AMFRSFOORTSCH DACHT AD FEUILLETON SNELTAX BLOEMBOLLENVELDEN TELEF. 1354 of 743 Dinsdag 24 April 1934 32 e Jaargang No. 249 NIEUWE OPLEIDING DE OMVANG WORDT BEPERKT VAN ONDERWIJZERS STORM IN DE STRATOSFEER UIT DE STAATSCOURANT Verkoopiegeo De Heks van Winslea Wetsontwerp ingediend, uitgaande van titel VI der L.O.wet Ingediend is een wetsontwerp tot regeling van de opleiding van on derwijzers en onderwijzeressen voor het lager onderwijs en van de be voegdheid, verbonden aan de akten van bekwaamheid tot het geven van lager onderwijs. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend. Het getal onderwijzers, hetwelk de gezamenlijke oplpidingsinrichtin- gen kunnen afleveren. Is belangrijk veel grooter dan met het oog op dc voor afzienbare tijden te benaderen behoefte in overeenstemming zal zijn Het staat dus in feite vast, dat deze opleidingsinrichtingen voor vele van haar leerlingen eenvoudig algemeen vormende scholen zullen zijn. met welker einddiploma zij el ders dan bij het onderwijs een toe komst trachten te vinden. Voor zoo ver dus deze algemeene vorming elders op voldoende wijze en voor minder kosten kan worden bereikt, is inkrimping van de onderwijzers opleiding toelaatbaar en in het al gemeen belang. Onder deze omstandigheden is er alle aanleiding den omvang van de onderwij zersupleidmg zooveel mogelijk te beperken tot de grens, waarbij zij met de ongeveer te bepalen behoefte aan nieuwe leerkrach ten bij het lager onderwijs in overeenstem ming is Dc beperking van de onderwijzersoplei ding behoort zoo mogelijk met een verbete ring van die opleiding gepaard te gaan Zelfs indien daardoor een klein gedeel te van de door de beperking te ver wachten besparing moest worden opge offerd. zou dit geraden zijn. Met is echter de vraag, of een verbetering op de wijze als de minister zich voorstelt op zich zeM beschouwd en als haar k >slen worden om geslagen over alle onderwijzers, die zij af leveren zal, de opleiding aanwijsbaar duur der dan dé tegenwoordige zal maken. De vraag der regoranisatie wordt du- feitelijk deze, hoe, uitgaande van de grond- gedachten der wet van 1920 en rekening houdende met het feit. dat de driojariue school voor voortgezet onderwijs als grond 6lag der onderwijzersopleiding dient te wor den aanvaard, die opleiding verder moet worden uitgebouwd. Bij het thans ingediende wetsontwerp is de minister dus uitgegaan van hetgeen in Titel VI der L.O.-wet is neergeschreven Reeds dadelijk moet hij er echter op wijzen, dat hij ten aanzien van een enkel hoofdpunt van die regeling is afgeweken Met de gedachte, dat de nieuwe onderwij zersakte ook de bevoegdheid zou moeten omvatten om aan een school voor gewoon lager onderwijs, onderwijs te geven in de speciale vakken lichamelijke oefening Fransch, Duitsch, Rngelsch, wiskunde en handenarbeid, en aan een school voor uit gebreid lager onderwijs in de vakken licha melijke oefening, wiskunde en handenar beid. is naar zijn mecning te hoog gegrepen Overigens heeft hij de beginselen van Titel VI tot de zijne gemaakt. Ook de ..op leidingsschool" en de onderwijzeres, die daar voor de lagere klassen der school voor gewoon lager onderwijs zal worden ge vormd. heeft hij in beginsel aanvaard. Ter wille van de bezuiniging heeft hij echter in het wetsontwerp die opleiding niet oti dergebracht in afzonderlijke scholen, maar ze in de kweekschool geïncorporeerd. Een vijfjarige kweekschool behoeft niet meer te kosten dan de tot dusver bestaan de vierjarige en zeker niet, wanneer aan lie vierjarige kweekschool het verlengstuk der B afdeeling ,'hoofdaktecursus) verbon den is De bedoeling immers is. dal de op 'eirling in de vierde en vijfde leerjaar de» vijfjarige kweekschool voor niet meer dan de helft uit theoretische 'essen zal bestaan De overige tijd is bestemd voor