RINTEL KLKEDIN6. G. VAN DUIN AANTAL WERKLOOZEN DALENDE ADALBERT SMIT GAAT HEEN Vrijwillig in verbanning EEN HUWELIJK OP ZEE Liefde zoekt list DE LUTINETOREN GELICHT VALSCHE POSTWISSELS WESTLANDS KWEEKERS EXPOSEEREN ECHT Utrechtschestraat 23 TEL. 898 HUMORHOEKJE De Directeur van den rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbcidsbc middeling deelt mede, dat de werkloosheid onder de 605000 leden van ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1927 gesubsidieerde verecnigingen in do week 7 t/m. 12 Augus tus 1933 heeft bedragen 23,7 pet., terwijl zij in do week 24—29 Juli 1933 bedroeg 24,3 pet. In de overeenkomstige week van het jaar 1932 was het werkloosheidspercentage 26,2. Bij 1064 organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 12 Augustus 1933 in totaal 300387 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 286.370 mannen. In totaal waren werkloos 274142 personen, waaronder 265085 mannen. Op 29 Juli 1933 bedroeg het totale aantal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aan tal organen der openbare arbeidsbemidde ling 302993, hiervan waren werkloos 276740 personen, waaronder 267881 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 29 Juli j.l. verminderd met 2606, het aantal werkloozen met 2598. Het aantal uit de havens van Amsterdam cn Botterdam vertrokken Nederlandsclie landverhuizers bedroeg volgens de opgaven van de Commissies van Toezicht in die havens. 70 in het eerste halfjaar 1933; in 1930 bedroeg dit aantal 2740 (over het go- heele jaar); 361 in 1931; 155 in 1932. Adalbert Smit, dichter cn oprichter der eerste Nat. Soc. Xed. Arb. Partij, heeft weer voor een nieuwe verassing gezorgd, lezen wij in do N.R.Ct. Na zijn eerherstel in de Nat. Soc. Arb. Partij doet hij per perscommuniqué kond, dat hij voor de partij bedankt heeft. Hij vertelt, dat na zijn eerheretel aan iemand, die van sympathie met hem verdacht werd. de toegang tot het „Rijk6-heem" d.i. het hoofdkwartier der N.S.N A.P. geweigerd is. En voorts deelt hij mede, in de hoop geleefd te hebben, dat dr. Haighton, de partijleider, dank zij dien6 groote finan- cieele capaciteiten, de nat.-soc. gedachte be ter cn sneller kon doen doordringen dan hij (Smit) zelf, „die alleen maar over wat gaven van geest en van hart te beschikken had". Bij zijn uittreden als lid der N.S.N. A.P. doet hij afstand van de laatste moge lijkheden om binnen het verband dezer or ganisatie de nat.-soc. gedachte te verkondi gen, omdat hij zijn energie „ten conenmale niet wenscht te besteden aan strijd naar binnen, doch in strijd naar buiten". Een zooveel6te N.S.N A.P. zal door Smit niet worden opgericht. Verwarring te stich ten, zegt hij, is geenszins zijn doel. Maar hij zal toch iets doen. Want hij zal er zich „toe bepalen van tijd tot tijd een nat.-socialiötischen Zendbrief te richten aan hen, die ik in do afgeloopen jaren als ocr- lijke, overtuigde strijders voor de N.S-ge dachte heb leeren kennen". Ook zal hij ecnige brochures voltooien en lezingen hou den. Voor de verspreiding van de „zendbrie ven" zoekt hij „in zooveel mogelijk plaatsen van Nederland en verder overal, waar vol doende Nederlanders wonen", geestverwan ten, die hij tot „Zendgraaf" zal verheffen. De kosten daarvan zullen bestreden worden uit een „hakenkruis-fonds". Don Quichotto is het blijkt opnieuw een onsterfelijke figuur. dat de fraude ontdekt zou worden en ver wijderde zicb. Spoedig bleok, dat de aange boden postwissel vervalscht was cn kort daarop volgde de arrestatie van het drietal. De drie verdachten legden een volledige bekentenis af Z. en O. beweerden dat zij door teleurstelling in het zoeken naar werk eindelijk voor den aandrang van W. waren bezweken. W. die eveneens bekende, zeido dat hij na zijn ontslag uit de gevangenis overal het hoofd stiet als hij trachtte werk te vinden. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, cischte, gezien do recidive tegen W. l'/s jaar onvoorw. gevangenisstraf cn tegen Z. en O. ieder 8 maanden onvoorw. en 4 maanden voorwaardelijko gevangenis straf. De verdediger van W. verzocht een nader rapport, die vau O. en Z. pleitte clementie. Vonnis 12 Sept. a e. Een letterlijk huwelijks bootje Zaterdag is te Rotterdam uit Dublin, laatst van Hamburg, aangekomen een Decnsch zeeschip, dat te dezer stede zal dokken. De eerste stuurman van dat schip wilde van den tijd, dat hij to Rotterdam zou moeten blijven, gebruik maken om to trouwen. Hij had daartoe zijn verloofde uit Denemarken naar Rotterdam laten overkomen en vol goeden moed en blij van zin. stapte hij van zijn schip, met de be doeling zich zoo spoedig mogelijk to laten monsteren voor een reis voor het leven, voor de vaart naar het geluk, voor den tocht met het VARKENS MARKT 13-15 TEL. 582 Terschelling, 29 Aug. De bergings vaartuigen de „Volharding" en do „Nep- tunus" zijn heden in de haven van Ter schelling teruggekeerd met den toren van de Luntine. Vanmorgen om 3 uur waren de vaartuigen uitgevaren met bok en hijsch om den toren te lichten, hetgeen zonder moeilijkheden lukte. Een strandjutter op Terschelling heeft hedenmorgen medege- huwelijksbootje Helaas, to deekJ dat hjj ,n den nac,u yan Vrijdai6op Rotterdam wachtte hem een bittere teleur stelling. Zijn meisje was er, haar jawoord 1: maar de papieren waren niet in s(c,t ,|lan(. dat (ocn dc aans,ag Qp dcn (0. ïad hij, orde. Noch hij, noch zijn meisje stonden te Rotterdam ingeschreven cn onder zulke omstandigheden kan geen ambtenaar van den burgerlijken stand een wettig huwelijk tot stand brengen. Liefde maakt vindingrijk en het is dan ook niet al te wonderlijk zoo meldt de N.R.Ct., dat een verliefde stuurman best in staat is. om vindingrijk lastige klippen te ontzeilen. Hij verschafte zich de mede werking van een Ambtenaar van het Deen- Zaterdag omstreeks 3 uur een ontploffing in zee zou hebben gehoord. Men veronder ren moet hebben plaats gehad. PROCES TEGEN VAN DER LUBBE. Mr. Pauwels diens raadsman? Naar wij vernemen, is de heer Frangois Pauwels door de familie van van der Lubbe sche consulaat te Rotterdam cn van een I aangezocht om als zijn raadsman op te Scandinavischen geestelijke, charterde een Mreden. Mr Pauwels heeft zich ln verband zeeslccpboot en met meisje, geestelijke cn I hiermede in verbinding gesteld met Mr. ambtenaar koos hij hot ruime sop. Granting en Mr. Moro Giafferi Up drie mijl buiten den Nieuwen Water weg, dus buiten territoriaal gebied is toen In breede kringen heeft men zicb in Ne- een volkomen wettig huwelijk ingezegend. dcrland voor van der Lubbe geïnteresseerd Kort nadat hij als stuurman naar zee was en het betreurd, dat geen Nederlander voor vertrokken, keerde hij in den Waterweg terug als kapitein, kapitein van het hu we lijksbootje. van der Lubbe kan pleiten. Dit bezwaar meent Mr. Pauwels echter te kunnen on dervangen door zich als getuige k décharge op te geven. Ten spoedigste zal Mr. Pauwels zich met den aangewezen verdediger van van der Lubbe in verbinding stellen om een en ander te bespreken F.en dezer dagen za hij naar Parijs vertrekken om het mate Drie jongelui staan terecht wegens poging tot oplichting 's-G raven h age, 29 Aug. Drie Delftsche jongelui, de 22-jarige los werkman F. E. O., de 19-jarigo instrumentmaker W. W. en de 20-jarige motordrijver C. A. P. Z. hebben hedenmorgen voor de rechtbank alhier te recht gestaan wegens poging tot oplichting cn valschheld in geschrifte. Het plan