J. A. SCHOTERMAN Zn. ST. EMILION wmHMm 1928 DE STADHUISBOUWTE DEN HAAG GEVESTIGD 1878 - UTR.STR. 17 TEL 145 per flesch f 1.45, per anker f 58. - RAPPORT DER COMMISSIE VAN ADVIES REORGANISATIE IN DEN AjV.F.B. HET MONUMENT VOOR DEN A.N.W.B. DE SCHATTEN DER „LUTINE" Radioprogramma De. grootst mogelijke meerders heid is voor het plans Luthmann Verschenen is het rapport van de com- iriissde van advies inzake den stadhuis bouw. Deze commissie bestond uit do boeven: prof. ir. J. A. G. van der Steur, voorzitter; jr. G. C. Bremer, ir. A. R. Hulshoff, dr. J. Kalf en W. Kromhout Czn., leden. Mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk heeft aan vankelijk de functie van secretaris der commissie waargenomen en na zijn ver trek uit <le gemeente deed dit ir. J. F. van lloytema. Laatstgenoemde werd tevens tot plaatsvervangend lid benoemd, toen de heer Kromhout wegens ziekte gedurende eenige zittingen niet aan de besprekingen kon deelnemen. Voorts heeft de heer J. Palthe, adjunct-commies ter secretarie, de commissie van het begin af als adjunct secretaris ter zijde gestaan. Het rapport bevat een staat, waaruit blijkt, dat bij het onlwcrp-staat de bouw som ƒ3.351.380 is en het beschikbare bouw terrein -50.700 M3., waarvan 89.86 ge- meentebezit en 10.14% dus aan te koopen. Bij het plan-Dudok ie de bouwsom 4.779.200 en het beschikbare bouwterrein 36.805 M3., waarvan 73.G5 gemcentebèzit is en 26.35 dus aan te koopen. Bij het plan-Luthmann is dc bouwsom 'ƒ5.600.000 en het beschikbare bouwterrein 42.260 M2., waarvan 89.25 gemeentcbezit en 10.75 dus aan te koopen. Bij het ontwerp Roosenburg zijn deze, cij fers achtereenvolgens ƒ7.166.000, 57.940 M*., 51.64 en 48.36 En bij het ontwerp-Kropboiler zijn zij 7.551450, 57.037 M3., 62.23 en 35.77 De "commissie constateert, dat alle vijf deelnemers aan den wedstrijd volledig heb ben voldaan en dat alle inzendingen het stempel dragen van ernstige stuclie en groote toewijding en houdt vervolgens ge detailleerde beschouwingen over élk der plannen afzonderlijk. De commissie heeft 6teeds voor oogen ge houden. dat deze wedstrijd een ideeënprijs- vraag is. Zij beschouwt de ontwerpen met, als in geheel gerijptcn vorm te zijn inge diend. Het zal, welk project ook gekozen mocht worden, in elk geval noodig zijn, dit nader uit te werken, de zwakke punten te herzien en de in het plan aanwezige mogelijkheden te ontwikkelen. Taak der commissie is. de ingekomen ontwerpen naar hun hoofdgedachte te beoordeelen. Daar de commissie voorts aan de situatie een groote beteekenis toekent, zijn in de eerste plaats de beginselen, waarop de si tuatie bij de verschillende inzenders is ge baseerd, met elkaar vergeleken. Hiernaast behoort het zwaartepunt van de beoordee ling volgens de commissie te liggen op het representative karakter van het raadhuis, waarbij groepecring en vormgeving uiter aard een zeer belangrijke rol spelen. Vergelijking der situaties. De plaatsing in het stadsbeeld bij de ar chitecten Staal en Dudok vertoont eenige overeenkomst, in zooverre, dat beiden zich het raadhuis denken aan dc oostzijde van een plein, zoodanig gelegen, dat men, uit de Alexanderstraat komende, het raadhuis eerst ontwaart, nadat men de Javastraat is overgestoken. Bij de architecten Roosenburg en Luth mann is de zuidgevel van het vertegen woordigend gedeelte juist in de as van de verlengde Alexanderstraat geplaatst. Bij Roosenburg is echter de hoofdingang, wel ke bij groote recepties zal worden gebruikt, in den westgevel geplaatst tegenover een nieuw ontworpen verbindingsweg van het Carnegieplein af. Bij Luthrnann is deze hoofdingang naar de Alexanderstraat ge keerd. De architect Kropholler geeft in zijn plan een oplossing aan, waarbij de zuidgevel van het symmetrisch ontworpen raadhuis geheel vrij aan dc Javastraat komt te staan, eveneens met een ingang in de as van de Alexanderstraat. Het beloop van de Laan Copes van