DE HILVERSUMSCHE BEGROOTING MEDEDEELING 1JKANT00R TE AMERSFOORT HOE BEZUINIGD MOET WORDEN Enkele hoofdstukken onder de loupe HONDENTENTOONSTELLING TE ZEIST Veel belangstelling ADVERTENTSËN ABONNEMENTEN LAMBRECHTS Oude Soesterweg 109 H.I.N.T.O.S. De geringe post voor „onvoorzien maant tot groote voor zicht igheid Hilversum. In aansluiting op do reeds eerder gepubliceerde algemeenc in leiding van de Hilversumsche gemcentehe grooting geven wij hieronder nog eenigo bij zonderheden van de verschillende hoofd stukken. Algemeen beheer. Het batig' slot van het hoofdstuk „Alge meen Beheer" bedraagt thans 819.190, ter wijl dit voor het loopende jaar 769.070 bedroeg. Deze stijging is grootendecls ver oorzaakt doordat de uilkeering per inwoner ingevolge de wet van 15 Juni 1929. in ver band met de stijging van het inwonertal der gemeente, -13.380 hoogcr geraamd is kunnen worden. Openbare veiligheid. Het hoofdstuk dat gewijd is aan de open bare veiligheid levert thans een nadceliz slot op van 512.694. terwijl dit voor 1933 545.434 bedroeg. Volksgezondheid en Volks- Volkshuisvesting. Van het hoofdstuk „Volksgezondheid" is het nadeelig slot gestegen van 163.571 tot 176.331. Do voornaamste oorzaak van deze stijging is gelegen in de hoogere raming van hot subsidie voor de ziekenhuisopne- mings- en verplegingsfondsen. Kon voor 1933 volstaan worden met een bedrag van 27.090, thans moet aangehouden worden een bedrag van 35.000, in verband met dc toeneming van het aantal contribueo- rende leden. Het nadeelig slot van bet hoofdstuk „Volkshuisvesting" is gedaald van 135.825 tot 132.430, ondanks het feit, dat ecnige uitgaafposten zijn gestegen. Andere uitgaaf posten daalden evenwel in meerdere mate. De uitgaven voor rente van geldleeningen verminderd mi met 3400. Hoofdstuk VI, dat van „Openbare Wer ken", gaf voor 1933 een nadeelig slot van 648.778, terwijl dit thans slechts -499.418 bedraagt. Uit deze belangrijke daling mo gen evenwel geen onjuiste conclusies wor den getrokken, daar de oorzaak hiervan grootendecls gezocht moet worden in do omstandigheid dat enkele belangrijke uit gaafposten zijn vervallen of verlaagd er een nieuwe ontvangstpost aan dc begroo ting is toegevoegd, een en ander in ver band met de bovenvermelde instelling van het bedrijf „Publipko Werker.". Tegenover liet feil. dat enkele ontvang sten eenigszins la eer geraamd zijn gewor den, staat, dat de opbrengst der rioolbe lasting 15.000 hoogcr kon worden uitpe trokken in verband met de toeneming van het aantal woningen dat aan liet gemeen teriool is of zal worden aangesloten. Verdere bijzonderheden. In verband met de verminderde leenings schuld is het bedrag der rente van geldlee ningen rond 8000 lager geraamd kunnen worden. Hiertegenover staat evenwel dat voor aflossing van geldleeningen rond 4000 meer geraamd is moeten worden, in verband met het plan van aflossing der verschillende geldleeningen. Het batig slot van het hoofdstuk „Eigen dommen niet voor den openbaren dienst ba sternd" is gestegen van f 27.675 tot 37.515, voornamelijk doordat de post „renten en kapitalen" ruim 9000 hoogcr geraamd is Kunnen, worden. Van de kosten van het onderwijs geven alleen de paragrafen „Openbaar gewoon lager onderwijs", „Bijzonder gewoon lager onderwijs" cn „Bijzonder uitgebreid lager onderwijs" in de stijging van het nadeelige saldo aanleiding daarover een korte be schouwing te geven. Het nadeelig slot voor het Openbaar g.l.o. is gestegen van 135.980 tot 146.255, welke stijging voornamelijk wordt veroorzaakt doordat het aantal z.g. boventallige onderwijzers, dat voor rekening der gemeente komt, is gestegen. Tegenover een hoogere raming n.l. van dc jaarwedden der onderwijzer van 5000 staat een lagere raming van de vergoeding van het rijk krachtens art. 56 der l.o.