'AMERSFOOKTSCH DAGBLAD OP WEG NAAR DE DERDE KLASSE FEUILLETON Maandag 23 April 1934 32 e Jaargang No. 248 EEN 3-2 OVERWINNING VOOR DE BOYS Een spannend slot UTRECHT II—H.V.C. II 1-1 AJAX EN K.F.C. DEELEN Bakhuys op schot! De Heks van Winslea VOElBAL Culemborg loopt een ach' terstand schitte rend in De Amersf. Boys hebben hun aanhangers niet teleurgesteld, want de met zoo veel spanning verbeide eerste promotie-wed strijd legen Culemborg hebben zij met 3—2 gewonnen. De papieren, en in dit geval de kampioenspnpjeren, staan nu voor de blauw-wittcn al bijzonder gunstig. Ken punt hebben zij nu slechts noodig om naar de derde klasse te promoveeren. Veel hoop gaven wij eerlijk gezegd dc blauw-witten niet, want het is een alge meen bekend feit, dat Culemborg op eigen terrein moeilijk te slaan is. Wij kunnen dit maar al te goed begrijpen, daar het terrein bijzonder lastig te bespelen is. Maar, dit buiten beschouwing gelaten, vreesden wij toch het ergste. Trouwens de overwinnin heeft de laatste oogenblikken nog aan een zijden draadje gehangen, doch tenslotte was het de middenvoor der blauw-witten, Poort, die met een goed gericht schot de overwin ning tot een feit maakte. Het was te verwachten, dat het geen hoogeschool-voetbal zou worden. Dat wor den zulke wedstrijden nooit, daarvoor staat er te veel op het spel en wordt het meestal méér opportuniteitsvoetbal dan zelfs dc spelers wel wenschen. Maar de om standigheden leiden er nu eenmaal toe. En zoo was het ook hier. Een zenuwachtig be gin waar Culemborg het eerst bovenuit kwam. Een fraaie wedstrijd is het dus aller minst geworden en wij nemen dit Culem borg, noch de Amersf. Boys kwalijk. Vóór wij over de ontmoeting zelf schrijven, moe ten wij de blauw-witten in de allereerste plaats op het hart drukken meer tempo in het spel te brengen, willen zij in de derde klasse met succes uitkomen. Wel beschik ken de spelers over goede balcontróle en techniek, doch zij houden het leer nog te lang bij zich, wat meestal tot gevolg had, dat men het aan de tegenpartij kwijt raak te. De aanvallen werden beter opgebouwd dan bij de Culemborgers, de middenlinie deed verdedigend goed werk, schoot in het steunen nogal eens te kort, waardoor de voorhoede geheel op eigen kracht was aan gewezen. Alleen v. d Starre probeerde het eenige malen het juiste verband in de linies onderling te brengen doch zijn zenu wen speelden hem parten, waardoor li ij nog al eens miste en niet dc juiste maat van zijn passes kon krijgen. Teekenend was het bijvoorbeeld, dat de eerste doelpunten niet door kort spel werden verkregen, doch door open aanvallen, waarmede wij maar willen aantoonen, dat het kleine peuterige spel, waarin de Amersf. Boys steeds wilden ver vallen, niet de weg is om doelpunten te maken. In de tweede helft echter was, na dat de Amersf. Boys direct na de hervatting scoorde, de spanning er geheel uit. Tegen het einde nam de Amersfoortsche club een verdedigende houding aan, wat later een verkeerde tactiek bleek te zijn. Juist in deze periode kwam Culemborg sterk opzetten, wat zij dan ook in twee fraaie doelpunten omzetten. Toen begonnen de aanhangers geducht te „knijpen", doch tenslotte liep alles nog goed af. Culemborg is ons bijzonder tegengeval len. Wij mogen aannemen, dat zij op volle kracht heeft gespeeld om