AMERSFOORTSCH DAGBLAD AANVAL OP MINISTER VERSCHUUR Dinsdag 8 Augustus 1933 32 e Jaargang No. 33 Dr. KORTENHORST TOORNT „Wü moeten deen' HET NAGEMAAKTE BANKJE VAN f 1000 GEEN BUITENLANDSCHE ASSISTENTEN FELLE BRAND TE VLAARDINGEN HET WARME WEER VAN ZONDAG WREEDE SYMBOLIEK FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL Er gaapt een kloof tusschen het Katholieke volk en minis> ter Verschuur In de R.K. Werkgever, het orgaan van de Alg. R.K Werkgeversvereniging schrijft het Tweede Kamerlid, dr. Kortenhorst: In Amersfoort heeft de R.K. Staatspartij een kaderdag gehouden teneinde zich te heraden over de vraag, hoe in de naaste toekomst de partij zich ten opzichte van de fitroomingen in ons volk zal hebben te ge dragen. Er zijn over dit onderwerp veel wijze woorden gezegd. Onder meer oogötte een der inleiders een ovatie, toen hij betoogde, dat wij, Katholieken, de leiding moeten nemen, dat wij niet zoo lang moeten tal men met het verwezenlijken van onze denk heelden, dat anderen ons vóór zijn, dat wij de practiöche resultaten die het fascisme en nationaal-socialisme elders hebben we ten te bereiken, evengoed onder ons eigen nationaal staatkundig stelsel kunnen ver wezenlijken. „We moeten doen!" concludeerde de in leider. Deze woorden zijn ons uit het hart ge grepen. Wat hebben wij aan on6 mooi pro gram, aan onze sterke positie, wanneer tel kens opnieuw moet worden geconstateerd, dat de regeering op menig terrein een po litiek voert, die lijnrecht strijdt met wat er leeft onder het Katholieke volk? Hoe kan het verklaard en vergoelijkt worden, dat in de vorige en in deze regeering Ka tholieke voormannen zitting hebben en dat desondanks geen groep der bevolking in scherper oppositie staat tegenover het allesbeheerschende oordeel van het regee- hngsbeleid n.l. de economische politiek dan juist het Katholieke volksdeel? Wat waren de congressen der A. R. K. W. V. over de crisi6, wat was het congres van het R.K. Werkliedenverbond in Don Haag, wat was het gesprokene op de Pers conferentie van Mei 1.1., wat is tenslotte de publicatie van Mei 1.1., wat is tenslotte de publicatie van het oeconomische urgen tie-program der vier katholieke centrale organisaties, wat is dit alles anders, dan een doorloopende ontevredenheidsuiting van de groote massa der katholieken tegen het oeconomisch beleid van de vorige en van deze regeering? Het is ongetwijfeld het goed recht van minister Verschuur om in de Memorie van Antwoord en de Landbouwcrisiswet aan de Eerste Kamer het volgende mede te doe len: „Vermindering van het aanbod i6 een der middelen, om het optreden van af- braakprijzen (n.l. van de agrarische arti kelen) te kunnen bestrijden. Zulks gaat practisch niet verder dan dat de prijzen der landbouwproducten naar een vooroor- logsch peil zullen worden geleid. Dat daar om bijzondere maatregelen zouden moeten worden getroffen om de koopkracht van de industrieele bevolking te versterken, kan de regeering niet beamen. Ware inder daad door wering van buitenlandsche ar tikelen de groei der werkloosheid tot 6taan te brengen, dan ware de verlossing van die wereldplaag al zeer eenvoudig: de fei ten toonen echter aan, en zulks over de geheele wereld, dat langs dien weg het zoo vurig verlangde doel zeker niet bereikt wordt". Nogmaals: minister Verschuur moet zeli weten of hij het verantwoorden kan om ook nu nog, nu alle landen een autarkisch stelsel hebben ingevoerd, voor de Neder- landsche nijverheid het stelsel van den eenzijdig vrijen invoer te verdedigen. Maar het ware onoprecht, dezen onge twijfeld werkzamen bewindsman in het onzekere te laten over het feit, dat zijn in zicht op een hoogst belangrijk punt door het katholieke volk niet wordt gedeeld. Integendeel, blijkens het gepubliceerde economisch urgentie-program der