-wet van 2700. Van het Bijzonder l.o. cn u.l.o. zijn de na deelige saldi gestegen resp. van 214.470 tot 232.895 cn van 47.150 tot 53.510. De oorzaak biervan is gelegen in dc omstan digheid dat liet bedrag der gemiddelde ex ploitatiekosten per leerling, waarnaar de uilkeering aan de bijzondere schoolbesturen moet geschieden, op een liooger bedrag moem worden gesteld dan bet vorige jaar. liet nadeelig slot van liet hoofdstuk „On dersteuning aan werkloozen" is gestegen van 1.034.205 tot 1.054.320. Over dit on derwerp werd hierboven reeds gehandeld. „Belastingen" geeft een daling to zien van het batig slot van 2.392.225 tot 2.250.340. Hoewel de opbrengst der grond belasting met opcenten op een hooger be drag kon worden geraamd, n.l. f 361.660 tegen J 323.660 voor 1933, staat daartegen over dat de opbrengst der pcrsoneele be lasting met opcenten en de opcenten op de gemeentefondsbelasting beduidend lager geraamd moesten worden door de daling van de huurwaarde dor verschillende per- ceelen, het afschaffen van automobielen enz. en dc daling van de belastbare inko mens. Do hoofdsom der pcrsoneele belas ting is verlaagd moeten worden van 485.000 tot 460.000 en de opbrengst der opcenten op die belasting van 470.000 tot 456.000, terwijl de opbrengst der opeen ten op dc gcmeentefondsbelasting, zooals reeds opgemerkt, is verlaagd van 929.300 tot 786.660. Ook de belasting op vermake lijkheden is verlaagd moeten worden, n.l. van 80.000 tot 70.000. Het batig slot van hoofdstuk „Eloctrici teitsbedrijf" is gestegen van 179.935 tot 216.615, welke stijging voornamelijk is veroorzaakt doordat dc w instuitkeering van het bedrijf van 167.500 tot 205.000 is gestegen. Van „Gasbedrijf" is het batig saldo ver minderd van 215.690 tot 208.680. De winstuilkeering van het bedrijf is ver laagd moeten worden van 201.300 tot 206000, doch hiertegenover staat, dat dc retributie verhoogd is kunnen worden van 55.000 tot 60.000. Evenwel is de rente van geldleeningen, die door het be drijf aan de gemeente wordt betaald, in grooterc mate gedaald dan hetgeen de ge meente terzake zelf moet betalen. „Sportpark" geeft thans een nadeelig slot te zien van 19.670 (in 1933 was dit 16.490). Deze stijging wordt nagenoeg ge heel veroorzaakt, doordat de uitkeering aan het bedrijf wegens verlies is gestegen van 16.475 tot 19.600. Het nadeelig slot van hoofdstuk „Kas voorzieningen" is verhoogd moeten worden van 30.000 tot 60.000. Deze verhooging is een gevolg van de verhoogde uitgaven ter zake van rente van tijdelijk ter voorziening in de behoefte aan kasgeld opgenomen gel den. Naar aanleiding van dc reeds gemelde belangrijke verlaging van het hoofdstuk „Onvoorzien" (van 119.191 tot 43.722), merken B. cn \V. tenslotte nog op. dat dit zeer lage bedrag tot dc grootste voorzich tigheid maant bij het voteeren van nieuwe of verhoogde uitgaven. Speciaal vestigt het college er de aandacht op, dat ernstig waakt moet worden voor het doen van kapitaalsuitgaven, die door geldleening ge dekt zullen moeten worden, daar op den post voor onvoorziene uitgaven thans niets