AMERSFOORTSCH DACBÏ.AD Engeland: ontwapening, ontwapening! Zaterdag 14 April 1934 32 e Jaargang No. 241 Frankrijk: garanties, garanties! DERDE BLAD OUD-STRIJDERS TEGEN DE BEZUINIGINGEN Caricaturen vanDuitsche leiders DE KERKSTRIJD BLIJFT VOORTDUREN GEHEELE BEMANNING DER TSJELJOESKIN GERED JEUGD SLACHTOFFER DER ECONOMISCHE CRISIS ANECDOTE BETREFFENDE ELEONORO DUSE DRIESTE OVERVAL VAN DILLINGER Kansen op een vergelijk uiterst gering Als resultaat tier tc GonèVe gevoerde on derhandelingen wijst de diplomutiokc nicde werkster van de Oeuvre in een bericht uit Genève op de zekerheid, dat Engeland de door Frankrijk gewenschtc uitvoeringsga ranties slechts zal inwilligen, mits Frankrijk overgaat tot een evenredige ontwapening, wat Frankrijk reeds als algedaan had be schouwd. De aanwijzingen van Macdonald en sir John Simon aan Eden hadden de strekking, dat men in ruil voor de geéischle garanties van Frankrijk een, zij het ook nog zoo geringe, vermindering van bewapening zou moeten krijgen, want de openbare mee ning in Engeland en de binnenlandsche po litiek eischen, dat de Engelsche rcgcering al thans op eenige ontwapening kan wijzen. De Fransche journaliste van de Oeuvre ineent, dat deze instructie de uitwerking van een overeenkomst niet zal vergemakkelijken. Wanneer de Fransche regccring reeds moei te heeft den oppersten raad van nationale verdediging en den generalen staf te win ncn voor een overeenkomst tot beperking der bewapening, dan zal zij deze kringen ze ker nooit tot een nog zoo kleine verminde ring der bewapening kunnen brengen. Ook de Londensche correspondent van de Echo de Paris bevestigt, dat Engeland geen concessies zal doen, wanneer Frankrijk geen aanzienlijke vermindering van zijn be wapening inwilligt. De Oeuvre meldt verder uit Genève, dat men in politieke kringen aldaar den indruk heeft gekregen, dat men omtrent het tot stand komen van een overeenkomst van werkelijke beteekenis geen al te groote hoop meer koestert. De vertegenwoordigers der Kleine Entente wcnschcn in elk geval de totstandkoming van een overeenkomst tol beperking der bewapening, hoe schematisch iets dergelijks in wezen ook zou zijn, want zij vreczon niets zoo zeer als een bewape ningswedsfrijd en een ingrijpende wijziging van de vriendschaps- en bondgenootschaps- groepeeringen. Verschillende Fransche bladen hopen nog steeds, dat de herbewapening van Duitsch- land ETTgehrnd tot den ander inzicht en een duiderijker opVatting zal brengen. De radicaal-socialistische République vreest vooral de besluiteloosheid der mo gendheden, voornamelijk van Engeland, met alle daaruit voortvloeiende gevolgen. Duitschland maakt hiervan gebruik om in middels zijn bewapening steeds verder te verhoogen. Het blad vraagt zich af, waar too deze politiek van aarzelen zal leiden. De Broqueville heeft gelijk gehad. Men wil den preventieven oorlog niet en ook wil men Duitschlaiid niet voor den Volkenbond slee- pèn. Derhalve moet gehandeld worden. De Excelsior polemiseert tegen het hoofd artikel in de Times en verwijt het Engel sche blad gebrek aan logica. De Excelsior vraagt zich af hoe het mogelijk is aan een komende overeenkomst tot beperking der be wapening ernstige uitvoeringsgaranties toe te voegen, wanneer deze garanties niet wor den uitgebreid tot de bescherming van den vrede ingeval van een aanval, die het ge volg is van schending der conventie. Het is duidelijk, dat \crdergaando ontwapening van Frankrijk gelijktijdig met herbewapening van Duitschland ingeval van een conflict ernstige offers van Engeland zal eischen. Dit feit, dat door den Engclschen generalen staf en vooraanstaande personen in Engeland se dert jaren wordt erkend, schijnt men in Downingstreet nog steeds niet ln te zien. Wat zou in 1914 en 1915 de vrijheid van