het derde klasse schap te behouden, doch wij moeten con- stateeren, dat, uitgezonderd dan het eerste begin, waarin zij haar slag had moeten en kunnen slaan, de ploeg in techniek ver on der dat van de Amersf. Boys stond. Onte genzeggelijk hebben zij eenige malen pech gehad, doch ook de Amersf. Boys waren daar niet vrij van. Dc beste spelers in het team waren wel de spil en de linksbinnen, Zooals gezegd was het begin zeer zenuw achtig. Vooral de Amersf. Boys kunnen hier maar niet bovenuit, waardoor de thuisclub een aanvallend spel kan spelen, dat v. d Biezenbos en c.s. gemakkelijk af kan. Toch ontstond al vrij spoedig door goed werk van W. Kraak, die nog al eens ongedekt stond, een gevaarlijke scrimmage op de lijn van het Culemborg-doel, de scheidsrechter maak te er een einde aan, door een vrijen schop tegen de Amersfoorters te geven. Geleide lijk echter kwamen de bezoekers er iets beter in, zoodat beide partijen om beurten in den aanval waren, Het bleek, dat de aan vallen van de Amersf. Boys gevaarlijker waren dan van de thuisclub, hoewel de af werking wel wat te wenschen overliet. Door het uitblijven van succes, ook de vele hoek schoppen voor de blauw-witten leverden geen doelpunten op, begonnen enkele Amersf. Boys spelers elkaar verwijten te maken, wat o. i. nu niet bepaald bevorder lijk is voor het behalen van een overwin ning. Zoo verstreek het eerste half uur puntloos; wel kopte Poort éénmaal tegen den staander, doch daar bleef het bij. Het had echter tot gevolg, dat de Amer6f. Boys meer en meer tot de overtuiging kwamen, dat zij niet de mindere waren. Het spel be gon hoe langer hoe beter te kloppen, zoo dat Poort, na een missen van Keizer, het leder kreeg en van dichtbij scoorde, 0—1 De verdediging van Culemborg begon nu een weifelende houding te demonstreeren, daarentegen vlotte het spel van de tegen partij wel het beste van den geheelen mid dag. Nog voordat de rust inging kreeg Poort wederom een kans, zijn schot kwam tegen den onderkant van de lat. De tweede, helft zette Culemborg uitste kend in. Uit een voorzet van Verkerk schoot de rechtsbinnen het leder keihard tegen den onderkant van de lat. Op geluk kige wijze kwamen de Amersf. Boys aan hun tweede doelpunt. Een voorzet van Berghuizen behandelde één der achterspe lers verkeerd cn buiten het bereik van doel man Den Hartog verdween de bal in het net, 2—0. Een 2—0 voorsprong moge in een Jergelijk treffen nuttig zijn, voldoende is het dikwijls niet. Zoo ook hier. Niet dat Culemborg een scherp offensief inzette, neen, doch doordat de Amersf. Boys een ver keerde tactiek toepasten, behaalden zij een kleine veldmeerderheid, waaruit zij met twee fraaie kopballen door Saltzer en De Ruyter den stand op gelijken voet bracht. Even een depressie bij de Abersf Boys „ko lonie", doch 4 minuten voor het einde bracht Poort, na eerst een drietal spelers gepas seerd te hebben, zijn club in vclige haven. En toen de leider dc hoer van Doorn, bij gestaan door twee neutrale grensrechters het einde floot, was er vreugde in het kamp der blauw-witten. Wij kunnen het begrij pen. Voor den aanvang bood Culemborg aan voerder v.d. Biezenbos een bloemenmand aan voor het behaalde kampioenschap der vierde klasse. De elftallen waren: Amersf. Boys: Morclisse (d.)v.d Biezen bos cn J. Verhoef (g.): v. Keeken, v.d. Starre, A. Verhoef (m.); Berghuizen, A. Kraak. Poort, Keizer, W. Kraak (v.) Culemborg; VV. den Hartog (d.);T. dc Bliyter en J Smallon- berg (a.); C. de Ileus, Coemons, Vermeulen (m.); H. v. Setten, Saltzer, Veldt, M. de Ruy- tcr, Verkerk (v.). In de tweede helft werd v. Settcn ver vangen door een invaller. HET CORINTHIAN-TOURNOOI TE APELDOORN. Ilet Corinthian lunloren-tournooj voor het Oosten des lands zal dit jaar gehou den worden te Apeldoorn op de terreinen van Robur et Velociias op Zondag 6 Mei a s. De A.l'.C ..Quick' heeft voor dit tournooi ook een uil nood itrmg ontvangen om met haar Junioren-elftal hieraan dool te ne men. DE SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN TE UTRECHT. R. H. B. S. 2 en M. U. L. O. winnen. Aangezien de Amersfoortsche schoolvoet- balelftallen in de eerste afdeeling voor de demi-finales uitgeschakeld werden, gaat de aandacht van de plaatselijke schoolvoetbal- jeugd te Utrecht uit naar de prestaties van de R. H. B. S. 2, 3 cn 4 en de M. U. L. O. In hun afdeelingen waren de uitslagen als volgt: 2e afdeeling C. Chr. H.B.S. 2 (Utr.)-G.H.B.S, 3 (Utr.) 2—5 R.II.B.S. 2 (A.jR.H.B.S. 2 (Utr.) 7—0 2e afdeeling D. R.H.B.S. 3 (A.)—Herv. School (B.). 2—3 (na verlenging). U.L.O. (Z.)Ambachtsschool 4 (Utr.) 61 3e afdeeling F. G.H.B.S. 4 (H.)Da Costaschool 2 (Utr.) 4—2 R.H.B.S. 3 (Utr.)—R.H.B.S. 4 (A.) 4-1 3e afdeeling H. Da Costaschool 1Pieter Bothstraat 32 ina verlenging) Regentesseschool—M.U.L.O. (A 2—3 Wielrennen. WEDSTRIJDEN TE GOUDA. Gouda, 22 April. Heden werden alhier op de wielerbaan wedstrijden gehouden, welke slechts matige belangstelling hebben getrokken. De resultaten waren: Sprints voor profs cn onafhankelijken over vier ronden, in zes matches deux: 1. Jac. van Egmond; 2. J. v. d. Heuvel; 3. Ileslinga; 4. Schmitz; Omnium voor amateurs: 1. Beukers; 2. Van Vliet. Dc 5 K.M. achtervolging voor profs, is een gedecideerde overwinning geworden voor Fred. Haemerlinck. die Klaas van Nek Jr. na 12% ronde in haalde in den tijd van 2 min. 44.2 sec. 5 K.M. klasscmentswedstrijd eigen kracht voor profs en onafhankelijken: 1. Matcna 18 pnt.; 2. Klisters 13 pnt.; 3. Dc Bruycker 9 pnt.; 4. v. d. Reyt 9 pnt.; 5. C. Bogaert 7 pnt; 6. Reynders 5 pnt.; 7. W. Metz, 5 pnt.; 2 uurskoppelwedstrijd: 1. Van Haemerlinck—Debruycker 19 pnt.; Op twee ronden: 2. HeslingaMatena 7 punten. Op drie ronden: 3. Klaas van Nek—W. Metz 23 punten. 4. Zims—Klisters 9 punten. Op vijf ronden: 5. Van der ReytReyn ders 4 punten. Op acht ronden: 6. Go veilsBeukers 5 punten. Afgelegd zijn S6.7S4 K.M. ROND HET IJSSELMEER. Nieuw record van Gerrit Snijders. Amsterdam, 22 April. De Amsterdam- scho wielrenner Gerrit Snijders van de Wie lerclub ,De Germaan" is er heden in ge slaagd het record over het parcours „Rond het IJsselmeer" te breken met niet minder dan 2 uur en 0 min., door den afstand af te leggen in den tijd van 11 uur 26 min. 11 sec. Het oude record bedroeg 13 uur en 32 min. 11 sec. cn stond op naam van Gan- zert. Dc N.W.U.