Mistbestrij dingspr oeven DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg HUMORHOEKJE (Vervolg van pagina 2). *'ii dak bad ge6tuurd in de Nijenrode-affai re. Het hadden fatsoenlijker kerels moeten tijn. In die termen regende het verwijten van den kant van Onnes. Eveneens heeft Onnes er zijn ernstig misnoegen over te kennen gegeven dat een deel der „gestolen" goederen bij assuradeuren was terug ge bracht; door dien gang van zaken leed hij (Onnes) een schadepost van rond 30.000. De president maakt er Onnes op attent dat In de correspondentie die van hem (On nes) uaging lot Koning na de chantage affaire aldoor sprake was vau: „Hoog geachte heer Koning" „met beleefde groe ten" „Zeer geachte heer Koning" „met de meeste hoogachting" enz., enz. Is het niet allermerkwaardigst, dat iemand aldu6 schrijft aan een persoon, die hem gesleept heeft in een allerbedenkelijkste chantage geschiedenis? Tot zoo iemand richt men toch geen briovcn, die aanvangen met „Hooggeachte heer" en eindigen met „zeer beleefde groeten". Verdachte Onnes antwoordt hierop, dat hij van tweeën één te kiezen had: in uiterst beleefde termen schrijven en spreken, om zoodoende te trachten de zaak tot een min nelijk einde te brengen óf naar de justitie te loopen en dan misschien in dui zenderlei andere moeilijkheden gewikkeld te worden. Spreker heeft den eerston weg gekozen. Misschien wel de meest verkeerde weg, maar dat is nu eenmaal niet te ver anderen. Hij (Onnes) leefde in de veronder stelling met keurige termen nog het meest te zullen winnen; dan was de grootste na righeid wellicht nog het snelst af te wikke len. Het is helaas anders geloopen. De president heeft het met getuige Ko ning vervolgens een moment over de chan tage. Getuige Koning: „Dat woord, dat hier méér gebezigd ie, moet u maar liever niet tot mij gebruiken. Als ik het over chantage moet hebben in verband met Onnes, dan zou ik om een stoel moeten vragen". President: „Een 6toel kunt u gerust krij gen". Een bode van de rechtbank draagt direct een stoel aan, maar getuige Koning maakt van dien stoel geen gebruik. Getuige Koning illustreert omstandig hoe hij gedwongen door de „verhuizers" die steeds maar geen geld kregen waar ze recht op hadden, nog eens naar Onnes is gegaan, om over de volledige betaling te conferee ren. Onnes had toen geld van de verzeke ring ontvangen, maar wilde niet zeggen hoe veel, en weigerde eveneens positief om nog een cent aan de „helpers" te betalen. Bij die weigering bleef liet. Onnes was niet tot één cent te bewegen En wees Koning vrijwel de deur. Onnes voegde hem toe: „Wees ver der voorzichtig, want er 6chijnt een detec tive in de zaak te werken. Schrijf me niet meer, want dat zou gevaarlijk kunnen wor den." Met die woorden is de relatie tus schen getuige en Onnes geéindigd. Na dien hebben de heeren elkander niet meer ge sproken. Het laatste gesprek verliep in een heftige woordenwisseling, omdat getuige het beroerd vond, dat de „verhuizers" di«- de kastanjes uit het vuur hadden gehaald nu zonder de volle hun toegezegde b'éloo ning van tien procent zouden blijven, ter wijl hun bij ontdekking de gevangenis zou wachten. Dat zat getuige Koning hoog De president: „Hoe kan Onnes zich tot u hebben gewend voor die gefingeerde kas teelinbraak?" Koning: „Dat kan ik u wel verklaren" President: „Vertelt u mij dat dan maar" Koning legt beide handen krampachtig om het getuigenhekje en blijft in gedachten staan- „Is het noodig dat ik dat meedeel?" President: „Vermoedelijk kan het tot ver heldering van de zaak dienen en dan is hel êtellig van belang dat u die dingen zegt" Koning aarzelt. Maar zegt dan: „Nou, als het dan moet. dan moet het ook maar". Koning doet dan een lang relaaö, dat hij nu en dan onderbreekt, om zich te beden ken, of hij wel verder