oefeniny in Ie practijk van het les geven en eigen vrije studie Meer lokaliteit dan de vierjarige op eiding eischt de vijfjarige dus niet, en evenmin uitbreiding van het totaal aan'a csuren. Een factor, die wel van beteekenis is voor de kosten, is de aanvaarding van de finan- cieele gelijkstelling van de bijzondere mei de Rijkskweekscholen Zeker zou de verwe zenlijking van dit reeds in 1920 ook voor Ie onderwijzersopleiding in de wet uiige drukte beginsel juist in den legen woord iaën lijd een onoverkomelijk bezwaar opleveren ware hef niet. dat een ook om andere rede nen dan bezuiniging noodige inkrimping van het aantal opleidingsinrichfinsen ten zeerste noodig is. Die inkrimping, waarin hel wetsontwerj» eveneens beoogt te voor zien. zal de toepassing van de pacificatie gedachte ook op dit gebied mogelijk maken Aan de regeling betreffende de kweek «rhonlopjeiding is toegevoegd die van de akte examens en de omschrijving van d» hevoegdhMid, welke aan de akten van be kwaamheid verbonden zal zijn. omdat dez«- mderwerpen ten nauwste met de opleiding samenhangen De bedoeling is dus gewerst hel geheele samenstel dezer bepalingen uil de L O. wet Ie lichten en naar de Kweek schoolwet over te brengen. VERBETERINGEN OP TEXEL. Den Burg, 23 April. De raad der ge meente Texe! heeft besloten tot den aan leg van een vliegveld in don polder Eier land. welke werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in werkverschaffing onder da gelijkscha leiding van de Nederlandsche Heide Mij Voorts nam de gemeenteraad nog de volgende besluiten: a Het aanleggen van een fietspad tus schen den Hoorn en het Noordzeestrand levens uit te voeren in werkverschaffing b. Tot electrificalie van het Zuiden en '•et midden van den polder F.ierland. Het net van de NV Texelsche electri <che Mij (ventrale te Den Burg) zal hier toe een uitbreiding ondergaan. EEN MOOIE HALO. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: April, die bij de meteorologen bekend is als de maand met de mooiste halo-ver schijnselen, heeft gisteren dien naam eer aangedaan. Gedurende het grootste ged-vi- te van den dag glansde er een buitengi woon mooie en lichtsterke kring om de zon aan den hemel. Zooals als welbekend mag worden aangenomen behooren de lichtkr n- gen om de zon en om dc maan tot de miesl voorkomende deelen van het vrij uitgeb ei dc complex van z.g. halo-verschijnselen, die ontslaan door breking der van het hemel lichaam uitgaande lichtstralen in of door terugkaatsing op in den dampkring3zwo vendo ijskristalletjes van zeer kleine afme tingen. De z.g. gewone kring om de zon heeft een straal van rond 22 graden. Er 's nog ccn, die een straal heeft van 48 gra den maar deze is zeldzaam. Gisteren was de kleinste der twee zichtbaar. De deelen ervan boven en onder de zon waren bui tengewoon lichtsterk en duidelijk gekleurd De volgorde der spectraal gerangschikte kleuren is zoo, dat het rood zich aan de zijde der zon bevindt. Dat was gisteren iui delijk te zien. (Nadruk verboden) Onze weerkundige medewerker schrijft ons: Volgens een bericht uit Budapest heeft men daar verleden week door middel van waarnemingen van een z.g loodsballon een windsnelheid van 20 meter per secunde op een hoogte van 16.000 meter gevonden, waaruit dan zou moeten blijken, dat ook in de stratosfeer stormen kunnen woeden. Dit was al veel eerder bekend. Hel be richt roept dc herinnering bij mij wakker aan een waarneming, die ik zelf in het jaar 1917 op 7 September in den namiddag verrichtte. Een loodsballon werd opgelaten in de verwachting, dat het bij dc gro de helderheid der lucht mogelijk zou zijn ieni 'anger dan gewoonlijk met den teodoliet te kunnen volgen. Het viel buitengewoon mee. De ballon, die een 6lijg&nelhcid had van 150 motor per minuut, kon gedurende 183 minuten waargenomen