MODERNE BIJOUTERIE FEUILLETON Amersfoortsche Kunsthandel Donderdag 17 Mei 1934 'AMERSFOORTSCH DAGBLAD HUISELIJK DRAMA TE EINDHOVEN UIT DE STAATSCOURANT K.L.M.-VLUCHT NAAR WEST-INDIE 32 e Jaargang No. 268 TRANSFORMATORHUIS AFGEBRAND TWEEDE BLAD Biooenilaed EERSTE KAMER LANDBOUWCRISISFONDS De Heks van Winslea BRAND BIJ CINETONE Man verwondt zijn vrouw met een scheermes Eindhoven, 16 Mei. Hedenavond omstreeks half zeven heeft zich in de Volta straat alhier een ernstig drama afgespeeld. Buren van zekeren S.; arbeider in tijdollj ken dienst bij de gemeente hoorden in diens wuning verdachte geluiden. Zij waarschuw den de politie die daarop door de deur in te trappen zich toegang tot de woning ver schafte. Men vond in de kamer do vrouw van S. op den grond liggen, badend in haar bloed, terwijl de man op zijn knieën er bij zal. De man werd gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht, waar hij zijn daad bekende. De vrouw die een ernstige wonde aan don hals had werd in zeer ernstigen toe stand naar het ziekenhuis overgebracht Haar toestand is bedenkelijk, men hoopt haar door bloedtransfusie in het leven te houden. Omtrent de toedracht van het geval ver namen wij. dat er reeds sedert lang een gespannen verhouding bestond tusschen S en zijn vrouw. Hedenavond hadden beiden (weder ruzie, die zoo hoog opliep, dat S. zijn vrouw met een scheermes ecnigo sneden aan den hals toebracht, met het reeds ge melde gevolg. S. verklaarde nog bij de politic, niet de bedoeling gehad te hebben, zijn vrouw te dooden Bij K. B is benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's-IIertogcnbosch, ter standplaats de gemeente Oss, E. B II. M. Hoctin Boes, candidaat-nolaris te Oss Bij K. B is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau ds. J. D van Cal- car, te Beverwijk, voorzitter van „Zandber gen", Maatschappij tot opvoeding van wee zen en andere minderjarigen fn het huis gezin. Bij beschikking van den minister van Waterstaat is aan den luitenant ter zee der 1o klasse W tl Tetenburg te Den Helder en aan den officier-vlieger der 2e klasse A. C. Broesder te Den Helder eervol ont slag verleend onderscheidenlijk als lid en als plaatsvervangend-lid" van de perma nente commissie a-Is bedoeld in artikel ln-4 der Regeling Toezicht Luchtvaart (Staats blad no. <454 van 1628) voor het onderzoe ken van ongevallen met burgerlijke lucht vaartuigen. benevens als lid dier commis siö benoemd de officier-vlieger der 2e klasse J A. C Broesder Bevorderd tot kapitein luitenant ter zee de luitenant, ter zee le klasse P Kocnraad; tot officier-vlieger le klasse die der 2e klasse J. A. C. Broesder, H. L. A. van der Krocf en M. Vclhake; tot luitenant ter zee 2e klasse bij de Koninklijke marine reserve die der 3e klasse W. J. Snijder en tot ka pitein-luitenant ter zee de luitenants ter zee le klasse J. W. G. van Hengel en P. J. Feteris. Overgeplaatst naar het regiment grena diers de eerste luitenant J. F. van Kervel van het 17e regiment. Benoemd tot majoor bij het regiment kustartillerie de kapitein G. A. van Hol - stijn van het 7e regiment veld-artillerie; tot kapitein, onderscheidenlijk bij het 7e regi ment veld artillerie en den staf der artil lerie de eerste luitenants C. J. Lorcntz en G. II. C. van Dijk, resp. van het 7c regi ment veld-artillerie en den staf der ar tillerie. Op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de kapitein J. J. D. II. Ver schoor van hc 4e regiment infanterie en is hij benoemd tot reserve-kapitein bij den generalen staf. Op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen de reserve-eerste-luitenant J. Hulsbos van het 4e regiment infanterie. Zooals men reeds eenigen tijd geleden in de dagbladen heeft kunnen lezen, is bij do K LM. het plan In studie om een vliegtuig naar Curasao te zenden ter ge legenheid van het 300-jarig jubileum van het