Cat- teiiburch aan de noordzijde van het nieuw te bouwen raadhuis is bij de plannen van Roósenburg, Staal en Luthmann ongewij zigd gelaten. BIJ Kropholler vormt deze Laan den middenweg van een groot plein, waaraan de eigenlijke hoofdingang van het raadhuis is gelegen. Bij het plan-Dudok is de Loon Copes van Cattenburch naar het noorden opgescho ven om meer ruimte voor het raadhuis to krijgen. Het gebouw is daarbij zoo gepro jecteerd, dat de ingang van het vertegen woordigend gedeelte een belangrijke plaats in het plan heeft gekregen. Van deze vijf oplossingen acht de com missie zoowel die van Dudok als die van Luthmann zeer gunstig. Met het plan- Staal zou zij zich ook hebben kunnen ver teenigen, ware het niet, dat het vrijstaande ontvanggebouw de harmonie en de rust van het raadhuisplein verbreekt. De situatie vail Dudok is de gaafsto. Voor het gebouw 16 een statig plein van mooie verhoudingen gevormd, terwijl bij Luth mann de pleinruimte nog onvoldoende tot oplossing is gebracht en nadere bestudee ring vcreischt. De oplossing aan de zijde van het Nas- sauplcin is bij Luthmann gunstiger dan bij Dudok, maar de situatie, al6 geheel geno men, getuigt bij dezen laatste van een groo- lere visjö op het probleem. Vergelijking vertegenwoor digend gedeelte. De ontwerpers hebben het representatieve karakter van het raadhuis op verschillende wijzen tot uitdrukking gebracht. Dudok en Luthmann hebben liet verte genwoordigend gedeelte als een afzonder lijken. sterk op don voorgrond tredenden, vleugel van het gebouw ontworpen. Roosen burg heeft het representatief gedeelte on middellijk aan één der dienstgebouwen ge koppeld en dit gedeelte monumentaal be handeld. Bij Staal staat het representatieve ge bouw nagenoeg geheel los van de beide vleugels, waarin het werkgedeelte is onder gebracht. Kropholler ten slotte heeft geen duidelijke onderscheiding gemaakt tussclien het werkgedeelto en het vertegenwoordi gend gedeelte maar gestreefd naar een in drukwekkend karakter van het geheele bouwwerk. Zonder een principieele voorkeur voor één dezer oplossingen te willen uitspreken, acht de commissie ook in dit opzicht de plannen van Dudok en Luthmann het best geslaagd. Staai's ontwerp, hoezeer het ook al6 ar chitectonische conceptie kan worden ge waardeerd. mist te zeer elke uitdrukking van de strekking van het gebouw als zetel der gemeentelijke overheid, om als raad huis te kunnen worden aanvaard. Bij Roosenburg wordt te zeer de eenheid in de architecturale behandeling van het vertegenwoordigend en het werkgedeelte gemist, terwijl bij Kropholler de tweeslach tigheid. welke ontstaat door bet projectee ren van twee hoofdingangen, één aan de noordzijde en één aan dc zuidzijde van het gebouw, een harmonische oplossing van den plattegrond heeft verhinderd. Van de oplossingcn-Dudok en Luthman geeft de commissie voor zoo ver betreft het representatieve gedeelte, aan het ont werp Luthmann de voorkeur I-lier is op monumentale wijze de nadruk gelegd op het raadhuis als zetel van het gezag, ter wijl toch dc harmonische samenhang van het vertegenwoordigend en het meer zake lijke gedeelte van het bouwwerk ten volle bewaard is. Ook wat het inwendige betreft, is, behoudens enkele punten, die herziening vereischen, een imponeerende werking ver zekerd. Eerste schifting. Uit de gegevens, verstrekt door den heer Van der Zwart, architect-afdeeling6chef bij gemeentewerken, blijkt, dat de plannen- Kropholler en -Roosenburg, zoowel wat de bouwsom als wat de onteigeningskosten be treft, zoo belangrijk ongunstiger zijn dan de drie andere, dat zij voor uitvoering al leen in aanmerking zouden kunnen komen, indien zij geheel bijzondere verdiensten be zaten. De commissie acht dit echter geens zins het gc\al. Zij meent, dat deze ontwer pen eerder als de minst geslaagde van het vijftal zijn te beschouwen. Het stond hier mede dan ook va6t, dat de keuze niet op één van deze