Afscheid van den Commissaris Plechtigheid in de Staten Radioprogramma De heer s'Jacob spreekt de vergade ring der Prov. Staten' toeen wordt beantwoord door den heer Kettlitz Aan het slot van de zitting der Provin ciale Staten, die gisteren te Utrecht is ge houden, heeft de Commissaris der Koningin, de heer H. Th. s' Jacob, met de volgende redo afscheid genomen van de leden der Prov. Staten Rede van den Commissaris der Koningin. Hare Majesteit de Koningin mij met ingang van 1 Maart a.s. uit mijn ambt hebbende ont heven, daar wil ik den hamer niet doen val len tot sluiting dezer vergadering alvorens nog eenmaal van af deze plaats uiting te hebben gegeven aan mijne gevoelens van erkentelijkheid jegens de leden van Uwe staten en in 't bijzonder jegens de uit Uw midden gekozen leden van Gedeputeerde Staten, voor de wijze waarop gij allen het mij gemakkelijk en angenaam hebt ge maakt leiding te geven aan het bestuur .lezer Provincie, gedurende de bijkans 10 jaren, dat ik het voorrecht heb gehad de vertegenwoordiger van het Koninklijk ge zag in dit gewest te zijn. Hot is toevalligerwijze heden juist 10 ja- ren geleden, dat ik het schrijven ontving van den toenmaligen Minister van Binnen- la ltd Sc lie Zaken Jhr. Mr. Ruijs de Beeren brouck, waarin deze mij zijn wensch te kennen gaf mij aan Hare Majesteit de Ko uiugin voor to dragen tot Haren Commis saris in deze Provincie cn mij vroeg of dit mijne instemming wegdroeg. Eene moeilijke beslissing moest door mij genomen worden. Eenerzijds wist ik dat de reeds bestaando beperktheid van mijn ge zichtsvermogen zou toenemen, wat een groote belemmering voor mij vormde, an derzijds lokte mij de vervulling van het ambt van Commissaris der Koningin in Utrecht ten zeerste aan. Utrecht, eene pro vincie, waaraan ik door vele banden sedert lange jaren verbonden was en die voor mij het meest geliefde gedeelte van ons va derland uitmaakt. Tegenover het ambt stond ik daarbij niet geheel vreemd èn door traditie èn door mijn vriendschappelijke verhouding met mijn ons helaas te vroeg ontvallen ambts voorganger, met wien ik dikwijls zaken, het ambt betreffende, mocht bespreken. Thans mag ik mij, wat mijzelve betreft, gelukkig prijzen het eervol aanbod te heb hen aanvaard. Dank zij eminente medische hulp heb ik langer dan ik had durven ho pen mijn werk kunnen doen, zij het ook dikwijls, in mijn verlangen meer te doen, geremd. Zeer vele lichtpunten. Wanneer ik do laatste weken telken male weder deze tien jaren in mijne gedachten de revue liet passceren, dan traden zeer vele lichtpunten daarbij naar voren. Reeds aanstonds mocht ik de weldadige warmte ondervinden van de wijze, waar op ik ben tegemoet getreden. Ik wist, dat ik den stoel moest innemen van iemand, die door zijne groote gaven van geest en hart zich terecht een vaste plaats had ver worven in aller waardccring en wiens ver trek met leede oogen was aangezien. Des to meer heb ik het op prijs gesteld dat zon der hem, die heenging te vergeten., toch de nieuwe ambtsdrager met een open hart is ontvangen cn hem de gelegenheid makke lijk werd gemaakt zich Uwe waardeering te verwerven. De bijzondere hartelijke woor den. die ik den laatsten tijd mocht aanhoo- ren of in brieven lezen, zijn mij een bewijs van veler sympathie, die mij zeer dank baar stemt. Wanneer ik mij de bezetting Uwer Ver gadering in de afgeloopen jaren in het ge heugen terugroep, dan heeft zich deze ze ker sterk gewijzigd, wat ook met het Col lege van Gedeputeerde Staten het geval is geweest, de aangename geest dio deze ver gadering steeds heeft gekenmerkt en de uitstekende verhoudingen in het College zijn echter dezelfde gebleven, niet tegen staande vaak voorkomend verschil van raeening. Zij, die heengingen. Iloe gaarne ik het zou doen, het zou ze ker buiten het kader van dit afscheids woord vallen, indien ik U thans de velen Jn het goheugen terugriep, die