Engeland zijn geworden, wanneer het Fran sche leger en de Fransche luchtmacht niet hadden standgehouden, terwijl het Engel sche leger en de Britsche luchtmacht moes ten worden opgebouwd? Of men dit wil er kennen of niet, het feit blijft bestaan, dat de veiligheid van Engeland nauw verbonden is met die van Frankrijk. Londen en Parijs zijn slechts een uur vliegens van Duitsch land verwijderd. Om aan dit dubbele ge vaar tegemoet te komen, zijn twee veilig heidsmaatregelen, d.w.z. twee luchtvloten, be ter dan één. De Fransch-Engeleche besprekingen in zake de ontwapening worden door de Parij schc pers met aandacht gevolgd. Over het algemeen zijn de bladen weer sceptischer. Zij hebben den indruk, dat uit de bespre kingen te Genève is gebleken, dat het En gelsche standpunt eigenlijk niet veran derd is. Het Journal des Débats geeft uiting aan zijn ontevredenheid, dat de besprekingen te Genève hervat zijn en het blad stelt Macdonald en Henderson daarvoor verant woordelijk. Het verklaart, dat de geschie den is den invloed dezer mannen eens zeer streng zal beoordeelen. Engeland heeft noch de uitvoering van het verdrag van Versail les, noch de toepassing van bet pact-Kei logg kunnen waarborgen. Nu wil het doen gelooven, dat het van Duitschland de aan aarding der contróle en de stopzetting der bewapening zal verkrijgen onder voor waarde, dat Frankrijk zijn bewapening ver mindert. De Temps 6telt vast, dat Engeland als tegenprestatie voor de uitvoeringswaarbor gen, waartoe het zich onder omstandighe den bereid zal verklaren, nog steeds een aanzienlijke algemeene bewapeningsvermin dering blijft eischen. Het Daitsche antwoord aan Londen inzake de verhooging der defensiecredleten door 't Foreign Olfice ontvangen. Londen, 12 April. (V. D.) Het Duitsche antwoord op de Britsche vragen betreffen de de redenen voor het verhoogen van de Duitsche begrootingen voor leger, vloot en luchtvaart is heden door het Foreign Of fice ontvangen. Van officieele zijde wordt echter nog geen commentaar verstrekt. Volgens dc Daily Telegraph verluidt, dat de door Duitschland aangevoerde argumen ten zijn, dat het verdrag van Versailles geen bepalingen bevat, welke de tegenwoor digc uitgaven van Duitschland voor bewa pening aan banden leggen. De verhooging van de legeibegrooting vindt zijn verkla ring in de voorbereidingen, die genomen worden voor de omzetting van dc beroeps rijksweer in een militie met korten dienst tijd, waarvoor groote bedragen noodig zijn voor accomodatie en uitrusting. De hoogere vlootbegrooting is veroorzaakt door de ver vanging van verouderde tonnage, in welk opzicht langzamer en op minder omvang rijko wijze tc werk wordt gegaan dan vol gens het verdrag veroorloofd is. De hoogere luchtvaartbegrooting aldus tenslotte dit bericht van de Daily Tele graph is het gevolg van de noodzakelijk heid van verbetering der gebruikte types en van de arbeidsvoorwaarden bij do bur gerlijke luchtvaart, terwijl hierop tevens van invloed zijn dc overzeesche vluchten, zooals die door de Graf Zeppelin zijn on dernomen. Volgens een H. N.-telegram heeft het Duitsche antwoord in politieke kringen te Londen een onaangenamen indruk ge maakt, o.a. wegens de weinig tactvolle ijwze, waarop dit antwoord is opgesteld Daardoor zal het moeilijk worden een toe nadering tusschen de verschillende stand punten te bewerken. Londen in afwachting van het Fransche antwoord. Parijs, 13 April. (V. D.) In welingelichte Fransche kringen verklaart men, dat het antwoord op de Engelsche vragen, hoo Frankrijk zich de uitvoeringsgaranties van een eventueele ontwapeningsovereenkomst voorstelt, in ontwerp gereed is. De minis ter van buitenlandsche zaken, Barthou, heeft de voorbereidingen nauwkeurig ge controleerd cn thans is nog slechts het ad vies noodig