is geraamd voor rente van geldleeningen, in den loop,,van het jaar aan te gaan. Niet alleen dus op de gewone uitgaven, doch ook op de kapitaalsuitgaven wordt door de tijdsomstandigheden bezuiniging en sober beid dringend geëischt, aldus B. en W. Het is inderdaad bedroevend weinig, 43.000 als „onvoorzien" op een begrooting van 7.134.000. DE BURGEMEESTER MET VERLOF. Eemnes. De burgemeester, Jhr. I.. Rutgers van Rozenburg, is gedurende de maand Augustus met vacantie; zijn functie zal gedurende dien tijd worden waargeno meu door den wethouder A. van Stouten burg. EEN DIEVEGGE AANGEHOUDEN. Zij liep in mannekleeren. II 11 v e r s u m, 7 Augustus. Gistermor gen werd door den rijksveldwachter to Mid delaar hij Mook aangehouden een 25-jarig meis.ic. wonende alhier, wier opsporing door Jen commissaris van politic te Hilversum per politie-radio-omroep was verzocht, als crdacht van diefstal, oplichting, enz. Dit meisje werd ter beschikking van de regee ring gesteld, doch voorwaardelijk vrijgela ten. Zij maakte zich echter daarna wederom schuldig aan een ander strafbaar feit, n.l. het wegnemen van een spaarbankboekje an een vriendin. Zij vluchtte cn volgens informatie had zij zich in manncnklceding gestoken. Bij haar arrestatie was zij dan ook gekleed in lange grijze broek en blauwe blazer. Verder had zij een pet op cn een hoornen bril, zoodat zij vrijwel niet te herkennen was. Alleen haar eenigszins manke gang heeft haar ver raden. Zij had lo Mook bij een kunstschilder intrek genomen. Toen de rijksveldwachter daar kwam vluchtte zij door de achterdeur eg, doch werd later in een tentenkamp in de buurt aangehouden cn naar hier overge bracht. OPRICHTING STICHTING NATUURBAD. Soest. Reeds meermalen is in dc ver gadering van den Raad de wenschelijkheid geuit het beheer en de exploitatie van het op 17 Juni j.l geopende natuurbad op te dragen aan een daarvoor in het leven te roepen stichting. Gevolg gevende aan dien znsch, hebben B. cn W. een ontwerp van een raadsbesluit geformuleerd tot oprich ting van zoodanige stichting. Zij stellen oor tot vaststelling van dit ontwerp to illen overgaan. HET ONTZIELDE UITBREIDINGSPLAN. Een vergoeding van ƒ2000 aan don heer Van Nes. Soest. B. cn W. schrijven aan den Raad: Zooals U bekend zal zijn, hebben de leden de Bruijn, Gasillc, Grootewal en Van Kloos ter zich ingevolge uw besluit van 22 Mei j.l. naar Apeldoorn begeven, om met den heer Van Nes aldaar een bespreking te hebben over het afwerken van het uitbreidings plan. Door den heer Van Nes wordt voor de door hem te verrichten werkzaamheden een vergoeding van f 2000 gevraagd, met elk bedrag genoemde leden, evenals de Commissie Uitbreidingsplan zich kunnen eremigen. Bij Jiet aangaan van deze rege ling zal de gemeente het volledig recht ver krijgen tot uitvoering van het plan, met dc bevoegdhtfcl alle wijzigingen aan te brengen, welke later noodig zullen blijken. Op grond van bot vorenstaande stellen wij U voor te besluiten om den beer Van Nes op te drag3n om togen een vergoeding van ƒ2000 en restitutie van reis- en ver blijfkosten toezicht te houden op het ma ken van het ontwerp uitbreidingsplan en daarbij van advies te dienen. Mitsdien ver zoeken wij U de navolgende credictcu too te staan: Vergoeding voor den heer van Nes ƒ2000 Bclooning voor teekenaar gedurendo 8 maanden „1400 Reis- en verblijfkosten van den heer Van Nes 300 Bureaukosten van teekenaar 300 In totaal ƒ4000 Met den