Van magere e zieke koeien S. H. MASSA Tel. 292 Havik 41 Frissche toestanden te Rotterdam Voor diverse merken Prima Advocaat Wijnen Likeuren enz. VALSCH GELD IN TWENTE Wat de politie op de heide ontdekte UIT DE STAATSCOURANT BOUWSTOFFENHANDEL „AMERSFOORT" VERMOEDELIJKE DADERS VAN EEN ROOFOVERVAL „Er zal eert tientje hij moeten!" De avondzitting Ook bij de avondzitting is er voor deze zaak van de zijde van het publiek nog gröp- te belangstelling. Als eerste getuige wordt dan gehoord de assistent bij de belastingen, E. G. Kok, die in 1925 meermalen oo het abattoir, waar hij belast was, met do heffing van vleesch- accijnzen, gestorvex» dieren heeft zien han gen, die zoo wrak waren, dat hij zich er over verbaasde, dat het vleesch wordt goed gekeurd. President: Bent u dan deskundige? Getuige: Ik ben vroeger zelf slager ge weest. In December 1925 heeft getuige twee koeien op het abattoir gezien die sterk ver magerd waren. In het slacht lokaal had hij de grossiers in vleeschwaren, de gebr Schiebcrgen en do hulpkeurmcester W. de H. gezien. Een hunner had bij die gelegenheid ge zegd: „Er zal een tientje bij moeten. Heb lij con tientje in je zak, Gerrit?" Getuige was toen even weg geweest, om dat hij ergens anders moest zijn en toen hij terugkwam, ontdekte hij, dat de dieren goedgekeurd waren, terwijl er geen veearts bij geweest was. Het kon dan ook niet an dors geweest zijn, of verd. Do H. had voor t 10.— do keuring verricht. President: Nu zou ik mij maar eens ko men verantwoorden De H. Dat is nu oen positieve verklaring van iemand die er buiten staat. Verdachte do H. ontkent de fooi ontvan gen te hebben. Hij beweert dat do gebroe ders Schiebergen altijd aan den z.g. Joden kant" slachtten en niet aan den hal-kant", waar hij werkzaam was. Dr. Houthuls bevestigt, dat de gebroeders Schichorgen do eenige Christenen waren, die aan den „Joden-kant" slachtten. Verdachte do H. verklaarde, dat als hij slechte beosten heeft goedgekeurd, hij dim door de slagers is „bedonderd." President: Om U te „bedonderen" moeten ze vroeger opstaan. Op de vraag van de II.'s verdediger, mr. Tels, waarom getuige Kok, de politic niet eerder van de /aak op de hoogte had ge steld, antwoordt deze getuige, zijn chel hierover te hebben geraadpleegd. Deze heeft hem echter toegevoegd: „daar moet je jo niet mee bemoeien, we hebben al work genoeg." Getuige deelde nog mode het raadslid Van Bodegcm er van op do hoogte gesteld te hebben. Van den uitslag hiervan wordt op de zitting niet verder meer gerept. Do grossiers Van Schiebergen verklaren dan het een en ander over het geven van fooien aan verdachte dc H. Dit neemt ocnigen tijd In beslag. Daarna wordt gehoord de grossier M. de Vries, die de zaak eigenlijk aan het rollen heeft gebracht. Voordat do President met het eigenlijke verhoor begint, vraagt hij hem: „Wat is dat toch eigenlijk met die geschiedenis van die 120 koeien, die verdachte M. A. J. voor f 1000.— wilde goedkeuren?" Getuige: Och, dat heb ik teruggenomen daarmede heb ik rmj vergist, het is <»k al zoo lang geleden." President: wij zullen nu maar weer gaan praten over dc „dunne koeien". Het lijkt wel op den „Droom van Pharao" merkt de President terloops op. Getuige Do Vries ver klaart dan het een en ander over het fooienstelsel en brengt ook het geknoei met het beendergeld, gepleegd door den hulp- keurmeester W. de H. ter sprake. Als bijzonderheid deelde verdachto W. R. mede, dat hij van den slager eens een