Maandag 28 Augustus 1933 AMEESFOOMTSCH DAGBLAD 32e Jaargang No. 50 BESCHADIGING VAN DEN LUTINETOREN Kwaadwilligheid in 't spel? VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN AUTOBOTSINGEN ADALBERT IN EER HERSTELD FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL Het werk zal een half jaar moeten worden op geschort Terschelling, 27 Aug. Bij het Luti- newerk is een kink in den kabel gekomen. Toen men gisteren, nadat er tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden een week stagnatie was ingetreden, de werk zaamheden wilde voortzetten, is men tot de minder prettige ontdekking gekomen, dat de Lullntoren ernstig was beschadigd. In het conische gedeelte van den toren onder de wateroppervlakte, even boven de zand laag en ruim drie-en-een-halve Meter boven den roestklomp zijn twee platen, elk 3 M®. groot, totaal vernield. Na een nauwkeurig duikeronderzoek is komen vast te staan, dat hier een explosie moet hebben plaats gehad. Men neemt aan, dat hier kwaadwil ligheid in het spel is, en dat de explosie is veroorzaakt door het werpen van kleine dynamietpatronen De politie heeft onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld. Voor de ondernemers van het bergings werk is deze beschadiging een enorme te genvaller. De heer Beckers en de heeren Dros en Doeksen zijn nu van plan een nieuwe toren te bouwen, om het werk in elk geval voort te zetten. Hiermede zal echter geruimen tijd gemoeid zijn, zoodat het werk wel een half jaar zal moeten worden onderbroken. Zondagmiddag is de sleepboot „Neptu- nus" met het bergingsmateriaal van het „Lutine"-terrein in de haven van Terschel ling teruggekeerd. De cylinder, waarin zich de motor met zuig- en persinrichting bevindt, i9 thans in veiligheid gebracht. Hierdoor is een waar de van 15.000 gered. Maandag zal men trachten om het co nische gedeelte weer te bergen. LUGUBERE ONTDEKKING. Dood in zijn stoel. Amsterdam, 26 Augustus. Bewoners van perceel Jacob van Lennepstraat 119 namen hedenmiddag op het portaal van de derde étage een ondragelijken stank waar. Als gevolg daarvan verschaften zij zich toegang tot de woning van een 62-jarigen man, die alleen op genoemde étage woont. Zij troffen hem daar dood aan, zittend op oen stoel. Het gelaat en de handen van het lijk waren geheel zwart. Bij het onderzoek van de politie van het bureau Marnixstraat, die dadelijk was gewaarschuwd, is komen vast te staan, dat de man op 21 Augustus het laatst is gezien. Vermoed wordt, dat de overledene, die ruim gebruik maakte van sterken drank, door een hartverlamming is getroffen. De Geneeskundige Dienst heeft het stoffelijk overschot naar het Wilhel- mina Gasthuis vervoerd. ZWARE BRAND TE SITTARD. Graanpakhuis en levensmiddelen magazijn in vlammen. Te Sitterd werd Zaterdag brand ontdekt in een nabij het station gelegen gebouw, toebehoorende aan den heer Zalm. Het ge bouw was gedeeltelijk verhuurd aan de N.V. „De Vel uwe" en een ander deel aan de fa. Hirsch, als magazijn voor granen en meel. De kelder was in gebruik bij den aardappelhandelaar Knops. De brandweer kon tegen 't vuur weinig uitrichten Honderden kilo's boter, koffie, thee en graan werden een prooi der vlam men. Drie bakfietsen werd eveneens ver nield. Van de magazijnen bleven slechts puinhoopen over. Ren schuur van den heer Wilmz, waarin zich gereedschappen en graan bevonden, werd ook in de asch ge legd De schade, welke door verzekering is ge dekt, wordt op ongeveer tienduizend gul den geschat. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. ERNSTIGE AANRIJDING BIJ GRAVE. Grave, 27 Aug. Hedenavond heeft zich op den Rijksstraatweg Grave's-Hertogen- bosch onder de gemeente De Reek een noodlottig verkeersongeval voorgedaan, dat aan de drie-en zestig jarige Mevrouw Van LaarhovenDiddens uit Kaatsheuvel het leven heeft gekost. Omstreeks negen uur bevond 'i in een café aan den z.g. Ouden Tol. nabij het Jezuïten-klooster een aantal bedevaartgpn gers uit Kaatsheuvel die van Kevelaer wa ren teruggekeerd Nadat zij aldaar cenige ververschingen hadden gebruikt, begaven zij zich naar de gereedstaande autobus, welke hen naar huis zou vervoeren. De bus bevond zich aan do overzijde, zoodat de reizigers den drukken rijweg moesten oversteken. Onder hen bevond zich de 63-jarige Mevr. Van LaarhovenDiddens. Op het moment, dat zij den weg wilde oversteken, naderde uit de richting '6-Hertogenbosch met een flinke vaart de motorrijder Van Nispen tot Pannerden. afkomstig uit Arnhem met duo-passagier. De vrouw bleef weifelend op den weg staan en liep vervolgens een eindje terug. Dit werd haar noodlottig. De motorrijder, die op deze onverwachte be weging niet verdacht was geweest, tracht te nog op het laatste oogenblik een aanrij ding te voorkomen, door krachtig remmen. Dit gelukte echter niet meer. De vrouw werd door het motorrijtuig gegrepen cn tegen den grond geworpen, waar zij hevig bloedend en bedustcloos bleef liggen. Het slachtoffer werd per auto naar het ziekenhuis te Grave vervoerd, waar zij om streeks kwart over tien aan de bekomen verwondingen isbezweken. Ook de motor rijder was komen te vallen. Hij had huid- wonden aan handen en beenen bekomen. Na verbonden te zijn kon hij zich huis waarts begeven. Volgens ooggetuigen treft den motorrijder geen schuld. (Mndgm). DRAMA TE SCHIJNDEL. Den Bosch, 28 Augustus. Hedenmor gen omstreeks half 6 heeft zich te Schijn del een drama afgespeeld, waarbij de onge veer 40-jarige J. Sellem uit Tilburg, die een zwervend bestaan leidde, is neergeschoten. Sellem vertoefde met de echtgcnoote van zekere van H. uit Oosterhout in het loge ment „De Berg", dat gelegen is in den uit hoek van Wybosch onder Schijndel. S. was reeds meermalen met deze vrouw uit ge weest en van H. wcnschte thans daarvoor met hem af te rekenen. Te omstreeks half 6 werd Sellem, die in een bijgebouwtje van het logement sliep door Van H. wakker ge klopt. Van H. verzocht hem buiien te komen aan welk verzoek S. voldeed. Zoodra S. buiten kwam begon Van H. tegen hem uit te varen. Een woordenwisseling ontstond en even daarna knalde een schot. Van H. had uit een revolver een schot gelost en S. in de borst getroffen. S trachtte nog de deur van het gebouwtje waar hij sliep te bereiken, maar na eenigo meters te hebben afgelegd, viel hij dood need. Een onmiddel lijk gewaarschuwde geneesheer kon slechts den dood constateeren. De dader heeft zich onmiddellijk naar de politiewacht te Schijn del begeven. Hij trof hier niemand aan, waarop hij door gegaan is naar Den Bosch, waar hij zich op het politiebureau meldde. Later heeft de politie van Schijndel Van H. uit den Bosch meegenomen, om hem met het lijk te confronteeren. Ook het parket uit Den Bosch is te circa 11 uur te Schijn del aangekomen tot het instellen van een onderzoek. Sergeantswaarnemer met ernstige inwendige kneuzingen opgenomen Zaterdagmiddag omstreeks drie uur heeft een militaire tweedekker van Soesterberg, genummerd 592, op de heide tusschcn Moergestel en Oirschot een noodlanding moeten maken. Het toestel is daarbij over den kop geslagen. De neus van het vlieg tuig is geheel vernield. De sergeant-waar nemer Swanborn is met inwendige kneu zingen opgenomen, vermoedelijk heeft hij ook cenige ribben gebroken. De bestuurder, eerste luitenant Schrcij, kwam er zonder letsel af. Sergeant Swanborn is door dokter Rurgering, uit Oirschot, die twintig minu ten na het ongeluk ter plaatse was, per auto naar het ziekenhuis te Tilburg over gebracht, waar hij ter verpleging is opge nomen. Bij de landing is het vliegtuig in aan raking gekomen *met den berm van een sloot, daarna over den kop gegaan en ze ven meter verder, aan de andere zijde van den sloot, tegen