PRINSES JULIANA'S 25e VERJAARDAG VRIEST HET IJSELMEER WEER DICHT? CRISISMAATREGELEN EN ALGEMEEN BELANG „NEDERLANDSCH FABRIKAAT" UIT DE STAATSCOURANT Onze Postvliegers onderweg UITSLAANDE BRAND IN EEN HOFJE NEDERLAND EN BELGIE Plannen van het Landelijke Hulaigings Comité Tot Voorzitter van liet door het Hoofdbe stuur van de veieeniging de Princevlag aan gewezen Landelijk Uitvoerend Comité voui de huldiging van H.K.H. Prinses Juliana op 30 April 1934, ter gelegenheid van haar 25 aten verjaardag is benoemd de heer J. H van Hoboken, vice Voorzitter van do Vereen. De Princevlag. Binnen enkele dagen hoopt men dit I-an delijk Comité uit te breiden met vertegen woordigors uit do Graal, Oranje Garde, A! gemeen Neder!. Verbond, enz. Deeds één Nationale Oranjeorganisatie nam zitting. Men deelt ons mede, dat de Nederiatidsche Spoorwegen, alle medewerking tot het sla gen van de grootsche huldiging hebben loe gezegd. Uit alle deelen van het land zullen extra treinen met sterk verlaagde prijzen en niet versierde machines, naar 's-Gravenhage worden ingelegd. Den Minister President zal worden ver zocht allo openbare gebouwen op 30 April a.s., indien mogelijk, te sluiten, opdat hot Overheidspersoneel in de gelegenheid wor de gesteld deel te nemen aan do huldehe- tooging. Het Uitvoerend Comité zal aan den Minis ter van Justitie een verzoek richten om toe te staan en zoo mogelijk te bevorderen dat van alle politickorpsen een deputatie in uni form aan de huldiging deelneemt, /oo*moge lijk met de politie-muziekkorpsen. Insgelijks zal een verzoek worden gericht aan den Minister van Defensie, om alle inili taire muziekkorpsen aan de huldiging lo doen deelnemen, alsmede een deputatie van alle Legerondordeelen. Uit Deventer en andere grooto plaatsen werd reeds de toezegging ontvangen, «lal hei grootste gedeelte van het Politiekorps, in veieeniging met de plaatselijke Orunjeveree nlging aan de huldiging zullen deelnemen. De Vereeniging Do Princevlag denkt op den dag van huldiging van 11 lot 12 uur «les voormiddags te 's-Gravcnhage de Algemeen»» Ledenvergadering te houden waarbij Gene raai VVeber, Adjudant van H.M. «Ie Konin gin in b.g. dienst, lid van het Africelingsbo- stuur van de Vereen. Do Princevlag te 's- Gravenliage, voor de vereen, zal spreken. De AV.R.O. heeft reeds toegezegd de/.<* rede en het optreden van de tamboer en pijperkorpsen en vlaggonvendels op een wasplaat vast te zullen leggen ol, indien mogelijk direkt vanuit de zaal uit te zenden. Het Uitvoerend Comité denkt het défilé dos namiddags te ongeveer 2 uur te kunnen doon aanvaugon en des avonds te negen ure eon taptoe met fakkeloptocht to organisee ren. Zooals reeds eorder gemeld, zal een groep 25-jarlgo dames in den stoet een afzonder lijke groep vormen. Verzoeken om deelname dienen spoedig goricht te worden aan het Algemeen Secre tariaat van de Vereeniging De Princevlag te Overschie. Amsterdam, 2 Febr. De vorst dei laatste paar dagen doet haar invloed reeds weer gelden op het scheepvoartverkeei over het IJselmeer. Ofschoon zich op het oogonblik nog jecn ernstige belemmeringen voordoen, wordt ernstig gevreesd, dat, als «r geen spoedige wending in de vorstpe riode Intreedt, de ijsmassa's «n liet IJsel meer weer spoedig aaneengevroren zullen zijn. Volgens de vandaag bij den hoofdstede lijken havendienst ingekomen berichten, is de zeilvaart om Schokland reeds niet meei mogelijk. DIEFSTAL TE OSS. Anderhalf Jaar voor eon kistje xumboonen. Voor de Bossche rechtbank stond terecht de arbeider F. J. v. O. te Oss, verdocht van diefstal vun een kistje rumboonen uit do étalagehast van P. de Groot aldaar. Verd. ontkende Het O.M. wilde wezens de talrijke misdrij ven ie 0s6 een zware straf zien opgelegd en eischte 1V» jaar gevangenisstraf. Mr. Swanc, Vught, pleitte vrijspraak op grond van gebrek aan bewijs. (Msb.) MOTORRIJDER BOTST TEGEN TRAMLOCOMOTIEF. Heerenvoen, 2 