rijks daalder aangenomen had. Inmiddels was dc niet-verschenen getuige J. C. Beyk, compagnon van Van Crefeld meegebracht. Deze herinnerde zich niets meer van het gesprek, dat eenige maan den gelden gevoerd was door hulpkeurmees ters en slagers en waarbij o.a. door eon der verdachten gezegd was: „Jij met je knaak," waarop een der slagers gevraagd had: „Moet je dan vijf gulden hebben?" Door getuige werden verder nog afwijken do antwoorden gegeven in den geest van „Als ik het bij de politie verklaard heb, zal het wel zoo zijn." Dc President tolereert dit niet en laat den man in overleg rnet den Officier door een veldwachter naar een cel geleiden om daar zijn geheugen wat op te frisschcn. Als getuige a décharge worden dan ge hoord dc veeartsen J. M. van Vloten, W. C. van Rosmalen en de heer W. A. A. Rou kens, waarnemend directeur van het abat toir, die zich ontpopten als voorstanders van de ruime keuringsbevocgdheid der keur meesters, waartegen de deskundige van het OM. dr. v. d. Slooten zich verzet Morgen (Vrijdag) ochtend om half tien zal dc zaak voortgezet worden. De zitting van heden. De gisteravond geschorste behand -lmg wordt hedenmorgen te ruim half tien voort gezet. Do publieke tritune is niet meer zoo dicht bezet. Verdacht»- W. R. staat op en vraagt aan den President verlof om een woordje tot dc pers te mogen spreken. Mr De Ble staat dit echter niet toe. Daarop r-eemt het getuigenverhoor een aanvang. A. van Zwienen. bedrijfsleider in een slachterij to Ouderkerk aan den IJsel, ver klaarde gedwongen Ie worden den keur meesters fooien te geven. Maandelijks be liepen deze fooien oen bedrag van 25. Ge- tuigo zegL voorts, dat hij dcu keurmeesters meermalen fooien heeft gegeven om tuber- culosc varkens goedgekeurd te krijgen, zon der dat de veearts erbij kwam. Hetzelfde gebeurde met varkens, die lijdende waren aan vlekziekte. Verdachte Van B. merkt op, dat do fooien den laatslen lijd aanmerkelijk kleiner waren dun voorheen. Pres.: „Ach ja, met do algemecno malaise -ui ook daar een 10 korting op toegepast zijn." Getuige Van Zwienen weet zich voor hel overige niet veel meer te herinneren, waarop co Officier uitvalt: „Dat moet nu maar eens uil zijn. Wij zitten hier niet te kletsen." Pres1.- „Wie kreeg «Ie fooien." Getuige: „De kei rmeesters, die dienst hadden. Verd. Vun B. maakt de opmerking, dat hij nooit zijn bevoegdheid te buiten is gegaan.' Pres.: „In ieder geval hebt 11 fooien aan genomen." Verd.: „Dat is juist do fout geweest." Pres.: „Het is mooi fooien aannemen cn daarvoor huisjes koopen." Hierna wordt weer getuige Beijk voorge- toepen, die in tegenwoordigheid van inspec teur Valken, die het prlitie-onderzoek hoef! geleid, verhoord wordt. „U bent nu misschien frisscher dan gister avond, Beijk", zegt do President: „dus vertel nu maar eens." Eindelijk komt het er uit, dat getuige op zekeren dag met zijn compagnon Van Cre vxld een koe had laten keuren, die aan pok ken leed. Verdachte W. R. heeft hierbij te kennen gegeven, dat het een wrak dier was, en zeide tegen Van Crcveld: „Dat zal je 10 kosten' Van Crevcld heeft hierop een bankbiljet van 10 in de jaszak van verd. R. gestopt. Pres.: „Had R. den veearts erbij moeten halen?" Getuige: „Daar blijf ik buiten, want dat weet ik niet". Pres „Nu wat zeg je ervan R.?" Verd. R„ „Hij heeft zich vermoedelijk vergist. Ik had gewoonlijk een doek in mijn zak en van Crevcld heeft die natuurlijk er uit gehaald om iets af to vegen. Beijk