DIAM AMERSFOORTSCH DAGBLAD FEUILLETON Dinsdag 12 December 1933 32 e Jaargang No. 140 TWEEDE BLAD ,HOUD UW GOUD' BAK- EN BRAADVET KOLENDAMPVERGIFTIGING DE ZAAK TEGEN DEN BANKIER L. UIT DE STAATSCOURANT VEILIGE HAVENS Betoog van Mr. van Nierop tegen inflatie Inflatie demoraliseert Amsterdam, 11 Dec. Voor de afdee- ling Amsterdam van do Liberale Staats partij De Vrijheidsbond beeft hedenavond nar. II. A. van Nierop, oud-voorzitter van die afdeeling, directeur van de Amsterdam- sche Bank, in de groote zaal van het Ame rican Hotel voor leden en introducés een rede gehouden over het onderwerp „Houd uw goud." Na er op gewezen te hebben, dat bet geld behoort tot één der meest overpeins de zaken en dat de denkers, voornamelijk do juristen en philosophen zich altijd met het geld hebben bezig gehouden, merkte spreker op, dat, toen sedert het einde van do vorige eeuw de meeste beschaafd© lan den hun geldwezen vrijwel geordend en den gouden standaard min of meer hadden ingevoerd, er een tijdlang rust in het theo retische kamp is gekomen. In de laatste jaren heerscht overal we derom in het geldwezen een grcnzeloozc en hopelooze verwarring. Sedert de meeste landen den gouden standaard hebben verlaten, gaan ook bier te lande stemmen op, dat Nederland dien standaard prijsgeve. Die cisch vindt veel bestrijding van de zijde van de regeering, van de Nederlandsche Bank, bij monde van den heer Trip, en van» de zijde van zooveel anderen. Ik wil terstond verklaren, dat ik mij aan do zijde van de bestrijders schaar. De gouden standaard, een regeling van het geldwezen, die de geldeenheid een vaste waarde doet hebben, is van groot nut. Die standaard légt de waarde-verhouding vast tusschcn de geldsoorten van de verschil lende landen. Zoolang nu alle landen of de voornaam ste landen den gouden standaard voeren, zal de handelsman omtrent de waarde van het buitenlandschc geld niet in het duister verkeeren. Het voeren van den gouden standaard vcreischt -twee voorwaarden: le. Alle in- en uitvoer van goud moet vrij zijn; 2c. Allo geld, dat niet goudgeld is, moet te allen tijde bij een centrale instelling (in Nederland is het do Nederlandsche Bank) tegen goud kunnen worden inge wisseld en alle goud tegen een ander ruil middel dan goudgeld kunnen worden verwisseld. Uitvoerig stond spreker stil bij de vraag, wanneer goud wordt uitgevoerd en wan neer er goud in een land komt, m.a.w. hoe de gouden standaard functionneert. Spre ker wees er daarbij op, dat het stijgen der prijzen gouduitvoer voordeelig maakt. Dientengevolge zal er goud wegvloeien. Do geldvoorraad in het land vermindert dus, omdat men zijn bankpapier tegen goud moet inwisselen, of omdat, als er goudgeld in omloop is, men zijn goud zal moeten uitvoeren. En omdat de geldvoor raad vermindert, zullen do prijzen dalen, zal het goud dus terugvloeien. Dit is de werking van den gouden standaard. De standaard is bij wijze van spreken de prijsregulator. Stijgen de prijzen dan gaat het goud het land uit, dientengevolge da len de prijzen en vloeit het goud terug. In Nederland wil men do koopkracht van den gulden verminderen door munt verzwakking. Men eischt daling van de waarde van 'liet geld, opdat Nederland weer behoorlijk kan deelnemen in het in ternationale verkeer. Uitvoerig bestreed spreker, dat deze methode vruchtbaar zal blijken to zijn. Do export zal van het verlaten van den gouden standaard slechts voor korten tijd voordeel trekken. Spoedig zal zij wederom kwijnen. En daarin ligt eeh bijzonder ge vaar. Want hoe licht gaat de regeering over tot verdere uitbreiding van ruilmid del om wederom een tijdelijke opleving te weeg te brengen. Voordat wij het weten, zitten wij tot over de ooren in de inflatie. De ervaring in alle landen heeft ge leerd, dat zoodra de eerste prikkel uitge werkt is, handel en industrie, maar vooral de industrie, geen