Maison Elise Celebesstraat 7 DE N.S.B.-VERGADERING TE LOPIK la. M. RN. OOSTERVEEN Overtollige Haren BENDE, DIE HET DORP TERRORISEERDE f Tegen elk van de vier verdachten 8 maanden gevangenisstraf geëischt Radioprogramma Langestraat 42 - Tel. 77 POLITIESTOPTEEKEN NIET GEZIEN Advertentiën Waarschuwing MEISJE GEVRAAGD V.A.M.I. IJS U taint't op de prijslijst zien DAMESKAPSALONS Langestraat 71 TEL. 1452 Een 30-jarig koopman uit Amsterdam stond gistermiddag terecht voor de recht bank to Utrecht, wegens diefstal van een tweetal rijwielen en en reeks be- lastlngplaatjes aan een der kazernes te Amersfoort. Verdachte had de rijwielen op verschillende tijdstippen aan het station af gegeven ter verzending naar Amsterdam Hij was denzelfden avond nog te Amersfoort gearresteerd, en had toen niet minder dan 8 belastingplaatjes in zijn zak, plus een stel loopera en inbrekerswerktuigen. Nadat een aantal getuigen was geboord, kwamen de verdachte en zijn verdediger voor een eigenaardig dilemma te staan. Ver dachte hield namelijk zijn onschuld vol, en wilde dat zijn vroegere vriend Meyer ge hoord zou worden, die dan bewijzen kon dat hij de rijwielen niet gestolen had. Maar er stond tegenover, dat evengenoemde vriend indertijd verklaard had, dat verdachte de belastingplaatjes had ontvreemd, waarvoor verder geen bewijs aanwezig was. Het zou dus aan den eenen kant in verdachte's voor deel zijn als Meyer, wiens adres het O.M onbekend is, niet werd gehoord. Het zou er toe kunnen strekken dat zijn zaak eerder berecht werd, en het voorarrest eerder zou eindigen. De Officier drong er op aan dat vcrdach 'te van het hooren van get. Meijer zou af zien. Eerst wilde verdachte niet: hij was Immers onschuldig Tenslotte echter zou hij zich „neerleggen bij z'n verdediger". Deze, nar. v. Genechten, wilde aanvankelijk ook gek Meyer laten hooren, maar vond tenslot te goed, dat van het hooren van dezen ge tuige werd afgezien. De officier wee6 er in zijn requisitoir «op, dat het 6telen van de belastingplaatjes Diet kan worden bewezen. Dit is wel het geval met do rijwielen, die verdachte im mere heeft aangeboden aan de Spoorwegen, waar hij door twee ambtenaren is herkend Spreker eischte 8 maanden gevangenisstraf met aftrek. Mr. v. Genechten betwijfelde of de her kenning door de spoorwegambtenaren van veel waarde was. Zij konden tenslotte wei nig anders zeggen, dan dat verdachto een donkere jas droeg en een gleufhoed.. Maar, al geldt het spreekwoord: „De kleeren ma ken den man", het is nog altijd niet zoo: „De kleeren maken den verdachte". Na re- en dupliek werd de uitspraak bc paald over 14 dagen. De mishandeling van een na* I tionaal-socialist te Lopik. Vier grondwerkers, een houtbewerker, eeD los arbeider en een landarbeider allen uit Jaareveld, leeftijden tusschen 20 en 31 jaar vulden Dinsdagmiddag bij de arrond. recht bank te Utrecht aan 't slot van do zit ting „en masse" de verdachtenbank, terecht staande wegens de bekende mishandeling van een nationaal-socialistiscb spreker, en de vernieling van diens auto de bekende gebeurtenis uit Lopik van den 15en Febru ari van dit jaar. De eerste van de verdachten die verhoord jivordt is de eenige gedetineerde van de ver dachten. Hij heeft dien avond de vergade ring in café Helsloot bijgewoond, waar een heel kalme stemming heersebte. Tegen af loop van de vergadering verzocht de spre ker allen die het Wilhelmus niet mee wil 'den zingen, de zaal te verlaten. Verdachte is toen met anderen naar buiten gegaan, maar bleef in de buurt van het koffiehuis, bij de garage, waar hij, in een driftbui, een ruit en een lantanrnglas van de auto van den spre ker heeft