mecstcn nadruk dringen wij er bij Uwen Raad op aan, deze uitgaven, waaraan niet zal zijn to ontkomen, goed to keuren. De foxterrier Soli's White Girl of Joy beste hond van de show Zeist, 6 Augustus Vandaag vond in de zalen cn in den tuin van Hotel Bosch- lust de jubileumtentoonstelling plaats van de Kynologenvereeniging Zeist en omstre ken, die een groot succes Is geworden. Niet minder dan 220 honden verschenen op de benches, en daaronder waren er van zeer goede kwaliteit. Vooral het materiaal dat bij de terriers en bij de windhonden was ingezonden, verdiende alle aandacht. Daar naast was er een pracht-inzending New foundlanders en St. Bernards, terwijl ook de cockers zeer de aandacht trokken. Zoo hadden tal van keurmeesters geen gemak kelijke taak, te meer niet, waar het ont zaglijk warm was, waaronder niet het minst de dieren te lijden hadden, die in den ring moesten verschijnen. Telkens viel het ons op, dat verschillende honden op de plank niet stil konden blijven staan, om dat die door de zon gloeiend heet was ge worden. Vele keurmeesters lieten din ook de honden niet op de plank zttten. De resultaten der c-erekeuringcn waren als volgt. Do Newfoundlander Son ja van St. Lau rensgolf van den lieer Schilder won den beker voor den besten hond der groote ras sen. De beste terrier werd Fox Soli's White Girl of Joy van den heer Loffelmann Dc titel van beste jachthond ging naar den Engelschen Setter Kampioen Tulia of Ivingslrce van Mej. Knocster. De strijd om dcu titel van beste herder ging tusschen Emma van IJsseloever van den heer Balt te IJselstein en den bouvier Kambow van den heer Koenenian. Tot veler erwondcring won do veedrijver bet van de D.H.-tcef. De keeshond Roderick van mevrouw van den Hurk werd do beste bond van de middelgrootc rassen, na een zeer zwaren strijd. Ten slotte bestond groote belangstelling oor de keuring voor besten hond van dc tentoonstelling. Dat werd een zeer zware strijd, die slechts bij stemming onder «'e betrokken keurmeesters beslist kon wor den. De reeds genoemde foxterrier Soli's White Girl of Joy ging ten laatste met den titel strijken, en wel met 3 tegen 2 stemmen welke laatste waren uitgebracht op de Bar- sois kampioene Lotka. Het bezoek aan de show kan o.i. bevrc igend worden genoemd, want den gehee- len dag was de belangstelling om de ringen aar gekeurd werd, zeer groot, zoo groot zelfs, dat het meermalen voorkwam, .lot keurmeesters moesten verzoeken, om och den ring vrij te laten. liet kwam eens oor, dat etui terricr-exposan*. zijn hond tcntoonstcllings-fahig ging maken midden in den ring, waar op dat oo^-nblik «1c keu ring van de Duitsche Herders aan 'len gang os. Al met al kan dc Kynologanclub Zeist en omstreken op een zeer geslaagden dag terug zien, te meer, waar de organisatie kioptc als een bus. Do Duitsche Herders. Er werd uit den aard der zaak ook door een aantal leden van de U.D.H.V. aan de tentoonstelling deelgenomen. En de ge- oonte getrouw behaalden zij weer tal van prijzen. In dc open klasse teven was Emma van IJsseloever van den heer Balt te IJssclstein de eenige Duitsche Herder, die een U kon erwervcn. Tweede in die klas met z g. word een volkomen outsider, namelijk Bcrna van Romulus van den hoer TI. Kiers, een zes jarige tecf, die nog nimmer op een show as uitgekomen. Derde met z.g, werd Loni om Walburgitor van den heer G. J. Nieu- enhuis te De Bilt. In de nationale fokkersklasse werd Kats- je van