den grond gesmakt De vernielde machine maakte officieel geen deel uit van het rondvlucht-eskader, doch de bemanning van het toestel had op de verschillende vliegvelden, die '>p de rondvlucht werden aangedaan, assistentie te verleenen. Ie luitenant Schreij, die Zaterdag in de nabijheid van Oirschot een noodlanding moest maken en waarbij sergeant-waarne mer Swanborn werd gewond, deed bij de Ned. rondvlucht dienst als startofficier. Op Vrijdag 25 Augustus had hij het startsein te Eelde gegeven, terwijl hij ook de tweede dag als starter was opgetreden. Hij was met zijn tweedekker op weg naar Haam stede. MOTORONGEVAL BIJ DEERSUM. Sn eek, 27 Aug. Op den Leeuwarden- straatweg bij Dcersum heeft hedenmorgen een ernstig motorongeval plaats gehad. De heer J. Swierstra botste door tot nu toe on bekende oorzaak met zijn motor tegen een boom. Mej. Tj. Mellema, die op de duo was gezeten, kwarn er goed af, doch de be stuurder werd bewusteloos opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. De heer Swierstra was afkomstig uit het plaatsje Tinega. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE DELFT. Delft, 26 Augustus. In een garage aan de Doelenstraat te Delft ontstond vanoch tend omstreeks elf uur een hevige twist tusschcn zekere B. en den schilder M. Tij dens een woordenwisseling greep M. plot seling een mes cn stak dit zijn tegenstan der in de borst. B., die in de hartstreek werd getroffen, werd in vrij ernstigen toe stand naar het gasthuis vervoerd. De da der werd door de politie gearresteerd. De aanleiding tot de ruzie ligt in het feit, dat M. sinds geruimen tijd omgang had met B.'s vrouw. KNAAPJE UIT DEN TREIN GEVALLEN. Dood op de baan gevonden. Amsterdam, 27 Aug. Hedenavond heeft trein 314, die in normale gevallen te half acht uit Utrecht aan het Weesper- poort-station te Amsterdam arriveert, ruim een half uur vertraging gehad, tengevolge van het feit, dat de machinist bij Duiven- drecht moet stoppen, doordat er aan den noodrem getrokken was. Bij onderzoek bleek, dat een zesjarig jongetje, dat met zijn grootmoeder reisde, uit een derde klasse coupé op de baan was gevallen. Toen men het kind vond was het reeds dood. Het droevig ongeval verwekte onder de reizigers, zooals te begrijpen valt, groote ontsteltenis en deelneming. Weer ettelijke personen ernstig of vrij ernstig gewond Tusschcn Markelo en Holten zijn Zater dagmiddag een personenauto uit Zwitser land cn een bestelauto met elkaar in bot sing gekomen. De bestelauto werd vernield, de andere auto werd ernstig beschadigd. De chauffeur van den bestelauto werd ernstig aan het hoofd gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Hengelo vervoerd. De bestelauto, een wagen van de machi nefabriek Ileemaf uit Hengelo, kwam plot seling achter twee met paarden bespannen wagens to voorschijn en reed in volle vaart tegen den tcgemoetkomenden auto op. In de personenauto zaten vier personen af komstig uit Zurich, die een rondreis door Europa deden. Geen van hen werd gewond, alleen de chauffeur kreeg lichte ontvellingen aan de handen Beide auto's moesten worden weg gesleept. Eigenaar van de Zwitsersche auto was de heer Schinz. Zaterdagmiddag is to Noordvvijk in de nabijheid van do boerderij do Driesprong een Rolls Royce, eigenaar de heer ten Cate te Almelo en bestuurd door zijn chauffeur, aangereden door een auto bestuurd door den heer v. d. V. uit Den Haag. De passa giers uit do Rolls Royce werden licht ge wond en konden ter plaatse worden verbon den. De passagiers van de andere auto. een heer cn een dame. welke beide met been breuken in ernstig gewonden toestand per ziekenauto naar het academisch ziekenhuis te Leiden werden gebracht. Drie Noordwijk sche artsen verleenden geneeskundige hulp. De beide auto's werden vrijwel ver nield. Zaterdag is op den Veerschen weg tus schcn