beide inzendingen zou kunnen vallen. Tweede schifting. Bij nadere beschouwing van de drie ove rige ontwerpen stelde de commissie zich de vraag, of er hierbij één was, waarover het door haar uit te brengen advies kon luiden, dat hiermede, indien bij do uitwer king rekening werd gehouden met de door de commissie gemaakte opmerkingen, een ;oede oplossing van liet Haagsche raad- huisvraagstuk zou worden verkregen. Vier der vijf commissieleden hebben deze vraag bevestigend beantwoord. Dezelfde vier commissieleden waren van oordeel, dat de commissie aan Burgemeester en Wethouders moest adviseeren, het plan van architect Luthmann te kiezen. Het vijfde commissielid, ir. A. R. Huls hoff, meende, ,dat behalve het ontwerp van architect Luthmann dc ontwerpen van de •chitecten Dudok en Staal zoo belangrijke mogelijkheden voor een stedebouwkundig en architectonisch juiste oplossing van het vraagstuk boden, dat deze drie architecten in de gelegenheid gesteld behoorden te wor den, hun ontwerpen te herzien, waarna eerst het definitieve advies zou kunnen worden uitgebracht. Daar hij bovendien zich met enkele uilspraken der commissie, waar uit een voorkeur voor bet onlwerp-Luth- mann boven het ontwerp-Dudok blijkt, niet kan vereenigen,voelde hij zich gedwongen, zijn stem aan hét ontwerp-Lutbmann te onthouden. Eindadvies. Dc grootst mogelijke meerderheid der commissie is overtuigd dat de schoone be loften, welke het plan-Lutlimann inhoudt, bij nadere uitwerking ten volle zullen wor den verwezenlijkt, en geeft B. en W. daar om gaarne in overweging, den heer Luth mann den bouw van het raadhuis op te dragen en hem daartoe een definitief ont werp te doen vervaardigen, rekening hou dende met de gemaakte opmerkingen. De commissie wijdt ten slotte een woord van dank en waardeering aan de heeren mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, ir. J. F. van Hoytema, dr. W. Moll, gemeente-archi varis, D. C. van der Zwart en J. Palthe voor wat zij voor de commissie hebben ver richt. Twee gefedereerde stichtingen tezamen uitmakende een kopstichtinggenaamd Nederlandsch volkss fascisme Men meldt van de zijde van den Alg. Ned. Fase. Bond het volgende: De A. N. F. B. heeft zich hergroepcerd in twee gefedereerde stichtingen: Het Fascis tisch Verbond „De Vuurslag", onder leiding ding van jhr. R. Groeninx van Zoelen en het Fascistische Verbond „Zwart Front" onder leiding van den heer Arnold Meijer. Deze stichtingen, wier hoofdkwartier resp. in Holland cn Brabant wordt gevestigd, zullen organisatorisch onafhankelijk van el kaar werken, 'op grond van een gemeen schappelijk beginselprogram. Beide vereeni- gingen zijn als zedelijke lichamen toege treden tot een kopstichting, genaamd „Ne derlandsch Volkfascisme", in wier bestuur behoudens beide voornoemde leiders ver schillende deskundigen op corporatief ge bied zitting hebben genomen. Daar het oorspronkelijk beginsel der stichting, de A. N. F. B., als onaantastbaar wordt "gehandhaafd, volgt hieruit, dat ook de nieuw opgerichte vereenigingen zich op wettig standpunt plaatsen en het gezag der Overheid als zoodanig erkennen. De repressieve maatregelen der Regee ring, gepaard aan brood- en steun-roof door bepaalde werkgevers en vakverenigingen toegepast, hebben echter de constitueerende bonden van „Nederlandsch Volksfascisme" genoopt hun tactisch standpunt te herzien. Het is de leiding gebleken, dat de strikt wettigge strekking van haar beginsel, de hierop gegeven commentaren en de gevoer de actie niet die boven partijdige Avaardee ring bij dc Overheid gevonden heeft, waar op Ned. staatsburgers voor hun persoon en verenigingsleven onvoorwaardelijk recht hebben. Integendeel, betrachte gematigd heid in woord en daad scheen slechts tot scherper bestrijding aanleiding te geven, een bestrijding, welke in bepaalde gevallen een onwaardig karakter heeft aangenomen. De desbetreffende feiten zullen, zooals een