vier ka tholieke organisaties, moet minister Ver schuur beschouwd worden als de voor naamste tegenstander van de desiderata, die onder de katholieken leven. Wanneer de katholieke staatspartij naar oorzaken zoekt, waarom breede groepen van hen. die bij de laatste verkiezingen aan haar hun stem gaven, thans rcbelsch wor den en heil zoeken bij andere meest fas cistische formaties, dan behoeft men werkelijk niet ver te zoeken. De ontevredenheid richt zich tegen de oeconomische politiek der regeering. waar in een katholieke minister precies het om gekeerde doet van hetgeen de katholieke kiezers hadden mogen hopen. Het vertrouwen in het beleid op econo misch gebied is in de weinige maanden, dat het kabinet-Colijn aan het bewind is, zienderoogen getaand. Niet alleen, dat minister Verschuur het oeconomisch urgentie-program der katho lieke sociale organisaties niet onderschrijft, ook moet worden vastgesteld, dat deze mi nister op de meeste punten een verklaard tegenstander is van de aanbevolen politiek en dat voorzoover hij de woorden van het program hier en daar zou kunnen overne men, zijn geheele wezen in opstand ver keert tegen den geest van wat gevraagd werdt. Wij schrijven deze harde waarheden wer kelijk niet voor ons genoegen, en nog veel minder is het ons erom te doen minister Verschuur, dien wij als mcnsch hoogach ten. onaangenaam te zijn. In het Parlement hebben wij nu ongeveer vier jaren lang de oeconomische politiek van minister Verschuur, voorzoover het de industrie en de bevordering van den export betrof, in alle toonaarden bestreden. Dat beleid heeft de industrie tot den rand van den ondergang gebracht. De overgroote meerderheid der Katholie ken en zij niet alleen deelt ons stand punt en zij vraagt zich af: moet die politiek nog langer worden volgehouden? De industrieën, de arbeiders, de boeren en de middenstanders, zien geen enkel perspectief. De bevoegdheden, die de regee ring verkreeg, liggen voor een goed deel on gebruikt: clearings wet en crisisinvoerwet. Wat de minister in zijn Memorie van Antwoord op de Landbouwcrisiswet neer schreef. klinkt als een hoon in de ooren van hen, die dagelijks aan den lijve ondervin den, dat het stelsel van den vrijhandel voor Nederland niet meer houdbaar is. Er gaapt een kloof tusschen het Katho lieke volk en minister Verschuur, die niet te overbruggen schijnt. Wanneer de R. K. Staatspartij haar leden wil immuniseerep tegen de verlokkingen van het fascisme en het nationaal socialis me, dan is het voornaamste middel: „Wij moeten doen!" Wij moeten voorkomen, dat anderen ons program overnemenen het gaan uit voeren. Woorden zijn genoeg gewisseld, het wach ten is op de daad!" SLOTFEEST VAN DEN A.N.W.B. Amsterdam, 6 Augustus. Op Woens dagavond 9 Augustus a.s. oïn 8.15 gaat in den Hollandschen Schouwburg te. Am sterdam, de 25ste fcestvoorstelling van de revue van Alex de Meester en Luigi di Fraen, „Hier Parkeeren". Tevens zal dien avond in den „Hollandschen Schouwburg" het slotfeest van de feesten, ter eere van het 50-jarlg bestaan van den A.N.W.B. ge vierd worden. Het bestuur, de Directeuren en het Arasterdamsch personeel van den A.N.W.B. zudlen de 25ste voorstelling van „Hier parkeeren" bijwonen. Zoon van de oude vrouw aangehouden Amsterdam, 7 Aug. Omtrent het bankbiljet van 1000, dat een 82-jarige vrouw Zaterdag aan het postkantoor in de Borgerstraat wilde wisselen en dat valsch bleek te zijn, wordt nader van de politie vernomen: De oude vrouw, die Zaterdag door den ambtenaar in de valsch geldcentralc der politie werd gehoord, verklaarde, dat 4j drie jaar geleden een vrij groot bedrag had gewonnen op een lot van de Lotisico- loterij. Zij had dit geld uitbetaald gekregen door een winkelier in de Rozenstraat, die haar ook het loterij-briefje had verkocht. De