zijn heen gegaan. Vergunt mij echter daarop eene uitzondering te maken en wel voor onzen door de geheele vergadering "steeds zoo hooggeachten heer van Andel. Mij, die als oudste lid van Gedeputeerde Staten waarnemend Commissaris was ge weest tijdens de vacature, is mij in den aanvang in velerlei opzicht een leidsman ge weest. die mij groote diensten heeft bewe zen. Aan zijne voorlichting heb ik grooten steun gehad, doch dankbaarder dan hier voor zal ik hem blijven, dat bij mij door vertrouwelijken omgang de gelegenheid heeft gegeven een blik te staan in zijn edele ziel, waaruit zoo vaak woorden ten leven vloeiden, die mij kracht hebben gegeven. Degenen, die mij bij het vervullen van mijne werkzaamheden het meest nabij heb ben geslaan zijn zeker do Provincial*) amb tenaren geweest, in het bijzonder de hoo- gere ambtenaren met wie ik zoovele be langrijke zaken, zoowel op administratief als technisch gebied, mocht bespreken. Ik wil in dit verband ook gaarne memoreeren do ons in de kracht van het leven ontval ten referendarissen Mr. Dr. J. J. Smit en Mevrouw Dr. J. C. P. IToeijenbos—Vcrvloct en den heer Canncgieter, die door een nood lottig ongeval vóór bet Griffiegebouw zoo plotseling uit zijn werk werd weggerukt. Van allen zal ik eene zeer aangename herinnering bewaren, ik heb hunne kunde cn toewijding hoogclijk gewaardeerd, ik beveel mij dan ook in aller vriendelijk ge denken aan. Zeer bijzonder is zeker geweest mijne verhouding tot U, hooggeachte Griffier, met wien ik in dagelijks wederkeerenden ver trouwelijken omgang alle zaken het Pro vinciaal Bestuur betreffende, heb kunnen bespreken, een omgang, die een warmen band tusschen U en mij heeft doen ont staan, een band, die, naar ik hoop, ook bui ten het ambtelijke zal blijven voortduren. Dr. S' JACOB. Het heengaan van Ir. Mussert. Ook met den hoofdingenieur heb ik in mijn kabinet op aangename wijze de be langen van zijn tak van dienst steeds be handeld. Tijdens zijne ambtsvervulling heeft zich de dienst van den Provincialen Waterstaat zeer aanzienlijk uitgebreid door den wegenbouw, waartoe het eerste Pro vinciaal wegenplan, het laatste belangrijke werk van zijn steeds in hoog aanzien staanden voorganger, Jhr. Ram, het funda ment had gelegd. Het heeft mij veel leed gedaan, dat do huidige verscherping der politieke verhoudingen het noodig heeft gemaakt, dat een der laatste voorstellen, dat ik Uwe Vergadering heb voorgelegd, het ontslag betrof van dezen zeer bekwa men en verdienstelijken hoofdingenieur, al had ook ongeacht de politieke verscherping het provinciaal belang gevorderd, dat hij weldra een keuze deed tusschen zijn amb telijkc loopbaan cn de leidende plaats in de Nationaal Socialistische Beweging, die steeds meer beslag legt op zijn tijd en zijn denken. De drinkwatervoorziening. Heeft mijn ambtsvoorganger in zijn af scheidsrede, resumeerende de belangrijkste gebeurtenissen, die op het gebied der Pro vinciale huishouding hadden plaats gevon den tijdens zijn bestuur, er in het bijzon der op gewezen hoe het oeconoraisch ver zorgingsgebied der Provincie was toegeno men en is het zijn streven geweest dit op goede basis op te bouwen, ik heb mogen medewerken aan de ontwikkeling daarvan, eene ontwikkeling, die eenigszins langs an dere banen i6 gegaan dan oorspronkelijk gedacht was. Heeft bij de zorg voor Je drinkwatervoorziening aanvankelijk de ge dachte aan centralisatie daarvan in één provinciaal bedrijf voorgezeten, bij de uit voering is gebleken, dat de centralisatie tot betere resultaten kon leiden. De taak der Provinciè is daarbij geweest het goverf an leiding door deskundige hulp en ma teneelen bijstand om de oprichting van enkele intercommunale waterleidingen te bevorderen. Wanneer weldra ook de Stich ting Zuid-Utrccht aan het werk is gegaan, dan mag de provincie Utrecht er prat op gaan. dat in alle eenigszins bereikbare deelen der