Binnenland Stadsnieuws GEWELDIGE BRAND TE ISTANBOEL Twee personen in de vlammen omgekomen UIT DE STAATSCOURANT DE HEER FIKSE OP VRIJE VOETEN Vergadering van meer dan 1000 personen JAN MUSCH 9 Ook de Aya Sophia loopt groot gevaar Iét&nooel, 4 December. (V.D.). Gis teren brak te Istanboel een groote brand uit, die zich floor den krachtUen wind snel uitbreidde. Het paleis van justitie brandde geneel af. Do beroemde Aya Sophia, eerst kathedraal en thans moskee, die op nog geen 23 m afstand van het paleis van jus titie staat, loopt groot gevaar eveneens door het vuur te worden aangetast. De ge- heele brandweer van Istanboel werkt mot man en macht. De tot nog toe aangerichte schade is echter reeds van zeer grooten om vang. Vele archieven, waaronder sommige eeuwen oud zijn, zijn door het vuur ver nield. Twee personen kwamen in de vlam men om. Ook de sultan Achmed-moskee wordt door het vuur bedreigd. De gedeti neerden der aan het paleis van justitie grenzende gevangenis zijn door militairen naar een andere gevangenis overgebracht. FLINKE VORST TE BERLIJN. B e r 1 ij n, 3 December. (V.D Geheel on verwacht is de vorst ingetreden. In den nacht werden temperaturen geregistreerd van 7 graden in dc binnenstad en van 9 graden in de buitenwijken. NIEUWE GEZICHTSPUNTEN BIJ KANKERTHERAPIE. Berlijn, 2 December. (V.D). Op 'grond van nieuwe experimenten is het den be kenden Italiaanschen chirurg »n kanker onderzoeker Fichera gelukt een nieuwe be handeling van kankerlijders to ontdekken, die soms nog resultaten heeft, wanneer het mes van den chirurg of Röntgen- en ra- diumstralcn hebben gefaald. Hij deed dc volgende waarnemingen. In dien hij kankerweafsels in verschillende or ganen bracht, zag hij, dat zij in sommige goed aangroeiden, maar in andere niet of slecht. Wanneer hij anderzijds de meest verschillende normale weefsel* in aan kan ker lijdende dieren bracht, bleek, dat eeni- ge dezer organen het groeien van den kan ker bevorderden, terwijl andere dezen groei belemmerden of zelfs geheel verhinderden. Het geheel der organen, die den groef ver hinderden, noemde hij antiblastische weef sels, d.w.z. weefsels, die vijanden zijn van liet gezwel. Met zijn medewerkers gelukte het hem, uit deze organen extracten tc ma ken, die, wanneer zij bij aan kanker lij dend? mensclien werden Ingespoten, het aangroeien van het gezwel remden en in sommige gevallen geheel verhinderden. Me nigmaal heeft hij op deze wijze boosaardige gezwellen bedwongen. Op hoogeren leeftijd ontbreken in het or ganisme vaak de substanties, die het •groeien der gezwellen verhinderen, daar de organen, ciie de gunstige substanties be- \atten, in den ouderdom verzwakken. Het preparaat zal niet in de plaats worden ge steld van de tot nu toe gevolgde methode, maar het zal suppletoir bij deze methoden worden aangewend. Fichera stelt dus naast de chirurgische en do stralenfherapie een biologische therapie. Door toevoer van sub stanties der gezonde stof uit gezonde licha men wil hij den lijder de hem ontbrekende stoffen brengen en zijn verzwakte afweer- organcn tot nieuwe kracht brengen Het preparaat van Fichera, dat .Fichera 365" wordt genoemd, kon tot dusver slechts in Italië worden gebruikt in verband met de geringe duurzaamheid. De I.G. Farben- industrie s*elt thans het preparaat in een meer duurzamen vorm ter beschikking van de doctoren, die zich ervoor interesseeren. CHAUTEMPS' POSITIE NOG KRITIEK. P a r ij s. f De c. (V.D.) De i inancieele ka mercommissie heeft gisteren de eerste nieu we artikelen der financleele voorstellen van de regeering-Chautemps behandeld zonder ingrijpende veranderingen aan te brengen. Ten aanzien van de korting der ambtena- vensalaraissen heeft de commissie het standpunt der regeering aanvaard (on sala rissen tot een bedrag van frs, 