Tijdschriften Omtrek DE ZEEOFFICIEREN VOOR DEN KRIJGSRAAD HET BAARNSCH LYCEUM VIERT FEEST Tooneelvoorstelling in Musis Sacrum Onze Postvliegers onderweg Radioprogramma NOORD-HOLLANDSCHE JACHT- VEREENIGING. Slipjacht en Cross van do Vnnrsche, De N. H. J. V. trof Zaterdag 21 dezer goed Sveer voor haar slipjacht met do meute dor Kon. Ned. Jachtveroeniging, gevolgd door de bekende „Cross van de Vuurecho". Ruim 30 ruiters on amazones hebben de6 morgens de honden gevolgd van de meet bij de spoorbrug bij den Zwaluwenberg naar de buitenplaats Rustenhove, waar de „Kill" plaats vond. Voor den wedstrijd hadden zich 11 deel nemers aangemeld, die na den koffiemaal tijd in de uitspanning de Lage Vuuracho, in gezelschap van een groote schare belang stellenden, het parcours van de cross country hebben afgewandeld. Dit was uitge vlagd door de bosschen nabij deze uitspan- ning. afgewisseld door enkele weilanden De bodeio was op vele plaatsen zwaar en meer dere hindernissen waren niet voor de poes. zoodat het parcours bepaald een handige ruiter en een uitstekend paard vereiechte. De praestaties der deelnemers vielen zeer te loven, waarbij de heer Bots boven allen utt blonk en dan ook op de beide hoogste prij zen beslag wist te leggen. De volledige uitslag luidt: le prijs: (Wisselbeker van do Vuurscho) de heer Bots met Floris In 6.32. 2e prijs: (Beker, aangeboden door de gebr. v. Oosterom) de heer Bots met Nectar in 6.36. 3e prijs: de heer Brom met Otto in 7.00. le prijs: de heer Timmermans in 7.20. Eervolle vermelding: do heer Teilander in 7.35. Idem (tevens dumesprljs): Mejuffrouw Verschtire met Joy. Zwemmen. SUCCESSEN VAN RIE MASTENBROEK TE PARIJS. Parijs, 22 April (V.D.). Zaterdagavond hebben hier ter stede internationale zwem wedstrijden plaats gehad, waaraan werd deelgenomen door onze landgenootc Hie Mas tenbrock uit Rotterdam en door een team Hongaarscho zwemmers. Rie Mastenbroek liield zich kranig en won zoowel de 100 M. vrije slag als do 100 Meter rug. De Hongaarsche zwemmer Székcly slaag de erin den Franschman Taris te kloppen. De gedetailleerde uitslagen luidden: Dames: 100 Meter vrije slag: LRIo Masten broek 1 min. 0.6 6cc. 2. Rcuée Blondeau (Frankrijk) 1 min. 11.8 sec. 100 Meter rug: 1, Rie Mastenbroek 1 min. 22 sec. Heercn: 100 Meter vrije slag: 1. Szckely (Hongarije) 1 min. 0.2 sec. 2. Jean Taris (Frankrijk) 1 min. 1 soc. 100 Meter rug: L Philippot (Frankrijk) 1 min. 15.2 sec. 2. Nagy (Hongarije) 1 min 15.1 sec. 100 Meter schoolslag: L Mezey (Hongarije) 1 rain. 22.4 sec. 5 X 50 Meter vrije slag: 1. Hongarije 2 min. 21.1 sec. 2. CNP. Parijs, 2 min. 24.2 sec. Waterpolo: Hongarije B—Cercle do Nata liën Paris 8—0 (Rust 5—0). Meisjesleven. Jobamiu Vis geeft in het Aprilnummer van Melsjesloven een uitgave van de uit gevers Valkhoff en Co, to Amersfoort natuurlijk aan, wat er dezo maand in ons eigen tuintje gedaan moot worden nu do zaaitijd weer aanbreekt. Cissy van Morx- voldt vertelt hoe Peggy dank zij een „En- cure" haar zelfvertrouwen weer kroeg. „Bon kantles in de Rimboe" door F. do Clercq Zubli zal niet alleen bij de indischo •bonneotjos in den smaak vallen. Wllly Petillon beschreef in haar rooks artikelen over do vraag „Wat zal Ik wor den?" de Iets gunstigere perspectieven \oor landtechnica. In do illmrubriok schetst Riek Willink— Pinto in korte trekken Janet Gaynor, ter- wij) Willie Menslnk ons door het Idyllische Ravenna voert. Mevrouw H. Donker—van Hengel, die in den laatsten tijd met haar talrijke bijdragen do aandacht op zich heeft gevestigd, 8chrecf een diopzinnig vei*, haaltje ,,'t Was maar een droom....", ter wijl Mr. W. Coope weer ecnige bandechrif- tsn ontleodddo. Correspondentie, boekbe spreking en cenige gedichten completeeren dit in een zonnlgon omslag gestoken num mer. De Kim. Het derde nummer van „de Kina", maand blad voor leerlingen vsn middelbare soho- len, bevat naast tal van kleine, vlotte bij dragen o.a, Conventie en wel wat te een zijdig belichte Spos Patriae, een belang wekkende, vergelijkende beschouwing over de toonoelstukkon „Willem Teil" (Rottcrd. Hofstad Toonool) on „Petrus" (Centraal Tooneei), waarin de schrijver o.a. meent, dat theater In wezen pathetisch is. Tegenwoordig schijnt tnen dit heelomaal nlst meer te weten, zoo zegt Hij. Pathos in goeden zin beteekent immers: het boven zichzelf uit geheven worden, hst loven en handelen op een hooger plan. Dit patho» verdraagt zich slacht met naturalisme, dat juist omlaag trekt, zoo laag mogelijk naar het stoffelijke plan. Daarom is naturalisme anti-dramatisch en theater anti-naturalis tisch. Een der verdedigers richt scherpe verwijten aan het vreesachtige optreden der vorige regeering Soerabaja, 21 April. (Aneta) Aan een uitvoerig résumé van het ploidooi van don officier van den marinestoomvaart dienst der eerste klasse Eenhorn, raadsman van den bekl. luit. tor zee der eerste klasse F., worrit hot volgende ontleend: Spr. typeert don hoer F. als een voorbeeld van psychische ongeschiktheid. Zijn oorste condultio als luit. tor zee der dorde klasse schept een treurig beeld van wel willen en nlot kunnen. De heer F. mankte als com- madnnt.van een divisie mijnonvegers oen orbarmftTijk fiasco. Hij mnrht het echter op nieuw probeeron, waarhij hij aan boord van „De Zeven Povlncién" werd geplaatst De psychiater, prof. dr. Van Wulffen Paltlio erkent den ernst van het feit, dal eon der gelijke geestelijke structuur bij do marine werd gehandhaafd. Het ts verwonderlijk, dat deze armzalige slakker, dezo „nul in hol kwadraat", niet reeds onmiddellijk ineen stortte bij 't ulteenspatton van zijn zeeofli- ciersideaal. De man, die uit medelijden ge handhaafd en periodiek verhoogd werd. wordt thans uitgefloten door de gansche Ne- derlandsche natie. Do raadsman vraagt be klaagde ton slotte te ontslaan uit oen werk kring, waarvoor hij nooit heeft gedeug?. met handhaving van het recht om bij de ge wapende macht te dienen en oen gevange nisstraf gelijkstaande met don tijd doorge bracht in preventieve hechtenis. Tei verdediging van den beklaagde den officier van den marinoslnomvaartdiensl der tweede klasse G. S., zoirie de raadsman, dat het mar.hinekamerpersonecl van een belang rijk schip als „Do Zeven Provinciën" voor fifl procent uit gepasscorden bestond. De heer S. was een oonzelvlgo, bittoro na tuur. met wlen nooit veel rekening werd ge houden. Zelfs was hij niet tegenwoordig hij de bespreking met den commandant De raadsman verzoekt don beklnagdo, die on bevreesd zijn leven In do waagschaal