AMERSFOORTSCH DAGBLAD AJAX KRIJGT KLOP VAN K.F.C. Maandag 7 Mei 1934 32e Jaargang No. 260 K.F.C.-SYSTEEM GEEFT DE DOORSLAG TWEEDE BLAD K.F.C. NEEMT DE LEIDING' HET U.P.V.B.-ELFTAL OEFENT ACHTTIEN SPELERS NAAR ROME HERACLES OP DEN GOEDEN WEG? Willem II geslagen DE VOETBALUITSLAGEN De betere techniek van Ajax liep er op te pletter Amsterdam, 6 Mei. (Vau een specialen verslaggever). Wederom een vrijwel uit verkocht stadion. Dit teekent toch wel de enorme belangstelling voor voetbal en dat n.b. in een tijd, waarop het wellicht wen schelijker zou zijn de zomersporten te be oefenen, dan midden in de kampioenscom- petitie tc zitten. De temperatuur was vooi voetbal al weer te warm en dan te beden ken, dat in Juli deze kampioenscompetitie wellicht nog zal loopen. Dat loopt op avondwedstrijden uit. De strijd, die hedenmiddag door K.F.C., de ontvangende vereeniging, en Ajax werd geleverd stond kwalitatief op hooger peil dan een veertien dagen geleden, toen Ajax gast vrouwe was. Aan beide zijden werd on getwijfeld beter voetbal gespeeld dan in den eersten wedstrijd. Vooral in de eerste helft viel er van veel fraais te genieten én de ruim 30.000 toeschouwers zullen op dit punt wel tevreden naar huis zijn gegaan, Was er dus in zoover verschil met den eersten strijd, welke op niet zoo'n hoog peil had gestaan, het karakter van dezp ontmoeting was precies hetzelfde. Wederom kreeg men een feilen strijd tus- schen twee systemen te aanschouwen, waarbij het K.F.C-systeem de zege behaal de; Eindigde do eerste ontmoeting in een gelijk spel (l—1), het ging er nu maar om, of Ajax in die twee weken geleerd had, hoe mon een technische meerderheid tegenover een op verdedigen gebaseerd systeem in een zege moet omzetten. Welnu, Ajax is daar niet in geslaagd. De Amsterdamsche kam pioensclub, ongetwijfeld een over vrijwel alle linies beter spelende ploeg dan de Koogsche, is met al haar technische meer derheid en haar positioneel overwicht, te pletter geloopen op het verdedigingssys teem van dc tegenstanders. Dit systeem zit, naar men weet, eenvoudig in elkaar. Dé beide backs nemen steeds een terugge trokken positie in, de spilaanvoerder Niou- wenhuizen fungeert, vrijwel steeds-als der den back, staat bijna altijd op een lijn met de beide achterspelers. Ook de halfspelcrs leggen zich geheel op hun verdedigende taak toe, d.w.z. de Ajaxvoorhoede had dus steeds niet minder dan zes K.F.C.-ers tus- schcn zich en hot doel. Bovendien komen de linksbinnen en rechtsbinnen steeds een handje helpen bij het verdedigen, spelen meer bij eigen doel dan bij dat van do te genpartij. In de voorhoede der Koogsche, welke linie practisch aan haar lot wordt overgelaten, staan dus vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd slechts drie spelers, want do boido binnenspelers beschikten niet over het uithoudingsvermogen om zoo wel den bal te gaan ophalen als W-eer tijdig hij het vijandelijke doel te zijn. Op dit syteom, geheel ingericht op het voorkomen van doelpunten, heeft Ajax we derom geen antwoord kunnen geven. En aangezien de Ajaxverdediging ecnige zwak ke momenten had wist de gehandicapte voorhoede der Koogers toch nog twee doel punten te produceeren uit do weinige, maar geenszins van gevaar ontbloote aan vallen, waardoor K.F.C. op volkomen regel matige wijze den wedstrijd won. In hoofdlijnen is zoo het verloop van den Wedstrijd geweest. Spannend was deze ont moeting van begin tot bijna het einde, om dat de toeschouwers intuitief meeleefden dezen prachtigen strijd der tactiek tegeneen .technisch superieur spelend elftal. De spanning werd nog heviger, toen K. F. C. voor de rust met 1—0 de leidiüg had genomen en voor de pauze maar vooral in de tweede helft met elke minuut duidelij ker werd, dat Ajax, steeds maar in den aanval, steeds maar zwoegend en probeo rend, het tegen dit oer-solide spel moest Afleggen. Aan den anderen kant dient ook te wor- 'den toegegeven, dat Ajax een groote dosis pech heeft gehad, we hebben eenige scho ten tegen de lat zien gaan, buiten bereik Van Veen, en er zijn situaties voor het K. F. C.