Binnenland Vrijdag 16 Maart T934 32 e Jaargang No. 218 DERDE BLAD DANKWOORD VAN DE KONINGIN RENTEBIJSCHRIJVING AAN DE RIJKSPOSTSPAARBANK VALSCHE KWARTJES UITGEGEVEN /{linnen wij Interl. telefooncentrale te Amsterdam WEER EEN GELE BUI WAT ETEN WIJ MORGEN? HET MENU VOOR ZONDAG NUTRICIA'S KOFFIE- OF SLAGROOM Firma OOSTERVEEN Langestraat 42 TEL. 77 IMercurius Havermout cent per fondspak Na de Amsterdamsche liberale demonstratie Het bestuur van de afdeeling Amster dam van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond" heeft namens Koningin Wilhel mina het volgende schrijven ontvangen, in antwoord op het tejegram. dat aan Hare Majesteit is gezonden namens do Nationale Liberale Demonstratie, welke werd gehou den op Dinsdag 13 Maart in het Concert gebouw te Amsterdam. Het Loo. 14 Maart 1934. „Hare Majesteit de Koningin heeft mij opgedragen het bestuur van de afdeeling Amsterdam van den Vrijheidsbond Haar oprechten dank over te brengen voor de gevoelens, geuit in het telegram door haar Voorzitter en Secretaris Harer Majesteit, toegezonden namens de Nationale Liberale Demonstratie door die Afdeeling te Am sterdam gehouden. „De Koningin is zeer gevoelig voor deze betuiging van trouw jegens Haar en droeg mij op het genoemd Bestuur te verzoeken om dien dank, namens Hare Majesteit, ook over te brengen aan de leden der Afdee ling Amsterdam en aan de deelnemers der demonstratie. „Daar het telegraafkantoor te Apeldoorn reeds gesloten was bij Harer Majesteits aankomst aldaar, was ik niet in de gele genheid om gisteravond nog een en ander aan het Bestuur voornoemd over te bren gen. Do Adjudant van H. M. de Koningin Kapitein luitenant ter Zee (w.g.) N. A. ROST VAN TONNINGEN." Er zijn dagen dat omstreeks 20.000 boekjes binnenkomen Wanneer iü de maand Januari de bere kening en de bijschrijving van de rente op de ruim VA millioen rekeningen-courant hebben plaats gehad volgt voor de Rijks postspaarbank de tweede maand van bui- tengewouc drukte, Februari, waarin vooral in de eerste week de boekjes worden ont vangen, welke in Januari niet opgezonden mochten worden, omdat de rentebijschrij ving in die maand alle handen opeischt. In de eerste week zijn er dagen, dat om streeks 20.000 boekjes inkomen. Zou men de boekjes van één dag op elkaar stapelen, dan kreeg men een toren van 60 meter. Bij het uitpakken der boekjes wordt elke enveloppe aan drie zijden opengesneden ter voorkoming, dat daarin iets achterblijft van hetgeen de inleggers er, behalve het boekje in mochten hebben gedaan of ach tergelaten. Om dezelfde reden worden alle boekjes stuk voor stuk doorgebladerd. Men vindt er allerlei in: brieven, rente-, post zegels, loten, schuldbekentenissen, kwitan ties, coupons, niet zelden zelfs bankpapier. Zoo werd onlangs in een boekje een bedrag van f 900.— in groot bankpapier aangetrof fen. Waardepapieren worden zorgvuldig voor 'de inleggers bewaard. Wijl de rekeningen-couirant in verschil lende zalen zijn gerangschikt volgens de postkantoren, waar de boekjes zijn uitge geven of waarop zij zijn overgeschreven, en naar het nummer, moeten de Valiomen boekjes, alvorens zij administratief in be handeling komen, op overeenkomstige wij ze gesorteerd worden. Eerst dan kan bij elk boekje do rekening-courant worden ge zocht, die er op betrekking heeft. Dat dit een niet geringe arbeid is, zal men beseffen als men weet. dat de reke ning co»irantkaarten, die loodrecht in brandvrije kasten staan, een totale lengte aan kastplanken van bijna VA kilometer innemen. Eerst na deze bijzoeking kan aan de in schrijving in de boekjes van de rente, zoo als die op de rekeningen-courant ls uitge trokken. worden begonnen. Tevens worden dan de inschrijvingen van de stortingen en terughetalingen in de