Bij Schrale Lippen Purol FUL-VUE G.VAN DUIN CAFE'S EN PERSONEELE BELASTING DE UITVOERING DER WET OP DE OMZETBELASTING BEVORDERINGSWET VOOR DE ZEEMACHT BURGEMEESTER EN WET- HOUDSTER VEROORDEELD Onze Postvliegers onderweg DE MOORD TE NUTH TWEE MEINEEDIGEN VOOR DE RECHTBANK Angstslachtoffers B. SCHOOLEMAN Radioprogramma in een Vrijdag j.l. te 's-Gravenhage gc- liouden bestuursvergadering van de Cen- Irale Vereeniging voor den Gedistilleerd- handel zijn ter sprake gekomen de verzoek schriften door de kleinhandelvereenigin- gen gericht tot diverse gemeentebesturen, teneinde verlaging te verkrijgen van den grondslag voor de Personeel© Belasting voor de Café-Restaurant-bedrijven, een en onder ingevolge de bepalingen der nieuwe wet Helaas bleken er nog tallooze gemeen ten te zijn, die afwijzend staan tegenover dergelijke verzoeken, waaruit volgens het bestuur blijkt, dat men te bevoegder plaatse zich geen hegrip heeft gevormd van den allerslechtsten toestand, waarin de cafó-rcstaurant-bedrijven zicli bevinden. Speciaal heeft het bestuur met leedwezen de ervaring opgedaan, dat verschillende ge meenten afwijzend tegenover de verzoeken stonden op den onjuisten grond, dat het Rijk ten onrechte het offer vraagt van de gemeente, in plaats van het zelf voor zijn rekening te nemen. Anderzijds heeft het bestuur mot in stemming vernomen, dat het Rijk bij cir culaire heeft doen blijken, dat het een ver mindering der personeele belasting niet in verband brengt met den financieelen nood der verschillende gemeenten, zoodat de door de gemeenten te verleenen vrijstelling buiten geding blijft, bij de beoordeeling van de Rijksbijdrage in zake de werkloos heidssteun, enz. Het bestuur sprak do hoop uit, dat de verschillende gemeenten, die nog afwijzend tegenover de verzoeken stonden, alsnog tot inwilliging der verzoeken zouden overgaan, ook in haar eigen financieel be lang. Afgekondigd is een staatsblad, dat een Koninklijk besluit bevat, houdende bepalin gen ter uitvoering van oenigc artikelen van cle omzetbelastingvvet en van de tariefwet Hieraan wordt ontleend, dat de zegels, bedoeld in artikel 9 der omzetbcla6tingwot worden uitgegeven in waarden van 1 cent lot en met 40 cent opklimmende met 1 cent van 40 cent tót cn met 1 gulden opklimmen de met 10 cent, van 1 gulden tot en met 2 gulden opklimmende mot 20 cent van 2 gulden tot en met 4 gulden opklimmonde met 40 cent, benevens een zegel van 2 gul den 50 cent, van 4 gulden tot en met 10 gul den opklimmende met 1 gulden en van 10 gulden tot en met 250 gulden opklimmende mot 10 gulden. Deze zegels worden verkrijgbaar gesteld bij de posterijen tot een door den minister van financiën to bepalen maximumwaarde per zegel; op de ontvangkantoren der ac cijnzen; en bij den controleur der posterijen en telegrafie te Haarlem op aanvraag, in te dienen bij den ontvanger der accijnzen, bin nen wiens dienstkring dc aanvrager geves tigd is. Betreffende artikel 10 der omzetbelasting wet worde meegedeeld, dat do uitreiking van een factuur door den fabrikant inge volge den eersten volzin van het eerste lid van genoemd artikel moet geschieden bin nen 14 dagen na afloop van de maand, waarin de levering heeft plaats gehad. Voor zooveel betreft leveringen van partijen goe deren, welke regelmatig aan bepaalde afne inera worden geleverd, kan op verzoek van den fabrikant worden toegestaan, dat vol staan wordt met uitreiking van één factuur voor alle in een bepaald tijdvak geleverde goederen. Het besluit vermeldt voorts o.a. een aan tal artikelen, waarmee onderdeel II van ta bel B, bedoeld in het laatste lid van arti kel 17 der wet, wordt aangevuld. Ook bevat het besluit categorieën van goederen, waarvan