nut van inflatie trekken. In Nederland verwacht ik aldus spre ker stijging van de levcnskostcn. Waar blijft dan het voordeel van de inflatie? En wie zal het sterkst onder de inflatie lij den? Degenen die niet in een dergelijke po sitie zijn, dat zij booger inkomen kunnen bedingen. Door inflatie schendt de regeering haar belofte; niet alleen jegens haar schuld- eiscliers, die niet crediteur van de regee ring zijn. Inflatie demoraliseert de burgerij; zij is oprichting en bescherming van niet le vensvatbare bedrijven ten koste van de ganschc burgerij. Wie inflatie aanbeveelt, smeeke zegen over den greep. Ik acht het besloot spre ker beter inflatie af te raden en zeg: „Nederland houd uw goud! Naar aanleiding van deze rede ontspon zich een geanimeerde gedachtenwisseling. Huisgezin bewusteloos gevonden Rotterdam, 11 Dcc. Vanmorgen is te Rotterdam in een woning aan de Van der Sluisstraat op de tweede etage een ernstig geval van kolendampvergiftiging voorgeval len. Op deze etage woont het gezin Van dor Laar, bestaande uit den 27-jarigen man, de 25-jarige vrouw en het 2-jarig dochtertje. De man verscheen vanmorgen niet op zijn kantoor. Men meende dat hij ziek was, en zijn plaatsvervanger ging zijn werkzaam heden vervullen. Deze miste echter cenige bescheiden, die in het bezit van den heer Van der L. waren. De plaatsvervanger be gaf zich naar de woning van van der L. om deze bescheiden te halen. Hieraan is het te danken, dat de kolendampvergiftiging tenslotte nog goed is afgeloopen. Toen n.l. de plaatsvervanger bij de etage kwam, werd op herhaald kloppen niet open gedaan. De politio werd gewaasschuwd, die in de tus schenkamer den heer Van der L. en ccM- genoote bewusteloos aantrof, het dochter tje was niet bewusteloos, maar ernstig ziek. In de voorkamer werd een kachel gevon den,, welke de kolendamp veroorzaakt "heeft Het gezin werd door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, waar het is opgenomen. Man en vrouw kwamen na eenigen tijd tot bewustzijn. Hun toestand is thans redelijk wel. Mr. Goldstein licht voor den Hoogen Raad acht cassatie middelen toe 's-G r a v e n h a g e, 11 December. De Hooge Raad heeft heden behandeld het cassatieberoep van I. L., gewezen directeur van de N.V. Trustkantoor voor Belegging en Administratie te 's-Gravenhage. die in hoo- ger beroep door het Haagsche gerechtshoi is veroordeeld tot 1^ jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden preventief we gens verduistering in verband met ker kelijke leeningen. Mr. Goldstein te 's-Gravenhage, licht te 8 cassatiemiddelcn toe. In het eerste middel wordt geklaagd over het niet in acht nemen van een vorm ten aanzien van de redactie van het arrest. In het tweede middel wordt er over ge klaagd, dat drie aangewezen obligaties ieder tweemaal achter elkaar op verschil lende data zouden zijn verduisterd, terwijl uit de bewijsmiddelen niet kan blijken, dat na do eerste verduistering deze geheel on gedaan zou zijn gemaakt. Ter toelichting van het derde middel meende pleiter, dat uit geen der bewijs middelen kan blijken, dat de verdachte er zich van bewust was. over een anders goed te beschikken. Het vierde is een vormmiddel, het vijfde middel bestrijdt, dat er van een gevestigd pandrecht sprake zou zijn. Ten aanzien van het 6e middel merkte pleiter op. dat het Hof te kennen geeft, dat cr bij de pandovereenkomst verschillende punten waren, waaromtrent partijen niet tot overeenstemming waren gekomen. Het Hof neemt dan aan, dat deze punten afzon derlijk geregeld zouden worden. Zoolang deze regeling echter niet tot stand was ge komen, was er naar pl. meent nog geen volledige wilsovereenstemming en kan dus de pandovereenkomst niet als gesloten worden aangemerkt, laat staan, dat toen het pandrecht reeds gevestigd zou zijn ge- w eest Wat het 7e middel betreft merkte Mr Goldstein op: Het Ilof