vrouw beweerde, dat zij drie brief jes van 1000 benevens verschillende bil jetten van geringer waarden in ontvangst had genomen. Het gelei had zij verstopt in haar woning. - Uit het onderzoek bleek, dat bij de vrouw inwoonde haar 40-jarige zoon. Deze werd door de politie aangehouden en verklaar de desgevraagd onmiddellijk, dat hij het was geweest, die het valsche duizcndgul- denstuk had gemaakt. Op een goeden dog had hij het geld van zijn moeder gevonden en omdat hij liefhebberij in teekenen had, had hij een der biljetten van 1000 nag» teekend. Het geteckende biljet had hij bij het geld zijner moeder gedeponeerd en >.r nooit meer naar omgekeken. In tegenstel ling met zijn moeder hield de man echter vol, dat de oude vrouw niet drie maar slechts twee briefjes van duizend had ont vangen en dat er dus van diefstal geen sprake kan zijn. De politie houdt natuur lijk rekening met de mogelijkheid, dat de oude vrouw zich vergist. Het tegenover gestelde zal althans wel nooit te bewijzen zijn temeer, daar de oude vrouw geen en kele getuige kan aanwijzen die haar ver klaringen zou kunnen bevestigen. Van valsche munterij is zeker geen spra ke daar het biljet zoodanig is nageteekend, dat geen enkele bankinstelling het zou hebben geaccepteerd. Wetenschappelijke autarkie 's-G ravenhage, 7 Augustus. Den cu ratorencolleges der rijksuniversiteiten is door den minister van onderwijs te kennen gegeven, dat buitenlanders niet in aanmer king komen voor benoeming tot assistent aan onze universitaire laboratoria. Slechts bij hooge uitzondering en dan bij Slechts bij hooge uitzondering en dan bij wijze van overgang zijn dit jaar nog enkele plaatsen van assistent door buitenlanders bezet. OVERREDEN EN GEDOOD. IJ muiden, 7 Augustus. Hedenavond is in de Frogerstraat het driejarig dochter tje van den heer Van Dorp onder een vrachtauto geraakt en zoodanig gewond, dat het spoedig aan de gevolgen is over leden. De vereenigde touwfabrieken in lichter laaie Vlaardingen, 7 Aug. Hedenavond te half twaalf is een hevige brand uitge broken in de Vereenigde Touwfabrieken. Het vuur, dat achter de toonkamer begon nen was, greep snel om zich heen daar het gretig voedsel vond in de brandbare goe deren. Al het beschikbare brandweermate riaal was ter blussching aanwezig en er werd met 9 stralen water gegeven. Het vuur breidde zich echter meer en meer uit en te half één woedde de brand over een terrein van 2000 M2. oppervlakte en 60 M. diepte. Het kantoorgebouw en de smederij hoopt men te behouden. „Ook de belendende gebouwen liepen groot gevaar. Van de Vari autogarage was het dak te 1 uur reeds verbrand. Met man en macht wordt dan ook gewerkt aan het lo cal iseeren van den brand. De publieke belangstelling was zeer groot Op het terrein van den brand waren aanwezig de burgemeester en de commis saris van politie benevens verschillende raadsleden, de bedrijfschef, terwijl de hoofddirectie speciaal uit Rotterdam w^s overgekomen. Men is op beurspolis verzekerd. Nader seint men ons nog: Te kwart voor twee had men den brand onder de knie en was gevaar voor uitbrei ding geweken. Het bleek dat toonkamer, magazijn, pak huis en heke'arij geheel uitgebrand waren De spinnerij, waarvan het voorste gedeelte in vlammen stond is zoo goed als behouden Zeer veel machines zijn een prooi der vlam men geworden. De schade is nog niet vast te stellen, doch zal waarschijnlijk eenige tonnen bedragen. De brand is ontdekt door een bediende van do belendende garage en verjnoedelijk ontstaan door het warmloopen van een as van het roerwerk voor de olieinstallatie. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: Voor de tweede maal in dezen zomer heeft de thermometer de 30 graden C. over schreden en hebben wij een z.g. tropischen dag gehad, die ditmaal op Zondag viel. De maximum-temperatuur bedroeg 30.5 C. en bleef hiermede nog drie graden beneden die van den warmstcn dag (27 Juli), die wij dezen zomer gehad hebben. Met dezen dag is het aantal dagen, waarop de maximum temperatuur tenminste 25 graden C. be droeg, in dezen zomer tot 13 gestegen, een getal, dat volstrekt niet bijzonder groot is. Over het geheel genomen is deze zomer niet bijzonder warm al komen in den laatsten tijd wel veel mooie dagen met een zomer- sche temperatuur voor Op den warmen Zondag is onmiddellijk een vrij sterke afkoeling gevolgd. Do maxi mum-temperatuur steeg althans gisteren niet veel boven 22 graden C. Ditmaal is de afkoeling gekomen zonder uitgebreide on- weders, waarmede nog eens bewezen is, dat het niet het onweer is, hetwelk afkoeling brengt, maar dat deze altijd het gevolg is van een omwenteling in den aanvoer van lucht en dat de afkoeling dus moet wor den veroorzaakt doordat oververwarmde lucht wordt vervangen door koelere lucht, hetzij uit hoogere luchtlagen, hetzij door luchtstroomcn, die hun oorsprong vinden in koelere streken. Dit laatste nu is het geval geweest met de afkoeling van gisteren. Doordat het ge bied van hoogen druk, waarvan de kern boven de Noordzee lag, tegen den gewonen regel in, zich naar Z.W.-Europa had terug getrokken kon de Westelijke luchtstroom, die over de Noordelijke helft van ons we relddeel woei, zich over de Noordzee naar het Zuidoosten afbuigen. Hierdoor werd de zeer warme lucht, die in onze omgeving lag, vervangen door koelere lucht. De gevolgen waren niet alleen een afkoeling maar ook de vorming van een dikke bewolking en een stijging van de relatievo vochtigheid van de lucht. Do afkoeling is dus geheel verloopen zonder voorafgaande uitgebreide onweders. (Nadruk verboden.) Een dag in het ziekenhuis Een candidaat-hoofdonderwijzer schrijft aan do N.R.Ct.: Ik heb een dag in een ziekenhuis door gebracht, als patient dan, want dat wil toch zeggen als „lijdende". Symptomen van een bepaalde kwaal waren er niet, maar wel de gewone begeleidingsverschijnselen van elk ziekteproces, koortsachtige aandoenin gen, zenuwtrillingen, een onleschbare dorst, sterk wisselende gelaatskleur en wat dies meer zij. Er moest van mij en mijn lotge- nooten, want we waren met z'n achten is dat geen vers van Beets? deze inval be wijst, dat ik er nog niet over heen ben in een uitvoerige, scherpe diagnose vastge steld worden, of wij voor „vol" zouden aan gezien worden, of nog maar „half" blijven medetellen. Een tiental specialisten onder toezicht van een regeeringsinternist was daarmede belast. Veel omslag werd er met ons „lijders" niet gemaakt, twee hoog lagen de onder- zoekzaal en de wachtkamer, alsof wij der de klas-patiënten waren. En we hadden toch behoorlijk voor 't onderzoek betaald, vijftien gulden ieder. Tegen negen uur be gon het en het duurde vijf maal drie kwar tier. Elke drie kwartier een ander stel spe cialisten, waarvan de één vragen stelde, de ander noteerde. Dan was er even een pauze, waarin wij naar de wachtkamer terug moesten en de onderzoekers in consult gin gen. waarna zij 't resultaat hunner bevin dingen uitdrukten in een cijfer. Voorname lijk was het hersenonderzoek, ons hoofd werd aan alle kanten beklopt en betast niet letterlijk natuurlijk of er wat in zat, of dat eruit kwam. wat eruit kwam en hoe 't eruit kwam. Om vijf uur gingen alle spe cialisten in gezamenlijk consult. Na afloop daarvan werd ons door den leidenden in ternist (één voor één) medegedeeld, hoe wij in het volgende jaar in de maatschappij zouden staan, volwaardig of halfwaardig, of we gezond waren of nog onder behande ling onzer huisdoktoren moesten blijven, om na een jaar nogmaals gediagnoseerd te worden Alle gekheid op e?n stokje: Is het toch eigenlijk niet een gruwelijke symboliek