ingeslagen. President, mr. Havelaar: „Waarom Jcvas je driftig?" Verdachte weet daar geen antwoord op te geven. Verdachte's verdediger, mr. Steenber- g b e merkt op, dat verdachte driftig werd pa het hooren van een schot. Er blijkt echter, dat het relletje al eerder pan den gang was. Verdachte geeft toe, dat er door anderen met steenen is gesmeten en met lange 6tokken is geslagen. Maar Lij beeft niets gedaan dan met een kleinen 6tok de auto geraakt. Hij heeft niet naar den spreker geslagen en ook niet geroepen „sla idood". Alle andere verdachten ontkennen, dat zij aan dit relletje hebben deelgenomen. De een beeft op de brug (vlakbij) gestaan, maar niets gehoord, een ander gaf toe, dat hij >,leve" hoorde, maar het was „hardstikke donker" hij had niets gezien en nog min der geslagen de laatste, wiens vrouw en kind door het 6Chot van den veldwachter *varen getroffen, beweerde dat hij ook niets gezien had. Hij heeft niets gedaan dan den veldwachter gehaald, toen hij hoorde wat er gebeurd was. De veldwachter Kool, uls eerste getuige gehoord, geeft een heel ander verhaal. Vol gens zijn uitvoerig relaas is er sprake ge weest van een algemeen afgesproken ver- Eet. Er waren vele roodgekleurde becren in de zaal, maar er gebeurde niets dan dat er af en toe geïnterrumpeerd werd. Toen het Wilhelmus werd gezongen verliet onge veer van de aanwezigen de zaal. Buiten Nverd de Internationale gezongen. Getuige is naar buiten gegaan om dat zingen te verbieden en het werd stil. Getuige is toen teruggegaan In het café, en kwam na een poosje weer buiten. Als op commando werd er topn met groote steenon gegooid, o.a. bnk sleonen van een in afbraak verkeerend huls De veldwachter ging weer In het café teruu en bleef daar ongeveer 20 minuten wachten Toen het rustig was heeft hij met den spre ker en den caféhouder onder Helsloot bet café door een zijdeur verlaten en kwam in de schuur. Helsloot droeg een lantaarn Op 'datzelfde oogenblik kwam er een woeste bende als in colonne opzetten het leek wel oorlog die eerst met steenen wierpen cn toen met knuppels en stokken de auto vernielden. Getuige beeft toen een schot ge lost, met het bekende noodlottige gevolg. Vervolgens schetste hij do mishandeling van Holswilder. De verdachten beweren allen dat Kool staat te liegen. De laatste verdachte vraagt hoe hij Holswilder heeft kunnen slaan, ter wijl hij den veldwachter kwam balen voor zijn vrouw en kind. Getuige Kool: „Later, toen je weer bui ten was, toon heb je geslagen". Getuige Holswilder, groepsleider van de N.S.B. te Schoonhoven, verklaart den laatsten verdachte als den aanvaller te her kennen Hij riep: „deze motten we hebben". En later werd gezegd: „zie zoo, dio is vast kapot". De burgemeester van Jaareveld en Lopik de heer Oldenhof, wordt al6 getuige k dé- chargo gehoord. Mr. Waslander wil van hem hooren hoo hij over veldwachter Kool denkt. De Officier: „Dat heeft hiermee toch niets te maken". De President tot den burgemeester: „Acht u getuige Kool betrouwbaar?" Getuige: „Ik heb geen enkele reden tot klagen". Nog wordt een mej. de Haas als getui ge k décharge geboord, die in een winkel gehoord had dat de jonge Kool tot anderen zei: „We zijn te vroeg met gooien begon nen". Kool Jr. ontkent dit pertinent. Requisitoir. De officier van justitie, mr. Twiss Quarles van Ufford, noemt dit geval een typisch geval van openlijk geweld in ver eendo krachten gepleegd. Dat de veldwach ter op wiens verklaringen wij hier in hoofd zaak bouwen, door de verdachten zoo fe! wordt bestreden ligt voor de hand, daar de veldwachter de eenige is in dit dorp, die te gen een dergelijke bende kan optreden. Dal deze bende de boel in Lopik terroriseert