publieke zaak betaamt, publiekelijk behan deld worden Naar deze omstandigheden wordt ver weer geboden plicht. Mocht zoodanig ver weer onverhoopt tot inbreuk op de wette lijke voorschriften leiden, zoo zullen, in overeenstemming met het beginsel, de con sequenties gelaten aanvaard worden, als of fer voor het recht eener goede zaak. Het ontwerp van Ir. A. Boeken gekozen In een slotzitting van het comité-hulde blijk A.N.W.B. 1933, welke te Amsterdam onder voorzitterschap van dr. M. de Har- togh, gehouden i6, heeft deze medegedeeld, dat de jury uit de vier ontwerpen welke voor het monument dat den A.N.W.B. ter herinnering aan zijn 50-jarig bestaan zal worden aangeboden vervaardigd zijn, heeft uitverkoren het ontwerp van ir. A. Boeken, architect B.N.A. Het monument is een zonnewijzer, waar mede de ontwerper heeft getracht, de een heid van zon, hemel en natuur en den mensch tot bewustheid te brengen, zoowel de drang van den mensch naar de natuur als zijn afhankelijkheid van de natuur elementen. De hernieuwde belangstelling in de na tuur, bet verlangen naar het leven onder den vrijen hemel, zijn de essentieele facto ren van de geestesstrooming, die in de laat ste halve eeuw het toeristisch reiswezen tot zulk een groote ontwikkeling hebben ge bracht. Dit tijdelooze tijdsapparaat zal door zijn voortdurend wisselende aanwijzingen bij jong en oud 6teede het lichaam in her innering brengen, dat voor het land, welk6 omtrekken op het voetstuk zijn ingehouwen, het meest tot die ontwikkeling heeft bijge dragen: de toeristenbond voor Nederland. Het monument draagt de opdracht: „Het Nederlandsche volk aan den A.N.W.B. Toe- distenbond voor Nederland 18831933". Zooal6 reeds bekend, zal het monument een plaats vinden aan den kop van het plantsoen, gelegen aan het einde der Noor der Amstellaan bij bet Museumplein. Binnenkort zal met de uitvoering een aanvang worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling op 22 September a.6. het monu ment aan den A.N.W.B. aan te bieden. VARSITY-TOESCHOUWERS TE WATER. Amsterdam, 10 Mei. Tijdens de varsity is een der toeschouwers in het water terecht gekomen en bewusteloos daaruit opgehaald. De persoon, wiens naam nog niet bekend is, was 's avonds laat nog niet bijgekomen* z'" Nieuwe toren verlaat Maandag de fabriek Voor het werk aan de Lutine i6 eeD nieuwe periode van activiteit ingetreden. Zooals gemeld, heeft de heer Beckers bij de N.'V.' Fabriek van stoorü- en andere werktuigen Hk. Jonker Zoon in de Groo te 3ickers6traat te Amsterdam een nieu wen toren besteld, nadat de oude in zee door tot nog toe onbekende redenen is vernield. Deze nieuwe toren i6 gereed ge komen én zal Maandag a~s. de fabriek ver laten. Hij bestaat uit drie deelen, met een totale lengte van 19 M. Het onderste ge deelte ie sterk kegelvormig, de gronddia- meter ie 18 M., de bovenste 8.7 M. Daarop zal buiten de fabriek van Jonker op de boot het tweede gedeelte, dat een boven sten diameter heeft van 4 M., worden ge plaatst, waarna deze twee stukken met electroden van de N.V. Willem Smit en Co'** Transformatorenfabriek te Nijmegen aan elkaar zullen worden gelascht. Elec troden zijn metalen staafjes van circa een halven meter lengte, waardoor men een sterken stroom laat gaan. Door contact te maken met een ijzeren voorwerp, wordt de punt van het staafje witgloeiend cn smelt tenslotte, zoodat een nead dicht- vloeit. Op deze wijze zijn de platen van den geheelen toren aan elkaar gelascht. Plet bovenste 6tuk, een recht eind van 6.5 M., dat bovenaan een meter sohuin toeloopt, zal niet te Amsterdam worden gemonteerd, maar apart naar Terschelling worden vervoerd, waar de geheele toren zal worden gecompleteerd. Bovenop komt een deksel, dat luchtdicht kan worden af gesloten, zoodat de heele toren kan drijven en aldus naar de plaats, waar de Lutine eertijds i6 gezonken, kan worden ge sleept. Het gevaarte ziet er massief en stevig