DIAMANT SNELTAXI 'AMERSFOORTSCH DAGBLAD en FEUILLETON Vrijdag 2 Februari 1934 32 e Jaargang No. 182 TWEEDE BLAD STEUN AAN MILICIENS Moeilijkheden in de practijk OPLICHTING EN VERDUISTERING REINHARDT NIET TE EINDHOVEN Fraude aan het abattoir te Sliedrecht Dr. POSTHUMA VERLAAT HET ZIEKENHUIS Bak- en Braadvet EEN OPLICHTER MET FANTASIE SNEL-VEILIG-GOEDKOOP ERNSTIGE TOESTAND IN DE BAKKERIJ VEILIGE HAVENS 1 De Koninklijke Vereeniging iot steun aan miliciens herdenkt haar 30' jarig bestaan Dezer dagen hield dc Kon. Nat. Vereeni- ging tot Steun aan Miliciens in het Carlton Hotel te Amsterdam haar jaarlijksche bij eenkomst, welke deze keer eon bijzonder karakter droeg in 'erbaud met de herden king van het 30 jarig bestaan Dc vergade ring sLnd onder leiding van den heer M C. Koning, directeur der Stoomvaart Mij. Nederland, die zich in zijn rede wenschte te bepalen tot een kenschetsing van den arbeid gedurende het laatste lustrum. Als uitgangspunt voor zijn beschouwin gen koos spr. de resultaten eener enquête, welke het Verbond van Nederlandsche Werkgevers nog juist vóór de crisis had ingesteld naar de regeling der positie van het dienstplichtig p-Tsoneel in de onder nemingen. De militieplicht slaat ontegen zeggelijk in veler loopbaan als jeugdig ar beider een hiaat, doch de allesbeheerschen de vraag is voor ons, of hij voor onbepaal den tijd in dezelfde betrekking zou zijn ge handhaafd gebleven, bijaldien hij niet had behoeven te dienen. Sedert anderhalf jaar beschouwt de ver eeniging het als haar preventieve taak, vooral te pogen, dadelijk na opkomst on der de wapens, voor een dienstplichtige de toezegging to krijgen van den werkgever, dat later herplaatsing zal plaats hebben. In de practijk doen zich evenwel vaak be zworen voor tegen do tijdelijke vervanging van den opgeroepene, inzonderheid wan neer deze 12 of 15 maanden moet dienen. Bij een vergelijk:ng met andere landen, die een militielede bezitten, treft ons in Zwitserland het bestaan van een wettelijk verbod om een arbeidscontract te verbre ken op grond van het vervullen van de militieplicht. In ons land heeft steeds het 6aamhoorigheidsbosef voorkomen, dot de genen, die tengevo'gp van hun dienstplicht gedupeerd zijn, aan hun lot werden over gelaten. Voor de vereeniging blijft een per manente- taak weggelegd''bij terugkeer van de dienstplichtigen in de burgermaatschap pij om hun hulp tn Verleenen Deze over gang toch zal'steeds voor velen met groote bezwaren gepaard gaan, omdat hij valt in een moeilijke periode van iemands leven. Tenslotte werd warme hulde gebracht aan de oprichtere der Vereeniging, luit.- gen. A. Hoogeboom en mr. J. II Telders, van wie eerstgenoemde Ier vergadering aanwezig was. I-Iet schonk groote voldoe ning, dat de propagnnrla-aelip van den heer P. van Raamsdonk bijna 700 nieuwe leden had opgeleverd. De scheidende voorzitter, baron van Omphal Mulert. die om gezond heidsredenen te Lugano verblijft, werd tot eere-lid en de heer F. J. G. v. d. Kroon te Den Bosch, tot lid van verdienste benoemd. Na de bijeenkomst vereenigden de aan wezigen zich aan een noenmaal. BEN BOETE VAN 5000. 's-Gravenhage, 1 Febr. Dc vierde kamer van de Haagsche rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in dc zaak van de Maat schappij tot Bevordering van de Genees kunst contra Dr. M. te Den Haag. Dr. M. was in dienst getreden van het Ziekenfonds van „De Volharding", terwijl hij nog lid was van genoemde Maatschappij. Wegens overtreding van art. 22 van het huishou delijk reglement der Maatschappij, welk ar tikel den leden op 6traffe van schorsing en boete verbiedt in dienst te treden van zie kenfondsen, die hun doktoren verbieden naast de fondspraktijk een particuliere praktijk te hebben, hebben daarop zoowel do