is duidelijk. De verklaring van den veldwach ter wordt intusschen ondersteund door de verklaringen van eenige andere getuigen die onderdeden van de handelingen hebben waargenomen. Dat voorbedachte rade in t spel is, ligt voor de hand Men zie maar eens naar de stokken die daar aanwezig zijn en die men heusch niet bij elkaar heeft ge bracht, orn ze als wandelstokken te laten dienen. Ook de 6tecncn hadden ze niet voor t oprapen. Het huis waar ze gehaald moes ten worden lag een heel eind weg. Er werd gegooid als op commando Tweemaal is de veldwachter mei een hagelbui van steenen intvangen. De vrijheid van het woord wordt in ons land beschouwd als een kostbaar bo zit; des te ernstiger wordt dit feit, daar uit niets is gebleken dat Holswilder op de bo wuste vergadering misbruik van bet woori heeft gemaakt of prikkelend is opgetreden Er moet streng tegen een dusdanige terreur worden opgetreden. Spreker eischt deswege tegen elk der verdachten 8 maanden gevan genisstraf, voor wat den eerste betreft met aftrek van de preventieve hechtenis. Als verdedigers traden op Mr. Stccn- bergho, Mr. Waslander en Mej. Mr. Simons. HEIDEBRAND BIJ DE STOMPERT. Ongeveer 25 H.A. verbrand. Soes ter berg, 3 April. Hedenmiddag omstreeks 2 uur is, vermoedelijk door het achteloos wogwerpen van een eindje sigaret, brand ontstaan in de heide nabij de Stom- pert. Het vuur greep door den sterken wind zeer snel om zich heen, zoodat met man cn macht gewerkt moest worden om een zeer grooten brand te voorkomen. Direct was de Soesterbergsche brandweer ter plaatse, waarna al zeer spoedig hulp kwam van militairen der luchtvaartafdec- ling, van de infanterie cn van de cavalerie uit Amersfoort. Ook de Amersfoortschc brandweer heeft bij dezen brand hulp ge boden. Men kon ondanks het krachtig optreden van de vele hulpvaardigen niet verhinde ren, dat ongeveer 25 H.A. heide een prooi der vlammen werden. VILLA AFGEBRAND. Utrecht, 3 April. In het villapark „Voordaan" is tegen middernacht brand uitgebroken in de villa, welke bewoond werd door de familie Radomaker. De bewo ners waren den geheelen da/g afwezig ge weest en juist toen zij thuis* kwamen, za gen zij tot hun schrik, dat de vlammen reeds uit het dak sloegen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed met drie stralen het vuur en was den brand snel meester. De villa brandde echter ge heel uit. Niets kon worden gered. Iluis cn inboedel waren verzekerd. Dondordag 5 April. Hilversum: Golflengte 301.5 M. A.V.R.O. 8.01 Gramofoonrauziek. 10.01 Morgenwijding. 10.05 Graraofoonmuziek. 10.30 Muzikale voordracht. 11.00 Knipcursus kinderklecding. 11.30 Zang door het Arnhemsch Dubbel Kwartet. 12.01 Lunchconcert door het Omroepor kest onder leiding van Nico Treep. 1.45 Zangvoordracht door Rita Oger, mez zo-sopraan. Aan den vleugel Egbert Veen. 2.00 Voordracht door Rie Beyer. 2.30 Concert door het Omroeporkest on- 1er leiding van Nico Treep. Soliste: Rita Oger, mezzo-sopraan. 3.15 Gramofoonmuziek. 4.00 Mevr. Antoinette van Dijk. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Radiotooneel voor grootere kinderen. Studio-opvoering van „Op zoek naar de schatten van Bidoux"* WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. Kaaspasteitjes (10 stuks). VOOR DE MIDDAGTATSL Engelsche kalfslever. Aardappelen. Spinazie. Wentelteefjes. Zeer voordeelige aanbieding VINOLIA toilet zeep per stuk 22 cent, per doos f 2.50 Zoolang de voorraad strekt. 5.30 Dinerconcert door Ludwig Rüth cn zijn orkest, 6.30 Sportpraatje door II. Hollander. 7.00 Ludwig Rüth en zijn orkest. 7.30 Engelsche les. 8.01 Nieuwsberichten Vaz Dias. S.