Februari. Vanmor gen is de 37-jarige E. van der Meer uit Tusschendijken op den overweg tusschen Huis ter Heide en Berghem mei zijn motor tegen eon losse locomotief van den stoom tram Drachten—Veenwouden gereden. Hot slachtoffer werd ernstig gewond en is met een gebroken been naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd De man, die In ver band met de koude er warm ingepakt zat. heeft de signalen van den machinist niet «enoord. Het motorrijwiel werd ernstig be schadigd. PENSIOEN-VERSCHILLEN. Onderzoek toegezegd, maar nog niet ingesteld. Een lezer wil gaarne er de aandacht op vestigen, dat de minister van Defensie reeds eenlge malen een onderzoek naar de verschillen tusschen do pensioenen der oud gepensioneerde militairen en die van de oud-gepensioneerde burgerambtenaren heeft toegezegd. Niettegenstaande deze toe zeggingen maakt de memorie van antwoord' aan de Tweede Kamer van den minister van Defensie melding van eventueele ver betering van de bestaande steunregeling voor oud-gepensioneerde milit-uren, welke steunregeling inzender voor deze categorie van oud-gepensioneerden onnoodig acht. De inzender zou de Kamerleden willen verzoe ken bij den minister aan te dringen op be spoediging van het onderzoek en overleg ging van de resultaten daarvan aan dc Kamer. Commissie ingesteld tot het onderzoeken van eveni tueele klachten Bij de u»e_. ne beschouwingen over de rijksbcgrooting over het jaar 1934 in de Tweede Kamer werd de vvenschelljkheid uitgesproken om over te gaan tot het in stellen van een commissie van onderzoek naar aanleiding van klachten, welke in het land de ronde deden over minder juiste toe standen, welke zouden zijn ontstaan door bevoordooling van bepaalde fabrikanten van vleeschwaren, meer speciaal van var kensvleesch waren. Hoewel de regeering aanstonds als haar overtuiging kon uitspreken, dat alle wan trouwen op «lit gebied ongegrond was, en dut voldoende contróle wordt uitgeoefend, heeft zij zich bereid verklaard de instelling van een commissie te bevorderen. Bij K B. van 19 Jan. 1934 is thans de hier boven bedoelde commissie ingesteld. Aan de commissie is een breeder taak toe gedacht dan aanvankelijk was toegezegd Haar taak is aldus omschreven: Kon onder zoek in te stellen omtrent onderwerpen, vel band houdende met crisismaatregelen, waaromtrent onze minister van Kconomi sche Zaken oordeelde dat het algemeen bc lang een onderzoek vordert. Hiordoor zullen aan de commissie ook andere onderwerpen door den minister van Kconomische Zaken ten onderzoek kunnen worden voorgelegd. In de commissie zijn benoemd lot voorzit ter mr. dr. E. J. Boumer, ondervoorzitter van den Centralen Baad van Beroep te Utrecht, en tot leden: mr. dr G van dor Bergh, oud-lid der Tweede Kamer, te Am sterdam; prof. mr. N. W. Kamphuizen, hoogleeraar aan de R. K. universiteit te Nij mogen, jr. G. A. Keseler, directeur der Ko ninklijke Nederlandsche hoogovens en staal fabrieken te IJmuiden, en mr. J. 11. Kuiper, lid van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht Als secretaris is benoemd mr. J. H. van Maarssevccn, advocaat en procureur te Utrecht. DOODELIJK ONGEVAL. Tilburg, 2 Februari. Vanmiddag om streeks vijf uur werd door arbeiders van de gem. gasfabriek in een ondqrgrondscht kolentran^portbaan het lijk gevonden van den ongeveer ia-jarigen los arbeider Kol lonburg uit Tilburg. Wat er met hem ge beurd is. heeft men, hoewel direct een uit gebreid onderzoek werd ingesteld, nog niet kunnen vaststellen. Men vermoedt, dut dc man door een kolenwagen overreden is Het lijk is overgebracht naar het lijken huis van het ziekenhuis. Het Parket za.' morgen ter plaatse een uitgebreid onder zoek Instellen. SANEERING VAN HET BAKKERS. BEDRIJF De centrale bakkerscommissie ontving d.d 1 Februari een bericht van de meel fabrikanten waarin werd medegedeeld da' alle meelfabrikanten er zich mee accoord verklaarden, hel landelijk -ariHerinuscon tract van 1 Februari 1913 onderling voor loopig tot nader order voort te zetten. MINIMAX COMPAGNY Surséance van betaling verleend. Amsterdam. 