afdeelingsraad als de raad van beroep der Maatschappij den dokter als lid ge schorst en hem de maximum-boete van 10.000 opgelegd, welk-bedrag thans van dr. M. in rechte werd gevorderd. De rechtbank heeft heden in haar von nis de boete teruggebracht tot 5000, ter wijl de kosten der procedure door haar werden gecompenseerd. Directeur eener beleggingss en fis nancieringsbankte Den Haag gearresteerd De Haagsche politic heeft ter zake van vermoedelijke oplichting en verduistering aangehouden J. J. D., zich noemende en schrijvende I), van L., directeur der Hol landsche beleggings en finnncieringsbank. gevestigd Ternatestraat 191, Den Haag, in welks perceel cenigc w eken 'geleden de ge heele administratie in beslag werd genomen op grond van overtreding der loterijwet. Door deze bank werden uitgegeven beleg gmgs verzekering, schuldbrieven en crediet brieven, w.o. met verplichte aankoop van loten In ditzelfie perceel was tevens ge vestigd de eerste Hol landsche maatschappij voor onroerende goederen onder dezelfde directie, waarvan de administratie eveneens in beslag werd genomen. Ook hier werden z.g. schuldbrieven en winstdeelende obliga ties aan het publiek verkocht, die z.g. gea mortiseord werden op de trekking der Staatsloterij. Deze amortisatie, die over vijf seriën verdeeld was, kwam in werkelijkheid hierop neer, dat de. ondernemer zelf aan wees of het prijsnummer in de bewuste serie viel. De ondernemer zocht meestal zijn slachtoffer in Zeeland, Noord Brabant en Limburg. Bij het gehouden onderzoek is niet kupnen blijken, dat inderdaad loten werden aangekocht. De Burgemeester geeft geen toe stemming voor later uur '■it •- r-y-j van eindigen 'li-ij r -.'.v n ,r Amsterdam, 1 Febr. Evenals vele andere steden in Nederland met meer of minder succes moeite hebben gedaan een voorstelling van Max Reinhardt en zijn ge zeischap te verkrijgen, heeft ook Eindhoven getracht voor het vertrek van het Rein- hardt-ensemblc nog een voorstelling van Goldoni's „Dfener zwei-ér Ilerrn" in het Rembrandt Theater aldaar te mogen zien Toen het tenslotte gelukt was de tournée zoo in te richten, dat een voorstelling te Eindhoven op a.s. Zaterdag mogelijk was moest wegens een later aanvangsuur toe stemming aan den burgemeester van Eind hoven worden gevraau'd om de voorstelling later te mogen beëindigen De voorstelling zou n.l. pas 1 15 uur beëindigd zijn. Dagen lang moest op deze beslissing van het ge meen tehuis worden gewacht; men kon daar niet tot een besluit komen. Toen Woensdag avond de imnressario. de heer Rrn6t Krauss. tenslotte zelf het gemeentehuis opbelde werd toezegging gedaan dal Donderdagoch tend het besluit zou worden genomen Helaas heeft de burgemeester van Eind' hoven, de heer A. Verdijk, zijn'toestemming onthouden, zoodat Eindhoven van een Reinhardtvoorstclling verstoken blijft Uit Dordrecht wordt d.d. 31 Jan. aan de Telegraaf gemeld: Gisteren is aan het gemeente-abattoir te Sliedrecht een ernstige fraude ontdekt, in verband waarmede een der employé'9 op staanden voet in zijn functie geschorst. B. en W. van Sliedrecht zijn door den di recteur van het bedrijf, den lieer Moolhui sen, van de onregelmatigheden op de hoogte gebracht. ,B. en W. hebben daarop de politie gewaarschuwd, die thans een nader onderzoek instelt. Naar wij vernemen, moeten de onregel matigheden over langen tijd loopen. Reeds lang was het den grossiers in vleesch, welke te Dordrecht gevestigd zijn, opge vallen, dat zij hun afnemers, de slagers te Sliedrecht, één voor óén verloren omdat zij hun vleesch gingen bestellen bij den grossier R. B, eveneens lo Dordrecht ge vestigd, wiens broer, de nu geschorste em ployé, aan het Sliedrechtsche abattoir werkzaam was. Het vermoeden rees, dat genoemde grossier het vleesch