de leveringen van om zetbelasting worden vrijgesteld ingevolge het laatste lid van artikel 18 der wet. Het besluit bepaalt voorts, dat de fabri kant die aanspraak wenscht te maken op teruggaaf van omzetbelasting overeenkom stig artikel 20 der wet, een verzoekschrift indient bij den inspecteur der accijnzen, binnen wiens dienstkring zijn bedrijf is ge vestigd. Hetzelfde moet geschieden ten aanzien van teruggaaf van omzetbelasting of invoerrecht overeenkomstig het 2de lid van artikel 21 der wet. De minister van financiën is bevoegd, de inspecteurs der accijnzen te machtigen om fabrikanten, die verkeeren in de omstan digheid, genoemd in het laatste lid van ar tikel 21 der wet, vrij tc stellen van omzet belasting, welke die fabrikanten verschul digd zouden zijn wegens leveringen aan particulieren. Een fabrikant wordt geacht, in deze omstandigheid te verkeeren, indien de waarde van de verkochte, door hem zelf vervaardigde, goederen per jaar gemiddeld niet meer dan 1000 gulden bedraagt. Met betrokking tot de uitvoering van ar tikelen der tariefwet 1924 worde vermeld, dat in artikel 10 van het vrijdommcnbeeluit 1925 een bepaling wordt ingevoegd, volgens welke voor aan omzetbelasting onderwor pen goederen bij de aanvraag een verkla ring van den exporteur en (indien dc goe deren van een ander hier te lande zijn betrokken) ook van den leverancier der goederen moet worden overgelegd, dat mon ermede instemt, dat de goederon voor de toepassing van de omzetbelastingvvet ge acht worden niet ten uitvoer bestemd te ztjn. AUTO TEGEN EEN BOOM. Een doode. Roermond, 5 December. Gisteravond omstreeks 11 uur had op den rijksweg Roer mond— Svvalmen ter hoogte van het café Hillenraad. een ernstig auto-ongeluk plaots. Een auto uit Roermond, bestuurd door den heer H. reed daar tegen een boom. Een der inzittenden, mej. W. uit Swalmen, liep een ernstige schedelfractuur op. terwijl de an dere inzittende, de heer S. uit Svvalmen een been brak. De heer H. kwam er zonder noemenswaardige kwetsuren af. De beide gewonden zijn naar het Laurentiuszieken huis te Roermond vervoerd, waar mej. W. hedennacht van de laatste H.H. Sacramen ten werd voorzien. Uitbreiding der bevorde ring bij keuze Een wetsontwerp is ingediend tot wijzi ging van de Bevorderingswet voor de Zee macht 1902. In verband met do omstandigheid, dat de organisatie der Zeemacht, en derhalve die korpsen, nog steeds geen vasteren vorm van het personeel on ook van de officiers- heeft aangenomen, acht de minister thans het oogenblik nog niet aangebroken, om tot een geheele herziening van de Bevorde ringswet voor de Zeemacht 1902 over te gaan. De minister is echter van meening dat de bevordering bij keuze van de Zee officieren dient tc worden uitgebreid en dat met de daarvoor noodige wijziging van de Bevorderingswet niet moet worden ge wacht lot bedoelde wet geheel zal worden herzien. De kapitein-luitenant Voor dc functies, welke door de kapitein luitenants ter zee kunnen worden vervuld, dienen uit een oogpunt van leiderseigon schappen bijzondere eischen tc worden ge steld. Teneinde te voorkomen, dat bevor- ring tot den rang van kapitein-luitenant ter zee geschiedt, zonder dat dc betrokkene ten volle geschikt is voor dc functies, waartoe hij in dien hoogeren rang gene pen kan worden, komt het den minist r noodzakelijk voor, de bevordering tot ka pitein-luitenant ter zee uitsluitend bij keu ze te doen geschieden. De schout bij nacht. De bevordering tot schout-bij-nacht ge schiedt thans bij keuze uit de kapiteins ter zoo met ten minste twee jaren dienst in dien rang. Ten einde zoo noodig de keuze te kunnen uitstrekken ook tot de jongere kapiteins ter zee, die do eigen schappen