van de militaire deskundigen waarna het ontwerp in den ministerraad zal worden behandeld. Het zal dan nog wel enkele dagen duren, alvorens het antwoord naar Londen kan worden gezonden. UIT DE GEVANGENIS GEVLUCHT. Innsbruck, 12 April. (V.D.) De natio- naal-socialist August Angerer, die op 9 Maart wegens het werpen van twee pa- pierbommen tot zes maanden zware ker kei-straf was veroordeeld, is gisteren uit de gevangenis te Innsbruck gevlucht. An gerer, die van beroep meubelmaker is, had in een kamer onder toezicht van een bewa ker een klein karwei uit te voeren. In een onbewaakt oogenblik zag bij kans uit het gebouw te verdwijnen. Men vermoedt, dat bij naar Beieren is gevlucht. VIJFTIG AMERIKAANSCHE VLIEGERS NAAR COLUMBIA. N e w-Y o r k, 12 April. (V.D.) Vijftig Ame- rikaansche aviateurs zullen per s.s. naar Columbiè vertrekken, teneinde aldaar Co lumbiaansche vliegers op te leiden. Zij verklaarden, dat zij met do Columbiaan- 8che regeering een contract hadden geslo ten. Deze contracten zouden echter in ge val van het uitbreken van een oorlog tus schcn Columbiè en een anderen slaat ver vallen. VLIEGTUIG MET VIER INZITTENDEN VERMIST. Sjanghai, 12 April. (V.D.) Een water vliegtuig der Chüieescho luchtvaartmaat schappij. dat twee vliegers cn twee passa giers aan boord had, wordt sedert 48 uren vermist. Men vreest, dat het toestel veron gelukt is MINIMUM-PRIJZEN IN HOTELS. Weenen, 12 April. (V.D.) De centrale vereeniging van hoteliers in Oostenrijk heeft een plan ontworpen tot het verkrijgen van wettelijke minimum-prijzen in het hotel bedrijf, welke door een speciaal daarvoor te benoemen commissie zullen worden vastgesteld. Deze prijzen, die een grens bedoelen te stel len, mogen met niet meer dan ten hoogste 10 pet. 'worden gereduceerd. De hotels zul len worden ingedeeld in verscheidene cate eoriean, overeenkomstig de grootte en stan ding van de instelling, terwijl de prijzen, al naar gelang van het seizoen, zullen variee- ren. Verscheidene plaatselijke organisaties hebben het plan, dat nog bij de Kamer van Koophandel en het ministerie van handel in behandeling is, reeds goedgekeurd. Parijs, 12 April. (H.X.) De nationale raad van oud-strijder* is vanmiddag opnieuw bij een gekomen, om te beraadslagen over de bezuinigingsvoorstellen van de regeering en te trachten tot overeenstemming te komen over het antwoord, dat aan de regeering zal worden gegeven Verschillende sprekers stelden zich op hei standpunt, dat de re geering bezuinigingen moet trachten te ver krijgen door beteugeling van de misbruiken en wantoestanden op financieel gebied en niet door de uitKeeringen aan de oud-strij ders en invaliden te verhinderen Na een uitvoerige discussie, waarbij bleek, dat er veel tegenstanders waren, werd ten 6lotte besloten over de rcgeeringsvoorstellen te be. raadslagen en zich niet te vereenigen niet een metie om de regeringsvoorstellen in het geheel niet te behandelen Men verwacht, dat het wellicht in den avond zal worden, voordat de beraadslagingen geëindigd zul len zijn. Parijs, 12 April (V.D.) De nationale raad van de nationale vereeniging der oud-strij ders heeft aan het slot van zijn congres van heden een door een delegatie nog heden avond aan den premier, Doumcrgue, over handigde resolutie aangenomen, welke het antwoord vormt der oud-strijders op den oproep van den premier zelf besluiten te nemen in den geest van verlaging der pen sioenen cn zekere bezuinigingsmaatregelen De oud-strijders hebben voor 1934 als uit zondering een verlaging der pensioenen met 3% aanvaard, welke op 1 Juli van kracht wordt, wanneer de regeering voordien po sitieve resultaten heeft bereikt, in de eerste plaats door verbetering van de openbare en particuliere morail. herziening van voorden staat ongunstige leveringscontracten, be. strijding van belastingontduiking en verder door economische saneering en staatsher vormingen. De oud-strijders zullen in de eerstvolgen de maanden de pogingen der regeering nauwkeurig volgen en. wanneer deze onvol doende en ondoelmatig blijken, hun eigen program der nationale vernieuwing door zetten. Parijs'. 