in Sliedrecht goedkooper aan de slagers kon leveren om dat zijn broer op het abattoir werkte en ■Jaar dingen gebeurden, die het daglichl niet konden verdragen. De grossiers stel den een paar jaar geleden de politie te Sliedrecht van hun vermoedens in kennis, doch hel ingestelde onderzoek had toen geen resultaat, althans de zaak bleef zoo als zij was. Dc moeilijkheid was, dat er slechts vermoedens waren en geen bewij zen konden worden geleverd. Intusschcn bleef men waakzaam en dezer dagen slaagde men er in het bewijs te le veren. De thans geschorste employé was aan het abattoir belast met het afstempe len en het wegen van liet vleesch, dat in de gemeente Sliedrecht binnenkwam Naar het gewicht worden de plaatselijke keur looncn te Sliedrecht betaald, zoodat de employé eigenlijk bepaalde welk bedrag voor elk stuk vleesch moest worden ge stort. Nu schijnt er een overeenkomst be staan te hebben tusschen den grossier en zijn broer, die steevast het vleesch van R B. afstempelde en het met het gewicht niet zoo nauw nam Een varken met een gowiqjit van 135 K G. werd b.v. voor 85 K.G aangegeven. De grossier betaalde dan natuurlijk slechts over 85. K.G. de ver schuldigdo rechten en kón zoo het vleesch goedkooperto Sliedrecht afleveren, ten koste van de andei'e grossiers, die over hel volle gewicht dV rechten "moésten voldoen De afspraak tusschen de twee broers, die nu aan het licht is gekomen, moet reeds jaren hebben -bestaan èri verrhoedelijk de gemeente voor een belangrijk bedrag be nadeeld. De medici hebben goedgevonden, dat dr F. E Posthuma, president-directeur van Centraal Beheer, oud minister van Land bouw. Nijverheid en Handel, Zaterdag 3 Fe bruari a.s, het Roode Kruis-ziekenhuis ver laat. De stand van dc wond is dusdanig, dat verdere verpleging thuis kan plaats vinden Deze verpleging zul waarschijnlijk nog ecnige weken moeten duren. In overleg met do doktoren hoopt dr Posthuma zijn werkzaamheden volgende week gedeeltelijk te kunnen hervatten 45 ets p. pond - 22 J ets p. hall pond Tientallen winkeliers gedupeerd Uit Rotterdam wordt aan do Tele graaf gemeld: Door de politie alhier is de 25-jarige A. J. M. K. gearresteerd, die tientallen winkeliers uit alle oorden der stad op zeer merkwaardige wijze heeft opgelicht. De man was zelfs zoo brutaal, dat hij Zater dagavond bij de R. K. tooneelverecniging ..Benedictus XV", die een feestavond had in de bovenzaal van Tivoli, persoonlijk ver scheen om het bestuur een taart, waarop met sierlijke letters „Hulde aan Benedic tus XV" was gespoten en waarvoor hij een banketbakker had opgelicht, aan to bie den. Bij die gelegenheid heeft men den op lichter echter gearresteerd. De man, die oen buitengewone fantast is, vervoegde zich bij lal van winkeliers in de Maasstad, bij bloemenwinkels, meubel zaken, horlogewinkels, goudsmeden enz. en deed dan doorgaans het verhaal, dat hij als bestuurslid van een jubileercnde vereeniging er op uit was advertenties voor het feestprogram van zijn vereeniging te cnlporteeren. De prijs van deze adverten ties was niet zoo hoog en kon gedeeltelijk worden gedekt door den prijs van een be stelling, die hij onmiddellijk namens zijn vereeniging deed. Eens bestelde hij een fraaie bloemenmand, die hij op een be paalden avond bij een jubileerende vereeni- sing liet brengen, bij een andere zaak be stelde hij een mooie klok, die men voor loopig maar aan zijn adres moest bezorgen, later kon men dan wel met de kwitantie komen. Het was den oplichter er natuurlijk om le doen en het is hem ook tallooze malen irelukt, het geld der advertenties in han den te krijgen. Alle verhalen over do ju bi leerende vereenigingen waren natuurlijk verzonnen en de advertenties, waarvoor de ffoedgeloovige winkeliers zelf cliché's