bezitten, welke voor een bepaal de vlagofficiersbetrekking worden geëischt, is het noodzakelijk, dat de Kroon do be voegdheid heeft, in zeer bijzondere om standigheden van den diensttijdseisch voor bevordering tot schout-bij-nacht van twee jaren af te wijken. Alkmaar, 5 Dec. De rechtbank alhier deed heden uitspraak in de zaak tegen den burgemeester van Groot-Schermer C, de G., wie ten laste was gelegd opzettelijke bc~ leediging. Hij had n.l. op een vergadering van de vereeniging wijkverpleging, waarin ter sprake was gekomen dat hij van den penningmeester der vereeniging, J. K., f200 uit cle vereenigingskas had geleend, dezo K. er van beschuldigd zelf de f 200 uit de kas te hebben genomen. Het O.M. had tegen hem f 200 of 60 dagen hechtenis geötecht. Verdachte werd door de rechtbank veroor deeld tot f 300 of 30 dagen hechtenis. Eveneons deed de rechtbank uitspraak in de zaak tegen do 57-jarige wethoudstor dor gemeente Groot-Schermer C. S. S., aan wie ten laste was gelegd valechheid hl ge schrifte. Zij had werkverschaffingemanda ten goteekend betroffendo het loon van ar beiders over termijnen waarin niet gewerkt was. Het O.M. had tegen haar 3 maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank ver oordeelde de verdachte tot f 25 boete of 25 dagen hechtenis. POSTBOOT VASTGEVROREN. Hollum, 5 Dec. Nadat de overtocht een paar dagen vertraagd was en mot een hark tevergeefs getracht is den overkant te be reiken, vertrok de postboot „Waddenzee" gisteravond van West-Ameland, doch kon den aanlegsteiger tot slechts 100 Meter af stand naderen. De passagiers zijn er heden morgen uitgewaad. Do terugtocht, die hedenmorgen zou plaats vinden, is door den lagen waterstand mislukt. De boot zit rondom in ijs. Araeland is nu reeds drie dagen zonder post Een bourt- schip van Harlingon naar West-Ameland is ook op de Wadden vastgeloopen. Er zit veel ijs tusschen de Friesche kust en Ameland. DOOD OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. V e n 1 o, 5 Dec. Hedenmorgen kwam de 60-jarige landbouwer H. Stienen uit Rou- ver met een kruiwagen op den onbewnak- ten overweg tusschen Swalmen en Reuver. Op dat moment passeerde uit do richting Roermond een goederentrein. De man werd gegrepen en op slag gedood. Rijstvog. Pelikaan 30-11 Amsterdam 30-1) Marseille 1-12 2—12 Athene Mersamatruh 512 Cairo 5—12 Gdza Rutha welli Bagdad 4-12 Boeshir 3—12 Diask Karachi 2-12 Jodpuei Allahabad Calcutta 1—12 Rangoon 30-11 UaiigKnk Alor Star Singapore 29—11 Modan Batavia 29—11 Y Vertrek van het eerstvolgende post- vliegtuig van Amsterdam 7 December. Behandeling in hooger beroep voor het Bossche Hof Den Bosch, 6 Dec. Het gerechtshof te Den Bosch behandelde heden de strafzaak tegen den gedetineerden 40-jarigen arbeider J. Jansen, geboren te Vught cn wonende te Hou them (L.), die in beroep was geguun van het vonnis der rechtbank to Maastricht, waarbij hij tot 15 jaur gevangenisstraf was veroordeeld wegens den tweevoud igen moord op den 35-jarigen molenaar J. H. Wevcds en diens vrouw tc Nuth op 25 Juni 1933 gepleegd. Jansson, die mijnwerker was, was in den zomer van 1932 uit Nuth ver trokken en in Houthem gaan wonen, terwijl hij in een kolenraagazijn te Valkenburg ging werken. Bij zijn vertrek had hij aan Wevers meubilair in bewaring gegeven. Over dit meubilair is er tusschen de beide man nen een twist ontstaan. Wevers beweert dat Janssen schuld bij hem had cn gaf de meu belen niet terug. In don morgen van Zondag 25 Juni omstreeks half 10 kwam J. pór fiets te Nuth aan. Hij was gewapend mét een revolver en een dolkmes. Op den nieuwen weg trof hij Wevers aan, terwij! diens vrouw daar juist in den winkel was. J. vuurde drie rake scho ten op