AMERSFOORTSCH DAGBLAD Het Porceteinhuis N. H. BERGER [j- Woensdag 30 Augustus 1933 32 e Jaargang No. 52 IN MEMORIAM Mr. H. v. d. VEGTE UIT DE STAATSCOURANT Langestraat 24 - Tel. 525 Fa. KALLEVEÈN VAZEN - PULLEN KANNEN EN SCHALEN Zuidsingel69 UURWERKEN POLITIEDIENST OP DE GROOTE RIVIEREN FEUILLETON MOORD OP ABBOTSHALL Wij lezen in de Standaard (A.R.): In mr. v. d. Vcgto bezat onze partij een man van groote bekwaamheid, een scherp zinnig jurist, een bekwaam bestuurder, die door de rijke gaven, hem geschonken, en door de groote werkkracht, die hij mocht openbaren, tot de hoogste plaatsen in het publieko leven opklom. Het is vooral de provincie Overijsel, die het voorrecht genoot de vrucht van zijn volle kracht te mogen ontvangen. In de Sta ten van zijn gewest was hij langen tijd on betwist de eerste onder de eersten. Zijn in vloed als Gedeputeerde was groot èn door de kracht van zijn woord èn door de wijs heid in zijn bestuur. OUD-MINISTER v. d. VEGTE. Zoo werd hij ook zeer gewaardeerd in de beroepscommissies voor ons Christelijk on derwijs. In den politieken kamp trad hij, mede tengevolge van zijn zeer drukke rechts- en bestuurspractijk, niet op den voorgrond, al werd hij als vertolker van onze anti-revolu tionaire beginselen ook in het publiek debat zeer gewaardeerd. Juist dit zich meer op provinciaal dan op nationaal terrein bewe gen, bracht hem in de periode van het extra-parlementair landsbewind op den ministerszetel. In de ©enigermate moeilijke positie van het intermezzo, waarin hij zoo geplaatst werd, kwam hem zijn voorzichtige even wichtigheid en de gemakkelijkheid van be wegen zeer te stade. Zijn klare wijze van zeggen, zijn onver stoorbare humor, deed hem het oor en bet vertrouwen van de Volksvertegenwoordi ging spoedig winnen. Als Minister van Waterstaat kwam hij echter aldra te staan voor uitermate moei lijke kwesties, en ten slotte scheen het wel, alsof hem de vroegere doortastendheid eenigermate begon te ontbreken. Misschien wierp de kwaal, die zijn lichaam direct na zijn aftreden begon te sloopen, haar schaduw reed6 vooruit. Na zijn aftreden als Minister vestigde hij zich in de Residentie als advocaat, maar al spoedig bleek, dat zijn kracht gebroken was. En zoo werd hij nu van zijn post afge lost. „De Vrijheid" schreef indertijd over den oud-minister: Hij hield redevoeringen, waarvan elke zin een grap of een 6tukje ironie was. Op een keer zei hij: „Dit is één manier, om die zaak op te lossen. Ik heb nog wel duizend andere manieren, al schiet er mij toevallig geen vnkele van te binnen." Op een an-* deren dag: „De geachte afgevaardigde heeft mij bij een broedsche kip vergeleken. Dit was verkeerd. Een broedsche kip trouwens moet men wegjagen, want daarvan heeft men last. Ik ben echter een broedende kip, ik hoop mij als zoodanig to gedragen, maar een broedende kip, mijne heeren, moet men m t rust laten." „Mijnheer de Voorzit ter", riep hij ook eens, „ik wil den zucht van den heer Ketelaar doen overgaan in een zachten juichkreet." En weer op een an deren keer: „Ik heb den toestand van den Dommel en de Aa onderzocht, maar ik zal er niets van meedeelcn, anders zegt men: waar haalt die man die wijsheid vandaan!" Tot den heer Kortenhorst zei hij eens: „Mijnheer, op dat denkbeeld moet u patent nemen, want dat is het ei van Columbus!" En openhartig was eenmaal deze beken tenis: „Het spreekt vanzelf dat ik van die dingen, waar ik nu met zoo'n gewoon ge zicht over sta te praten, een half jaar gele den nog nooit iets had gehoord." Op verzoek is met ingang van 15 Septem ber eervol uit den militairen dienst ontsla gen de ritmeester Jhr. W. A. van den Bosch van het lie regiment huzaren en is hij be noemd