Dorothea Wieck in Amerika SCHRIJFMACHINE LINTEN LUNCHROOM VONK iVIEDEDEELING 3IJKANTQDR IE AMERSFOORT „Maanden van strijd en van arbeid" Wat Metro-Goldwyn binnenkort brengt NIEUWE METRO-FILMS CARBON Steeds het beste Fa. H. ELZENAAR ■*at JËAN UARLOW WEET U AL Concertgebouw „DE VALK" ZALEN TE HUUR voor alle doeleinden BALOTTA flEINIGT ALLES. Vuile handen, Closets, alle metalen en sanitaire artikelen. DROGISTERIJ „DE GAPER" Hebt U al eens kennis gemaakt met VONK'S BEROEMDE BANKETKOEKJES? \DVERTENTIEN \BONNEMENTEN I. LAMBRECHTS Oude Soesterweg 109 s FILMRUBRIEK Wat er aan vooraf ging al'vorens zij In Hollywood haar eerste filmrol te spelen kreeg Dorothea Wieck, de knappe Duit- sche tooncel- on filmspoclster lieeft Jn haar eerste Amorikaanacbc film „Meisjes in nonnenkleed" (Cradle Song) zeer veel succes. Enkelo we ken geleden begonnen do opnamen voor haar tweede film te Hollywood In het Duitsche tijdschrift „Hella" troffen wij een artikol van Dorothea Wieck zelf aan, dat wij hieronder vertaald laten volgen. .,Een half Jaar Amerika. Maanden van strijd en van arbeid. Zij zijn geweldig snel voorbij gegaan. Ik heb veel moefen leeren, vooral In de eerste weken. Mijn aanpassing aan do Amorlkaanscho verhoudingen en bet leeren begrijpen van do Amerlkaanschc mentaliteit was niet zoo eenvoudig. Bij mijn aankomst in New York was ik al di reet ontsteld over hetgeen men allemaal met mij wilde beginnen, hoe men mij wilde fotografeeren, boe ik alles beschrijven moest, wat mij interesseert. Bij dat alles had ik slechts één vvensch: in het atelier In Hollywood te staan en te werken. Maar ik moest spoedig ondervinden, dat het daar heen een verre weg is. Niet alleen, omdat de reis vier dagen duurt... De Amerikaan is een degelijk mensch. Van proefnemingen houdt hij niet. En de filmproducenten zijn al niet anders. Alles moet goed voorbereid zijn. Men is zeer be leefd en gastvrij. Men helpt een vrouw in het bijzonder zeer gaarne, zoowel In haar beroep, als in baar privé leven. Kortom men doet alles om haar zooveel mogelijk een gevoel van huiselijkheid en „geborgen zijn" to verschaffen. Pas wanneer dat eenigszins bereikt is, begint het werk. Of liever gezegd: dan beginnen de voorberei dingen voor het werk. En dan is men dadelijk „arbeidor". Hoe meer men zich als arbeidend mensch voelt en geeft, des te spoediger verkrijgt men het vertrouwen en de vriendschap van zijn col lega's. Ik heb de eerste mij toegedachte film geweigerd. Niet met een hooghartig „daar heb ik geen zin in", maar met een duidelijke opgave van de redenen. Ik ge loof, dat juist deze weigering de verant woordelijke leiders van Paramount nader tot mij gebracht heeft dan dat ik zonder eenige critiek in alle rollen toegestemd had. Nu zijn wij allen arbeiders. De een weet van den ander, wat hij wil! Na drie maanden van voorbereiding kwam ik pas in het atelier met do film „Meisjes in nonnenkleed", die vervaar digd naar het tooneelstuk van den Spaansch-Amerikaanschen auteur Martinez Sierra gedraaid zou worden. Het scena rio beviel mij en do rol ook. Met groote verwachtingen ging ik aan het werk. Mijn regisseur is Mitchell Leisen en de mede- regisseuse Nina Mois. Deze dame, do eer ste vrouwelijke regisseur in Hollywood, is zeer in aanzien. Gedurende onze voorbereidingen hadden wij allen een onvergetelijke ondervinding. Daar ik in mijn eerste film een klooster- leerlinge moest voorstellen, brachten wij als gasten eenigen tijd door in de beroemde kloosterschool van Pasadena temidden van de nonnen. Ik leerde daar het alledaagsche leven en zijn zorgen volledig vergeten en zag lotgevallen als die van het meisje, dat ik in deze rolprent moest uitbeelden. De degelijke Amerikanen vergenoegden zich er niet mee om mij m'n rol te laten studee- ren. Ik moest haar als het ware gaan be leven. Sedert eenige dagen werk ik nu- aan een nieuwe rol. Deze film zal heeten „Mrs. Fa ne's baby is stolen". Ik zal een filmdiva spelen, wier baby gestolen wordt. Mijn partner in de film is Baby Leroy. Als deze regels in druk verschijnen, heb ik zeker reeds de helft van de opnamen achter mij. Ik