wraakt uitsluitend het te eigen bate beschikken over het onderpond. Dit kan niet anders zijn. dan het storten van het provenu bij Burgers en Co's Bonk, het betaal kantoor voor do coupons. Een be voegde handeling, het beleenen. wordt niet tot een onbevoegde als hetgeen later ge schiedt, onbevoegd geschiedt. Indien mét de gelden, die het provenu van de beleening waren onbevoegd zou zijn gehandeld, dan zouden deze zijn verduisterd, maar niet de effecten. Ten aanzien van het laatste middel merk te pleiter op. dat het Hof beslist, dat het Trustkantoor de bedoelde effecten als trus tee van obligatiehouders door bemiddeling van Burgers en Co's Bank. koopende in op dracht van het klooster, deze effecten bij levering door Burgers en Co.'s Bank ont ving voor het klooster en het klooster der halve daarvan eigenaar werd. Pleiter hield vol. dat dit onjuist is. Men kan aan een trustee eigendom overdragen en de rechten, daaruit voortvloeiende, door de trustee ten behoeve van een ander te doen uitoefenen. Indien aan een zoodanige trustee opdracht gegeven wordt, effecten, welke als zekerheid zullen dienen aan te koopen. zal de trustee deze effecten onge twijfeld in eigendom verwerven. Uit niets blijkt, dat hier aan een andere casus-positie moet worden gedacht. De advocaat-generaal, mr. W ij n v e 1 d t, zal op 3 Januari concludeeren. 268-JARIG BESTAAN KORPS MARINIERS. Een bezoek aan Delft en de Nieuwe kerk aldaar. Delft, 11 December. Het korps mari niers, dat heden zijn.268-jarig bestaan her denkt, heeft heden een bezoek gebracht aan Delft. Het korps ter sterkte van 300 man heeft na een marsch door de stad, het graf van Prins Willem in de Nieuwe kerk bezocht, waar een krans werd gelegd. Ook werd een bezoek gebracht aan de graven van Tromp en Piet Hein in de Oudo kerk en het Prinsenhof. Daarna werd op de markt gedefileerd voor commandant luite nant-kolonel Von Freijtag Drabbo. DE GOOISCHE ZANDVERORDENING De zaak in cassatie voor den Hoogen Raad 's-Gravenhage, 11 Dec. De Hooge Raad heeft heden behandeld een cassatie beroep van D. L. te Huizen, die zich voor den kantonrechter te Hilversum te verant woorden heeft gehad wegens overtreding >an de Gooische zandverordening. opgesteld door de Gooische Belangen-commissie en opgenomen in de verordeningen van onder scheidene gemeenten. Verdachte had n.l. op zijn terrein aan den Driftweg te Naarden in zijn grond ge graven om aan zand te komen. De kantonrechter te Hilversum heeft deze verordening niet verbindend geacht als te ver gaande in de aantasting van het eigendomsrecht. De rechtbank te Amsterdam vernietigde in hoogcr beroep dit vonnis en sprak eeD veroordeeling uit. Mr. J. Phr. van E r k uit Amsterdam, secretaris van de Vereenjging van Grond eigenaren in het Gooi, bestreed het vonnis van de rechtbank, daarbij o.m. wijzende op art 625 en art. 626 B.W. betreffende den eigendom en op een arrest van 13 April 1931, waarbij de Hooge Raad een gemeente lijke verordening onverbindend verklaarde, die den grondeigenaren verplichtte tot toe laten van het leggen van waterleidingbui zen. In dat geval werd de grond voor den eigenaar slechts gedeeltelijk onbruikbaar, doch hier aldus pleiter heeft, indien het afbraven verboden wordt, de grond voor den eigenaar zijn geheelo waarde ver loren. Pl. concludeerde op dezen grond tol vernietiging van het vonnis der rechtbank en ontslag van rechtsvervolging Conclusie O.M.: 3 Januari. STEEKPARTIJ TE SCHOONOORD. Vier verdachten veroordeeld. De rechtbank te Assen deed Vrijdag uit spraak in de zaak tegen de vier verdachten van de vechtpartij te Schoonoord, die wer den veroordeeld tot gevangenisstraf van vier, drie, een jaar, en negen maanden. De eischcn tegen deze verdachten luid den zeven jaar, zes jaar vier jaar, en een jaar en zes maanden. Het betreft hier de vechtpartij in den nacht van 31 Augustus op 1 September