tot reserve-ritmeester bij dat regi ment. Bevorderd tot luitenant ter zee le klasse die der tweede klasse M. M. Merens. Op verzoek i6 met ingang van 1 Januari 1934 eervol ontslagen S. Leertouwer als commies bij het Staatsbedrijf der Artillerie- Inrichtingen. Benoemd tot reserve-twecde-luitcnant voor speciale diensten bij den staf van het wapen der artillerie de vaandrig J. S. A. J. M. van Aken van het 3e regiment infante rie. Bij beschikking van den minister van De fensie is de officier van gezondheid der 2e klasse C. S. J. Modderman, dienende aan boord van Hr. Ms. Gelderland, den 2en Sep tember a.s. ter beschikking gesteld. Bij K.B. is met ingang van 1 September 1933 benoemd tot burgemeester der gemeen te Spanbeek, W. A. Merkus; is op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan F. Dekker, als lid van het Hoofdstem- bureau voor de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor den kieskring X, met dankbetuiging voor de al6 zoodanig bewezen diensten en is bij voormeld Hoofd6tembureau als zoodanig benoemd P. Th. Luijkx, lid van den Raad der gemeente Den Helder; is met ingang van 25 Augustus 1933 aan den officier van gezondheid der 2e klasse bij de Koninklijke marine-reserve J. Lodder eervol ontslag uit den reservedicnst ver leend. BEROOVING. 's-Gravenhage, 29 Aug. Op een avond in Januari was een 71-jarige koetsier, on der drankinvloed verkeerend, in de Bezem straat ingeslapen tegen het hek van de Nieuwe Kerk. Plotseling voelde hij een klap op het achterhoofd en zag hij een man zich over hem buigen. De beschonken man ver weerde zich zoo goed en zoo kwaad als het ging, doch moest nog eenige malen klappen van zijn aanvaller incasseeren. Deze 6loeg op de vlucht, toen hij een tweetal politie mannen zag naderen. Hij werd evenwel achterhaald en werd toen aangetroffen in het bezit van het horloge met ketting, toe- behoorend aan den koetsier. Het bleek te zijn de 47-jarige expeditieknecht J. K., die reeds 13 vonnissen wegens vermogensdelic ten onderging. Heden voor de rechtbank alhier terecht 6taande hoorde K. lVi jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. De rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. AANBESTEDINGSNIEUWS. Vanwege den Rijksgebouwendienst werd aanbesteed het bouwen van een telefoon kantoor te Maastricht Laagste inschrijver was A. Cremer—Boers te Maastricht, voor 123600. Ontvangen artistieke modellen alleenverkoop van de bekende kunstaardewerkfabriek „SCHOONHOVEN" Goud Zilver Brillen Solide reparatie-inrichting Speciaal adres voor ANTIEKE KLOKKEN Prijzen zeer billijk. TROTZKI EN DE O. S. P. Naar het Hdbi. meldt, zijn de heeren P. J. Schmidt en J. de Kadt. leiders van de Nederlandsche Onafhankelijke Socialisti sche Partij, dezer da^en naar Parijs ver trokken om in de buurt van de Fransche hoofdstad een onderhoud te hebben met Trotzki. Zooals men zich herinnert heeft de O. S. P. onlangs Trotzki uitgenoodigd, in ons land een lezing te komen houden. Trotzki had zich daartoe bsreid verklaard, doch de Nederlandsche regeering wenschte Trotz ki niet tot ons land toe te laten Uit de reis van de heeren Schmidt en de Kadt naar Frankrijk zou kunnen worden opgemaakt, dat het beraamde bezoek van Trotzki aan ons land verderstrekkende bedoelingen had dan een enkelvoudige lezing. In dit verband zij er aan herinnerd dat de O. S. P vele leden heeft, die vroeger tot de Communis tische partij hebben behoord, doch zich daaruit na de verbanning van Trotzki uit Rusland hebben teruggetrokken, omdat zij zich niet met de politiek van Stalin en zijn Nederlandsche politieke satellieten konden vereenigen. Tot deze lieden behoort ook de Kadt. De Parijsche reis van Schmidt en de