worden. Daania moest de waarnemer door vermoeienis zij ner oogen de waarneming 6takcn De bal Ion had toen een hoogte bereikt van 27 450 meter en was nog zeer goed te volgen Het resultaat der waarneming was in hoofdzaak het volgende: Duidelijk viölen zeven luchtlagen te onderscheiden, een van 03000 meier met zeer zwakken wind uit ZO, een van 3000—11000 meter met Z- lijken wind van 1G rnps, een van 11 14 000 m. met N-lijkenwind van 9mps.. een van li18.000 m. met W-lijken wind van 49 mps., terwijl van 18—25.500 meier de wind Noordelijk was met een toenemen de snelhpid tot 20 mps. Daarop volgde een 100 meter dikke luchtlaa? met zeer weinig beweging en vervolgens een NW-wind van 2118 mps. De snelheid van 20 mps werd dus toen ook «I geconstateerd maar daaraan werd geen eroote beteekenis gehecht. Immers de kracht van den wind moet niet alleen be oordeeld worden naar de snelheid der be weging maar ook naar dc dichtheid der 'ucht. Men rekent liever met de massale luchtverplaatsing, dus mei het product van dichtheid en snelheid, waardoor een wind snelheid van bv. 20 mps op 16.000 meter hoogte dezelfde beteekenis krijgt als een van 2 mps op den grond. Eerst een snelheid van 160 mps en daarboven zou men een storm in dc stratosfeer kunnen noemen. Er valt nog te vermelden, dat de grootste •snelheid, die bij deze waarneming werd ge vonden. 24 mps was op 24 500 meter hoosrte. Windmetingen in de stratosfeer worden 'egenwnordig meermalen verricht en wer den ook hier te lande na de bovenvermelde observatie meermalen gedaan. Men is daar bij echter afhankelijk van de gunstigste om standigheden zonder wglkc het niet dikwijls *al gelukken de ballons te volgen, die uit den aard der zaak heel ver weg drijven. Zoo gelukte het b.v. te De Bilt den loods ballon eens op een afstand van 54 K.M. te volgen. De lucht moet dan echter zeer hel der zijn. (Nadruk verboden). JOURNALISTENKRING NAAR GRONINGEN. Op 14 en 15 Juli zullen de leden van den Nederlandschen Journalistenkring met hun dames een excursie maken naar Groningen en omliggende gemeenten. Zij zullen er offi cieel door de gemeentebesturen worden be groet. AMERIKAANSCHE KRUISER TE AMSTERDAM. De Amerikaansche kruiser New Orleans zal van 6 tot 11 Juni een niet officieel be zoek aan Amsterdam brengen CONSULAIRE VEEEEN. TE DEN HAAG. Door de ten Den TIaag gevestigde con suis is opgericht de „Union Amicale des consuls a la Haye" welke zich ten doel stelt, het contact tusschen de consuls on dcrling te bevorderen. Dc doyer van het corps consulaire, de heer Wap. consul van Portugal is president; dc heer Verbeek, consul-generaal van Roemenie, secretaris en de heer Turner, vice-consul van Groot- Rrittanniè, penningmeester. Met de naar de Een prachtige rondreis dooi Holland's schoone bloemenvelden voor slechts I 3.— p. p. Ruime i pers. auto's. Betrouwbaar perso neel Vraaqt inL bij den ondernemer G. LENSINK. Hoogeweg 49. DE UITWIJZING VAN VIER DUITSCHERS TE LAREN. Een Deensch protest. Men meldt uit Stockholm aan dc N.R.Ct.: Volgens Poli liken is dezer dagen een pro testbrief, die ondertcekcnd is door circa 150 Decnsche geleerden, kunstenaars, leerkrarh- ten, journalisten, enz. aan dc Nederland sche regcering gezonden, waarin ten krach tigste wordt geprotesteerd tegen het feit, dat dc politic-autoiteitcn te Laren den 25en Februari vier Duitsche politieke vluchtelin gen aan de politie van Hitler's regeering hebben uitgeleverd; liet is bekend, dat tot dit viertal de Duitsche onderwijzer Franz Bobzien behoorde, die in het bezit was van een Decnsche verblijfsvergunning, zoodat ci althans wat hem betreft in het geheel geen juridische reden was om hem naar Duitsch- land uit te wijzen. Fvenzoo is het met ze kerheid hekend. dat ook de drie anderen in het bezit van legitimatiepapieren waren De