boekjes vergeleken met die on de rekeningen-courant: eventu eele verschillen worden eerst opgelost of verbeterd vóór de terugzending aan de in leggers plaats vindt. Het is daarom ook van belang, dat de boekjes geregeld jaar lijks worden opgezonden. a. artikel 8 wordt uitgebreid over alle Gerechtshoven in Nederland, b. tusschen artikel 8 en 9 een nieuw artikel worde ingevoegd, waarin concrete normen worden gesteld voor het onderzoek naar de rechtmatige (en niet slechts wet matige) aanwijzing, ook en vooral t.a.v. de verdenking, dat de bestaande rechtsvorm slechts is gekozen om een belastingheffing te ontgaan, in strijd met het zakelijke be lang van de vennootschap en het onder dien rechtsvorm gevoerde bedrijf en wel in het uitsluitend persoonlijk en fiscaal belang van de aandeelhouders en de bcstuurderen: een aanvulling worde ontworpen waarbij de requesstrant het recht verkrijgt om zich in zenn verweer te doen bijstaan door een of meer specialistische accountants of bedrijfskundigen op kosten van den fis cus. En dit niet alleen ten aanzien van de gevolgdo reserveerings- en afschrijvings politiek, maar ook t.a.v. de waardeering van den aandeelenkoers tegenover den fiscus In het adres wordt nog do aandacht ge vestigd op hetgeen in artikel 5 sub II is ge stcld t.a.v. „de macht" bedoeld in artikel 4 lid 2 sub b. Er is naar adressant's oordeel geen voldoende reden om hier onderscheid te maken tusschen personen, die onder'ing verwant of ondergeschikt zijn en die welke slechts in zakelijke verhouding tot elkaar staan. Vijf personen gearresteerd Rotterdam, 15 Maart. De centrale re cherche is erin geslaagd een complot van valsche muntere onschadelijk te maken. Za terdagavond j.l. bood een man in een café aan de Korte Pannekoekstraat aan een an deren bezoeker een aantal valsche kwartjes aan. De laatste voelde evenwel niets voor de uitgifte hiervan en waarschuwde boven dien een paar juist paeseerende agenten die den man met de valsche kwartjes kon den aanhouden. Hij bleek te zijn de 34-jari ge F. J. R De man werd in arrest gesteld en een nader onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de aangehoudene veel omging met een zekeren W. B., 31 jaar oud. Deze man werd eveneens aangehouden. Bij een huiszoeking bij hem werden twee stukken metaal gevonden, blijkbaar dienende om valsch geld mee te maken R. bekende van B. een aantal valsche kwartjes te hebben gekregen en er enkele te hebben uitgegeven B. bekende daarop de kwartjes gemaakt te hebben en behalve aan R. er ook nog te hebben gegeven aan den 21-jarigen P. F M en de bij dien man inwonende vrouw E van P., 29 jaar en aan den 29-jarigen bank werker G. v. d. W. Alle vijf personen zijn in het liui6 van bewaring ingesloten. Een aantal valsche kwartjes is door hen reeds in omloop ge bracht. De kwartjes zijn slecht nagemaakt van lood en van tin. De geldstukjes wer den voornamelijk gebruikt om er uit auto maten artikelen mee te verkrijgen. BELASTING BESLOTEN VENNOOT SCHAPPEN. Adres der Vereen. Het Grond- bezit. De Vereeniging „Het Grondbezit" heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin wordt verzocht het wetsontwerp be treffende heffing van belastingen van be sloten vennootschappen niet goed te keu ren, doch bijaldien die wensch onverhoord zou blijven, het zoodanig aan te vullen dat: NEDERLANDSCH-INDIË EN LEOPOLD III. Het Fransche telegram van den gouverneur-generaal. De correspondent te Brussel der N. R. Ct. meldt Naar aanleiding van het feit, dat jhr. De Jonge, gouverneur-generaal van Neder- landsch-lndiè, bij het overlijden van koning Albert, een telegram van rouwbeklag aan de Belgische koninklijke familie heeft ge zonden, welk telegram hij in de Fransche taal had gesteld, schrijft een Nederlandsche