-officials Hoogckamp en Hirschinan hebben als tijd waarnemers ge fungeerd. TENNJSTOURNOOI TE ROME. Mej. Rollin Couquorque ge slagen in de finale. Rome, 22 April (V.D.). Mej. Rollin Couquerquc verloor heden in den eindstrijd van liet damesenkelspel mot 8—6, 2G \an Mej. Cilly Aussem. De finale van het heerendubbelspel werd door het dubbel Mcnzel-IIughes gewonnen, lie met 64, 7—5, G—3 van de Amerikanen Hynes cn Cullcv wonnen. Onder begunstiging van de rneest fraaie weersomstandigheden speelde H.V.C. 2 op Welgelegen in Utrecht haar tweeden wed strijd voor het behoud van haar plaats in xle res. 2e kl. tegen Utrecht 2. Tiet is een span- nenden strijd geweest. Het gelijke spel geeft de verhouding juist weer. Het samen spel van Utrecht was m het begin van den wedstrijd heel aardig, jammer dat dc mid denlinie steeds te ver achter bleef, zoodat er gapingen ontstonden tusschen voorhoede en halflinio. De voorhoede liet zich meer malen te veel dekken. Keeper Stangenber- ger kan op een goeden wedstrijd terugzien. De withemden wierpen zich met een ge weldig élan in den strijd, Utrecht 2 geen lijd latende haar spel te ontplooien. De half-spelers zaten steeds achter de voor hoede. Een groot gebrek toonde echter de aanval van H.V.C, het schieten was slecht. De rust breekt aan met blanken stand 0—0, nadat beide partijen eenige scorings kansen hadden gehad. Als dc tweede helft twintig minuten oud is, heeft H.V.C. succes, uit een voorzet van den rechtsbuiten weet A. v. cl. Pol den stand op 01 tc brengen, onhoudbaar voor den Utrecht-doelman. Utrecht komt nu goed op zetten, maar de geboden scoringskansen worden niet geapprecieerd. Utrecht ge^ft zich niet gewonnen; enthousiast gaat men verder. Na 35 minuten spelen wordt één der binnenspelers van Utrecht 2 gevloerd binnen het strafschopgebied De toegestane strafschop wordt door aanvoerder Stangen berger onberispelijk ingeschoten en de stand is gelijk, 1—1. Opnieuw is Utrecht na een mislukten aanval der gasten in het offensief. Een schot van Cirkel vangt de H V.C. keeper fraai. Tot doelpunten kwam het niet meer en als de arbiter het einde aankondigt, is de stand nog 1-%-t, waarmede beide par tijen tevreden kunnen zijn. WANDELTOCHT VAN Z.U.T. Op Zaterdag 26 McL Aan den wandeltocht van de A.W.W. „Zonder Uitvallers Terug' op Zaterdag 26 Mei kan deelgenomen worden door perso nen boven dc 15 jaar, individueel of in groepsverband. Het vertrek vindt plaats bij Hotel „Zwarte Bergje". Iedere deelnemer, dio den marsch binnen 6 uur volbrengt, ontvangt een draagmedaille, terwijl ook verschillen de groepsprijzen tc winnen zijn. Het reglement schrijft verder nog voor: Ten hoogste mogen twee medailles ge dragen worden. Er moet worden gemarcheerd in behoor lijk tenue. Ilet loopen van dames in trainings- of strandbroeken is verboden. Op den openbaren weg mogen niet meer dan 3 personen naast elkander loopen. Voor uitvallers is een auto beschikbaar. Het parcours is als volgt: Hotel „Zwartje Bergje", Leusderweg, Oud Leusden, Doornscheweg tot den vier sprong, daarna links af naar Woudenberg, Nieuw Leusden, Bavoort, bij Hertckop links af Doodemveg, rechts af Leusderweg naar Hotel „Zwarte Bergje" (verplichte rust en contróle), daarna Leusderweg rechtsaf Ce lebesstraat, linksaf Bankastraat, Ternate- straat, Soembastraat rechts af Laan 1914, Daam Fockemalaan linksaf Barclwian Wuy- tierslaan, lanks Halte Vlasakkers, langs het bosch „Birkhoven" bij Hotel „Birkho- vcn" rechtsaf Soesterweg even voorbij spoorwegovergang linksaf Zonnebloem straat, Oude Soesterweg, l'untenburgerlaan linksaf Soesterweg spoorwegovergang links