Ncdcrlandscho gezag over dal ge biedsdeel. Daar do eigenlijke viering van deze her denking plaats vindt in de laatste week van Juli as., had men aanvankelijk het voornemen de vlucht Nederland—Curacao ook in die maand te doen plaats hebben. Hiervan heeft do K.L.M. tot haar spijt moeten afzien. Do late aflevering van het voor haar bij verschillende fabrieken In aanbouw zijnde materiaal, beeft het on mogelijk gemankt om een von de modern ste eenheden der vloot aan den ceregolden dienst te onttrekken midden in het druk ste seizoen. Vandaar het besluit om de vlucht laat in het najaar, waarschijnlijk in December, te doen uitvoeren. Aan dit uitstel is het voordeel verbon den, dat do meteorologische omstandighe den boven den Atlanlischen Oceaan in dat jaargetijde voor een dergelijknn overtocht gunstiger zijn dan in den zomer. Bovendien heeft do K.L.M. meer tijd be schikbaar voor do technische en commer- cieelo voorbereiding; in het bijzonder in verband met liet voornemen om In West- Indië bij wijze van proef enkele luchtver- bindingen in het leven te roepen. De K L.M, hoopt toorts, dat gevolg zal kunnen worden gegeven aan haar voorstel om voor dezen vlucht een bijzonderen post zegel uit te geven Het zal ongetwijfeld tot voldoening stemmen, dat nog in hot jubi leumjaar 1034 een ernstige poging zal worden gedaan, om Nederland door de lucht mt'4 de WcsL-Indischo koloniën te verbinden. BOODSCIIAP VAN STANLEY JONES. Aan de kerken van Nederland. In hot Mei-nummer van „Kerkopbouw", orgaan van de veroeniging van dien naam, wordt het handschrift gepubliceerd van een boodschap van dr. Stanley Jones aan de kerken van Nederland. De vertaling luidt als volgt: De Christelijke Kerk in Holland heeft vele dingen die haar tot aanbe veling strekken, doch zij heeft eenheid noodig Een ke-k die in eigen boezem geen eenheid bezit, beeft geen zedelijk gezag in een verdeelde wereld. Wij kun nen geen volkcncenlicid cischen, in dien wij als kerken in een eenheid niet gelooven. De Christelijke Kerk is één, indien zij zich daarvan slechts bewust is. Wij hebben deel aan do diepst mogelijke eenheid, namelijk aan do eenheid van een gemeenschappelijk leven in Chris tus. Aangezien wij in het centrum een heid bezitten, moesten wij dezo ook in de periferie openbaren. VcrdeeldhciJ beteckent verraad aan de broederschap. baat cle Kerk ip Holland hare soli dariteit gevoe'en, dan zal zij een kracht worden in dit land. Wanneer zij ech ter haar kracht door droevige ver deeldheden opheft, zal zij op de lier spelen, terwijRome in brand staat. Christenen in Holland, vercenigt U! DIEFSTAL VAN EEN AUTO. Amsterdam, 16 Mei. Tweo personen die in het bezit waren aangetroffen van een auto, welke uit een garage te Amersfoort bleek te zijn ontvreemd, zijn overgebracht naar het politiebureau. Scheepvaart in het Juliana: kanaal gestremd Echt, 16 Mei. Hedenmiddag is to Maasbracht-Maas aan de haven van het Julianakanaal, het electrtsch transforma torhuisje afgebrand, zoodat een grooto ko lentip, do sluizen en de pompinrlchtingen niet meer kunnen werken. Hierdoor is op het Julianakanaal naar Bom grooto stag natie ontstaan. Het scheepvaartverkeer zal vermoedelijk tweo drio weken gestremd zijn. De sluizen en een g°deolte van de pompinrichting in tact M a a s b r a c h t, 16 Mei. Omtrent den brand in het transformalorhuisje aan de haven van het Julianakanaal. alhier, kan nader worden gemeld, dat deze vermoede lijk is ontstaan door kortsluiting. De hrand had vanmiddag om één uur plaats en liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. Met vuur vond krachtig voedsel in een hoeveel heid in het huisje aanw?zigo transforma torolie. Een op tien meter afstand gelogen houten keet liep groot gevaar door het vuur te worden aangetast Door deze voort durend nat te houden, wist men overslaan van den brand le voorkomen Aangezien het