bij het café Trip te Schoonoord, waarbij een wachtmeester der maréchaussee een mes steek kreeg in den linkerbovenarm en een maréchaussee een steek in de borst. (Ilbld. PAPIER WARENFABRIEK AFGEBRAND. Eerbeek, 11 December, In den afgeloo pen nacht is brand ontstaan in dc papicr- warenfabriek van do N.V. Ccpro alhier. In de fabriek worden uitsluitend vervaardigd papieren cementzakkcn. Ilct gchcele ge bouw en het woonhuis brandde tot den grond toe af. Dc oorzaak is waarschijn lijk een dofect aan de centrale verwarming. In de fabriek werkten 35 personen, die vermoedelijk zonder werk zullen komen. Verzekering dekt de schade. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET SCHAATSENRIJDEN. De Wijk, 11 December. Bij het schaat senrijden op de Iloogevecnsche Vaart kwatn vanmiddag de 22-jarige gehuwde arbeider II. IIcbel6 uit Stuifzand, gemeente Ruiuen zoo ernstig te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Een geneesheer, welke spooaig ter plaatse was, kon slechts den dood c-m- staiecrcn. Verleend is de titulaire rang van luite nant-generaal aan den' gepensionneerden kolonel P. A. Spaan, aan wien reeds de titulaire rang van generaal-majoor is ver-! leend. Door de Arrondissements-rechtbank to Assen is. ter vervulling eener vacature van rechter in haar College, de navolgende al- phahetischc lijst van aanbeveling opge maakt: Mr. II. J. Ilütschler, advocaat-pro cureur en rechter-plaatsvervanger in de Arrondissements-rechtbank te Arnhem; Mr. F. II. Neiszen, substituut-griffier bij dc Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenha ge; Mr. S. R. Wolthers, griffier bij het kan tongerecht te Assen. Bij K.B. is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille, in zilver aan H. Veenhof. magazijnmeester en W. H. Geelen, procuratiehouder bij do' N.V, Henri de Beaumont's, fabriek van ijzeren meubelen te Maastricht en in brons aan J. P. J. Fabry, moireerder en J. II. van Bcrlo, mazazijncfoef bij die N.V. Op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de kapitein op nonactivi- teit A. L. Schlingemann van het wapen der infanterie, de kapitein J. L. Hamel van het 4e regiment infanterie^ en de kapitein der militaire administratie K. W. de Jong van het 8o regiment veldartillerie. Benoemd tot reserve-kapitein bij het 5o rgiment infanterie de eervol ontslagen kapi tein Schlingemann voornoemd. Benoemd tot reserve-officier van gezond heid der tweede klasse de dienstplichtige vaandrigs van de le compagnie Hospitaal soldaten C. Hage cn J, M. P. de Winde, beiden arts. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Groningen, 11 Dec. Vanmiddag om vier uur werd zekere J. Smit, employé bij de A.P.C., bij het oversteken van den Frie- schen Straatweg door een luxe auto aan gereden en op slag gedood. De bestuurder van de auto, S. Dijkstra, aannemer to Den Ham, heeft nog getracht door krachtig remmen de aanrijding le voorkomen, doch raakte daardoor met zijn auto in de sloot. De auto bleef echter op het ijs staan, zoo dat wagen en chauffeur er goed af zijn gekomen. DOODELIJK ONGELUK. B e 11 i n g w o 1 d e, 11 Dec. De 19-jarige zoon van den sluiswachter J. Blaauw is hedenmiddag tijdens sloopingswerkzaam- heden door vallend gesteente getroffen en op slag gedood. KONINGIN EN PRINSES OP DE SCHAATS. 