af Smallepad langs „De Koppclpoort", Klei ne Spui, rechts al Westsingel, Varkens- markt, Arnhemschestraat, Arnhemscheweg, Julianaplein, Leusderweg naar Hotel „Zwarte Bergje" eindpunt. VOET BALOVERZICHT Een goed begin van de Amersf. Boys De competitie om het landskampioen schap werd gisteren voortgezet met de wed strijden Ajax—K.F.C. en Willem II—Velo citas. De wedstrijd in het Stadion is ge ëindigd, zooals velen dat reeds verwacht ten. het is op een gelijk spel uitgcloopen. Van K.F.C is dat een zeer goede prestatie. Het wil ons voorkomen, dat dc strijd om den hoogs ten titel wel zal gaan tusschen de Amsterdammers en de Kougers, waarbij wellicht ook Willem II nog een hartig woordje zal meespreken. De tricolores won» nen thuis met 6i van Velocitas, nadat zij met de rust reeds met 40 hadden voor gestaan. De stand is hier nu: Ajax K.F.C. Willem II Velocitas Ileraclcs 3 2 1—5 11—2 2 1 1-3 5-2 112 6—4 2 2 0 4—7 22 0 2—13 In de promotie-competitie der 2e klasse afdeeling I, heeft Velox zich hersteld, waar door zij nog een goede kans blijft behouden. Wanneer de belde laatste wedstrijden wor den gewonnen (uit tegen 't Gooi en thuis tegen D.W.Sdan is het eerste klas6erschap behaald. Men oordcele: D.W.S. Velox 't Gooi 2 11-33-2 2 1—12 4-3 2-1112—4 De promotie^competitie der 4e klasse le verde een 32 overwinning voor de Amers foortsche boys op, die behaald werd ten koste van Culemborg. De stand is Amersf. Boys Culemborg 1 1 2 3-2 11—2—3 112 40 112 5—4 2 2 0 4—9 De promotie-competitie der 2e klasse van afdeeling II bracht voor R.F.C. de tweede nederlaag; thans won Overmaas met \an haar stadgènoote. De volgorde is: Hi'versum Overmaas R.F.C. Wat het Oo6ten betrert, willen wij even de aandacht vestigen op de overweldigende zege, die Z.A.C. behaalde op haar concur rente Rigtersbleek. Beide clubs stonden met evenveel punten bovenaan de ranglijst. Gis teren won Z.A.C. met 111. Het schijnt, dat Bakhuys weer eens flink op schot is geweest. Z.A.C. is nu uitge- speeld; wanneer Borne haar laatsten wed strijd wint, zal een beslissende match tus schen deze beide clubs moeten plaats vin den. In het Zuiden wonnen zoowel N.O.A.D. als N.A.C.. waardoor Middelburg definitief onderaan is gekomen. De Middelburgers zullen hun plaats in de eerste klasse nu moeten verdedigen tegen de drie tweede klasse-kampioenen. In de promotie-competitie 2e klasse in het Noorden kreeg Alcide6 een geduchte nederlaag te slikken; met 9—1 werd n.l. van H.S.C. verloren. Het is nu zoo goed als zeker, dat de Meppolaars uit dc eerste klasse zullen verdwijnen. Men zie den stand: De Kooi 2 11—3 4—3 H.SC. 2 1-12 11—4 Alcides 2—111 2—10 Eenheid in het gezin kan alleen worden verwezenlijkt door innerlijke harmonie. naar het Engelsch van May Wynne. 16 Daar werd zij opgeschrikt door het geluid van voetstappen dichtbij en met een kreet, dien zij niet bij machte was te onderdruk ken, zag zij James Birley daar langs len oc ver naderbij treden: blijkbaar had Dij van uit Janets tuin gezien en was hij haar on gemerkt gevolgd. Haar ontsteltenis was zoo groot, dat ze al le zelfbeheersching verloor en inplaats van hem af te wachten met voorgewonde kalm te, naar de heining liep, of zij hem daarover ontvluchten kon. Het pakje hield ze stijf tegen de borst ge drukt, maar toch viel dit nog ééns zoozeer