Provincie, waar geen goed drinkwater van nature is te verkrijgen, dit weldra tegen billijken prijs wel het geval zal zijn. Deze gunstige gang van zaken is mede bereikt, dank zij de uitstekende deskun dige voorlichting van onzen provincialen adviseur Prof. Visser, wien ik gaarne daar voor een woord van hulde breng. Als bij zonderheid mag bovendien zeker hierbij er op gewezen worden, dat de waterleidingen, die door hem zijn voorbereid nooit nog een beroep op de Provinciale geldmiddelen hebben gedaan en ook nimmer Rijkssteun hebben verlangd, doch zich steeds hebben kunnen bedruipen. Het electriciteitsbedrijf. Bij de electriciteitsvoorziening heeft an ders dan men zich oorspronkelijk had voor gesteld, centralisatie plaats gevonden ter wijl de centralisatie beoogd werd. Bij het in het leven roepen van de Provinciale Utrechtsche Electriciteits Maatschappij meende men, dat de taak van dit bedrijf zich zou beperken tot het transporteeron an de electrische kracht van de centrale naar de grens der verschillende gemeen ten. terwijl deze laatsten voor de distri butie over een plaatselijk net zouden zorg dragen. Weldra is gebleken, dat een krach tig centraal distributiebedrijf veel beter de ich uitermate snel ontwikkelende behoef ten der electriciteitflvoorziening kon opvan een dan dat de kleine gemeentelijke be drijven daartoe hij machte waren geweest In het verzorgingsgebied van de P TT E.M zijn nu alle distributiebedrijven op één na door het Provinciaal bedrijf overgenomen. Du voortdurende uitbreiding van de mo gelijkheid van toepassing van electrische énergie, heeft dank zij de goede leidslieden, die wij eerst in Ir. Naome en later in Ir. Bruinings hebben gehad, het debiet doen stijgen tot bijkans 50.000.000 K.W. u. in 1933. De Provincie mag er zich dan ook In verheugen een kerngezond bedrijf te bezit ten, terwijl de inwoners der Provincie tegen zeer billijke tarieven in het genot zijn van clcctriciteit voor licht, kracht en warmte. Het toenemende verkeer. Een voorwerp van Provinciale zorg, dat zich in 't bijzonder de laatste jaren sterk heeft uitgebreid is, ik stipte het boven reeds aan, de zorg voor den wegenbouw. Deze tak van 't oeconomisch verzorgings gebied, waarin de Provincie behalve door de wet door de geweldige toename van de behoefte aan goede wegen veel meer dm vroeger betrokken is geworden, dreigt voor het Provinciaal budget een element van groote zorg te worden. Hetgeen bereikt is mag zeker gezien worden, het is te hopen, dat by de dalende conjunctuur het wegen- pian, zij het ook in langzaam tempo, uit gevoerd mag worden In verheug er mij in, dat ik nog heden heb kunnen medewerken aan een besluit, dat goede verwachting geeft dat het de eeuwenlange strijd om het water in de Gel dersche Vallei, tot een oplossing zal bren gen. Een woord van waardeering voor het uitstekende voorbereidingswerk, door de Commissie Rutgers van Rozenburg verricht, mag ik zeker hier nog uitspreken. De keerzijde van het hebben van goede wegen en de daaruit voortvloeiende toe name van hot verkeer is de steeds voort schrijdende inbreuk op het natuurschoon door de sterk aangroeiende bebouwing van het platteland. Het zoo mogelijk bewaren van natuurschoon, eene cultuurwaarde van groot belang, is ook een onderwerp van overheidszorg geworden, waarmede Uwe Vergadering heeft ingestemd, hetgeen door mij op prijs wordt gesteld. Het is te betreuren, dat de ledige over heidskassen van onzen tijd voorloopig ze ker niet bij machte zullen zijn groote be dragen voor dit ideëele doel te voteeren. Het spijt mij, dat ik mijn voornemen niet meer heb kunnen volvoeren om te trach ten het in stand houden van uatuurrser- vaten te bereiken door het bevorderen van streekplannen en de toepassing daarbij van de artikelen der gemeentewet over samen werking der gemeenten. De politieke toestand. Gedurende meerdere decennia heeft de sociale taak van de