Wevers die met twee fietsen op den weg stond te wachten dn viel hem daarna met het mes aan, waarbij hij het hoofd van het slachtoffer zwaar verminkte. Op het geluid van de schoten kwam' de vrouw naar huiten, zag de worsteling en vluchtte den molen in achtervolgd door den moordenaar die haar op do trap in den mo len met het mes 13 wonden aan het hoofd en buik toebracht. Hij stak toon brand in een bed om den mo len in vlammen te doen opgaan. Intusschcn had een toeschouwer hij do vechtpartij op den weg alarm gemaakt. Tor- wijl Dr. Starmans aan den zwaar gewonden hulp verleende, betrad zijn broer, de burge meester, de molenwoning, waar hij met be hulp der buren don brand in het bed bluschte en daarna een onderzoek instelde. Op do trap in den molen bij den eersten omgang word de stervende vrouw gevonden. Na een half uur overleed zij. Wevers werd naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht waar hij na enkele dagen stierf. Nog voor do middag arresteerde de marechaussée te Schin op Geul den moordenaar, die een vol ledige bekentenis aflegde. Aan den verdachte was ten laste gelegd, dat hij op 25 juni 1933 te Uuth na vooraf en kalm beraad het besluit tc hebben genomen om J. H. Wevers en H. H. Moonen van het leven te berooven mot een pistool op korten afstand schoten had gelost op J. H. Wevers, cn vervolgens met een mes hom steken of slagen had toegebracht, tengevolge waarvan Wevers spoedig overleed; on H. Moonen met een mes steken of slagen had toege bracht, tengevolge waarvan zij een 13-tal vcrwondingon bekwam en korten tijd later overleed. Vervolgens dat hij met het ookmerk om in den molen van J. H. Wevers brand te doen ontstaan oen bed met een lucifer in brand stak on gloeiende asch uit een fornuis gooido op het boddegoed, tengevolge waar van dat in brand raakt. Verschillende getuigen zijn gedagvaard. Mr. A. J. Vliegenthart is president, steken onè sen DE NOOD DER ZEEVISSCHERIJ Burgemeester Rambonnet voor de microfoon. Onder do bedrijven, die, vanwege de nood waarin zij verkeeren in het midden der belangstelling te staan, moet in de aller eerste plaats ook ons oud Holjandsche zeevisscherijbedrijf worden genoemd cn de Commissie tot bevordering van het Visch- gebruik in Nederland laat geen poging aehterwogo om die belangstelling te wek ken. Zij heeft thans don heer Mr. Rambonnet burgemeester van Velsen, verzocht en be reid gevonden een korte radio-rede te hou den, om iets van dit bedrijf en haar moeite en zorgen te vertellen. Alle luisteraars worden daarom hierbij opgewekt om Donderdag 7 December a.s. des avonds 7.15 uur af te stemmen op Hui zon lange golf. Burgomcoster Rambonnet bezit de gave van vertollen en deze zaak heeft de liefde van zijn hart, hetgeen uiteraard dubbel welsprekend maakt. De oplichting door den gewezen inspecteur der R. E. T. Rotterdam, 5 Dcc. Op 6 Juni heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan de gewezen inspecteur der Rott. Eleetrischc Tram J. H. S„ die zich te ver antwoorden had terzake van oplichting, ten eerste van den hoofdcontroluer J. P. voor een bedrag van omstreeks 16.000 en ten tweede van een conducteur voor een be drag van ruim 4000. J. H. S. is door de rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevange nisstraf, doch in hooger beroep werd de zaak door het gerechtshof te Den Haag teruggewezen naar de instructie, ten einde te doen onderzoeken welk aandeel zekere mevr. J. J. in de oplichtingen heeft gehad. Als een uitvloeisel van deze zaak hebben thans terecht gestaan do gewezen hoofdcon troleur J. P. en zijn echtgenootc, verdacht van het afleggen van een meineed. Deze rnenschen waren op 6 Juni opgeroepen om als getuigen te verklaren, dat zij