12.000 per jaar zal niet worden gekort). De socialisten hebben echter bij de be handeling der voorstellen zich tegen bijna elk artikel verklaard, zoodat men een krachtige oppositie der socialistische fractie in de kamer verwacht. Deze houding brengt men in verband met het protest der amb- tenarenorganisntie. die zich gisteren tegen de nieuwe financieclo voorstellen heeft verklaard. Wanneer de neo-socialisten even eens tegen do voorstellen zouden stemmen of zich slechts van slcmmcn zouden ont houden zou de regcering weer in een cri- tieken toestand komen to verkeeren. De beraadslagingen in do financieele commissie worden heden voortgezet, opdat het wetsontwerp Donderdag door de ka mer in behandeling genomen zou kunnen worden. VULKAANUITBARSTING EN AARD- BEVING OP HAWAL Londen. 3 Dec. (V.D.) F.cn ernstige eruptie van den vulkaan Mauna Loa op Zaterdag wordt gemold uit Hawai. Tegelijkertijd werd het geheele eiland Hawai door hevige aardschokken geteis terd. Bij K.B. is aan A. F. van Rijswijk op zijn verzoek met ingang van 1 December eervol ontslag verleend als burgemeester der ge meente Heivoort, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem in die betrekking bewezen. Bij K.B. is aan F. I. Wethmar op zijn ver zoek met ingang van 1 December eervol entslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaatsvervanger in het Kan ton Zaandam, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Bij K.B. is aan B. Fabary de Jonge op zijn verzoek met ingang van 1 December eerval ontslag verleend uit zijn betrekking van kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Mcppel, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Bij beschikking van den minister van Economische Zaken Is met ingang van 1 December benoemd tot lid der commissie van Toezicht op do Rijkslandbouwwinter schoei te Hengelo (Overijssel) G. J. Klum pers te Markelo. KONINKLIJKE GIFT VOOR DE ZENDING. H. M. de Koningin heeft een belangrijke bijdrage geschonken voor de zendingsweek PRINS HENDRIK TERUG. Z.K.H. de Prins wordt Dinsdagochtend 5 dezer uit het buitenland in de residentie terug verwacht. MISDAAD OF ONGELUK? Breda, 2 Dec. Hedenmorgen vonden voorbijgangers op den rijkswag Etten— Roosendaal Ier hoogte van het landgoed de Hooge Donck het lijk van den 36 jangen koopman H. Roks uit St. Willebrord, naast zijn rijwiel op den weg liggen. Hoewel uiterlijk geen teekoncn van geweld op het lijk te bespeuren vielen, schijnt misdaad niet uitgesloten te moeten worden geacht De marechaussee uit Etten stelt een ernstig onderzoek in. MOTORSCHIP GEZONKEN. Beman, ing gered. Bresken s, 3 Dec. Het motorschip „Maco\ be'.aden met bieten, is op weg van Breskens naar Vlissingen, benoorden Bros- kens hedenmorgen tengevo'g? van den ster ken Oostenwind, gezonken. De bemanning, bestaande uit vier koppen, kon worden gered. VEERBOOT VASTGELOOPEN. Scliiormonnikoog, 3 Dec. De Rijks- veerboot, die van Schiermonnikoog op Oost- Mahorn dienst doet, is hedenmorgen tenge vo'ge van den lagen waterstand Vastge loopen. Er bevinden zich passagiers aan boord benevens de post. Hedenavond hoopt men bij hoog water weer vlot te komen. VERAART MET PAPIER AAN HET WERK Rotterdam, 2 Dec. Hedenmiddag te 13.40 is dc heer Veraart, de „regenmaker" op Waalhaven in de PHADX gestapt met 300 K.G. snippers papier, alsmede een voor raad strooibiljetten. De heer Veraart heeft een vlucht van een half uur gemaakt en over Rotterdam, Delft, Den Haag en Scho veningen gevlogen, aanvankelijk op een hoogte van 700 M. en later op 100 M. De heer Veraart krijgt tegenwoordig gcon sui» sidic meer voor zijn proeven, waarom hij een overeenkomst met enkele firma's aan ging, voor wien hij dan reclamebiljotten uit gooit De snippers, die zijn uitgeworpen dienden niet om regen te maken, maar om te trach