-doel geweest, waarbij het aller verwon dering wekte, dat daaruit geen punt ont stond. Omtrent den wedstrijd nog het volgende: Na ruim 15 minuten spelen is het initia tief nog steeds aan de Ajaxploeg, waarbij de middenlinio prachtig stuwend werk ver licht, doch vijf, zes K.F.C.-ers steeds den doorgang beletten. En zooals dat vaak ge beurt, juist aan den anderen kant komt dan een doelpunt. Bij een der uitvallen van K.F.C. begaat de Ajaxverdediging weer eenige blunders, vlak voor doel wordt het leder maar half weggewerkt, Jaap Mol krijgt het leder voor de voeten en met een kogel, onhoudbaar voor Keizer heeft do Koogsche de leidng 10. Steeds blijven de enkele aanvallen van K. F. C. gevaarlijk door hun snelheid en voor al ook door het weinig zeker spelen der Ajaxverdediging. Eenmaal krijgt Visscher een prachtige kans, maar zijn schot vliegt naast. Óok een kopbal van den zelfden spe ler treft geen doel. Keeper Veen krijgt druk werk en telkens moet hij schoten van de Amsterdammers uit zijn doel houden, wat hij betrouwbaar doet. Zeer gevaarlijk wor den de situaties voor Veen's doel en als van Wijngaarden het leder krijgt toege speeld en deze voor geeft vliegt van Ree- nën toe, lost een schot, maar buiten bereik van Veen ketst het leder tegen den lat, het .Veld weer in. In de tweede helft staat het peil op niet ïoo'n hoogte als daarvoor, waaraan de üroersomstandigheden .wel niet vreemd zul len zijn geweest. Het tempo, dat Ajax inmiddels weer aai geeft is tamelijk hoog, alles wordt er ia opgezet om tenminste den gelijkinakei scoren. Van Wijngaarden verhuist naar il middenlinie en Schubert komt naast Mul ders te staan. Na goed doorzetten van Vol kers wringt Schubert zich door de veide diging heen, maar zijn kopbal gaat naast. Dan plotseling vnrlaat, zonder dat iemand eigenlijk precies weet wat er gebourd is, verlaat Andricssen het veld. Van Dcyck gaat spilspelen, voorts komt Jurriaans rechtsbinnen te staan, Oudendijk op de balfplaats en Volkers weer rechtsbuiten. Zoo verloopt een half uur en steeds meer toekent de nederlaag zich voor Ajax af. Ongeveer tien minuten voor het einde een van do weinige uitvallen van K.F.C, snel en handig dringen de drie spelers zich door de Ajaxverdediging heen, Kruy- ver krijgt het leder vrij, plaatst naar Jaap Mol, die met een laag schot in den rechter hoek Keizer geen kans geeft 20. Op volkomen regelmatige wijze wint K, F. C. dan dezen wedstrijd en dc geheele Zaanstreek juicht, als scheidsrechter Mut ters het eindsignaal fluit. VOET BA LOV ERZICHT De Amersf. Boys promovee ren naar de derde klasse K.F.C. heeft in het Amsterdamsche sta dion het stoute stukje uitgehaald, om Ajax gedecideerd te kloppen, en daardoor de lei ding te nemen in de competitie om liet Kampioenschap van Nederland. De Koogers hebben er hard voor moeten vechten, maar do overwinning hebben ze ruimschoots ver diend. De twee rivalen staan nu in punten tal gelijk, maar Ajax heeft één wedstrijd meer gespeeld. Willem II heeft de kans, om zich bij het leidend peleton tc voegen, voor bij laten gaan, door met flinke cijfers van Heracles to verliezen, en het wordt nu wel duidelijk, dat de twee kampioenen van af- deeling I en II het onder elkaar wel zullen uitmaken wie den eeretitel mag