zal gaan. Onnes kwam op een goeien dag bij me en deed mij aller lei confidenties. Waarom dat weet ik niet. Hij had zoo vertelde Onnes voUens Koning hij de Nederl. Handels Maat schappij groote bedragen ongedekt 6taan wat hij lastig vond; de directeur van de Handelsmaatschappij, dorst Onnes niet aan te pakken, want van dien directeur wist Onnes te veel. Dat hield verband met een handel in cacao, waar millioencn bij be trokken waren. Zoo deed Onnes tal van me- dedeelingen aan Koning, waaruit Koning bleek, dat Onnes vertrouwen in hem stalde als zakenman. Op welken grond Onnes dat vertrouwen koesterde, dat wist Koning niet. Zoo kwam langzamerhand het dis cours op de mogelijkheid van het weghalen van schilderijen op het kasteel Nijenrude waardoor dan een groot bedrag van de ver zekeringsmaatschappij zou los komen Ko ning is op een en ander ingegaan, want hij meende Onnes nog wel eens noodig te kun nen hebben als kapitalist, om zaken met hem te doen. Enkele speciale ondernemin gen had Koning daarvoor op het oog en voor die ondernemingen zou héél veel eeld noodig zijn. Aan dat geld zou Onnes mis schien wel eens kunnen helpen. En 7uo doende leende Koning oor aan de plannen voor het weghalen van het kasteel Nijen rode. Hier breekt Koning z'n verhaal plotseling weer af. Hij 6taat als in gedachten verzon ken en vraagt den president van de Recht bank: „Zal ik nog verder gaan?" President: „Vertelt u maar alles wat u weet". Koning vervolgt dan. Het was volstrekt geen geheim, dat men van Onnes op de Beurs zei: „Iiij wordt in een vergulde krui wagen rondgereden door van Aalst, de di recteur van de Handelsmaatschappij". President: „Heeft u aan Onnes niet op eerewoord beloofd, dat u hern nooit verra den zou in die Nijenrode affaire?" Koning: „Inderdaad, dat heb ik. En daar om heb ik in de instructie voorloopig ook alles ontkend en gezegd, dat Onnes abso luut niets met den schilderijendiefstal had uit te staan. Bij de houding van ontkenning heb ik drie weken volhard En als ik daar bij was blijven volharden, dan liep On ne^ nu frank en vrij in de wereld rund Maar op 'n goeien dag dat ik weer bij den rechter-commissari6 in instructie kwam, zat Onnes daar óók. MIJ werd toen voorlezing gedaan wat Onnes had medegedeeld en wat neerkwam op het verhaal dat hij ook he den ter zitting heeft gedaan: dat ik chun- tagc zou hebben gepleegd en dat Onnes in dat chantage-net hopeloos verward was ge raakt. Ik kon mijn ooren niet gelooveo zoo zegt Koning thans voor de rechtbank Ik vroeg of het mij voorgelezene inderdaad een verklaring was door Onnes in deze zaak afgelegd, waarop eerst een antwoord werd gegeven dat er Ietwat omheen draaide, maar op welke herhaalde vraag later ook een volkomen bevestigend antwoord van de zij de van Onnes is gegeven. Wat moest ik doen op dat moment? Ik voelde mij zwaar ge bonden door mijn. eenmaal gegeven ecre woord: nooit verraden! Het duizelde mij. ik werd draaierig en verzocht den rcchter-com missaris daarom, mij voor dien verderen dag te willen verschoonen. Ik wilde ook eerst overleg plegen met mijn verdediger. Ik voelde mijn gegeven eerewoord al6 heilig maar als Onnes nu zóó ging liegen in de zaak. moest i k dan bij mijn eerewoord vol harden? In overleg met mijn advocaat heb ik toen het besluit genomen om mij niet meer door mijn eerewoord gebonden te ach ten en ik heb alles opgebiecht, de geheele werkelijke toedracht van de geschiedenis op Nijenrode: de gefingeerde inbraak. Toch moet ik nu op dit oogenblik zeggen, dat ik er diep berouw van heb, mijn eerewoord te hebben teruggenomen. Dat ik dit ge laan heb, spijt mij méér dan de tien maanden die ik nu al gezeten heb in voorloopige hechtenis. Ik had er desnoods jaren zittens voor over moeten hebben". Tijdens deze mededcelingen zit Onnes glimlachend