ten wat zoelte in de gure atmosfeer te krij gen. Het is echter in Rotterdam en omstro kon niet minder guur geworden dan he* was. DE POSTJAGER OVERGEDRAGEN. Amsterdam, 3 Dec. Hedenmorgen i6 de „Postjager" door de firmu Pander voor de uitvoering van de postvlucht naar Ne- derlandsch-Indic op 9 December a.s. aan het Studiecomité Snelpost Nederland—Indië overgedragen. De luchtwaardigheidspapieren, door het departement van Waterstaat afgegeven, zijn daarbij door den heer lf. Pander aan den voorzitter van het Comité, den heer A. F. Bronsing, overhandigd. Daarna vond een zeer geslaagde demon stratievlucht met den „Postjager" boven Schiphol plaats. DE RIJSTVOGEL VERTREKT NIET. Ancta-Vaz Dias meldt: Bij de K.L.M. is be richt ingekomen dat het vliegtuig de „Rijst- vogel" in verband met de slechte weersom standigheden Athene nog niet zal verlaten. BELANGRIJKE OUDHEIDKUNDIGE VONDST. O s s. 2 December. Op een terrein nalpij do Ossche Meer te Oss is een belangrijke oudheidkundige vondst gedaan. Eenige fcr- beiders, die te work zijn gesteld bij de ge meentelijke werkverschaffing legden bij graafwerkzaamheden een speerpunt bloot, welke volgens deskundigen afkomstig moet zijn van een Spaansche Inns. Op eenigen afstand werd een groot aantal gave Ro- mcinsche munten gevonden. Een dezer zeldzame muntstukken vertoont de beelte nis van keizer Augustus en dateert uit het begin onzer jaartelling. De voorwerpen zijn afgestaan aan het gemeentemuseum ter plaatse. DRIE WONINGEN TE GROOTBROEK AFGEBRAND. Gr oo te broek, 3 December. Heden morgen ongeveer 8 uur is, terwijl do be woners naar de werk waren, brand ont staan ten huize van Keeraan. Aangewak- keerd door den feilen Oostenwind geraakte ook het huis, bewoond door den heer Oote- man in brand. Toen de motorspuit arriveerde weigerde deze dienst en moest hulp van Enkhuizen worden ingegroopen. Do beide huizen brand den intusschcn zoo goed als af. Toen de Enkhuizer brandweer reeds weer was ver trokken geraakte het belendende huis, be woond door den heer Duin. als gevolg van den eersten brand ook in vlammen en moest zoodoende nog eens een beroep op de brandweer worden gedaan. Ook dit hujs brandde totaal af. Hierbij bleef het geluk kig. Eert grandioze ontvangst ie Barneveld Barneveld, 2 December. De heer A. i' ikse, lid van den raad alhier, die in ver band met het afbranden van de door hem bewoonde hofstede was gevangen genomen, is he'lenmorgen op vrije voeten gesteld, en nauwelijks was dit feit hier bekend of zijn velo vrienden kwamen bijeen, met net doel den heer F'kse e?n blijde ontvangst te be reiden, welko ontvangst inderdaad gran dioos is geworden. Nadat bij bekkenslag was bekend gemaakt, dat de heer Fikse met den trein van 8 uur 8 aan het station te BarncvelJ-Voorthuizen arriveerde, begaf zich een onafzienbare rij auto's (wij heb- b enmeer dan 30 wagens geleld) naar ge noemd station, waarneon zich bovendien honderden personen te voet en per fiets hadden begeven. Met langdurig applaus begroet, nam de heer Fikse, vergezeld van zijn familie in een voor hem gereserveerde auto plaats, waarna ook zijn vrienden de wagens bestegen, en waarop de onafzienba re stoet zich in beweging stelde. Na onder aanhoudend ■gfc'Io'ói der claxons door onze dorpsstraten te zijn gereden, waardoor de belangstelling nog vertiondubbelde, werd voor het concertgebouw halt gehouden, waar den heer Fikse een alles overtreffende hulde werd gebracht. De vergadering, die door meer dan 1000 personen was' bezocht, werd geleid door den heer L. Cozijnscn, die do gelegenheid openstelde Ijier het woord te voeren, waar van in do eerste plaats gebruik maakte het R.K. raadslid, de heer J. H. Zandbergen, die er zijn groote blijdschap over uitsprak, dat de hoer Fikse, d'ëh hij steeds voor onschul dig heeft gehouden, weer op