dragen. De drie overigen zijn nu al achterop geraakt. K.F.C. Ajax Willem II Heracles Velocitas 3 2 1 5 7—2 4 2 115 11—4 2 1—12 G—7 3 1 2 2 5—13 2 2 e4—7 Velox bracht het in Hilversum niet ver der dan een gelijkspel, en stelde daardoor wel eenigszins teleur. Wel is er nog niets verloren, en hebben de geelzwarten hun kansen nog in eigen hand, maar D.W.S. heeft nu een voorsprong van twee verlies punten, en winnen de Amsterdammers van het Gooi, dan kan Velo.x in het gunstigste geval slechts tot een beslissingswedstrijd brengen Weet het Gooi ook D.W.S. een of meer punten afhandig tc maken, dan veran dert dc situatie opnieuw, en zou het zelfs nog mogelijk zijn, dat alle clrie de clubs ge lijk eindigde. D.W.S. Velox 't Gooi 2 11-33-2 3 1113 5—4 3—212 3—5 U.V.V. heft voor meer dan 20.000 toeschou wers haar kans tegen V.V.A. mogen verde digen, als „voorschotel" voor den wedstrijd K.F.C.—Ajax, en do geblokten hebben het er keurig afgebracht. Zij demonstreerden een waarlijk verbluffende productiviteit, en schoten niet minder dan acht gaten in het vijandelijke net. In deze competitie zal dus de ontmoeting tusschen Vriendenschaar en U.V.V. in Culemborg de beslissing moeten brengen, want dat V.V.A. nog veel verande ring in de situatie zal brengen, geloovon wij niet. Vriendenschaar 2 2 4 8—1 U.V.V. 2 1—12 9—4 V.V.A. 2 2 1—13 Amersfoort heeft er een nieuwe derde klasser bij, en Culemborg zal er één van de twee moeten missen. De Amersfoortsche Boy6 wonnen ook hun tweeden wedstrijd tegen Culemborg, en promoveerden daar door met vlag en wimpel naar de derde klasse. Aan de Amersf. Boys onze geluk- wenschen bij dit heuglijk gebeuren, waar ze bard genoeg voor hebben moeten vechten. De sttand is Amersf. Boys Culemhorg 2 2 4 7—4 2 4—7 Het begint er nu op te lijken, dat ook Hilversum in gevaar komt, en als het een beetje tegen loopt, zou het wel eens kunnen gebeuren, dat bet Gooi in het nieuwe sei zoen geen enkele eerste klasser meer heeft Want Overmaas wist haar tweede zege te boeken ten koste van Hilversum, en gaat nu met twee punten voorsprong aan den kop. Overmaas 2 2 4 90 Hilversum 2 1 12 6V R.F.C. 2 2 4—9 In het Oosten heeft Z.A.C. de club van Bakhuis den beslissingwedstrijd tegen Bor ne gewonnen, zoodat zij promotiewedstrijden mag spelen. Alcidcs degradeert naar do tweede klas se. Ze kreeg nu van de Kooi, nog wel op eigen terrein een gepeperde 62 te incassee ren, waardoor zij kansloos is geworden. De Kooi 3 2 1 5 105 H.S.C. 2 1—12 11—4 Alcides 8 1 1 4—16 Tegen Quick een 31 achterstand in een 63 overwinning omgezet Op liet terrein der V. V. „Amcrongen' speelde het U. P. V. B.-elftal gisteren den laatsten oefenwedstrijd. Als tc twee uur scheidsrechter Ebbenhorst de elftallen bin nen de lijnen fluit, blijkt dat dc Provin cialen in blauw jersey gestoken zijn en stel len beide elftallen zich als volgt op: U. P. V. B. Vlug. Passenier, v. d. Brink, Beerens, Schouten, van Kooten, Ileideman, Boorsma, Oorschot. Rüpp, v. d. Scheur Quick. J. Otto, R. Leenknegt, F. Bierman, H. Bierman, J. Schuttevaer, W. Schouten. J. Visser, L. Vcrsteege, H. Vos, H. Bierman, II. Nijkamp, De eerste aanvallen zijn voor de U. P. V. B., maar Quick neemt den aanval over. Toch zijn de Provincialen het meest in den aanval en na ruim 5 minuten spelens doel punt Boorsma uit een voorzet van Heide man (10). Na dit doelpunt is de U. P V. B. het meest in den aanval cn ieder oogenblik verwachten wij een tweede doel punt. Oorschot schiet rakelings naast en even hierna schiet v. d. Scheur keihard tegen do bovenlat. Dan komt de verjongde Quick-ploeg steeds meer opzetten. Vos is een doorloopend ge vaar en uit een goede pass van hem