Middelburg en Veere met tamelijk grooto snelheid een auto. komend uit do richting Middelburg bestuurd door den heer A. P.. uit Driebergen, doordat plotse ling een achterband sprong, tegen een boom gebotst. Van de vijf passagiers wer den twee dames, dochters van den heer P. gewond, waarvan een vrij ernstig. De overi ge passagiers liepen schaafwonden op. De twee gewonde dames zijn per ziekenauto naar het gasthuis te Middelburg vervoerd. De auto was aan de linkerzijde zwaar be schadigd. BIJ HET ROEIEN VERDRONKEN. VI aard in gen, 27 Aug. Hedenmorgen omstreeks half acht is de 45-jarige C. Zeyl- stra, wonende te Vlaardingen bij het roeien op de vaart nabij het Delftsche Veer verdronken. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. R i 11 a n d b a d, 27 Aug. In de Wester- schelde nabij Schaafdingen is bij het zwem men verdronken de 23-jarige A. V. van Bel gische nationaliteit. TWEE MOTORRIJDERS IN BOTSING Oosterbcek, 28 Aug. Zondagnacht omstreeks 12 uur kwamen twee motorrij ders op den hoek van den Grintweg en Utrechtschen straatweg, met elkaar in bot sing. De motorrijder G. R. uit Arnhem werd een voet afgereden, terwijl de andere mo torrijder, T. M. uit Ooslerbeek zwaar ge wond en in bewusteloozen toestand opge- nemen werd. Beiden zijn na door Dr. B. te zijn verbonden, naar het Diaconessen- buis te Arnhem vervoerd. De echtgenoote van M., die op de duo zat, bekwam een lichte hersenschudding en is naar huis vervoerd. De motorrijder M. is nog steeds bewusteloos Nieuwe proclamatie van den rijksleider der N.S.D.A.P. We hebben dezer dagen melding gemaakt van een „proclamatie" van den rijksleider der NS.N.A.P, dr. Alfred A Haighton, waarbij diens partijgenoot A. Smit van zijn functies werd ontheven en in den hoek ge zet. Thans lezen wij in de Bezem: „Aan alle leden der N.SN.AP. heil! Hierbij geef ik aan alle leden der partij kennis, dat de schorsing van kameraad Adalbert Smit als lid der N S N A P. en als redacteur van De Bezem is opgeheven, ter wijl hij is herbenoemd tot lid van den Rijks-Raad: en herbenoemd tot Rijks-pro- paganda-leider; een en ander met ingang van heden, 22 Augustus 1933. Kameraad Adalbert Smit is dus in zijne vroegere functies hersteld. Deze maatregelen vinden hun grond in het feit, dat het grondig onderzoek, aange kondigd in de, in het nummer van 19 Aug. 1933 (6e jaargang no. 37) van De Bezem op genomen, Mededceling der Rijks-Leiding, heeft geleid tot ongegrond-bevinding der tegen kameraad Adalbert Smit ingebrachte klachten. In verband met het bovenstaande houdt met ingang van heden op de functie van waarnemend Rijks-propagandaleider van kameraad Anton F. Schouten en de waar neming der redactie van De Bezem van ka meraad Jan Hollander. Tevens geef ik hierbij kennis, dat het on derzoek inzake het geval van kameraad A. van Es nog gaande is." BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Almelo, 25 Aug. De politie te Almelo heeft heden gearresteerd den 37-jarigen eigenaar van den schouwburg annex café restaurant en uitspanning „Het Joostman", die er van verdacht wordt bedriegelijke bankbreuk te hebben gepleegd. De man is deze week failliet verklaard en zou goederen aan den inboedel hebben onttrokken, ter wijl hij wist, dat het faillissement niet te voorkomen was. Een Jaar geleden is de uit spanning totaal afgebrand en op groot- scheepscho wijze herbouwd. De opening vond ruim een maand geleden plaats. STREMMING VAN HET VERKEER OVER DE BRUG TE SPIJKENISSE. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club bericht, dat in verband met het uitvoeren van werken aan de brug over dc Oude Maas te Spijkenisse de scheepvaart door en het landverkeer over de draaibrug aldaar zal zijn" gestremd op Woensdag 30 Augustus a.s. van 7 tot 18 uur of zooveel langer of korter als noodig zal blijken. Voor het overzetten van personen en rijwielen worden door den Rijkswaterstaat voorzie ningen getroffen. REUZEL IN DE MÉLANGE Mogelijkheid niet uitgesloten. Het is niet buitengesloten, dat binnenkort in de mélange reuzel zal worden verwerkt Zal dit het geval worden, dan zal deze toe voeging van reuzel in het geheel niet behoe ven te beteekenen, zoo werd vanwege de Crisis-Zuivel Centrale aan „de Telegraaf" meegedeeld, dat de mélange voortaan alleen als braad- of bakvet bruikbaaf- zal zijn, waardoor gebruikers zich voortaan voor de boterham de duurdere natuurboter zouden moeten aanschaffen. Men wees er op, dat ook vroeger in de margarine dierlijke vetten werden verwerkt, tot deze door goedkoopere plantenvetten zijn vervangen. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 39 Hardop begon hij: „Breng voor mij deze dingen bij elkaar en maak, dat ze iets be duiden als U kunt. Onschuldige vinger afdrukken op een wapen, dat een moord pleegde. Een onschuldig mensch niet die van de vingerafdrukken die brieven van het lijk steelt om te verbergen, dat het lijk een liefje had. Een poging om te ma ken, dat een klok een alibi verschaft, maar deze poging zóó dom uitgevoerd, dat het slecht te rijmen is met andere aanwijzin gen van de slimheid van den moordenaar. Een geheime la in de schrijftafel van het lijk vol met krantenuitknipsels, die alle maal kwaadaardigo aanvallen zijn op het lijk, toen het Tiog leefde. Vingerafdruk ken ..Mr. Gethryn!" viel het meisje heftig in de rede. „U houdt mij voor den gek! Neen. dat is niet mooi' I' speelt met mij om me te doen gelooven dat ik kan helpen Ik twijfel er niet aan. dat U bedoelt om vrien delijk te zijn maar ik baat het!" Anthony was voor één keer terneergesla gen. De waarheid van de beschuldiging was zoo volmaakt, dat zij een antwoord uitsloot. Hij zag zich zelf in de onverde digbare positie van iemand, „die het goed bedoelt." Hij zocht overal naar woorden, maar werd gered, want plotseling sprong Hora overeind. „Die uitknipsels!" riep zij. „Bedoelt U wilt U werkelijk iets daarvan weten?" Anthony was verrast. ..Heel zeker wil ik dat. Ik weet niet precies, wat ik wil weien, maar dat beteekent, dat ik alles moet weten." „Nu, ga dan Jim opzoeken mijn broer nu, ineens!" Zij stampte in haar opwinding met haai voet. „Toen hij secretaris van rar. Hoode was, was hij vol van die aanvallen in de pers. Ik herinner mij. dat wij vonden, dal hij er een beetje over maalde. Hij zei dik wijls, dat er meer dan alleen hoe noem de hij het ook weer? dan alleen poli tiek achter zat, en hij zwoer, dat hij zou maken, dat mr. Hoode er notitie van nam. Ik geloof, dat dat 't, toen 't er op aan kwam, was, waarover ze kibbelden, maar ik weet 't niet zeker, omdat hij "t nooit aan mij vertellen wou. Hij wou 't niet eens aan Loo mijn zuster vertellen. Maar, als U iets moet weten van die kran ten, mr. Gethryn, dan lean Jimmy dat be ter dan iemand anders!" Anthony keek naar haar en zei: „Het beste excuus, dat ik U lean maken. is. dat ik nu naar de stad sa. Uw broer zal nu wel genoeg hersteld zijn Hij moet t zijn!" Hij hield even op en voegde er toen me! een glimlach bij „U begrijpt, dal U 't mij niet hadt laten ontdekken als ik minder gepreoccupeerd was Ik hen ook een beetje moe." Dora keek scherp naar hem, terwijl ze zichzelf vergat. „Maar, maar, U ziet er bijna ziek uit!" riep ze uit. „Misschien moest U niet vanavond gaan „O, ik ga recht er op af," zei Anthony, „en nu. En ik ben niet ziek, dat is alleen die interessante bleekheid van mij. U moet naar huis gaan en niet piekeren." Zij riep: „Hoe kan ik 't helpen, dat ik pieker? Zoo erg, dat ik wou, dat ik nooit geboren was! Als er geen wonder ge beurt „Chesterton schreef eens" Anthony viel haar in de rede „het wonderlijkste van de wonderen is, dat zij soms gebeu ren. En hij is een groot en wijs man." Het meisje wierp een