DE CRISISPOLITIEK EN DE INDUSTRIE HET ONDERSCHEID MET DEN LANDBOUW DE 900 MILLIOENLEENING DE INTERPELLATIE- KUPERS PIJNLIJKE VOETEN?? JOH. BOTTINGA DE NIEUWE BRUG TE BAARN Radioprogramma 'Meer een verschil in mogelijkheden en methode dan een verschil In beginsel Verschenen is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslap? nopens de vol gende wetsontwerpen; wijziging en verhoo ging van het tiende hoofdstuk der Rijks begrooting van het dienstjaar 1933. (Wijzi ging. verhooging en invoeging van artiko !en in verblind met de instelling van het Landbouw Crisisfonds); Vaststelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Landbouw Crisisfonds voor het dienst jaar 1934. Aan deze Memorie wordt het volgendp ontleend: De Minister deelt mede, dat er ernstig naar gestreefd zal worden de begrooting voor 1035 tegelijk met de Rljksbegrooting in te dienen in de moeilijkheden welke zich bierbij zullen voordoen, moge men intus schen niet onderscheiden. Ten aanzien van de salarieering van al len, die bij de verschillende bureaux werk zaam zijn. verwijst de Minister naar zijn mededeeling in het laatste driemaands lijksch verslag aan de Staten Generaal, dal in deze materie een nieuwe uniforme rege ling in voorbereiding is Daarbij zal nok de bezetting van de verschillende bureaux na der onder do oogen worden gezien. Zeer binnenkort zal een beslissing hierin kun nen worden genomen. Ten aanzien van den last. welke In totaal tengevolge van de steunmaatregelen op de consumenten is gelegd, merkt de Minister op, dat zich hierbij dezelfde moeilijkheden voordoen, als bij de bepaling van export- verliezen. Men zou ongetwijfeld bezijden de waar heid zijn, indien men de lasten, gelegd op de consumenten, eenvoudig zou willen be palen uit de heffingen, etc.. welke momen teel moeten worden betaald omdat de gren zen van dit vraagstuk Inderdaad te eng zouden zijn gesteld. Een Juiste bepaling toch van den last, welke op de consumenten wordt gelegd, zou slechts te bereiken zijn, indien men daarbij o. a. een vergelijking kon maken tusschen de prijzen, welke de consumpnt momenteel betaalt en die, welke zouden zijn betaald, indien geen steunmaatregelen voor den landbouw zouden zijn genomen, waarbij er dan rekening mede gehouden zou moeten worden, dat ook in dat geval dp landhou wers op andere wijze zouden moeten wor den geholpen en ook daarvoor geld noodlg zou zijn geweest, dat door de ingezetenen zou worden opgebracht. De Minister zet vervolgens uiteen, dat er onderscheid bestaat tusschen de crisis politiek met betrekking tot den landbouw eenerzijds en industrie, scheepvaart en an dere takken van bedrijf anderzijds. Dit on derscheid vindt zijn natuurlijke verklaring in het verschil van economisch karakter tusschen de genoemde bedrijfstakken, in de verschillende omstandigheden, waarin zij verkeeren en vooral In de verschillende mo gelijkheden van Regeeringshulp. welke zich te hunnen opzichte openen. Zoo is het b.v met het verschil en karakter tusschen land bouw en industrie gegeven, dat een prijs daling, zooals de wereld thans teistert nop^ afgezien van de omstandigheid, dat zij voor landbouwproduct?n veel dieper Is dan voor industrieele producten eerstge- noemden bedrijf3taak veel zwaarder treft dan laatstgenoemden. Het landbouwbedrijf Immers kan zich veel minder dan het in duslrieele bedrijf door interne aanpassing aan de nadeollge gevolgen van een prijsval onttrekken. Bovendien ziet men den toe stand van do nijverheid reeds verbeteren, zoodra zij haar afzet vermeerderen kan. omdat bij vermeerdering van den omzet de kosten por eenheid dalen. Voor het land bouwbedrijf, dat den omvang van zijn voort brenging zeer moeilijk kan wijzigen, Is deze weg practisch gesloten. Het ligt dan ook eenigsztns voor de hand, dat de Regeering evenals in de meeste landpn. den landbouw in de eerste plaats tracht te steunen door dezen bedrijfstak voor zijn producten een hnogeren prijs te bezorgen, terwijl