30 JAAR AMERSFOORTSCH DAGBLAD Binnenland Moderne Hanglampen Amersfoortsche Kunsthandel 1904 1934 DERTIG JAAR ZWEMMEN DERTIG JAAR PESIE'S BAD FEUILLETON Donderdag 24 Mei 1934 32 e Jaargang No. 273 TWEEDE BLAD KONINGIN EN PRINSES IN GRONINGEN SUPPL. WATERSTAATS- BEGROOTING DE VALSCHE MUNTERS IN TWENTE RADIOTELEFONISCHE TEWATERLATING De Heks van Winslea Winschoten, 23 Mei. II.M. de konin gin, vergezeld van H.K.H. prinses Juliana zijn hedenmiddag met den trein van 13.17 uur te Winschoten aangekomen. Aan het station bevonden zich duizenden belangstel lenden o.w. wij opmerkten den burgemees ter van Winschoten Mr. II. I. Schönfeld, die een kort begroetingswoord sprak, Mr. Schcltema griffier der Provinciale Staten van Groningen, en den Heer J. P. Fockcma Andrcae, commissaris der koningin, die met den trein van Groningen af was mee gereisd. Na do begroeting aan het station stapten de koogc gasten in de auto's, waar mede zij naar Wcsterwolde reden. Vandaar uit, zullen zij do veenkoloniën bezoeken, waar do vorstelijke personen zullen worden foivlgoleid door den lieer Buiskool, rijksin specteur voor de werkverschaffing. Tevens zullen de werkverschaffingen worden be zichtigd. Groningen, 23 Mei. De tocht van H.M de Koningin en Prinses Juliana ging van Winschoten via Wedde en Vlagtwedde naai de werkverschaffing Rhederveld, waar twee barakken en het ontspanningslokaal werden bekeken, voorts naar Jipt>inghuizen waar de oudste boerderij op deze ontgin ning werd bezocht. Daarna werd de tocht over Vlagtwedde en 0n6lwedde, waar in haast een eere-poort was opgericht, voort gezet naar N. Pekela en Veendam en ver volgens naar Borgcrcompagnie, waar de proefboerderij van den Veenkolonialen Boe renbond werd bezichtigd. Over Hoogezand en Sappemeer ging het toen naar Groningen. Hier was een groote menigte reeds sinds voor vier uur op de been. De hooge gasten werden tegen hall vijf te Groningen verwacht, doch eerst om ongeveer ze6 uur kwamen de vier auto's de stad binnen. In de Boteringestraat had den studenten en leerlingen van de Zee vaartschool zich opgesteld tegenover het Gouvernementsgebouw. Een groote menig te juichte de vorstelijke personen enthou siast toe. De Koningin c-n de Prinses ble ven enkele oogenblikkcn op het bordes staan om de Grjningers voor bun hulde te bedanken. In het Gouvernementsgebouw werden ontvangen de burgemeester van Groningen, de heer H. P. J. Blocmers en de heeren Ebels, lid van Gedeputeerde Sta ten, Wilmink, voorzitter van de Vereent ging van Scheepswerven, Louwes, voorzit ter van de Groninger Maatschappij van Landbouw en Everts, voorzitter van de Ka mer van Koophandel in de Veenkoloniën In het gevolg van de Koningin waren de hofdames freule Van Tets, freule de Brauw, de adjudant, waarnemend particulier-secre taris, Rost van Tonningen, de ordonnance- officier, luit. Jhr. van Kinschot en de Ka merheer Baron van Dedel. Tenslotte zijn de hooge gasten met den trein van 19.33 uur, waaraan het hofrijtuig was gekoppeld, weder naar het Loo ver trokken. Een compacte menschenmenigte langs de route, op het Stationsplein en het perron, juichte de vorstelijke personen langdurig toe. Alvorens de trein vertrok onderhield H.M. zich nog eenigen tijd met den Com missaris der Koningin in de Provincie Gro ningen, Mr. Dr. J. P. Fockema Andreao en den burgemeester von Groningen, waarna werd vertrokken. C. HINDERDAEL. f Na een korte ongesteldheid is te Rotter dam in den ouderdom van 53 jaar overle den de Vlaamsche musicus Cesar Hinder- dae], lid van het Residentie-Orkest. De heer Hinderdael was Belg van ge boorte en heeft in België zijn opleiding als musicus genoten. Gedurende den oorlog week hij naar ons land uit en was eenigen tijd op ander gebied hier ter stede werk zaam, tot hij in het Residentie-Orkest bij de bassisten werd geplaatst, waarin hij tot vrijwel het laatste concert heeft meege werkt en tot de allertrouwstcn heeft be hoord. Behalve verdienstelijk uitvoerend artist heeft hij zich ook een componist van talent getoond, wiens werken in Schevèningen en later ook in den Ilang onder zijn leiding en door Neumark c.a. zijn ten doop ge houden. (N. R. Ct.) Ingediend is een supplctoire Waterstaats begrooting voor 1933. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend: Voor personeelsuitgaven wordt COO.OOO meer aangevraagd, voor aankoop en ver bouwing van een voor de huisvesting van Rijkswatcrstaatsbureclcn te Arnhem te be stemmen perceel 48.000.voor onder houd en verbetering van de Waal in 1932 30.000; voor verhooging van den post „Dekking van het verlies op do exploitatie van de Ncderlandschc Spoorwegen enz." een meerder bedrag van 030.00^. voor meerder verlies op het Staatsvisschcrsha- venbedrijf 70.000. Voorts worden verschillende artikelen ver minderd, o.a.: bet onderhoud en verbete ring van de Maas, enz. met 86.546.—; het onderhoud en de verbetering van werken voor waterkeering. afwatering en verbin dingen te land, zoomede exploitatie van be- malingsinrichtingen en veren in noord westelijk Noord-Brabant met 80.000.— bet onderhoud cn de verbetering van den Rottcrdamschen Waterweg enz. met 100.000.— de bijdragen in het tekort der uitgaven voor zeewering en oeververdedi- ging van de calamiteuze polders in Zeeland met 270.000; de verbetering van de haven te Vlissingen met 112.000.—; de aanleg van een vluchtheuvel in den Stoofpoldcr aan het Zijpe met 190.000. liet herstel van in onderhoud zijnde werken van winter cn stormschade met 258.000.—; de rente en aflossing A-an de kapitalen verstrekt onder afd II Spoor- cn Tramwegen van Titel B van de Rijksbcgrooting 1932 mei 280.000.de aanleg van spoorwegver bindingen met de havens West hij Amster dam, met aansluiting aan den spoorweg Amsterdam—Haarlem cn aanleg van een rangeerterrein nabij Duivendrccht met 130.000,-. O.S.P.-VOORZITTER OPNIEUW VERVOLG!) WEGENS OPRUIING. Amsterdam, 22 Mei. Op 1 Juni a.s. zal voor de rechtbank te Haarlem te recht staan de heer P. J. S., voorzitter der Onafhankelijk Socialistische Partij. Ilem wordt ten laste gelegd opruiing tot doodslag, wegens de door hem in ecu op 16 Maart j 1. te Zaandam gehouden open bare vergadering gesproken woorden, dat het proletariaat ingeval van mobilisatie niet ongewapend zou zijn en niet voor, doch achter de kanonnen en machinegeweren zou staan cn het kapitalisme misschien er voor. Verdedigster is mevr. mr. Chr. De Ruy- terDe Zeeuw uit Rotterdam. Eenige maanden geleden heeft de heer S. een gevangenisstraf van twee maanden ondergaan, waartoe hij eveneens wegens opruiing was veroordeeld. ERNSTIGE AANRIJDING. Arnhem, 22- Mei. Hedenavond is de motorrijder J. Nijhof uit Velp op den hoek van de I-luygenslaan en Vclperweg aange reden door een personenauto, welke juist een anderen wagen passeerde. De motorrij der werd in zwaar gewonden toestand naar het Gemeentelijk Ziekenhuis overgebracht. Het motorrijwiel werd totaal vernield. In verband met de aanhouding van eeni ge personen te Zutphen cn Enschedé we gens het in omloop brengen van vale-ch geld, vernemen wij nog het volgende: Het betreft een valsche munterij, welke een onderzoek in verscheidene gemeenten noodzakelijk maakte. De eerste arrestatie geschiedde korten tijd geleden te Zutphen, waar iemand werd aangetroffen, die in het bezii bleek te zijn van 82 valsche rijks daalders. De gearresteerde heeft na eeni gen tijd en nadat het onderzoek van justi tie en politic zekere resultaten had opgele verd, bekend de valsohc rijksdaalders te hebbon vervaardigd. In samenwerking met de Nederlandsche Centraio