heeft toen blijkbaar gedacht, dat. van Creveld geld in m'n zak stopte." Vervolgens wordt gehoord do paarden handelaar Abas, die voor het goedkeuren van zieke paarden geregeld fooien heeft ge geven. Do inkoopcr voor de vleeschfabriek „De Valk" to Rotterdam. A. M. Kropmans, bad gemerkt, toen hij op het abattoir was, dat het gewcnscht was fooien te geven. Verdachte W. do H. was in dit opzicht het brutaalst. Als het druk was geweest en getuige bood den keurmeester de II. een sigaar aan, dan merkte deze op. dat een heel kistje van hetzelfde merk hem wel kek. Verd. de IT. bestrijdt dit echter weer Wel heeft, hij van Kropmans meermalen een sigaar opgestoken, doch verder is hij niet gegaan. De H. begint Kropmans dan vragen te stellen, doch dc Officier wenscht, dat verd. zich tot den president richt Pres.: „Nu ja. het is nu met de hooge sprongen toch gedaan. Jc krijgt hier geen „binnen veertjes" mee". Verdachte: „Die heb ik nooit gehad en geen kistjes sigaren ook." Vervolgens wordt gehoord de directeur van het slachthuis te Breda, do veearts J. J. Meier, die verklaarde, dat het in slacht huiskringen algemeen bekend was. dat in Rotterdam do keuring slap was. Tal van slagers uit andere plaatsen lie ten daarom bij voorkeur in do Maasstad slachten. Het was dr. Berger, hoofd van den veeartsenij kundigen dienst te Don Maag trouwens ook bekend, dat aan het Rcterdamschc ahat'cir vreemde toestandon hecrschten. Dr. van der Slooten merkt op, dat de outillage van het abattoir niet aan de mi nimumelschen voldeed. De verdedigers achten nu bet oogenbllk aangebroken om de voormalige directeur van bot Rotterdamsche slachthuis dr. J. J. F. Dhont te hooren. De rechter-commissaris heeft dr. Dhont juist niet gehoord om hem op dc openbare zitting voor do feiten to stellen. De president wijst dit verzoek ech ter af. Hierna wordt gepauseerd. Onze Rotterdamsche correspondent meldt ons nog omtrent dit rechtsgeding: Over het feit, dat bij het Rotterdamsche slachthuis de levende keuring niet was in gevoerd is uitvoerig gesproken. Do oud directeur dr. Dhont verklaarde, dat bel niet-invocren daarvan veroorzaakt werd door de toestanden op het slachthuis. Er is over die kwestie met do inspectie van de volksgezondheid gecorrespondeerd en deze heeft er zich bij neergelegd, dat do toe» stand voorloopig bleef, zooals die was. Een wel slechte indruk is gewekt door de wijze, waarop de keurmeester de H. zich met betrekking tot de fooien gedroeg. Dez<- moot wel als een der drieston beschouwd worden, die zich ook veel giften in natura deed gtvcn. Zot) bestond de gewoonte, dat voor het keuren van vet aan do keurmees ters 5 werd betaald. Dc II. die liever vet had in plaats van de 5 z.ocht uit de zen ding de mooisto 6tukken voor zichzelf uit. Gok zwezerikken cn stukken haa6 liet deze man zich geven. Zelf zegt hij, dat hij dio artikelen kocht, van dc grossiers, zoowel als aan de vrijbank. Ook zijn oud-directeur dr. Dhont voorzag hij van vleesch en vele kennissen, zoodat er een vermoeden be staat, dat deze man er een eigen vleesch handel op nahield van vleesch, dat hij zich óf ten geschenke liot geven, óf van de gros siers wegnam. Dr. Dhont heeft als getuige ontkend, dat hem hekend was, dat er fooien gegeven werden. Wel liepen er af en toe van die geruchten en was het een feit, dat de keur meesters een slechte reputatie hadden Daarom heeft hij hen ook meermalen ge waarschuwd, dat corruptie in geen govai kon worden getolereerd. Dc