tot dit misdrijf zou zijn uitgegaan van den jong- 6ten van de drie, W., die reeds eerder we gens vcrvalsching van postwissels is ver oordeeld tot 8 maanden. W., die wi6t dat zijn buurman O. cn Z. beiden zonder werk waren, lichtte de beide jongens in omtrent do wijze, waarop ge makkelijk aan geld te komen was, en stelde hen voor om internationale postwissels te vervalschen. Aanvankelijk voelden deze jongens er meer voor om op eerlijke wijzo aan den kost te komen, doch W. wist hen te bewer ken, dat, zoo hun pogingen om aan werk te komen zouden mislukken, zij hun mede werking zouden verlecnen. W. liet, toen hij O. en Z. voor zijn plan gewonnen had, laatstgenoemden te Rotterdam een postwis sel groot 1.aanbieden, geadresseerd aan zekeren Vermeer, wonende in bet Hooge Huis aan de Gedempte Gracht in Den Haag. O. vertrok daarop naar dit loire- ment, waar hij zich als Vermeer deed in schrijven cn den postwissel ontving, dien bij aan W. overhandigde. Deze wi9chte met een hem bekende vloeistof de cijfers enz. uit, deed het formulier opnieuw door Z. in vullen voor een bedrag van 400, daarbij zorgend, dat de p06twi6sel voor dit bedrag gefrankeerd werd. O. ontving den aldus vervalschten postwissel terug om dezen aan het Hoofdpostkantoor alhier te innen. De ambtenaar voor de uitbetaling trof echter een bedrag ad 400 niet op de con trolelijst aan, en ging op informatie uit. O. verzoekend even te wachten. Deze begreep, CRISISNOOD VAN DEN MIDDENSTAND. Groote demonstratieve vergadering. Het bestuur van den Kon. Ned. Midden standsbond heeft in de omstandigheid, dat de regecring geen gehoor geeft aan de drin gendo verzoeken der middenstandsorgani saties om maatregelen ter verbetering der I riaal. dat in het bezit van Mr Granting is, positie van het zelfstandig middenstandsbe- I te bestudeeren. drijf cn tot leniging van den crisisnood te troffen, aanleiding gevonden tot het bijeen roepen van een grooto demonstratieve ver gadering. Deze landelijke bijeenkomst zal worden gehouden op Woensdag 20 September a.s. te half twee in do groote zaal van den Die rentuin te 's-Gravenhagc. Verschillende sprekers zullen de nooden en wcnschen van den middenstand uiteenzetten en o m. plei ten voor: bijzondere credietverleening aan door de crisis getroffen middenstandsbedrij ven en steun aan noodlijdende middenstan ders; opheffing van knellende bcdrijfsbelas tingen en herziening van drukkende crisis- PRINSES JULIANA IN DEN RAAD VAN STATE. 's-Gravonhage, 29 Augustus. H.K.H. Prinses Juliana heeft hedenmiddag de ver- (gadering van den Raad van State bijge woond. HET REGEERINGSJUBILEUM VAN H. M. DE KONINGIN. Feestviering in het Roergebied. Op 9 September zullen de in het Roergo- raaatregelen; herziening van de Winkel- bied wonende Nederlanders het 35-jarige sluitingswet voor die bedrijfsgroepen, welke regecringsjubileum van Koningin Wilhel- zulks behoeven; wettelijke regeling van het rhina feestelijk vieren. Een feestcommissie cadeaustelsel; regeling van het uitverkoop- onder het eerevoorzitterschap van den Ne wezen, en eenvoudige gerechtelijke incassee- derlandschen consul in Duisburg is reeds ring van kleine vorderingen. gevormd. De Nederlanders zullen in een op- Inmiddels is een uitgebreide propaganda tocht naar de schietbanen aan den Kalkweg actie in gezet om het welslagen van deze bc- marchecren, waar een folkloristisch feest tooging, waarvoor deelnemers uit het ge- wordt gegeven, heele land verwacht worden, te verzekeren. DE NIEUWE SPAANSCHE GEZANT. TEGEN SUESIDIES AAN TRAMLIJNEN. De benoeming van den heer J. Gómcz Do B.B.N. (Bond van Bedrijfsautohouders QCCrjn secretaris-generaal van het depar- in Nederland) heeft een adres aan de Twee- bernent van