me degaven, verschenen natuurlijk nooit in een feestprogramma. Inmiddels hebben allerlei winkeliers be stellingen afgegeven aan liet adres van mijnheer, die in de Grasstraat woont. Een kostjuffrouw nam dc verschillende arti kelen of voorwerpen aan, zooals klokken, stoelen, schemerlampen, enz. enz., terwijl ook tallooze bestellingen, waarbij direct de kwitantie was gevoegd, weer retour gingen Zaterdagavond j.l. werd in „Tivoli", zoo als reeds gezegd, een feestavond van de R.K. tooneelverecniging „Benedictus XV" gehouden. Het bestuur verbaasde zich er al over, dat het in den loop van den avond zooveel bloemstukken kreeg. Toen echter op een gegeven oogonblik een bloemstuk bezorgd werd met een kaartje „van de le den", waarbij de jongen, die het prachtige bloemstuk bracht, mededeelde, dat hij on middellijk liet geld wilde incasseeren. daar dit niet was betaald, kreeg het bestuur argwaan. Later op den avond verscheen de groote onbekende, die een groote taart bij zich droeg, waarop „Hulde aan Benedictus XV" stond geschreven. Men begreep nu dat deze man ook de „schenker" van de vele bloemstukken was en onmiddellijk belde men dc politie op. die don jongeman, die later zelfs in de zaal de voorstelling bijwoonde, arresteerde en hem naar het politiebureau overbracht. Hier was spoedig bekend, met welk een oplichter men te doen had. Inmiddels wordt de politie nog steeds van alle kan ten opgebeld door gedupeerden, dio ver schillende bestellingen van K. hadden uit gevoerd en er geen cent voor hadden ont vangen Do politie isnog druk bezig een uitgebreid onderzoek in deze zaak in te stellen. 743 1354 tel 743 1354 GARAGE LENSINK HoogeweB 49. 743 1354 743 1354 Amersfoort. li Febr. De Zwaan. Verkooping van de koffiehuizen Groote Spui 23 a en b en Soesterweg 201. 15 Febr. De Zwaan. Veiling van de per- ceelen Schimmelpenninckkade 8 P. Bor straat 33 VVcstsingel 37 en 36. Soest. 15 Febr. De Gouden Ploeg. Verkooping van het woonhuis Beetslaan 21. 11 uur v.m. Telegram van de vereenigde Bak* kersorganisaties aan den Minister De Vereenigde Bakkersorganisaties, welt kc gisteren te Utrecht vergaderden, hebben het volgende teleg-am aan den Minister van Economische Zaken verzonden: Alle Nederlandsohe Bakkersbonden, om-» vattende 8000 bakkers, te Utrecht in verga dering bijeen, vestigen do aandacht van Uwe Excellentie op den ernstigen toestand in de bakkerij. De saneering wordt onmo gelijk door het optreden der Meelfabrikan ten, die clanJestienen handel bloem dul den en elke redelijke oplossing weigeren en een conflict schijnen to willen formeeren. Gevolg zal zijn, dat de strijd tusschen een deel der meelfabrikanten on anderzijds bakt kerij met andere belanghebbenden zal wor den gebruikt om de Regcering te bewegen tot ingrijpen ten behoeve der meelfabri kanten die conting-mteering afdwingen. Wij zijn overtuigd, dat daardoor mede werking aan sanecring bakkerij zal worden geweigerd en dat prijsverhooging en kwali teitevermindering daaruit zullen voort vloeien. In het belang van deze duizenden midi densUnders en het broodetend publiek ver zoeken wij audiëntie op morgen en roepen de hu'p der Regeering voor 6aneering bak kerij in. Namens Bakkersbonden, (w.g.) STIIaLE, Frankanstvaat 34, Den Haag. SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. V e n 1 o. 1 Febr. Tc Budel heeft de con troleur van de Crisis Zuivel Centraio beslag weten te leggen op een smokkelauto die een partij suiker van 501) K.G. uit België binnen gesomkkeld heeft. De smokkelaar is ont snapt. NEDERLAND-DUITSCHLAND. Onderhandelingen de volgende /eek voortgezet. Naar wij vernemen zullen de onderhan delingen tusschen de vertegenwoordigers van Nederland en Duitschland. nu de transferbesprekingen van Duitschland met Engeland en