oud-directeur dr. Westholz, die gerui men tijd onder-directeur is geweest en na HET VAN 0UDS BEKENDE ADRES: het vertrok van dr. Dhont tot directeur van het slachthuis werd benoemd bad evenmin iets gehoord van een fooicnstelsel. Dozo ge tuige had er zorg voor gedragen, dat overal plakkaten werden aangebracht, waarop stond, dat het vorboden was fooien aan te nemen, maar de verdachten zeggen derge lijke plakkaten nooit te hebben gezien. D* tegenwoordige directeur dr. Houthuis heeft bij zijn optreden die plakkaten evenmin zien hangen. Wel heeft hij exemplaren er van op het kantoor gevonden. Dr. Westholz verklaarde den keurmeesters te hebben ver boden wrakken zelfstandig te keuren. Maar het bleek, dat tusschen 12 en 2 uur geen deskundige aanwezig \va6. Later, toen cr meer veeartsen aangesteld waren is dat anders geworden, maar do verhoudingen waren niet al to best en de veeartsen had den soms heel weinig gelegenheid buiten hun eigen afdeeling dc keuringen te ver richten, waarbij zij door de keurmeesters werden geroepen. Noch dr. Westholz, noch dr. Dhont heeft op liet abattoir ooit vleesch zien hangen, waarover zij zich verwonderd hebben, dat het goed gekeurd wa6. Maandag zal de rechtbank het onderzoek voortzetten. Enschede, 25 Mei. Een nader onder zoek van de Enschedesche politie inzake do valscho munten 111 Twente heeft nog verschillende belangrijke aanwijzingen op geleverd. Do politie meent met stelligheid ie kunnen aannemen, dat de valsche rijks daalders en guldens zijn vervaardigd ten huize van don lasschcr M., die in de vour- inaligo gemeente Lonnckcr, thans Enscho- de, niet ver van Hengelo woonachtig is, in een zeer eenzaam gelegen huis. In een schuur achter de woning werden zocals gc- meid, wel enkelo voorwerpen aangetrof fen, wolk er op wezen, dat het mogelijk was dat deze waren gebruikt voor het ma ken van valsch geld, maar afdoendo zeker heid leverde dat niet op. Justitie en politie liiidcrzochten daarna een naast do woning gelegen hcide-vcld, waar brokken gips wer den gevonden, welko afdrukken van rijks daalders vertoonden. Do politic heeft na derhand te Denekamp nog oen onderzoek ngesteld, ten huize van een halfbroer van den te Zutphen gearrestoordon ex-ge vangenbewaarder uit Rotterdam, dio be trapt werd bij het uitgeven van valsche rijksdaalders. In het bezit van den half broer werd een matrijs gevonden voor het maken van vijf frankstukkon. Toen de po- litio van Donckamp torugkccrdc begaf zij ziel) opnieuw naar het huis van M„ waar het heide-veld ten tweeden male werd on derzoek t. Aanvankelijk kon men niets ontdokken, doch juist toon do politio wilde lioongaan, zog een der ambtenaren een losse op don grond liggende hoideplag. Onder dezo plag werd gogravon, waarbij rnon een grooten zak ontdekte, waarin vcrschillonde nieuwo matrijzen werden gevonden voor het ma- kon van valsche rijksdaalders en guldens, alsook ijzeren vormen, welko men gebruikt voor het maken van matrijen. Do lasscher M. heeft naar men vermoedt dezo voorwer pen verborgen, zoodra hij van W.'s arres tatie in Zutphen hoorde. BRAND TE DONGEN. Dongen, 24 Mei. Hedenmiddag om vier uur brak brand uit in het pakhuis van de firma Th. Vcrkooyen aan do Wilhelmina- straat te Dongen. Het vuur vond gretig vuedscl in de opgeslagen kruidenierswaren en weldra brandde bet dak reeds door. De brandweer, die vlakbij is gestationneerd, was terstond ter plaatse en kon voorko men, dat het geheele gebouw in vlammen opging. Toch is het geheele dak verbrand terwijl groote opgeslagon voorraden geheel door waterschade zijn verloren. Het woon huis met den winkel stonden op ecnigen afstand en bekwamen daardoor geen schade. NADER AANGEGEVEN VERMOGENS- EN INKOMSTENBELASTING. Opbrengst voor Den Haag, Rijswijk en Voorburg ruim 980.000. 