bevenden glim lach naar hem toe en ging de deur uit. 2. Tien minuten over tien reed de groote roode Mercedes voor bij het flatgebouw, waar Spencer Hastings woonde. Anthony nad zijn eigen record van 's middags, voor den afstand KensingtonMarling, gebro ken Stijfjes klauterde hij op straat, merkte met verwondering, dat zijn handen beef den en rende de stoep op. Toen hij 't deed, vroeg hij zich nieuwsgierig af. of hij haar zou zien. Hij bereikte de deur van no. 15, meer buiten adem dan de klim hem had moeten maken. Wonderbaar: Zij deed de deur voor hem open, en door haar lach ging zijn adem nog korter. Want 't leek, dat de lach -er een van echte vreugde was, omdat ze hem zag. Hastings, vertelde zij hem. was uit. op zijn bureau. Zijn huishoudster was ook uit, had een vrijen dag. F.'n was mr. Hastings geen schat? Was de verloofde van mr. Has tings niet een dot? De zieke was een heele- boel beter; de temperatuur naar beneden; hij sliep; werkelijk, alles bijna in orde. En zij was niet vergeten hoe alles, alles te dan ken was aan de wijsheid en vriendelijk heid en in-één-woord wonderbaarlijkheid van mr. Gethryn! Zij waren ondertusschen in den kleinen salon gekomen en tot nog toe had Anthony niets gedaan als staren met zijn beide oogen. Zij hield met spreken op, en hij werd zich bewust, dat hij iets moest zeggen. Maar wat? Hij had behoefte naar den He mel te roepen, dat hij haar in geen uren, langer dan jaren, gezien had. Hij had be hoefte haar handen te nemen die lange, sterke handen en ze met kussen te over dekken. Hij had behoefte haar te vertellen, dat zij de volmaakste der vrouwen was en hij de onvolmaakste dwaas, die het waagde haar lief te hebben. Hij had behoefte o, waar had hij niet behoefte aan? Hij zei: E goeden avond. Is Hastings uit?" Zij sperde haar oogen open, naar hem toe. „Maar maar mr. Gethryn, ik heb u juist verteld dat rar. Hastings op zijn bu reau is!" „Natuurlijk. O, ja," zei Anthony. „Moet u hem spreken?" Anthony pakte zich zelf aan; herinnerde zich. dat hij werk te doen had, cn dat door er zich aan te geven hij zich zelf bescher men kon tegen dwaas doen. „Neen. zei hij kortaf. Mevrouw Leme- surier. ik moet uw broer spreken." Het was, dacht hij nu bij zichzelf, de groote vermoeidheid, die zich in die dagen opge hoopt had en de inspanning van dien snel len rit. die hem er toe brachten zoo kortaf te spreken. „Jim spreken? O. maar dat kunt u niet," zei Lucia. Haar stem was vriendelijk en een beetje vaag en toch zeer beslist. „O, maar ik moet," zei Anthony. Dat hij zich niet bedwingen kon, was jammer, en was voor hem zelfs toen onbegrijpelijk. De donkere oogen vlamden hem tegen* „U kunt niet," zeide zij. Anthony zei met een brutale openhartig heid: „Mevrouw Lemesurier. ik ben bezig, ik weet zelf het beste hoe, aan het probee- ren om een man, dien ik voor onschuldig houd. vrij te krijgen van de beschuldiging van moord. Ik ben op een punt gekomen, waarop het mij helpen zal, als ik vijf minu ten met uw broer spreek. Uw broer u hebt het mijzelf verteld kan niet ernstig ziek genoemd worden. Ik moet hem spre ken." Ditmaal waren het haar oogen, die neer geslagen werden. Anthony was boos op zich zelf. En een man, die boos is op zich zelf. is onoverwinlijk Met een gratie, welke als het ware in zijn ziel werd ingebrand, liep zij de kamer door en ging met haar rug tegen de deur staan. Anthony pakte zijn hoed van de tafel op en liep langzaam naar haar toe. glim lachend. Het was een glimlach, die aan den eenen kant van zijn gezicht opkwam en ophield voor hij bij zijn oogen was. Een donk-ire glimlach. Er zijn menschen in af gelegen hoeken der wereld, die den raad zouden geven, tengevolge van persoonlijke ondervindine. dat iemand, als hij dien glimlach ziet, er goed aan doet te verdwij nen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5