bewogen waren geworden tot de afgifte \an degel den, door de mooie voorspiegelingen, die S. hun had gedaan, waarbij hij niet ver zuimd had te schermen met de namen van hooggeplaatste personen. Onder veel tranen gaven zij thans het feit toe. Dat zij terug gekomen waren op hun verklaringen, die zij indertijd tegen de politie hadden afge legd, motiveerden zij thans, door te wijzen op de pressie, waaronder zij hadden gestaan van mevr. J. J. Deze dame, dit zooals men zich herinneren zal, op deze sensationeele rechtzitting mede werd aangehouden, op dat zou kunnen worden onderzocht of zij zich aan heling, dan wel aan uitlokking van de oplichting had schuldig gemaakt, zou aan P. en zijn vrouw hebben gezegd, dat als zij hun verklaringen v w de recht bank zouden handhaven, haar broer, baron J., die den weihouder en den directeur van de R. E T. goed kende, er wol voor zou zorgen, dat P. zijn betrekking zou verlie zen. Uit angst daarvoor hadden de ver dachten hun verklaringen niet durven vol houden. Nu is P., behalve zijn geld ook zijn betrekking kwijt geraakt, want eenige dagen na de rechtzitting, waarop hij werd gearresteerd, als verdacht van meineed is P. bij de R. E. T. onoorvol ontslagen. Na de bekentenis der verdachten werd nog als getuige gehoord dc griffier rar. L. Hollander, die cenige mededoelingen deed omtrent de houding der verdachten in de zitting van 6 Juni, heeft het O. M., waar genomen door rar. J. C. V. Meischke, re quisitoir genomen, waarbij het opmerkte, dal deze verdachten wel zeer getroffen zijn. Als mensch heeft het O. M. met hen te doen en daarom heeft het ook een reClas- seeringsrapport ingewonnen, dat gunstig luidt en waarvan dc conclusie is, dat de verdachten wel voor een voorwaardelijke veroordeeling in aanmerking komen. Het O. M. kan als vertegenwoordiger van het staatsgezag echter geen voorwaardelijke straf eischen, al zal het zich er niet tegen verzetten als de rechtbank een voorwaar delijke straf zal opleggen. Het O. M. eischt dan tegen ieder 2 maanden gevangenis straf. HAAR PATROON VOOR 6000 GULDEN OPGELICHT. Do eigenaar van liet meubel verkoophuis „Duizend een" te Maastricht had zijn win keljuffrouw B. te veel vertrouwen geschon ken. Bij gelegenheid eauer. reorganisatie kwa men haar verduisteringen aan het licht. Zij had voor ruim een bedrag van zesdui zend gulden aan geïnde wissels niet ver antwoord. Na aanvankelijk te zijn gevlucht, werd verdachte in Den Helder aangehouden. Maandag stond ze voor de Maastrlchtscho rechtbank terecht. Hot O. M. noemde hot delict eon ernstig feit, waarbij vordachtc op grove wijze misbruik had gemaakt vun hot in haar gestelde vertrouwen. De eisch luid de 8 maanden gevangenisstraf Do recht bank zal 18 December a.s. vonnis wijzen. (Msb.) BERUCHT INBREKER STAAT TERECHT. Rotterdam, 5 Doe. Voor de Rotter damsche rechtbank heeft heden oen be rucht inbreker terecht gestaan, die op 28 Augustus betrapt is geworden bij een po ging tot diefstal uit een pand aan dc Tey- lingerstraat Hot was de 47-jarige kantoorbediende J. C. G. D., gedetineerd, iemand die reeds acht maal wegens vermogensdelicten ver oordeeld is. Deze poging tot diefstad had verdachte bedreven in vereeniging met een ander, die echter is weten te ontkomen en die onbe kend gebleven is. Een bewoonster van die straat had boido mannen op verdachto wijze bezig gezien aan het pand van de familie Roscndaal, die korten tijd te voren haar woning had verlaten. Zij waarschuwde een anderen buur en toen de beide mannen binnen waren, heeft dezo een agent van politie op do hoogte gebracht. Deze hield beide man nen aan, toen zij uit het pand kwamen. Een van hen wist te vluchten, maar D. werd aangehouden. Op hem werden tal van inbrekerswerktuigen on een massa loopers gevonden. In het pand bleken alle laden en kasten te zijn opengemaakt, doch er werd niets vermist. Het O. M„ waargenomen door mr. J. S. Loke. heeft tegen D. I jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 19 December, met de makkelijke pas vorm, ook in goedkoo- pere prijzen. Juwelier Opticiën Utrechtschestraat 23 Levering van Fondsbrillen. DAMES! Eenmaal per jaar UW STOFZUIGER schoongemaakt is noodzakelijk. Tarie! 