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Abonnementsconcert door het Concertgebouworkest o.l.v.- Erich Klei- ber. Solist: Jascha Heifetz. viool. Beethoven-programma. 10.30 Gramofoonmuziek. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias 11.10 Dansmuziek door Ludwig r.fitli en zijn orkest. Huizen: Golflengte 1875 M K.R.O. S.00 Morgenconcert N.C.R.V 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds M Iloltrop, Chr. Ger. Prcd. 10.45 Leger des Hcils-kwartiertjo. K.R.O. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor L. II Pcrquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O. Or kest o l.v Murinus van 'l Woud, N.C.R.V 2 00 Cursus fraaie handwerken. 3 00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing door Ds. K. Sietsma, Geref. Pred. Zang: .1. H. Smit Duyzcntkunst, bariton. Orgelbegeleiding: H. Smit Duyzent kunst. 5 00 Cursus handenarbeid voor onze jeugd. 5 30 Viool-recital door lan Helden. Aan den vleugel Ï.Isa Nothenius. 6.30 Attentie voor de Chr. Sport-organi salies in Nederland. 0.45 C.N V.-kwartiertje. Spreker: J Schip per, secr. C.N.V. 7.01) Persberichten Chr. Persbureau. ±715 Gramofoonmuziek of „Eer. greep uitT 7.30 Weekoverzicht. S00 Orgelconcert door -lan Zwart uit de Luth. Kerk te Amsterdam 9.00 Spreker J Kuilman. Onderwerp: De Run op den Fiscus 9.30 Concert door het N.C.R V.-klein or kest o.l.v. Piet v. d. Hurk. 10.00 Persbureau Vaz Dias. Vervolg concert 11.00 Gramofoonplalcnconcort. 'Automobilist lot drie weken gevangenisstraf veroordeeld Vrijspraak in hooger beroep! Onduidelijke stoptcekcn6 zijn levens gevaarlijk in de eerste plaat6 voor hem, die do auto's wil controleercn, maar ook voor de inzittenden. Iemand, die een dergelijk teeken, b.v. met een lantaarntje gegeven, over het hoofd ziet, heeft daarom alleen nog geen gevangenisstraf verdiend! Het ligt voor de hand, dat de contróle op auto's in de grensstreken scherper is dan elders in het land. omdat de smokkelhan del fantastische afmetingen heeft aangeno men. Naar aanleiding van binnengekomen klachten wendde de A.N.W.B.-Toeristen- bond voor Nederland zich, zooals men weet, enkele maanden geleden tot den Minister van Financiën met het verzoek om den con troleerenden ambtenaren te instrueeren minder schielijk te zijn met den kogel. De minister heeft toen zelf een inspectietocht gemaakt waarbij geconstateerd werd, dat de toestanden niet zóór erg zouden zijn als do A.N.W.B. wel meende. Ofschoon dit resul taat niet erg bemoedigend was, werd ook hij een volgende gelegenheid door den mi nister toegezegd, dat event, noodige verbe teringen zullen worden ingevoerd. Frappant geval bij Amsterdam, Maar inmiddels bereikte den A. N. W. B. een klacht van iemand, die ver van de beruchte grensstreek, in het vredige Half weg (tusschen Haarlem en Amsterdam) een politiestopteeken over het hoofd gezien had. Dit feit nu had men aangemerkt al6 een misdrijf, de justitie zag hierin namelijk overtreding van art. 184 van het Wetboek van Strafrecht: het opzettelijk niet voldoen aan een bevel van een bevoegd ambtenaar, hetgeen gestraft kan worden met gevange nisstraf tot drie maanden! Het ligt voor de hand, dat dc betrokken automobilist zijn oogen niet kon gelooven, toen hem uit do dagvaarding -bleek jvat tcnlaste gelegd werd. Hij was op een nacht in Augustus (omstreeks halfeen) van Haar lem naar Amsterdam gereden. Enkele kilo meters roofbij Halfweg was hem een auto langszij gekomen waarin een veldwachter zat, die hem liet stoppen. Daarbij vernam do automobilist, dat do veldwachter hern in de bebouwde kom van Halfweg rnct een lan taarntje een stopteeken had gegeven, doch in plaats van vaart te verminderen was do auto doorgereden, zoodat dc