vuur in het huisje toch niet te stuiten was, heeft de brandweer, die was gealar meerd, geen assistentie verleend en heeft men het gebouwtje laten uitbranden. Wat de gevolgen van dezen brand betreft kan worden medegedeeld, dat deze van minder ernstigen aard zijn. clan nanvanke- lijk werd gemeld. De sluizen functionceren normaal en de pompinrichting is voor een gedeelte gestoord De kolentip van den Rijkswaterstaat (niet le verwarren met den onlangs in gebruik genomen kolentip in Born) cn die van P. M Diederik's Trans- porlbcdrijf zijn echter buiten werking ge- 'steld. Men heeft echter onmiddellijk na het ge beurde een aansluiting tot stand gebracht met het net van cle Limburgsehe Strnom- verkoop Maatschappij te Heerlen. Men hoop te te mildcrnncht cle werktuigen weer in bedrijf te kunnen stellen Do pnmninstnlla- tie zal voorloopig voor een gedeelte builen werking zijn gesteld Met man en macht is men bezig aan het bouwen van een nieuw transformntnrhuis- je. Daartoe heeft men personeel uit Roer mond laten overkomen Met den bouw van het nieuwe huisje denkt men Vrijlnenvnnd gereed te zijn. Tn verban 1 met de stnenntie worden do kolentreinen in het mljncehicd tot morgenochtend vroeg vast. gehouden. CURA^AO-HERDENKING. II. M. de Koningin is voornemens do Curagao-hcrdenking op 2 Juni a.s. in de Ridderzaal te Den Haag bij tc wonen. COLLIERS, RINGEN, ARMBANDEN, JAPON- CUPS. APARTE SMAAKVOLLE GESCHENKEN UTRECHTSCHEWEG 36 - TELEFOON 1758 Direct over 't spoor Aan de orde is het wetsontwerp tot in stelling, afschaffing, verhooging of verla ging van invoerrecht op korten termijn. De heer Wibaut acht het ontwerp wel ge makkelijk voor de regeering, maar niet noodzakelijk. De heer Knottenbel t acht de gevraagde bevoegdheden in 's lands be lang. De Heer B 1 o ra j o u s pleit de noodzake lijkheid dezer wet en bepleit een hooger tarief van invoerrechten. De heer Blomjous heeft er bezwaar Ltegen. dat de regoering óók cle bevoegdheid heeft, invoerrechten te verlagen. Het bui enland zal daardoor druk op onze regee ing uitoefenen. De regeering geve zoo vlug ogelijk deze bevoegdheid terug. Minister Oud antwoordt, dat het pro bleem veel moeilijker is, dan de heer Blomjous het stelt. Op dit gebied is groofp voorzichtigheid geboden cn mot diezelfde voorzichtigheid moet deze wet worden ge handhanfd Deze nieuwe weg mag dan ook alleen gevolgd wórden als het niet anders kan. Het gebeurde met de omzetbelasting is het beste bewijs, dat deze bevoegdheid j noodig is. I De heer Wibaut verzoekt aantecke ning. dat de Soc. Dem. tegen zijn. Het ontwerp wordt z. h. st goedgekeurd De voorzitter deelt mede, dat hij oornemens is, de Kamer niet. eer bijeen te roepen dan in de week na de volgende. TWEEDE KAMER Voortgezet wordt de behandeling van de begrootingen van het landbouwcrisisfonds 1933 cn 1934. Do heer Rutgers betwijfelt of de steun aan den landbouw evenredig is aan dien aan andere bedrijfstakken, met name ie scheepvaart. Met het landbouwcrisisfonds moeten ook worden gesteund die bedrijven welke door den landbouwsteun schade on dervinden. De heer Groen acht den steun aan den tuinbouw te laag. De organisaties zijn niet voldoende gekend. Do heer Westerman mist een vaste lijn -in het beleid der rcgecring. Ons dóe) moet zijn de nationale econo mie op lagere basis in stand te houden Thans leven we op te' grnoten voet. De heer Hiemstra (S.D.) ontkent het nut van vervanging van een deel der biet suiker door rietsuiker. Spr. is sceptisch ge stemd in zake de toekomst van veehouderij en tuinbouw. De heer W ij n k o o p (Comm.) beschouwt den heer Colijn als vertegenwoordiger van een economisch staalskapilalisme. Spr. dient drie moties in, waarin de re- geering wordt uitgenoodigd, verdere maat regelen te nemen voor do landbouwers, be treffende achterstallige rente en aflossing, en tot opschorting van executies. Ze