Overheid in het brand punt van do politieke belangstelling ge staan. Ook in deze vergadering heeft zij vele malen Uwe aandacht gehad en verschil lende belangrijke beslissingen zijn ook op dit gebied hier genomen. Wat zal de toe komst bieden? Ieder voelt dat op politiek gebied de atmosphecr zwaar geladen is. Van alle zijden dreigen donderbuien op te komen, hoe deze zich zullen ontladen we ten wij niet. Zeker wonen wij in deze Ver gaderzaal. zoowel in figuurlijken als in letterlijken zin niet aan den grooten weg. Evenmin als hot rumoer van den ver keersweg niet dan zeer getemperd tot ons doordringt, evenmin laaien dc vlammen van politieke hartstocht nietd an zeer ge louterd in onze Statenvergaderingen op, doch vrij er van blijft men ook hier na tuurlijk niet. Ook hier zullen de groote politieke wrijvingen, dio op het oogenblik zich in alle landen van de wereld voor doen, hu.nno naklanken doen hooren. Wel ke problemen deze U zullen voorleggen, ik weet het niet, doch ik weet wel dat de bestuurstaak steeds zwaarder wordt. Ik eindig met. do bede in het hart dat de Staten van Utrecht cn hunne Gedepu teerden, het gewest, welks belangen hun zijn opgedragen, zullen voort doen schrij den op den weg der ontwikkeling, dat zij het op de oneffen paden van het wereld gebeuren zullen bewaren cn behoeden. Moge de Provincie Utrecht, in het hart van ons land gelegen, een welvarend on derdeel blijven van een bloeien Nederland. Zoolang mij het leven gespaard zal blij ven hoop ik een stille doch zeer belang stellende getuige daarvan tc zijn. Het oudste lid van de Prov. Staten, de heer J. II. Th. O. Kettlitz, heeft namens de Staten op deze rede het volgende geant woord Rede van den heer J. H. Th. O. Kettlitz. Mijnheel de Commissaris der Koningin, Het zij mij veroorloofd als het langst zit ting hebbend lid van de Staten, namens die Staten een kort woord van afscheid tot U te spreken Wij allen hebben met diep leedwezen voor ongeveer twee maanden Uwe mede- deeling ontvangen, dat Ge Uw ontslag uit Uw hooge functie hebt aangevraagd. Wij kunnen U' niet laten gaan zonder met een kort, maai hartelijk gemeend woord te ge tuigen van onze dankbaarheid voor dat gene, wat U voor onze provincie liebt ge daan, voor de leiding die U aan de Slatcn- zittingen gaf en voor de hoogst aangename wijze, waarop Ge met dc leden van de Sta ten hebt samengewerkt. Bijna 10 jaren hebt Ge het ambt van Com missaris der Koningin in de provincie Utrecht bekleed en deze 10 jaren zullen geen geringe plaats in dc geschiedenis van de provincie Utrecht innemen. Wat onder leiding van dr. s'Jacob tot stand kwam. Het zij mij vergund een kort overzicht te geven van de belangrijke besluiten op ve lerlei gebied, die in deze 10 jaren onder Uwe leiding zijn tot stand gekomen. In 192-4 werd besloten tot drooglegging van Wilnis Veidzijde, waardoor 500 H.A. water in land werd omgezet. Tot stand kwamen de Drinkwatervoor zieningen Noord-West Utrecht en Wcst- Utreoht, terwijl hoogst waarschijnlijk mor gen de constitueerende vergadering van de Stichting „Drinkwatervoorziening Zuidwest en Zuidoost-Utrecht,, zal plaats vinden. Door deze stichtingen is bereikt, dat thans in de provincie Utrecht vrijwel overal drinkwater verkrijgbaar is of spoedig ver kregen zal worden. Deze resultaten zijn met de grootste moei te verkregen en veel tegenstand moest en kon 6leohts met taai geduld worden over wonnen. Dat U zioh persoonlijk daarvoor zeer veel moeite hebt gegeven weten velen en U zal altijd met voldoening terug mogen zien op Uw arbeid, die daaraan verbonden was. Daarna mag zeker gewezen worden op de totstandkoming en uitvoering van het pro vinciaal wegenplan. Tengevolge daar /an kan Utrecht langza merhand bogen op mooie, doeltreffende ver keerswegen. Ook dit werk had Uw onver- J. H. TH. O. KETTLITZ. deelde belangstelling. Nog aan enkele klei nere zaken moet worden herinnerd: De