ondertcekenaars gewagen ^an „de inter nationale principieelc beteekenis van deze krenking van 't asylrecht" en wenden zich tot de openbare mecning in alle democia tischc staten met de opwekking omAteeds voor het asylrecht voor alle politieke wluch- lingen op te komen. Bij K. B. is benoemd tot officier van den marinestoomvaartdienst der tweede klasse dc officier van den marinestoomvaartdienst der derde klasse C. L. Oudshoorn. Bij K. B. is benoemd tot reserve-officier van gezondheid der tweede klasse bij de landmacht de dienstplichtig vaandrig van de le compagnie hospitaal-soldaten W. Steensraa, arts. Bij K. B. is benoemd tot reserve-eerste- luitenant bij zijn tegenwoordig regiment de reserve-tweede-lui tenant C. G. Meerburg van het regiment kustarlillerie. Bij K. B is verleend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oran je-Nassau in goud aan S. de Jong, notarisklerk te Roordahuizum. Bij K. B. is. met ingang van 1 Mei 1934, bevorderd tot districts-bouwkundige in vas ten dienst bij den Rijks gebouwendienst, ter standplaats Leeuwarden D. G. Hens broek. thans bouwkundig ambtenaar der eerste klasse te Breda. Bij K. B is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere-raedaille, in zilver, aan mejuffrouw F. F. de Bukviel, huishoudster in dienst van M. M. Enschedé te 's-Gravenhage. Bij K. B. is toegekend dc eere-medaille der Orde van Oranje Nassau, in zilver, aan W. F Broogmans, concierge bij de Rijks hoogere burgerschool le Tilburg. Bij K. B. zijn nenoemd tot gedelegeerden van de Nederlandsche Regeering bij het in ternationaal aardrijkskundig congres, dat van 23 tot 31 Augustus 1934 te Warschau zal worden gehouden, prof. dr. J. P. Klei weg de Zwaan, hoogleeraar aan de Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam en E. J. Voüte, secretaris van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap te Amsterdam. Bij beschikking van den Minister van Financiën is benoemd tot adjunct-accoun tant der directe belastingen in tijdelijkcn dienst, H. II. Castermans te Eindhoven. KOOPT HET EMMA-BLOEMPJE. Morgen collecte in onze stad. Als ik spreek van Emma-bloempje, Wéét U wat ik zeg daarmee: Het bestrijdt de zoo gevreesde, Zoo verfoeide T B.C. Morgen wordt dat Emma-bloempje, U weer o, zoo graag verkocht; x Morgen wordt de 6tèrke menscb weer, Voor den zw&kke aangezocht. Niemand zal zich lang bedenken, Neen, wij offeren spontaan, Want wij weten: met dat geld wordt Straks weer heel veel goeds gedaan. Met dat geld worden de zwakken In hun leven wat verlicht, Met dat geld worden gebukten Weer een eind omhoog gericht. Voor dat doel een offer brengen, Is een ware men6chen-daad, Die de port'monnaie betaalt wel, Maar die éérst het hart door gaat! Als gij morgen met zoo'n bloempje, Op uw jas een wand'ling doet, Is T alsof Uw voetstap zegt U: Goed zoo! Goed zoo! Zoo is 't goed! Morgen wordt de Emma-flora Op uw jassen uitgespeld; Wélk een wonder: hoe zoo'n bloempje Zónder woorden véél vertelt Waarom heet het E M M A-bloempje? Och, U weet dat heel gewis- Daérora is dit jaar Uw offer Oók ter nagedachtenis PHILIA'. Amersfoo r t. 25 April. Verkooplokaal Muurhuizen 47. Verkooping Meubilaire Goe deren. 9lA uur v.m. 3 Mei. Koffiehuis 't Boompje. Verkoouing van de perceelen Kapehveg 35 Kamp 29 en Ilessenstraat 1. 8 uur n.m. 15 Mei. Hotel de Vergulde Zwaan. Veiling Hotel Café-Restaurant De Vergulde Zwaan. 3 uur n.m. B a a r n. 3 Mei. Verkooping van inboe- dclgoedercn in perceel Javalaan 9. 10 uur v.m. 9 Mei. Hotel Central. Verkooping 5 buT- gcrwoonhuizen Celebesstraat 7, 9, 11, 13 en 15. 10 Mei. Hotel Central. Verkooping dub bel woonhuis Zandvoortweg 69 b en 71. Hoevelaken. 25 April. Rijksstraat weg D 6 Verkooping landbouwerswoning. 11 uur v.m. Achterveld. 2 Mei. Vergaderlokaal der Boerenleenbank. Verkooping woonhuis en bouwland. 