komen bij dit wetsontwerp aan de orde. De heer Smelink (A.R.) wenscht een collectief arbeidscontract voor landarbei ders. De heer Vervoorn (Piatt.) ontkent dat de regeeringsmaatregelcn een zwaren druk op de bevolking leggen. Spr. wil maatregelen voor de paardenfok kerij, ook in het belang der defensie. De heer Sneevliet (Rev. Soc.) beeft het voorrecht, te leven in een tijd dat het „Menc tekel" voor het kapitalistische stel sel werkelijkheid zal worden De heer Van Houten (Chr. Dem.) schetst de moeilijkheden van tal van land bouwers jegens het hypotheekkapitaal. De heer v. Kempen (Lib.) vestigt de aandacht op den nood van andere bcdrij- Wij hebben allen onze moeilijkheden, maar niet half zooveel als wij denken. naar het Eng6lsch van Mj.y Wynne. SM „Stil, Marjorie! Ik ben het, Barbara!" „Barbara!" Dc arme Marjorie was no* zoozeer oilier den nvloed var. den schrik, Jat zij niet an ders kon doen dan den naam herhalen. En al was het nu ook de stem van Bar bara wat beduidde die mannenkleeding? Ze had Jack of Lanthorne vergeten en dacht enkel weer aan die eigenaardige per soon, toen Barbara zachtjes naderbij trad en naast haar knielde. „Hield je mij voor een geestverschijning of een inbreker, arm prul?" vroeg ze tce- der; „een schande hè, om je zoo'n schrik aan te jagen, maar waar is je vader?" „Vader? Wel, die is op zijn slaapkamer, aan den anderen kant van de gang, rechts". „In die kamer met dien pruimenboom vlak bij het venster? Ja, zeker, dat weet ik ook wel, maar vanavond slaapt hij daar niet, Marjorie". „Neen? Dan is het zeker nog niet laat en zit hij beneden te lezen of tc studeeren of misschien te slapen; hij valt dikwijls in slaap over zijn boek en dat maakt vrouw Lettington zoo boos, want die zegt dan al tijd, dat wij eens nog verbrand in ons bed zullen gevonden worden". ven dan den landbouw, met name van de scheepvaart. De heer IJse lm ui den (R.K.) critiscert het doorgaan met het baconcontract. Minister Colijn zal Donderdag antwoord den. De vergadering wordt om 5.45 uur ver daagd tot Donderdag één uur. Opnamen van „Bleeke Bet verbrand Amsterdam, 16 Mei. Gisteravond te kwart vóór lien is hrand ontstaan in een gebouwtje van dc NV. Filmonderncming Cinetone aan de Duivendrcchtschekade al hier. Eenige honderden meters film met opnamen van de film „Bleeke Bet' zijn verbrand; de ateliers zelf kregen geen schade. Het bewuste gebouwtje is de vroegere portierswoning uit den tijd, dat in tiet hoofdgebouw nog de fabriek van vluchtige Alien „De Oranje" was gevestigd. Het is naast het gebouw gelegen en wordt gebe zigd voor het knippen en plakken der op namen. Deze worden daartoe op groole ta fels uitgespreid en met een vergrootglas onderzocht, waarna het knippen en plak ken plaats vindt. Gisteravond waren, zoo meldt het Han delsblad. daarmede tweo personen, een juf frouw en een jongeman, bezig. Op de ta fels lag een aantal filmslrooken, zoo ook op den grond en in manden Dit alles be trof opnamen van „Bleeke Bet", vermoe delijk de recente opnamen, waarover on langs in ons blad werd geschreven. Eensklaps school zoo verklaarden bei den achter de juffrouw een horige vlam op Het tweetal kon bijtijds de lokaliteit verlaten. Op hun hulpgeroep schoten eeni ge monieurs, die zich in de ateliers bevon den, waar nog een aantal imitatie oude geveltjes van de opnamen stLian, toe. Met behulp van eenige chemische branriblusch- apparaten wisten zij het vuur te dooven. Daarbij werden zij geholpen door het personeel van een boot, die voorbij voer en dat water aanbracht. De brandweer werd van eenige zijden opgebeld, o.a. dooi de politie en was spoedig met twee motor spuiten, een motorladder en een kleine tweewielige motorspuit (deze laatste omdat de Duivendrechtschekade voor het groote materieel niet zoo goed te bereiken is) ter 'plaatse. Voor haar viel niet veel moer te blusschen Er