stelde en plannen voorlegde, to handhaven ln den militairen dienst en vrij te spreken van hel heul ten laste gclogdo. Soorabaja, 21 April, (Aneta). Voor den Zeekrijgsraad heeft de ollieior van ad ministratie der tweede kinase. H. C. van 'I Hofl, een pleidooi gehouden voor do be klaagden, luitenant tor zee A. N. Baron do V. van S., den offieior van gezondheid H, C. B, de luitenants tor zee E. M. H. en L D. dn K. en do officieren van den marine stoom vaartdienst L. do W. on C. M. W. van B Plotter betoogde, dot do beklaagden, ook in dien vaststond dat zij hun plicht tot hot go hrulkmaken van wapengeweld kondon, nog niet strafbaar zouden zijn, nangezion zij dwaalden, daarbij afgaand op hclgccn de autoriteiten van hen verwachtten. „Werd in het belang der zaak geweld, als door den fiscaal bedoeld, gevorderd' Zou zulk ge wold, waartoe beklaagden bij machte waron. kans op succes gohad hebben?" vroog do heer Van 't Hoff. Hij beantwoordt deze vraag ontkennend. De raadsman greep terug tot het jaar 1918, toen officieele nfgevaardlgdon van de bonden van korporaals en minderen in vol ornaat do vergadering van de S.D.A.P. te Rotterdam bijwoonden, in welke vorga.de ring een revolutie werd voorbereid. Hij her innert vol schaamte er aan, hoe achter een rookscherm alles goroed werd gemaakt voor muiterij; hoe het gezag leefde bij de gra'.l: van een politieke patij, terwijl hot „futaal voorbeeld van bovennf" ton duidelijkste bleek uit een dooi- den raadsman bijge woonde marineconferentie, waar de voo.' naamste beslissing was: afwochtcn van de resultaten van het georganiseerd overlig Daardoor was liet onvermijdelijk, dat bij hel officieroncops do gedachte binnendrong: „Het wezen komt er niet op aan, het gant om de handhaving van den schijn" I)e raadsman critisearde de lunkmocdige hunding der regccring, welke bleek uit het herstel tan hot contact mot do niarinebomlen door den toonmuligen minister Lumbooy. Hij herinnerde zelfs aan do relletjes in Assen en de scherp verwijtende overwogingen vun liet vonnis van hot Hoog Militair Gerechts hof in Nederland ter zake, welke echter geen scherpe wijziging in don gevolgden koers brachten. Do raadsman betoogde, dat tal van mnri na-officieren waarschuwden tegen uitbrei ding van liet Inlnndscho element bij de marine. Do rogoerfg miste echter den moed om krachtig in te grijpen uit vrees voor politieke verwikkelingen, speciaal met do Volksvertegenwoordiging in Nederland. De regeering volgde met beide handen voor do uogen welbewust oen struisvogelpolitiek. Pres.: Dwaalt u niet te veel af naar poli tiek torrein. De raadsman is van oordeel, dat zulks noodzakelijk is. Pres.: Het Is wellicht mogelijk om u meer bij do zaak te houden, ik begrijp uw be doeling, doch probeer kort te zijn. De raadsman betoogde, dat do officieren van „De Zovon Provinciën" onkundig wer den gehouden van alle dreigende voortec- kenen. Zij ontvingen slccltla bet consigne om tactvol en niet-provoccorend op Ie tre den. „Is bet wonder dat door hen geen ge weld word gebruikt? Beklaugden bobhen hulp van den wal vorwaclit. Deze venvach- ling was niet naïef, het ging Immers om ge- lllkwaardige wapens als waarvan da mui ters gebruik konden maken". „Konden beklaagden verwachten dat mere slechla