Buitenlandsche Zaken te Ma de Kamer gozonden, waarin wordt betoogd, ^rid, tot gezant van de Spaanschc republiek dat tramweglijnen uit den tijd cn niet meer t0 -s Gravenhage, is met groote instemming noodig zijn. daar in liet verkeer ten platte- Ln do Spaanscli-studeercndc kringen van lande volledig voorzien wordt, althans voor- Xcdorlnnd vernomen. zien kan wordon door exploitatie van auto- Be j)fls-bcnoemdc Spaanschc gezant is n.l. buslijnen, voor wat het passagiersvervoer van jiujs ujj phüoloog, een verdienstelijk betreft en door vrachtauto s, voor wat he-11oerling- uit de school van Ramón Mcnéndcz treft het goederenvervoer. Derhalvo ver- pidal Bij voorkeur heeft de heer Gómez zocht adressant do Kamer, voortaan ieder Qcerin zich bezig gehouden met 6tudies door tramwegondernemingen ingediond ver ovcr dcn grondlegger van het Spaanschc zoek om subsidie af te wijzen cn te willen nftti0nale drama Lope de Vega (1562—1635). uitspreken, dat liet ook ongcwcnscht wordt van sommige comodia's van Lope bezorgde geacht, dat subsidies als dat aan de ge- voortreffelijke uitgaven, o.a. van El fusioneerde tramwegmijen in Noord-Bra-1 mcj0r alcalde, el rey. Andere Lope-studies bant worden vorlcond. CHARLOTTE KÜHLER WEER IN AMSTERDAM. Amsterdam, 29 Aug. Naar w ij ver nemen zal mevrouw Charlotte Kohier I Woensdag met de „Oehoe" van dc K. L. M. uit Batavia op Schiphol landen. Het ver Ivan den auteur verschenen in artikel-vorm I in do Revista de Filologia Espanola. CP.ISIS-ZUIVEL-CENTRALE. Melkprijs voor tijdvak 316 Sepfembor. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, avonds. NIEUWE BURGEMEESTER. moedelijk uur van aankomst is 6 uur des dat voor do periode van 3 tot en met 16 September 1933 de prijs voor het taxe-ge- deelte van consumptiomelk, gekocht op re- gecring9contract, voor de verschillende soorten melk is vastgesteld op 5524 en 6 cent per Liter cn dat het bedrag der af- I dracht op andere in eonsumptio gebrachte melk is vastgesteld op 2 cent per Liter. De vastgestelde prijs geldt af boerderij. De nieuwbenoemde burgemeester der ge meente Spanbeek, de heer W. A. Merkus, is 11 April 1903 te Ronkum geboren. Hij is Room6ch-Katholiek. Laatstelijk was hij secretaris der gemeente Sustercn. Officieele opening van de bloemen en fruittentoonstelling Dinsdag heeft dc offIcicolo opening plaats gevonden van de groote Bloemen- en Fruit tentoonstelling, welke in samenwerking tus- schen Bond We6tland en dc Centr. West- landsche Snijbloemcnvoiling, gevestigd te Ilonsselcrsdijk, daar ter plaatse wordt ge houden. In het uitgebreide gebouwencomplex oen keur van fijn fruit en de fraaiste bloe men uit bet Weslland bijeen gebracht Deze tentoonstelling toont duidelijk, hetgeen het Weslland als tuinbouwgebied beeft te be- teekenen. Als eerste spreker nam dc heer P. Vis, voorzitter van het tentoonstellingscomité, het woord voor een welkomstrede aan alle aanwezigen, in het bijzonder aan do autori teiten. Speciaal bracht spr. hulde aan d- kweekers in het Wcstland, die het hart op de juiste plaats dragen, want ondanks den donkeren tijd hebben zij met bewonderens waardige energie zich gegeven aan dez: tentoonstelling, die dan ook is uitgegroeid tot een demonstratie van betgeen het West- land presteert, maar ook van de vastbera denheid, waarmee de Westlandsche tuin bouwers den strijd om het bestaan voort zetten tot den lijd, dat. betere dagen voor dit land zullen aanbreken. In het bijzonder wil 6pr. hulde brengen aan den persoon van den heer Valstar, die do tuinbouwveiling met zijn krachtigcn raad en daad blijft lei den. Spr. noemde het betreurenswaardig, dat in de bloemencultuur holaas niet de eenheid hecrscht, die in den tuinbouw wordt aangetroffen. Met