vrije voeten is gesteld. Daarna werd hot woord gevoerd door den heer H .Courts, eveneens A.R. lid van den raad, dio ook zijn groote blijdschap uit sprak over de vrijlating van dan heer Fik se, en met verheffing van stem riep spreker uit: ..Hier is geen gevangene losgelaten, maar hier is een vrije vrijgelaten". Vervolgens werd nog gesproken door den neer Van Dijk uit Leerdam, die ook heilig van de onschuld van den heer Fikse over tuigd was en hem dus van harte met zijn vrijlating gelukwenschte. In denzelfden geest sprak jok de heer Renders, uit Woudenberg, terwijl de heer H. iïaarisclioten, lid van Provinciale Sta ten, to Arnhem, in de eerste plaats hulde bracht aan de raadsleden, die op den dag van de gevangenneming van den heer Fik se, voor het voorste! stemden, om uit piël teit voor bun medelid de raadsvergadering te verdagen. De laatste spreker was de heer E. Fikse, uit Oldebroek, die er zijn groote verwonde ring over uitsprak, dat op een vergadering als deze, waar honderden personen uit alle kringen en van alle richtingen bijeen zijn, het hoofd dezer gemeente wordt gemist. Dc heer Cozljnder, lid van den Raad van State, die de vergadering had geleid, zeidc namens den heer Fikse en diens familie hartelijk dank voor de buitengewone hulde, zijn mederaadelid betoond. Verder bracht hij hulde aan do politie voor dc voortreffe lijke regeling, waaraan het mede te danken is, dat alles zoo'n ordelijk verloop had. ENSEMBLE PROF. LEOPOLD JESSNER. Op veering van „Kabale und Liebe" I tc Zeist. Het ensemble van Prof. Leopold Jessner den voormaligen Generalintendant van de Pruisische Staatstheaters dat in Oc tober met groot succes een reeks voorstel lingen in ons land heeft gegeven met „Ka- bale und Liebe" van Schiller en na een eveneens buitengewoon succesvol optreden in Engeland sinds begin November onder auspiciën van impresaria Ernst Krauös een tweede groote tournée maakt, zal thans ook naar Zeist komen en aldaar op Zater dag 9 December a.s. in schouwburg „Figi" e er.opvoering geven van Schiller's „Ka- bale und Lieoe" in de door de geheele pers unaniem geprezen ensceneering van Prof. Leopold Jessner. KONINKLIJKE NED. BOND VAN OUD ONDEROFFICIEREN Een in alle opzichten geslaagde feestavond in Amicitia De afdeeling Amersfoort van den Ko ninklijken Nederlandschen Bond van Oud- Onderofficieren hield Zaterdagavond in de schouwburgzaal van Amicitia een feestelijke bijeenkomst ter gelegenheid van het 43. jarig bestaan. De voorzitter der afdeeling, de heer J. A. Uding, sprak een welkomstwoord. Aller eerst dankte hij den eerc-voorzltter, rit meester-adjudant Blom voor zijn tegenwoor digheid, welke op hoogen prijs werd gesteld. (Applaus). Verder heette de heer Üding wel kom de afgevaardigden en leden uit Hil versum en Soest en het bestuur der scherm- vereeniging Bereden Wapens, Een hartelijk woord van dank sprak de voorzitter tot het muziekcnsemble onder leiding van den heer A. Dijk, dat zich geheel belangeloos ter be schikking had gesteld om aan den feest avond roede te werken. „Is het vereenigen nog wel noodig?" zou vroeg spreker. Ja, en nu nog meer dan ooit, zoo beantwoordde hij zelf die vraag. Juist in den tijd van on rust, nu het egoïsme domineert cn hoogtij viert, is krachtige organisatie zeer nopdig. Hij zette uiteen, dat het doel van den bond is het aankweeken van vriendschapsbanden, en het onderhouden en versterken daarvan Het leed wordt gezamenlijk gedragen, het geen meerderen ondervonden. Er wordt niet gevraagd naar overtuiging of richting, al leen naar vriendschap. Hij wekte de niet aangeslotenen op lid te worden en wenschte allen een prettigen avond. Nadat met bege leiding van het orkest door alle aanwezigen het eerste couplet van het Wilhelmus staan de gezongen was, trad de familie Hofmann op. De heer George