2.50 Het bespaart U grootc onkosten. Electro-Technisch-Bnrean j v. Perseynstraat 19. TaL 423. DONDERDAG 7 DECEMBER. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziel 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Viool-recital door Mar ja Valkerii burg. Aan den vleugel: Egbert Veen. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.15 Piano-recital door Engelbert Heij- mans. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Lunchconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.15 Halfuur voor de vrouw. (Namens Ver. van Huisvrouwen). Mevr. Ina Boudier-Bak- ker: „De opvoeding onzer dochters". 3.00 Vcrvolg-knipcursus door Mevr. Ida do Leeuw-van Rees. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Halfuur voor grooterc kinderen. Ra- diotooneel. „De wonderlijke reis van Tifer- nand" (L'ilo rose"); hoorspel in 6 tafereelen door Charles Vildrac en Cor Hermus Spel- leiding: Kommer Kleijn. VI. (slot). 5.30 Dinermuziek. Aansluiting met „Wind sor House" te Rotterdam. Leo Sar en zijn Wiener Stars. 6.30 Sportpraatjo door H. Hollander. 7.00 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry. 8.00 Nieuwsberichten Vaz Dias, 8.05 Concert door het Omroeporkest on der leiding van Albert van Raaltc. 9.05 Vroolijke gramofoonplaten. 9.15 Moderne zungdoclamatie door Mariot- te Serlé. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Aansluiting met het Concertge bouw te Amsterdam. Uitzending van het tweede gedeelte van het abonnementscon cert door het Concertgebouworkest o. 1 v. Eduard van Beinum. Sol iet: Alex Kipnis, bas bariton. 10.15 Aansluiting van het Gebouw vos? Kunsten en Wetenschappen - te Rotterdam Kovacs Lajos cn zijn orkest ra.m.v. de Fidelio-Singers.. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Huizen 1875 M. K. R. 8.00 Morgenconcort. N. C. R. V. 10 00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst te leiden door üs. G* VV. van Reth, Gcref. Predikant (II.V.). 10.45 Gramofoonmuziok. K. R. O. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje, door Pas* toor L. H. Perquin. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door hot K.R.O. orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. N. C. R. V. 2.00 Cursus Fraaie Handwerken to geven door Mej. G. Ablij. 3.00 Populair Halfuurtje. (Gramofoonmu ziek.) 3.30 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Dr. M. M. den Har- tog, Nod. Herv. Predikant. 5.00 Cursus Handenarbeid voor onze Jeugd, door don heer H. J. Steinvoort. 5.30 Viola d'Amore-Rccital door Cor Kint. 0.30 Gramofoonmuziek. 7.15 Spreker namons do Commissie tot be vordering van het vischgebruik in Neder land. Mr. F. L. J. F„ Rambonnot. 7.30 Weekoverzicht: „Wat cr op de we reld gebeurt", door den heer Corn. A. Crayé. 8.00 Concert to geven door Mevr. Héleno Ludolph, sopraan; Mevr. Jo v„ d. Meent Walter, alt Aan don vleugel G. HengeveM. 8.25 Spreker: Ds. K. H. Wallien. Ev. Lutb. Pred. Onderwerp* „Onze landdagfim". 8 J0 Vervolg concert. 9.00 Ouderuurtje. Spreker: de heer A. J. Drewea. Onderworp: „Vierkante Jongens in rond* sraton". 9 30 Persbureau Vaz Dias. 9 to Bespeling N.C.R.V.-orgel door Mare. Bouwmeester.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 7