beschikte over veertig onbruikbare karabijnen? Konden zij weten dat kolonel Behrends geen troepen afstond omdat hij in do verbcolding verkeerde, dat Koetah Radja zwart zag van Atjchcrs?" Op het punt van bewapening bestond lus- schcn muiters on officieren geen ovenredig- heid, terwijl do suggestie ais zou juist hot officierscorps aan boord van „De Zeven Pro- vincién" zou bijzonder slecht zijn, verwerpe lijk Is. Om deze redenen kan worden gecon cludeerd, dat do verplichting tot hot gebrui- ken van geweld niet bestaat, indien zulk oen gewelddadig optreden grooter onheil zou (eroorzaken, zooals in het ondorhavlgo geval bij de geweldige overmacht, met als bij omstandigheid een mogelijken moord op do loyale Europoescho elementen op het voor schip. Mogelijkheid van succes bij eventueel op treden bestond alleen onmiddellijk na hot uitbreken van do muiterij, doch dit werd toen opgehouden door hot drama van hel langdurig laden dor pistolen, terwijl in de longroom geen koevoeten of Engclsche sleu lols plcgon rond te zwerven. Toen alios ge passeerd was, hadden de muiters een positie vooruit ingenomon. Een overval van het vooruit zou alleon kans op succes hebben goboden met hulp van don wal. Hoe weinig een aanval door do officieren kans op suc ces zou hebben gohad, blijkt uit do domping van de muiterij, waarbij een bomaanval al- locn onvoldoende word geacht. Een voetbalwedstrijd tusschen een leerarem en een leerlingenelftal Baarn. Do feestelijkheden, tor gelegen held van het derde lustrum van het Baarnsch Lyceum, die In verband met het overlljdon van II M, de Koningin Moeder waren uitgesteld, hebben thans plnats. Do viering werd Vrijdagmiddag geopend met een voetbalwedstrijd van een elftal, samengesteld uit leeraren, aangevuld met oen enkelen leerling en een der leden van het Bestuur, legen een elftal der leerlingen Deze wodRlrljd, die gespeeld werd op de ge meentelijke sportterreinen, gelogen aan den Amslerdamachen straatweg, zou tweemaal een kwartier duren met een kwartier pauze. Hel spreekt vanzelf, dat de goheclo school voltallig aanwezig was, ja zelfs, dat oud leerlingen en belangstellende oudere, nlsook erhtgenooten der sportieve docenten op hel terrein aanwezig waren, om getuige lo zijn van deze historische gebeurlehis Hol veteranen-elftal, dat zich eonigszlns onwennig op de van leerlingen geleende voetbalschoenen voortbewoog, werd bij het betreden van het terrein met oen stormach tig gejuich begroet. Na den plechllgen aftrap door dan Rec tor van hel Lyceum, dr. J- A. Vor der Hake, kon het spel zijn gang gaan en al spoedig kon hel publiok het op zijn bankies niet meer uithouden en l^-p hel hel veld op om toch maar vooral voti nabij met een zeker leedvermaak de veelal potsierlilkc ov >ntu ren hunner leeraren te kunnen gadeslaan Spoedig kon men zien, dal enkelen het voet halspel nog niet geheel verleerd waren, maar het was vooral de grootero snc'heid der jeugd, die hun telkens weer parten speelde. De opstelling liet aanvankelijk vee' le wenschen over, door een gering succes aangemoedigd, bevond zich soms het gansche leerarenelflal, met uitzondering van den keeper en een zeer zwaar gebouw- den back, op het torrein van do logenpar lij, zoodal men plotseling alle hoeren toge lijk