's Gravenhag c, 25 Mei. -Naar wij ver nemen bedraagt het als gevolg van den regoeringsmaatregel over de laatste drie belastingjaren nader aangegeven vermo gen in de inspectie Don Haag (omvattende do gemeenten 's Gravenhage, Rijswijk en Voorburg) niet minder dan 99.8 milliocn gulden cn het nader aangegeven inkomen ruim 7.5 millioon gulden. De belastingopbrengst van deze beide sommen te zamen bedraagt ruim 980.000. In de geheele inspectie moesten 4736 pos ten worden onderzocht. Het hoogste vermogen, dat te weinig was opgegeven, beliep een post van 440.000, het hoogste inkomen oen van 89.000, beide over een jaar. De betaling kan bij navordering geschie den in 5 termijnen. Bij K.B. is aan den commies bij den P.T.T.-dienst J. P. Hacqébard, belast me: do functie van directeur van bet P.T.T kantoor to 's-Gravenzande, met ingang van 16 December 1934 op zijn verzoek eervoi ontslag verleend. Bij beschikking van den Minister van On dcrwijs K. cn W., is tijdelijk opnieuw be noemd tot conservator bij de heelkunde aan de Rijksuniversiteit te Leiden Dr. H. Wam steker. De Minister van Justitie brengt krach tens machtiging van ILM. de Koningin ter kennis van belanghebbenden: le. dat in de gemeente Zuilen een nota- rieele standplaats zal worden gevestigd; 2e. dat nï deze vestiging zal worden be paald, dat dc opengevallen notarisplaats te Maarssen (vacature-le Jollc) niet zal wor den vervuld. Verzoekschriften om benoeming op de nieuwe standplaats bebooren te worden ingezonden voor 15 Juni 1984. BOOR EEN AS GEGREPEN. Oosterhout, 25 Mei. Hedenmiddag heeft op de steenfabriek van do firma Oomon te Dorst onder Oosterhout een droe vig ongeluk plaats gehad. De 54 jarige machinist A. van Bijncn uit Oosterhout word tijdens zijn werkzaamheden door een draaias gegrepen en rondgeslingerd. De on gelukkige werd zwaar verminkt en moet op slag gedood zijn. Hij is naar het St Jozefs- gesticht te Üosterhout overgebracht. De lieer van Bijnen, die reeds meer dan 40 jaar bij de firma Oomcn in dienst was, was niet gehuwd. IR. A. HELDRING 60 JAAR. Do directeur van het Handels blad. Amsterdam, 25 Mei. De directeur van het „Algemeen Handelsblad", Ir. A. Heldring, is heden GO jaar geworden. He denmorgen is hij namens het personeel toegesproken door den hoofdredacteur, den heer A. von Bailuscck in tegenwoordigheid van commissarissen en Mevrouw Heldring en kinderen. Tevens werd daarbij gememo reerd, dat de heer Heldring binnonkort Vi'A jaar d'recteur is van het „Handelsblad". Voorts- werd nog net woord gevoerd door den letterzetter Barents, die namens het personeel oen an'.'ekc klok aanbood. In den loop van den dag kwamen vele bloemstuk kon en werden tal van telegram men en andere ge'ukwcnsehcn bezorgd. De dag werd door den beer Heldring verder in inticmen kring govierd. DE IN AANBOUW ZIJNDE „F. 36". Over drie weken de eerste proef» vluchten. Amsterdam, 25 Mei. Naar wij verne men zal het grootste vliegtuig, dat tot nu toe in ons land werd gebouwd, de voor de Indië-routc der K.L.M. bestemde F. 36, die tijdens de Pinksterdag in de groote Fok korluods op Schiphol zooveel belangstel ling van dc zijde van het publiek heeft getrokken, over ongeveer drie weken ge reed zijn voor het maken van do eerste proefvluchten. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Rosmalen, 25 Mei. Hedenmiddag om strecks vier uur heeft op den Rijksweg Den Bosch—Grave onder Rosmalen een ernstige autobotsing plaats gohad. Een personon auto, bestuurd door een inwoner uit Eind hoven kwam uit een zijweg en wilde den grooten weg oprijden. Juist op dat moment naderde met groote snelheid een kleine bestelwagen van het Noord-Brabansch Dag blad „Het Huisgezin" uit do richting Oss Een botsing was niet meer to vermijden Do bestelwagen werd van den weg geslin gerd en kwam ondersteboven langs den weg te liggen. De chauffeur die door het versplinteren van don voorruit schaaf won den aan het gelaat had bekomen, werd per motor naar den naastbijzijnden dokter ver voerd. De beide wagons bekwamen groote materlcele schade. De chauffeur van den personenauto kreeg geen letsel. Door do politio is proces-verbaal oopgemaakt. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE WORMERVEER. Worraerveer, 25 Mei. Hedenmorgen omstreeks elf uur had op den Wandelweg te Wormerveer een ernstig verkeersonge val plaats. Toen do 20-jarige slagersknecht G. Lommerse, werkzaam te Wormerveer en wonende te Amsterdam, per rijwiel do Tuinstraat doorreed cn links af wilde slaan, kwam hij in botsing met een perso nenauto uit Haarlem, die rechts van den weg in de richting Krommenie reed. Met een gepende hoofdwonde werd de aange- redene naar het Gemeenteziekenhuis alhier overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De gemeentepolitie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. „WE GAAN NAAR ROME...." Vijftienhonderd landgenooten naar den voetbalkamp. Vandaag vertrekken er drie treinen naar Italiü om do supporters van het Neder landsche elftal naar Milaan te brengen. De oorsto ging vanmorgen om zeven minuten voor tien. Wie een enthousiaste uittocht verwacht had werd teleurgesteld. Kort voor het vertrek wees niets op een bijzonder go beuren. Even voor den trein uit Amsterdam binnenrolde kwamen och ter supporters vlaggetjes voor den dag, die op het perron toon grif van de hand gingen. Bij het weg rijden van don trpin kwam de stemming wat los. Er werd gezongen van de roifi naar Rome, er werd geoefend in aanmoedigngs kreten en met hoop in het hart ging men naar het Zuiden een overwinning tege moet In totaal worden met de drie extra-trei ncn door de Ned. Reisverccnigng ongeveer 1500 personen vervoerd. Vraagt prijzen biT Kantoor en opslag: Hoogstraat boek Berg en Dalstraat, Amersfoort. Telefoon 1782. Na 6 uur J. P. J. v. d. DONK, LangesUaai 21. TeL 992. Amstelveen, 25 Mei. Men zal zicb herinneren, dat in den ochtend van 5 Maart j.I. op den Amsterdainscheweg onder deze gemeente een brutaio overval met beroo- ving heeft piaats gehad ten huize van den veekoopman li J. Gels, tijdens zijn afwe zigheid, waarbij geld en sieraden zijn ont vreemd, dat de daders Je vrouw des hui zes ernstig hadden mishandeld, bloedend verwond en vastgebonden. De politie van Nieuwer Amstel is er thans in geslaagd de heide mannen, die den overval hebben gepleegd, op. het 6poor te komen. Het zijn de Hagenaars O. cn II, die de zer dagen in het Huis van Bewaring te Den Haag zijn opgegoten, ais verdacht van Jen overval met beroo/ing aldaar gepleegd op 12 Mei j.I., waarbij, zooais men weet, in eon leegstaand buis een man aan den Rijkswijkschm wjg ernstig is