Amerika zijn geëindigd, in liet begin van de volgende weck tc Berlijn worden voortgezet. /Hbld.) Luisteren naar een anders raad doet alleen xvie zelf niet twijfelt. door BASIL KING. (Uit het Engelsch) G3 Hoewel hij eenerzijds meer dan ooit vond dat Honeybun's opstandigheid tegen het bezitrecht gebaseerd was op een onnaspcur lijk beginsel, en Honeybun ongetwijfeld on gelijk had, was hij anderzijds van oordeel dat dc wijze, waarop dc /.aak nu geregeld was, evenmin deugde. Hij kreeg hom op een avond, dat zij naar hun eethuis kuier den, over dit onderwerp aan den praat. ,,'t Is net alsof er geen fut in dc men schen zit. Al knijp je ze nog zoo hard, ze verzetten er zich nauwelijks tegen. Ze lijken wel gehypnotiseerd. Zij, die alles bezitten, zijn ervast en heilig van overtuigd, dat zij daar rerht op hebban, en zij die niets be zitten, vinden dat niets datgene is, dat hun toebehoort. Dat komt omdat de overgroot meerderheid der menschen orthodoxen znn. Ik zou waarachtig nog liever tien maanden van dc twaalf in de gevangenis zitten dan zoo'n knul van een orthodox zonder her sens zijn. met een inkomen van tweedui zend dollar 's jaars". Ze zaten aan de lange tafel in de eetzaal van juffrouw Tutle, toen Honeybun, die de dubbele rij gasten monsterde, fluisterend zei: „Niks dan knullige orthodoxen." Tom kreeg een nieuwen kijk op zijn zes tien of achttien mede aanzittenden. Het waren mcerendcels mannen, die voorover gebogen en zonder een woord te zeggen hun eenvoudige voedsel naar binnen werkten, met geen ander doel dan zich tc voeden. Vroeger had Tom dit iets heel gewoons gc vonden; de bezoekers van dergelijke eethui zen deden nu eenmaal altijd zoo. Maar nu zag hij daarin iets verkeerds, zonder te weten wat het eigenlijk was. Hij vroeg er Honeybun naar, terwijl zij naar de Grove Street terugliepen. Honeybun gaf het gewone, stereotype ant woord. „Het zijn orthodoxen. Ze hebben geen eigen gedachten. Gebruiken de hersens niet, die ze van God hebben gekregen. Gelooven alles wat andere kerels hun zeggen, en daar laten ze 't bij. Jochie, luister eens. Vergeet nooit, dat jc 't in de wereld verder brengt als je den weg gaat, dien je zelf hebt geko zen ook al heb je je vergist dan dat je je den juisten weg door anderen laat wij zen." Toen zij hun woning hadden bereikt, ble ven zij op den.stoep staan, Honeybun door- rcdenecrend en Tom een sigaret rookend. „Ik geloof niet, dat God ons op dc wereld heeft geplaatst om dadelijk te weten wat goed is, maar veeleer dat Hij dat deed met de bedoeling dat wij zelf ontdekken wat goed en wat niet goed is. Eén ding, dat je zelf ontdekt hebt goed te zijn, maakt meer (jen man van je dan vijftig, die je op gezag van anderen hebt aangenomen. Kijk maar eens naar die Tui in 't eethuis van juffrouw Turtle. Die hebben allemaal alles op gezag van anderen aangenomen, cn wat is er van hen terecht gekomen! Iedereen die zegt: Ik ben een orthodoxe, zal dat mijn leven lang blijven en wensch als zoodanig te sterven, doet als die man uit den Bijbel, die zich de handen cn voeten liet vastbinnen met doodskleeren. Mijn systeem is altijd geweest mijn eigen gang te gaan, en zie maar eens wie ik nu ben!" Het was een nieuwe ontdekking voor Tom le merken, dat Honeybun zich trolsch en gelukkig voelde door zijn bekwaamheden. Tom vond Honeybun een machine voor zwaar werk, een zwoeger, een sleeperspaard. Werkzaamheden van hoogerc orde, van meer geestelijken aard waren hem totaal vreemd, en toch was hij tevreden, in zekere mate zelfs triomfantelijk ,.Ik heb me in e«m boel dingen vergist, maar dat heb ik zelf ontdekt. Ik heb geen spijt van hetgeen ik heb gedaan, ik heb er door geleerd. Er is geen gevangenis in En geland of New-York, waarin ik ben opge sloten geweest, of ik heb