voor Falsificaten te Amsterdam werd het onderzoek geleid door de officie ren van justitie te Zutphen en Almelo, ter wijl in Enschedé de leiding van het onder zoek berustte bij den hoofdinspecteur Bo»r rigter. Er hebben tal van huiszoekingen in verband met deze zaak plaats gehad cn naai aanleiding daarvan werd een inge zetene, een \vc>klooze arbeider, die vroeger te Lonncker, doch gedurende den laafston lijd te Enschedé v/oondc, gearresteerd In zijn woning waren aan wijzigingen gevon den, dat hij bij de zaak was betrokken, doch dit staat nog niet vast. Intussohen wordi het onderzoek in deze zaak nog voortgcz'-f. NEDERLANDSCHE BANK. Correspondentschap Sittard. Met ingang van lieden, h op verzoek, eer vol ontslag verleend aan den heer J. J. K L. van der Heijden, als correspondent te Sittard. BRAND TE ASTEN. Asten (N.-Br), 23 Mei. (V.D.) Heden avond om zeven uur is alhier een brand uitgebroken in de stroohulselfabrick, die door liet brandbare materiaal spoedig een groote omvang nam. De nabij gelegen ga rage cn werkplaatsen van de tricotage fabriek van Te Strake en Verkouteren liep groot gevaar, doch daar de wind af was, bleven deze gebouwen gespaard De brand weer kon weinig uitrichten, zoodat de stroo- fabriek tot den grond toe afbrandde. De oorzaak is onbekend; de schade wordt door verzekering gedekt. CONFERENTIE VAN REDACTIES EN LEZERS De redacties van de ook overigens in mehig opzicht verwante tijdschriften „De Smidse" en de „Barchcnr-Bladen" beleggen in Augustus een conferentie met de lezers van hun tijdschriften een origineele ge dachte. De conferentie is bepaald op IS20 Augustus en vindt plaats in 'de gebouwen van de YVoodbrokcrsverconigiiig te Bar- chera. Spreker szijn de heeren P. Minderaa, prof. ir. VV. Scherraethorn, dr. G II van Sendcn, mr. R. Baelde cn dr. \V. Ban ning. Als secretaris dezer conferentie treedt op dr. W Banning te Bentveld. in Perkament afwasohbaar. Speciale ontwerpen. Aparte modellen. Schemerlampjes, Wandlampjes. Bureaulampen enz. UTRECHTSCHEWEG 36 - TELEFOON 1758 Direct over 't spoor EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal op Dinsdag den 29en Mei 1934, des avonds te half negen ure, in openbare vergadering bijeenkomen. STRAPERLO EXPLOITANTEN. In hoogcr beroep veroordeeld. De exploitanten van het Strapcrlospel, dat in den zomer van 1933 te Schevenin- gen is gespeeld, zijn door het Ilaagsch Ge rechtshof conform het requisitoir veroor deeld. De procureur-generaal had tegen de hee ren Strauss en Perel bevestiging geëischt van het door de rechtbank gewezen vonnis, dat luidde: vijftig cent boete, subs. 1 dag hechtenis. 1-Iet is thans wel uilgesloten dat liet Stra pcrlospel in Nederland nog beoefend zal worden. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Maandagavond is de 34-jarige Adr. v. L. uit Hoensbrock, toen hij op een sommatie van de rijksambtenaren niet 6topte met zijn auto. doodgeschoten. Van L. vervoerde een groote partij gesmokkelde boter. Op aanwij zing van do justitie is het lijk naar Calvarienberg te Maastricht vervoerd. De Limb. Koerier verneemt nader, dat dezelfde v. L. op 27 Januari 1934 eveneens door de ambtenaren werd beschoten wegens een gelijke overtreding. Een der schoten, welke hem toon werden nagezonden, had hem een arm versplinterd. Thans is de afloop tragischer. RESERVE-OFFICIEREN EERVOL ONTSLAGEN Beroep ongegrond verklaard 's-G raven hag c, 23 Mei.liet ambte narengerecht te 's-Gravenhage heeft heden ongegrond verklaard de klacht van Jhr. J. A. H. van der Does to Arnhem, reserve le- luitenant der artillerie, tegen zijn eervol ontslag op grond van het K.B. van 9 Maart 1934, No. 66 en in verband met een Leger order, volgens welke het aan militairen verboden is steun te vericonen aan vereeni- gingen op