lezer van Het Laatste Nieuws aan deze Vlaamsche courant „Ik heb het altijd betreurd en dwaas gevonden, dat sommigen van mijn lanJge nooten zich tegenover Belgen, waarvan wij weten dat zij naast de Fransche ook de Nederlandsche taal machtig zijn, bij voor keur bedienen van de Fransche taal. Zij meenen dat zulks deftig is, maar beseffen niet, hoe onsterfelijk belachelijk cieze „Franschsprckende" Nederlanders zich tegenover het buitenland maken. Dat zich echter een man, bekleed met het gezag van een gouverneur-generaal, aan die slechte gewoonte bezondigt, is meer dan betreurenswaardig. Hij toch moest weten dat de nieuwe Ko ning, toen hij nog kroonprins was, bij zijn herhaalde reizen in Nederlandsch Oost Indië. zich van de Nederlandsche taal regel matig bediende en ook in Indië de sym pathie verwierf, omdat hij die taal zoo keu rig sprak. Het zal dan ook op den jongen vorst wel een vreemden indruk gemaakt hebben van het hoofd van do groote Nederlandsche kolonie eenFransch telegram tc moe ten ontvangen, uil naam van de Neder- landsch-Indische bevolking. Voor ons, Nederlanders, een reden tc meer om ons over dit telegram te ergeren." WEGENS OPRUIING VEROORDEELD. Leeuwarden, 15 Maart. De 36-jarige publicist H. W. E., woonachtig te Korten- hoef, redacteur van „De Arbeider", een blad verschijnend in de stad Groningen, is heden door het gerechtshof te Leeuwarden ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf, al du6 bevestigend den eisch van den procu reur-generaal, wegens het schrijven en bet doen plaatsen van opruiende artikelen in „De Arbeider". In deze artikelen werden dienstplichtigen opgewekt tot het weigeren van dienst in tijden van vrede, mobilisatie en oorlog. De rechtbank te Groningen had destijds verdachte tot dezelfde straf veroordeeld. Wordt Zaterdag in dienst gesteld WEEK-END WEERKANSEN. Onze weerkundige medewerker schrijft os: Dc verwachting van de vorige weck, dat het weer eerst iets zachter maar daarna waarschijnlijk weer spoedig opnieuw koud zou worden, is wel zoo uitgekomen, terwijl de toen pas ten Westen van Ierland ver schenen depressie, zooais werd aangegeven, inderdaad in ZuiJ-Oostolijke richting op trok. Daarna heeft het weer zich in zeer actieve richting ontwikkeld en is het gaan deweg in kwaliteit achteruit gegaan. Daar bij deed het eenigszins vreemde geval zich voor de Maartsche hagelbuien niet uit het Noordwesten maar uit een Zuidelijke rich ting opkwamen. Dit geval is echter wel te verklaren. Er trok namelijk een zeer kleine depressiekern voorbij, zoodat de windbanen sterk gekromd waren d.w.z. dat een Noord westelijke luchtstroom binnen een klein gebied zoo sterk omboog, dat hij als Zuid Westen wind in ons land kwam en dus echte Noordwesterbuien met zich mee voerde. Voor de verdere vooruitzichten moeten wij nu weer rekening houden met het feit, dat de activiteit in verband met het verge vorderde winterseizoen hoogstwaarschijn lijk nog verder zal toenemen. Dit beduidt in het algemeen groote re veranderingen in de windrichting en de temperatuur en toe nemende buiigheid van het weer. Ook nu kunnen zich verrassende w eerstoestanden ontwikkelen, waarbij zoowel het weer kor ten tijd lenteachtig mooi en daarna ruw en buiig kan zijn. Donderdag liet het zich aanzien, dat de toen over de Iersche Zee liggende depressie kern Oostwaarts zou trekken, waarvan hier te lande het gevolg zou zijn, dat het weer bij sterken stormachtigen Zuid-westelijken wind Vrijdag koud en buiig zou zij omdat aan de Westzijde van deze depressie een zeer koude Noordelijke luchtstroom woei, die gaandeweg Oostwaarts zou voortdrin gen. Daar echter over den Atlantischen Oceaan weer een nieuwe depressie nadert kan niet verwacht worden, dat het koude, afbuiende weer lang