OOK VOOR U R. v. d. BURG Schoenen - Pedicure Mantelmag. „DE ADELAAR" WIJNEN - COGNAC - PUNCH RINTEL De oudste Drogisterij Het Wonder van Amersfoort WITTE GOEDEREü 1 F. H. LOMANS Goud - Zilver - Uurwerken Fortmann Hehenkamp Manufacturen Theo Groenhuizen Speelgoederen - Huish. en I jixe artikelen Sigarenkiosk 0. K. en VELOCETTE MOTQREN SIERKUNST Bloemen en Planten N ut sspaarbank Fototoestellen - Afdrukken - Vergrootingen A. Lambrechts Muziek - Gramafoons - Sporl Twaalf ambachten, dertien ongelukken Kerstprijsvraag Amersfoortsch Dagblad Toen Sjors Sjeekspier op veertienjarigen leeftijd met goed gevolg de eerste drie klassen der lagere school had doorloopen, zei zijn vader op een Maandag tegen hem: „Je weet nooit hoe zoo'n koe al3 jij een haas vangt. Ga er maar eens op uit en zie dat je een baantje krijgt!" Nu moest Sjors in zyn vrijen tijd wel eens voor zijn moeder een kilo beentjes halen bij slager Knobbel: ,,Voor den hond, maar niet zoo mager want dan zit er niks voor vader aan!" Gewoonlijk werden die botten in een Amersfoortsch Dagblad verpakt en dank zij een Keitje werd Sjors loopjongen bij drogist Natter. De opbrengst aan fooien, die de baas zelf hield, bleek echter grooter te zijn dan het salaris. Sjors gaf er dan ook al heel gauw den brui aan. Trouwens het regende klachten over ver keerd bezorgde vliegenvangers en hoestdrankjes. Zoo dat Sjors maar ontslag nam op hetzelfde oogenblik, dat Natter hem er uitgooide. Sjors kwam bijna onder een prachtige Hispano terecht en het scheelde maar een haartje of hier was Sjors* loopbaan geëindigd. Uit blijd schap dat Sjors niets mankeerde, stelde de bestuurder van de Hispano hem aan als tuinjongen. Maar na twaalf dagen was de maag van Sjors' nieuwen baas zoo zeer van streek, dat er dertien specialisten bij te pas moes ten komen. Na een gevaarlijke operatie bleek dat Sjors een breedbladige sierplant voor andyvie had aangezien, zoodat slager Knobbel weer zijn ouden klant terug kreeg. Door een kruiwagen" werd hij A. K. O. en als zoodanig verkocht hij tientallen Blanke Slavinnen" en „Gestolen Halssnoeren". Maar hij scheen nu eenmaal een pechvogelcomplex te bezitten, want den derden dag viel ,,de Landgravin" onder den trein en vulde de Mont-Blanc" een plas op het perron. Gelukkig had inmiddels de winter 1933/1934 zijn in trede gedaan, zoodat er op de Eem als baanveger wel wat te verdienen viel. Tot overmaat van ramp kreeg Sjors een bevroren neus, zoodat hij drie weken in een invalide-karretje moest worden gereden. Toevallig bleek slager Knobbel een knechtje te kunnen gebruiken. Maar ook met deze „positie" liep het echter verkeerd af, want plotseling luste de hond alleen maar carbonaatjes. De moeder van Sjors zag de twaalf ambachten met de der tien ongelukken al in het verschiet. Toevallig kwam zijn vader, die krantenbezorger was geworden er achter, dat er iemand gevraagd werd op de advertentieafdee- ling van de krant. Dat leek Sjors wel. De chef had het geweldig druk op het moment, dat Sjors zich aandien de met het maken van een prijsvraag. Hij kreeg maar geen ingeving en om maar gauw van Sjors af te .zijn, nam hij hem aan en droeg hem op om wat adver tentie-teksten te schrijven. Wat Sjors ook verwacht had, dat niet. En van verbazing gooide hij alle teksten door elkaar. Met lood in zijn schoenen meldde hij zich bij ztfn chefdie nog maar steeds niet op een goed idee had kunnen komen. Maar voor Sjors uitverteld was, kreeg hij een klap op zijn schouder. „Zoo moet deze prijsvraag worden!" riep de chef uit, onze abonné's moeten de teksten, die door elkaar ge komen zijn, weer bij de desbetreffende firmanamen zetten!" Wie van onze lezers kan dat tot een beter einde bren gen dan Sjors? De bedoeling is dus dat men ons schrijft welke van de geplaatste teksten behooren bij de eveneens ver melde firmanamen. Verzoeke hierbij de volgorde van de eerste kolom te handhaven. Bijvoorbeeld is een juiste combinatie: Amersfoortsch Dagblad Altijd Actueel. De volgende prijzen worden door ons beschikbaar gesteld: Bon ter waarde van f 15.— in te wisselen bij een der adverteerderende firma's. 10 schitterende romans. 10 fraaie kalenders. 10 litho's van Edzard Koning, voorstellende het Havik. 30 troostprijzen: mapjes briefkaarten oud Amersfoort, naar teekeningen van Edzard Koning. Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Inzendingen worden tot en met 30 December aan onze bureaux ingewacht onder vermelding van Kerst prijsvraag in den linker bovenhoek. De uitslag wordt in ons nummer van Zaterdag 6 Januari a.s. bekend ge maakt. ADMINISTRATIE AMERSFOORTSCH DAGBLAD. j iomi v - t; i i) TV 1 TV g 1 L' ;r r. M Vi t P. Nierop „De Vulkaan"

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1933 | | pagina 13