hardloopend kon zien tcrugkeeren ter verdediging van hun verraderlijk snel ge naderde doel. Do leerlingon betoonden zich echter humaan in den strijd eu een ongo looflijke hoevoelhcid geluk diendo verder de partij der docenten, zoodat do uitslag, 2—1, voor de leerlingen wanrlUk een won der mag heeten. Na den afloop van den wedstrijd droegen de leerlingen met gejuich enkelen hunner „meest gevroosde tegen standers" enthousiast op de schouders rond Des avonds had in het Concertgebouw Musis Sacrum een looneelvoorslelling plaats, gevolgd door een bal in do Aula van de school. Voor don aanvang der voorstelling voer de o. m. de Voorziltor van het bestuur, jbr, dl'. J. W. II. Ilulgers van Rozenburg, het woord. Dezo bracht o. o. hulde aan rec tor en loorat encorps en sprak namens ouders en oud-Icorlingen zijn vreugde en dankbaarheid uit over den bizonder aan genamon geest, die steeds op het Baarnsch Lyceum beersqht en de school een goeden naam gegeven heeft door heel ons land, Voor do pauzo werd opgevoerd een too- ncelstuk van Henri Ghéon, getiteld: De ge strafte met den koorde. De rollen hiervan werden vervuld door leeraren en locraros- sen, hetgeen bij een herkenning door do leerlingen menigmaal in de zaal aanleiding eaf tot uitbarstingen van enthousiasme en hilariteit. Natuurlijk ontbrak ook bij dozo voorstelling hel kleine „malheur" niet, dat b(j elke opvuerlng door dilettanten behoort voor te komen, maar ook hier aanleiding was tot verhooging der feestvreugdo. Tijdens do pauze blook eerst recht, wolk een groot getal ouders en oud leerlingen de gelegenheid haddon aangegrepen door hun aanwezigheid blijk te geven van hun belang stelling voor het schoolleven. Na de pauze voerden de leerlingen „Zaire" van Voltaire In een vrije bewerking van Nolst Trénllé, hetgeen bij het publiek grooten bijval oogstte. Het publiek, lp polonaise opgesteld, wan delde daarna van Musis Sacrum naar het nabij gelegen „schoolgebouw, waar In de Aula het bal plaats, had. De feestelijkheden zuilen Zaterdagmiddag worden besloten met een thé dansant 19—4 19—4 20—4 21-4 22-4 Peliluan 12-4 12-4 13-4 14-4 15-4 16-4 17-4 18-4 19-4 20-4 21-4 Amsterdam Marseille Rome Athene Mcrsiuiiairuh Cairo Gaza Rutbnwells Bagdad Boe-.hir D| aak Karachi Jodpuer Allahabad Calcutta Akyub R<ltlk"K-D Bangkok Singapore Medan Batavia Snit 22-4 21-4 20-4 19-4 16-4 18-4 Vorirek van bet eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 26 April. UTRECHTSCH STEDELIJK ORCHEST. Buitengewoon Volksconcert. Hot programma voor hel morgen In Tivolt te Utrecht te geven buitengewoon Volkscon eert luidt Das liod von dor Erde. Gustav Mahler. Sympbonle voor alt tonor en orkest (Naar Hans Belhges „Die Chinoslsche Flöte"). 1. Das Trinklied vom Jammer der Erde. Allegro pesanle. 2. Dor Einsame im Horbst Etwas schleichend Ermudot. 3. Von der Jugond. Behagllch heiter. 4. Von der Schönhelt. Comodo. Dolcisslmo. 5. Der Trunkcne im Frühling Allegro. 