2 Februari. De civiele kam> r van de rechtbank verleende heden aan de N V. Minimax Export cornp geves tigd Héercngracht 349 Amsterdam, surséan ce van betaling verleend voor den tijd van IV* jaar on ingaande op 1 Sept 1933 Tot bewindvoerder werd benoemd Mr. O Schreuder. RADIO-REDE VAN MINISTER MARCHANT. Volgens de Radio Bode zal minister Mar chant op Dinsdagavond a s. 8 uur 05 voor de A V R.O eon rede houden, getiteld" „On derwijs en poliliek". INTIMIDATIE. Tijdons de huurstaking In Amsterdam—West Tijdens de huurstaking in Plan-West richtte een zekere P. H. L. E, lid win het stakin5'scomité, het verzoek tot verschillen de winkeliers in deze buurt, om hetzij met geldelijke bijdragen, hetzij met geschonken in natuia de stakers te wille.-» steunen. Hij voegde er aan to dat, indien zij aan dit verzoek geen gehoor gaven zij de gevolgen van deze weigering zouden ondervindon Inderdaad werden op don Zalerdagavond daaraanvolgende voor de winkels van hen, die een bijdrage hadden geweigerd, strooi biljetten verspreid, waarin het publiek werd aangespoord niet bij deze winkeliers te koopen. Enkele gedupeerden gaven dienton gevolge toch een bijdrage, opdat een einde zou worden gemaakt aan de verspreiding der strooibiljetten, wat inderdaad geschied de De rechtbank veroordeelde verdachte op 20 October tol een maand zevangeniestmf. De procureur generial mr Bauduin eisohte gisteren bevestiging van dit vonnis. De verdediger van verdachte, mr. A. R. de Miranda, ploitt© ontslag van rechtsver volging. Arrest 15 dezer De reizende tentoonstelling was een groot succes Het tot nog toe verkregen resultaat van de reizende tentoonstelling, georganiseer.) door de Ver. „Nederlandse!) Fabrikaat' ovcrtrtïft alle VQrwachtingon. In de afgelou pen maand werden achtereenvolgens be zocht: Gouda, Alkmaar. Zaandam. Bever wijk en Hoorn. Elk dezer tentoonstellingen werd door den Burgemeester van de ver schillende plaatsen geopend, terwijl uit de openingsredevoeringen bleek, de groote be langstelling en medewerking, die van de zijde van alle Gemeentebesturen bestond Alleen te Alkmaar werd dc tentoonstelling geopend door den voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, aldaar, we izens afwezigheid van den burgemeester Hel totaal aantal bezoekers van deze vijl ten toonstellingen bedroeg meer dan 13000 personen, terwijl de daadwerkelijke belang stelling, welke voor dc deelnemende fabri kanten van zoo groot belang is. zeer grout was. Elke tentoonstelling werd voorafge gaan door een filmvoorstelling, waarin voornamelijk films werden vertoond, betrek king hebbende op bedrijven van deelnemers aan de tentoonstelling De belangstelling voor die filmvoorstellingen was vnn dien aard. dat het onmogelijk was. om aan alle aanvragen voor toegang te voldoen. Gezien het buitengewoon gunstige res ui taat. ligt het in de voornemen van het be stuur van de Vereeniging „Nederlandseh Fabrikaat", na afloop van de eerste reekt- van 12 tentoonstellingen, deze tentoonstel- lingsrondreis voort te zetten. Er is reeds een aanvang gemaakt mei het nemen van voor bereidende maatregelen tol het organisec- ren van een serie tentoonstellingen in tvvaa'f andere plaatsen. AANGIFTEPLICHT VAN RADIO ONTVANGTOESTELLEN. Bij verzuim kan Inbeslag neming volgen. In den loop van de vorige week is bij het onderzoek door den Rijksradiocontroledieuei van eun klacht omtrent storing In de railio ontvangst te Rotterdam gebleken dat eenlge bezitters van radio-ontvangtoestellen niet hadden voldaan aan de wettelijke verplich ting tot het doen van aangifte van hun radio ontvanginrichting bij den directeur van Let Rijkstelegraafkantoor ter plaatse Bedoelde bezitters werden gewaarschuwd en in de gelegenheid gesteld alsnog