2 uur n.m. 8 Mei. Boerenleenbank. Veiling Wilhel- mina's Hoeve. 11 uur v.m. NED. JOURNALISTENKRING. Noenmaal aan dr. Van Broekhuizen. Het noenmaal, dat het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring aanbiedt aan dr. II D. van Broekhuizen, gezant der Unie van Zuid-Afrika bij ons hof, is thans bepaald op 5 Mei in het hotel Paulez te Den Haag. Zorg, dat kleine zorgen van het leven niet klein maken n.iar het Engelscli van May Wynne 17 HOOFDSTUK IX. Zwarte Meg van Winslea. Een geweldige schrik, 't geluid van klot send water in de ooren en toen was verder alles zoo totaal tot een nachtmerrie gewor den voor Marjorie, dat zij onmogelijk meer iets had kunnen navertellen van wat er ge beurd was. Alleen terwijl ze op den stroom afdreef, werd zij zich bewust van een slingerend ge luid voor zich en toen een stem, zacht maar gebiedend, die haar toeriep om een hand op te steken Als zij gehoorzaamde, dan was dit meer werktuigelijk dan met bewustcn wil. Toen werd zij gewaar, dat zij in haar drij vende beweging werd tegen gehouden en dat zij met een stevigen greep om den pols in een andere richting werd gestuurd, ter wijl haar lichaam telkens in aanraking kwam met de twijgjes en bladeren van een grooten tak. Die twijgjes waren zeker in de afhan gende veer blijven haken, waardoor haar hoed van het hoofd gerukt werd en ze zich tegelijkertijd het pakje herinnerde, dat ze loo krampachtig in de handen gesloten hield. Dit was weg; ze had het zich zeker laten ontglippen, op het oogenblik, dat ze die reddende hand om den pols had ge voeld. Met heel veel moeite was ze tegen den oever half opgekropen, half opgesleept, maar toen kon zij dan ook niet meer en was kreunend neergevallen, tè uitgeput, om le spreken, om zich te verweren, of zelfs om te denken Toch voelde ze verbazing toen een be kende stem haar gebood om te drinken uit het fleschje cognac, dat haar aan den mond gebracht werd. Het geestrijke vocht had een tooveruitwer king de nevel, die om haar heen hing, trok >p en met verbazing zag zij. dat het Barbara Carcroft was, die haar te hulp was geko men. „Barbara!" hijgde zij, „jij!" Maar Barbara was niet van plan in nade re verklaringen te treden. „Vlug!" klonk het. „Wij moeten ons ver stoppen!" En na een blik de rivier langs, hielp zij Marjorie op de been en trok haar mee naar een boschje, dat haar geheel voor het oog verborgen deed zijn voor ccn ieder, die aan den anderen oever voorbij liep. „Nu hier 6til blijven liggen!" comman deerde Barbara. „Als je al iets doet, bid dan, dat je bewaard wordt tegen kou vat ten, want, ofschoon je nat bent tol op je gebeente, moet je toch wachten tot hij weg is". Mot wijd open oogen vroeg Marjorie: „Heb jo hem dan gezien?" Barbara lachte. Zij had ook een rijkleed aan van grijs laken mot zilvertres en een kastoren hoed met lint en veer. Geen won der, dat bet vriendinnetje verbaasd was haar daar zoo alleen te vindon Maar Bar bara legde den vinger op de lippen. „Ik heb alles gezien", fluisterde zij. „Je hield je flink hoor, en ik bcgrijj) waarom Nu, het pakje is in veiligheid'. Het pakje? Heb je hot pakje dan gezien?" „Het is stroomafwaarts gedreven, steeds met het verraderlijke Oranje lintje er om Maar de Zwarte Pool bewaart zijn geheimen goed, of die nu afkomstig zijn van een trouw man of van een verrader. En nu stil Marjorie. Later zal ik je de geschiedenis vertellen, dat beloof ik je Ik zou niet graag willen dat James Birley van mijn tegen woordigheid hier af wist. Overigens zal Je schrik hem wel eens goed doen?" „De schrik?" ...Ja, dat hij het op zijn geweten hoeft dat zijn „geliefde" verdronken is!" „Hij is anders niet mijn geliefde, Babs! Maar wat zal mijn arme vader wel denken, als hij dal bericht hoort?" „La la! Hij zal het niet hooren eer hij je ook weer dadelijk in