6. Der Abschied. Scliwer. Solislon zijn Ilona Durige, alt, en Martin öhman, tenor. BARONESSE VAN NAGELt Barneveld, 22 April. Op het kasteel „de Schalfelaar" alhier is gisteravond up bijna 18-jarigen leeftijd onverwacht overleden ba roncssu van Nagoll, geboren baronesse van Zuylen van Nycvelt van de Soliaftelanr. Baron en baronosso van Nagel zouden 14 Augustus a.s. 55 Jaar gehuwd zijn geweest. De begrafenis is bepaald op Woensdag 12 uur op de algcmecnc begraafplaats alhier. DIESELAUTO RIJDT TE HOEVELAKEN IN EEN SLOOT. Varkeer ernstig belemmerd. Hoovelaken, 22 April. In den algeloo pen nacht is vermoedelijk door hel aprin gen van een hand oen 6-wiolige Diesel vrachtauto nabij do kerk aan dun Rijks straatweg in de sloot gereden, mot hot gevulg dat een groot gcdeelto van den In houd, o.a. bierflesschcn etc. tegen de aldaar gelegen boerderij van V. slingerde. Do slag was zoo bcvig, dat do ontstelde bewoners, die zich reeds ter ruste haddon begeven, naar buiten snolden. Gelukkig zijn er geen personen bij verongelukt. Waar de weg daar ter plaatso zcor smal Is, ondervond hot, In verband met dun Bol- lendag en de motorraces lo Deventer, druk ke verkeer ernstige stugnutio door do op ruimingswerkzaamheden. Do burgemeester hoeft duai-np hot verkeer omgetold langs do Wcldammerlaan, maar door bot kerkbe zoek duurde bet nog geruimen tijd voor al les weer rustig zijn gang kon gaan. Een gelukkige bijkomstigheid was ongo twijfold, dat Uo Diesolmotor' nlot in brand kan vliegen. Dinsdag 2J April. Hilversum, golflengte 301.5 M. A.v.n.o. 8.01 üi-amofoonmuzick. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Gi'umofoonmuzieU. 10.30 Ochtcndconcort duor liet ensemble Rentmeester. 11.00 Kook- en bnkprautje. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.15 Orgelconcert door I'lorrq Pallu, So listen; Jolian Hoostors, tenor en Boris Lensky, viool. 2.00 liet Omroeporkest onder leiding van Nico Trcep, 3.00 Knipeursis. 4.15 Gramofuonmuziek. 4.30 Radio kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamei. 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door Mevr. Antoinette van Dijk. V.P.H.O. 5,30 UUbelverlelMngon voor jongo men schen. Spreker: Ds. U. J. Ario, Amsterdam. A.V.R.O. 0,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. H.V.U, 6.30 De Ilottordamscho tunnolplannen Eerste lezing door Ir. L. J. van Dunné, adj.- directeur van de Gemeente Werken te Rot terdam. A.V.R.O. 7.00 Kovacs Lajos an zijn orkest. 7.30 Engclsche les. 8.01 Nieuwsberichten Vat Dia?. 8.05 Concert door Kovacs Lajos en zijn orkest, m.m.v. de A.V.R O.-girls. 9.00 „Hoog bezoek" schets, te spelep door Mevr. Cécile Spoor—Carelsen 9.20 Concert door het Omroepoi kost on der leiding van Nico Trcep. Solisten: Lia Fuldauec, sopraan en Ilcnk Viskil, tenor. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Gcvuldo schelpen (van vleeschrestcn). VOOR DE MIDDAGTAFEL Hunderrib (voor 2 dagen). Aardappel- en spinazie schotel. Flonsjos met marmelade. Bereiding. Kook de spinazie niet gohool gaar. Druk ze good uit en hak ze lijn. Voeg er boter, zout, peper en noot nan toe en schud do spinazie uven boven hot vuur om. Mauk vervolgens aardappel* puree met toevoeging van melk. eon ge klopte eierdooier, boter, geraspte haas, zout, peper en op t laatst het sttilgeklopte eiwit. Smeer een vuurvaste scho met boter in. Doe hierin laag om laag do puree en de spinazie, maar zorg. dat de laatste laag uit aardappel bestaat. Bestrooi de oppervlakte met gernpte kaas, paneermeel en bier cn daar oen klontje boter I.aat er in den oven eon bruin korstje op komen. 