toe te luisteren en haalt hij nu en dan de schouders op, als wil hij daar mee te kennen geven: Je reinste fantasie Het is middelerwijl kwart na vijf gewor den. De lichten in de rechtszaal zijn al lang ontstoken. De president deelt mede, dat de Recht bank het voor heden voldoende vindt De verdere behandeling wordt geschorst tot Za terdagmorgen tien uur. Dan zal Witbraat als getuige voorkomen. Het is bij half zes genaderd, als de zaal leegstroomt. De heer A. Veraart schrijft ons: Aan de hand van de officieele gegevens ontvangen van het Bureau Luchtvaart van het Departement van Waterstaat en van verschillende meteorologische stations langs de Nederlandsche kust en in het binnen land. kan het volgende worden medege deeld inzake de mistbestrijdingsproef. wel ke op 16 Februari j.l. is genomen aan het Noorder Buiten Spaarne te Haarlem: Terwijl in Haarlem door de bij den proef aanwezige autoriteiten is geconstateerd dat van 13.20 uur tot 14 uur de bewolking te Haarlem afnam van ca. 20 tot ca. 10 waren de bewolkingscijfers voor de stations langs de kust ch voor do nabij ge legen stations in het binnenland, als volgt- Den Helder (13.20 uur) 70—80%. Schiphol (13.20 uur) 80 Amsterdam (Hortus Botanicus) (14 uur) 70 Voorschoten (14 uur) 100 Rotterdam (Filiaal Inrichting) (14 uur) 100 Vlissingen (14 uur) 100 De Bilt (13.50 uur) 90 Zooals reeds gemeld is de proef des mor gens te 1030 uur begonnen bij een bewol king van 100 Nadat om 11.45 uur de zon was doorgebroken, nam de bewolking van 13.20 uur tot 14 uur (zie boven) af van ca 20 tot ca. 10 welke percentages met de andere genoemde gegevens dienen te worden vergeleken. In den loop van de maand Maart zullen de proefnemingen te Haarlem worden her haald. waarbij ook vliegtuigen der K.L M hun medewerking zullen verleencn. De juiste datum waarop zij zullen geschieden, zal nader worden bekend gemaakt. MALVERSATIES TE ROOSENDAAL? Roosendaal. 22 Febr. De gemeente Roosendaal wordt op het oogenblik in op schudding gebracht door de wildste geruch ten over vermeende financieele onregelma tigheden bij een bepaalde tak van dienst bij de gemeente administratie. In verband met het nog loopende onderzoek valt nog weinig positiefs mede te dcelen. Objectief kan tiet volgende worden ge meld: Er is een munitueus onderzoek gaande naar vermoedelijke financieele on regelmatigheden, welke haar oorsprong zou vinden in het onrechtmatig declareeren van onkosten, gemaakt bij hei. verleenen van bemiddeling bij het aankoopen van gronden voor de gemeente ten dienste der werkverschaffing. In verband hiermede is een ambtenaar, die reeds wegens een ander vergrijp was gearresteerd, aan een verhoor onderworpen, zoomede een wethouder op het politie-bureau. Na dit verhoor kon de wethouder weer vertrekken. ROUWDIENST VOOR KONING ALBERT. 's-Gravenhage, 22 Febr. In de R.K kerk aan de Princessegracht is hedonoch tend een plechtige rouwdienst gehouden In verband met de begrafenis van koning Albert. Gnder groote belangstelling werd door den Pauselijken internuntius mgr. Sohioppa een pontificale Mis van Requiem opeedra gen, bijgewoond door vertegenwoordiger der Koninklijke Familie, onderscheidene Nederlandsche ministers en hooggeplaatste personen uit militaire en burgerlijke krin gen en het corps diplomatique. De kerk was geheel in rouw gehuld Voor het Preshyterium was een katafalk gedekt door de Belgische vlag opgesteld waarbij Mgr. Schioppa de absoute verricht te. De dienst werd besloten met het spelen van de Brabanqonne op het kerkorgel. Pleidooi van Mr. Rolandus Hagedoorn (Vervolg van ons vorig blad) Als eerste getuige wordt gehoord de ge- pensionneerde genevaal majoor H. Behrende van bet Indische leger. Deze verklaarde dat bij bet Indische leger het contact met de minderen veel sterker is dan bij