zal duren. Waarschijnlijk zal het verloop het vol gende zijn: Vrijdag en Zaterdag verder afbuiend weer met afnemenden Westelijken wind en gaandeweg beter weer waarna de barome ter weer bij terugloopenden wind opnieuw zal gaan dalen en hef""weer regenachtig zal worden _en de teippscaluur zai stijgen. Êr is dus een groote kans. dat de over gang van het afbuiende öp het zachtere weer juist op Zqndag zal vallen. In over eenstemming met het bestaande zal men op snelle veranderingen moeten rekenen. (Nadruk verboden). Onze weerkundige medewerker schrijft ons: Op 30 Januari trok een eigenaardige bui over ons geheele. land tijdens welke het zeer donker werd en de wolken een bruin achtig gelen tint kregen en het weinige daglicht, dat overbleef, evenzoo gekleurd was. Gisteren is andermaal zulk een gele bu voorbijgetrokken maar het licht is daarbij niet zoo sterk getint geweest hoewel het opvallend donker werd en dc bruingele lint van de lucht toch opvallend is ge weest. De begeleidende verschijnselen wa ren ditmaal veel krachtiger. Vooreerst heeft het in deze bui overvloe dig geregend en er is ook wat harde hagel gevallen. De bui van 30 Januari gaf zoo goed als geen neerslag. In de tweede plaats veroorzaakte de bij deze bui invallende sterke wind een plotselinge afkoeling van een paar graden, waarna de oorspronke lijke temperatuur zich weer herstelde. Ten derde vertoonde dc barograafkrorame om streeks den tijd van het overtrekken der bui een onregelmatig verloop tegelijk met een kort van tevoren begonnen en later doorgaande daling. Deze twee laatste ver schijnselen zijn niet waargenomen bij de bui van 30 Januari. Daarentegen hebben beiden zeer lang geduurd. Een verschil tus schen beiden is echter, dat de bui van 30 Januari uit een Noordelijke richting, die van gisteren uit het Westzuidwestcn op kwam. Wij hebben daarom bij de laatste waarschijnlijk niet te doen gehad met den gewonen Maartschen hagel, die trouwens in den regel geen ijs- doch snceuwhagel is. Na deze gele bui is er nog pen klein na buitje overgetrokken, maar voor en na deze buien is het weer rustig geweest, zoo dat ook deze gele bui, evenals die van 30 Januari, al heel vreemd is geweest. (Nadruk verboden.) De nieuwe internationale telefooncentrale in het gebouw van bet Geldkantoor (van nu af het gebouw voor Geld- en Telefoonbe drijven) te Amsterdam is gereed gekomen cn zal Zaterdag in dienst gesteld worden. Dan zullen de interlocale lijnen in korten tijd daarop van de oude centrale in het hoofdpost- en telegraafkantoor overgescha keld worden, eveneens de verbindingen met de gemeentelijke centrales en de bijzondere verbindingen. Hiertoe is alles reeds voorbe reid, de interlocale verbindingen b.v. doen de nieuwe centrale reeds aan, en wachten er nog slechts op om Zaterdag door bet wegnemen van de isolaties, welke zo notr buiten bedrijf houden, te worden aangeslo teji. Het aanvraagverkeer van do oude een tralo maakt reeds gebruik van de hoeken der nieuwe centrale. Van de overbrenging zullen de intercommunaal telefoneerende ubonnés niets bemerken; om dit te minder het geval te doen zijn, is de Zaterdagmid dag met zijn weinig druk verkeer er voor gekozen. Het Amsterdamsche telefoonbedrijf ver werkt op een drukken werkdag ruim 20 000 locale, 1500 interlocale en 1000 transitge sprekken. Totaal worden per jaar door de Amsterdamsche aangeslotenen 5.500.000 in terlocale en 700.000 internationale gesprek ken gevoerd. Voor het verwerken van de aangevraagde gesprekken is op de nieuwe centrale het oude systeem, waarbij als oproepsignaal een lampje aangloeide, vervangen door een nieuw, hetwelk het bezwaar ondervangt, dat bij het binnenkomen van meer aanvragen tegelijk niet te onderscheiden is wie het eerst aangevraagd