mishandeld Hedenmiddag h^eft mevrouw Gels bij confrontatie haar belagers pertinent her kend. Ook een boomenrooier, die tijdens den overval in dc nabijheid van het huis werkte, herken le een der mannen. De verdachten hebben nog niet bekend. Omtrent do opsporing vernemen wij na der, dat dc inspec'eur van politic te Nieu wer Amstel, do heer Bnsser, een overeen komst meende te ontdekken tusschon de wijze, waarop de overvallen te Amstelveen en die te Den Haag waren gepleegd. Men beeft toon bij de Haagsche politie de foto's van de verdachten opgevraagd cn deze aan mevrouw Gels getoond, die de daders, even als bij dc confrontatie heeft berkend. MINISTER DE GRAEFF NAAR GENèVE. Naar wij vernemen zal de Minister van Buitenlandsche Zaken. Jhr. Mr. A. C. D. de Gracff, zich naar Genève begeven ter bij- woning van de Dinsdag aldaar aanvangen- do zitting van de Algeineene Commissie der Ontwapeningsconferentie. De Minister zal vergezeld zijn van prof. mr. V. II. Rutgers en prof. mr. J. P. A. Francois, ieden der delegatie. Prof. dr. E. Moresco, eveneens lid der delegatie, be vindt zich reeds te Gonèvc. DE HEER JUD. TIMMERMANS 100 JAAR. Een krasse oude heer. Waalwijk, 25 Mei. De heer Jud. Tim mermans \Vz., die eerst kort geleden zijn ontslag heeft genomen nis directeur van dc Levensverzekering Mij. Noord-Brabant, heeft gisteren zijn lOOen verjaardag go vierd. In verband met familie-omstandigheden is dit feest slechts in intiemon familie kring gevierd. Gedurende 75 jaar is de heer Timmer mans directeur geweest van de maat schappij, die hij op 3 Maart 1843 in Den Bosch heeft opgericht. Gedurende 3S jaar is hij lid van den ge meenteraad geweest, waarvan 23 jaar wet houder. Veel heeft hij als zoodanig in het belang van Waalwijk gedaan. Als voorzit ter van het bestuur van don Binnenpolder van Waalwijk cn van tal van verecnigin- gen op charitatief en ander gebied heeft hij lang zijn beste krachten gegeven. In 1914, op zijn SOslcn verjaardag, werd hij benoemd tot ridder in dc orde van Üranje-Nassau. (N. R. Ct.) N.S.B.-ERS TE BUSSUM LASTIG GEVALLEN. Timmerman tot een maand veroordeeld. Amsterdam, 25 Mei. De rechtbank veroordeelde vandaag den timmerman J. M. V. te Bussum wegens mishandeling tot een maand gevangenisstraf. Op 20 Januari werd door een aantal N.S.B.-ers te Bussum gecolporteerd met het blad „Volk cn Vaderland". In de Mau velaan ontstond een vechtpartij, waarbij eon N.S B. er werd mishandeld. Het slachtoffer van deze mishandeling wees den timmer man V. als ein der daders aan. SIR NIEMEIJER IN DEN HAAG. In verband met converteering van de Gostenrijksche Volken- bondsieening. Sii Olto E. Niomeijer, lid van do direc tie van de Bank van Engeland cn een fi nancier van groote internationale reputa tie, is gisteren in Don Haag aangekomen cn heeft zijn intrek genomen in hotel Vieux Doelen aan het Tournooiveld. Naar wij vernemen staat het bezoek van Sir Otto in verband mot plannen, welke bestaan om over te gaan tot converteering van de aan Oostenrijk verstrekte Volken- bondsloening 1923. Ook Nederland is, naar men weet, bij deze leening betrokken, zij bet voor slechts een klein gedeelte. Gisteren beeft Sir Otto den minister van Buitenlandscbo Zaken en den minister van Financiën ontmoet. Hedenochtend heeft hij een bezoek gebracht aan den minister-pre sident. dr. Colijn. Hij is voornemens vanavond via Iloek van Holland naar Londen terug te keeren*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6