fascistischen grondslag. Eveneens is ongegrond verklaard een be roep aan dr. Th. J. F. Mattaar, leeraar aan ilc Hoogerc Textielschool tc Enschede, die op dezelfde gronden als Jhr. v.d. Does eer vol uit den militairen dienst is ontslagen. DE SPELLING MARCHANT. Een schrijven van Nijmeegsche professoren. Dc hieronder vermelde Nijmeegsche I-loog- lc-( ra ren zonden hei volgend schrijven aan Z.Exc. minister Marchant Ondcrgeteekcnden, Hoogleëraren en Lecto ren der Nijmeegsche Universiteit, brengen met verschuldigde,!) eerbied ter kennis van Uwe Excellentie, dat zij in dc algeheele af schaffing der buigings-n een noodlottig ge vaar zien voor de eunstige ontwikkeling der Nederlandsche taal, die, behalve een leervak voor het onderwijs, ock nog is een deel van het erfgoed onzer vaderen, een nationale cultuurschat en een instrument voor weten schap en kunst. E. v. d. I ley den, Rector-Magnificus; J. Cor neHsscn, secretaris v. d. Senaat; B. J. Wee- renbeck; E. Drcrup; P. Heinisch; B. 1-Iermcs- dorf; W. Duynstee; L. Bellon; Th Baader; P. Hellcfroid; J. Dagens; G. Russel; A. Lou- wers; F. Sassen; F. von Welic; B. Molken- boer O.P.; P. Karnphuisen; Jos Schrijnen; Ch. Raaymakers; Al. Slijpen; W. Mulder; Jac. v. Ginneken. EEN ANTI-LAWAAI CONGRES. Initiatief van de K.N.A.C. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club, zoo mogelijk in het ko mende najaar een anti-lawaai congres te organiseeren, waarop o.m. verschillende sprekers van naam uitgenoodigd zullen worden het woord te voeren over de vraag stukken welke met de actie voor meer stilte verband houden. Generaal Hertzog zal een rede houden bij het van stapel loopen van het stoomschip „Bloemfontein" Amsterdam, 23 Mei. liet voor rekc ning van de Vereenigdc Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij (V. N. S.) bij de Nederlandscho Scheepsbouw Mij. te Am sterdam in aanbouw zijnde motorpassa- giers vrachtschip „Bloemfontein", bestemd voor de Holland—Afrika Lijn, zal op IC Juni a.s. te 12 uur middag precies door den eersten Minister van Zuid-Afrika, Generaal Hertzog, langs radio-telephonischen weg te water gelaten en gedoopt worden. Generaal Hertzog zal tevoren tc Preto ria een korte rede in het Zuid Afrikaanscb en het Engclsch houden cn daarna, door op een knop to drukken, waardoor een toon woridt voortgebracht, die per radio naai Amsterdam wordt overgebracht en daai wordt gebruikt om een mechanisme in werking te stellen, dat de laatste bcletso len wegneemt, het m.s. „Bloemfontein" to water laten. Vervolgens zal de voorzitter van den Raad van Ministers, dr. H. Colijn, die bij de plechtigheid te Amsterdam aanwezig zal zijn, de redo van Generaal Hertzog in hel Nedcrlandsch cn het Engclsch beantwoor den. De redevoeringen zullen op dc werf tc Amsterdam, resp. te Pretoria, door luid sprekers voor alle aanwezigen verstaan baar worden gemaakt. Zij zullen ook dooi de K. R. O. en V. A. R. A. in Nederland cn door de Phohi in samenwerking met de Zuid-Afrikaansche Oraroepvereeniging en do N. I. R. I. M. in Zuid-Afrika en Neder landsch Oost-Indië worden uitgezonden. Bovendien zal door ooggetuigen van dc K. R. O. en V. A. R. A. voor Nederland cn van rle Phohi voor Zuid-Afrika en Neder landsch-Indic verslag gedaan worden van de plechtigheid cn tevens eenige bijzonder heden omtrent het schip, de bouwheeren en dc bouwmeesters worden medegedeeld Het verslag van do Phohi geschiedt in dc Nederlandsche cn Engelscho taal met het oog op het Engclsch sprekend deel der Zuid-Afrikaansche luisteraars. Dc plechtigheid te Pretoria heeft plaats in het gebouw van hot Nederlandsche Ge zantschap te Pretoria. Het m.s. „Bloemfontein" zal in October a.s. in dc vaart komen en tezamen met het eveneens te Amsterdam bij dc Ncd. Scheepsbouw Mij. in aanbouw