was houtwerk geblakerd eenige manden en een aantal filrristrnokën men sprak van 800 meter waren ver brand; De veronderstelling werd floor hol personeel geuit, dat eenige opnamen op nieuw zullen moéten worden opgenomen. De oorzaak is niet met zekerheid be kend. Zoowel de politie als de brandweer hebben de juffrouw en den man, béiden Duitschers, die met het knippen en plakken bezig waren geweest, aan den tand gevoeld. Beiden ontkenden steilig dat er geronkt was. Echter werden bij onderzoek in den zak van het schort, dat de juffrouw droeg, een doosje sigaretten en een doosje luci fors aangetroffen. De politie zal de zaak verder onderzoe ken, daar een andere oorzaak dan rooken niet aannemelijk wordt geacht Open vuur was in geen geval aanwezig. PAN-EUROP A-BE WEGING Van 1618 Mei wordt te Weencn de tweede Economische Paneuropa conferen tie gehouden, onder voorzitterschap van Graaf Coudcnhovc-Kalcrgi, den leider der Paneuropa beweging. Deze zal Donderdag 17 Mei, op den jaar- lijkschen Pancuropadag, om 1S.10 (Amster- damscho tijd) 'n rede uitspreken over „Das Ende der Krise", welke door den zender Weenen (506 M.) wordt uitgezonden. Op denzelfden dag zal cle heer Th Ligt- hart, voorzitter der Ned. Paneuropa-vcree- niging van 1.001.20 een radiorede houden voor den zender Huizen (1375 M.). Barbara lachte zacht, maar, was het wat lichter geweest in hot vertrek, dan zou Marjorii een uitdrukking van ongewonen angst hebben waargenomen in cle bruine oogen. „Hij is niet op zijn studeerkamer en ook niet op zijn slaapkamer", ging zij voort. „Hij is nergens in huis, anders zou hij op de afgesproken plaats wel op mij gewacht hebben". „Wat fceteekent dit alles, Babs? Is er iets vreeselij p gaande er» weet ik daar niet van af? Iets met Pontcfract? Is het kasteel ge vallen en durf je mij misschien niet vertel len dat Hugh. Hugh Een Krachtige hand werd cfo spreekster over ch-n mond gelegd. „Stil! Niet zoo luid! Als bij geval je knecht, Larkins. hier aan het spionneeren was en hij zag mij, dan zou alles daarmee bedorven zijn. Maar ik wilde wel dat ik wist waar de doctor was". „Hij moet in huis zijn. I-Iij dacht ér niet aan om uit te gaan, toen hij mij goeden nacht wenschte. Laat ik hem dan gaan zoeken, Babs, als het zoo dringend is". „Ja, dat is het wel, anders zou ik je niet gewekt hebben. Maar de komende dag zal misschien de reden verklaren. Intus- schen Zij viel zichzelve in de rede, stond op en kpek naar Marjorie. Een schilderachtig gestalte was zij in het grijze pak. met zilver afgezet, en den grij zen, vilten hoed met gouden band. Marjorie zag, dat pistool en rapier nipt ontbraken in den gordel, dien zij flink aangesloten droeg. Maar wat bad die zonderlinge mas kerade nu te maken met den waardigen doctor Staplcton Deze vraag, die duidelijk stond te lezen in do blauwe oogen, werd beantwoord, eer zo uitgesproken was. „Luister eens Marjorie, dan zal ik je al les vertellen en zal jij de heldin zijn van de onderneming, die volgen gaat". Zij ging op bed zitten, met de hand van het vriendinnetje in de hare. „Wij, die zoozeer verschillen in alles één ding hebben we toch gemeen: we heb ben ieder een verloofde, daar ginds in het belegerde kasteel; een geliefde, voor wien we veel wagen, veel ten offer zouden wil len brengen, is 't niet, prul?" „Natuurlijk zou ik dat doen", antwoordde Marjorie, rnct tranen in de oogen. „Dus dat zijn wij eens. En ook voor de zaak van den Koning cn de vernedering van zijn vijanden zou ik veel over hebben". „Zeker, Barbara, maar wat kunnen wij nu doen voor hen, die wij lief hebben en die wij zouden willen dienen van ganscher harte?" „Dat zal je' dadelijk lioóren, Marjorie tenzij de doctor terugkeert, om zijn rol te spelen. Je hebt tóch gehoord van den uitval van gisteren?" „Ja, ja en van den dood van dien armen Conray! O. mijn hart krimpt ineen als ik denk, dat