Kadt bevestigt de communistische sym- pathien dezer partij, waarvan de leiders ove rigens ook wel in anderen vorm hebben blijk gegeven. FEESTGAVE OP 31 AUGUSTUS. Door de Koninklijke Vereeniging van ge- pensionneerdc onderofficieren en minderen van het Nederlandsche leger, zal op 31 Au gustus aan 12 onder vroegere wetten gepen- sionneerde militairen beneden den rang van officier en aan eene weduwe van zoodanig militair, in totaal 892.worden uitge keerd. DE MILITAIREN EN HET NATIONAAL HULDIGINGSDEFILE. In de dezer dagen verschijnende legeror ders wordt bekend gemaakt dat geen be zwaar bestaat tegen het deelnemen van militairen al dan niet in uniform gekleed, aan het nationaal huldigingsdéfilé dat op 9 September a,s. in het Stadion tc Am sterdam zal worden gehouden. DE MOORD TE OSS. Een belooning uitgeloofd. Mr. Dubois, officier bij de arrondisse mentsrechtbank te 's-Hertogcnbosch, heeft een belooning uitgeloofd van f 200 voor de genen, die inlichtingen kunnen verstrekken, welke leiden tot de veroordeeling van den dader of de daders van den moord op den 20-jarigen G. de Bie te Oss. BRAND TE WEERSELO. W e e r s e 1 o, 29 Augustus. Hedenmorgen te circa half 9 ontstond door tot dusver on bekende oorzaak brand in den winkel an nex werkplaats van den Heer F. Klerfssen. In den winkel en de werkplaats was aan wezig een aantal naai machines, rijwielen, radio-apparaten en maai-machines, terwijl tevens nog een motorfiets, een auto en een dorsch-machine in do werkplaats waren ondergebracht. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het onmogelijk bleek iets van beteekenis to redden. In een half uur tijd was nagenoeg alles een prooi der vlam men geworden. Het perceel was tegen brandschade verzekerd. liet is niet bekend of ook de aanwezige voorraden verzekerd waren. MINISTER COLIJN TERUG. De minister-president, minister van staat Dr. H. Colijn is van zijn kortstondig verlof teruggekeerd en heeft Dinsdagochtend den gewonen ministerraad gepresideerd. DE CHR. HUYGENS. Arasterdam, 29 Aug. Het m.s. Chr Huygcns van de Stoornv. Mij. Nederland, wordt Woensdagmorgen zes uur te IJmui den en 10 uur v.m. te Amsterdam ver wacht. MEDEPLICHTIGHEID AAN EEN ROOFOVERVAL Aanstichter veroordeeld. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in dc zaak tegen den lederbewerker M. A. P. S. to Tilburg, ter zake van medeplichtigheid aan den roof overval op een winkelier aldaar. Hij had twee jongens weten te bewegen dezen roof overval te plegen. Do rechtbank te Breda had hem veroordeeld tot 4 jaar. De advocaat-generaal had twee jaar ge- eischt. Het Hof legde een straf op van drie jaar gevangenisstraf. UITSLAANDE BRAND TE GRONINGEN. Schilderswerkplaats in vlam men. Groningen, 29 Aug. Voor de tweede maal werd de Groningsche brandweer hedenavond half 6 gealarmeerd voor een uitslaanden brand, welke woedde in per ceel 34 in de Scldemengcrstraat, in het centrum van de stad gelegen. Daar woedde het vuur op de bovenwoning, waar een schilderswerkplaats gevestigad is, van de firma B. Beekman Bzn. De vlammen sloe gen aanvankelijk fel uit, doch de brand weer bluschte met drie stralen op de water leiding het vuur vrij spoedig. De bewoners aan den overkant van de straat deze is slechts anderhal ven meter breed moes ten in verband met de gevaarlijke situatie hun woning ontruimen. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. VERKEERSONGEVAL TE HEESCH. Chauffeur ernstig gewond. Heesch, 29 Aug. Hedenavond half zeven vond onder de gemeente Heesch na bij de Hecscbe barrier een ernstig auto ongeval plaats. Daar reed de motorrijder A. Tcrwind uit Arnhem, gaande in de rich ting Grave. Hij wilde een paard en wagen voorbijrijden, doch op dat moment naderde van tegenovergestelde zijde een Belgische vrachtauto. Op het laatste oogenblik zag de bestuurder van de Belgische auto, ze kere Bodivo uit Deventer, den motorrijder. Hij remde zoo hevig, dat zijn wagen kan telde, waarbij de motorrijder pardoes door de kap reed. Wonder boven wonder kwam de motorrijder er zonder kleerscheuren af. De bestuurder Bodivo kwam er echter min der goed af. Hij moest uit den gekantel- den wagen bevrijd worden. Nadat dr. Beek uit Oss de eerste geneeskundige hulp ver leend had, werd B. naar het ziekenhuis to Oss overgebracht. Hij heeft ernstige ver wondingen aan hoofd cn ledematen opge- loopcn. De voertuigen werden beschadigd. Minister acht het niet wenschelijk omtrent eventueele reorganu satieplannen mede deeling te doen De heer Drop, die in verband met een voornemen tot reorganisatie van den baken- en politiedienst op de groote rivie ren, de volgende vragen aan den minister van Waterstaat stelde: I. Wil de Minister mededeelen of het waar is: a. dat een reorganisatie van den baken en politiedienst op de groote rivieren in overweging en voorbereiding is en dat met het oog daarop de aanbesteding van den bouw van motorbooten heeft plaats gehad, die in dienst zijnde stoomvaartuigen moe ten vervangen; b. dat indertijd overleg over deze reorga nisatie aan de bijzondere commissie van overleg bij den waterstaatsdienst is toege zegd en waarom dit overleg tot nu toe niet heeft plaats gehad? II. Indien de eerste gedeelten van vraag I a en b bevestigend moeten worden be antwoord, wil de Minister dan het bedoelde overleg alsnog bevorderen en een beslissing over de reorganisatie van dezen dienst uit stellen totdat dit overleg is geëindigd? III. Indien reorganisatieplannen reed3 zijn opgemaakt, is dan zekerheid verkregen nopens de vraag of alle stoomvaartuigen op de rivieren Waal, Merwede en Noord zullen worden vervangen door motorboo ten; brengt deze reorganisatie een bezuini ging en is de Minister bereid omtrent dit laatste een volledig overzicht te verschaf fen? ontving van minister Kalff ten antwoord: I. a. De ondergeteekende acht het niet wenschelijk omtrent het al of niet in over weging en voorbereiding zijn van wijzigin gen in den dienst mededeeling te doen. Vervanging van twee stoomvaartuigen door twee motorbooten is op zich zelf wen schelijk geacht; daartoe is een overeen komst aangegaan. b. Een toezegging, als hier bedoeld, is niet bekend. II. Blijkens het voorgaande kan beant woording van de vragen II en III achter wege blijven. VERDRONKEN. Roermond, 29 Aug. Hedenmorgen cir ca 11 uur is in de Zuid-Willem6vaart te Weert dc ongeveer 70-jarige H. State uit Weert verdronken. AANRIJDING MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. Zaandam, 29 Aug. Alhier is heden avond omstreeks 10 uur de 23-jarige Vol- kert Rispens, terwijl hij met zijn meisje liep te wandelen, op den Zuiddijk ter hoog te van de Pieter Jelles Troelstralaan door een luxe auto aangereden en tegen den grond geslingerd, met het noodlottig ge volg, dat hij op slag werd gedood. De auto is doorgereden, zoodat de eigenaar daar van niet bekend is. INBRAAK IN HET GEBOUW VAN HET PREDIKBEURTENBLAD. Amsterdam, 29 Aug. In het gebouw van het Predikbeurtenblad op den hoek van N.Z. Voorburgwal en Wijdestecg is heden nacht ingebroken. In dit gebouw zijn ver schillende kantoren gevestigd. In eenige daarvan hebben de nachtelijke bezoekers rondgesnuffeld en de boel overhoop ge haald. In een der kantoren waar gevestigd is een agentuur in pelterijen werd een geld kistje meegenomen, met een bedrag van 700. Overigens werd behalve enkele kleinig heden niets vermist. Vermoedelijk hebben de daders zich laten