de marine. Ook do Inlander wordt daardoor bij het le ger beter begrepen. Waarom dit verschil in omgang bestaat is getuige niet bekend. Te Oleh Leh is overste Eikenboom bij getuige komen vertellen dat er een idioot bericht was binnengekomen van een dronken kor poraal, dat de „Zeven Provinciën" er van door was. Do overste achtte dit niet moge lijk. Op een vraag van den president ant woordt getuige, dat het niet mogelijk was in een sloep de „Zeven Provinciën" te be reiken. Dit kan alleen met een gouverne mentsvaartuig, dat echter ongewapend v\us De wapens van het garnizoen konden niet ter beschikking, worden gesteld, omdat nie mand voorspellen kon, hoe de Atjeh-che bevolking zou reageeren op de muiterij Ge tuige protesteert er tegen dat de president het zoo voorstelt alsof dit wel mogelijk ware geweest. Getuige zou die daad hoogst on verantwoordelijk geacht hebben. Getuige wil nog iels mededeelen over den liepen ondergrond van de gebeurtenissen doch de president acht dit niet noodig. De volgende en laatste getuige is de luite nant ter zee 2de klasse De Gelder, die de reis meemaakte. Op verzoek van den verdediger, mr R Hagedoorn, legt getuige verklaringen af over de stemming aan boord, die get jige goed noemt. Hij had niet den indruk dat de bemanning intens meeleefde met de ge beurtenissen te Soerabaja. De advocaat-fiscaal mr. A. Brands kwam Ie 2.15 uur aan het woord en zeide de vraag of het aan beklaagdes schuld te wijten Is dal Hr. Ms. Zeven Provinciën in den bewus ton avond is overvallen, bevestigend te zul len beantwoorden en dat beklaagde daar voor derhalve strafrechtelijk aansprakelijk dient te worden gesteld. Onder schuld, aldus spreker, wordt ook verstaan gebrek aan nadenken. Sinds jaar en dag bestond er een geest, die een voe dingsbodem vormde vior verzet. Spreker ging de ernstige gebeurtenissen na, welke in Indië in Januari en begin Februari voor le muiterij met de Zeven Provinciën had den plaats gehad, o.a. door de dienstweige ring te Soerabaja. Voorts was er de gisting onder het persmeel, de oproerige vergade ring van de bemanning Le Sabang, die dooi' dé politic is uiteengejaagd. De commandant di-ed geen enkele moeite bm iets te weten te komen hetgeen er leefde onder het per soneel. De advocaat-fiscaal bij het hoog militair gerechtshof heeft tegen den beklaagde kapl tein-luitenant ter zee P. Eikenboom één jaar gevangenisstraf geëischt. De verdediger, mr. Rolandus Ha gendoorn, wijst erop, dat er veel voor oordeel is geweest ten opzichte van dezen beklaagde. Er moet echter zoo objectief mogelijk licht op deze zaak vallen. PI. gaat eerst de telastelegging na, waarin niet staat waarin het verzuim van beklaag de bestaat. Stond dat erin, dan kon hij zich daartegen verdedigen. In de Curaqao sche zaak stond dit verzuim wel gepreci seerd. PI. moet daarom thans eon cnrono logisch overzicht van de feiten geven. Hij wijst erop, dat er geen rechtstreeksch ver bond bestaat tusschen het ten laste ge legde verzuim en den overval. De overval is niet het rechtstreeksch gevolg van het verzuim. Er moet aangetoond kunnen wor den een voorkombaar gevolg wil het feit strafbaar zijn. Hierbij moet de bekwaam heid van den beklaagde een rol spelen. Onbekwaamheid is niet strafbaar. Onder het marinepersoneel te Soerabaja heerschte een soort storm vlak vóór het vertrek van de Zeven Provinciën, maar men verwachtte niet anders dan dienst weigering. De commandanten vergaderden ook en bespraken het tijdstip, waarop de massale dienstweigering zou kunnen uit breken. Over muiterij is niet gesproken Wanneer er dus een gebrek aan inzicht was, bestond dat bij hen, die hun bevelen gaven aan Eikenboom. Het commando was. dat de officeiren ongewapend moesten op treden als cr iets gebeurde. Vandaar, dat de revolvers achter slot lagen