heeft. Bij het nieuwe systeem zoekt een oproep- zoeker automatisch een vrije telefoniste. Zijn er op een gegeven oogenblik meer aan vragers dan telefonisten, dan worden de aanvragers in tijdsvolgorde in queue opge steld en achtereenvolgens in beurtvolgorde geholpen. De z.g. parkeerschakeling schakelt der halve tc lange wachttijden uit. Bovendien wordt het parkecrcn met lampjes 'gesignaleerd, zoodat de chef ge waarschuwd wordt om eventueel do bezet ting met aanvraagtelefonisten uit te brei den. Totaal zijn 32 aanvraagposten opge steld. Per Iransportbank gaan dc gesprek kenbriefjes naar de z.g. voorsorteerta'el vanwaar deze met druklucht naar de pneu malische distributietafel geëxpedieerd wor den, om vandaar naar do bedieningsplaats, waar het gesprek moet afgewikkeld wor den, verzonden te worden. Deze posten onderscheiden ztch van de meest gebruikelijke interlocale posten door hét ontbreken van multipelveld en koorden, Hierdoor wordt een zeer overzichtelijke opstelling van de thans vlakke tafels ver kregen, terwijl de aan slijtage onderhevige koorden vervangen zijn door bedienings sleutels. Op deze 150 tafels worden maximaal interlocale of internationale geleidingen bediend. Voor de langere buitenlandsche verbindingen dualt dit tot twee. In de verkcerszwakke uren worden deze geleidingen overgeschakeld naar de zooge naamde concentratieposten, welke 'n lagen verticalen opstand hebben, uitgerust zijn met 20 bedieningsklinkcn en 30 in aantal zijn. Van deze 600 klinken zijn 470 met lijnen bezet. Voor den nacht kunnen vari deze 600 geleidingen 400 overgeschakeld worden naar 8 bedieningsposten, elk rnct 50 lijnen. De bemiddeling van de gemeentelijke tele! foniste is voor de meeste gemeentelijke centrales niet meer noodig. Voor die een trales kiest dc rijkstelefoniste met haar toetsenbord rechtstreeks do abonnés. VOOR DE KOFFIETAFEL. Gevulde eieren. Bereiding: Kook de eieren 10 minuten* snijd ze raidden door (snijd van de punten een klein kapje af, zoodat de eieren kun nen staan). Neem het eigeel uit dc eieren, zeef ze en vermeng ze daarna met drie eetlepels tot room geroerde boter, wat mosterd, peper, zout en gehakte peterselie. Spuit met deze massa de halve eieren weer vol. Garneer een schotel met wat frissche slablaadjes en plaats hierop de gevulde eieren. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Stamppot van snijboonen (uit het zout)* witte boonen, aardappelen en rookworst. Schijnspiegeleiercn. Bereiding: Snijd eenige stukjes cake. Be dek ze geheel met een laagje room. die met wat eiwit en suiker is stijfgeklopt en leg op iedere snede een omgekeerde halve perzik uit blik. DE POST VAN DE IJSVOGEL. 's-Gravenhage, 15 Maart. Met het vliegtuig, dat heden van Schiphol naar Ned. Indië is vertrokken, werd 311 kg. 962 gram bruto luchtpost verzonden met een netto gewicht van 275 kg. 568 gram. De zending bevatte: 457 briefkaarten en postwissels; 17959 stukken tot 5 gram; 1620 brieven van 5 t/m. 10 gram, 2651 brieven boven 10 gram; 217 drukwerken, akten en monsters, zwaarder dan 5 gram en 4087 stukken, bestemd voor tusschenliggende landen, totaal 26991 stuks, benevens 26 In totaal zijn voor dit doel en het hierna te bespreken snelverkeer cn transitverkeer 726 verbindingsstroomloopen, bcstaunde uit oproepzockers, groepskiezers, registerzoe- kers en registers in dc automatenzaal aan gebracht. Uiteraard kost de verzending van het go sprekkenbriefje met transportband cn druk lucht naar de bedieningsplaats tijd. Dit tijd verlies wordt geëlimineerd bij het zooge naamde snelverkeer. Voor een interlocaal gespek met Den H^iag, Rotterdam, Bussum cn Zaandam komt men door het draaien van 5 X 0 uit op de snelverkeerspoStën. Deze posten eveneens van een vlak type, onderscheiden