overneming en verbetering van dc ri vier „de Rem", de stichting van de Veohtbemaling te Muiden, de verordening tot wering van ontsieren de reclame, de reorganisatie van de waterschaps-in- deeling van het gebied beoosten de Eem. de provinciale subsidieregeling ten be hoeve van de tertiaire wegen. En dan kom ik tenslotte tof de twee zeer belangrijke besluiten, die de Staten heden hebben genomen, namelijk de definitieve oplossing van het vraagstuk van de verbe tering van de afwatering der Gclrlersche Vallei en de medewerking, die de provincie Utrecht zal verlcenen bij de tot standko- ming van het kanaal AmsterdamWijk bij Duurstede. Deze tweo belangrijke vraagstukken heb ben 6tceds Uw onverflauwde belangstelling gehad en Ge hebt geen poging onbeproefd gelaten om ze tot oplossing tc brengen. En dan mag ik ook wel herinneren aan Uwe werkzaamheden als President-Com missaris van de P.U.E.M., het semi provin ciaal bedrijf. Bij Uw infunctietreding nam hot distri- butiebcdriji 15 millioen K.W.U. stroom af en, zooals U reeds herinnerde, is dit getal thans gestegen tot 50 millioen K W.U. Toen was het hoogste tarief, dat per K.W.U, be taald moest worden 53 cents cn thans is dit gedaald tot 24 cents Het „Stichtsche Landschap." Hoewel iïi geen direct verband staande met de provincie, mag zeker in deze verga dering herinnerd worden aan de oprichting en het werk van de Stichting „Het Utrechtsch Landschap", waarvan door U liet voorzitterschap wordt bekleed. Hierbij denken wij aan den aankoop van de buitenplaats „0\ er-Hollandhet Lock- horster bosch bij Leusden en het aankoopen van dc Eikeii6teinscbe bosschen. Vooral de ze laatste transactie, van zeer groot belang voor een deel der provincie, heeft veel zorg cn moeite gekost, omdat het in een tijd van sterk dalende conjunctuur nietl icht is ge vallen liet belangrijke bcnoodigde kapitaal bijeen te brengen Afgescheiden vin deze zaken, die direct het algemeen belang der provincie betrof fen, mag met ccn onkel woord waardeering worden uitgesproken voor Uw medeleven met alles v\at in do provincie gebeurde. Voor alles hadt Ge belangstelling cn ge tuigde Ge steeds door persoonlijke aanwe zigheid. liet heeft ons dan ook allen ver heugd, dat het II.M. de Koningin behaagd heeft U als erkenning van Uw werkzaam heden als Commissaris der Koningin een bijzondere onderscheiding toe tc kennen, door U te benoemen tot Commandeur in de Orde van Orarije-Nassau. Mijnheer de Commissaris, ik heb met en kele sobere woorden willen herinneren aan een deel van Uw werk van de laatste 10 jaren. Wij zullen in het vervolg Uw tegenwoor digheid, Uwe directe belangstelling en Uw vriendelijke persoonlijkheid missen, doch wij zullen U niet vergeten en Uw persoon en Uw daden zullen medebrengen, dat de herinnering aan Dr. s'Jacob nog zeer vele jaren onder do Statenleden zal voortleven. Ge blijft in onze provincie wonen en Ge zult het werk der Staten dus van dichtbij kunnen blijven volgen. Van harte hopen wij, dat het U en Me vrouw gegeven mag zijn nog vele jaren in gezondheid en opgewektheid te genieten van de U gaarne gegunde rust na een lang leven van dienen van het Vaderland in ver schillende openbare functies. Donderdag 1 Maart, Hilversum: 1875 M. A. V. R. O. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Zangvoordracht door mevr. Bodli Kramer. A. d. vleugel: Egbert Veen. 11.00 Knipcursus door Mevr. Ida clo Leeuw-van Rees. 11.30 Pianorecital door Antlion Klum- per. Schubert-programma. 12.00 Lunchconcert door liet Omroepor kest o.l.v. Nico Treep. 2.15 Halfuur voor do vrouw (namens de Ned. Vereen, van Huisvrouwen). Dr. W. H. Posthumusvan der Goot: „Huishoudboe ken en huishoudboekingen". 