Utrecht van den heer Balt eerste met z.g. En in 3e puppyklossc behaalde Astrid an dc Beethovenlaan van mej. Korteweg den tweeden prijs met de voor die klasse gebruikelijke qualificatie „Goed". In do open klasso reuen kreeg do heer G. Jansen met Rodo von Westenberg den tweeden prijs met z.g.; Jaapie van Escli- doorn werd vijfde met g. (eigenaar J. P. Lourcng). Ook in de puppyklasse reuen kwam een fokproduct van kennel „Van de Beethoven- laan" uit, namelijk Artur van den heer H. Broker, die den eersten prijs met „Goed" verwierf. Twee honden van U.D.H.V.-leden konden wegens ziekte niet uitkomen. TEGEN DE VERVUILING DER LUNTERSCHE BEEK. Bijdrage van Soest. Soest. Ged. Staten vragen van do ge meonte Soest 3 van de bijdrage der be langhebbende gemeenten in de kosten der maatregelen om vervuiling van de Lunter- sche beek tegen te gaan. B. en YV. van deze 'gemeente stellen voor deze bijdrage te verleenen, bestaande uit een som van hoogstens ƒ92.40 en na dit tijdvak van vijf jaar uit een bedrag van hoogstens 24. NOG BIJTIJDS GERED. Een jongeman die niet zwemmen kon. Loosdrecht. Zaterdagmiddag zwom men een jongen en een meisje vanaf de Alambertskade in do richting Oud-Loos- drecht. Het meisje kon behoorlijk zwem men, de jonge man echter niet. Even nadat zij te water waren gegaan en aangekomen op diep water klonk dan ook reeds geroep om hulp om den Locndervecnschen polder daar het jongfc mensch bemerkte, dat zijn krachten hem begonnen te begeven. De heer Verboon, badmeester van do Drie sprong stapte aanstonds in de boot der in richting cn roeide met krachtige slagen naar de plaats, waar de drenkeling zich op vrij verren afstand van bad Oud-Loosdrecht bevond. Juist op tijd kon hij hem grijpen en binnen boord halen, want de drenkeling was al zinkende cn min of meer bewuste loos, en hem zoo van een zekeren dood redden., GERINGE VISCHVANGST. Eemnes. In verband met dc afslui ting van de Zuiderzee is het water van hel IJssclmeer veel minder zouthoudend ge worden en over groote oppervlakten is het reeds meer zoet dan zout. In de binnenwateren in deze gemeente wordt thans zeer weinig visch gevangen; men heeft geconstateerd, dat de visch door de rivier dc Eem op het IJssclmeer aan trekt. Thans wordt in het IJsselmeer aan de kust reeds veel witvisch gevangen, terwijl ook dit jaar zich aldaar zeer veel paling bevindt, welke zich verwijderd heeft uit de binnenwateren. GESCHENK. Loosdrecht. Het bestuur der gymnas tiekvereniging „Willen is Kunnen" te Oud- Loosdrccht heeft den heer J. van Haselen, afgetreden gemeente-secretaris, alsnog aan geboden een prachtige interieur-foto van dc secretarie met den secretaris, genomen op diens laatsten werkdag. EEN DERDE V/ETHOUDER IN SOEST? Soest.— Bij B. en W. was öen schrij ven binnengekomen van enkele raadsleden met het voorstel om een derden wethouder te verkiezen. B. en W. maken er den raad opmerkzaam op, dat dit alleen mogelijk is na een raadsbesluit tot uitbreiding van het aantal wethouders en goedkeuring hiervan Joor do Gedeputeerde Staten. De meerderheid van het college van B. en W. is voor uitbreiding, inet de motivee- ing dat do keuze voor de vervulling van e wethouderfunctio niet de noodige be vrediging heeft gebracht en dat het in het algemeen belang Jcr gemeente is het col- ege van B. en \V. met één wethouder aan te vullen tot het einde der loopendo zit tingsperiode van den raad. B. en YV. zijn van mccnine dat aanvul ling