dc armen zal kunnen sluiten Stil nu. daar komt James!" Door het dichte scherm van hulst hadden haar scherpe oogen een gestalte in korte broek en grijze jas ontdekt, die zich langs den anderen kant van den oever spoedde. Niet tot haar eer misschien moet gezegd worden, dat zij verbazend genoot van de ontsteltenis, die sprak uit het bleeke gelaat met de sombere trekken. „Kom", vermaande zij toen weer, zoodra Birley uit het gezicht was, „de schurk zal nog heel wat gedachten wijden aan je nat graf! Ondertusschen zullen wij naar Wins lea Grange terugkeeren langs de hut van moeder Meg. Ze zal je een drank geven, dó- alle slechte gevolgen van kouvatten zal af weren en dan zal ze Tam met je naar huis sturen, omdat ik niet zoo ver met je mee wil gaan". Marjorie keek verrast en bevreesd. „Naar de hut van moeder Meg?" herhaal de zij. „Je meent toch niet Zwarte Meg van Winslea, Bab?" Barbara lachte, terwijl ze voorging het smalle pad, dat naar het hooger gelegen gedeelte van de vennen leidde. „Zwarte Meg van Winslea draagt mij geen kwaad hart toe. Ik heb juist dikwijls ondervonden, dat zij een trouwe vriendin in den nood kan zijn". „Maar ze is een heks!" riep Marjorie. „en heeft haar ziel aan den duivel verkocht. Foei, Barbara! Je hebt toch nooit zoo'n ont heiligden drempel overschreden?" Barbara lachte zorgeloos: „Dien drempel heb ik al zoo dikwijls over schreden, ofschoon ik niet graag hebben zou, dat eon ieder in Knottingley er zijn neus in had. En je moet nu hcusch meeko men naar Zwarte Meg, Marjorie, want, me dunkt, jij moest toch wel boven die malle praatjes verheven zijn! Moeder Meg is zoo min een heks als jij en ik. maar het is een oude vrouw, die slecht behandeld werd, een scherpe tong heeft, een vernuftig stel herse nen bezit en een hart, dat ook wel degelijk zachtere gevoelens kent, maar dat ver schrompeld cn verhard is door de worste lingen met het Lot. En wat ons nu al heel goed te pas komt: ze heeft een zeldzame bedrevenheid in het mengen van kruiden en het bereiden van geneeskrachtige dran ken. Als je daar niet heen wilt, dan zal ;e, eer we een paar uur verder zijn, op de Grange ziek liggen aan rheumatische koort sen of erger. Kijk eens, hoe je rilt en er is in bet eerste uur nog geen kans op dat je die natte kleeren voor droge verwissolen kunt". Men hoefde er niet aan te twijfelen wie het stérkste karakter bezat van beide meis jes. Marjorie gaf toe met een huiverende zucht, die niet zoozeer voortkwam uit vrees, maar uit onbehaaglijkheid, daar zij reeds een vreemd, loom gevoel begon te krijgen, en het beurtelings warm had, terwijl dan weer een koude rilling haar langs den rug liep. Barbara hield den arm om haar vriendin heengeslagen en ondersteunde haar, terwijl ze het pad door dc vennen overliepen, dat naar een vlaktetje voerde, rondom met geu rende brem begroeid en waart usschcn pen hutje stond, van hout cn steen gebouwd, met een dak van gedroogde brem en twijg jes en dat daar zoo eenzaam midden in het kleine dal lag, dat Marjorie vurig bad om bescherming legen het „booze oog" cn an dere praktijken van deze vrouw, die immers tot den duivel in betrekking moe6t staan. Barbara 6chreed rustig verder en riep moeder Meg al van verre toe, om haar gas ten tegemoet te komen. „Neen, neen", hijgde Marjorie, en, hadden haar krachten het toegelaten, dan zou zij zich zeker hebben losgerukt "it Barbara's stevigen greep, op het eerste gezicht van de eigenaardige gedaante, die daar op den drempel verscheen. Toch was Zwarte Meg van Winslea niet het type van een heks. Zij was lang, zeer evenredig gebouwd, met ravenzwarte lok ken. waartusschen menige witte streep liep, maar die nog altijd 6porcn toonde van een schoonheid, die eens vermaard was door heel West-Yorkshire. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5