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Vervolg-knipcursus door Mevr. Ida do Leeuw-van Rees. •4.00 Mevr. Antoinette van Dijk spreekt voor zieken cn ouden-van-dagen. •4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Radio-tooneel voor grooterc kinde ren. Studio-opvoering van „Op zoek naar de schatten \an Bidon hooi-spel in 10 ta- fereelen naar het boek van Ir. J. P. Valke- rna Blouw door Cor. Hermus. Spcllciding: Kommer Klein. I. Het verbijsterende testament. 5.30 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. G.30 Sportpraatje door II. Hollander. 7.00 Kamermuziek door het Guarncri kwartet: Prof. Daniïl Karpilowski, le viool; Prof. Valentin Hart, 2e viool; Boris Kroyt, altviool; Walter Lutz, cello. 7.30 Engelscho les voor beginners door Fred Fry. 8.00 Nieuwsberichten Vas Dias. 8.05 Jaok Hylton en zijn band. 8.45 Cyclus „Drio Fransche Cliansonniè-i res". II. Charlotte Dau.via. 9.30 Aansluiting met liet Concertgebouw te Amsterdam. Abbonnementsconcert door het Concertgebouworkest o.l.v. Henri D. van Goudoever. Soliste Ruth Possclt, viooL 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. II.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. Huizen: 391.5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. N.C.R.V. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst dooi Ds. 11. C. d. Brink, Erncr. predikant Gercf. Kerk (II.V.). 10.45 Leger des Heils-kwarticrtjc. (Gramo foonmuziek). K.R.O. 11.00 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdienstig halfuurtje door Kape laan J. H. A. Hendriks. 12.15 Lunchconcert door het KJR.O.-orkcst o.l.v. Marinus van 't Woud. N.C.R V. 2.00 Cursus fraaie handwerken door Mej. G Ablij. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing door Ds. C. C G. Visser, Ev. Luth Prcd. 5.00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd, door II. J. Stcinvoorl. „Een winkel tje" II. 5.30 Concert, tc geven door H. Hermann, viool, Ferdinand Kloek, N.C.R V.-orgel. 7.10 Jetske van Oppen, draagt enkele ge dichtjes voor uil haar bundel „Van Lief en Leed". 7.30 Weekoverzicht: „Wat er op de wereld gebeurt", door Corn. A. Crayó. 800 Uitzending van liet Biduur voor den Oogst, vanuit dc Eben Haezerkerk, 's-Gravenhage. Voorganger: Ds. L. II. v. d. Meiden, Chr. Geref. Predikant. Organist: De heer H. J. Neefjes. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.45 Ouderuurtje A. J. Drewcs spreekt over: „Wat lezen we?" 1015 Gramofoonplatenconcert. Oratorium Programma. Brussel - Belgic 321.9 M. 5.20 Concert door het Radio-Symphouie- orkest o.l.v. Meulemans, m.m.v. het kna penkoor van het St. Pietcrscollcge te Leu ven. 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Walpot. 9.20 Concert door liet Radio-Symphonie- orkest o.l.v. Meulemans. Brussel - België 483.9 M. 5.20 Concert door liet Omroeporkest o.l.v. Walpot. 8.20 Concert door het Omroepsymphonie- orkest o.l.v. Meulemans. 9.35 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Walpot, m.m.v. Mej. do Morelle, zang. Da ven try: 1500 M 12.20 Het Rutland Square on New Vïc- toria-Orkest o.l.v. Norman Austin. 9.55 Concert door D. Wise, viool en Jan Smeterlin, piano. 11.05—12.20 liet B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. Deutschlandsender: 1571 M. 1.05 Gramofoonmuziek. 4.50 Popular programma. Langenberg: 455.9 M. 12.20 Coccrt door het Akencr Strijkorkest o.l.v. Willi Johr. m.m.v. Leo Lainmerlz, viool. 4 35 Kamermuziek door P. Müller viool, A. Schreiber, cello, F'. Gluhc, hobo, A. Sauer- tcig, fluit en E. Grape en A. Rumnicl piano. 7.30 „Bunt ist die Welt der Oper", concert door het Omroeporkest o.l.v. Eysoldt, KI. Hansen, sopraan, F. E. Engels, tenor, II. II. Wundcrlicli. bariton cn het Radiokaroer- koor o.l.v. Breucr. 10.20 Pianorecital door II. Iiaasz, Chopln- programma. 10.5011.50 Concert door het Radio-Ka- mer-orkest o.l.v. Keiper. P a r ij s (Radio) 179G M. 12.20 Protcstantsche muziek. 12.502.20 Concert door het Pascal-orkest, 8.20 „La lepreuse", operette van Lazzarl M. m. v. solisten, koor en orkest o.l. van Cloez.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 8