zijnde m.s „Jagersfontein" en liet bij de Koninklijke Maatschappij „Do Schelde" te Vlissingen lol motorschip te verbouwen s.s. „Nieuw- kerk, dat omgedoopt zal worden in „Boschfontein", een sncldicnst van Europa op Zuid-Afrika openen, naast andere dien sten op Zuid-Oost-Afrika van dc Holland Afrika Lijn. Zeer belangrijk bericht van a.s. Zaterdag. Door moedig te leven wordt lijdenskracht geboren. naar het Engelsch van May Wynne 41 „Tiet is de taak van don gouverneur", sprak hij, „om de zaak van zijn heer te dienen, méér dan om persoonlijk wraak te nemen, hoezeer wij ons nu ook in onze eer voelen aangetast. Bij een dergelijken uitval zouden wij zeker de nederlaag lijden en de koning zou vele dappere dienaren ver liezen, die hij slecht missen kan. Het is eerder mijn plicht om met dien generaal van de Rondhoofden te onderhandelen, daar onze voorraad deerlijk geslonken is en onze hoop, om nieuwe proviand te krijgen op "tie meest tragische wijze den bodem inge slagen werd. Het komt hij inderdaad voor. dat wij niet gerechtigd zijn meer levens op te offeren, nu uit deze barbaarschc daad van den vijand blijkt, hoe ook degenen bui ten de vesting moeten lijden, terwijl wij hier binnen de muren opgesloten, niets kun nen doen, om te helpen, hen, die toch het allereerst recht hadden op onze bescher ming. Hoe onwelkom deze beslissing velen van de Cavaliers in de ooren klonk, moesten zij toch toegeven, dat er grond voor was. „Want", voegde sir John Digby er nog bij, „uit het nieuws, dat ons van tijd tot tijd door dappere vrienden gebracht wordt, weten wij, dat er geen hoop op ontzet is, en, al zijn wij dan ook allen bereid om op onze posten tc sterven, als Lambert ons geen eervolle voorwaarden voor de over gave stelt, houd ik het voor onzen duren plicht, om, als de onderhandelingen wél naar wensch mochten afloopcn, dan ook spaarzaam te zijn roet onze levens, al was het alleen om der wille van onzen koning". Tenslotte waren alle officieren het eens met deze redencering, behalve dan Dick Morrice, die op dat oogenblik nog van niets anders vervuld was dan van een Verlan gen naar wraak. Anderzijds zag sir Hugh Ainslie vol ver langen uit naar een gelegenheid om te hooren hoe het verder zijn geliefde gegaan was, na dat avontuur, dat voor haar vrien din zoo tragisch was afgeloopen. Zou Marjorie nog in handen van den vijand zijn De gedachte, dat James Birley daartoe hoorde, bezorgde hem zulk een hartgrondige vrees, dat hij soms haast wenschen kon, hoe hij haar maar liever had zien hangen aan dien vcrschrikkelij- ken galg! Sir John Digby liet er geen gras over groeien, om zich tegenover generaal Lam bert bereid te verklaren te onderhandelen over de voorwaarden van overgave, waar de ander dadelijk op inging. Lambert toch achtte het een troosteloo- ze taak om deze onneembare vesting te belegeren, en, om nu den vijand door hon gersnood tot de overgave to dwingen, strookte niet met zijn opvattingen. In antwoord op dc voorstellen van sir John verklaarde hij dus, dat hij niets lie ver wensch te dan zooveel mogelijk levens van do tegenpartij te sparen, maar dat hij eischte, hoe zes van de verdedigers van Pontefract hem zouden uitgeleverd wor den. „Ofschoon ik hun leven niet kan sparen', zei hij, „hoezeer mij dit ook spijt voor dap pere mannen, maar in deze moet ik de be velen van generaal Cromwell gehoorza men". Tot die zes hoorde allereerst sir John Digby, als opstandig gouverneur van Pon tefract en in die hoedanigheid verantwoor delijk voor de daad van kolonel Morrice, wiens naam numero twee op de lijst stond onder degenen, die verstoken waren van Cromwell's genade, zijnde de moordenaar van generaal Rainsborough; met hem ston den genoemd do twee, die met hem mee waren geweest naar de „Gouden Haan": Tom