zich van de andere A-tafels, door het. aan wczig'zijn van een aanvraagcircuit Bo vendien zijn op deze posten geen vaste lijnen verbonden. Door het neerdrukken van de betreffende richtingsknop zoekt de kiezer een vrije lijn met de gewenschtc plaats, maar hierna wordt de abonné gekozen door op bet toetsenbord het nummer af tc druk ken. Eén enkele telefoniste brengt derhalve dc geheele verbinding tot stand. Een 60-tal van deze tafels met 180 stroom- loopen voor uitgaand verkeer zijn opgesteld, Hiervan zijn er thans 90 in dienst. Omgekeerd kunnen de interlocale telefo nisten te Rt., Gv. en Bussum rechtstreeks de Amsterdamsche abonnés kiezen. Dit ver keer wikkelt zich af in dc automatenzaal met ca 70 lijnen en heeft een uitbreidings mogelijkheid tot 140. In totaal wordt het interlocale en inter nationale verkeer derhalve afgewikkeld over ca. 630 geleidingen. van 156 kg 30 gram. VOOR DE KOFFIETAFEL. Niersch.vlpen. Bereiding: 3 kalfsnieren, 125 gr. gaar kalfsvleesch, 1 eetlepel gehakte ui. 1 eetle* pel gehakte peterselie, 3 d.L. nierbouillon* 20 gr. boter, 20 gr. bloem, 1 eidooier, zout, peper. noot. paneermeel en boter. Kook de nieren (die men eenigen tijd in koud water heeft laten uittrekken) in ko kend water met zout gaar (plm. 1 uur)* Hak de nieren en het kalfsvleesch fijn* Fruit de ui met de bloem en de boter licht bruin. Kook er met de bouillon een sausje van als de ui gaar is. Laat het fijn gehakte vleesch hierin 2 3 minuten sto« ven en maak het mengsel af met de peter selie. de eierdooier en de kruiden. Vul de beboterde echelpen met de nier- massa. Bedek ze met paneermeel cn leg er een paar klontjes boter op. Bak zo vlug bruin in een warmen oven. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Groentesoep. Gevulde kalfsborst, Brusselsch lof. Appelmoes. Cbocoladepuddinkjes met geslagen room. it goedkoop en lekker. Blijft onbepaalden tijd goed. Verkrijgbaar bij ons depót VlUGKOCf NO CENIQ NEDERLANDSCH FASRIKAAT/ uutomatiseeringsplanncn; of na de automa tiseering een centrale met 300 bedienings- p laats en nog wel zin heeft Het antwoord hierop luidt, dat men van Amsterdam uit slechts in 9 van dc 19 districten zal kunnen kiezen; al bevatten die 9 districten ca. 75 pet. van het aantal abonné's van Nederland, voor het resteerende percentage moet men het verkeer, zij het slechts via één enkele telefoniste afwikkelen. Bovendien moet be halve voor de 35.000 Amsterdamsche aan sluitingen het handverkeer van de 13.000 aansluitingen in do omgeving van Amster dam ('t Gooi, Zaandam) afgewikkeld wor den. En men zal ook rekening moeten hou den met een belangrijke uitbreiding van bet aantal geabonneerden. Dc geïnstalleerde snelverkcersposten lee- nen zich ook voor de afwikkeling van dit verkeer, zoodat bij geheel automatische verkeersafwikkeling tusschen de 3 groote steden deze posten voor het districtsver- kecr gebruikt kunnen worden. In het eindstation van de automatiseering zullen de 136 posten met vaste verbindin gen voor het binnenlandsch verkeer over bodig zijn. Echter blijft het voor Amster dam zeer belangrijke buitenlandsch verkeer over. In het aanvangsstadium zal ongeveer één vierde deel van de posten voor het buiten landsch verkeer aangewend worden, waar voor nog een groote vlucht mogelijk is. Men behoeft zich niet bezorgd te maken, dat deze jongste spruit van het interlocal# telefoonbedrijf tot vollen wasdom gekomen, lot werkeloosheid veroordeeld zal zijn. Het tegendeel zal ongetwijfeld een voldoening zijn zoowel voor den telefoonstaf van 't Rijk. als voor dien van de gemeente Arasterdam en de Bell Telephone Manufacturing Co^ die tot de totstandkoming van deze cen trale hebben samengewerkt sysA.i

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9