scoort H. Bierman de verdiende gelijkmaker (1—1) Geheel Quick tijgt thans ten aanval en het is L. Vcrsteege, die den bal voor de tweede maal in bet net schiet (1—2). De Amers foorters hebben thans den smaak beet, bij het hondselftal begint het te rammelen cn Quick is thans ver in dc meerderheid Uit een strafschop wegens haken brengt Vos den stand zelfs op 1—3 voor dc Amers- foorters. Met deze stand komt ook de rust. Na de pauze is Schouten bij den U. P. V. B. vervangen door dc Veeriendaal-spil v. d. Loosdrecht, terwijl van Kooten (Vee nendaal) plaats heeft gemaakt voor do B V. C.-er v. d Waals. Na tien aftrap is direct te zien. dat do bondselftallers op willen halen. v. d. Loos drecht speelt een fijne' partij op de spil- plaats, het noodige enthousiasme is nu aan wezig en het is Oorschot, die uit een straf schop den stand op 23 brengt. Quick wordt than5! geheel overspeeld, tel kens komen de Provincialen terug, het is Boorsma die met een vliegend schot de par tijen op gelijken voet brengt (33). De aanvallen blijven aanhouden. Heide- man forceert een hoekschop, de bal hoog door hem voor doel geplaatst, schiet Rüpp via den staander in het doel (43). De lei ding is thans door den U. P. V. B. over genomen. Na den aftrap worden de Amersfoorters weer op eigen helft teruggedrongen, v. d. Loosdrecht brengt fraai op, geeft op het juiste moment over aan Rüpp. die direct doorzet naar Oorschot en den stand is 53. Weer trapt Quick af, maar weer worden zij op eigen speelhelft teruggedrongen cn ten slotte is het Boorsma die den stand op 63 brengt. In de resteerende tijd wordt niet meer gedoelpunt en dus winnen de U. P. V. B.-ers met 6—3. Quick heeft waardig partij gegeven en met rust was hun (t3) voorsprong dan ook ruim verdiend. Bij den U. P. V. B. ging na de rust een groote stuwkracht uit van v. d. Loos drecht; keurig heeft hij het spel op de vleu gels geopend en het was dan ook een heele prestatie om een 1—3 achterstand om te zetten in een 6—3 zege. Nu a.s. Zondag het vierbonden tournooi to Bilthoven gespeeld wordt in de zelfde formatie als na de rust, dus met v. d. Loosdrecht en v. d. Waals in de midden linie, hopen ook wij dat dit elftal den U. P. V. B. waardig zal vertegenwoordigen. Enkele wijzigingen voor Donderdag middag in den kampioenswedstrijd K. F. C.Ajax geblesseerd is, vervangen door Oprinsen (N. O. A. D.). Als reserves zijn in de plaats van Pien ter en Paauwe door de Keuze Commissie van den K.N.V.B. aangewezen Van Diepen beek (Ajax) en Bley (K.F.C.) en is voorts alas reserve toegevoegd Broeken (Longa). Frankrijk BNederland B. Ver andering in de Ned.-ploeg. Amsterdam, 6 Mei. In het B-elftal, dat op Hemelvaartsdag tegen Frankrijk B te Rijsel speelt, is in plaats van Van Die penbeek aangewezen Pienter (Be Quick— Groningen) en in de plaats van Oprinsen B. J. Paauwe (Feycnoord). Zij speelde een klasse beter dan tegen Ajax en K.F.C. De volgende achttien spelers zijn aange wezen door de Keuze Commissie van den K. N. V. B. voor den toer naar Italié: Keizer (Ajax); Weber (A. D. O.); Van Run (P. S. V.); Pelikaan (Longa); Ande- iesscn (Ajax); Van Heel (Feycnoord); Wels (Unitas); Vente (Neptunus)); Bakhuys (Z. A.C.); Smit (Haarlem); Mijnders (B.F.C.); Van Malo (Feijenoord); Oprinsen (NOAD); Graafland (H. B. S.); Lagendaal (Xerxes); Schoemaker (Quick Den Haag); Van Die penbeek (Ajax); Mol (K.F.C.). Wijziging ln het Nederlandsch elftal. Amsterdam, 6 Mei. In het Neder landsch elftal, dat a.s. Donderdag tegen Frankrijk speelt, ié Anderlesaen, dié heden»1 eer, de linksbinnen, die ook reeds deel uit- Almelo, 6 Mei. Dc wijze waarop Hera cles hedenmiddag van Willem II heeft ge wonnen, was zoo