eens zijn naam ook onder de ge sneuvelden kan vermeld worden 1" „Dat 7-u kunnen, als die uitvallen blijven voortduren. Onze verloofden zijn geen laf aards en de meeste kogels treffen raak". „O, neen, neen! Spreek toch niet zoo, Bar bara! Hij moet gespaard worden! Heb ik niet weer ieder uur van den dag voor zijn bevrijding gebeden?" „Dat heeft de moeder van Conray zeker ook gedaan. Maar schrei nu niet, kind. ik wilde er je enkel op wijzen, hoe gevaarlijk de uit vallen zijn". „Dacht je dan, dat ik dat niet wist? Maar wat kunnen wij nu anders doen? Als ze niet vechten, zullen ze nog vergaan van den honger, als ratten in een val!" „Juist. Maar daar ze wel berichten krij gen van buiten, waarom zouden ze dan ook geen proviand kunnen krijgen? Ja, kijk maar niet zoo verwonderd, Marjorie, maar luister liever wat de slotsom is, van wat ik je te vertellen heb. Dc spionnen van Lam bert hebben 't wel bij het rechte eind al?, ze zeggen dat het nieuws op de een of anJere wijze onder de strengbewaakte wallen door- sypelt. Maar verder zijn ze nog niet geko men. Het geheim is alleen bekend aan twee buiten cn zes binnen de vesting". „Een geheim, en jij, Babs hebt daar den sleutel van. Juist! Met je vader. Ik werd op het idee gebracht door zijn vermelding van een document betref fende de geschiedenis van Pontcfract, waar in gesproken wordt van een dame. wier lief de voor intrigue grootcr was dan haar eer gevoel en die gebruik had gemaakt van een geheime gang, die onder de gracht door'iep van een gevangenhok in Swillington Tower en uitkwam op een ph k in het park op den weg naar Ferrybridge. Door deze gang sloop 's nachts haar geliefde en medesainenzweer der, vermomd als monnik, naar een rendez vous in den Tower, waar dan deze lady Tso bel hem wachtte. Hoe het afliep met die twee, komt er nu niet verder op aan, maai' het oude geschrift gaf duidelijk aanwijzing van de ligging van die plek die ik sinds dien gevonden en gebruikt heb. Tot nog toe hebben wij enkel nieuws gebracht aan «lege nen binnen het kasteel Nu vanavond breng ik een voorraad vo'dscl, zoo groot als ik dien maar met mog. hjkheid dragen kan. Of onze vrienden dien dan verder in veilig beid kunnen brengen, weet ik niet, maar voor de uilvoering van mijn taak had ik _r»o zeer dc hulp van je vader nojdlg, dat het stikduistere van de gang het dragen van een lantaarn noodzakelijk maakt". „Een gang naar het kasteel?" hijgde Mar jorie. Barbara leunde wat voorover en vroeg met grootcn nadruk: „Zou ie ter wille van je geliefde niet eens allen moed kunnen verzamelen, om er méé een bezoek te brengen? Maar wees niet al te snel met je antwoord. Ik wil niet heb ben, dat je gaat zonde- dat je weet alle ri sico, die er aan verbonden is. Die gang komt uit, nog buiten dc omsingeling van Lam berts gelederen, maar zijn spionnon zijn op hun hoede en zijn gewaarschuwd voor dit geheime verkeer van hun vijanden Gevan genneming beduidt den dood; dat is zeker, en Lambert bedenkt zich niet lang. of de ge vangene 't zij d?A im of vrouw, edelman of burger Komt aan de galg En drn i. er nog iets anders: dat je vader wegbleef be duidt niet veel goeds, onze afspraak was, 'at vanavond clii ondernemen zou plaats vinden; slechts dc dringendste noodzake- jkheid kan hem daarvan dus terughouden. Hij is een bra-f tn ijverig - .an, die vidcr nn ion. Mnvifrio. m .ar ?ot kan Hot '-«JS* wel eens aan voorzichtigheid ontbreken. Hij was vol geestdrift voor dit werk. Mogelijk is hij wat overijld geweest. Do hemel geve, dat dit niet zoo is. Ik ben nu zoo bang, dat Dick Morrice, Hugh Ainslie en anderen ons wachten in dien ondcraardschen kerker van Swillington Tower. En als Dick ..Ik ga rnce", was al wat Marjorie zei „Ik kan voorzichtig genoeg zijn. Babs, en ik zal doen, al wat je wilt cn zooals je het wilt". (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5