van de regeering om ons examen voor de hoofd akte te laten doen in 't oude ziekenhuis Bronovo te 's-Gravenhagc! NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLH. DRANKEN. In de te Leeuwarden gehouden 99ste alge- meene vergadering van de Nederlandsche Verecniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken, heeft de voorzitter, de heer P. van der Meulen uit Amersfoort, die 42 jaar lang lid van het II.B. is geweest, waarvan 35 jaar als voorzitter, in het be lang der verecniging zijn functie neerge legd. Tot opvolger werd benoemd de heer B. J. J. Weijkamp. De afgetreden voorzitter en zijn vrouw werden tot eere-leden benoemd. Doe of onderneem niets, zoolang ge toor nig zijt; ge zoudt immers ook niet in zee 6teken, zoolang de storm woedt. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 22 Zenuwachtig bewoog zij haar handen in haar schoot. Zij begon: „Ik. ik weet haast niet waar te beginnen, t Is alles zoo 't hjkt geen werkelijkheid, maar het is te vreeselijk om iets anders te zijn „Waarom ging u gisteravond naar Ab- totshall? En waarom, in 's hemels naam, ♦oen u daarheen ging, hebt u er de voor beur a^.n gegeven om te zwemmen?" Antho ny begreep, dat vragen helpen zouden. „Er was geen tijd om iets anders te doen," zeide zij, terwijl zij vertrouwen scheen te krijgen. Zij ging door en de woor den tuimelden over elkaar heen: „Wij wa ren den geheelen dag uit geweest Dora en ik en een paar vrienden. Ik toen wij thuis waren Dora en ik er was juist ttaar tijd om zich te verkleeden voor het eten. Toen ik binnenkwam, zag ik enkele grieven in de hall, en bedacht, dat ik ze 'e morgens niet gelezen had wij hadden ons zoo gehaast om weg te komen. Toen ik thuis kwam, vergat ik ze weer tot na het eten. ,,'t Was niet voor na half elf, dat ik er aan dacht. En toon, toen toen ik dien van Jimmy las, ik ik o, God! Zij bedekte haar gezicht met de handen „Wie," zei Anthony scherp: „is Jimmy?" Het deed hem pijn te zie.n hoe zij zich moest inspannen om bij te komen. De han den zakten weer in haar schoot. Hij zag de lange vingers langs elkaar wrijven. „Jimmy," zeide zij „is mijn broer. Ik ben ontzettend aan hem gehecht, moet u we ten Hij is zulk een lieveling! Maar maar hij is niet heelemaal meer dezelfde sinds hij uit Duitschland is teruggekomen. Hij hij is ziek en hij hij drinkt cn hij was drie jaar lang gevangen. Toen ze hem gevangen namen, had hij een wond aan het hoofd en nooit zelfs hebben zij die beesten! Die beesten! O, Jim, lieve ling „Die brief, mevrouw." Anthony was hard. „Ja ja, de brief." Zij hield een snik in. „Ik ik las hem. Ik las hem, en dacht, dat ik gek werd! Hij schreef, dat hij ging dat hij Hoode ging doodschieten dien avond!" „Uw broer? Wat had hij met Hoode te maken?" Anthony was tegelijk opgelucht en ver bijsterd. Hij begreep nu, waarom zij gezegd had* „Wie schoot op hem?" Maar waarom zou broer willen schieten? Zij scheen zijn vraag niet gehoord te heb ben. „Ik deed mijn best ik deed zoo mijn best om mijzelf te overtuigen, dat de brief heelemaal onzin was, dat het een ruwe grap was. of dat Jimmy ziek was, of of iets dergelijks. Maar ik kon niet. Hij hij schreef alles zoo in bijzonderheden. De trein waarmee hij kwam en alles. De „Wat had uw broer met Hoode te ma ken?" viel Anthony haar in dc rede. Hij voelde, dat zij, als zij niet gedwongen werd zakelijk te zijn, zij telkens zou afdwalen. „Hij was zijn secretaris totdat Archie in zijn plaats kwam ongeveer zes maanden geleden. Ik ik heb nooit geweten waar om Jimmy van hem vandaan ging, hij wou het mij niet vertellen. Ilij wou het mij niet vertellen!" Anthony schoof ongeduldig in zijn stoel heen cn weer. Er was iets van hysterie in haar laatste woorden. Opeens stond zij overeind. „Ilij deed 't, hij deed 't". jammerde zij. terwijl zij haar handen boven haar hoofd hield. „O. God hij zal o Jimmy, Jimmy!" En nu begon zij te lachen. Anthony sprong op haar toe. pakte haar hij haar schouders en schudde haar. 