den wonsch, dat de tentoonstellinj duizenden mag toonen, wat het Wcstland presteert en de hoop, dat 6poedig betere tij den zullen aanbreken, eindigde spr. zijn rede. Dr. Wintcrmans opende namens den mi nister van Economische Zaken de tentoon stelling. De Westlanders, zeide hij, hebben het zeer moeilijk, maar zij behooren niet tot het 6oort menschen, dat dadelijk klaar staat om te demonstreeren op bet Binnen hof. Hun demonstratie is deze tentoonstel ling: een demonstratie van hun kunnen, hun arbeid en hun wil. De Regeering weet, dat het Westland een belangrijk deel van ons land beteckent en zij heeft reeds bewe zen, dat zij beseft, dat de tuinbouw gehol pen moet worden. Deze hal, zeide spr., deze geweldige ruim te, overkapt door weinig materiaal, is een 6ymbool van de Westlanders, die met wei nig economische middelen een groote ruirn te omspannen door bun naam en prestatie, Het Naaldwijksche kinderkoor onder lei ding van den dirigent G. Gijsbertse, voerde hierna verscheidene liederen uit, die met geestdriftig applaus ontvangen werden. Ook werd er koraalmuziek gespeeld. Vervolgens voerdo de heer J Barendse, voorzitter van den bond Westland, het woord, die meer uitvoerig de groote econo mische moeilijkheden naging, waaronder het Westland to lijden heeft. Tenslotte sprak do heer Th. J. P. Eisen burgemeester van Naaldwijk on voorzitter der commissie van Westlandsche belangen, Hierna werd onder fanfaremuziek door de honderden aanwezigen een rondgang ge maakt over het uitgestrekte tentoonstel lingsterrein. De tentoon6tolling i6 uitmuntend. Het Westland is voortreffelijk uit den hoek ge komen; zoowel de afd. vruchten als bloe men ziet er prachtig uit cn is geëxposeerd op een zoo smaakvolle en appetijtelijke wijze, dat menig groote-stadsbewoner in extase zal geraken. Een bezoek is de moeite ten volle waard. II.M. de Koningin heeft in den namiddag een bezoek gebracht aan dc tentoonstelling. WILDE JACHT OP EEN SMOKKELAUTO. S.A.-mannen meenden met com munisten te doen to hebben. Zondagavond hoeft in het grensgebied bij Kleef een avontuurlijko schietpartij plaats gehad, waarin ook een HollandSche auto mobilist, die naar Nijmegen terug wilde kearen, betrokken is geworden. Even voor bij Kranenburg hoordon dezo Nederlanders eenigo knallen. Niet wetend, wat dat moest beteekenen, en in de meening, dat een band was gesprongen, hield hij den auto in. Plot seling sprongen toon echter eeniga man nen, die later van de S.A. bleken te zijn, op den wagen too en gelastten den ont hutsten bestuurder met hun revolvers een anderen auto, die hij juist gepasseerd was, te achtervolgen. Do dames, die in den wa gen aanwezig waren, achtten het toen maar bMer alleen op den weg kalm het resultaat af te wachten. Do S.A.-mannen verkeerden in de veron derstelling, dat zij met een auto vol com munisten te doen hadden, zoodat zij al di rect het vuur op den 9nel rijdenden wagen hadden geopend. Dit waren de knallen, die de automobilist gehoord had. In razend tempo ging het verder, terwijl steeds het benzine-spoor van den vluchteling kon wor den -givolgd. Blijkbaar was bij de eerste schietpartij het benzine-reservoir vernield. Na eenigen tijd kwam de gezochte auto in zicht. Dadelijk werd het vuur weer geo pend, met het gevolg, dat de auto eindelijk tot staan werd gebracht. Toen bleek, dat men hier niet te doen had met communisten, doch met smokke laars, die hun gepantserden wagen lntU9- schen reeds hadden verlaten en nergens meer te vinden waren. Een groote partij smokkelwaar werd in beslag genomen. Dc Nederlander kon toen na dit hachelijk avontuur huiswaarts koeren. (De Tijd). I-Iierin ligt do blij vende waarde van As- scher-Diamant. Hier uit spreekt