13 April. (ViD.) Het bestuur van den bond van oud-front-6trijders en oorlogs invaliden heeft gisteravond den minister voor de pensioenen de door de buitengewo ne vergadering van don raad dezer organi satie aangenomen resolutie, waarin een voorwaardelijke gjedkeurtng van de kor ting dór pensioenen hWt"3 n/tr. wordt uitge sproken, overhandigd en ookXdëH, minister; president van den inhoud der resolutie op de hoogte gesteld. Doumergue zal heden een bespreking met het bestuur hebben over de beteekenis en.de draagwijdte der resolutie. Duitsche gezant te Praag protesteert Op een door een Tsjechische kunstenaars- vereeniging georganiseerde caricaturontcn toonstelling zijn ook caricaturen van Hit Ier, Hindenburg, Goerin-g, Goebbels en Roehm geëxposeerd Het hakenkruis is in éón geval samengesteld uit bloedige bijlen, in een ander geval uit lijken. In een nota aan bet ministerie van bui tenlandsche zaken heeft de Duitsche ge zant te Praag, dr. Koch, hiertegen ernstig verzet aangetekend Hij verklaart in zijn nota, dat de tentoonstelling dezer caricatu ren de betrekkingen tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowakije in gevaar kan bren gen en verzoekt het ministerie van bui tenlandsche zaken zorg te dragen voor de onverwijlde verwijdering der caricaturen DE STRIJD TUSSCHEN DE ARABIEREN. Engelsche stappen. Londen, 1*2 April. (V.D.) Naar alhier verluidt, zou de Engelsche regeering, zon der in den eigenlijken zin van het woord bomiddelend op te treden, toch stappen ge daan hebben tot het bijleggen van iiet con flict tusschen Arabic en Jemen. To Sana werden terzelfder tijd stappen gedaan door den eersten gedelegeerde van «ie Engelsche regeering te Aden en den gevolmachtigde te Djeddah. Bij geruchte verluidt, dat dezp stappen een zeker suc ces hebben gehad. Jemen zou zich bereid hebben verklaard de vijandelijkheden to staken, terwijl in kringen der Wahabieten ook een grootere reserve in acht zou wor den genomen. HONGERSTAKING VAN GEVANGENEN. De niet genuttigde spifzen worden onder do armen verdeeld. O v i e d o, 12 April. (V.D.) Dc in de ge vangenis alhier opgesloten gevangenen zijn eenige» tijd geleden begonnen met een hongerstaking, daar zij ontevreden waren over het ontwerp-amnestie, waar zij buiten bleven. Nd de gevangenen nog steeds wei geren te eten, beeft de göeverneur bepaald dat de niet door de gevangenen genuttigde spijzen ter beschikking zullen worden ge steld van Maatschappelijk Hulpbetoon, ten einde onder de armen te worden verdeeld. Berlijn, 12 April (V.D) Ondanks de pogingen oin overeenstemming tusschen rijksbisschop Müller en de predikanten van den Pfarrernotbund tot stand te bren gen, zijn er nog steeds geen teekenen, die op een Verzoening wijzen. De bond heeft integendeel met algemeene stemmen besloten den slrij-1 volgens de tot dusverre gehuldigde beginselen voort te zetten. Verder verluidt, dat de evangelische pre dikanten een beroep zouden hebben ge daan op den paus ter vorming van een een heidsfront legen liet Duitsche neo-paga- nisme. R e v a 1, 12 April. (V.D.) Volgens een bericht uit Moskou zijn tbans ook dc laat ste zes leden van de bemanning van den ijsbreker Tsjeljoeskin in veiligheid ge bracht. Dc geredde bemanning zal zoo spoedig mogelijk naar Moskou worden ge bracht, waar zij op het vroegst begin Juni zal aankomen. Er zal den mannen een plechtige ontvangst worden bereid. Genève, 12 April. (V.D.) Het internatio naal arbeidsbureau heeft een