in het oog, doordat het oranjelint, waar mede het dichtgebonden was, zoo helder af stak tegen het donkergroen van haar rij kleed. Het ventje was een heel eind de wei in geloopen, op het punt ook te vluchten voor een man, die door iedereen in den omtrek geducht werd. Maar Birley's blik had in een oogwenk de situatie overzien. „Stil, jou duivelsjong!" brulde hij. „Kom bier: de kastijding, die je wilde ontgaan, zal je toch niet ontkomen". Rn terwijl het kind teruggeslopen kwam, het lichaam wringend, of hij er de zweep reeds op voelde, naderde James Birley de plek waar Marjorie tusschen de rivier en den scheidingsmuur stond, als een dier, dat in het nauw gedreven wordt, maar met hel pakje stevig in heide handen geklemd, en een blik van groote vastberadenheid in de öcgcn. HOOFDSTUK VIII Het pakje. „Waar kwam dat pakje vandaan, mis tress?" De woorden klonken als een bevel, dat hel gewoonlijk zoo zachtzinnige gemoed in op stand bracht. „Dat gaat u niet aan, master Birley. Het pakje is het eigendom van een ander Ik neem op mij, dat aan hein te overhandigen Birley was lol staan gekomen een vijftig schreden van haar af; hij vertrouwde zich zeiven zeker niet om naderbij te komen, in de stemming, waarin hij verkeerde. Toch lachte hij een blaffenden hoon lach zoo geheel en al achtte hij haar in zijn macht. „In naam van den Lord Protector van En geland"', sprak hij. eisch ik het recht om de hand te leggen op en vervolgens te doen wat mij goed dunkt met een pakje, dat bet zegel en het insigne draagt van een goddc looze, die zoo openlijk durft vertoonen de kleur van de vlag, die door ons werd neer gehaald". Marjorie beet zich op de lippen, terwijl ze oen kleur kreeg van ergenis. Maar zij ant woordde niet, trad alleen nog een schrede nader tot den oever van de rivier. „Noch ééns, herhaalde Birley, knarsetan dend van toom. „Waar kwam dat pakje vandaan?" Met don blik, dien bij om zich heen wierp, trof' hij nok den vlasharigcn Jan Burrows en de jongen kromp ineen, terwijl hij snikte „De man, wiens paard op hem gevallen is, heeft het mij gegeven. Hij zei, cJat ik tiet nan sir Hugh Ainslie moest overhandigen, maar „Toen heb ik het van hein aangenomen", viel Marjorie in, „en mooier kón het niet, want morgen zal ik mijn verloofde, sir Hugh Ainslie, zien". Met een vloek, die al heel slecht paste op zulke Puriteinsche lippen, sprong Birley na derbij en zonder acht te slaan op het onee lijkc van den strijd, waar hij een teere vrouw tegenover zich had, wilde hij haar het pakje ontrukken. Dc kracht en het onverwachte van den aanval deden Marjorie geheel uit het oog verliezen, dat ze vlak bij den waterkant stond cn het volgend oogenblik viel zij in de Aire. Een kreet ontsnapte Birley, die in schril crescendo herhaald werd door den jongen, die zich voor hem wierp en hem zoo gewei dig bij de beencn greep, dat hij pardoes op den oever viel. En een heelen tijd bleef de dwerg den reus nog zoo belemmeren in zijn bewegingen, tot die tenslotte toch weer op dc been kwam cn vlak aan den kant van het water ging staan, terwijl hij ontsteld lungs de rivier keek. Maar vér kon hij niet zien, want dc Aire maakte al heel gauw een bocht en liep tus 6chcn dicht begroeide oevers naar Wins lea Hollow, waar een schilderachtige water val zich in een zwarten poel stortte, waar van veie geheimzinnige legenden verteld werden. Daar dansten de feeén 's nachts, maar leed zou zeker komen over degenen, die ge tuigen waren van deze vroolijkheid. Hier had ook „gekke Margrove" zijn vrouw ver moord in een aanval van jalouzie, waarna hij haar lijk in den poel had geworpen. 