hoop, dat ook deze film spoedig in uw land vertoond zal worden". DOROTHEA WIECK. Metro Goldwyn Mayer maakt thans de titels bekend van vijftien groote films, die in het loopende seizoen in Holland zullen worden uitgebracht. AJs eerste hiervan noemen wij de film Om acht uur aan tafel (Dinner at eight) gebaseerd op het, ook reeds in Hol land met veel succes vertoonde tooneel stuk. In deze film treden een otmekend aan tal vooraanstaande artisten op In de rol verdeeling zien wij de namen van: Marie Dressier, John Barry more, Wallace Beery, Jean Harlow, Lionel Barrymore, Leo Tracy Edmund Lowe, Billie Burke, Madge Evans, Jean Herholt, Kuren Morley en Phillips Holmes. Ieder voor zich typeeren zij in enkele scènes de karakters van een zeer uiteenloo pend gezelschap, dat op een groot diner wordt uitgenoodigd. Marie Dressier speelt een oude revue- urtiste, die leeft voor haar herinneringen en na jaren een bezoek komt brengen aan haar vroegeren aanbidder, uitgebeeld door Lionel Barrymore. D?ze is intusschen een groot zakenman geworden, directeur van een scheepvaart maatschappij, die evenwel aan den rand van een faillissement staat Zijn vrouw, uitgebeeld door Billic Burke, is degene, die het diner geeft, waarvoor de verschillende personen zijn uitgenoodigd en iri verband met de voorbereidingen hier voor geen moment tijd kan vinden zich te interesseeren voor de zaken van haar man. Madge Evans speelt hun dochter, die ver liefd is op een vroegeren filmacteur (John Barrymore). De acteur moet eindelijk in zien, dat zijn manager gelijk heeft, als hij hem zegt, dat zijn populariteit voorbij is. Een geheel ander type wordt uitgebeeld door Wallace Beery. Deze speelt een rijk: geworden mijnwerker, die door een enorm geluk in zaken in staat is zijn wil voor te schrijven aan iedereen, behalve aan zijn vrouw (Jean Harlow). Zijn vrouw wil zich in de deftige kringen indringen en dwingt hem. zelfs Ion koste van financieele offers, haar daarbij behulpzaam te zijn. Zij wendt voortdurend ziekte voor om dikwijls be zoek te krijgen van hun huisdokter (Ed muiul Lowe), wiens verstandige vrouw (Ka ren Morley) hem evenwel op het rechte pad weet te houden. Een andere groote film met een rolver deeling waarin vele sterren schitteren, is N a c h I v 1 ii c li t, gebaseerd op het, met den Prix Fémina bekroonde boek van A de St Kxupéry; dat ook in Hollandsche vertaling van don bekenden Indië vlieger A Viruly, verkrijgbaar is. In deze film, opgenomen onder regie van Clarence Brown, worden de hoofdrollen vervuld door John Barrymore, Helen Hayes Clark Gable Lionel Barrymore, Robert Montgomery en Myrna Loy. Als derde groote film noemen wij Het sterke geslacht (The Prizefighter and the Lady) waarin men. behalve Myrna Loy, Walter Huston en Otto Kruger, drie bekende boksers, namelijk Max Baer, Pri ino Camera en Jack Dempsey '/al Zien op treden. Max Baer is, behalve een goed bok ser ook een uitstekend filmacteur, die zeer goed spel te genieten geeft, terwijl enkele revuescènes met zang en dans een vroolijk cachet aan de film geven. Een van de hoogtepunten in «leze film is een bokswed strijd van tien ronden tusschen Max Baer en Primo Camera, waarbij Jack Dempsey als scheidsrechter optreedt. Kay Francis speelt voor Metro Goldwyn Mayer in een film, met Nils Asther en Wal ter Huston, die onder den titel Harten in Strijd (Storm at Daybreak) zal wor den uitgebracht. Strange Interlude, een film, welks roem reeds uit het buitenland tot ons is doorgedrongen, zal onder den titol Krui se n de Levenspaden in Holland ver toond worden. De hoofdrollen hierin wor den vervuld door Norma Shearer en Clark Gable. Clark Gable zullen wij bovendien weder om zien in een nieuwe film met de platina blonde actrice Jean Harlow, getiteld De sterkste band (Hold your man). Het algemeen bekende tooneelstuk Peg gv m'n Kind is verfilmd, met in de hoofd rollen Marion Davies cn Onslow Stevens. In de film zijn enkele zeer aardige songs ingelascht, waarvan ..Sweetheart Darling" zeer zeker in korten tijd populair zal wor den. Een bijzonder geestige film met 'Ernest Truex, Una Merkel en