uit. Onderaan hebben dc platen een dikte van 20 m.m., in het midden van 16 'm.m. en bovenaan van 13 m.m., terwijl de ge heele toren van binnen nog versterkt is met zware metalen ribben. Ofschoon dit gevaarte veel en veel ster ker is dan liet vorige, zal men er in zee toch voorzichtig mee om gaan. Zoo zal men slechts twee meter zand tegelijk kunnen wegzuigen van de plaats, waarop de on derste ring van den toren ru6t, zoodat het gevaarte heel langzaam zal zakken. Van leegpompen kan ook geen sprake zijn. De toren blijft gevuld met water, zoodat dui kers het werk op den bodem der zee moe ten verrichten; hoogstens zal men vier me ter water uit den kegel kunnen pompen. Op Terschelling heerscht op het oogen- blik ook activiteit. Dc „Texel" heeft het wrak van de Lutine weer blootgelegd, waarna enkele 6tjkken van het vergane schip cn munten zijn opgezogen. De dui ker Sperling is mét twee assistenten op het Lut-ine-terrein aanwezig en zal, als de grijper, waarmede de „Texel" is uitgerust, in actie komt, afdalen. Zoodoende hoopt men ook hot een en ander boven te bren gen. (Maaeb.) DE INBRAAK IN CULLINAN HOUSE. Amsterdam, 9 Mei. Omtrent den in den afgeloopen nacht gepleegden diefstal van sieraden uit de étalage van het Culli- nan-house in de Kalverstraat vernemen wij nader, dat een aanzienlijk aantal stukken bestaande uit ringen, horloges, broches cn colliers, alles van goud en bezet met bril- lanten is gestolen. Over de waarde van het gestolene kon men ons geen inlichtingen verstrekken, aangezien met de vaststelling daarvan veel werk is gemoeid. VERDWIJNING VAN TWEE NEDER LANDSCHE DIENSTMEISJES. De correspondent te Brussel der N. R. Ct. meldt: Sedert Zondagmiddag zijn twee te Brus sel verblijvende Hollandsche dienstmeisjes, de 17-jarige Antoinette Blokken, uit Heerlen cn de lG^-jarige Elzc Kempers, die zich samen naar het Terkamerenbosch hadden begeven, spoorloos verdwenen. Een der meisjes, Elze Kempers, meldde zich Maan dagmiddag, in gezelschap van twee ver dacht uitziende vrouwen, bij de dame aan, waar zij in dienst was. De twee vrouwen eischten de kleeren op van het meisje en sloegen met haar op de vlucht, toen de dame aanstalten maakte om do politie tele fonisch te waarschuwen. Het signalement van de verdwenen meisjes is door de politie in alle richtingen rondgezonden, daar men vermoedt dat zij de slachtoffers zijn geworden van handelaars of handelaar sters in blanke slavinnen. ^erkli ft ietecs I s;K* V Zaterdag. Hilversum, golflengte 301.5 M. V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuziek. (8.15 Morse-tijd sein). 9.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Win6. Gramofoonmuziek. De Notenkrakers. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven „Willem Twaalftak moet comedie spelen", een schets van G. O'Brien, voor te dragen Carel Rijken. De Notenkra kers o.l.v. Daaf Wins. Alb. Gerritsen ziDgt zijn liedjes, aan den vleugel begeleid door: Aat Hanselaar. 12.01 Kleine V.A.R.A.-ensemble o.l.v. Frits Bakels, Gramofoonmuziek. Klein-V.A.R.A.-Ensemble. 2.00 De a.s. Wereldkampioenschappen tur nen, causerie door G. Kleerekoper. 2.15 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst 3.00 Strijders yan voorheen. Inleidende-*-^1 muziek; lezing „Jules Guesde", (11 Novet. ber 1845—28 Juli 1922) door dr. W. van Ri vesteyn; slotmuziek. 3.30 Marie Vos, sopraan en Jaop Stro. menbergh, bas-bariton zingen duetten, a; vleugel: Anton Krelage Jr. Gramofoonmuziek. 4.00 Interlocaal bont programma. De Vj«j stedentocht per luchtkogel o.l.v. Nico Boö (Eigen gramofoonopnamen). 6.Ü1 Overgang naar den versterkten !<- der. 6.05 Letterkundig overzicht door M. ters. 6.30 Platen dezer maand. (Gramofoonit. ziek). 7.00 Groningsch uurtje met medewerkli van: K. de Jonge, voordracht; J. Rieten voordracht; G. v. Wijngaarden, liedjes: van Zeilen, pianobegeleiding. 8.00 Tijdsein. 8.01 Herhaling van S.O.S.-bcrichten. 