veldwachter zelfs terzijde bad moeten springen om het veege lijf te redden. Dit 6lopteekeu stond in verband met contróle op achterlichten; een collega van den veldwachter had 100 meter terug geconstateerd, dat dc nummerplaat van de onderhavige auto onvoldoende ver licht was cn daarna was dan het stopsein gegeven. Niemand zag het sein. Niet alleen dc bewuste autorijder, maar ook zijn drie passagiers verklaarden perti nent, dat zij geen stopsein gezien hadden, bovendien voerde de automobilist aan, dat het uitzicht door mi6t niet helder was, ter wijl tenslotte tijdens dc achtervolging bost een verwisseling had kunnen plaats hebben. Niets hielp, nadat de Ilaarlemscho kanton rechter do kwestie van de nummerplaatver lichting had afgedaan, volgde eenige maan den later dc behandeling voor den Politie rechter aldaar, die den verdachto bij verstek lot drie weken gevangenisstraf veroordeel de, van welk vonnis dc automobilist in ver zet kwam voor dcnzclfden rechter. Hij bracht toen getuigen mede, maar in weerwil van alle betoogen bevestigde dc Politierech ter het verstekvonni6. Voor het Hof te Amsterdam. Natuurlijk berustte do automobilist niet in dit vonnis, hij teekende hooger beroep aan. De A.N.W.B.-Toeristenbond voor Ne derland, die van oordcel was, dat het hier een zaak van principieel belang voor het autoverkeer in on6 land betreft, nam de verdediging op zich. De verdediger wees er in zijn pleidooi nadrukkelijk op, dat het niet waarnemen van een stopsein aller minst beteekent, dat de doorrijdende auto- rinobilist a tout prix een misdadiger is. De autorijder moet zijn aandacht concentreeren op den weg, het verkeer en de zijstraten eischen, vooral in bebouwde kommen, een Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht cn kalm, na ge duldig gedragen lijden, onze. geliefde Vrouw. Zuster, Moeder en Tante GEERTRUIDA HERMINA VAN 'T EIND- VAN HASELEN. eerder Weduwe van den Heer GERP.IT SCHIPPER in den ouderdom can 70 jaar. Uit aller naam, D. VAN 't EIND Loosdrccht, 2 April 1931 De teraardebestelling zal plaats hebben Vrii- dag 6 April a.s. te Nieuw-Loosdrecht; ver trek van het sterfhv/s tc één uur n.m. II IIHHIliWH" Tot onze groote droef heid overleed heden plotseling onze Man en Vader EGBERT HOGEWIND, in leven Luit. Kol. der Genie N. I. L. in den ouderdom van. 47 jaar. W. A. I-IOGEAV 1 ND— VAN DER SU IJS A EER. G. HOGEWIND. W. HOGEWIND Amersfoort, 3 April 103-5. Waldeck Pyrmontlaan 2. Geen bezoek. Dc teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 7 April op dc Algem. Begraafplaats „Rusthof". Vertrek van het sterfhuis 2 uur n.m. Eenige en algemeen® kennisgeving. Tot onze groote droef heid overleed heden plotseling, onze Zoon, Broeder cn Beliuwd- broeder EGBERT HOGEWIND, in leven Luit. Kol. der Genie N.I.L. in den ouderdom van 47 jaar. Amersfoort B. G. HOGEW IND. .T. HOGEWIND. M. HOGEWIND— SPRUIJT. C. PLAIN TEN GA HOGEWIND. O. PLANTENGA. Den Haag: F. HOGEWIND. L. HOGEWIND— CR EDI ET. Biltihoven: B. HOGEWIND. C. HOGEWIND— IIALEBOS. Amersfoort, 3 April 1931. volkomen concentratie op normale ver-, schijnselen. Een in het duister staande po litieagent voorzien van een wellicht zwak lantaarntje kan allerminst als een uit verkcereoogpunt normale verschijning worden opgevat. Van opzet kon volgens pl. in dit geval dan ook zeker niet gesproken worden, wel bleek er uit, dat het van zeer groot belang is om stopseinen duidelijker te geven. Niet alleen voor den controleerendcn politieman maar ook voor dc inzittenden van den wagen en voor het overige verkeer zijn onduidelijke aanhoudingen levensge vaarlijk. De Officier van Justitie kon zich bij dit betoog aansluiten, bij requireerdc