John Miljan getiteld De perfecte Misdaad (Whistling in the Dark) is gebaseerd op het beroemde contrast tusschen theorie en praktijk en be handelt het probleem of een schrijver van detective verholen ook in staat is een prac tische handleiding voor beroepsmisdadi gers tc leveren. «Een film met levendige revuescènes cn kijkjes achter de coulissen is Tooneel- moeder (Stage Mother) met in de hoofd rollen Alice Brady. Maureen OSuIlivan, Franchot Tone en Phillips Holmes. De charmante actrice Madge Evans zal men zien in een sterk gespeelde film van jonge meisjeslevens' Schoonheid tc Koop (Beauty for Sale), waarin zij bijge staan wordt door May Robson, Phillips Ilolrnes, Otto Kruger, Alice Brady en Una Merkel. Ook een nieuwe film van John Gilbert wordt aangekondigd, Vriendendien- ten (Fast Workers), waarin hij samen speelt met Mae Clarke en Muriel Evans. Warner Baxter met Myrna Loy spelen in een film onder regie van W. S. van Dijke getiteld Trouwelooze Vrouwen (Penthouse). Verder worden aangekondigd de films Verwikkelde Levens (Midnight Ma ry) niet Loretla Young, Ricardo Cortez cn Franchot Tone, De Vrouw en de V r i e n din (When LaJes Meet) met Ann Har ding. Robert Monlgomey cn Myrna Loy en Do Sen;?.i tic Correspondent met Lee Tracy, Benita Hume en Una Merkel. WIJ STELLEN U VOOR.... Jean Harlow. Platina blonde haren... een weefsel van zilveren draden in het scherpe zonlicht., frisch cn vroolijk... luchtig en opge wekt... een tenger uiterlijk... maar ijzer sterk... dat is Jean Harlow. Wie haar ontmoet is verbaasd over haar mooie zachte huid... over het diepe blauw van haar oogen... en de vroolijke tinteling van haar blik... het kost Jean moeite om haar filmreputatie van verleidelijke vrouw op te houden... in haar dagelijksch leven is zij eenvoudig en rustigheeft slechts interesse voor haar vrienden haar honden en haar tuinde Jean in haar eigen huis is heel verschil KANTOORBOEKHANDEL Laagestraat 84 - Teletooo S2fr lend van de Jean, die men gezien heeft in de Metro Goldwyn Mayer film Tropen stormen, waarin zij met Clark Gable sa menspeelt... in de film ziet men haar steeds als de verleidster, die toch een goed hart blijkt te hebben... In de studio's is zij steeds actief, maar ook thuis werkt zij... ze heeft een schrijfmachine... wil een roman schrijvenwil nooit den ern stigen kant van haar persoonlijkheid aan vreemden laten zienheeft vee) gevoel voor humor... heeft een voorliefde voor diverse soorten ijs en voor foxterriers. ...dat George Raft eens, toen hij nog on bekend en gigolo was, den Prins van Wales dansles gegeven heeft'? ...dat Cary Grant, die door zijn reis naar Engeland de verdenking op zich ge laden heeft met de Engelsche actrice Virgi nia Cherrill, het bloemenmeisje uit Chap lins „City Lights", te zullen trouwen, ver klaard heeft, dat hij zijn roem als bekend Hollywoodsch vrijgezel zal handhaven? ...dat behalve de 35 Paramount sterren, waaronder Gary Cooper. Cary Grant, Char lie Ruggles, Charlotte Henry, Edward Eve rett Horton, nog vier flamingo's en vijftig DRIE MAAL DOROTHEA WIECK. Op deze foto-montago ziet men in het midden Dorothea Wieck met Baby Leroy, welk tweetal samenspeelt in de film „Mrs. Fane's baby is stolen". Rechts en links onder is Dorothea Wieck algebeeld in haar eerste Amerikaan- sche rolprent „Meisjes in nonnenkleed" (Cradle Song). In den rechter-bovenhoek is Gertrude Michael, die in laatstgenoemde film ook een der hoofdrollen vervult. Telefoon 281 JULIANAPLEIN 3, Amersfoort. kanaries onder leiding van Norman Mc- Leod in de groote sprookjesfilm. „Alico in Wonderland" mee spelen? ..dat de teekeningen in het begin van de film „Mama loves Papa" door den re gisseur dezer comedie, Norman McLeod, zelf gemaakt zijn? ..dat Mae West op het oogenblik niet minder dan 2500 brieven per week ont vangt en dit een Hollywoodsch record bei teekent? ...dat Paramount voor de opnamen van „Cradle Song", de eerste Amerikaansche Dorothea Wieckfilm, een geestelijke geën gageerd heeft als raadsman der regisseurs? worden ook aangenomea door ons

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 14