aan hun verplichting te voldoen. Bij de terzake gehouden controle bleek dat twee personen deze waarschuwing, in den wind hadden geslagen. In samenwerking met de gemeentepolitie Ier plaatse werden daarop de radio-ontvanu toestellen ten huize 'van J. do G. en A. N N beiden te Rotterdam in beslag genomen en werd van de overtreding proces-verbaal op gemaakt. Het vorenstaande zij een waarschuwing voor hen. die hun radiotoestel nog niet heb bon aangegeven, om daaraan ten spoedigste Ie voldoen daar het Staatsbedrijf der P T en T voornemens is van elke overtreding van art. 66 van het Rijksradioreglemuiit proces-verhaal op te maken oiet in beslag neming van het toestel. CRISISBOTERMERK. De Crisis-Zuivcl-Centralc maakt bekend dat, behoudens lusschentijdsche wijziging voor do week van 4 t/m. 10 Februari de prijs van het crlsisbotcrmerk cn die van de vervoervergunning voor buitenlandsche bo- ter zijn vastgesteld op 1— per K.G. BOTSING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Aal ton, 2 Febr. Hedenavond had op den Breedcvoortschewcg een botsing plaats tusschen een met paard bespannen hout wagen en con tram van-clc Geld. West faalsche Stoomtram Mij., die den hout- wagen achterop reed. De voerman, Gcurkink uit Breedevoort zag waarschijnlijk dc lichten van de tram voor autolichten aan en wilde uitwijken, liet gevolg hiervan was, dat achter den wagen uitstekende boomen met dc tram in aanraking kwamen, waardoor dc wagen kantelde. G. die onder een der boomen te recht kwam, bloedde uit den mond en bleek zeer ernstig gewond te zijn. Een dokter die spoedig ter plaatse was, constateerde een ingedrukte borstkas, terwijl waarschijnlijk ook de rug gebroken was. In hopeloozen toestand werd de man daarop naar zijn woning vervoerd. Onderweg bleek hij even wel reeds aan de bekomen verwondingen overleden te zijn. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. STRIJD OVER PASTORALIA. Predikant verloor het pleit Leeuwarden, 1 Febr. De rechtbank heeft dezer dagen uitspraak gedaan in Je bekende zaak van ds. PUnackur Hordijk van Oudehorne d e op *28 Nov. 1923 door le Synodale commissie gernachi gd werd tot het voeren va.) een proces t'gen de kerk voogden aldaar, teneinde zekere pastoralia terug te verkrijgen, welke vroeger tot le inkomsten van den predikant ter plaafae hadden behoord, doch ten atinzien waar van later een dading tot stand was geko men, volgens welke de bestreden goederen eigendom van de kerkvoogdij werden ver kluard. De rechtbank hee't den predikant in het ongelijk gesteld en de dading bokrachtlgd De proceskosten moeten dus door de kerk worden betaald. Procureur in deze zaak was mr. Veltman De predikant werd Ier procedure bijgestaan door mr. Flieringa van Utrecht. (Telegraaf). DE IJSVOGEL HEEFT SLECHT WEER. Aneta Vaz Dlas meidt, dal bij de K.L.M boricht is ingekomen, dat de „IJevogel" op de uitreis wegens de weersomstandlghcder een tu'schenlanding heeft gemaakt te Grot taglie en daar is blijven staan. Bij K. B is met ingang van 1 Februari 1934 aan den referendaris 2e klasse der Posterijen, Telegrafie en Telefonie C. van Meeuwen op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Bij K. B is. met ingang van 1 Februari 1934, aan de commies bij den Post-, Tele graaf en Telefoondienst R. Besier (o.v.) op haar verzoek eervol ontslag verleend. Bij K.B. is met ingang van 1 April 1934 aan den commies bij den Post-, Telegraaf en Telefoondienst W. A. M. Willacrt als zoodanig op zijn verzoek eervol ontslag ver leend. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is Or. J Jongbloed te Utrecht tot wedcropzeg- gens toegelaten als privaat-docent in de fa culteit der geneeskunde aan de Rijksuni versileit te Utrecht om onderwijs te gevon in de afiro physiologie. Oehoe Ijsvogel Rijstvog. Snip 25 1 l— Amsterdam 22 Li. Marseille l—Z 25—1 2—2 Home 31—1 46—1 Athene 27—1 Mersamatruh Cairo Gaza Rui ha wells 30—1 281 Bagdad Boeshir 29—1 29—1 Diask Karachi 28—1 30—1 Jodpoer 27—1 Allahabad 25—1 31—1 Calcutta Akvab o2 1—2 Bangkok Alor Star 1—2 26—1 2o Singapore 31-1 24—1 Medan Batavia 31—1 24—1 y w Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 8 Februari. PETER FREUCHEN OP DOORREIS IN NEDERLAND. Dinsdag G Februari zal de Decnsche ont dekkingsreiziger Peter Freuchen, per K L.M op weg van Kopenhagen naar Parijs, een korten tijd op Schiphol vertoeven Deze reis staat in verband met de Europeesche pro mière te Parijs op Donderdag 8 Februari van de Metro Goldwyn Mayer film „Eski mo" waarvan het scenario ontleend is aan twee zijner boeken cn waarin hij zelf de rol vervult van een üecnschen bonthandelaar. De heer Freuchen bracht dertig jaar in de Poolstreken door en is een reiziger van internationale bekendheid. BRAND IN WERKPLAATSEN VOOR ONVOLWAARDIGEN. Amsterdam, 2 Febr. In den afgcloo- pen nacht legen drie uur werden plotseling vlammen gezien op de Mauritskade achter het Koloniaal Instituut. Het bleek, dat in het gebouwtje, waarin de werkplaatsen zijn gevestigd van de Vereeniging tot bevorde ring van den arbeid voor onvolwaardige ar beidskrachten brand was uitgebroken. Do brandweer rukte met veel materieel uit, omdat dit gebouwtje in de onmiddellijke nabijheid staat van het Koloniaal Instituut. De vlammen sloegen fel uit. Met vier stra len werd hot vuur bestreden. Een groot ge leelte van de werkplaatsen werd verwoest. Hoe de brand is ontstaan kon niet worden ontdekt. De lighallen van de Vereeniging „Parkherstcllingsoord'en", die m de onmid dcllijke nabijheid liggen cn in welke rich ting de vonkenregen neerdaalde, kregen geen schade. RADIUM AAN HET WOORD. Over bare procedure met Philips, De N. V. Radium schrijft ons: In verschillende bladen verschenen in den laatstcn tijd berichten over het procos van Philips tegen Radium, betreffende de roos terconstructie van Radio-Record-lampen. Dczo berichten, welke blijkbaar allo uit denzelfden koker komen, zijn niet alleen misleidend, doch ook onjuist. Volgens die berichten zou het Hof te 's-Hcrtogenbosch een vonnis hebben geveld, waarbij Philips ten aanzien der roostercon- slructie in hot gelijk werd gesteld. De waar heid is echter, dat Radium togen de uit spraak in kort geding te Breda in beroep is gegaan op grond van het feit, dat vol gens Radium de president der rechtbank niet bevoegd was over een dergelijke moei lijke materie in kort geding uitspraak te doen on omdat later gebleken was. dat dc neutrale deskundige, dio verklaard had, de zaak in kweslie niet van vroeger te kennen en ook nimmer een advies in deze aange legenheid te hebben uitgebracht, in een vroeger procos tegen een andere firma over dezelfde materie reeds een advies ten gunste van de firma Philips had afgegeven. Dit beroep is afgewezen. Met gerechtshof heeft echter niets anders gedaan dan beslissen, dat de President, oor- doelende in kort geding en steunende op het uitgebrachte deskundige rapport, als zijn aanvankelijke meening mocht uitspreken, dat Philips in het hoofdgeding in het gelijk zou worden gesteld. Op dien «rond heeft het Hof hot vonni9 in kort ge ding bevestigd. Dit beteekent echter geenszins, dat Ra dium ton aanzien der roosterconstructie uiteindelijk in het ongelijk is gesteld. De strijd over het roosteroctrooi duurt nog steeds voort, In afwachting van de beslis sing over hare oude roosterconstructies past Radium inmiddels nieuwe roostercon struclies toe, waaromtrent de rechtbank te Breda reeds heeft beslist, dat zij niet mef het octrooi van Philips strijden, zoodat tegen aankoop der lampen van Radium geen enkel bezwaar bestaat. Ds. H. L. WELTER. Ds. H. I- Weiter, ou^ hofprediker en oud predikant bij de Neder!. Hervormde Ge meente te Den Haag. zal op Donderdag 8 Februari a.s. te zijnen huize aan de Jan van Nassaustraat 16, Den Haag, gaarne hen ontvangen, die hem wenschen to zien. In verband met zijn 60 jarig predikantschap. De ontvangst heeft plaats in den namiddag van 4 tot 6 uur. LAAGTE-RECORD VAN HET ENGELSCHE POND. Amsterdam, 2 Februari. De koers van het Engelsche pond bereikto hedenochtend op de Amstcrdamsche wisselmarkt een nieuw laagte-record en bedroeg ƒ7.521/*. 