er iets geleerd. Nu merk ik, dat ik ongelijk heb gehad, maar ook dat de rechters, die me veroordeeld hebben, ook ongelijk hadden Zoodra zij be rouw toonen over de zonden, die hun wetten, hun regceringslichamcn en hun kerken heb ben begaan, zal ik berouw toonen over bet geen ik jegens hen misdeed Deze gave om alleen te staan, geestelijk althans, tegenover eiken godsdienst cn de heele maatschappij, was volgens Tom het geheim van Honeybun s gevoel van onaf hankclijkhcid. Al was hij ook een 6churk, een inbreker en een tuchthuisboef geweest, toch was hij een man, wat men niet kon zeggen van dc „orthodoxen" uit het eethuis van juffrouw Turtle. Dat waren geen man nen, en zij waren dat ook nooit geweest. Zij hadden zich door wat Honeybun wetten, regeeringslichamen cn kerken noemde, tot onderwerping laten brengen; als onderwor penen waren zij in de val geloopcn, en zou den daar nooit meer uit ontsnappen. Maar Honeybun had iets sterks, iets vrij's in zijn doen en laten. HOOFDSTUK XXX. Zich zelf vrij en sterk te maken, was de wensch, die Torn Whitelaw in den winter voorafgaande aan zijn gaan naar Harvard, vervulde. Hij moest een man zijn niet alleen wat lichaamskracht, maar ook wat onaf hankelijkheid van geest betreft. Overtuigd van tc leven in een, dat hij noemde, be roerde wereld met beroerde gebruiken, die gebaseerd waren op beroerde grondbeginse len. begreep hij, dat het toch zijn taak was zich door al die beroerdigheid heen een weg door het leven te banen. Opstandig zijn, maar zijn opstandigheid bewaren als stoom, om er zijn machine mcc te drijven; niet dien stoom sissend laten ontsnappen door nutteloos razen en lieren tegen bestaande toestanden, was een wenk van Honeybun, die hij zich ten nutte maakte. „Het geeft je n;ke om te schoppen op een manier, dat ze je toch te pakken krijgen en je tenslotte onder ligt Dat heb ik ook ge probeerd. En een brutalen mond opzetten haalt ook al niks uit. Ook dat heb ik pro- beeren te doen. Als de niets bezittenden iets anders waren dan een troep onnoozcle bloe den, ja, dan zou 't misschien onmogelijk zijn ze op te porren, 't Ecnige wat je kunt doen is je mond houden en leven. Met je mond dicht is 't leven wel moeilijker, maar ook secuurder; je gaat rechter op 't doel af, evenals je des te juister schiet, naarmate je minder praat cn jc jo minder beweegt Geloof een rechter of een baas of een bis schop niet, alleen maar omdat hij t zegt, maar je moet hem ook niet zeggen, dat je hem niet gelooft, want dan komen ze je aan je hoofd zaniken met hun onzinnige tooverformules. Zoowel de Kerk als de Staat zullen o zoo blij zijn als ze iemand, die geen geloof slaat aan hetgeen zij hem trach ten wijs te maken, naar dc hl.... kunnen helpen." Aan den vooravond slaande van den man- nelijken leeftijd had Tom een hoogeren dunk van Honeybun dan toen hij eenige jaren jonger was. Toen dacht hij dat hij niets anders kon dan hard werken, maar nu merkte hij dat de man wél degelijk zijn eigen kijk op de dingen had, al was dio dan ook wel eens verkeerd. In elk geval had hij hem één beginsel als gids mee in het leven gegeven- je mond houden cn leven. En den weg, dien die gids hem wees, volg de hij in den komenden winter. Het voornaamste wat hierin voor hem plaats had, was de ontwikkeling van iets, dat leek op ware vriendschap met Guy Anslcy. Tot nu toe waren de beide jongelui niet meer dan goede kennissen van elkaar geweest, maar naarmate Tom meer zeker van zich zelf werd, was het de zwakkere, dio zich aan hem vastklemde Dat deed hij op de hem eigen manier, maar zich vastklem men was het toch. Hij was dc beschermheer, en Tom was de flinke kerel, die hem beviel en- dien hij voorthielp. .(Wordt vervolgd)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5