en ongela den. Dit commando is voor pleiter onbe grijpelijk, maar een feit. De relletjes wa ren intusschen gevolg van de voorgeno men verdere korting op de salarissen. Toen aangekondigd was. dat die niet doorging, was er niemand, die nog relletjes ver wachtte. Er is dan ook niets gekomen van de „van hooger hand" aangekondigde massale dienstweigering. Toen de „Zeven Provin ciën" zee koos, was er niets, dat erop wees, dat er iets gebeuren zou. Verband tusschen de lege po,.roonhoudr-s en den overval bestaat er allerminst. De weten schap over het al of niet gewapend zijn van de officieren, bestond bij het personeel immers niet. PI. gaat voorts de mentaliteit van den inlander na. De inlander zwijgt en doet geheimzinnig als er personen in de nabij heid zijn, van wie hij niet zeker weet, dal die aan zijn zijde staan. Verder contact met do menschen was onmogelijk. Op 15 Januari is de nieuwe salarisregeling aan geplakt op de officieele manier. Op last van Eikenboom Is toen nagegaan hoe de stemming was. Die bleef goed. De muiterij Is beraamd op Vrijdagmid dag, toen het schip reeds in Oleh-Oleh was Des Zaterdags moest het programma van het vlagvertoon voortgaan hoewel toen in Soerabaja de toestand zeer onrustig was De commandant kon dit vlagvertoon niet aflasten. Had hij het wel goJaan, dan had hij in strijd met zijn instructie ge handeld. Toen hij aan wal ging heeft hij een wachtdivisie en 18 officieren aan boord gelaten. Toen Eikenboom bij den militairen com mandant was, kwam het fatale bericht, dat Eikenboom niet geloofde. Had Eikenboom op dat moment den overval nog kunnen voorkomen? Daarvan is immers geen sprake. Eikenboom heeft den overval noch kunnen voorzien, noch op hel laatste oogenblik kunnen voorkomen. Van cenige schuld is daarom geen sprake. Ilicr staat een officier met vlekkcloozen dienst, een gezien en geëerd commandant, die be kwaam is en kundig en de tucht goed kan handhaven. Most deze man nu een jaar in de gevangenis zitten? PI. voelt dat als een onbillijkheid in den hardsten zin des woords. Hier is iets gebeurd, dat niemand in de heele marine voorzien heeft. Eikenboom is het slachtoffer geworden van politieke in vloeden, die op de marine ingewerkt heb ben op een jammerlijke wijze. PI. zou het de ergste justitieele dwaling achten, die hij in zijn loopbaan heeft ontmoet als het Hof het requisitoir zou volgen. PI. ver trouwde dan ook op vrijspraak. De advocaat-fiscaal repliceerde en wees er nog o.a. op, dat aan boord van de „Zeven Provinciën" een geest heerschte van „laisser aller", een geest, die de heele „état-major" aantastte. Er waren wel 18 officieren aan boord, maar de helft sliep en de andere helft was aan 't bridgen. Spr. bleef bij zijn eisch. De uitspraak werd bepaald op Vrijdag 9 Maart. GUUS WEITZEL. Guus Weitzel, de bekende Avro-omroe- per, wiens stem reeds sinds 14 dagen tot groote ongerustheid van zeer vele luis teraars in de huiskamer gemist wordt, is, naar wij vernemen, ziek Die ziekte welke op het oogenblik niet te licht opgevat moet worden kan vol gens den behandelenden geneesheer wel eenige maanden aanhouden. (Vad.). KONING VAN SIAM NAAR ONS LAND. Naar het Hbld. verneemt, zal de Koning van Siam van 22 tot 24 Maart een semi- officieel bezoek aan Nederland brengen. Een programma voor dit vorstelijk bezoek is nog niet vastgesteld. Zaterdag, 21 Februari. Hilversum, 1875 M. V A.R A. 8.01 Gramofoonmuzlek. V.PR.O. \ltlV 10.00 Morgenwijding. V.A R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders ln de continubedrijven 12.01 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wine. 2.00 Platen dezer maand. 2.30 „Het ontwatLiide Oosten". Lezing door Mevr J van Gelderen. 2.50 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst 3.30 Van het witto doek. Filmkwartiertje door M. Sluyeer. 