zij het voor de Industrieele producten vooral in eon verbetering van den afzet zoekt. Dit is dus veel moer een verschil in mogelijkhe den en methede, dan een verschil in begin set Geheel onjuist is do voorstelling, als zou de Regeering zich er niet om bekommeren, of talrijke, op zich zelf gezonde industrieele en scheepvaart-ondernemingen moeten ver dwijnen, terwijl zij den landbouw zonder meer voor verlies zou behoeden. Natuurlijk kan de Regeering niet voorkomen, dat in dustrleele bedrijven, die achterlilk zijn of in de structuur blijken niet te passen, aan de crisis ten offer vallen; dit geldt in alle bedi^jfstakken, land- en tuinbouw niet uit gez.onderd Maar evenmin als de Regeering land- on tuinbouw laat ten onder gaan, zoo min heeft zij ook andere onmisbare gedeel ten van ons productie-apparaat aan den on dergane prijsgegeven. De Minister verzekert nogmaals dat de wenczaamheid der Regeering ten beiweve van-de nijverheid zich geenszins beperkt tot contingenteering en propaganda voor Nederlandsch fabrikant. Zelfs hetgeen de Regeering langs dlrecten weg voor de min derheid tracht te bereiken, wordt door zoo danige voorstelling onrecht aangedaan Nog afgezien van directe Overheldsvoorzienin gen als de verbetering vnn den economi ^chen voorlichtingsdienst de verleening van exportcredietgaFantles en het anngevraag de crediet voor werkverruiming, dat voor een niet onbelangrijk gedeelte mede aan de nijverheid zal kunnen ten goede komen, is de Regeering bij voortduring werkzaam door het voeren van onderhandelingen met het buitenland, voor zooveel in haar ver mogen ligt; handelsbelemmeringen ook voor de nijverheid uit den weg te ruimen. Tot deze directe voorzieningen behoort niet minder hetgeen op het gebied van den afzet van industrieele producten in Ned.- Indut bereikt werd. Het ligt echter In bet wezen der zaak, dat de afzetvermeerdering, welke de industrie behoeft, in hoofdzaak slecht9 langs Indlrec len weg zal kunnen worden bevorderd Prijzen kan men desnoods garandeeren. een verzekerden afzet niet. Eerste voorwaarde voor industrieel herstel Is verlaging van ons kosten- en prijspeil en de Regeering Is ten volle bereid volgens de lijnen, reeds eerder uitgestippeld, daartoe mede te wer ken. Inderdaad legt de Regeering daarbij, nndst de versobering op ander gebied, ook op de nondzakeliikheid van loonsverlaging den nadruk Doch zij zal niet nalaten, het worde hier herhaald, te doen wat In haar vermogen ligt om het dragen dezer offers zooveel mogelijk te verlichten, in de eersle plaats door maatregelen tot vermindering der kosfpn van levensonderhoud Dat de landbouwsteun de dalende beweging, welke deze kosten vertoonden, tijdelijk onderbro ken en een geringe stijging veroorznakt heeft. Is niet te wijten aan de Innerlijke tegenstrijdigheid In het Regeringsbeleid, maar aan een noodzakelijke correctie, op de onevenredige daling, waaraan de prlj zen der inheemsche voedingsmiddelen, vergeleken met de prijzen van andere goe deren (en diensten), welke in het budget voorkomen, onderhevig waren Nu deze cor reet ie is aangebracht, zai aan een verdere zooveel mogelijk evenredige daling alle aandacht worden gewijd. Hoezeer de verlaging der loonen en kos ten In ons land zal moeten gaan. is niet bij benadering aan te geven. -Dit zal voor een groot deel afhangen van de toekomstige ontwikkeling van den economische toe stand en vnn de economische politiek in de ons omringende landen Het vraagstuk van credietverleening aan de industrie heeft 's Ministers aandacht. De gewestelijke pogingen in die richting worden door hem met sympathie gevolgd Daar ook hij het gevaar voor een zekere provincialisme niet denkbeeldig acht. zal hij gaarne overwegen of en zoo ja. op welke wijze de Regeering voor de noodige coör dinatie zou kuhnen zorg dragen. Voor den Minister staat vast. dat ophef fing thans catastrophale gevolgen met zich zou sleepen. niet alleen voor de gesteunde bedrijfstakken, maar