de trots van iedere vrouw, die zich gelukkig weet met As- scher Diamant. Fon kelende brillanten in achttien Karaats wit goud of platina ge monteerd, Ringen, Broches, Spelden, Cot- liers cn Armbanden. MASSAGE EN HEILGYMNASTIEK. Een nieuw tijdschrift. Wij ontvingen liet eerste nummer van het nieuwe tijdschrift van de Nedorlandschc Vereeniging voor Massage, Heilgymnastiek en Sportmassage. Naar de voorzitter in zijn voorwoord schrijft, is het blad een verceni- gingsorgaan, dat in hoofdzaak de belangen der jonge vereeniging zal bespreken en ver der naast wetenschappelijke en practischo artikelen do actueele propaganda zal ter hand nemen. Dit nummer bevat allereerst een uittrek sel uit de statuten'en het reglement. Verder van G. J. van Ellinkhuizen een artikel over sportmassage en van L. Harms over het doel van het bemiddelingsbureau voor sportmas sage. Van der Poel bespreekt de voorzor gen die men bij het masseeren nemen moeL MOTORRIJDER OVERLEDEN. S n e e k, 27 Aug. De motorrijder Y. Swier- stra, die Zondagmorgen met zijn motor bij Deersum tegen een boor botste, is aan do gevolgen van zijn wonden overleden ALWEER EEN BRAND TE OSS. O s s, 5 Aug. Vanochtend ontdekto voor bijgangers dat vlammen uit do landbou werswoning sloegen van den heer Wijcher- gans aan den Bosschestraatweg te Oss. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat de woning spoedig een brandende fakkel ge leek. De brandweer rukte onmiddellijk uit doch zij was niet in staat den brand te blusschen. Eenig vee is in de vlammen om gekomen. Van den inboedel werd niet ge red. Verzekering dekt de schade. Omtrent de oorzaak staat niets vast. EEN TRAM IN BRAND. Maandagavond omstreeks zes uur is in de Witte de Withstraat te Rotterdam een motorwagen van lijn 5, vermoedelijk ten- govolge van kortsluiting in brand geraakt. Er ontwikkelde zich veel rook in het ach terste compartiment van den wagen en de passagiers verlieten haastig het rijtuig. De brandweer heeft het vuur met zand ge- blu8cht. Nadat do motoren van den achter truck waron uitgeschakeld, heeft de tram op eigen kracht haar reis voortgezet. VERBODEN WAPENS. Te Venlo is oen verdacht persoon aange houden, die onder zijn kleeren een Fran- schc bajonet en wapenstok had verborgen. Hij is voorloopig in arrest gesteld, terwijl de wapens in beslag zijn genomen. TILBURG'S 125-JARIG BESTAAN. Te Tilburg, het nijverheidscentrum van Brabant, hoeft zich onder de auspiciën van het comité dat in 1909 en 1913 de zoo goed geslaagde tentoonstellingen organiseerde en aangevuld mot jongere krachten een comité gevormd dat zich voorstelt gedu rende Juli 1934, het 125-jarig bestaan der stad Tilburg te herdenken mot een grootsch opgezette Internationale Tentoonstelling oor Handel en Industrie, voor welke plan nen do gehcelc medewerking van de zijde van het gemeentebestuur is verkregen. De te Tilburg gevestigde vertegenwoordi gers der Nederlandsclie Pers vormen een sub-commissie aan wier zorgen de voor lichting van het publick omtrent de be- teekenis der plannen en de vorderingen der uitvoering zijn toevertrouwd. BESTUUR OVER SURINAME. Dr. Rutgers hoeft het gewest verlaten. De minister van Staat, minister van Ko loniën, maakt bekend, dat, blijkens des betreffend telegrafisch ambtsbericht, de af getreden gouverneur van Suriname, do heer dr. A. A. L. Rutgers, den 24en Augustus het gewest heeft verlaten en dat diens tijdelijke vervanger, do onder-voor zitter van den raad van bestuur, de heer mr. dr. F. L. .1. van Haarcn, het bestuur over Suriname heeft aanvaard F.en uur geleden heb ik soep besteld, heb jij dat vergeten, heb ik hem gehad, of heb ik niet besteld (Judge).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 6