's Nachts zou zij hier als geest iondwa- ren. en, door de bosschen van Winslea, zich heelemaal naar Margrove Court begeven. En zou er nu nog een legende bijgevoegd worden: die van het blonde jonge meisje, wier dood toch nooit voor zuiver toeval zou worden gehouden. Met aschgrauw gelaat en trillende leden spoedde James Birley zich langs den oever, terwijl hij zijn jas had uitgedaan en zelfs de zware, hooge laarzen had uitgetrokken, die hem belemmerden in zijn gang. Zoo liep hij dc bocht om, gereed om zich te water te begeven, zoodra hij daar iets drijven zag Ineensdaar meende hij in waarheid wat te onderscheidenMaar het volgend oogenblik werd het hem duidelijk, dat liet enkel haar rijhoed was, waarvan de groene veer waarschijnlijk verward was geraakt in overhangende takken van een eik. Maar een hoed, méér was het niet Een hoed, die met den stroom op en neer bewoog en tenslotte losraakte van den tak, tot hij nog wel een kwartmijl verder gevoerd werd naar den waterval. O, die waterval! Steeds weerklonk zijn kletterend geruisch Birley in de ooren, ter wijl hij voortschreed en al hopcloozer uit staarde over het gladde oppervlak van de rivier, waarop een half dozijn eendekuikens zwommen, die met hun bewegelijke kopjes als het ware toekwekten: „Te laat! Te laat!" Lag Marjorie daar op den bodem van het water, de blauwe oogen voor goed gesloten, het mooie gezichtje doodsbleek en vertrok ken, nog eer de geheimzinnige maalstroom haar onweerstaanbaar meevoerde in zijn diepste diepten? Als in antwoord op deze vrceselijko vra* gen wierp de stroom schuimend een pakje naar boven. In een ommezien was het weer teruggevallen en werd verzwolgen, rnaar de man. die zoo scherp acht gaf, had een be slijkt en bemodderd oranjelintje gezien, dat het doorweekte document bijeen hield. En het zien daarvan had zijn vrees be vestigd. Marjorie was ongetwijfeld dood! Het pak je, dat de indirecte aanleiding tot het geval was geweest, was ook verloren gegaan, daar de zwarte poel nooit iets teruggaf, wat hij eenmaal bemachtigd had. En, terwijl James Birley langzaam terug trad langs den oever, kreeg hij een gevoel of de wereld ineens donker en koud cn leeg voor hem was geworden door het verlies van wat hij in zijn aanmatiging al had mee- ncn tc bezitten. „Marjor is dood", mompede hij en kreunde bijna bij een herhaling van deze woorden. „Dood! En ik gaf aanleiding daar toe! Wee mij, dat deze ramp over mij komen moest! Dood! Dood! En ze was zoo schoon, zoo misleid in haar onschuld!" liet was karakteristiek voor den man, dat hij in al zijn ellende alleen aan zichzelven dacht en niet aan den vader met de reeds zilverwitte haren, die met zijn nicht Agatha de dingen van vroeger nog eens ophaalde, misschien nu en dan wel eens zuchtend, dat het verleden immers zoo onherroepelijk voorbij was en dat het heden voor hem de herfst des levens was, met slechts heel wei nig zonneschijn, behalve dan het lieflijk ge zelschap van zijn Marjorie. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5