verlaten had, heb ik hen allen de menschcn in huis wat nauwkeuriger ondervraagd, cn stelde vast, dat een van die onomstootelijke alibi's, zooals u ze noemde, een verzinsel was. Het zit zoo: een van de dienstmeisjes had mij verteld, dat zij mr. Deacon dat is dc secretaris van den overledene in zijn kamer had zien gaan even na tienen. Dat stemde overeen met wat hij mij zelf had verteld, cn ook met wat sir Arthur Digby-Coates had gezegd. Nu bracht het meisje den tijd tusschen tien uur en ongeveer een minuut voordat de moord werd ontdekt, door met werken dc dingen op orde brengen, en zoo iels der gelijks, neem ik aan in de linnenkamer. Blijkbaar nam het zooveel tijd, omdat zij ten achter was, orn zoo tc zeggen, en het werk van twee avonden deed. De linnen kamer is vlak tegenover dc kamer van mr. Deacon, en vannacht zei het meisje, dat zij wist, dat hij de kamer niet verlaten had, omdat zij hem, daar de deur van de linnen kamer dun geheelen tijd open was, had moeten zien, als hij het gedaan zou hebben. Maar vanmorgen vertelde zij een ander verhaal, sir, toen ik met haar praatte, na dat u mij verlaten hadt. Ik dacht licelemaal niet aan Deacon, om u de waarheid tc ver- lellen, toen zij zooiets bekende van zich vergist te hebben. „Wat is dat!" zei ik, en vroeg haar niet zenuwachtig te zijn. Toen vertelde ze mij, dat za niet dien geheelen tijd in do linnenkamer geweest was. ZIJ was ongeveer tien minuten beneden geweest. Zij was erg opgewonden en scheen te denken, dat we zouden meenen, dat zij een misda digster was, omdat haar geheugen haar in den steek gelaten had." Boyd lachte. Anthony niet. „Hoe laat was dat uitstapje uit de lin nenkamer?" vroeg hij. „Voorzoover het meisje zich kan herin neren was het ongeveer tien minuten na dat zij Deacon zijn kamer had zien bin nengaan, sir". „En ik veronderstel, volgens jou, dat de ze Deacon zijn kamer verliet, terwijl 't meisje weg was, uit het huis sloop. Wacht te, door het studcerkamerraam klom, zijn meester doodde, weer naar buiten klom, zich ergens verborg tot de drukte voorbij was, ongemerkt in zijn kamer terugkwam, cn toen beweerde, dat hij haar niet verla ten had." Boyd keek verwijtend. „U wordt sarcas tisch, sir, dat merk ik, maar feitelijk is het wel ongeveer zoo, dat hij deed". „Is het zoo? Je begrijpt, Boyd, mij lijkt het hcelemaal niet juist" „U zoudt zoo niet denken, sir, wanneer ik u vertel, dat wij weten dat Deacon onze man is." Boyd ging zachter spreken. „Ko lonel Gethryn, die vingerafdrukken op het wapen de houtvijl zijn van Deacon?" „Zijn ze dat?" zei Anthony geprikkeld. „Hoe weet je dat? Hoe heb je ze vergele ken?" Boyd keek hem aan, bijna met medelij den. „Kreeg vanmorgen van iedereen af drukken, sir." Ilij glimlachte gelukkig. „Gaf ieder van hen natuurlijk toen ik alleen was met hen een 6tuk wit pa pier. Ik was ook erg geheimzinnig er mee, door hen te vragen of zij het herkenden. Zij herkenden het niet Spreekt vanzelf, wanneer je bedenkt, dat elk velletje er een uit mijn aanteekenboekje was." Hij keek weer op zijn horloge. „Eén oogenblik" zei Anthony. „Heb Je iets van een motief gevonden?" Het horloge werd weer in den zak ge stoken, „Dat hebben wij, sir. Ja. u moogt wel verbaasd kijken maar wij hebben 't. En het motief is op zichzelf een aardig be wijsstuk. Een toevallige opmerking, die 6ir Arthur maakte, toen ik voor koffietijd met hem praatte, bracht er mij op. Gistermor gen was hij met den overledene naan het dorp gewandeld. De overledene ging naar de bank, en, gelukkig, sir Arthur ging met hem mee. Mr. Hoode inde een honderd pond. niet minder dan dat in biljetten van tien. Wij wisten dit niet eerder, omdat sir Arthur het had verteld aan den chef sir Richard Morley vannacht, en sir Richard had het op do een of andere ma manier niet genoeg van belang gevonden oni er bij 6til te staan" Boyd's toon verried zijn opinie over den politiechef. „Nu, sir, ik onderzocht het. Die honderd pond ont braken. Maar wij vonden ze!" Anthony stampte wild met zijn hak lil het grint. „Ik vermoed, dat ze verborgen waren achter hut 6Chuifpaneel in Deacon's kamer, heelemaal volgens Bartjes?" „Ik weet niets van t?cn schulfpaneel, sir, ook niets van Bartjes. Maar 't was wel In mr. Deacons kamer, dat wij ze vonden. Ik vergeleek de nummers met de aanteeke- ningen van de bank „Wat zegt Deacon er van?" Dc detective snauwde verachtelijk. „Zei, dat mr. Hoode ze hem gaf voor verjaars* geschenk! Heel waarschijnlijk, vindt u nie^ sir?" „Waarom die vernietigende ironie, Boyd? Het is zóó onwaarschijnlijk, dat het waar schijnlijk waar is." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5