overtuigend en het spel der Oostelijke kampioenen zoo geheel ver schillend met dat wat tot dusverre in de kampioenscompetitio vertoond is, dat, mon gerust kan aannemen, dat de Almeloërs hun vorm, waarmee zij bet afdeelingskam- pioenschap wonnen, teruggevonden hebben, Want hier speelde een herboren Heracles, dat minstons een klasse beter speelde dan tegen Ajax en K.F.C. Gedurende een groot deel van den wedstrijd heeft de Almeloscho club een zoodanig overwicht aan den dag gelegd, dat de overwinning niet meer dan een logisch gevolg daarvan was. Het is de keeper van der Aa geweest, die zijn club voor een veel grootcre nederlaag behoed heeft. Hij was zonder twijfel verreweg de besto van de Tilburgsche ploeg. Op zeer bij zondcro wijze heeft hij in perioden, dat zijn doel een ware belegering te doorstaan had. weten te redden. Dat hij driemaal bezweken is voor dc schoten van Heracles mag men hem niet euvel duiden. Deze doelpunten waren ab soluut onhoudbaar. liet eerste kwam na ongeveer 20 minuten spelen, toen Bultcrs, de rechtsbuiten van Ileracles, een fraaien voorzet gaf, welke bij den linksbuiten van zijn club Hinnen belandde. Deze gaf een pass aan Schlosscr, die volkomen in vrije positie stond en langs van der Aa schoot. Daarvoor had Heracles, die ondanks de grooto warmte in een geweldig tempo speelde, reeds eenige fraaie kansen gehad, die evenwel door slecht schieten verloren gingen. Onmiddellijk van den aftrap af Wil lem II had den toss gewonnen speelden beide ploegen een fraai sluitend spel, dat vooral in dc breedte gespeeld werd met verre trappen op de vleugels. Willem 11 speelde daarbij vooral op den linkervleugel Moller—van Ierlant. Beide ploegen speel den vlot en snel en dit spel eischte in ver band met de temperatuur zeer veel van de spelers. liet werd een kwestie van uithou dingsvermogen, waarbij de best getrainde ploeg tenslotte aan het langste eind zou trekken. Na de rust bleek het tempo den Tilbur- gers te machtig en spoedig gaven verschil lende spelers teekencn van vermoeidheid. Ook hieraan en aan haar beter spel heeft Heracles het te danken, dat 15 minuten na de rust Almelo een zoo groot overwicht kreeg, dat het spel een strijd werd tus schen de Heraclcsvoorhoede en de Tilburg sche verdediging. Dc Heraclcsvoorhoede kwam voortdurend voor het doel van Van der Aa, die in alle standen de ballen uit zijn doel moest slaan en in deze periode zijn club voor een débAcle heeft bewaard. Slechts sporadisch kwamen de Tilburge- naren over de helft cn dan had de Hera- clesverdediging weinig moeite bij het af slaan van de aanvallen. Willem II, dat voor de rust nog behoorlijk partij had ge geven en eenige malen zeer gevaarlijke aanvallen opgezet had, waarbij zoowel paal als lat het Heraclcsdocl voor doorboring bewaarden, zakte in de tweede helft meer en meer ineen. Het was duidelijk te zien, dat deze wedstrijd voor sommige spelers te zwaar was. De voorhoede van rechts naar links van Hoof, van der Wouw, Hermans, van Ierlant, Möller bracht er niet veel van terecht en vooral de rechtsbuiten invaller van Hoof was buitengewoon zwak. Het moest bij Willem II komen van den linkervleugel, die gedurende ecnigen tijd goed technisch spel liet zien. De beide backs van Ileracles, Knoef en Koldewijn konden dit geheel in bedwang houden. Het best© deel van de Willem II-ploeg was zonder twijfel de verdediging met van der Aa aan het hoofd en do backs Smul ders en Spijkers. De middenlinie van Ham, de Leeuw en van der Poel viel tegen en na de rust zakte deze linie geheel ineen, waardoor de Horaclesvoorhoede gelegen heid kreeg aanval na aanval op t© zetten. De Leeuw was nog de beste, doch hij kon niet op tegen den Hcraclesspil Freeze, die met zijn beide halfs Volkering en Schipper een uitstekende partij speelden. De Herac- lesspil zette telkens met verre goed ge plaatste trappen de beide vleugelspelers Bulters en Hinnen aan het werk, die een goede partij te zien gaven, die niet alleen veelvuldig voorzetten gaven, doch ook her haaldelijk zelf schoten. De best© speler van Heracles was Schlos- Om het landskampioenschap. K.F.C.