Hofmann bleek een conferencier van het beste gehalte, en de voordrachten van hem en de overige leden van het gezelschap waren zeer humoristisch Het instrumentaal duet van Truus en Jeane oogstte een welverdiend en hartelijk ap plaus voor de bewonderenswaardige pres taties. De revue-, transformatie- en karak- terscène van het echtpaar Hoffmann be hoefde daarvoor in geen enkel opzicht on der indoen. Ook na de pauze bleef èn dooi de beste muziek èn door het fijne spel der Hofmann-familie de stemming op het echte feestelijk peil, dat de jubileerende vereeni ging stempelt tot één grooten vriendenkring. Het bal was een feest op zich zelf en de ge zelligheid bleef tot het laatete oogenblik. Toen togen we, diep in den kraag van onze jas gedoken, door de stille straten naar huis,om nog eventjes te slapen. Veertig jaar op de vader- landsche planken Jan Musch veertig jaar bij het tooncel! Dat wil zeggen veertig jaar hard werken in veelszins dankbaren, vaak ook ondank baron arbeid tallooze rollen loeren even tallooze spelen, spelen, spelen soms ge ïnspireerd, maar niet altijd, soms voor een prettig publiek, maar niet altijd, soms voor geestdriftige „pers", maar ook niet altijd. Reizen, bijna dagelijks reizen. Dat is het bijzonder lot van den Hollandschen tooncel- speler. Dc buitcnlandsche confrères hebben op dit punt veel op de Hollanders vóór. Reizen, naar allerlei uithoeken van het land die soms op de kaart voorkomen, maar niet altijddie soms schouwburgen hebben, maar lang niet altijd. Veertig jaar. Daar komen dan nog bij jaren van dïrecteurszorgcn, een tourné: in de tropen, voordrachttournée's, en velerlei andere bekommeringen en beslommeringen. Nee het pad van een tooneelspcler gaat niet over rozen, al is Jan Musch in menig opzicht een Zondagskind geweest, en al heeft hij over het Hollandsche publiek zeker weinig te klagen gehad. Daartegenover is hij jegens het Holland sche publiek verkwistend geweest met zijn gaven; inderdaad: verkwistend. Aan een feestelijke galerij van tooneelge- stalten heeft hij het glorieuze aanzijn ge schonken. Moet ik ze nog noemen? Iedereen ziet er eenige 'vóór zich, enkelen zullen ze misschien alle kennen, hoewel Maar zij, die onze herinnering naar voren haalt, staan plotseling ten voeten uit en in klare contouren vóór ons. Want Jan Musch hield en houdt niet van halfheden. De „vage" rollen liggen hem niet, en hij heeft ze weinig of niet gespeeld. Hij moest kleur bekennen, plastiek kunnen geven, zijn mi mische verbeeldign laten werken. Dan toont hij ten volle wat zijn talent waard is; wat een rijkdom aan menschelijkheid hij bezit, wat een groot, open hart hij heeft, en over welke komische registers hij beschikt. Hij is een „schilder" met een weelderig, overvloedig rijk pallet; een weergalooze „Verstellungs"-kun8tenaar; een „spreker" van fameuze stera-raodulaties. Woensdagavond doet zich de gelegenheid voor hem te toonen, dat men dankbaar is voor het vele, door hem in die veertig too- neeljaren aan ons geschonken. Moge iets van dien dank hem tegemoetgolven, als h(J in zijn jubileunjrol voor ons verschijnt. C. A. S. ST. NICOLAASFEEST VAN DE AMERS- FOORTSCHE PADVINDERS. De Amensfoortsche voortrekkers, behoo- rende tot de vijfde groep der Amersfoort- sche afdeeling van de Nederlandsche Pad vinders Vereeniging, geven op Dinsdag 5 December esn St Nicolaasfeeet aan 170 kinderen met hun 80 geleiders In Am6vorde. POGING TOT ORDEVERSTORING. In de klem gesmoord. Zaterdagavond werd onze stad een be zoek gebracht door een groeje jongelui uit Hilversum, die hier hun politieke overtui ging wilden demonstreereri met het colpor- teeren van het blad „Vólk cn Vader.and", waarop ook met hun van meening verschil lende jongelui begonnen met colporteeren. Dit scheen het beoogde succes tc zijn, waar hier