een klei ne geldboete, doch dezer dagen heeft het Amsterdamschc Gerechtshof, onder vernie tiging van het vonnis van den Haarlem- 6chen politierechter, den verdachte vrijge sproken. De hulp van den raadsman van den A. N. VV. B. heeft dezen automobilist dus behoed voor een straf, welke zeker iedereen als onrechtvaardig gevoeld zou hebben. :_cclC7. FRANKRIJK—NEDERLAND HEEREN. Het Nederlandsch elftal. Amsterdam, 3 April. Naar wij verne men is voor den internationalen hockey wedstrijd FrankrijkNederland, welke op Zaterdag 7 April a.s. te Parijs wordt ge speeld, nog een wijziging gekomen in de op stelling van de voorhoede van het Neder landsch elftal. Van der Heer (H.H.Y.C.) is namelijk beschikbaar voor dezen dag, zoo dat Scholten van Deventer door den Hage naar vervangen is. Nederland zal in ver band met deze wijziging du6 als volgt tus schen de lijnen komen: Doel: van der Does (H.O.C.). Achter: Dc Waal (Amsterdam) en Trcö- llng (H.O.C). Midcn: Cor van der Hagen (Hilversum), Ter Haar (Amsterdam) en van Licrop (Hil versum). Voor: Gunning (Bloemendaal), Schook (Hilversum), van der Berg (Amsterdam), Maas (H.II.Y.C.) cn Van der Haar (II.H.Y C.). Dc Ambtenaar van liet O. M. bij het Kantongerecht Amersfoort deelt hierbij mede, dat bij onherroepelijk vonnis van dat Kantonge recht d.d. 1 Maart 1931 is veroordeeld GERARDUS GERRITSEN, geb. 3 Juli 1900, slager to Amersfoort, Wcrverssingel 23. tot f 100 boete, suibs. 50 da gen hechtenis, wegens „het in voorraad hebben anders dan in afwachting van de keuring van vleesoh dat niet van het voorgeschreven merk is voorzien, gepleegd bij le herhaling", met bevel tot openbaarmaking van deze uitspraak in het Amers foortschc Dagblad op kosten van veroordeelde. Utrocht, 3 April 1934. Do Ambtenaar O.M., voornoemd, L. D. ZIJLSTRA. Hierbij betuigen wij onzen oprechten dank voor de be toonde belangstelling bij dc ziekto en do buitengewone deelneming met het overlii- den van onze innig geliefde Echtgcnoote, Moedei, Be huwd- cn Grootmoeder, ENGEUNA VAN DRIE geb. DE GOEDE. Uit aller naam: C VAN DRIE. Amersfoort, April 1931. Isseltschcvveg 26. Verzoeke den heer TH. I. B. KESSLËR, Soes Ul ijk, Aïrna Paulownalaan 36, die onder curateele staat sledMs k contant te leveren. De Curator. boven de 20 jaar voor dag cn nacht. Aonm. Concertzaal Valk". „De Gevraagd nette personen voor veikoop van aan huis of a. d. weg in de Gem. Amersfoort cn omg. Bij voorkeur met ventvergun ning. Aanm. Donderdag 5 April tusschen 111 uur Utr.weg 302 (Carlton) dc Bilt. KAPOKMATRASSEN- Gevestigd te .Amersfoort de Lcidschc Dekcnhandcl. VertegenvvGrootste en Oudste Kapokmatrossenfa- briek. Ter introductie Supe rieure Kapokmatrassen tegen fabrieksprijzen. 40 dessins. Inlichtingen vrijblijvend. Bijzondere aanbieding in 100 zuiver nieuwe wollen Lcidsohe dekens. Enkele stuks, iets beschadigd, tegen sterk verlaagden prijs. LEIDSCHE DEKENHANDEL Voor den BLOEMENTUIN. 10U Gladiolen 111 kl„ 100 Montbretia's, oranje, 50 dbl. Anemonen, 50 Ranuncules, 50 Oxalis rood, 10 Lelries rood, 15 Lelie's wit, 25 Snij bloemplan ten in 5 Soorten. Plantaanwijzing cn 5 prachit pot Begonia's gratia voor slechts f 2.50. M. WALRAVEN Con Bloemisten, Kerkstr. 23 Hillegom. Telef. 5512. Postgiro 98727. DAMES. worden door ons afdoend verwijderd met hot nieuwste on tharingsapparaat. HET WONDER VAN AMERSFOORT L. NIEWEG Tel. 1825. Utrechtschestraat 38. WATERSLANG extra zwaar 24 cent per Meter. Complete garnituren met sproeier cn waterdiet koper geheel compleet. 5 Meter 2.75 18 1-28 15 5-55 20 6-90 25 7.75 Snoeischaren 69 ct. 98 et. „HET WONDER VAN AMERSFOORT" L. NIEWEG.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7