11.00 Nlouwsberlchten Vaz Dlas. 11.10 Gramofoonmuziok. Hulzen, golflengte 1875 M. K.R.O s.OO Morgenconcert. 1000 Gruiiinfnunmuziek. 10-30 Muzlekullzendlng voor fabrieken. 11.00 Gramofnonmuzick. 1130 Uodsdionstiii halfuurtje, verzorgd door Pastoor L. H Perquln. 1215 Onze serie tloltnndsche orkesten. Lunchconcert door hot Ensemble Carlo Al bert!. 1.00 Voordracht namens Groep Nederland van hel Algemeen Nederlandach Verbond Willem van Oranje, door Pastoor W. NoleL 1.15 Vervolg concert. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.15 Gramolonnmuzlck. 4.45 Klavier-recital door Malko SluzewekL 5,00 Obcrammergau door L. Verspronck. 5.20 Vervolg van hel klavierrecital. 5.35 Grarrinfoonmuziek. 5.50 De K.R.O.-boys o.l.v. Piet Lustcnhou- wcr. 6.20 Vervolg klavier-recital. 6.10 Cursus Esperanto door P. Heilkcr. 7.15 „Accumulatoren" door Dr. A. Bu« waldn. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Verbondskwartiortje. 8.00 Gramofoonmuziek. 8,30 Persbureau Vaz Dias. 8.35 Frank Fox met hot Wcensch Colum bia orkest. 1100 Het Oeral Kozakkonkoor o.l.v AndreJ 'ScMuch. 0.15 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Joban Gor- rltsen. 1000 Vervolg orkest Frank Fox. 10.25 Persbureau Vaz Dias. 10.30. Het orkest Frank Vox 10.55 Hel Oeral Kozakkonkoor 0,1 v. An- drej Scholuch. 11 10 Gramofoonmuziok. t 1 Brussel, 321.0 M. Vlaainsche uitzending. 11.15 Gramofoonmuziek. 12 20 Gramofounmuziek. ■1.20 Concert door bet Radlo-symphoul»- orkest o.l.v. A. Meulomans. 5.05 Kmderuui'tje, 5.50 Gramofoonmuziok. 6.10 Gramofoonmuziek. 7.20 Shakespeare-hcrdeiiking. Brussel, 483.9 M. Friinscho uilzending. 11.15 Gramofoonmuziek. 12.20 Zang door don heer Piessevuux. 12.15 Gramofoonmuziek- i.'20 Concert door het Omroeporkest. 5.35 Gramofoonmuziek. 5.50 Orgelconcert door Jcan Collot, m.m.v. Robert Allard, tenor. 7.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Fronz André. S.35 Vervolg concert. 0.20 Gramofoonmuziek. D a v on t ry, 1500 M. 11-0 Orgelspel door Reginald New, 11.50 Het Commodore Grand-orkest o.kv. Jos. Muscant. 12.50 Het Midland Studio-orkest o.l.v. Fr. Cantoll 3.5U Concert door J. Slater (fluit) en M- Korchinska (harp). 6.10 Hol Gcrshom Parkjngton-kwintet m. m.v, E, Stevenson (sopraan). 10.25—11.20 Dansmuziek door Roy Fox cp zijn Band. Duutschlandsender, 157J M. 5.1Q Concert uit Konigsberg. 11.20 Gramofoonmuziek I.Oj Gramofoonmuziek 500 Pianomuziek en liederen uit de 17de en de 18de eeuw, K a 1 u n d h o r g, 1261 M. II.20 Concert, 2.20 Concert door Mogens Hansen's of» keel. 7.20 Slrauss-concort door het Omroep orkest o l.v. F. Mahler. 7.50 Gramofoonmuziek. 9,3a Moderne Balletmuziek door het Om- reeporbMt o.l.v. Frits Mahter. La n go n li org, 455.0 M 5.20 Gramofoonplaten. 6.10 Gramofoonplaten. 10,50 Gramofoonplaten, 12,20—2.05 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Kilbn. 4.40 Concert. 6/20 Gramofoonplutcp. 0,50 Gramofoonplaten- 1020 „Schrille", muzikale radio-tuforee- Ion. ll.2O~it.50 Concori. Parijs (radio), 1648.4 M. 6.05 Gramofoonplaten 7207.50 Gramofoonplaten. 11-201.20 Concert door het Pascsl-orkest 7.20 Zand O.l.v. G, Cbepfer. 9.20 Vervolg zang. -9.50 Dansmuziek door het Pascal-orkoet.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7