op deze wijze voor de toekomst niet voldoende zal zijn zonder herzicninx van liet personeel bij do verschillende takken an dienst. Hiertoe doen B. en YY?. voorstellen aan den raad, en wilien besluiten tot uitbrei ding van het aantal wethouders. DUITSCHE LUCHTBALLON ZWEEFT BOVEN BARNEVELD Barnevcld, 6 Aug. Zondagmorgen te ruim 5 uu»r kwam over dc hofstede „Hurks- veld", onder deze gemeente, slechts een weinig boven de boomen, die deze boerderij zoo'n echt landelijk cachet geven, een ge weldig gevaarte drijven, en toen de bewo ner, de landbouwer J. v. d. Berg, zich de oogen eens goed had uitgewreven, zag hij een reuachtige luchtballon, in welke mand zich drie personen bevonden, die den mati- ncuzen boor enkele vragen stelden, welke de buitenman echter niet kon verstaan. Gelukkig echter kampeerden nabij do hof stede eenigo stedelingen, die de Duitsche taal machtig waren, want het was in die taal, dat dc vragen waren gedaan. Thans bleek, dat de ballonvanrdcrs hadden geïn formeerd naar de plaats, waar zij zich be- onden en of zij al spoedig de Zuiderzee zouden naderen. Nadat de tentbewoners de ze vragen hadden beantwoord, deelden de luchtvaarders nog mede, den vorigen avond te Dortmund te zijn opgestegen en nog nooit zoo'n heerlijken tocht te hebben ge maakt als in dezen windstillen, door de volle maan beschenen vcrrukkelijken zo mernacht. worden ook aangenomen door ons Wat de tentoonstelling in Soesteo berg brengen zal Soesterberg, 5 Augustus. Het bestuur der Y'.V.V. „Soesterbergs Bloei", dat de H.I. N.T.O.S. organiseert, de alhier van 12 tot 19 Augustus e.k. te houden tentoonstelling op het gebied van Handel- Industrie en Nijver- heid, had voor deze gelegenheid op heden- middag in café-restaurant 't Zwaantje al hier een pers-conf-rentie belegd, waarop verschillende organen uit de provincie ver. tegenwoordigd waren. Namens Soesterbergs Bloei heette de voorzitter, de heer J. Nooder, alle aanwe zigen hartelijk welkom, het op prijs stellend, dat men aan de uitnoodiging gehoor gege ven had om te vernemen, wat ter zake van publiek belang geacht kan worden. Vervol gens gaf spreker de \olgcnde uiteenzetting: Het spreekt vanzelf, dat op een kjeine plaats als Soesterberg, handel, industrie en nijverheid niet veel te betcekenen hebben. Met feit echter, dat deze plaats dicht bij an dere plaatsen gelegen is, waar genoemde bronnen van welvaart wel betee«renis Leb ben, terwijl onze plaats bovendien in 't cen trum van ons land gelegen en makkelijk van alle kanten bereikbaar is, heeft deze vereeniging ertoe doen besluiten om ook hier een desbetreffende tentoonstelling te houden. De heerschende depressie maakt het daarbij op zichzelf reeds noodzakelijk om alle eerlijke middelen aan te grijpen, welke tot verruiming van afzetgebied kun nen leiden. Bovenal echter gold bij S. B. de overweging om als vereeniging voor vreem delingenverkeer de algemeene aandacht to doen vestigen op deze plaats. Velen in den lande kennen deze prachtige streek niet. En nu is het niet alleen de bedoeling om het dagelijksch bezoek naar hier aan te moe digen, maar vooral ook om de vestiging op deze plaats te bevorderen. Zoo zal er dan in do eerstkomende dagen een tentoonstelling met amusementspark worden gehouden, die beide op grootsche wijze worden aangepakt Dan geeft de voorz hiervan een korte omschrijving, die wij ge deeltelijk reeds in verschillendo berichten hebben vermeld, welke wij nu nader