verslag uit gewerkt voor de Volkenbondscommissie voor jeugdbescherming, waaruit duidelijk de droevige gevolgen van de economische wereldcrirsis in het bijzonder voor de jeugd blijken. Ook de voortdurende werkloosheid van jongren heeft een noodlottigen Invloed. Het internationaal arbeidsbureau stelt vast. dat de crisis bijna overal een zoodani ge daling van den levensstandaard heeft veroorzaakt, dat millioenen kinderen onder voed zijn en gevaar loopen in abnormale hygiënische omstandigheden op te groeien. Daarbij komt tevens de moreele invloed van do crisis op de kinderen, uit wier spe len, schoolopstellen enz. dikwijls de in het gezin heerschcnde nood en zorg tot uiting komen. Van de vermaarde Itiliaansclie actrice leonoro Duse, die reeds meer dan tien laar dood is, wordt de volgende vermake- 'ijke anecdote verteld De impresario van Duse, Schurmann, had in 1885 het theater te Keulen voor twee voorstellingen tegen een enorm be drag gehuurd Den eersten avond vertolkte Duse de hoofdrol in de opera Traviata van Verdi met groot succes. Natuurlijk was toen het geheele theater voor de volgende voorstelling terstond uitverkocht. De zus ter van den Duitschen keizer telegrafeerde van Bonn uit om een plaats. Door voor haar aan de zijde van het toonecl een speciale plaats aan te brengen, kon nog aan haar verzoek worden voldaan Den volgenden middag ontbood Duse plotseling Schurmann en deelde hem la coniek mede, dat dc volgende voorstelling, waarin zij zou optreden, Heimat van Su dermann,- maar moest worden uitgesteld, daar zij zich niet goed gevoelde. Schur mann protesteerde heftig, terwijl hij aan voerde, dat een uitstel van do opvoering hem op een ontzaggelijk bedrag zou ko men te staan. Bovendien was de zuster van den keizer reeds aangekomen. Dus«ï antwoordje hem, dat zij het verlies wel met hem in orde zou maken. Verder was de zuster van den keizer een bezoeker als ieder ander en ze zou wel weer naar huis terugkeeren Na een hevige ruzie zei Duse tenslotte: „Nou. ook goed dan, om dat je zoo blijft aandringen, zal ik komen. Maar ik waarschuw je, liet zal verkeerd afloopcn en ik zal niet in staat zijn eerder dan over veertien dagen weer te spelen". Stipt op tijd verscheen Duse en zij speelde beter dan ooit tevoren Schurmann wenschte zichzelf geluk met het feit, dat hij zoo sterk was goweest. Toen hij des nachts in zijn hotel kwam, lag er een te legram voor hem, afgezonden door Duse, waarin zij hem mededeelde, dat zij. om dat zij ziek was, naar Italië was vertrok ken. Over veertien dagen zou zij weer ko men zingen. New«York, 13 April. (V.D.) Uit Warsaw (Indiana) wordt gemeld, dat de beruchte door alle politic-autoriteiten van het Mid den-Westen vervolgde gang6ter-leider Dil- linger daar een nieuwen driesten overval heeft gepleegd. Dillinger overviel met slecbt6 een kame raad den nachtwaker van de plaatselijke gevangenis en dwong dezen onder bedrei ging met een machinaal pistool het politie bureau te openen. Daar ontvreemdde hij vier pantservesten en eenige machinale pis tolen. Ilij ontkwam per aulo, hoewel hij door 50 politieauto's werd achtervolgd. DUITSCHE TEXTIELFABRIEKEN NAAR ENGELAND? Berlijn. 12 April. (V.D.) De Daily Tele graph meldt, dat plannen ontworpen zijn voor liet overbrengen van een achttiental Duitsche textielfabrieken naar Engeland. Te dien einde zouden reeds te Londen en Berlijn besprekingen tusschen particulieren hebben plaats gehad omtrent dc bestaande mogelijkheden. De redenen, die aanleiding gegeven hebben» tot liet ontwerpen van deze plannen, zijn gelegen in de Britsche invoer rechten, de Duitsche beperkingen in liet uitgeven van buitenlandsche deviezen voor aankoopen van grondstoffen in het buiten land, do in het buitenland veelwcrf toege paste boycot op Duitsche producten