Kingsley en Gerald Alnult; vervol gens luitenant Cartwrigbt, de leider van de overige negen koningsgezinden, die de wacht hadden overrompeld op de brug bij Donc'aster. terwijl het laatst werd vermeld do naam van sir Hugh Ainslie, in wiens huis sir Marmaduke Langdale was ontvan gen en waar allereerst was bedacht de in trigue, die aanleiding had gegeven tot dc andere gcbeurteh'isen, die in zoo hooge mate Cromwell's toom hadden gewekt. Echter, als dpze zes belhamels waren uit geleverd, zou de lord Protector bereid zijn vergiffenis te schenken aan de overigen van het garnizoen van Pontefract, met verlof om onverwijld naar hun huizen en goederen terug te keeren. De belegerden binnen de vesting waren niet tevreden met deze verklaring en sir Hugh Ainslie deed een voorstel. „Het is mogelijk", meende hij, dat gene raal Lambert, dio zich zulk een edelmoe dig vijand toont, ons zes dagen uitstel schenk^ waarin wij zessen, wier leven verbeurd is, alles in het werk kunnen stellen om ons te bevrijden uit het kasteel. Hierin zullen onze vrienden ons mogen helpen, ofschoon ze, bij niet slagen, daar voor niet zulle.i hoeven te bouten en wij ons schikken zullen in het lot, dat ons opgelegd wordt". Dit voorstel werd woordelijk door den bode aan Lambert overgebracht en de ge neraal nam er genoegen mee, zóo zeer voelde hij zich overtuigd, dat niemand aan de waakzaamheid van de wacht zou kun nen ontsnappen. Maar één was er toch in kasteel Ponte fract, die nog altijd buiten zichzelven van woede cn verdriet op het terras stond, onder de schaduw van den Trea surer's Tower, en die opkeek naar dc lij ken, die daar aan den galg hingen. Maar er werd nu geen vrouw meer waar genomen tusschen de overigen. Er was ze ker iemand geweest, die haar lichaam had gestolen, daar van dat vernederend doods gericht. Den hemel zij dank voor dien onbeken den vriend! Want Dick Morrice zou waan zinnig zijn geworden, als li ij haar zoo had bjijven zien. „Barbara! Barbara" Hij wilde niet sterven, eer hij wraak hart genomen op hen, die zoo misdadig zijn ge liefde hadden ten doode gedoemd. HOOFDSTUK XXVI. De gelofte van Zwarte Meg Op don eersten dag, dien het zestal be legerden als uitstel was geschonken, werd de vijand steeds bezig gehouden, doordat hij een uitval verwachtte van het garni zoen en de belegerden zich telkens weer terugtrokken. Toen sir Hugh Ainslie zich dien avond ter ruste legde, werd hij gestoord door een onverwacht bezoek van kolonel Morrice. Deze had maar weinig gesproken tot wien dan ook, sinds het lot van Barbara Car- rroft hem bekend was; zelfs sympathiebe- toon was door hem geweigerd en diep bo- gaan als zijn vrienden met hem waren, baddon zij hem tenslotte ongestoord ge laten. „Wilde je mij spreken? vroeg Ainslie, opkijkend in het strak geiaat, dat ieder sprankjo levenslust en levensvreugd ver loren had. „Ja, ik wilde je spreken", zei Morrice en ging bij zijn vriend aan het voeteneind zitten. „Morgen doen wij een uitval op de Rondhoofden en het zal er geweldig langs gaan!" „Ja, dat geloof ik ook; ik zal althans mijn best doen door de gelederen te bre ken". „En ik", zei Morrice met grootcn nadruk. „Morgen zal ik vrij zijn, vrij om wraak te nemen!" Ainslie zuchtte. „Jij weet tenminste wat hot lot. is van jo geliefde, maar ik word nog steeds gekweld door onzekerheid. Marjorie Stapleton als zij al in leven is, wat ik soms kan wenschen van niet is daar ginds alleen en zonder vrienden. Haar vader is dood en aan zijn eind gekomen op een manier dio een liefhebbende dochter tot waanzin kon brengen; haar vriendin is eveneens dood En zij heeft vijanden, die ze meer zal vree zen dan den dood. Als die eens schande over haar hadden gebracht!" (Wordt vervolgd)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5