voor het geheele eco nomisch leven van ons land. dat daardoor weer uit zijn moeizaam verkregen even wicht zou geraken Dit beteekent echter niet, dat de landbouw blijvend op den hul digen steun zou kunnen blijven rekenen De tendenz naar een lager levensniveau zal ook de landbouw moeten volgen Dit bö hoeft niet In de eerste plaats te worden ge zocht in een verlaging van de richtprijzen, hoewel de snel afnemende koopkracht in den lande elke gedachte aan onaantast baarheid ook daarvan verwerpelijk doet voorkomen. Do minister van financiën maakt bekend, dat bij de op 12 April 1934 gehouden !n schrijving op 900 milliocn 4% schuldbe wijzen aan toonder ten laète aan het Rijk tezamen vormende de 4 Nederlandsche Staatsleening 1934 de volgende inschrijvin gen zijn ontvangen, te weten: A. Inschrijving met recht van voorkeur ten bedrage van 748.770.600. B. Vrije inschrijving ten bedrage van f 156.228.600 Tezamen 905.500.200. Op de deelneming dor rljkêfondsen en instellingen Is eenigo reductie toegepast, zoodat de overige Inschrijvingen volledig worden toegewezen. WEER EEN "VERVOLGING TEGEN HET DAGBLAD DE TRIBUNE. Wegens beeleediglng van dr. Co lijn. Naar „De Tribune" meedeelt, is thans een vervolging ingesteld wegens een arti kel, dat 4 October 1933 in dit blad Is ver schenen, en waarin de officier van justitie een beleediging van den voorzitter van den ministerraad ziet. Het artikel bevat een brief van een chria- telijken arbeider, die op de anti-revolution- naire partij gestemd had, maar zich nu ten diepste teleurgesteld zag door de „Chris telijke" politiek van de regeering-Colijn en haar aanvallen op het loon en op don werkloozensteun. „Men heeft", schrijft hij, „tot mijn verschrikkelijke ontnuchtering eerst de arbeiders, en nog wel dat deel dat het meest gedupeerd is, te weten de werkloozen, aangetast". Deze brief werd, aldus Het Volk, van een kort commentaar voorzien, in „De Tribu ne" opgenomen. Thans is dé heer de L., die verbonden is aan de redactie van De Tribune gedagvaard tegen 27 April voor de rechtbank te Amsterdam te verschij nen, wegens I "ring van minister Colijn. GELDKISTJE UIT HET WATE. OPGEHAALD. Wie weet er meer van? Amsterdam, 19 April. Ruim een week geleden heeft Iemand bij de politie van het bureau Marnlxstraat aangifte gedaan dat in den vroegen morgen een man een voorwerp in het water van de Lijnbaans- eracht wierp en vervolgens hard wegliep. De politie is ter plaatse gaan dreggen en haalde al spoedig een geheel ledig blank ijzeren geldkistje op van 30 x 20 x 11 cen timeter. Het had een handvat op het dek sel, was van binnen rood geschilderd, ter wijl aan do binnenzijde op goudkleurige!! ondergrond met swariir letters was aange bracht de letter B., in een ster en daarach ter de naam „Bonum.ini". Waar het onder zoek verder niets heeft uitgewezen en de politie over do herkomst van dit kistje wel het een en ander zou willen vernemen, wordt ieder, die daaromtrent inlichtingen zou kunnen verschaffen, verzocht zich daartoe aan gemeld bureau to vervoegen TWEEDE KAMER Twente, steunregeling, en werkverschaffing in debat VRAAGT INLICHTINGEN BIJ Supinator Service LANGESTRAAT 28 TEL. 59. Met do loonen in do werkverschaffing rlchte de regeering zich niet naar de par ticuliere werkgevers. Spr. wil door een heffing van 1 der vermogens boven de 16.000, de verlagin gen voor de werkloozen en bij de werk verschaffing ongedaan doen maken. De vergadering wordt verdaagd tot mor genochtend elf uur. HET DRAMA OP DE REEUW1JKSCHE PLASSEN. Gerhard FchAke. op te voeren door bet V.A^ R.A.-Tooneel o.l v. Willem van Cappelleo. Klein-V.A.R.A.-En6emble o.l'.v. Frite Ba* kelB. 12.00 Tijdsein. 12.01 De Notenkrakers oJ.v. Daaf Wins. Gramofoonrauzie*. De Notenkrakers. 2.00 Onderbreking voor vozorgirrj? van den zender. 2.15 Platen dezer maand. (Gramofoonmu* ziek) 3.00 Strijders van voorbeen. Keir Hardie# Lezing door dr. Henri Polak. 3.15 Morse-tijdsein. 