's-Gravenhage, 11 December. II.M. do Koningin en H.K.H. Prinses Juliana hebben hedenmiddag op de baan van do 's-Gravcnhaagsche IJsclub schaatsen ge reden. DOOR HET IJS GEZAKT. Jongeman verdronken. Ommen, 11 December. Hedenmiddag omstreeks vijf uur zijn op dc rivier de Vecht tusschen Ommen en Dalfsen tijdens het schaatsenrijden mevrouw Frankena en haar zoon door het ijs gezakt. Do dame slaagde erin zich te redden, doch de ongeveer tw in tigjarige zoon is onder het ijs geschoten en verdronken. Zijn lijk is nog niet gevonden. MINISTER COLIJN NAAR ZUID. FRANKRIJK Dc minister-president dr. Colijn is j.l. Zaterdag voor familie-aangelegenheden naar liet Zuiden van Frankrijk vertrokken en wordt a.s. Woensdag te Den Haag terug verwacht MEN NEME GEEN VERMINKT GELD AAN. Hei departement van financiën maakt he kend dat verminkt geld, in welken vorm ook, door het publiek geweigerd kan wor den. Overgestrengheid heeft oogendienst ten gevolge. door BASIL KING (Uit het Engclsch) ,:ïn orde, hoor! Ik zal t doen moeder". Terwijl hij stond te drinken twee gla- zij water achter elkaar begon zij dc haar zoo dierbare herinneringen op te halen, waarin nog maar weinige mcnschen be lang stelden. Zij was in Wilmington, in den staat Delaware, geboren, en Martin ook. Zijn vader werkte in die stad in een bus- kruitfabriek. Door oen ontploffin was Mar tin, toen hij nog een jongen was, gedeel telijk verlamd. Niet dat hij daarbij licha melijk letsel kreeg. neen. alleen maar een zenuwschok. Hij was heel teer en had als kind last van toevallen. Ik vind dat zijn scheef getrokken gezicht hem Iets gedis tingeerds geeft. Jij ook niet?" Toen de jongen zei, dat hij dat niet wist, vervolgde zij op klagclijken tion, terwijl zij het deeg in hartvormige koekjes sneed, haar verhaal. „Ik was toen een heel mooi meisje, cn zoo'n nuf, dat ik mijn moeder in het huis houden bijna met niets hielp, en zelfs niet met het kleinste pakje over istraat wou gaan. En toen Martin en ik getrouwd wa ren, liet hij mij de eerste twee jaren een dienstbode houden, die al 't werk deed. Het eenige, dot hij van me verlangde, was, dat ik er goed zou blijven uitzien cn me netjes en naar de mode kleeden, en nu Terwijl ze even ophield met hartjes ma ken, om een 6nik te onderdrukken, vond tie jongen, dat het tijd werd de zitting op to heffen. „Ik geloof, dat 't nu tijd wordt dat ik weer aan mijn werk ga, moeder. Al die wortelen „Toe, wacht nog eventjes. Ilij kan je best nog een paar minuten missen. Trouwens, wat je ook doet of niet doet, hij gaat toch failliet. De tuinderij brengt geen geld op. Daarvan heeft hij geen slag. Hij had zijn oude baantje van hoedcnleveran- cier niet vaarwel moeten zeggen. Dat was hij, toen we trouwden, en verdiende een hoop geld daarmee". De familiegeschiedenis interesseerde den jongen, want zij verklaarde hem veel, wat hij nog niet begreep. Hij vernam nu dat Martin (Juidmore's gezondheid was ge knakt cn dot de dokter hem als ecnig mid del om er weer bovenop te komen, had voorgeschreven zooveel mogelijk in de bui tenlucht te zijn. Dit middel zou bij nooit hebber kunnen toepassen, ware het niet, dat er een oom was overleden, die hem vijftienduizend dollar naliet. ..Genoeg om fatsoenlijk van te leven", klaagde de vrouw, „maar 't was hem niet uit zijn hoofd te praten, dat hij oen goede tuindër zou worden, hij, die geen knolraap van een schop kon onderscheiden. Toen kocht Ilij hals over kop doze tuinen, van alles ver af gelegen, en maakte van mij een sloof, die bijna niets anders meer kan dan borden wasschen. Maar ook dat zou ik hebben vedragen, als hij maar van me was blijven houden, wat volgens zijn bij 't huwelijk afgelegde beloften zijn plicht was, maar „Stil nou maar, ik zal van u houden, hoor moeder", zei de jongen hartelijk. ..Zoo lang-ik hier ben, zult u niet behoeven te huiïcn, omdat er niemand is, die van u houdt De opgewekter blik, die in haar oogen was gekomen, vormde een mengeling van ongeloovighcid en vreugde. „Mijn lieve jongen, dat moet je vooral niet zeggen, als je 't niet meent. Je moet niet'van me houden, alleen maar omdat ik rnijn best doe een moeder voor je #te zijn en omdat ik je kleeren onderhoud". „Maar moeder, ik wil van u houden en ik doe "t ook!" Zij keken elkaar aan, zij met het snij- vormpje, cn hij met het glas in de hand. Wat hij zag, was niet een zwakke, slon zige vrouw, maar iemand, die hem noodig had. Sinds den avond, waarop zijn „moe- ko" in