's-0ravenhage, 2 Febr. Hedenavond werden de bewoners van een hofje aan de Sumutrastraat opgeschrikt door brand, welke bleek te zijn uitgebroken in de wo ning no. 109 aldaar. De bewoner, de bezem- maker EL, die daar mei zijn dochter wuunt» had een pot middageten op het vuur gezet, toen omstreeks 7 uur de vlam in aanraking kwam met het vet, zoodat in een minimum van tijd de bovenkamer in lichte laaie stond. Kort daarna sloegen de vlammen door het dak doch intu6schen had men de brandweer gealarmeerd, die met twee mo torspuiten den strijd legen de vuurmassa aanvatte. Zoowel aan de voorzijde als aan den achterkant, waar zich een brandgang bevindt, werden de slangen uitgelegd. Aan de voorzijde moesten de slangen over de geheole lengte van het hofje worden uitge rold, daar de brandkraan zich een eind van de woning de achterste van het hofje bevindt. Gelukkig was er weinig of geen wind. daar anders de geheele rij woninkjes gevaar had geloopen. thans bleef de brand tol het perceel 109 beperkt. De bewoners konden zich tijdig in veilig heid stellen. De echtgenoote van H. is zee varende en vertoeft zelden in haar woning. Het perceel dat. evenals de andere wo ningen in dat hofje, slechts twee kamers lelt is grootendeels uitgebrand; hot dak moest geheel worden gesloopt. Brussel, 12 F o b r. (V. D.) Op het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken heeft vanmorgen een bijeenkomst plaats gehad tusschen de ministers Hymans en van Cau- welaert en den heer Suetens. den directeur van de afdeeling voor handelsovereenkom sten. De heer Suetens bracht de leden der re- geering op de hoogte van den stand der Nederlandsch-Belgische onderhandelingen; den invoer van Nederlandsche landbouw producten in Belgié. Er is nog geen besluit genomen. Deze kwesties zullen morgen (Zaterdag) in den kabinetsraad worden bestudeerd. WAPENINVOER UIT BELGIë. Dc heer Albarda stelt vragen. Door den voorzitter der Tweede Kamer zijn aan de Regeering medegedeeld de vol gende vragen van den lieer Albarda uan den Minister van Justitie: 1. Ileeft de Minister kennis genomen van de mededeeling in dc pers, volgens welke op of omstreeks 24 Januari een gepantser de auto met een partij van 3000 Belgische revolvers bij Reueel het land is binnenge komen en de Nederlandsche douane tover- geefs heeft getracht die auto te achtervol gen? 2. Heeft de Minister ook vernomen, dat, ter verzending uit Breda of Tilburg, groote partijen Belgische revolvers te koop worden aangeboden? 3. Wil de Minister onderzoeken, wat er van deze berichten waar is, en de uitkom sten van dat onderzoek mededeelen en wil de Minister dan tevens mededeelen, vour- zoovor hem dit bekend zal ziin geworden, voor wie die ingevoerde wapens bestemd zijn of aan wie zij verkocht werden? 4. Wil de Minister overwegen of er «reen aanleiding bestaat tot het nemen van bij zondere maatregelen tezen den verboden invoer en den sluikhandel in wapens en of het geon aanbeveling verdient opnieuw de aai--'acht van de Belgische regeering op den clandestienen invoer van wapens uit België in Nederland te vestigen? TIJDELIJKE VERHOOGING VAN DE INVOERCONTINGENTEN VOOR VERSCHE ZEEV1SCH. 's-Gravenhage, 2 Febr. Om aan 4ê moeilijkheden, welke de vischhandel onder vindt, tengevolge van omstandigheden van tljdelijkcn aard *en aanzien "an de aan,foer van zeevisch voor de blnnenlandsche nwkt tegemoet te komen, zal, naar van bevoegde zijde wordt bericht, voor de maand Febru ari aan de importeurs.an buitenlandsche versche zeevisch een extra-contingent kun nen worden verleend.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6