4.00 Beoefening df>r huismuziek. £amen werking tusschen hutskamer en studio o.l. v. Piet Ttggers. 4.30 V.A R kinderkoor „De Krekeltjes" o.l v Leida Hulsorier. 4.45 Orgei6peI door Cor Steyn op het V A.R.A.-orgei. 5.00 V.A R A-kin Jerkoor „Do Krekeltjes" o.l v. Leida Huisdier. 5.15 Orgelspel d»i Cor Steyn op het V. A.R.A. orgel. 5.30 Populaire gramofoonplaatjes. 6.00 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. De waterman, van Arthur van ScheD del. 6.20 Volksliederen door „De Wielewaal", zongzroep der Amsterdamsche A.J.C., o.l.v. Plet Tiggers 7.00 Causerie over „De Kunst in nood" door Luc Willing. 7.15 Muzikaal ahe**lci. 8.15 V.A.R A.-Orkest o.l.v. Hugo de Groot, met medewerking van Ellen Schwarz, zang 9.00 Prijsvraag Dr. Lastpost. 9.20 V A.R.A. Orkest o l.v. Hugo de Groot, met medewerking van Ellen Schwarz 9.50 Toespraak door G. J. Zwertbroek, secretaris der V A R.A. 1000 „De Fideels Boer", zangspel van Victor Leon Muziek van Leo Fall. Uit Ie voeren door het Reeidentie-operette-gezel- schap. 11.30 Vroolijke Gramofoonplaatjes. RIJstv. Snip OeHoe IJsvog, 2a—2 15-2 Amsterdam ooo Marseille 222 15-2 Rome 16—2 Athene Mersa-natruh 21—2 17—2 Cairo Gaza Rutbawells 20—2 18—2 Bagdad Boeshir 19—2 19—2 Diask 18—2 20—2 Karachi Jodpoer 17—2 21—2 Allahabad Calcutta 16—2 22—2 Rangoon Bangkok 15-2 22—2 Alor Star Singapore 14—2 21o Medan Batavia 14—2 21—2 Vertrek ven bet eerstvolgende post vliegtuig vun Amstcrdim 1 Maart Huizen, 301,5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Kape laan J. H. A. Hendriks. 12.15 Lunchconcert Joor de K.R.O.-Boys o.l.v. Plot Lusicnhi-uwer. I.15 De KRO Boy9 (Vervolg). 2.00 Halfuurtje voer de rijpere jeugd. 2.30 Kiuderuurtje 4.00 Het K.R.O.-O.-kest o.l.v. Marinus van "t Woud 4.30 Cursus Schriftverbetering. 5.00 Hel K R O-Orkest (Vervolg). 5.30 Reperaotoiueuua. 5.45 Vervolg K R.Ü. Orkest 6.20 Journalistiek Weekoverzicht 6.45 Vervt'k K.R O. Orkest. 7.15 Katholieke Radio Volksuniversiteit 7.35 Graniofoonmuziek. 8.00 „Die F.ntführung aus dem Serail", Opera in drie bedrijven (4 tafercclon) van W. A Mozart, naar hel libretto van C. P. Bretzner, o.l.v. Bruno Walter. 8.45 Nieuwsberichten Vaz Dlas. 8.50—9.05 Gramat lanmuziek. 10.15 Nieuwsberichten Vaz Dlas. 10.20—10.25 Gramoloonmuzlck. II.00 Gramofoonmuzlek. Brussel, 321,9 M. Vlaam6che uitz. 12.20 Concert door h.-t Omroepkleinorkcst o.l.v P. Leemans. 120 Concert door het Omroeporkest 6.35 Boekbespreking door Lode Baekel, mans 6.50 Concert door het Omroepklclnorkoal. '8.20 Gramofoonmuzlek. 8.50 Concert in het Kon. Conservatorium te Luik. Brussel, 483,9 M. Fransche ultz. 1220 Concert do-u- het Omroeporkest. 1.20 Concert door het Omroepkleinorkest, 5.20 Dansmuziek 6.35 -Zanzvoord-acht. 6.50 Gramofoonmuzlek. 7.05 Beiaardconcert door Jef van Hoof. i 10.25 Concert in Je Scala Taveerne. Davcntry, 1500 M. 12.20 Concert door het We6tern Studio- orkest 1.05 Gramofoonmuziek. I.35 Concert door het Commodore Grand- orkest. 4.05 Concort door het Schotsche Studio orkest 7.50 Theaterpraatje. 820 „Music ]lnH"-progrnmma. 9.55 Contesconcert door hot B B.C.-orkest 10.55—1220 Dansmuziek door Ambrose en zijn Embassy Cluborke6t. Deutschlandsender, 1571 M. II.30 Bach-Concert. 1.05 Gramofoonmuziek. 4.40 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. I.50 Graraofoonplnten. 720 Concert door het Radio-Syrnphonie- orkest. 820 Dansmuziek. Langenberg, 455,9 M. II.20 Concert daor de Stalmuziek van de SA-Standarte. 1.20—2.05 Gramofoonmuziek. 320 Concert door het Düsseldorfsche Symphonie-orkesl. 520 Muzikaalliterair programma o.l.v, Probst. De baas„Hendriks. Ik ben de comblnaue voor het letterslot van de safe vergeten Haal de dlctionnaire en probeer alle woorden van zes letters." (Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7