ter stede toch wol aanaangcr9 van eerstgenoemde richting zijn, komt ons dit bezoek overbodig voor. Wat de bijbedoeling wae bleek uit het oploopje. Jat ontstond toen de jongelui bij hun vertrek met de bus eèn oploopje veroorzaakten. Doordat de po litie op tactische wijze het snel verdwijnen vorderde, hadden zij geen succes. BEDRIJFSLEVEN. Schoenmaker!) „De Econoom". In het perceel Kruiskamp 102 heeft de heer J. van Maanen een moderne schoen makerij geopend, onder den naam „De Eco noom". In Apeldoorn heeft de heer v. Maa nen een dergelijk bedrijf, waarmede hl) veel succes heeft. In onze stad worden verschillende be stelhuizen gevestigd, waardoor een sneller distributie kan plaats vinden. BURGERLIJKE STAND. 2 December. Geboren: Rudolph, z. van Antonie Hoks- bergen en Rudolphina Kurver. Dage 1 ij k s: City Theater, Westslnge! 7. Vertooning van „Fra Diavolo." Rembrandt Theater, Langestraat. Vertoo ning van „Sergeant X" en „de Spookmijn." Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd «les Zondags) Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Vereeniging. Hegentesseluan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal ea Bibliotheek. Muurhuizen 9. R. K Leeszaal. Nieuwstruat 24. Leeszaal Handelsregister. Arnh weg 23. Vredesbibliotheek, Arnhemscbeweg 50. 22 Nov.6 Dec. Sierkunst. Tentoonstelling van werken van Aug. Stahl. 9—20 uur. 3, 4 en 5 Dec. Cinema Amicitia. Vertooning van „Zijn zwaarste strijd." 6 December. Amicitia. „Het Masker." Jubileum-voorstelling met Jan Musch van Brand in de Stad. 8 uur n.rn. 8 Dec. Amicitia. Openbare vergadering Nat. Soc. Bew. 9 December. Amicitia Tooneelstvond van „Kunst na Arbeid." 8.uur n.rn. 10 December. Concordia. Joodsche Ver. „Nut en Genoegen." Lezing van Mr. A. de Haas, Utrecht, over „De Jood. als Staats burger." 8 uur n.m. 11 December. Markthal. 2e Kovacs Lajos- avond van de A.V.K.O 8 uur n.m. 12 December. F.ben Haëzer. Ned. Werklle den Verb. Patrimonium. R. Hagoort over dc Corporatieve Staat. 8 yur n.m.. 12 December. Volksgebouw. Inst. voor Ar beiders Ontw. M. H. P. van Duuren zet zijn lezing over „Stervend Kapitalisme" voort, 8 uur n.m. 12 Dec. Concordia. Bond van Staatspen- 8ioneering. Propagandaavond. 8 uur n m. 12 Dcc. Rem. Kerk. Voordracht met licht beelden door Dr. R. Miedema over „Arbeid en arbeider in het licht van ons geloof." 8 uur. 12 December. Sierkunst. Soefi-Beweg4ng. Lezing van den heer Kerbert over „Dat wat allen vcreenigt." 8.15 uur n.m. 12 Dec. Princoss. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Voordracht door den Weleerw. heer Kapelaan Vepings over„De geloofsstrijd in Mexico." 8\i uur n.m. 13, 14 en 15 Dec. D? Valk. Fancy fair N. S. B. 14 December. Amicitia, Amersfoortsche Kunstkring. Voordrachtavond Victor Chen- kine. 15 December. Rem. Kerk. Ned. Protes tantenbond. Roel Hou wink over „De dicht kunst der Protestantsche Jongeren. 8 uur n.m. 17 December. Volksgebouw. Tnst voor Ar beiders Ontw. Sal. C. Rodrigues, behandelt de „Poëzie der Armoede." 10 uur v.m. UTRECHT. 4 Dec. Tivoli. U. S. o..concert o.I.v. W. v. Otterloo. 8% uur n m. 4 Dec. Stadsschouwburg. Voorstelling van „Om 8 uur aan tafel." - 8 uur n.m. 7 Dec. Tivoli. Openings voorstelling van do Opera-Studio: Haendel's Julius Caesar. 8.15 uur n.m. OMREKENINGSKOERSEN. Off Not. Niet Off. 2 Dec. 4 Dec. 12 uur Londen 9 O 8 22V2 8 22 Berlijn 0 0 O 59.29 59.28 1 'a rijs O O O 9 9.72 9.721/4 34 55 34.54Vj Zurich a 9 48.12 48.13 Kopenhagen 0 9 36.70 36 80 Oslo 9 k 41 30 41 45 Stockholm 0 9 4240 42 45 S'ew York a O 9 1 58*/. 157 Milaan 0 O O 13.11 1311 Praag 9 0 9 7.38 738»/, Medegedeeld door de Rofterd Bankvereoa DE NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op effecten 3 Voorschotten in rekening-courant «SS

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 2