insluiten. Een detective-verhaal door PHILIP MAC DONALD Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 41 Er was een stilte. De twee keken elkaar aan. „Masterson." zei Anthony, eindelijk. „U bent van zeer veel nut, moet je weten. Van zeer veel nut. Ik wou dat U niet ziek te bed lag. Nu is er nog een ander punt. Wij hebben vastgesteld, dat de schrijver va|j deze artikelen een en dezelfde man is, maar wat voor een motief zat er achter den schrijver? Ik ben geneigd tot do mcening, dat, waar deze kranten zooveel verschillen in elk ander opzicht, zij onder invloed ston den van iemand, die alleen belang stelde in ze om Hoode een leelijke poets te bak ken. Er mee eens?" Masterson knikte bevestigend. „In orde." Anthony leunde voorover, ter wijl hij zacht sprak. „Bracht dat krachtige motief er toe iemand te huren, om te schrij ven, of was zijn afschuw voor den onge- lukkigen Hoode zóó groot, dat hij het zelf schreef, niet bereid zich 't genot te laten ontgaan om, laten we zeggen: een nieuw broedsel schorpioenen ter wereld te brengen, drie keer per maand of meer? Kort gezegd: fcbent U *t met mij eens, dat schrijver en het krachtige motief waarschijnlijk één en dezelfde persoon zijn?" „Absoluut", zei Masterson. Anthony glimlachte. „Nu, ik ben dank baar, dat ik een tweeden gek gevonden heb! Dat zijn wij, moet U weten. Denk aan onze theorie! 't Is deze: dat iemand zulk een haat tegen Hoode had, dat de geheime koop van drie nieuwsbladen noodig was om hem te bevredigen. Dat is het, wat wij gezegd hebben; wij denken nog meer. Maar wij zijn cr van geschrokken om te zeggen, wat 't is, omdat het zoo dwaas zal klinken." „Ik begrijp 't, ik begrijp 't," Masterson's toon was bijna verschrikkelijk. „Ik zeg, dat wij niet gelijk kunnen hebben! Het heeft geen zin! Nu ik cr toe kom er over te den ken, zijn er dozijnen andere theorieën, die zouden passen! Er zou meer dan één per soon kunnen zijn. De geheele geschiedenis zou politiek kunnen zijn. De Anthony wenkte met zijn hand om te zwijgen. „Wees niet bang. Natuurlijk kun je probeeren, of andere theorieën passen. Dat kan men altijd; dat is het vervelende in deze bloedhondengeschiedenis. De eeni ge wijze om te werken is een pad te kiezen, dat wat lijkt, en dat te gaan. Ik heb er pen gekozen om op verder te gaan. Zooals U zegt, heeft het geen zin, maar dan heeft niets anders het. 't Is treurig en slecht en krankzinnig en ver van lief. Maar 't is er eenmaal. Dus zullen we allemaal krank zinnig worden. Ik ga er mee van door." Hij stond op. „Hoor eens, wacht één minuut!" riep Masterson. „Ga niet. Ik ik kan misschien U behulpzaam zijn." „Mijn beste kerel, dat benjo al geweest onmetelijk! Ten eerste heb je mijn beslissing. om krankzinnig te zijn en te blijven ge kristalliseerd „O, daar weet ik alles van!" Masterson toonde eenige geprikkeldheid. „Maar ik bedoel werkelijke hulp. Ik wou het U juist gaan vertellen. Toen ik met Hoode was, voor ik hem van de geschiedenis vertelde, ging ik naar een van die particulie re detectives. Ik was zoo absoluut zeker, weet je. Ik vertelde dien kerel, dat hij, als 't kon, moest uitvinden, wie dc vijand was. Of liever ik vertelde hem, dat hij moest uitvinden, wie de werkelijke eigenaar van de drie nieuwsbladen was. Hij dacht dat ik gek was, zei dat hij 't in een dag kon doen maar hij deed het nietHij verbeeldde zich, denk ik, dat hij er alleen naar behoefde le kijken, of iemand uit Fleet Street te pakken krijgen, om 't hem te vertellen. Natuurlijk, dat werkte niets uit; hij gaf mij alleen de drie figurant-leiders, die aan de goed geloovige wereld getoond wor den. Maar, toon ik hem uitlachte, en een beetje uitlegde, werd hij boos, en ging wer kelijk