3.30 Socialistische liederen te zingen door Jo Hekkert van Eysden. Aan den vleugel: Jo Kolvers. Gramofoonmuziek. Vervolk zangrecital: Lenteliederen. 4.00 Beoefening der Huismuziek. Samen werking tusschen huiskamer en studio o.l.v. Piet Tiggers. 4.30 Van het Witte doek. Filmkwartiertje door M. Sluyser. 4.45 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst 5.30 Letterkundig overzicht door Johan Winkler. Kunst en zaken (Work of art). Sin* clair Lewis. 5.55 Overgang naar den versterkten ten* der. 6 00 Volksliederen door de Wielewaal, zanggroep der Acrusterdamsche A.J.C. onder leiding van Piet Tiggers. Uit de roode Jeugdbeweging. Nico Bloe- mendaal spreekt over. „Ons werkprogram ma voor 1934". Volksliederen. 6.30 Orgelspel door Johan Jong op het V.A.R.A.-orgel. 7.00 Tsjechische muziek. (Gramofoonpla* ten). 7 15 Morse-tijdsein. 8.00 Herhaling van S.O.S.-berichten, Pers* bureau Vaz Dias en V A.R.A.-varia. 8.15 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo do Groot met medewerking van Elisabeth Schumann, zang. 9.00 Toespraak door A. de Vries, voorzit ter van de V.A R A. 9.15 Elisabeth Sohumann zingt met piano begeleiding van Daaf Wins. 9.30 De Fliereflu:?ere o.l.v. Jan van dei Horst en de Notenkrakers o.l.v. Da/af Wins spelen met medewerking van Albert de Booy een keur uit hun succesnummers.. 10.30 Regen en xnist. Interview met den heer A. Veraart, d >or mr. P. J. Mijkselaar- lO.oOPersbu'-eau Vaz Dias. 11.00 Populaire gramofoonplaten. 11.15 Morse tydsain. Huizen. 1875 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuiozending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godslienstig halfuurtje door Pastoor L. H Perquin 12.00 Politieberichten. 12.00 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het Schramm©!* Quintet o.l.v Willem Drukker. Gramofoonmuziek. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. „F.lectriciteit en haar gevaren" door A- Grijpma. 2.30 Kinderuurtje verzorgd door mevr. So* phie Nuwenhuis van der Rij6t en mevr. Corrie Marree van der Ven. 4.00 Verzorging van den zender. 4 15 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van t Woud 5.30 Ksperan'ocursus door P. Heilker. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Hei K R.O. orkest 6.20 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart. 6 45 Het K.R.O.-orkest. 7.00 Politieberichten. 7.15 Katholieke Radio Volks-universiteifc. Physici III. „De veredelingsproducten der steenkool" door prof dr. A. Steger. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R K.F.-kwartfo-tje. 8.00 De K.R O.-Boys o.l.v. Piet Lu6tenhou* wer. 8.30 Nieuwsberichten Vaz Dlas. 8.35 Piano-duetten door Guus Jansen en G us tav Welhs. 8.45 „Do Slanke Lijn". Blijspel In twee be* drijven door Steph van Cuyk. Op te voeren door het K.R.O K ein Tooneel. 9.30 Dq K.R O Bo>s. 10.00 Gramofoonmuziek. 1010 Pianoduetten door Guus Jansen en Gustav Weihe. 10 20 Do K.R O.-Boys. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 11.00 Gramofoonmuziek. Brussel, 321.9 M. (Vlaamsche uitzending 6.35 Boekbespreking. 7.20 Concert door het omroeporkest, 8.05 Dr. J. Grauls: Vroed vrouwen. 820 Vervolg concert. 9.2011.20 Orkestconcert o.l.v. Alexys. Brussel, 483,9 M. (Fransche uitzending). 7.20 Uit de Scala te Milaan: „La Travia* ta" Daventry, 1500 M. 6.45 Intermezzo. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.25—7.45 „Time tot Spare". 7.50 „In Town Tonight", aotuee] program* rna. 8.20 Dansmuziek. 9.55 Programma ter gelegenheid van het begin van den zomertijd. 10.40 Literaire voordracht door Nadje Green. 10.4512,20 Dansmuziek door hot dansorkest o.l.v. Henri Hall. Deutschlaixisender (Rijkszendor) 1571 M. 6.20 Herdenking van den oorlogsvlieget Von Richthofen. 7.00 Van het Duitsche Arbeidersfrc 7.30 Concert. 9.45 Dr. Bode: Die Gymnastik. Kalund'borg, 1261 M. 7.20 Piano-recital door F. Jensen. 7.45 Concert door het Kin-derkoor. 8.05 Oude Volksdansen uit Sjaelland. 9.20 Populair concert. 