met verschillende bijzonderheden zullen aanvul len. De tentoonstelling zal a.s. Zaterdagmid dag of 2 uur officieel worden geopend door den burgemeester, mr. G. Deketb. Op dien- zelfden dag zal een groote étalage-wedstrijd worden gehouden door de winkeliers van 't dorp. Een groote attractie op dien dag vormt voorzeker de groote nationale en in ternationale sterrit voor motoren en auto mobielen, met als hoofdprijs een 4-pers. D.K.YV. automobiel. Een dergelijke prijs is intusschen eenig in zijn soort. Zoo deze ster- rit slagen mocht, dan zal men hem elk ji«ar bestendigen. Op den 14den, misschien ook op den loden, zullen er K. L. M. pleziervluchtcn worden gehouden, waarvoor deze plaats nog altijd gunstig gelegen blijft. Op YVocnsdag 16 Augustus volgt een na tionale bakkerij-tentoonstelling in Huis ten TIalve. waaraan door de betrokken bakkers uit de omgeving reeds de noodige aandacht is besteed. Op de beide volgende dagen zullen dc kinderen in do gelegenheid wor den gesteld om voor weinig of niets te kun nen profiteeren van de vermakelijkheden op het terrein, 's Zaterdags, den laatsten dag, zullen er gymnastiekdemonstraties worden gegeven met medewerking van een 8-tal keurturners uit Rotterdam, waarvan er twee, t.w.: Verhocve en H. J. Kok lid zijn van de Ned. keurploeg. Verder zullen deze turndemonstraties gedeeltelijk worden aangevuld met een bandbalwedstrijd tus- schen Amsvorde van Amersfoort en Ulys ses van Rotterdam. Na afloop volgt nog een voetbalwedstrijd tusschcn een paar goed spelende elftallen, zoo mogelijk 1ste klassers. Op het lentoonstellingstcrrein, dat vlak bij de kom van 'i dorp, aan den Amers- foortschcn straatweg gelegen is, is men al druk in do weer. Zoo teekent zich reeds het geraamte van hot hoofdgebouw af cn zijn er reeds verschillende vervoerwagens gestationneerd. Do deelname aan de expositie valt niet tegen en blijft intusschen nog altijd open gesteld. Zoo zullen o.m. verschillende stands worden ingenomen door do P.U.E.M. Verder zal Douwe Egberts er met een thee- schcnkenj vertegenwoordigd zijn, die aan iederen 25sten of lOOsten bezoeker een spe ciale premie aanbiedt. Evenzoo komt Jon- geiius van Utrecht met zijn Fordjes. Zooals begrijpelijk is, komen de meeste inschrijvin gen uit den omtrek. YY'at het amusementspark betreft, zoo kan nader worden vermeld, dat Janvier met zijn cocktailpalacc komt en verder met do gelicele staalkaart van attracties, waar mede hij anders slechts groote plaatsen be zoekt. Dan komt er ook een hippodroom van Hees, een zweefmolen van Vale, spe ciale kindervermakelijkheden, als een bal- lcnfontein, vliegbommen enz., verder ver schillende kramen en al datgene, wat een volledig Lunapark uitmaakt. Tenslotte kan nog worden vermeld, dat aan den sterrit een prachtigen zilveren wis- sclbeker wordt verbonden voor den verst- komende, die ingeschreven staat en dat na afloop hiervan do officieele uitreiking 's avonds 8 uur op het terrein zal plaats hebben door den burgemeester. Gedurende al die dagen worden er tot 12 uur 15 's nachts extra tram- en busdiensten ingelegd in alle richtingen. Bezoekers, die nog meer afwisseling wenschen, kunnen naar 't zweefvliegen gaan kijken of anders naar 't natuurbad gaan. „Mein Liebchen, was willst du noch mehr"? Niet alleen voor Soesterberg, maar ook voor volen in de provincie en daarbuiterf kunnen het blondere dagen .worden.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6