voor de zaak aan den gang." „Bedoelt U te zeggen begon Anthony. „Neen, dat niet! Voor ik iets naders hoor de, had ik die ruzie met Hoode ik had hem niet verteld van den detective natuur lijk; ik was te bang en liet de heele ge schiedenis loopen en rekende met dien ke rel af. Hij was erg lastig, ging door met te probeeren om mij te snreken te krijgen en met schrijven. Natuurlijk nu ja in den toestand, waarin ik was, weigerde ik hem te spreken en gooide zijn brieven in de ka chel. Maar hij was zoo erg vurig! Hij kon soms iets weten, dacht ik!" Anthony was oDJzewonden. „Dat kon hij zeker. Masterson, je bent een juweel! Hoe is zijn naam?" „Pellet, noemt hij zich. Kantoor is 4, Gro- gan's Court, bij Fleet Street, juist voorbij Chancery Lane." „Uitstekend! Nu ga ik." Anthony stak zijn hand uit. „En ik dank je! 'k IIoop je geen kwaad gedaan tc hebben." „Heeleraaal niet Voel mij al beter. Laat me weten, hoe U opschiet. Ik ga nu slapen," zei de zieke, en deed het, nog voor Antho ny bij de deur was. In de gang aarzelde Anthony. Zou hij da delijk de flat verlaten of zou hij Haar eerst vertellen, dat hij ging? Toen hij bij de deur van den salon was. ging zij open. De gang was tamelijk donker, en eerst zag zij hem niet. Hij ging naar haar toe. Een verbaasd: „O" werd gehoord, maar dan dwong zij zichzelf tot een koelheid, die op welsprekende wijze haar protest deed uit komen. Anthony zuchtte. Hij had gehoopt, dat het verstoorde humeur al weer in vrien delijkheid zou zijn overgegaan. „Uw broer," zei hij, „is in slaap. Wan neer je hem ziet, zou je zeggen voor goed twaalf uren Hij is niet slechter, en ik ben voller met inlichtingen dan ik gehoopt had Zoo is alles weer rozengeur en mane schijn!" Maar Lucia was boos. Lucia kon niet op zij geschoven worden door deze lichtzinnig heid en luchthartigheid. Toen ze sprak, wa9 haar stem koud; koud en wreed Zij hpdoelde te wonden en slaagde er in „Is er niets." zei ze, „waarmee mijn broer en ik U verder kunnen helpen? Niets waar toe wij gedwongen kunnen worden? Een vrouw en een zieke man! O, zeker, ls er wel wat?" Voor de tweede maal dezen avond ver loor Anthony zijn zelfbeheersching. Men moest, tot op zekere hoogte, hem vergeven. Hij was op en moe en uitgeput, en heel erg verliefd. Hij lachte, en keek op haar neer in het halve duister. Lucia hield haar adem in. Als veel vrouwen van minder kwaliteit was zij boos geweest, had veel meer gezegd dan zij bedoelde. En nu had ze er spijt van en nu, ze was geschrokken. „Voor ik ga," zei Anthony, „wil ik U een geschiedenis vertellen. Er was eens een vrouw, die een grooten broer cn een kleino zuster had. Op een avond hoorde zij, dat haar groote broer, die in de groote stad woonde, ziek was door een kou. Goede vrienden hadden hem mee naar hun huis genomen en zorgden voor hem. Maar de vrouw ging naar de groote stad om zeker te zijn, dat haar broer inderdaad goed ver zorgd werd." „Maar," ging hij door, „zij liet buiten haar kleine zuster achter. Nu was dit meis je in groote zorg, want haar minnaar was door al 's konings dienaren gepakt en in een gevangenis gestopt. Hier moest hij blij ven totdat 's konings rechter beslist had, of zij hem zouden ophangen ja of neen, voor een misdaad, waar hij geen schuld aan had. Zoo, alleen gelaten, werd de kleino zuster hoe langer hoe eenzamer en angstig, en liep gevaar ziek te worden. Zij had nie mand om haar te troosten, weet U. Maar dat natuurlijk, deed er niet toe, want de groote broer kreeg tenslotte zijn mosterd pleister op de jui9te plaats." Hij wandelde naar de voordeur; opende haar „Goeden avond," zei hij. en sloot haar zachtjes achter zich. {Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5