—Ajax 2—0 HeraclesWillem II 30 Afdeeling I. Promoticcompctitie 2c klasse, 't GooiVelox 11 Promotiecompetitie 3c klasse. O.S.V.—H.R.C. V.V.A.—U.V.V. 0-1 1-8 Promotiecompetitic Reserve 3e klasse. 3-2 B.F.C. II—H.V.C. II Promoticcompctitie 4e klasse. AÏkmaarsche Bovs—Beverwijk Ahrcnd's V.C.—T.I.W. Jan HanzenkwartierO.D.E. Amersfoortsche Boys—Culemborg Afdeeling II. Promotiecompetitie 2e klasse. Overmaas—Hilversum 2e klasse B. B.E.C.O.N.A. Promoticcompctitie 3c klasse. R.V.C.V.I.O.S. EmmaDe Musschcn Afdeeling III. 2c klasse A. R.O.D.A.U.D. Z.A.C.—Borne 2e klasse B. S.C.IL—Arnhemsche Boys Afdeeling IV. 2e klasse B. Helmond—Tcgelen W.S.C.Roermond 2—7 1—1 1-0 4—3 4-2 3—6 6-2 4—0 5-1 2-0 5-0 2—9 36 Afdeeling V. Promotiecompetitic 2e klasse. Alcides—De Kooi 26 j BEKERWEDSTRIJDEN. Vierde ronde. N.E.C.Feycnoord 37 D.F.C.—Zeeburgia 2—2 Velocitas—O.D.S. 7—0 Blauw WitSucces 3—0 F.nschcdesche Boys—Eendracht 8—2 A.G.O.V.V.N.A.C. 1—5 KinheimV.O.S. 61 Z.F.C.—A.F.C. 6—3 Sliedrecht— Be Quick 2—2 G.V.A.V.H.B.S. 1-0 Sparta—C.V.V. 2—4 P.S.V.—Excelsior 2-3 maakte van de Heracleskampioensclub van 1927. Hey was do motor in den aanval en maakte twee goede doelpunten. Zeer lang heeft het geduurd eer Heracles in dezen wedstrijd, die geleid werd door scheids rechter A. C. Wey, haar overwicht wist uit te drukken in een tweede doelpunt, dat bijna een half uur na de rust werd ge maakt. Spykers maakte binnen de beruchte lijnen hands, waarop Freeze den strafschop met een kalm hoog schot inschoot. Het was toen, dat Willem II volkomen den moed verloor cn van der Aa werd op een zwaren proef gesteld. Zeven minuten voor het einde wist Schlosser door de gcheele verdediging lieen te komen, van dor Aa liep uit, maar ook hij werd gepasseerd cn de Heraclesman kon den bal gemakkelijk in het verlaten doel plaatsen. Dekkers, de doelman van Hcraclcs, heeft slechts weinig te doen gehad, terwijl van der Aa voortdurend in actie is geweest. Dit alleen drukte voldoende het overwicht uit van de thuisclub. I-Ieracles heeft deze volkomen verdiende overwinning te danken aan de betere speel wijze en aan de groote dash, waarmede de ploeg speelde. In dezen vorm spelend zal Heracles in de verdere kampioenscompetitie een zeer gevaarlijk tegenstander blijken te zijn. Zwemmen. WILLY DEN OUDEN VERBETERT WERELDRECORDS, O.a. 220 yards vrije slag, Dundee, 5 Mei (V.D.)) Bij de zwemwed- srijden in de Central Baths heeft Willy, den Ouden heden twee wereldrecords ver beterd. De 220 yards vrije 6lag zwom de Neder- landsche zwemster in 2 min. 27% sec. Het oude wereldrecord stond op naam van He len Madison met 2 min. 3t>S sec. Een tweede wereldrecord vestigde Willy den Ouden op de 200 yards vrije 6lag, dio zij aflegde in 2 min. 11% sec. Verder zwom mej. Den Ouden 100 yards rije slag tegen Margot Hamilton en do Sohotsche kampioene op dezen afstand Madge Maccallum. Willy won in 1 'min. VA sec. Dc tijd. van Miss Maccallum was 1 min 7sec. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN TE SOEST AFGELAST. De j'aarlijksche athletiekwedstrijden, geor ganiseerd door de Sticïttsche Turnkring, welke dit jaar op Hemelvaartsdag te Soest zouden worden gehouden, gaan niet door.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5