10.10—11.35 Dansmuziek. Z.h.st. wordt aangenomen het wetsont werp tot wijziging der spoorwegwet en der lokaalapoor- en tramwegwet. De heeren Ver voorn, van de Bilt en Duyruaer van Twist willen ge acht worden te hebben tegengestemd. Aan de orde is het wetsontwerp tol naarsting van eenige lokaalspoorwegen De heer Louw es betoogt, dat niet ge noeg is gedaan om kleine lijnon renda bel te maken De heer Bakker heeft ernstig bezwaar tegen do bedoeling tot opheffing van eeni ge lijnen. De heer van do Bilt wil behoud van de lijn Hoorn—Medemblik voor vrachtver voer De heer Thijssen wil alléén opheffing bij uiterste noodzakelijkheid en na over leg met de streek. De heer van Braambeek betoogt, dat de exploitatie der op te heffen lijnen nooit veel goodkooper kan geschieden dan het geval Is. De verliezen zullen steeds toenemen. De heer H iemstra acht het tijdstip van opheffing thans niet gunstig. Verschillende bedrijven werken met ver lies en wordon ook niet' opgeheven. De heeren Kfloyraan en van den Heuvel betoogen dat met geringe tege moetkoming de lijnen behouden kunnen blijven. De heer Vervoorn betoogt dat hier niet alleen op mnterieele belangen moet worden gelet. Na verdere discussie wordt het wetsontwerp z.h.st. aangenomen met aanteekening van den heer Vervoorn dal hij er tegen is. De Minister van Waterstaat, do heer Kalf f. zegt dat elk middel om de tekorten der Nederl Spoorwegen te verminderen moet worden aangegrepen. Het vervoer der lokanlsporen kan worden overgenomen door autobussen en vrachtauto'®». Overleg met de betrokken streek wil spreker gaarne toe- /.pggen Het wetsoiuwerp wordt z.h.st, aangeno men; de heer Vervoorn (plattel.) wordt ge acht te hebben tegen gestemd Aan do orde is het wetsontwerp inzake samenwerking der tramwegen in Noord Brabant c.a. De heer Kuiper (RK.) is tot de con clusie gekomen dat het ontwerp eon voor deel voor het verkeer in Brabant beteekent Doch het hooger personeel wordt anders behandeld dan hef lagere. Spreker verzoekt in een motie den Minister, zijn houding ie gons de benoeming door God Staten van een commissaris der nieuwe onderneming, de N V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Autodiensten te herzien. De heer v. Braambeek (S.D.) ziet in het wetsontwerp eon nlgemeen belang De personeelsbelangen zijn echter niet voldoen de verzorgd. T.a.v. de commissarls-benoe ming sluit spreker zich aan bij den heer Kuiper De heer Arts (R.K. Volkspartij) betreurt dat de Minister de Kamers van Koophandel en verschillende gemeentebesturen niet volgt, die tegen do fusie zijn. Voortbestaan der tramwegen is voor het vervoer niet noodig. Do heer Ebels (V.D.) is eveneens van oordeel dat verschillende der betrokken lij nen niet meer noodig zijn Do heer Kortenhorst (R.K.) betoogt dat het de Kamer wel moeilijk wordt ge maakt, te beslissen, nu Gédep. Staten van Brabant anders oordeelen dan de Kamers van Koophandel. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) zegt dot het bedrijf, waarom het hier gaat. eigenlijk in een museum van oudheden thuis be hoort De heer v. d. Putt (R.K.) is door do te genstanders van het ontwerp niet over tuigd. Minister Kal ff zegt dat daar een billij ke regeling van het vervoer enkele lijnen zullen verdwijnen en andere behouden zul len blijven. De Minister zal een goede ver deeling van het vervoer bevorderen. Zon der fusie kan het Rijk niet voor de tram lijnen blijven doen. wat het gedaan hepft Na rc- en dupliek, waarbij de heer Kui per zijn motie intrekt, wordt het wets ontwerp aangenomen zonder h. st (met aanteekening dat de communisten en de beer Arts r.k. volksp., tegen zijn) Aan de orrde is de Interpellatie-Kupers inzake de steunverlaging aan werklooze ar helders in Twente, verlaging der loonen in werkverschaffingen en in het algemeen het beleid inzake de werkloozenondersteuning De heer K u pers (S.D.) wijst op de alge- meene ontstemming, door de nieuwe rege lingen veroorzaakt. De Twentsche bevol king