en de internationale vakvereenigingsbeweging te gen het gebruik maken van goederen en diensten van liet nat-soc. regiem. VERHOOGING DER AMERIKAANSCHE INKOMSTENBELASTING. Washington, 12 April. (V.D.) Met 43 tegen 36 stemmen heeft de Amcrikaansche senaat gisteren besloten de inkomstenbe lasting voor 1934 te verhoogen met onge veer 10 procent, waardoor rncn een be drag van 55 milliocn dollar hoopt te ver krijgen. Een amendement van senator Couzens tot heffing van een extra „her stelbelasting" op alle inkomens, werd met 46 tegen 44 stemmen verworpen. Een voorstel tot heffing van belasting op oliën en vetten werd eveneens door den senaat goedgekeurd. DROEVE HERINNERING AAN DEN WERELDOORLOG. Parijs, 12 Apnl. (V.D.) Bij Amiens zijn de lijken van 465 in den slag aan de Som- me gesneuvelde soldaten gevonden. Het betreft bier 380 lijken van Duitsche solda ten en 85 van Fransche soldaten. OOK ACHT HONDEN UIT HET „TSJELJOESJKIN"-KAMP GERED. M 06 kou, 13 April. (V.D) De laatste zes geredden uit bet Tsjelsjoesjkinkamp, zijn de waarnemende expeditieleider, de kapi tein van de „Tsjeljoesjkin", twee marconis ten en twee machinisten. Bij de laatste vlucht naar het kamp zijn ook de acht bon den per vliegtuig naar Vankarem overge bracht. Dc vlieger Slcpnew heeft prof. Schmidt, wiens gezondheidstoestand opneming in een ziekenhuis gewenscht maakte, in twee uur en dertien minuten van Vankarem naar Nome in Alaska overgebracht. COMMUNISTEN VEROORDEELD. Dantzig, 13 April. (V.D.) 22 leden eener communistische organisatie, die onder lei ding van Meta Trotski stonden, hebben zich vandaag voor den snelrechter moeten ver antwoorden. Vier beklaagden werden ieder lot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld. 16 ieder tot anderhalf jaar, terwijl twee be schuldigden werden vrijgesproken. HUIZEN INGESTORT. Alessandria, 13 April. (V.D.) In liet bergdorp Grandona bij Arquata Scrivia zijn in den afgeloopen nacht vijf huizen inge stort. Tot nu toe zijn tien dooden en eenige gewonden geborgen. STAKING VAN EEN UUR BIJ TELEGRAAFDIENST TE PARIJS. Parijs, 13 April. (V.D.) Op bet hoofdtele graafkantoor te Parijs en in eenige kanto ren in de provincie hebben de link6radicale employe'6 Vrijdagmiddag gedurende een uur het werk neergelegd. Te Parij6 verzamelden zich ongeveer 1800 ambtenaren en beambten. Er werden toespraken gehouden. De minister voor de Posterijen bemoeit zich met de zaak. Hij laat nagaan, van wie de actie uitgaat. De ambtenaren en beamb ten hebben verklaard hun leiders ten volle te zullen dekken. ERNSTIGE FABRIEKSBRAND TE kort^JK. Schade vier mllboen Belgische francs. K o r t r ij k, 13 April. (V.D.) Een zware brand heeft hedenochtend de linnenfabriek der gebroeders Bovernage, alhier, in den asch gelegd. De oorzaak van den brand is onbekend. Een groote voorraad goederen is een prooi der vlammen geworden. De scha de bedraagt ongeveer vier millioen Belgi sche francs. GROOTE STAKING IN DETROIT. New-York, 13 April. (H.N.) Te Detroit zijn 3800 arbeiders van velschillende fabrie ken, die onderdeden van auto's vervaardi gen, tot staking overgegaan. Bij vier fabrie ken werd een staking van in totaal 1200 man voorkomen, doordien met de arbeiders een overeenkomst werd getroffen, waarbij hun een loonsverhooging van 20 en in voering van dc 30-urige arbeidsweek werd toegestaan. PERU EN COLUMBIA LIGGEN MET ELKAAR OVERHOOP. New-York, 13 Aprl. (V.D.) Volgens be richten uit Lima en Bogota zouden zoowel de Peruaansclie als de Columbiaansche re geering koortsachtig bezig zijn met de ver sterking der bewapening. Columbia heeft bij Pasto aan den bovenloop van de Ama zone troepen samen getrokken. Te Lima k\yam het Peruaansclie kabinet eenige ma len in vergadering bijeen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9