8.03 Men vraagt en wij draaien... granj foonplaten waarom verzocht is. 8.20 Flitsen van de Parij6che operette, p speeld door het V.A.R.A.-orkest, o.l.v. Huj de Groot 9.00 Toespraak door A. de Vries, voorr ter van de V.A.R.A. 9.15 Amerikaan6che operette-muziek t> speeld door het V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hu de Groot 10.00 Persbureau Vaz Dias en V.A.Ri Varia. 10.15 Paul Collin zingt liedjes, aan vleugel Ab v. d. Mey. Vergeten bekendea 10.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van 4 Horst 11.00 Paul Collin zingt liedjes; aan d: vleugel Ab v. d. Mey. 11.15 Vroolijke Gramofoonplaatjes. (li: Morsetljdsein). Huizen, golflengte 1875 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door paste L. H. Perquin O.P. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-orki o.l.v. Marinus van 't Woud. 1.00 Gramofoonmuziek. I.20 Vervolg lunchconcert 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd <t» mevr. A. Schelfhout v. d. Meulen. 2.30 Kinderuurtje verzorgd door mevT.S; phie Nuwenhuis van der Rijst en me: Corrle Marres van der Ven. 3.00 Aansluiting met de aula der R.K. li versiteit te Nijmegen, lustrumrede, uil* sproken door E. M. J. A. Sassen, pra» van het Nijmeegsch studentencorps Carotj Magnus bij gelegenheid van het twee: lustrum. 4.15 Het Sint Servaes-eeuwfecst te Ma* tricht (3841934). Reportage van de onttr. ling van het St Servaes-standbecld. Ui tra ring van gezangen door 500 zangers Maastrichtsche Mannenkoren. 5.30 Onze 6erie Hollandsche orkesten. Hf trio van Praag, bestaande uit: Co van Dn. viool; Henri C. van Praag, violoncel; IV: Wegcrif, piano. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.00 Vervolg concert 6.20 Journalistiek weekoverzicht d« Paul de Waart 6.45 „Toerisme in het Noorden" door H.i Woldring. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 R.K.F. kwartiertje. 8.00 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhci wer. 8.30 Perebureau Vaz Dias. 8.35 Boerenduetten door Cilia en Po"' van Rooyen. 8.45 De R.K. Accordeon Dancing Ba o.l.v. Bast van Driel. 9.00 Microfoonvertelsel door A. J. 0d3 „Godefridus Goedhart wreekt zich". 9.15 Vervolg K.R.O.-Boys. 9.45 Cilia en Peter van Rooyen. 10.00 Vervolg K.R.O.-Boys 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 R.K. Accordeon Dancing Band. 10.50 Gramofoonmuziek. Brussel, 321.9 M. Vlaamsche uitzending. II.17 Gramofoonmuziek. 12.201.20 Cncert door A. Fclleman zijn orkest 4.20 Gramofoonmuziek. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Concert door Salonorkest o.l.v. pot. Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending. 11.15 Concert door André Felleman en# orkest 12.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert door Salonorkest. 5.50 Fr. Anspach zingt „Winterrei6e"vl' Schubert. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Concert door het Radio Sympboii? orkest o.l.v. Jean Kumps. 8.20 Concert door het Radio Symphon:' orkest o.l.v. Jean Kumps. 9.20 Concert door Robert de Kers and M Cabaret Kings. Daventry, 1500 M. 12.35 Het Commore Grand-orkest o.l.v. Muscant. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.20 Amcrikaansche Dansmuziek (gr.pl 2.50 Het Broadhurst Septet m.m.v. B. vis (tenor). 4.05 Orgelspel door Reginald Dixon. 7.20 Concert door Carroll Gibbons en Savoy Hotel Orpheans. 8.55 Concert door Fred Hartley en Novelty-kwintet, m.m.v. Murray (zang)' oor 9.5511.20 Dansmuziek door het B.^ Dansorkest o.l.v. Henry Hall. De overige n* lionalc zenders sluiten om 9.55. K a 1 u n d b o r g, 1261 M. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.50 Concert door het Omroeporkest o' Emil Reesen. 8.40 Concert door Louis Preii's In6lrun)t taal Ensemble m.m.v. „The merry Four- 9.5011.50 Moderne dansmuziek door Préil's Radio-Dansorkest. In de pauze -^"i door „The Merry Four'' en piano-eolij^, Viktor Fischer.,^-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6