wordt tot pauperism* gebracht. Besprekingen tusschen den Minister en vertegenwoordigers van de vier groote ge meenten dulden op niet voel goeds. Het srhjjnt de bedoeling te zijn, ook elders in den lande de steunnormen te verlagen. Spr. betoogt dat de overheid ten deze een geheel andere taak heeft dan de par ticuliere werkgever. De overheid ga niet op den ingeslagen weg voort. Een nieuw spoor? Gouda, 19 April. Omtrent het drama op 1o Reeuwijksche plassen wordt door de politie van Reeuwijk het volgende mede gedeeld: De tuinder, D Slappendel, wonende aan de Tochtbrug, heeft verklaard dat hij in het laatst van November 1933 tusschen 11.30 en 1.30 uur des nachts een auto heeft gezien, komende van den Laixdijk, die de werf opreed van den winkelier J van Dam en daarna de Korte Reede opging. De heer Slappendel beduidde door fluiten dat hij daar niet verder kon rijden. Hij heeft met den chauffeur bij het hek staan praten. De man was erg zenuwachtig en vertelde dat hij iemand had weggebracht en den weg was kwijtgeraakt. De heer Slappende! heeft de politie het signalement gegeven van dc zon persoon en ook een nadere aanduiding van de auto. DE BLOEMBOLLEN. Dc A.N.W.B. Toeristenbond voor Neder land meldt: Zondag a.s. 22 April „B llenzondag." Uit verschillende bollcncentra wordt ge meld. dat Zich dit jaar het merkwaardig verschijnsel voordoet, dat narcissen, hyacin then en tulpen tegelijk in bloei staan Ten zuiden van het Noordzeokanaal zijn lo. narcissen nog in vollen bloei, zijn do h.yacinthen schitterend en beginnen de vroege tulpen mooi to kleuren. De vroege 7oorten narcissen worden reeds geplukt. Op '*lc plaatsen zijn de hyacinthen in vollen bloei Ten noorden van het Noordzeekanaal zijn met dn narcissen en hyacinthen ook dp vroege tulpen in bloei Ba am. Eenige weken geleden maakten wij er melding van, dat de oude brug over het spoorwegravijn en lUgende in den Am stcrdamschen straatweg zal verdwijnen en «ervangen worden door een betonnen brug. ile de scherpe bocht in den Rijksstraatweg ie- plaatse zal wegnemen Deze nieuwe brug, een z.g. balkbrug, zal gelegd worden in den as van den weg en 'al hoofdzakelijk gedragen worden door twee balken, die komen te rusten op land- hoofden. Die balken zullen zijn van gewa oend beton. Tusschen die balken in zal het rijvlak voor het snelverkeer komen te lig gen met een breedte van zeven Meter. Daar naast komen de vlakken te liggen voor de wielrijders en de voetgangers; deze zijpaden zullen 3.50 Meter breed zijn. De scheiding •usschen het middenvlak en de zijvlakken zal gevormd worden door twee borstworin gen met een hoogte van ^0 c.M. Eon rijbreedte van 7 Meter voor het snel- verkeersvlak wordt voldoende geacht, daar Ie nieuw aan te leggen weg door den pol 1er van het hotel Groeneveld In de richting Hoevelaken het verkeer over den Araster- ia mschen straatweg zal ontlasten Het ontwerp van deze nieuwe verkeers- brug is gemaakt door het Bruggenbureau te s-Gravenhage, terwijl de uitvoering der plannen zal geschieden door de Nederland sche Spoorwegen. Met de aanbesteding van het werk wordt de noodige spoed betracht, opdat het heele werk nog dezen zomer zal kunnen tot stand komen. Voor den bouw is vier maanden noodig. Tijdens dit werk zal het rijverkeer door de gemeente Baarn geleid worden en wel van den Oranjeboom over de luitenant-ge neraal van Heutszlann. den Stationsweg, het Stationsplein H. IJ.S.M. en verder langs 1e Spoorweglaan naar den Amsterdam schen straatweg. De voorbereidingen voor de omleging van dit verkeer worden reeds van gemeentewege getroffen. Zaterdag. Hilversum, 301,5 M. V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuziek. 8.15 Morse tij iaein. 9.00 Klein V.A.R.A.-Ensemble o.l.v. Frits Bakels. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continuebedrijven Klein-V. A.R.A.-Ensemble o.l.v. Frits Bakels. Huwelijk. Acht dialogen voor de radio van

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7