't Leek of het ivoorblanke vlecsch zijn grijpende vingers tegelijk koud cn heet maakte. Bij elke beweging van zijn armen bleef haar hoofd slap hangen. I-Ioewcl hij wist. dat hij goed deed, verachtte hij zichzelf toch. Het vreeselijke lachen ging over in snik ken; het snikken hield op. ..Vergeef me", zeide zij. Anthony's handen lieten los. „Ik" zei hij, ..ben een bruut Gaat u, alsjeblieft, weer zitten." Zij zaten. Er heerschte stilte. Tenslotte verbrak hij deze. „Dus, u was zoo onder den indruk van den ernst van den brief van uw broer, dat u besloot dat u moest nrobeeren hem tegen te houden. Is hel zoo?" Zij knikte. „Maar waarom, in 's hemels naam, liep u niet, of rende, of deed iets anders dan zwemmen?" „Er was geen tijd. U begrijpt 't 't was zoo laat zooals ik al vertelde voor ik voor ik den brief gelezen had. dat ik wist, dat Jimmy er waarschijnlijk al was. Er was geen tijd te te te „Ik begrijp 't. U meende, dat u misschien tien minuten zoudt uitsparen met door den rivier over te gaan. U beweerde, dat u naar bed ging, u trok waarschijnlijk de nauw sluitende japon uit als u niet een bad pak aan trok u deedt een paar badschoe- ncn aan om makkelijker te loopen cn zon der bij het zwemmen er last van te hebben; u sloop uit bet huis stilletjes en sloeg alle vorige records naar Abbotshall met min stens tien minuten. Is 't zoo? „Ja Behalve andere emoties was er ver bazing in haar stem. „Goed. En toen. toen u buiten het raam van Ilcod s studeerkamer op uw knieën !ag. wat zag u toon? U zult begrijpen, dat. als ik u mag helpen, ik al wat ik kan moet te weten komen, en zoo spoedig mogelijk." Haar oogleden sluierden haar groote oogen. Een krampachtig trekken in haar hals bewees in welk een spanning zij was. Toen zij sprak was het zonder gevoel, zon der nadruk, alsof een suf kind de les op zegt, die het van buiten geleerd heeft, maar niet begrepen. „Ik zag een man liggen, voorover, bij den haard. Er was bloed op zijn hoofd. Het was een kaal hoofd. Ik zag een klok. die half omver gevallen was. en ook stoelen omver. En ik snelde weg, ik rende naar do rivier." „Weet u," vroeg Anthony langzaam, „hoe laat 't was, toen u hier terug kwam?" „Neen," zei do nu levcnlooze stem, die hem zoo ontroerd had. Ilij was teleurgesteld, en zweeg. Niets nieuws hier. behalve, natuurlijk, de broer. En van deze geschiedenis van broeder James wist hij nog niet wat er van te mceten denken. Tengevolge van zijn zwijgen viel Lucia's mantel van onbewogenheid van haar af. „Wat zullen wc doen?" fluisterde zij. „Wat zullen we doen? Ze zullen ontdekken, dat Jimmv zij zullen ontdekken. Ik weet, dat zij zullen ik „De politie weet niets van uw broer, me vrouw Lemesurier." Anthony's stem was kalmeerend. „En als zij wisten, zouden zij niet over hem tobben. U moet weten: zij hebben een man gevonden, waarvan zij ze ker zijn, dat hij den moordenaar is. Er is ook een op het eerste gezicht ernstige ver denking tegen hem." Opgelucht, kreeg haar gelaat weer kleur. Voor een oogenblik lag zij. ontspannen, in haar stoel, dan eing zij plotseling weer recht zitten, haar handen om de stoelar- men geklemd. „Maar maar. als zij iemand anders be schuldigen, dan dan moeten wij hun van van Jimmy vertellen". Haar gezicht was weer bleek, doodsbleek. „U gaat te ver, zult u begrijpen," zeido Anthony. „Gelooft u niet. dat het beter zal zijn een paar rnenschon te vinden, die het niet deden, voordat wij ons hart uitstorten tegenover de wet?" Zij legde, ongeduldig, haar handen op zijn arm. ..U meent u denkt, dat Jim het niet deed?" (Wordt vervolgd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5