zijn binnenste noemde hij haar nog altijd zoo door dc bewaakster in de vrouwengevangenis, die hem als hel Nood lot was verschenen, werd weggeleid, had nooit meer iemand hem noodig gehad. In de vijf tusschen ge legen jaren aod hij nim mer geleden door onvriendelijke bejege ning dan door het feit, dat de harten der menschcn voor 'hém gesloten waren geble ven. Hier was een hart dat hem noodig had, evenals wederkeerig met hem zelf het geval was. Wat voor soort van hart dat was, deed er niet toe. Maar als er een soortverschil te maken was, dan zou het zijn, dat hij liier duidelijk een smeekbede van baar arme hart hoorde, aan hetwelk hij de schatten, die in zijn eigen boezem lagen, zou kunnen schenken. „Let u maar eens op, moeder! Ik zal wa ter voor u aandragen,.houtjes om het vuur aan tc maken voor u hakken, 's morgens voordat u op bent het vuur aanleggen, dc koe melken, en nog allerlei andere dingen voor u doen". Oprecht en flink keek hij haar aan met den rustigen blik uit zijn diepliggende oogen, waarboven zijn borstelige, rechte wenkbrauwen zich welfden. Zijn gelijkma tig door de zon verbrande huid verleende hem iets mannelijks. Zelfs de aard van zijn kleeren. de veeg op zijn voorhoofd, die daar gekomen was. topn hij met een vuile hand zijn krulhaar naar achteren had ge streken, waren aanduidingen, dat hier iemand stond, die den levensstrijd aan durfde. Voor de hulpelooze vrouw, wier steun in het lcVen haar in den steek had gelaten, was deze jonge kracht, die haar zijn hulp bood, bijna een wonder. In den strijd tusschcn tranen en lachen scheelde het niet veel of de zenuwen wa ren haar de baas geworden. „O, mijn lieve ling van 'n jongen!" begon zij al. op hem tocloopcndc, om hern in haar armen te sluiten. Maar oude. heel oude hcrinnerin gen werden toen in haar hart gewekt cn toen werd hij bevreesd voor dien hevigen aanval van genegenheid. „Komt in orde, hoor moeder", zei hij. haar ontwijkende en met een lach de ka mer uitwippend. „Nu moet ik cr heusch van door, anders zou va.. hij struikelde over het woord, omdat hij 't nu zoo moei lijk vond, dat uit to spreken, „zou vader niet weten waar ik bleef'. En toen hij bui ten was. riep hij, om haar te troosten, maar toch zakelijk blijvend: „Heb maar geen zorg over Geraldinc. Als ik van 't werk kom, zal ik langs de wei loopen en haar naar stal drijven .Ik zal haart melken ook". „God zegene je, mijn lievo jongen!" Terwijl zij daar zoo in de deuropening stond, met een hand haar oogen tegen het licht beschuttend, cn hem nakijkende, tot dat hij in het boschje van donkere sparren was verdwenen, was het, alsof cr meer fut was gekomen in haar slappe gestalte. HOOFDSTUK XIV. Toen om vijf uur het fluitsignaal werd gegeven, hielden dc gehuurde werkkrach ten in de tuinderij op met werken. Als zoon. des huizes schonk Tom Ouidmore niet meer aandacht aan dat signaal, dan noodig was, om zijn wortelen in een kruiwagen te sta pelen. cn dezen te brengen naar de plaats, waar zij voor de markt van morgen kon den worden ingeladen. Om zijn belofte aan zijn pleegmoeder na te komen, ging hij toen op zoek naar Gerald ine. Naar de wei gaan, vond hij zijn prettig ste werkje. Eigenlijk behoorde het niet tot zijn taak. De oude Diggory was daarvoor aangewezen, maar die was al even blij er van ontslagen te zijn als Tom's pleegmoe der van het melken. Na dc aarde van zijn kleeren te hebben afgeklopt en zijn handen onder de waterkraan van de garage te bcN ben gevvasschcn, echter zonder dat zij schoon waren geworden, liep hij fluitend verder. Hij floot omdat hij zich opgewekt voelde, wat voortvloeide uit het feit, dat hij zijn moeder in de keuken had aange-» troffen, waardoor hij haar de medicijn niet had behoeven toe te dienen, een taak, waarin hij zoo'n eigenaardigen tegenzin had gehad ((Wordt vervolgd)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 5